Bugün neler oldu?

9

Güncelleme Tarihi:

9 haberleri sayfasında 9 hakkında son dakika haberler ve güncel bilgiler bulunmaktadır. Toplam 417375 9 haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber sayfamızdan takip edilebilir.

9 haberleri

9 yıl sonra Ergenekon Davasında karar belli oldu

9 yıl sonra Ergenekon Davası'nda karar belli oldu

Ergenekon Davası'nın temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin kararını bozdu. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'unYüce Divan'da yargılanması gerektiğine karar verildi, bu da bozmagerekçesi yapıldı. Yargıtay, Ergenekon terör örgütünün varlığına ilişkinsomut delil ortaya konulamamasını da esastan bozma gerekçesi yaptı. Yargıtay 16. Ceza Dairesi, 275 sanıklı Ergenekon davasında kararı usulden ve esastan bozdu. Eski Genelkurmay Başkanı emekli orgeneral İlker Başbuğ’un, Yüce Divan’da yargılanması gerektiğine karar verdi ve bunu bozma gerekçesi yaptı.Yargıtay,Ergenekon terör örgütünün varlığına ilişkin somut delil ortayakonulamamasını da esastan bozma gerekçesi yaptı. Daire, hukuka aykırıdinlemeler, gizli tanık beyanları, MİT mensuplarının izinsiz dinlenmesi,aramaların hukuka aykırı yapılması gibi usul gerekçelerinin hepsini debozma nedeni saydı. Daire Başkanı EyüpYeşil, yerel mahkemenin oluşumu nedeniyle bozma kararı verdikleri içinberaat kararlarını onaylamadıklarını da açıkladı. Yargıtay, Ergenekon'u kimin kurduğunun ve liderinin belli olmadığını açıkladı. Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İstanbul13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Ergenekon örgütünün varlığına ilişkintespitini hukuka aykırı buldu. Yargıtay 16. Ceza Dairesi Emniyet'inErgenekon'un varlığına ilişkin ilk kez dava sürecinde tespittebulunmasını bozma gerekçesi yaptı. Yargıtay 16. Ceza Dairesi,Ergenekon'un Danıştay saldırısıyla ilgili hukuki ve fiili irtibatıortaya konulamadığını belirtti.

#9
DAHA FAZLA #9 HABERLERİ

9’a ait tüm site haberleri

YKS ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI VE YÜZDELİK DİLİMLERİ 2024 (ÖSYM) | YKS, AYT, TYT 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite taban puanları ve başarı sıralaması açıklandı mı (Yök atlas)

YKS ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI VE YÜZDELİK DİLİMLERİ 2024 (ÖSYM) | YKS, AYT, TYT 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite taban puanları ve başarı sıralaması açıklandı mı? (Yök atlas)

YKS, TYT, AYT 2 yıllık ve 4 yıllık taban puanları sınav sonuçlarının açıklanmasıyla beraber takip edilmeye başlandı. 2024 YKS taban puanları ve yüzdelik dirimleri YÖK ATLAS üzerinden sorgulanıyor. 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite taban puanları, YKS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından araştırılmaya başlandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 8-9 Haziran tarihlerinde düzenlenen 2024 YKS sınav sonuçları 16 Haziran itibarıyla erişime açıldı. Sınav sonucuna göre aldığı puanı öğrenen adaylar 2024 güncel YKS taban puanları araştırmasına yöneldi. Üniversite tercih maratonu YKS tercih kılavuzunun yayınlanmasının ardından başlayacak. YKS tercih kılavuzu ve üniversite kontenjanlarını öğrenecek olan adaylar üniversite tavan ve taban puanlarını dikkate alacaklar. YKS AYT, YDT, TYT ile en düşük ve en yüksek puanla alım yapan bölümler adayların tercihlerine yön verecek. Öte yandan YKS sıralamaları da bu süreçte önem arz edecek. Peki, 2024 YKS taban puanları ve başarı sıralaması açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? İşte, üniversite YKS 2 yıllık 4 yıllık üniversite taban puanları ve başarı sıralaması 2024 hakkında ayrıntılı bilgiler.

#YKS Taban Puanları 2024