MENÜ

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.528 Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu haberi bulunmuştur.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Haberleri

Davutoğlu: Berkin BMde konuşulmaz bizim iç meselemizdir

Davutoğlu: ''Berkin BM'de konuşulmaz bizim iç meselemizdir''

New York’ta BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon ile Ukrayna, Suriye ve Kıbrıs konularını görüşen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, çıkışta gazetecilerin “Berkin Elvan’ın ölümü gündeme geldi mi?” sorusuna, “Söz konusu değil. Böyle bir konu gündeme gelmez. Bu, Türkiye içinde bir olaydır. Kendi içimizde konuşacağımız bir meseledir” diye yanıt verdi.

11.03.2014Dünya
Kırım Tatarları BM Barış Gücü talep etti

Kırım Tatarları BM Barış Gücü talep etti

Ukrayna’ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti parlamentosunda Rusya’ya katılma kararı alınmasından sonra Kırım Tatarları, bölgede bir iç savaş tehlikesinin ciddi boyuta ulaştığını vurgulayarak BM Barış Gücü talep etti.

8.03.2014Dünya
Davutoğlu, İtalyada Lavrovla görüştü

Davutoğlu, İtalya'da Lavrov'la görüştü

Uluslararası Libya Konferansı için Roma'da bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile görüştü.

6.03.2014Dünya
Kırımlı Tatar lider: Türkiye bize güvence verdi

Kırımlı Tatar lider: Türkiye bize güvence verdi

Ukrayna’da Kırım yarımadası yüzünden Kiev ile Moskova arasında derin kriz devam ederken, Kırım Tatarları liderlerinden Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Türkiye’nin kendilerine “Problem çıkarsa Türkiye hemen devreye girer” güvencesi verdiğini açıkladı.

5.03.2014Dünya
Kırımda Ukraynaya füze ve askeri birlik şoku

Kırım'da Ukrayna'ya füze ve askeri birlik şoku

Rus birliklerinin Kırım Özerk Cumhuriyeti’nde Ukrayna’ya ait iki füze savunma birimini kısmen ele geçirdiği bildirildi. Kırım Özerk Cumhuriyeti'nin Rusya yanlısı Başbakanı Sergey Aksinov ise 5 bin 500’den fazla Ukrayna askerinin Kırım saflarına geçtiğini duyurdu.

5.03.2014Dünya
Erdoğan’dan Putin’e:Çözüm Ukraynalılara bırakılmalı

Erdoğan’dan Putin’e:Çözüm Ukraynalılara bırakılmalı

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i arayarak “Ülkedeki krize çözüm bulmak en başta Ukraynalıların görevidir” dedi.

5.03.2014Dünya
Çankaya Köşkünde acil zirve

Çankaya Köşkü'nde acil zirve

Rusya’nın asker sokarak denetimini tamamen ele geçirdiği Kırım’daki gelişmeler Ankara’yı da harekete geçirdi.

4.03.2014Gündem
Aydınlar bomba kasete cevap verdi

Aydınlar bomba kasete cevap verdi

SON 1 aydır devam eden “Ses kasetleri savaşı” sonunda Fenerbahçe’ye de sıçradı. Sarı lacivertli camia Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında yapıldığı iddia edilen bir konuşmayla sarsıldı. Bu akşam oynanan Fenerbahçe Ülker-Tofaş maçında , tapelerde ismi geçen Dışişleri Bakanı Ahmet Davudoğlu'nun damadı Ahmet Özokur karşılaşma boyunca F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldrım'ın yanında oturdu.

3.03.2014Futbol
Sinirlioğlu Moskova ile görüştü

Sinirlioğlu Moskova ile görüştü

Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu'nun, Rusya’daki muhatabı Rus Dışişleri Bakan Yardımcısı Grigoriy Karasin ile bir telefon görüşmesi yaptığı bildirildi.

2.03.2014Dünya
Davutoğlu uyardı: Ukrayna parçalanırsa bölge hareketlenir

Davutoğlu uyardı: Ukrayna parçalanırsa bölge hareketlenir

UKRAYNA’nın başkenti Kiev’de yeni yönetimden yetkililerle görüşen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye’ye döndükten sonra Ukrayna ve Kırım’daki gelişmeler üzerine Batılı meslektaşlarıyla temasları sürdürüyor.

2.03.2014Dünya
Kırım’ın statüsü korunmalı

Kırım’ın statüsü korunmalı

KİEV’i ziyaret eden Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne verdiği önemi vurgulayarak, “Kırım’ın statüsünün korunması ve soydaşlarımızın oradaki asli mevcudiyetlerinin güçlendirilmesi bizim için elzemdir” dedi.

1.03.2014Dünya
Davutoğlu, Kievde muhalif lider Kliçko ile görüştü

Davutoğlu, Kiev'de muhalif lider Kliçko ile görüştü

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Ukrayna'nın başkenti Kiev'e yaptığı çalışma ziyareti kapmasında, ülkedeki muhalif politikacılardan "Reform İçin Ukrayna Demokratik İttifakı" lideri Vitaliy Kliçko ile görüştü.

1.03.2014Dünya
Davutoğlu: Gönlümüz Kırımdaki soydaşlarımızla

Davutoğlu: Gönlümüz Kırım'daki soydaşlarımızla

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin stratejik ortağı olarak gördüğü Ukrayna'nın toprak bütünlüğüne verdiği önemi vurgulayarak, "Kırım'ın statüsünün korunması ve soydaşlarımızın oradaki asli mevcudiyetlerinin güçlendirilmesi bizim için elzemdir" dedi.

1.03.2014Dünya
Kırımda referandum 30 Marta çekildi

Kırım'da referandum 30 Mart'a çekildi

Türkiye'nin yerel seçimlere kilitleneceği 30 Mart'ta, Kırım da kendi kaderi açısından kritik bir oylamaya gidecek.

1.03.2014Dünya
Davutoğlu’ndan Kerry ve Steinmeier ile ‘Kırım’ mesaisi

Davutoğlu’ndan Kerry ve Steinmeier ile ‘Kırım’ mesaisi

Çalışma ziyareti çerçevesinde Ukrayna'nın başkenti Kiev'e giden Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu; Kırım Tatar Milli Meclisi eski Başkanı, Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu ile görüştü.

1.03.2014Dünya
Davutoğlu Bulgaristan’dan acilen Ukrayna’ya gitti

Davutoğlu Bulgaristan’dan acilen Ukrayna’ya gitti

DIŞİŞLERİ Bakanı Ahmet Davutoğlu, Ukrayna’nın Kırım Özerk Bölgesi’ndeki gelişmeler ve Rusya’ya ait bazı hava ve kara unsurlarının bu bölgeye giriş yaptığı ve Simferopol Havaalanı’nın Rus birliklerince ele geçirildiği haberleri üzerine resmi bir ziyaret için bulunduğu Bulgaristan’dan acilen Ukrayna’ya gitti.

28.02.2014Gündem
Rusya yavaş yavaş Ukraynaya giriyor

Rusya yavaş yavaş Ukrayna'ya giriyor

Ukrayna'ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti'nde Simferopol-Sivastopol yolunun yaklaşık 40’ıncı kilometresinde, Simferopol yönünde hareket eden dokuz Rus zıhlı aracı ve Rus askerlerini taşıyan iki otobüs görüldü.

28.02.2014Dünya
Katar’da ‘Türk tüpü’ facia: 12 ölü

Katar’da ‘Türk tüpü’ facia: 12 ölü

KATAR’ın başkenti Doha’da, dün “Hala İstanbul” adlı bir Türk lokantasının içinde sanayi tipi tüpün patlaması sonucu 12 kişi öldü, 32 kişi yaralandı.

27.02.2014Dünya
Kıbrıs’ta üzüm yeme vakti

Kıbrıs’ta üzüm yeme vakti

Atina ile Kıbrıslı Türkler arasında 55 yıl, Ankara ile Kıbrıslı Rumlar arasında da 52 yıl kopuk olan diyalog dün eşzamanlı görüşmelerle yeniden başladı.

27.02.2014Dünya
Anlaşma sonrası vize için Avrupa’dan ilk olumsuz sinyal

Anlaşma sonrası vize için Avrupa’dan ilk olumsuz sinyal

Geri kabul anlaşması sonrasında dile getirilen "AB ile vizeler 3 yıl içinde kalkacak" yorumlarına AB'den "gerçekçi değil" açıklaması geldi.

27.02.2014Gündem
Davutoğlundan Kırım açıklaması

Davutoğlu'ndan 'Kırım' açıklaması

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Ukrayna'daki gelişmeleri en başından itibaren takip ettiklerini belirterek, "Ukrayna'nın bütününün, Kırım da dahil olmak üzere istikrara kavuşması en büyük temennimizdir" dedi.

27.02.2014Dünya
Katardaki Türk lokantasında patlama

Katar'daki Türk lokantasında patlama

Katar’ın başkenti Doha’da “Hala İstanbul” adlı Türk restoranının çatısındaki gaz tankının patlaması sonucu 12 kişi öldü, 31 kişi yaralandı. İlk belirlemelere göre, ölen ya da yaralananlar arasında Türk yok.

27.02.2014Dünya
AB’den Türkiye’ye vize kolaylaştırıcı temsilci

AB’den Türkiye’ye vize kolaylaştırıcı temsilci

AVRUPA Birliği (AB), Türkiye Daimi Temsilciliği’ne İtalyan Stefano Manservisi’yi atadı. İtalyan Manservisi’nin atanmasıyla, Marc Pierini ve Jean Maurice Ripert ile iki dönemdir Ankara’da hakim olan AB Temsilciliği’ndeki “Fransız dönemi” sona erdi.

25.02.2014Dünya
Türkiye’den Orta Afrika’ya özel temsilci

Türkiye’den Orta Afrika’ya özel temsilci

TÜRKİYE, Avrupa Birliği’nin (AB) askeri katkı istediği Orta Afrika Cumhuriyeti’ne (OAC) önümüzdeki hafta “özel temsilci” sıfatıyla Dışişleri Bakanlığı Afrika İşleri Genel Müdürü Büyükelçi Hulusi Kılıç başkanlığında bir heyet gönderecek. Özel temsilciden sonra Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun da OAC’ye gitmesi bekleniyor.

22.02.2014Gündem
Türkiyeden Orta Afrikaya özel temsilci

Türkiye'den Orta Afrika'ya "özel temsilci"

Türkiye, Avrupa Birliği’nin (AB) askeri katkı istediği Orta Afrika Cumhuriyeti’ne (OAC) önümüzdeki hafta “özel temsilci” sıfatıyla Dışişleri Bakanlığı Afrika İşleri Genel Müdürü Büyükelçi Hulusi Kılıç başkanlığında bir heyet gönderecek.

21.02.2014Dünya
‘Hava’lara uçtuk

‘Hava’lara uçtuk

‘Barış Kartalı’ sonunda göreve başlarken, maksat helikopteri için imzalar atıldı.

21.02.2014Ekonomi
TSK yeni yıldızı Barış Kartalına kavuştu

TSK yeni yıldızı Barış Kartalı'na kavuştu

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’nda düzenlenen, Barış Kartalı Projesi kapsamındaki İlk Havadan İhbar ve Kontrol (HİK) Uçağı’nın envantere giriş töreninde buluştu. Törenle birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri’de yeni yıldızı olan Barış Kartalı da Hava Kuvveti Komutanlığı’nın evvanterine girdi.

21.02.2014Gündem
Çapraz görüşmeler başlıyor

Çapraz görüşmeler başlıyor

TÜRKİYE ve KKTC, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Yunanlı mevkidaşı Evangelos Venizelos’un Eylül ayında kararlaştırdığı Kıbrıs konusundaki çapraz müzakerelere hazırlanıyor. KKTC adına Atina’da 27 Şubat’ta temaslarda bulunacak Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun müzakerecisi Kudret Özersay dün Ankara’da Dışişleri Bakanlığı müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ile Kıbrıs sorununu masaya yatırdı.

21.02.2014Dünya
Genelkurmayda Dış Güvenlik zirvesi

Genelkurmay'da 'Dış Güvenlik' zirvesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında Dış Güvenlik Toplantısı yapıldı.

20.02.2014Gündem
Davutoğlundan Azerbaycanda sınır güvencesi

Davutoğlu'ndan Azerbaycan'da 'sınır' güvencesi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin Ermenistan ile ilişkileri normalleştirmesi ve sınırları açması için Dağlık Karabağ sorunun çözülmesinin şart olduğunu söyledi.

19.02.2014Dünya
Katkı yapmaya hazırız

Katkı yapmaya hazırız

AVRUPA Birliği, OAC için kuracağı askeri misyona katkı yapmak üzere Dışişleri Bakanlığı’na mektup gönderdi.

15.02.2014Dünya
AB, Orta Afrika için Türkiye’den asker istedi

AB, Orta Afrika için Türkiye’den asker istedi

HIRİSTİYAN milislerinin Müslümanlara yönelik etnik temizlik yaptığına dair uyarıların yoğunlaştığı Orta Afrika Cumhuriyeti’ne (OAC) asker göndermeye hazırlanan Avrupa Birliği (AB), Türkiye’den askeri destek istedi.

14.02.2014Dünya
AB Orta Afrika için Türkiyeden asker istiyor

AB Orta Afrika için Türkiye'den asker istiyor

Hıristiyan milislerinin Müslümanlara yönelik hunharca soykırım yaptığına dair uyarıların yoğunlaştığı Orta Afrika Cumhuriyeti’ne (OAC) asker göndermeye hazırlanan AB, Türkiye’den de destek istedi. Avrupa Birliği’nin, Türkiye’nin ne gibi katkılar sağlayacağına dair Ankara’ya gönderdiği mektup Dışişleri Bakanlığı’na ulaştı.

14.02.2014Dünya
Köşkte zirve içinde zirve

Köşk'te zirve içinde zirve

Cumhurbaşkanlığı Köşkü'ndeki Türkiye-Afganistan-Pakistan üçlü zirvesine, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan arasındaki sohbet damgasını vurdu.

13.02.2014Gündem
Dayton gözden geçirilmeli

Dayton gözden geçirilmeli

BOSNA Hersek’te iki haftadır süren eylemler üzerine bu ülkeye giderek destek mesajı veren Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, uluslararası toplumu Dayton Anlaşması’nı gözden geçirmeye çağırdı.

12.02.2014Dünya
Kıbrıs müzakereleri anlaşmazlıkla başladı

'Kıbrıs müzakereleri anlaşmazlıkla başladı'

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in, mutabık kalınan ortak açıklama metnini resmileştirdikleri dünkü görüşme, görüşmenin perde arkası, Rum siyasi partilerinin ilk tepkileriyle ilgili haberler Rum gazetelerinde geniş yer buldu.

12.02.2014Dünya
Davutoğlundan ani Bosna Hersek ziyareti

Davutoğlu'ndan 'ani' Bosna Hersek ziyareti

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, çalışma ziyareti çerçevesinde çeşitli temaslarda bulunmak üzere gece geldiği Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da, tarihi Gazi Hüsrevbey Camisi'nde sabah namazını kıldı, ardından ülkenin ilk devlet başkanı merhum Aliya İzzetbegoviç'in Kovaçi Şehitliği'ndeki mezarını ziyaret ederek, çiçek bıraktı ve dua etti.

12.02.2014Dünya
Çavuşoğlundan internet yasasıyla ilgili ABye üç önemli mesaj

Çavuşoğlu'ndan internet yasasıyla ilgili AB'ye üç önemli mesaj

AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'deki internet yasasıyla ilgili olarak Avrupa Birliği'ne üç önemli mesaj verdiklerini söyledi.

11.02.2014Dünya
Endişeleri ifade etmek görevimiz

Endişeleri ifade etmek görevimiz

AVRUPA Birliği, internete yasak getiren yasanın Meclis’te kabul edilmesinin ardından Brüksel’e ilk ziyaretlerini yapan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na endişelerini iletti. Davutoğlu ve Çavuşoğlu, dün Brüksel’de Türkiye-AB Siyasi Diyalog Toplantısı’nda Avrupa Birliği Dış Politika Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton ve AB Komisyonu’nun genişlemeden sorumlu üyesi Stefan Füle ile biraraya geldi.

11.02.2014Gündem
Kıbrıs’ta yeni süreç başlıyor

Kıbrıs’ta yeni süreç başlıyor

Kıbrıs’ta bir buçuk yıldır askıda olan müzakere süreci bugün resmen başladı. KKTC Cumhurbaşkanı Başkanı Derviş Eroğlu ile Rum lider Nikos Anastasiadis BM denetimindeki Lefkoşa ara bölgede yarım asırdır devam eden soruna hızlı bir çözüm bulmak amacıyla bir araya geldi.

11.02.2014Dünya
Endişeleri ifade etmek görevimiz

Endişeleri ifade etmek görevimiz

AVRUPA Birliği, internete yasak getiren yasanın Meclis’te kabul edilmesinin ardından Brüksel’e ilk ziyaretlerini yapan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na endişelerini iletti. Davutoğlu ve Çavuşoğlu, dün Brüksel’de Türkiye-AB Siyasi Diyalog Toplantısı’nda Avrupa Birliği Dış Politika Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton ve AB Komisyonu’nun genişlemeden sorumlu üyesi Stefan Füle ile biraraya geldi.

10.02.2014Dünya
İntihar bombası sehven patladı: 21 ölü

İntihar bombası sehven patladı: 21 ölü

IRAK’ın başkenti Bağdat’ın kuzeyindeki Samarra’da bir araca yüklenmiş bombaların yanlışlıkla patlaması sonucu en az 21 militan öldü.

10.02.2014Dünya
Türkiye’nin Soçi Kış Olimpiyatları bilançosu

Türkiye’nin Soçi Kış Olimpiyatları bilançosu

TÜRKİYE’nin sadece 6 sporcu ve açılışta hükümetten 5 temsilciyle yer aldığı ‘Soçi Kış Olimpiyatları’na giden seyirci sayısı da ‘sıfırın altında’. Türkiye’nin en büyük tur operatörleri İstanbul’dan uçakla sadece 1 saat 20 dakika süren Soçi için hiç talep gelmediğini belirtiyor.

10.02.2014Ekonomi
Endişeleri ifade etmek görevimiz

'Endişeleri ifade etmek görevimiz'

AVRUPA Birliği, internete yasak getiren yasanın Meclis’te kabul edilmesinin ardından Brüksel’e ilk ziyaretlerini yapan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na endişelerini iletti. Davutoğlu ve Çavuşoğlu, dün Brüksel’de Türkiye-AB Siyasi Diyalog Toplantısı’nda Avrupa Birliği Dış Politika Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton ve AB Komisyonu’nun genişlemeden sorumlu üyesi Stefan Füle ile biraraya geldi.

10.02.2014Dünya
Irak Meclis Başkanına suikast girişimi

Irak Meclis Başkanı'na suikast girişimi

Irak Meclis Başkanı Usame Nuceyfi'ye Musul'da bir suikast girişimi düzenlendiği bildirildi.

10.02.2014Dünya
Davutoğlu, Kerry ile telefonda görüştü

Davutoğlu, Kerry ile telefonda görüştü

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile telefon görüşmesi yaparak Kıbrıs ve Suriye'deki son gelişmeleri ele aldı.

10.02.2014Dünya
‘Sonuç siyasi iradeye bağlı’

‘Sonuç siyasi iradeye bağlı’

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Kıbrıs müzakereleriyle ilgili “artık bütün tartışılabilecek konuların tartışıldığını ve belirleyici rolü siyasi irade ve uluslararası konjonktürün oynayacağını” ifade etti.

9.02.2014Dünya

Yazar Sonuçları

Rojbaş Süleymaniye

DIŞİŞLERİ Bakanı Ahmet Davutoğlu, Süleymaniye’deki konuşmasına “Rojbaş” (Merhaba) diye başlayıp Kürtçe konuşmaya devam edince salonda yer yerinden oynuyor.

8.03.2014

Kriptolu telefon kayıtları deposu...

HÜKÜMETLE cemaat arasındaki büyük savaş, hepimizi de içine alan bir kar topu gibi, kontrolsüz biçimde yukarıdan aşağıya doğru yuvarlanıyor ve bu arada önüne gelen her şeyi, en önemlisi de temel değerlerimizi yutarak büyüyor.

4.03.2014

Bizi dünyaya rezil edenler

GEZİ direnişinin akabinde Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, “olayların” Türkiye’nin itibarı açısından çok fazla olumsuz etkisi olduğunu belirtmiş, şöyle demişti:

9.02.2014