EKSTRA
MENÜ

Dans

Dans ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dans haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 38.248 Dans haberi bulunmuştur.

Foxtrot smini yaratıcısı olan vodvil aktörü Harry Fox'tan alan bir çeşit balo dansıdır.

Dans Haberleri

Cemal Can Canseven: Aleyna’yla dans kursuna gidiyoruz

Cemal Can Canseven: Aleyna’yla dans kursuna gidiyoruz

Survivor 2020’nin şampiyonu Cemal Can Canseven önceki gün Metropol İstanbul’daydı. Canseven, spor sonrası arkadaşına doğum günü alışverişi yaptığını söyledi.

5.12.2020Magazin
“Beyin pili tedavisinde yaş tek kriter değil”

“Beyin pili tedavisinde yaş tek kriter değil”

Parkinson hastalığının tedavi yöntemlerinden biri olan beyin pili ameliyatlarında yaşın tek başına bir kriter olmadığına dikkat çeken Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ali Zırh, “Bazı durumlarda genç yaştaki bir hastaya ameliyat öneremediğimiz gibi, ileri yaştaki bir hastaya da ameliyat tavsiye edebiliyoruz” dedi.

4.12.2020Sağlık
Şan Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Şan Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Şan, sıklıkla kullanılan kelimeler arasında bulunmaktadır. Özellikle kullanım anlamı bakımından önem taşıyan kelimelerden biridir. Bu nedenle şan kelimesinin ne anlama geldiğini öğrenebilir ve buna göre rahatlıkla kullanılabilir. Sizin için şan ne demektir? Şan kelimesinin anlamı nedir detaylarıyla derledik.

Koronavirüs döneminde çocuklarla evde vakit geçirmenin yolları

Koronavirüs döneminde çocuklarla evde vakit geçirmenin yolları

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı, Çocuk-Ergen Terapisti Muazzez Yaşbala, koronavirüs (Covid-19) pandemisi kısıtlamaları sebebiyle evde kalan çocuklarla vakit geçirmenin yollarını anlattı. Çocuk gelişimi uzmanı, ebeveynlere “pandemi döneminde yaşam” için ipuçları vererek, evde ailece programlar yapmanın yaşantıyı kolaylaştıracağını söyledi.

3.12.2020Çocuk-Aile
Atta Festival çocuklarla beşinci kez buluşuyor

Atta Festival çocuklarla beşinci kez buluşuyor

Türkiye’nin bebek ve çocuklar için ilk ve tek uluslararası festivali olan Atta Festival beşinci yılında tüm seneye yayıldığı yeni bir forma bürünüyor. Atta Festival 2020, festivalin içinden doğan yeni platform attahygge ile aileleri ve çocukları Danimarka’nın meşhur mutluluk felsefesi hygge ile tanışmaya davet ediyor. Festival ayrıca bu sene itibariyle özel gereksinimli çocuklar için ‘Engelsiz Atta’yı hayata geçiriyor.

3.12.2020Kitap Sanat
Sahne Ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Sahne Ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Hem Türkiye'de, hem de dünyada eğlence ve gösteri sektörü her geçen gün büyümektedir. Bu büyüyen sektör içinde de hem sahne üzerinde hem de sahne arkasında çalışacak insanları yetiştirmek üzere Sahne Ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü açılmıştır. Peki Sahne Ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü nedir ve mezunları ne iş yapmaktadır? İşte tüm merak edilenleri derledik.

Sahne Sanatları Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Sahne Sanatları Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Meslek seçimlerini ilgilendiren pek çok detay vardır. Özellikle sanat alanında yeni işler çok talep görüyor. Sahne sanatları bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Rekreasyon Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Rekreasyon Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Dünyanın birçok ülkesinde rekreasyon insanların yaşam kalitelerini arttırmaları adına önemli bir iş kolu olarak görülmektedir. Buna rağmen bu bölümün önemi ülkemizde son yıllarda anlaşılmıştır. Diğer bir yandan rekreasyon bölümünün öneminin anlaşılması ile birlikte bu alandaki uzmanlara olan ihtiyaç da gün geçtikçe hızla artmaktadır. Peki, rekreasyon bölümü nedir? Hangi alanlarda çalışabilirler? Bütün bu soruların cevabını sizler için derledik.

Modern Dans Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Modern Dans Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Modern Dans Bölümü; ülkelere ve yörelere ait dans çeşitlerini araştıran ve uygulayan bireylerin yetiştirildiği bir programdır. Sizin için Modern Dans Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları konularını detayları ile birlikte derledik.

Bypass ameliyatı nedir, ne zaman yapılır

Bypass ameliyatı nedir, ne zaman yapılır?

Kalp ve damar hastalıkları, beraberinde getirdiği birçok rahatsızlıktan ötürü yaşam kalitesini ciddi oranda etkileyen, önemli bir halk sağlığı sorunu... Kardiyovasküler hastalıklar, tüm dünyada bulaşıcı hastalıklara bağlı olmayan ölümlerin bir numaralı sebebi ve her yıl yaklaşık 18 milyon kişi bu nedenden ötürü hayatını kaybediyor.

1.12.2020Sağlık
Türkiye’nin engelsiz 5 müzesi

Türkiye’nin 'engelsiz' 5 müzesi

Uluslararası Engelliler Günü 1992 yılından bu yana 3 Aralık günü Birleşmiş Milletler tarafından uluslarararası bir gün olarak kabul edilerek her yıl kutlanıyor. Türkiye'de de toplum olarak büyük değerler verdiğimiz engelli vatandaşlarımız için ülke olarak büyük çalışmalara gidildi.  Özellikle müzeler. İşte Türkiye’nin 'engelsiz' 5 müzesi...

1.12.2020 Seyahat
Sığırcıkların gökyüzü dansı

Sığırcıkların gökyüzü dansı

ANTALYA'nın çekirdek semti Kaleiçi civarında önceki gün sığırcık kuşlarının gökyüzündeki toplu şöleni görüntülendi. Halk arasında sığırcık kuşlarının gökyüzünde çok görülmesi durumunda kışın çok çetin geçeceğine inanılıyor.

30.11.2020Güncel
Kayseride sığırcıklardan görsel şölen

Kayseri'de sığırcıklardan görsel şölen

KAYSERİ'de, binlerce sığırcığın gökyüzündeki hareketleri ilgiyle izlendi.

30.11.2020Güncel
Dans dünyayı değiştiremese de senin dünyanı değiştirebilir

Dans dünyayı değiştiremese de senin dünyanı değiştirebilir

Çocuk yaşta evini terk etti, sokaklarda yaşadı. ‘Kabadayılık’ yapıyordu ama dansla tanışınca hayatı değişti... Hayallerine ulaşan Ömer Yeşilbaş bugün uluslararası bilinirliğe sahip bir dans okulunda yeni dansçılar yetiştiriyor, “Dans beni kabuğumdan çıkardı” diyor.

29.11.2020Hürriyet Pazar
Satrancın büyülü dünyasıyla tanıştığım için minnettarım

Satrancın büyülü dünyasıyla tanıştığım için minnettarım

Walter Tevis’in aynı isimli romanından uyarlanan “The Queen’s Gambit” dizisi, dünyada olay yarattı. Dünyanın en iyi satranç oyuncularından Beth Harmon’ın hikayesini anlatan dizide Anya Taylor-Joy başrolde. Genç oyuncuyla çok kısa sürede “dijital platformda en çok izlenen mini dizi” unvanını kazanan “The Queen’s Gambit”i konuştum.

29.11.2020Magazin
Ergün Demir: Süper kahramanımı kaybettim

Ergün Demir: Süper kahramanımı kaybettim

Arjantinli futbol efsanesi Diego Armando Maradona, 25 Kasım 2020 tarihinde, Buenos Aires eyaletine bağlı Tigre kentinde, kalp ve akciğer probleminedeniyle hayatını kaybetti. Ani vefatıyla dünyayı yasa boğan Maradona, arkadaşları ve sevenleri tarafından güzel anılarla anılıyor.

27.11.2020Magazin
Uyarılara rağmen... Maskesiz mesafesiz halay

Uyarılara rağmen... Maskesiz mesafesiz halay!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 3 riskli şehir arasında saydığı Bursa’da düğünlerde sokak eğlenceleri ve halaylar hız kesmiyor. Dün gece Osmangazi ve Yıldırım ilçesinde sokakta eğlenip konvoy yapan 2 düğünde 4 aileye 12 bin 600 lira para cezası kesildi. Sokakta düğün davetlileri sosyal mesafe kuralına uymazken, davetliler dakikalarca dans etti. Eğlenceye katılanların çoğunun maskesiz olması dikkat çekti. O anlar kameralara yansıdı.

27.11.2020Gündem
Onu tanıdınız mı Türkiye’nin ilk boyband’iydik

Onu tanıdınız mı! "Türkiye’nin ilk boyband’iydik"

Ülkenin en ünlü ‘boyband’i yani hem dans edip hem şarkı söyleyen erkek grubu hiç şüphesiz Birkaç İyi Adam’dı. Grup, sadece 3 yıllık kariyerleriyle birçok ilki başardı. Grubun üyelerinden ve artık dans eğitmeni olan Aytunç Bentürk’le Türkiye’nin popüler dans kültürüne dair bir yolculuk gerçekleştirdik.(Eda SOLMAZ hazırladı)

27.11.2020Magazin
Yürekler ağza geldi Gençlerin tehlikeli yolculuğu kamerada

Yürekler ağza geldi! Gençlerin tehlikeli yolculuğu kamerada

Erzurum’da bir kamyonun arkasına takılan patenli 2 gencin tehlikeli yolculuğu kameraya yansıdı. Kamyon arkasında tehlikeye aldırış etmeden ilerleyen gencin dans etmesi ise dikkat çekti.

26.11.2020Haber
Kuruluş Osman Alişar Bey kimdir, ne zaman öldü Alişar Beyin tarihi hayatıyla ilgili bilgiler

Kuruluş Osman Alişar Bey kimdir, ne zaman öldü? Alişar Bey'in tarihi hayatıyla ilgili bilgiler

Kuruluş Osman Alişar Bey, dizinin son bölümünde merak konusu oldu. Tarihi kaynaklarda Kerimüddin Alişîr olarak yer alan Alişar Bey Moğollar ile ittifak kurarak ihanete kalkışması ile biliniyor. Kütahya Bey'i olarak da bilinen Alişar Bey'in ölümü ise dikkat çekiyor. Dizide çok kez ölümle burun buruna gelen Kuruluş Osman Alişar Bey'i oyuncu Saruhan Hünel canlandırıyor. Peki, Kuruluş Osman Alişar Bey kimdir, ne zaman ve nasıl öldü? İşte, Alişar Bey'in tarihi hayatıyla ilgili merak edilen bazı bilgiler.

26.11.2020Televizyon
Antrenörlük Eğitimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Antrenörlük Eğitimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Günümüzde meslek seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok detay var. Özellikle bazı mesleklerde yetenek de çok önemli. Antrenörlük eğitimi bölümü ise oldukça ilgi görüyor. Antrenörlük eğitimi bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Almeda Abazi kimdir, kaç yaşında, nereli İşte Almeda Abazinin hayatına dair detaylar...

Almeda Abazi kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Almeda Abazi'nin hayatına dair detaylar...

Tolgahan Sayışman-Almeda Abazi çifti ikinci kez bebek heyecanı yaşıyor. Geçen yıl ilk bebeklerini kucaklarına alan oyuncu Tolgahan Sayışman ve Almeda Abazi sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımla mutlu haberi paylaştı. Peki, Almeda Abazi kimdir, kaç yaşında? İşte Almeda Abazi'nin hayatına dair detaylar...

25.11.2020Magazin
K-Pop en çok bu gençleri etkiliyor

K-Pop en çok bu gençleri etkiliyor!

Son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oldukça tanınan ve hayranlarının sayısı giderek artan Korean Pop (K-Pop) grupları, sadece yaptıkları müzikle değil imaj ve yaşam tarzları ile de gençleri etkisi altına alıyor. Uzmanlar özellikle sosyal kaygısı yüksek, iletişim becerileri zayıf ve sağlıklı arkadaş ilişkileri kuramayan gençlerin böyle akımlardan daha fazla etkilenip zarar görebileceğini belirtiyor. Uzmanlar ebeveynlerin çocukları ile çatışmaya girmek yerine gelişimlerine saygı göstermelerini ve bireysel olma çabalarını desteklemelerini tavsiye ediyor.

25.11.2020Çocuk-Aile
Naz Çağla Irmak, Kırgın Çiçekler kızları ile yurt dışında ne yaşadı

Naz Çağla Irmak, Kırgın Çiçekler kızları ile yurt dışında ne yaşadı?

Kırgın Çiçekler dizisi ile pik yapan ve şimdilerde "Tövbeler Olsun" dizisinde oynadığı 'Aylin' karakteri ile adından sıkça söz ettiren oyuncu Naz Çağla Irmak hurriyet.com.tr'de Ferit Ömeroğlu'nun konuğu oldu. Annesi de kendisi gibi oyuncu olan Çağla Irmak aslında gerçek adının ne olduğundan tiyatro sevgisine kadar her konuda samimi yanıtlar verdi. Güzel oyuncu mesleğinin nihai amacının tiyatro oynamak olduğunu söylüyor.

25.11.2020Magazin
“Azar Azar”ın uğuru

“Azar Azar”ın uğuru

Ünlü şarkıcı Faruk K, 2000’li yıllarda yayınlanan ve 17 farklı dilde seslendirilen “Azar Azar” şarkısının uluslararası bir mobil uygulama şirketi tarafından tekrar keşfedildiğini açıkladı.

25.11.2020Keyif
8 aylık bebek gelişimi - 8 aylık bebeğin boyu, kilosu, beslenmesi, uykusu ve gelişim tablosu

8 aylık bebek gelişimi - 8 aylık bebeğin boyu, kilosu, beslenmesi, uykusu ve gelişim tablosu

Heyecanlı hazırlıklar ve bekleyişin ardından bebeğinizi kucağınıza aldınız. Peki ya şimdi? Minicik bir bebek, ağzı var dili yok, kaygıların ve soru işaretlerinin olduğu bir dönem sizin için… Gün geçtikçe de büyüyor ve 8 aylık oldu bile! Aklınızda pek çok soru olabilir: 8 aylık bebek ne kadar uyur, 8 aylık bebek ne kadar emer? Bunun yanı sıra 8 aylık bebek kilosu, 8 aylık bebek bakımı, 8 aylık bebek aşısı, 8 aylık bebek uykusu gibi konuları merak edip sık sık araştırma yapıyor olabilirsiniz. İşte tam da bu noktada 8. ay bebek gelişimi sürecinde bilmeniz gereken her şeyi detaylarıyla ele aldık.

Okan Karacan kimdir Okan Karacanın eşi Zeynep Kadıoğlu hakkında bilgiler

Okan Karacan kimdir? Okan Karacan'ın eşi Zeynep Kadıoğlu hakkında bilgiler

Geçtiğimiz yıllarda fazla kilolarından kurtulmak için mide küçültme ameliyatı olan sunucu ve oyuncu Okan Karacan, değişimiyle dikkatleri üzerine çekiyor. 80 kilo veren Okan Karacan kilolarından kurtulduktan sonra bambaşka birine dönüştü. Peki, Okan Karacan kimdir? Okan Karacan'ın eşi Zeynep Kadıoğlu hakkında bilgiler

24.11.2020Magazin
Aslı Melisa Uzun, Alman dizisinin kadrosunda

Aslı Melisa Uzun, Alman dizisinin kadrosunda

2015 Miss Turkey Güzellik Yarışması’nda ikinci seçilen Aslı Melisa Uzun, Almanya’nın fenomen dizisi ‘Verbotene Liebe’nin yeniden çekilen versiyonunda rol aldı. Genç model ve oyuncu ‘Verbotene Liebe-Next Generation’ adlı dizide Bobbi Atakan karakterine hayat verdi.

24.11.2020Televizyon
GTA Online Harita Genişleme Paketi: Cayo Perico Heist

GTA Online Harita Genişleme Paketi: Cayo Perico Heist

GTA Online’a gelecek yeni harita genişleme paketinin detayları Rockstar Games tarafından açıklandı.

23.11.2020eSpor
Çılgın gezginin yaptıkları şaşırttı Taylandda kendini ateşlerin içine attı, Barselonada ise...

Çılgın gezginin yaptıkları şaşırttı! Tayland'da kendini ateşlerin içine attı, Barselona'da ise...

Duygu Akalın ODTÜ inşaat mühendisliği mezunu. Bir süre mesleğini yapsa da şimdilerde hayatında sadece dans ve seyahat var. Bütçesini dans antrenörlüğü ve Tekirdağ’da ufak bir arazide lavanta yetiştiriciliği yaparak oluşturuyor. Yarışmalar ve festivaller için yola çıkıyor. İlgi alanı Latin dansları…

20.11.2020Seyahat
Didem Balçın kimdir, nereli, kaç yaşında Didem Balçın dizileri ve filmleri

Didem Balçın kimdir, nereli, kaç yaşında? Didem Balçın dizileri ve filmleri

Didem Balçın, oynadığı diziler ve filmler ile dikkatleri üzerine çeken isimler arasında yer almıştır. Özellikle Çakallarla Dans isimli filmlerdeki performansları ile dikkat çeken Didem Balçın, Kuruluş Osman dizisinde de rol almıştır. Peki, Didem Balçın kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, Didem Balçın dizileri ve filmleri

19.11.2020Hayat
7 aylık bebek gelişimi - 7 aylık bebeğin boyu, kilosu, beslenmesi, uykusu ve gelişim tablosu

7 aylık bebek gelişimi - 7 aylık bebeğin boyu, kilosu, beslenmesi, uykusu ve gelişim tablosu

Heyecanlı hazırlıklar ve bekleyişin ardından bebeğinizi kucağınıza aldınız. Peki ya şimdi? Minicik bir bebek, ağzı var dili yok, kaygıların ve soru işaretlerinin olduğu bir dönem sizin için… Gün geçtikçe de büyüyor ve 7 aylık oldu bile! Aklınızda pek çok soru olabilir: 7 aylık bebek ne kadar uyur, 7 aylık bebek ne kadar emer? Bunun yanı sıra 7 aylık bebek kilosu, 7 aylık bebek bakımı, 7 aylık bebek aşısı, 7 aylık bebek uykusu gibi konuları merak edip sık sık araştırma yapıyor olabilirsiniz. İşte tam da bu noktada 7. ay bebek gelişimi sürecinde bilmeniz gereken her şeyi detaylarıyla ele aldık.

Çocuklar için kış nasıl geçecek

Çocuklar için kış nasıl geçecek?

COVID-19 enfeksiyonu başladıktan sonra bu yıl nisan mayıs aylarından itibaren 1-15 yaş çocuklarımızı virüsten korusak da neler olacağını birçok kere yazdım ve online anlattım… Eğer yaz aylarında önlem almaz isek eylül ekim kasımda neler oluşabileceği konusunda defalarca konuşma ve yazı ile katkıda bulunmaya gayret ettim. Özet olarak tekrarlayayım.

16.11.2020Eğitim
Son dakika... Korona partisine baskın Hepsine ceza kesildi...

Son dakika... Korona partisine baskın! Hepsine ceza kesildi...

Aydın’ın Efeler ilçesinde bir iş yerindeki eğlenceye yapılan baskında içeride bulunan 21 müşteriye ve iş yeri sahibine işlem yapıldı.

15.11.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Bir büyük gazeteciyi daha kaybettik

EVİMİZE birden fazla gazete alınırdı. Ve ben hepsini satır satır okurdum. Gerçekten de satır satır...

5.12.2020

Sanat eğitimi sadece internetten olur mu?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yeniden uzaktan eğitime geçtik. Sanat eğitimi alan öğrenciler için durum epey zor. Eğitimciler ve veliler çocukların geri kalacağından endişeli, bilim insanlarıysa biraz daha dişimizi sıkmamızı söylüyor. Pandemi süreci öğrenciler için oldukça zorlu geçiyor. Hele de sanat öğrencileri için... Çünkü sanat, uzaktan eğitime uyarlanması en zor branşlardan biri. Bu alanda eğitim veren kurslar yeni kısıtlamalar kapsamında yeniden kapatıldı. Artan vaka sayıları nedeniyle önlem almak kaçınılmaz olsa da sanat eğitimcileri bir ara formül bulunabileceğini düşünüyor. Tan Sağtürk: “Küçük öğrenci gruplarıyla zaman zaman uzaktan uygulamayı da kullanan bir sistem kurarak kurs programlarının devamlılığını sağlamak mümkün.”

5.12.2020

Bugün ne yapsak

Evlere müzikle kapanacağız. Mesela Cem Adrian’ın Türk sanat müziğine dokunuşunu dinleyeceğiz. “Solmayan Şarkılar” albümü artık bizlerle...

4.12.2020

Hıncal Abi ile anlaşamadığım şu konuyu gelin bir tartışalım

Sabah yazarı Hıncal Uluç bu sektörde en önem verdiğim insanlardan biridir...

3.12.2020

Ben insan değil miyim

Başlık, akıllara önce İbrahim Tatlıses’i getiriyor değil mi? Ancak size bu isimle yayınlanan bir belgesel serisinin ilk bölümünden bahsetmeye geldim. Hoş bu köşeyi okuyanların birçoğu bu bölümü de izledi, eminim.

3.12.2020

Polen ‘KOŞ’maya Başladı

Alper Gülay ve Mehmet Mutlu ikilisinin bir araya gelmesiyle ‘KOŞ’maya başlayan Polen’i pandemi bittiğinde canlı izlemeyi çok isterim. Elektro pop türünün bir yanlarını iyi yansıttığını düşünseler de daha özelde nu funk, alternative, R&B ya da lo-fi olarak tanımlıyorlar tarzlarını. ‘Hayallerim’ şarkılarını da severek dinlediğimiz ikili Polen’le çok samimi bir röportaj yaptık.

2.12.2020

Grammy Krizi

Geçtiğimiz hafta müzik dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak anılan Grammy adayları açıklandı. Adaylar açıklandı açıklanmasına ancak olayların ardı arkası kesilmedi. Krizin kahramanı The Weeknd ve herhangi bir dalda bir tane bile adaylığının olmamasıydı.

2.12.2020

Şahsiyet  

Aydın Kurtoğlu yeni şarkısı ‘ Şahsiyet ‘ ile eski sevgiliye nasıl meydan okunur gayet güzel anlatmış. Şarkının sözlerinde “Aşk nasıl yaşanırmış gelip yakından seyret. Hadi beni tebrik et ama nerde sende o şahsiyet “ diyen Aydın’ın bu şarkısı, biten ilişkinin ardından sinirini alamayan taraflar arasında iyi bir giderli mesaj trafiğine sebep olabilir. 

1.12.2020

Satrancın büyülü dünyasıyla tanıştığım için minnettarım

Walter Tevis’in aynı isimli romanından uyarlanan “The Queen’s Gambit” dizisi, dünyada olay yarattı. Dünyanın en iyi satranç oyuncularından Beth Harmon’ın hikayesini anlatan dizide Anya Taylor-Joy başrolde. Genç oyuncuyla çok kısa sürede “dijital platformda en çok izlenen mini dizi” unvanını kazanan “The Queen’s Gambit”i konuştum.

29.11.2020

Şimdi bu nedir Yonca Hanım?

Bir zamanlar “Günaha davet ettim gelmeyen olmadı” diyordu.

27.11.2020

Tarlabaşı’nın orta yerinde farklı bir ‘Step’

Güncel sanat etkinliği Step İstanbul’un bu yılki mekanı sürpriz bir yer, Taksim 360.

20.11.2020

Hibrit etkinlik dönemi

Geçen hafta Almanya’da kapalı mekanlardaki konserlere dair yapılan araştırmayı yazmıştım. Bu hafta ise yasaklardan hemen önce İstanbul'da kapalı mekan konserlerini yerinde görmek için soluğu 2 farklı konserde aldım.

19.11.2020

Almanya 6-0 mağlup olunca neler oldu neler!

Löw’ün, geçmişte Dünya ve Avrupa şampiyonlukları kazandırdığı Almanya Milli Takımı’ndan ayrılması an meselesi.

19.11.2020

Alzhemier, hatıralar ve müzik

Tüm dünyada viral olan ve Tan Sağtürk tarafından paylaşıldıktan sonra bizim haber ve magazin sitelerinde de yer alan Alzheimer’lı balerin videosu, aslında bahsedildiği gibi yeni çekilmiş bir video değil.

17.11.2020

İnsana duyguları lazım

İnsan, yanındaki herhangi bir başka insandan, başka mıdır hakikaten? Yani dış başkaysa, iç başka mıdır?

16.11.2020

Yeni gündem: Reform

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son günlerde sürekli şu üç şeyin altını çiziyor:

16.11.2020