MENÜ

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.528 Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu haberi bulunmuştur.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Haberleri

Kritik soruların cevabına süre yetmedi

Kritik soruların cevabına süre yetmedi

22 Temmuz Operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve Emniyet'te kalan tek isim olan eski Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün'e 19 soru yöneltildi. Bunlardan sadece 5' ini yanıtlaması 10 saat süren ve anlattıkları ancak 108 sayfaya sığan Atayün süresi bittiği için adliyeye sevkedildi. Atayün'e yöneltilen sorulardan birinin de "Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hangi yetki ile görüşmesini dinlendiniz ve kayıt altına aldınız?" olduğu iddia edildi.

26.07.2014Gündem
Gazzede 12 saatlik ateşkes

Gazze'de 12 saatlik ateşkes

Filistinli direniş grupları ile İsrail, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un 12 saatlik ateşkes talebini kabul etti. İsrail ordusu, ateşkesin başlamasının ardından Filistinillere, "Boşalttığınız evlere geri dönmeyin" uyarısında bulundu. Dışişleri Bakanı Davutoğlu da bugün ABD'li mevkidaşı ile ateşkesi görüşmek üzere Paris'te buluştu.

26.07.2014Dünya
Bu defa İsrail reddetti

Bu defa İsrail reddetti

İsrail, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin getirdiği ateşkes teklifini reddetti.

25.07.2014Dünya
Davutoğlu ateşkes için Katara gitti

Davutoğlu ateşkes için Katar'a gitti

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Gazze'de ateşkes sağlanması müzakereleri için Katar’a gitti.

25.07.2014Dünya
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf: Ahmet Davutoğlu kilit oyuncu

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf: Ahmet Davutoğlu kilit oyuncu

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, Türkiye'nin, İsrail ile Hamas arasında ateşkes anlaşmasına ulaşılmasında bir rol oynayabileceğini belirtti. Harf, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun da kilit bir oyuncu olduğunu ifade ederek, bu noktada baskı gücü uygulayabileceğini kaydetti.

24.07.2014Dünya
Türkiyeye defalarca söyledik

Türkiye'ye defalarca söyledik

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, emniyetteki "paralel yapı" operasyonuyla ilgili, "Her türlü soruşturmanın adil, şeffaf ve demokratik bir şekilde yürütülmesi gerektiğini defalarca söyledik. Türkiye'deki yargı süreci ve adalete etkin erişime dair endişelerimizi geçmişte net biçimde ortaya koyduk ve Türklerle bu konuda konuşmaya devam edeceğiz" dedi.

24.07.2014Dünya
Ateşkesi reddettik, reddedeceğiz

Ateşkesi reddettik, reddedeceğiz

TÜRKİYE, Gazze’de ateşkesin sağlanması için ABD ve Hamas’ın da içinde bulunduğu kritik bir telefon diplomasisi başlattı.

23.07.2014Dünya
Davutoğlu: Gazzeden alarm haberleri geliyor

Davutoğlu: Gazze'den alarm haberleri geliyor

AVRUPA Birliği Reform İzleme Grubunun Erzurum’daki toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İsrail’in saldırılarını durdurmak için ABD Dışişleri Bakanı ile iki kez telefonda görüştüğünü söyledi. Davutoğlu, "Gazze’de hastanaler de dahil olmak üzere stoklar neredeyse tamamen tükenmiş durumda. Bu da tam bir alarm haberidir. Sadece İsrail saldırıları değil, bu saldırılarda yaralı olarak kurtulmuş olanların kaldırıldığı hastanelerin jenaratörleri dahil çalıştıracak enerji kalmamaştır" dedi.

23.07.2014Gündem
İşaret ona

İşaret ona

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimi bitene kadar parti içinde konuşulmasını istemiyor ama kendi açıklamalarındaki işaretler AK Parti kulislerinde, ‘Başbakan’ın aklındaki başbakan adayı’ tartışmalarını büyütüyor. Son olarak Hatay’dan dönerken ve bir TV kanalındaki söyleşide ortaya koyduğu ipuçları, partinin yeni döneminde adresin Ahmet Davutoğlu olduğu yorumlarına neden oldu.

22.07.2014Gündem
Ankaradan ABDye kritik ziyaret

Ankara'dan ABD'ye kritik ziyaret

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırısı nedeniyle Ankara ile Tel Aviv arasındaki ilişkilerin tamamen kopma noktasına geldiği dönemde, Türkiye'den ABD'ye kritik bir ziyaret gerçekleşecek.

21.07.2014Dünya
Davutoğlundan Kerry’e “Dünyada toplumsal patlama” uyarısı

Davutoğlu'ndan Kerry’e “Dünyada toplumsal patlama” uyarısı

TÜRKİYE, ABD’yi İsrail’in Gazze’ye yönelik karadan ve havadan yaptığı saldırıların tüm dünyada toplumsal patlamaya neden olacağı konusunda uyardı.

20.07.2014Gündem
Mahmud Abbas yarın Türkiyeye geliyor

Mahmud Abbas yarın Türkiye'ye geliyor

Filistin lideri Mahmud Abbas, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine 2 günlük ziyaret için bugün Türkiye'ye gelecek.

18.07.2014Gündem
AB Bakanı Çavuşoğlu Ukraynada

AB Bakanı Çavuşoğlu Ukrayna'da

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Ukrayna'nın reform kararlılığını desteklediklerini, ve Türkiye'nin desteğinin Ukrayna yönetiminin yanında olduğunu söyledi.

18.07.2014Dünya
Filistin lideri Mahmud Abbas: Kabul edelim ki, İsraili zor durumda bırakalım

Filistin lideri Mahmud Abbas: Kabul edelim ki, İsrail'i zor durumda bırakalım

İsrail'in Gazze'ye yönelik kara operasyonu sürerken Türkiye'ye gelen Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İstanbul'da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le ortak basın toplantısı düzenledi. Mısır'ın ateşkes girişimini yorumlayan Abbas, "İsrail tarafı bunu kabul etti. Bizim de kabul etmemiz gerekiyor ki, İsrail tarafını sıkıntıya sokalım" dedi.

18.07.2014Dünya
Davutoğlu: Sesimizi en gür şekilde çıkarmaya devam edeceğiz

Davutoğlu: Sesimizi en gür şekilde çıkarmaya devam edeceğiz

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Grand Tarabya Oteli’nde Türkiye - Karayip Topluluğu (CARICOM) Genel Sekreteri ile yapacağı çalışma toplantısının ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

18.07.2014Gündem
Davutoğlundan önemli açıklamalar

Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Grand Tarabya Oteli'nde Türkiye - Karayip topluluğu (CARICOM) Genel Sekreteri ile ortak basın toplantısı yaptı. İşte Davutoğlu’nun konuşmalarından satır başları:

18.07.2014Gündem
İsrailin Gazzeye kara operasyonuna tepkiler

İsrail'in Gazze'ye kara operasyonuna tepkiler

İsrail ordusu dün gece kara harekatı başlattı ve Gazze'ye girdi. İsrail'in Gazze'yi bomba yağmuruna tutmasına çok sert tepkiler geldi.

18.07.2014Gündem
Filistinli bebek Razel yaşam savaşını kaybetti

Filistinli bebek Razel yaşam savaşını kaybetti

İsrail'in Gazze'ye dün gece başlattığı kara harekâtı sürüyor. İsrail operasyonu 11'inci gününe girerken, Gazze'de hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 271'e ulaştı. Dün İsrail saldırısında yaralanan bir yaşındaki Filistinli bebek Razel'den de kötü haber geldi. Minik Razel verdiği yaşam savaşını kaybetti.

18.07.2014Dünya
Ahmet Davutoğlundan İsrailin kara harekatı açıklaması

Ahmet Davutoğlu'ndan İsrail'in kara harekatı açıklaması

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği kara operasyonu ile ilgili olarak "İsrail'in hava saldırılarıyla işlediği insanlık dışı cinayetlerin ardından şimdi de Gazze'ye kara harekatı başlatmış olmasını lanetliyoruz" dedi.

17.07.2014Dünya
Ahmet Davutoğlu: Konuşmasını adamın önüne koyarlar

Ahmet Davutoğlu: Konuşmasını adamın önüne koyarlar

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu NTV’de gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İşte Davutoğlu’nun konuşmasından satırbaşları:

17.07.2014Gündem
Katar Emiri Şeyh Temim Ankarada

Katar Emiri Şeyh Temim Ankara'da

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile görüştü.

16.07.2014Gündem
Maliki ile bu iş olmuyor

Maliki ile bu iş olmuyor

TÜRKİYE, dün Ankara’ya sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren Irak Kürdistan Bölgesel Yönetim Başkanı’na, “Irak’ın bölünmesi bölge yararına olmaz. Türkiye, Irak’ın toprak bütünlüğünün korunmasından yana” mesajı verdi.

15.07.2014Gündem
Kerryden Gazze için telefon diplomasisi

Kerry'den Gazze için telefon diplomasisi

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Gazze'deki durumu ele almak üzere aralarında Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun da bulunduğu bazı mevkidaşları ile son günlerde birçok kez telefonda konuştu.

15.07.2014Dünya
Cihanerden Kuzuya israf tweeti

Cihaner'den Kuzu'ya israf tweet'i

AK Parti İstanbul milletvekili ve Anayasa Hukuku profesörü Burhan Kuzu'nun Twitter üzerinden paylaştığı israf temalı tweete, CHP Denizli milletvekili İlhan Cihaner'den ilginç bir yanıt verdi.

14.07.2014Gündem
Gül, Barzaniyi kabul etti

Gül, Barzani'yi kabul etti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani’yi Çankaya Köşkü’nde kabul etti. Basına kapalı gerçekleştirilen görüşmede Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da hazır bulundu.

14.07.2014Dünya
Barzani’den sürpriz ziyaret

Barzani’den sürpriz ziyaret

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani bugün Türkiye’ye sürpriz bir ziyaret gerçekleştirecek.

13.07.2014Gündem
İsrail’den Ankara’ya sürpriz Gazze teklifi

İsrail’den Ankara’ya sürpriz Gazze teklifi

İSRAİL’in Gazze’ye havadan saldırıları aralıksız devam ederken, Türkiye, bölge halkının ihtiyaç duyduğu acil yardımların ulaşabilmesi için İsrail’den ilginç bir teklif aldı.

12.07.2014Dünya
İslamın altıncı şartı haddini bilmektir

"İslamın altıncı şartı haddini bilmektir"

BURSA’ya gelen CHP ve MHP’nin ortak Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, "Vakur insanların hali başkadır. Biraz ona riayet etmek lazım. Ama yalan söylemek ve bazı arkadaşlar bunu din adına yapıyorlar. Tabii ki namazı kılacağız, orucu tutacağız, zekatı vereceğiz, hacca gideceğiz, şahadetin gereğini yerine getireceğiz. Ama İslam’ın altıncı şartı; haddini bilmektir" dedi. İhsanoğlu, seçim sloganını eleştirenlere de ''Biraz da milletin eğlenmesi lazım... 'Ekmek istiyorsan, Ekmeleddin, lavaş istiyorsan Mansur Yavaş, lahmacun istiyorsan Selahattin Demirtaş...Benim hoşuma gidiyor'' ifadelerini kullandı.

12.07.2014Gündem
CHPye dinleme şoku

CHP'ye dinleme şoku

AKP hükümeti ile Gülen cemaati arasındaki “kavgayla” ortaya çıkan “dinleme skandalları”na yenisi eklendi. CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, HSYK tarafından başlatılan bir soruşturma kapsamında, 1 Ocak 2010-Mart 2014 tarihleri arasındaki CHP il ve ilçe başkanlarının isim ve telefon numaralarının istendiğini belirterek “Benim yaptığım araştırmaya göre HSYK bir yasadışı dinleme ile ilgili soruşturma başlatmış. Bu da 1 Ocak 2010’dan 30 Mart 2014 tarihine kadar tüm örgütlerimizin dinlendiği anlamına geliyor” dedi. Önce TBMM Genel Kurulu’nda konuyu gündeme getiren Bayraktutan, ilgili bakandan yanıt alamayınca soru önergesiyle konuyu Meclis gündemine de taşıdı.

12.07.2014Gündem
Mahmud Abbas Türkiyeye geliyor

Mahmud Abbas Türkiye'ye geliyor

Ankara, İsrail’in Gazze’ye yönelik operasyonlarını durdurması için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün açıklamalarıyla en üst düzeyde tepki verirken, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın 18 Temmuz Cuma günü Türkiye’ye gelmesinin planlandığı öğrenildi.

11.07.2014Dünya
Atinadan Rumlara 40 yıl sonra nota

Atina'dan Rumlara 40 yıl sonra nota

Yunanistan, Albaylar Cuntası döneminden (1967-1974) sonra ilk kez Kıbrıs Rum Yönetimi’ne karşı resmi diplomatik girişimde bulunarak sözlü nota (note verbale) verdi. Atina’nın 40 yıldan fazla bir süre sonra ilk defa Rum Yönetimi’ne nota vermesi, hem Atina'da hem de Lefkoşa’nın güneyinde şok etkisi yarattı.

8.07.2014Dünya
Türk şoförler: Şirketin borçları yüzünden tutulduk

Türk şoförler: Şirketin borçları yüzünden tutulduk

23 gün boyunca Irak’ta IŞİD tarafından rehin tutulan kamyon şoförleri ailelerine kavuşmalarının mutluluğunu yaşıyor. Bazı şoförler, şirketin borçları yüzünden alıkonulduklarını anlattı.

4.07.2014Dünya
Buradayım, yine toplanacağız

Buradayım, yine toplanacağız

Cumhurbaşkanlığı adaylığı sonrası ilk AK Parti MKYK toplantısına katılan Başbakan Erdoğan’a bazı kadın üyeler, “Bu son toplantımız mı?” diye sordular. Erdoğan ise “Hayır yine toplanırız, buradayım” karşılığını verdi. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ise toplantıda TBMM’ye sunulan ‘Çözüm Süreci Paketi’ni genel hatlarıyla anlattı.

3.07.2014Gündem
Başbakanlıkta kritik zirve

Başbakanlık'ta kritik zirve

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak ve bölgedeki gelişmeleri ele almak üzere Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar ile Resmi Konut'ta bir araya geldi. Halen devam eden görüşmenin son bölümüne Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun da katıldığı bildirildi.

3.07.2014Gündem
Davutoğlu: Türk şoförler THY uçağıyla getirilecek

Davutoğlu: Türk şoförler THY uçağıyla getirilecek

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, IŞİD tarafından 10 Haziran'da Musul'da kaçırıldıktan sonra bugün özgürlüklerine kavuşan 32 Türk şoförüyle ilgili açıklama yaptı.

3.07.2014Dünya
Dışişleri sehven hata yaptı

Dışişleri 'sehven' hata yaptı

Dışişleri Bakanlığı'nda bir memurun işten atılmasıyla başlayan hukuk süreci, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu'na kadar uzandı.

3.07.2014Gündem
Küçük kızın iki bileziği

Küçük kızın iki bileziği

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adayı ilan edildiği toplantı, Ankara’nın en büyük toplantı mekanı haline gelen ATO Congresium’da yapıldı. AK Parti binasına 150 metre mesafede bulunan salonun etrafındaki kalabalık sabah saat 09:00’dan itibaren artmaya başladı.

1.07.2014Gündem
Emine Hanım gözyaşlarını tutamadı

Emine Hanım gözyaşlarını tutamadı

AK Parti'nin cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan olarak açıklandı. Erdoğan'ın ismi açıklanmadan önce sinevizyonda Başbakan'ın görev yaptığı çeşitli dönemlere ait fotoğraflardan oluşan bir video gösterildi. Sinevizyon gösterisi sırasında Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç gözyaşlarını tutamadı.

1.07.2014Gündem
AK Partinin cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan

AK Parti'nin cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan

AK Parti’nin aylardır merakla beklenen Cumhurbaşkanı adayı açıklandı AK Parti'nin Köşk adayını Mehmet Ali Şahin açıkladı. Şahin cumhurbaşkanı adaylarının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu duyurdu. Erdoğan konuşmasında, "Halkın seçtiği cumhurbaşkanı ve halkın seçtiği başbakan Türkiye’yi uçuracaktır" dedi. Saat 12:12'de kürsüye çıkan Erdoğan saat 13:15'te konuşmasını tamamladı.

1.07.2014Gündem
Meşal, Davutoğlu ile telefonda görüştü

Meşal, Davutoğlu ile telefonda görüştü

Hamas Siyasi Büro Şefi Halid Meşal'in, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na İsrail'in Gazze ve Batı Şeria'daki operasyonları hakkında bilgi verdiği bildirildi.

30.06.2014Dünya
Davutoğlu: Büyük bir kriz kapımızda

Davutoğlu: "Büyük bir kriz kapımızda"

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, "BM Güvenlik Konseyi'nin doğru zamanda doğru insani, evrensel değerlere atıfta bulunarak hayata geçiremediği inisiyatiflerden dolayı bu noktaya gelmiş bulunuyoruz. Irak ve Suriye girift bir biçimde birbirine bağlanmış durumda. Şu anda büyük bir kriz kapımızda ve biz komşular olarak bundan etkileniyoruz" dedi.

28.06.2014Gündem
Ukraynada kaçırılan Türk gözlemci serbest

Ukrayna'da kaçırılan Türk gözlemci serbest

Yaklaşık bir ay önce Ukrayna'nın doğusundaki Rusya yanlısı ayrılıkçılar tarafından kaçırılan Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) gözlemcisi Memet Kılıç serbest bırakıldı.

27.06.2014Dünya

Yazar Sonuçları

Biz bataklığa bataklık diyeceğiz

‘İYİ konuşmak’, makul bir siyasetçinin “hitabet sanatı” olarak kaldığı zaman, demokrasiyi güzelleştiren bir şeydir.

22.07.2014

Kürecik elbette İsrail'i de koruyor

Kürecik radarı ve İsrail'in güvenliği tartışmalarına dair

22.07.2014

Bu bir Yahudi Müslüman sorunu değil

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in Gazze’de giriştiği katliamı eleştirirken sıkça İslam ülkelerini de suçluyor.

20.07.2014

İsrail saldırganlığı ve Türkiye’nin etkisizliği

İsrail’in 10 gün süren ve aralarında çocuklar, 200’den kişinin canını alan, 2000’den kişinin yaralandığı hava bombardımanlarının ardından önceki gece Gazze’ye karşı giriştiği “kara harekâtı”, dünya çapında haklı tepkilere yol açtı.

18.07.2014

Piyasaların merakı: Eylül sonrası ne olacak?

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı piyasalar için de sürpriz olmadı.

2.07.2014

Cehalet paçalardan akıyor

COĞRAFYA öğretmeni Beyşehir Gölü’nün yerini bilmiyor. Fizik öğretmeni fen bilimlerini sayamıyor.

28.06.2014

Ankara-Barzani hattında Ceyhan-Kerkük dengesi

İÇİNDE petrol, dolar, siyaset, savaş, rehineler, Ortadoğu jeopolitiği, değişen sınırlar, Kerkük, Kürtlerin bağımsızlık talepleri ve köktendinci tehdidin hep birlikte denkleme girdiği son derece karmaşık bir tarihsel süreçten iki çarpıcı sahneye odaklanalım.

27.06.2014