EKSTRA
MENÜ

Beyaz Altın

Beyaz Altın ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Beyaz Altın haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.973 Beyaz Altın haberi bulunmuştur.

Beyaz Altın Haberleri

Karslı çiftçinin beyaz altını; kar

Karslı çiftçinin 'beyaz altın'ı; kar

KARS'ta son yağan kar, köylüleri sevindirdi. Bu günlerde yağan karın verimli olduğunu söyleyen çiftçiler, "Bu kar altın değerindedir" dedi.

23.02.2021Gündem
Kar yağışıyla yüzü gülen çiftçi: Emeklerimiz beyaz altın ile buluştu

Kar yağışıyla yüzü gülen çiftçi: Emeklerimiz 'beyaz altın' ile buluştu

AKSARAY'da 2 gündür devam eden kar yağışı, çiftçileri sevindirdi. Kar yağışıyla yüzü gülen ve 'beyaz altın' benzetmesi yapan çiftçi Hidayet Koçak, “Allah'ın verdiği kar umudumuz. Nasıl yenidoğan bir çocuk, umuduyla rızkıyla doğuyorsa bizim de çiftçiler olarak umudumuz yağmur ve kar. Kar bekliyorduk. Şu an emeklerimiz 'beyaz altın'la buluştu" dedi.

15.01.2021Gündem
Fuara damga vurdu 1 ayda yapıldı... 104 bin liradan satıldı

Fuara damga vurdu! 1 ayda yapıldı... 104 bin liradan satıldı

Türk ayakkabı sektörünün küresel vitrini olarak kabul edilen Eksposhoes Ayakkabı Moda Saraciye fuarı kapılarını açtı. Antalya’da düzenlenen fuara üzeri özel taşlarla kaplanan ve tamamen el işçiliği ile tasarlanan ayakkabı damgasını vurdu. Bir ayda tamamı kadın işçiler tarafından özel olarak üretilen ayakkabı, 13 bin dolara (Yaklaşık 104 in TL) bir Türk iş adamı tarafından satın alındı.

28.10.2020Ekonomi
Pamuktaki prim artışı üreticileri memnun etti

Pamuktaki prim artışı üreticileri memnun etti

Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç "Pamuk üreticisi bu sene bu fiyatlarla memnun kalır ama bunun her sene güncellenmesi lazım" dedi.

17.10.2020Ekonomi
Türkiyenin çeltik ambarı Edirnede kurutma mesaisi başladı

Türkiye'nin çeltik ambarı Edirne'de kurutma mesaisi başladı

Çeltik, hasat edildikten sonra römorklara yüklenerek kömürle çalışan kurutma makinelerine getiriliyor. Silo tipi makinelerde 60 derecelik ısıyla yüzde 14-15 nem seviyesine düşürülen çeltikler, pirinç olarak işlenmek üzere fabrikalara gönderiliyor.

11.10.2020Ekonomi
Elena Ferrante ile bir kadının kalbine yolculuk

Elena Ferrante ile bir kadının kalbine yolculuk

Tüm dünyadan milyonlarca okurun nefesini tutarak beklediği yeni Elena Ferrante romanı ‘Yetişkinlerin Yalan Hayatı’ nihayet elimizde. Kendisi kimliğini gizli tutsa da etrafını saran tutkulu okur halesi son derece görünür olan Ferrante, bu kez Napoli’nin üst sınıfından bir genç kızla tanıştırıyor bizi. 12 yaşındaki Giovanna’nın ergenlikten yetişkinliğe geçiş sürecindeki hikâyesini onun ağzından dinlerken yine bir kadının kalbine, beynine giden damarlarda dolaşıyoruz.

1.10.2020Kitap Sanat
5. Sınıf Türkçe Söz Sanatları konu anlatımı

5. Sınıf Türkçe Söz Sanatları konu anlatımı

Yazılı ve sözlü eserlerde anlatımı zenginleştirmek için söz sanatları kullanılır. En sık kullanılan söz sanatlarının başında teşbih (benzetme) gelir. Bazı söz sanatları şiire özgüdür. Bazılarına ise roman, öykü ve deneme gibi düz yazılarda da yer verilir. 5. sınıflar için söz sanatları konusunu örnek cümlelerle anlattık.

13.09.20205. SINIF
Alyans Modelleri - Çift, Klasik, Altın, Gümüş Ve Taşlı Olan Erkek Ve Kadın İçin Alyans Modelleri (2020)

Alyans Modelleri - Çift, Klasik, Altın, Gümüş Ve Taşlı Olan Erkek Ve Kadın İçin Alyans Modelleri (2020)

Evlilikte bağlılığın ve sadakatin simgesi olan alyanslar, çiftler için oldukça büyük önem taşır. Ömür boyu yanınızda taşıyacağınız, aynı zamanda tarzınızı yansıtacak bu aksesuara karar vermek çoğu zaman zor bir tercihtir. Alyanslarda genellikle klasik tarzda düz sarı altınların ön planda olmasının yanında, bronz ve beyaz altınlar da favori renkler olarak bu yıl etkisini gösteriyor. Aynı zamanda kadınlar için göze çarpan taşlar, evlilik yüzüklerinin vazgeçilmezleri arasında her zamanki yerini korumaya devam ederken, erkekler ise tercihlerini en çok beyaz altın ya da çelik alyanslardan yana kullanıyor. Buna ek olarak 2020 trendi kişiye özel tasarımlar, tamamen size ait bir alyans alternatifi sunuyor. İşte bu yılın evliliğinizi taçlandıracak alyans modelleri…

10.09.2020Gelin Modası
Beyaz altın olarak biliniyor 5 bin dolara satılıyor, görenleri şaşkına çevirdi...

'Beyaz altın' olarak biliniyor! 5 bin dolara satılıyor, görenleri şaşkına çevirdi...

Seyahate çıkarken gideceğiniz ülkede farklı dünya mutfaklarının tadına varacağınızı düşünüp heyecanlanıyorsunuzdur çünkü her ülkenin kendine özgü bir yemek kültürü farklı lezzetleri var. Yalnız listelediğimiz bu yemekler hayatınız boyunca görüp görebileceğiniz en değişik yemekler. Bunları tatmak gerçekten yürek ister! İşte dünyanın çeşitli yerlerinden birbirinden ilginç yemekler...

17.08.2020Seyahat
Çukurova’nın beyaz altını

Çukurova’nın beyaz altını

Tohumlarından ölümsüzlük iksiri yapıldığına inanılan, ırgatlarıyla Yaşar Kemal, Orhan Kemal gibi edebiyatımızın devlerine ve Yeşilçam sinemasına ilham veren pamuğun hasadı yaklaşıyor. Bu görkemli zamanlar, hem pamuğun zorlu yolculuğunun başlangıcına tanıklık etmek hem de Çukurova’nın derinlikli kültürünün izini sürmek için iyi bir fırsat.

16.08.2020Seyahat
Taşköprünün beyaz altını sarımsak tezgahlarla buluştu

Taşköprü'nün beyaz altını sarımsak tezgahlarla buluştu

Dünyada en kalitelisi Kastamonu Taşköprü'de üretilen ve bölge halkının beyaz altın olarak nitelendirdiği Taşköprü sarımsağı bu hafta ilçede kurulan sarımsak pazarında kilosu 13 ile 20 TL arasında alıcı buldu.

Ramazan geldi, beyaz altın badem şekerine talep patladı

Ramazan geldi, beyaz altın badem şekerine talep patladı

Elazığ’da ‘beyaz altın’ olarak nitelendirilen badem şekeri bu yıl da her ramazan ayında olduğu gibi yoğun talep görüyor.

Çukurovada üretime ara verilmiyor

Çukurova'da üretime ara verilmiyor

Mevsim itibarıyla soğan hasadı yapılan ovada, pamuk ekimi sürüyor, hasadı yaklaşan karpuz, kavun gibi ürünlerin de son aşama bakım işlemleri yapılıyor.

25.04.2020Ekonomi
Otomobil üreticileri Çinde faaliyete yeniden başladı

Otomobil üreticileri Çin'de faaliyete yeniden başladı

Koronavirüs salgını nedeniyle Çin'de bulunan otomobil üreticileri üretimlerini durdurmuştu. Verilen aranın ardından üretim yeniden başladı.

19.02.2020Ekonomi
GAP sayesinde pamukta üretim alanı da istihdam da arttı

GAP sayesinde pamukta üretim alanı da istihdam da arttı

Pamuk üretim alanı 2 milyon 500 bin dönüme ulaşan Şanlıurfa'da, üretimin artmasına bağlı olarak bu alanda istihdam da üç kat artışla 10 bin kişiye çıktı.-

8.01.2020Ekonomi
Beyaz altın sofralar için hazırlanıyor

"Beyaz altın" sofralar için hazırlanıyor

Trakya'da, hasadın ve kurutmanın ardından çiftçinin "beyaz altın" dediği çeltik, fabrikalarda pirinç haline getiriliyor.

4.12.2019Ekonomi
Taşköprü sarımsağında fiyatlar dengelendi

Taşköprü sarımsağında fiyatlar dengelendi

Hasadın ardından fiyatı sürekli yükselen, TÜİK verilerine göre tüketici fiyatları bazında eylülde bir önceki aya göre en yüksek artışın görüldüğü sarımsağın fiyatında son 1,5 ayda istikrar oluştu.

27.11.2019Ekonomi
ABD ve Çin gerilimlerinde azalmayla paladyum fiyatı yükseldi

ABD ve Çin gerilimlerinde azalmayla paladyum fiyatı yükseldi

Beyaz altın elde edilmesinde kullanılan paladyumun fiyatı, Çin ve ABD arasındaki ticari gerilimlerin azalmasıyla yüzde 1.0in üzerinde yükseldi.

19.11.2019Ekonomi
Kesenin ağzını açtı Hırsızı yakalatana...

Kesenin ağzını açtı! Hırsızı yakalatana...

NBA takımlarından Oklahoma City takımının oyun kurucusu ve Alman Milli Takımı oyuncusu Dennis Schröder’in, Braunschweig kentindeki yeni evi yaklaşık iki hafta önce kimliği belirsiz kişi veya kişilerce soyuldu. Schröder’in beyanına göre hırsızlar, evdeki 100 bin Euro nakit para ile 400 bin Euro değerindeki mücevherleri çaldı.

20.10.2019Avrupa
Şanlıurfada pamuk sevinci

Şanlıurfa'da pamuk sevinci

Türkiye'nin pamuk üretiminde ilk sıralarda yer alan Şanlıurfa'da bu sezonun verimli geçmesi üreticileri sevindirdi.

7.10.2019Ekonomi
Paladyum nedir

Paladyum nedir?

Paladyum, Pd işaretiyle bilinen, platine benzer, atom no: 46 ve atom ağırlığı: 106.42 olan kimyasal elementtir. 1803'te William Hyde Wollaston tarafından bulunan Paladyum metali platinden sonra bu gruptaki metallerin en önemlisidir.

16.09.2019Gündem
Muğla’nın beyaz mermeri 60 ülkeye ihraç ediliyor

Muğla’nın beyaz mermeri 60 ülkeye ihraç ediliyor

TÜRKİYE’deki mermer üretiminin yaklaşık yüzde 20’sinin gerçekleştirildiği Muğla’dan, 60 ülkeye ihracat yapılıyor. ’Beyaz altın’ olarak adlandırılan mermer yaklaşık 10 bin kişiye iş imkanı sunarken, ülke ekonomisine yılda yaklaşık 230 milyon dolar katkı sağlanıyor. Talep gören ürün, son olarak Suudi Arabistan Merkez Bankası binasının dışının kaplanmasında kullanılıyor.

11.09.2019Ekonomi
Pamuk üretiminde rekor beklentisi

Pamuk üretiminde rekor beklentisi

Ulusal Pamuk Konseyi Başkanı Bertan Balçık, "Bu sezon pamuk üretiminde hava şartlarının iyi gitmesi durumunda Türkiye'de rekoru yaşayacağımız yıl olarak inşallah tarihe geçeceğiz. En büyük hedefimiz 1 milyon tonun üzerine çıkmak. Pamuk ekim alanlarında bütün bölgelerde istikrarlı şekilde bir gelişme var" açıklamasında bulundu.

17.05.2019Ekonomi
Elazığın beyaz altını badem şekeri

Elazığ'ın 'beyaz altın'ı badem şekeri

Ramazan ayında satışı 10 kattan fazla artan badem şekerini talebe yetişmek için ustalar yoğun mesai harcıyor.

Güneydoğu’da beyaz altın sevinci

Güneydoğu’da beyaz altın sevinci

Üreticisinin beyaz altın olarak adlandırdığı sarımsak, 5 yıl önce üretimine başlandığı Güneydoğu’da üreticisinin yüzünü güldürüyor. Kalitesi ve dayanıklılığı ile Taşköprü sarımsağına rakip olan Araban sarımsağı, fiyatı ile de üreticisini sevindiriyor.

8.05.2019Ekonomi
Antalya’da pamuk ekimi başladı

Antalya’da pamuk ekimi başladı

Örtü altı ürünleri ile meşhur Antalya’da açık arazi ovalarında çiftçinin pamuk ekimi başladı. Bin bir zahmet ile hazırlanan tarlalara pamuklar, pamuk ekim makineleri ile ekildi. Pamuk ekimi hava şartlarından ötürü bu yıl iki hafta geç başladı.

1.05.2019Ekonomi
Yazın Işıltısı Cildinize Yansısın

Yazın Işıltısı Cildinize Yansısın

Bu sezon Anastasia Beverly Hills, dudak bazı, parlatıcısı ve rujları dudaklarınızın görünümünü yeniden yaratacak…

22.04.2019Alışveriş
Sarımsak üreticisi fiyatlardan memnun

Sarımsak üreticisi fiyatlardan memnun

Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde üretilen ve bölge halkının "beyaz altın” olarak nitelendirdiği dünyaca ünlü Taşköprü sarımsağının en kalitelisinin fiyatı 16 TL’den alıcı buluyor. Kastamonu merkezde ise en iyi sarımsak 25 TL’den alıcı buluyor.

3.02.2019Ekonomi
16 yıl sonra bir ilk yaşandı

16 yıl sonra bir ilk yaşandı

Paladyum fiyatları, otomotiv sektöründe katalizör üretiminde kullanılan metale talebin artmasıyla gün içinde yüzde 5.0 üzerinde artarak 1,439 dolara kadar yükseldi.

17.01.2019Ekonomi
Gaziantepli pamuk üreticisi sıkıntılı

Gaziantepli pamuk üreticisi sıkıntılı

Gaziantep'in önemli tarımsal üretim merkezlerinden Araban Ovası'nda etkili olan sağanak, pamuk üreticisini sıkıntıya soktu.

7.01.2019Ekonomi
‘Anadolu, dünya tarihine ışık tutan bir coğrafya’

‘Anadolu, dünya tarihine ışık tutan bir coğrafya’

Köln Yunus Emre Enstitüsü (YEE) ve Köln Üniversitesi Antik Çağ Tarihi Enstitüsü iş birliğiyle Köln Üniversitesinde ‘Anadolu’da Altın Bir Doğum-Sikkenin İcadı’ konulu konferans düzenlendi.

14.12.2018Avrupa
Altının tahtını salladı

Altının tahtını salladı

Önceki günü 1.238,64 dolardan kapatan paladyumun ons fiyatı, 16 yılın ardından ilk defa altının ons fiyatının üzerine çıktı. 18 emtia arasında fiyatı yılın başından bu yana yüzde 16,3 artan paladyum, en fazla kazandıran üçüncü değerli metal oldu.

7.12.2018Ekonomi
Dünyada bereketli toprakların yarısı kaybedildi

"Dünyada bereketli toprakların yarısı kaybedildi"

Bursa Uludağ Üniversitesi (UÜ) Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökhan Özsoy, dünya genelinde son 150 yılda bereketli toprağın yarısının kaybedildiğini söyledi.

4.12.2018Ekonomi
Ahmet Kural çamur atıyor

Ahmet Kural çamur atıyor!

Sıla ve Ahmet Kural’ın aşkına en son gıptayla bakılıyordu. Özellikle Kural’ın Sıla’ya baktığı fotoğraf kadınların hayali olmuştu. Şimdi her şey tersine döndü. Konsey bu olayı nasıl değerlendiriyor? Hiçbir şey göründüğü gibi değil mi? Yoksa bugüne gelinceye kadar başka şeyler yaşandı mı?

4.11.2018Magazin
Pamuğun kilo fiyatı 3.80 TL olarak açıklandı

Pamuğun kilo fiyatı 3.80 TL olarak açıklandı

Çiftçinin ‘beyaz altın’ olarak tabir ettiği pamukta Antalya'da üretime geri dönüldü. Geçtiğimiz yıl 2,5 TL’den alınan pamuğun kilo fiyatı bu yıl 3.80 TL olarak açıklandı. Antalya’da ise 60 bin dönümdeki ekimden 30 bin ton ürün bekleniyor.

13.10.2018Ekonomi
Şanlıurfa’da beyaz altın hasadı başladı

Şanlıurfa’da beyaz altın hasadı başladı

Türkiye'de pamuğun büyük bir bölümünün üretildiği Şanlıurfa’da tarımda makineleşmenin hızla gelişmesiyle hasat daha kolay hale gelirken, pamukta hasat başladı.

3.10.2018Ekonomi
Pamukta hedef ithalatı bitirmek

Pamukta hedef ithalatı bitirmek

Üretimde bu yıl 1 milyon ton hedefini yakalamak üzere hasat sezonuna başlayan pamuk sektörü, bu alandaki ithalatı bitirmeyi amaçlıyor.Ulusal Pamuk Konseyi Başkanı Bertan Balçık "Üreticiler olarak öncelikli görevimiz ithalatın azalmasını sağlamak. Temel amacımız bu açığı mümkün olduğu kadar azaltıp ülkemizin döviz harcamalarını bir nebze olsun düşürmek" açıklamalarında bulundu.

24.09.2018Ekonomi
Altın fiyatları haftanın kapanışında ne kadar oldu İşte çeyrek altın ve gram altın fiyatlarında son durum

Altın fiyatları haftanın kapanışında ne kadar oldu? İşte çeyrek altın ve gram altın fiyatlarında son durum

Altın fiyatları haftanın kapanışında birçok döviz işlemiyle uğraşan vatandaş tarafından araştırılmaya başladı. Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 1,06 azalışla 241,60 liradan tamamladı. İstanbul Kapalıçarşı'da, bugün kapanışta çeyrek altın 394,00 lira, Cumhuriyet altını 1.612,00 liradan satılırken, 24 ayar külçe altının gram fiyatı ise dünkü kapanışa göre yüzde 1,06 düşüşle 241,60 liradan işlem gördü.

21.09.2018Ekonomi
GAPın başkentinde beyaz altın mesaisi

"GAP'ın başkenti"nde "beyaz altın" mesaisi

Türkiye'nin toplam pamuk üretiminin yarısına yakınının gerçekleştirildiği "GAP'ın başkenti" Şanlıurfa'da, hasada başlayan işçiler gün boyunca güneşin altında yoğun mesai harcıyor.

16.09.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

İlaçta ve tıbbı cihazda pazarlık başladı

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, ABD’nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield’in 2.3 milyar dolarlık ilaç borcu uyarısının ardından Ankara’da pazarlığa başlandığını duyurdu.

25.09.2020

Karantinadan evlilik kararı çıktı

Beşiktaşlı futbolcu Burak Yılmaz, 1 yıl önce barıştığı eski eşi İstem Atilla ile yeniden evleniyor. Herkes karantina sürecinde ayrılırken, onlar birbirlerine kenetlenmeyi tercih etti!

1.06.2020

Sarımsaklayıp da saklayın

Bu yazıyı sarımsaklasak da mı saklasak, sarımsaklamasak da mı saklasak?

22.07.2019