EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Çocuk Psikolojisi

Çocuk Psikolojisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çocuk Psikolojisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.983 Çocuk Psikolojisi haberi bulunmuştur.

Çocuk Psikolojisi Haberleri

Trafik cezasını otomobilinizin kaportasında yazdırın

Trafik cezasını otomobilinizin kaportasında yazdırın

Emniyet Genel Müdürü Kemal Önal, ‘‘Trafik cezaları bundan sonra, ekip otosunda değil, kural ihlal eden sürücünün kullandığı otomobilin kaportasında yazılacak’’ dedi.

6.10.2001Gündem
Servis şoförüne sevecenlik şartı

Servis şoförüne sevecenlik şartı

Öğrenci taşıyan servislerde şoförlük yapmak zorlaşıyor. TSE, şoförlere çocuk psikolojisi bilmesi, Türkçe'yi iyi konuşması, okuduğunu anlaması, dört işlem yapabilmesi ve görgü kurallarına uyması standardı getirdi.

3.01.2002Gündem
Hayatı Ortadoğu tarihi

Hayatı Ortadoğu tarihi

O, on yıllardır sayısız insanın kanını akıtan çatışmalar, suikastler, işgaller, kovulmalarla birlikte, bitmeyen bir dizi film gibi izlediğimiz Filistin Davası'nın baş kişisi.

6.04.2002Gündem
Hayatı Ortadoğu tarihi

Hayatı Ortadoğu tarihi

O, on yıllardır sayısız insanın kanını akıtan çatışmalar, suikastler, işgaller, kovulmalarla birlikte, bitmeyen bir film gibi izlediğimiz Filistin Davası'nın baş kişisi.

6.04.2002Gündem
Çiş paran yoksa okula bidonla gel

Çiş paran yoksa okula bidonla gel

Antalya'da bir okulun özel bir firmaya ihale ettiği tuvalet temizliğinin bedeli olarak çocuklardan ayda 2.5 milyon istemesi kriz yarattı. Parayı veremeyen çocuklara ‘‘Yanınızda bidon getirin’’ denildi.

26.10.2002Gündem
Anneliği abarttı

"Anneliği" abarttı

Oscarlı aktris Catherine Zeta-Jones, çocuklarının iyi geçinmesi için varını yoğunu ortaya döktü. Hamile yıldız, yeni doğacak kardeşini kıskanmaması için, binlerce dolara bir uzman tutarak 2.5 yaşındaki minik Dylan'a ders verdirmeye başladı.

14.04.2003Gündem
Hemşirelere sürekli eğitim

Hemşirelere sürekli eğitim

Hemşirelik Haftası 12-18 Mayıs arasında kutlanacak. Toplam kalite sistemi uygulayan Bayındır Hastanesi, hemşirelere uyguladığı ilginç eğitim sistemiyle dikkat çekiyor. 'Eğitim süreci' adı verilen uygulamada hemşireler tüm çalışmalarını, önceden düzenlenmiş bir listeye not alıyor. Hemşireler bu notları değerlendirmek için bölüm yöneticileriyle haftalık ve aylık toplantılar yapıyor, önerilerde bulunuyor. Buna bağlı olarak hemşire ve hasta ihtiyaçları saptanıyor.

10.05.2003Gündem
Sınıfında eğitim görecek

Sınıfında eğitim görecek

Milli Eğitim, HIV virüsü taşıyan Y.O'nun, kendi sınıfında arkadaşlarıyla eğitimine devam edeceği ve diğer çocukların zarar görmemesi için önlemlerin alındığını açıkladı.

26.09.2003Gündem
Oğlum yanına otursun

Oğlum yanına otursun

Yürekli baba Kibar Işıldak örnek bir davranışta bulunarak okula başvurdu ve aynı okulda üçüncü sınıfta okuyan oğlu Özgür Işıldak'ın Y.O.'nun yanında yarım gün oturmasına izin verdiğini bildirdi.

26.09.2003Gündem
Oğlum yanına otursun

Oğlum yanına otursun

HIV taşıyan Y.O. ile çocuklarının aynı sınıfta okumasını istemeyen 29 veliye karşı bir veli oğlunun yarım gün Y.O.'nun yanında oturabileceğini söyledi.

26.09.2003Gündem
Bir kitap

Bir kitap

28.12.2003Spor
Çocukların dekoratörü

Çocukların dekoratörü

Çocuğunuzun odasında bir çiftlik mi kurmak istiyorsunuz, duvarlarında kanatlarında gerçek tüyler olan melekler mi, çocuk yuvanıza veya hastanenize sadece küçükler için yaratılmış bir kafe mi? Ceyden San dilerseniz tüm mekanı, dilerseniz yalnızca bir kısmını bambaşka bir dünyaya çeviriyor.

2.01.2004Kelebek
Yatılı okullarda durum içler acısı

Yatılı okullarda durum içler acısı

Doğu'daki yatılı okullarda dramatik olaylar yaşanıyor. Uyum sağlayamayan öğrencilerin çoğu kaçıyor. 7 çocuk bu kaçış sırasında donarak öldü.

14.01.2004Gündem
Şaka oyuncaklarına dikkat

Şaka oyuncaklarına dikkat

Amerikalı çocuk eğitimi ve psikolojisi uzmanları, vücut fonksiyonlarını taklit eden şaka oyuncaklarıyla oynayan çocukların ileride anti-sosyal bir kişilik geliştirebilecekleri uyarısında bulundular.

18.02.2004Gündem
Yerli dadılar Moldovyalı dadılara karşı

Yerli dadılar Moldovyalı dadılara karşı

İngiliz dadılara teslim edilen, Fransız mürebbiyelerden lisan öğrenen zengin çocukları devri gerilerde kaldı. Artık çalışan annelerin evlerinde yabancı çocuk bakıcıları, özellikle de Moldovyalı, Uzakdoğulu dadılar görmeye alıştık. Şimdi giderek artan yabancı uyruklu dadılara karşı yerli dadılar yetiştiriliyor.

30.04.2004Kelebek
Öldüren Cazibe hapiste akıllandı

"Öldüren Cazibe" hapiste akıllandı

Ünlü aktör Michael Douglas'ı tıpkı "Öldüren Cazibe" (Fatal Attraction) filmindeki gibi telefon ve mektuplarla tehdit eden Dawnette Knight, sanatçının eşi Catherine Zeta-Jones'a mektup yazarak sadece aktöre "aşık olduğu" için böyle davrandığını itiraf etti. İnternetteki “eonline” sitesinin haberine göre, aylardır ünlü çifte rahat vermeyen Dawnette Knight'ın hapiste aklı başına geldi.

1.07.2004Gündem
Geleceği görmek değil geleceğe bakmak önemli

Geleceği görmek değil geleceğe bakmak önemli

Türkiye’nin en tanınmış psikiyatrlarından Prof. Dr. Yankı Yazgan ile hayatın anlamını ‘psikolojik’ açıdan sorguladık. Yazgan, çoğumuzu zaman zaman esir alan umutsuzluk, güvensizlik, karamsarlık, mutsuz olma gibi durumlara daha olumlu yaklaşmanın yollarını anlattı. Yazgan’a göre kendine güvenmenin yolu ‘başlanan projeleri tamamlamaktan’ geçiyor. Mutluluğu arayanlar ise ‘kazanmaya değil, sahaya çıkıp oynamaya’ odaklanmalılar.

9.07.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Çocuğunuz harika çocuk değil, mutlu çocuk olsun

BÜTÜN ana-babalar, Justin Chapman gibi bir çocukları olsun ister.

17.03.2002

Şimdiki problem yemeyen değil, fazla yiyen çocuklar

Geçen gün, çocuklarının yaşları 4-5 arası olan bir grup anne toplanmış muhabbet ediyorduk.

12.11.2004