Bugün neler oldu?

belli

Güncelleme Tarihi:

belli haberleri sayfasında belli hakkında son dakika haberler ve güncel bilgiler bulunmaktadır. Toplam 244308 belli haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber sayfamızdan takip edilebilir.

belli haberleri

Aybüke bebeğin ölüm nedeni belli oldu

Aybüke bebeğin ölüm nedeni belli oldu

Fatih’te geçtiğimiz Ocak ayında sokaklarda yaşayan anneannesinin kucağında donarak öldüğü iddiaedilen Aybüke bebeğin darp edildiği için öldüğü ortaya çıktı. Savcılık,bebeğin annesi, babası ve anneannesi için ağırlaştırılmış müebbet hapistalep ederken, haklarında da yakalama kararı çıkarılmasını istedi. Fatih’te geçtiğimiz Ocak ayında sokaklarda yaşayan anneannesinin kucağında soğuktan donarak öldüğü iddia edilen Aybüke bebeğin gerçek ölüm nedenini Adli Tıp Kurumu’nun hazırladığı rapor ortaya çıkardı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olaya ilişkin hazırlanan iddianamede, Aileve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü müşteki olarak yer alırken, Aybükebebeğin annesi Feride A. (19), babası Alaettin K. (29) ve anneannesiCanan A.(43) şüpheli olarak belirtildi. İddianamede, 5 Ocak 2016tarihinde saat 07.15 sıralarında Fatih’teki özel bir hastanede Aybüke A. isimli 7-8 aylık kızbebeğin öldüğünün tespit edildiği hatırlatıldı. Aynı gün hastanenin birrapor düzenleyerek durumu polise bildirdiği anlatılan iddianamede,kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için bebeğin cesedinin Adli TıpKurumu'na gönderildiği ifade edildi. Şüpheli ölüm üzerinebaşlatılan soruşturmada, yapılan DNA testi sonucunda bebeğin nikahlıolmayan Feride A. ve Alaettin K.’dan olduğu tespit edildi. Adli TıpKurumu tarafından hazırlanan rapora da değinilen iddianamede, “Bebeğinölümünün künt kafa travmasına bağlı kafa içi travmatik değişimler ileakciğer enfeksiyonu sonucu meydana gelmiş olduğunun oy birliği iletespit edildiği” bilgisine yer verildi.

#Aybüke
9 yıl sonra Ergenekon Davasında karar belli oldu

9 yıl sonra Ergenekon Davası'nda karar belli oldu

Ergenekon Davası'nın temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin kararını bozdu. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'unYüce Divan'da yargılanması gerektiğine karar verildi, bu da bozmagerekçesi yapıldı. Yargıtay, Ergenekon terör örgütünün varlığına ilişkinsomut delil ortaya konulamamasını da esastan bozma gerekçesi yaptı. Yargıtay 16. Ceza Dairesi, 275 sanıklı Ergenekon davasında kararı usulden ve esastan bozdu. Eski Genelkurmay Başkanı emekli orgeneral İlker Başbuğ’un, Yüce Divan’da yargılanması gerektiğine karar verdi ve bunu bozma gerekçesi yaptı.Yargıtay,Ergenekon terör örgütünün varlığına ilişkin somut delil ortayakonulamamasını da esastan bozma gerekçesi yaptı. Daire, hukuka aykırıdinlemeler, gizli tanık beyanları, MİT mensuplarının izinsiz dinlenmesi,aramaların hukuka aykırı yapılması gibi usul gerekçelerinin hepsini debozma nedeni saydı. Daire Başkanı EyüpYeşil, yerel mahkemenin oluşumu nedeniyle bozma kararı verdikleri içinberaat kararlarını onaylamadıklarını da açıkladı. Yargıtay, Ergenekon'u kimin kurduğunun ve liderinin belli olmadığını açıkladı. Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İstanbul13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Ergenekon örgütünün varlığına ilişkintespitini hukuka aykırı buldu. Yargıtay 16. Ceza Dairesi Emniyet'inErgenekon'un varlığına ilişkin ilk kez dava sürecinde tespittebulunmasını bozma gerekçesi yaptı. Yargıtay 16. Ceza Dairesi,Ergenekon'un Danıştay saldırısıyla ilgili hukuki ve fiili irtibatıortaya konulamadığını belirtti.

#9
DAHA FAZLA #BELLİ HABERLERİ

belli’a ait tüm site haberleri