Bugün neler oldu?

aybüke

Güncelleme Tarihi:

aybüke haberleri sayfasında aybüke hakkında son dakika haberler ve güncel bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1339 aybüke haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber sayfamızdan takip edilebilir.

aybüke haberleri

Aybüke bebeği öldürmekle suçlanan aile beraat etti

Aybüke bebeği öldürmekle suçlanan aile beraat etti

Fatih'te geçtiğimiz kış anneannesinin donarak öldüğünü iddia ettiği, ancak yapılan soruşturma sonrası kafa travması sonucu öldüğü ortaya çıkan 10 aylık Aybüke bebeğin ölümü davası sonuçlandı.Mahkeme, Aybüke bebeği tasarlayarak öldürdükleri iddiasıyla yargılanan anne, baba ve annanenin cezalandırılmalarına yeterli delil bulunmadığı ve suçun sanıklar tarafından işlendiğinin sabit olmadığını belirterek beraatine karar verdi.İstanbul 7. Ağır Ceza Makemesi'nde görülen dünkü duruşmaya tutuksuz sanıklar Canan A., Feride A. ve Alaattin K. katıldı. Müşteki Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Avukatı Nuray Yiğit duruşmada hazır bulundu. Duruşmada görüşü sorulan savcı, sanıklar hakkında, kendisini savunamayacak derecede alt soydaki kişiyi öldürmek suçundan kamu davası açıldığına işaret ederek, Adli Tıp Kurumu raporunda ölümün kafa travmasına bağlı kırıklar nedeniyle meydana geldiğini tespit edildiğini belirtti. Raporda kafa travmasının düşme sonucu meydana gelebileceği gibi darp, cebir sonucu da meydana gelebileceğinin belirtildiğini ifade eden savcı, "Sanıkların dosya kapsamındaki anlatımlarından maktulün yaklaşık 30-40 cm yüksekten parke zemine düştükten sonra kafasındaki yaralanmanın meydana geldiği yönünde istikrarlı anlatımları dışında sanıkların maktule etkili eylemde bulunduklarına dair mahkumiyetlerine yetecek nitelikte kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğini ifade etti. Savcı sanıkların ispatlanamayan suçtan ayrı ayrı beraatlerine karar verilmesini talep etti. Mahkeme heyeti, sanıklardan son sözlerini sordu. Duruşmaya katılan sanıklar beraatlerini talep etti.

#Aybüke
Aybüke bebeğin ölüm nedeni belli oldu

Aybüke bebeğin ölüm nedeni belli oldu

Fatih’te geçtiğimiz Ocak ayında sokaklarda yaşayan anneannesinin kucağında donarak öldüğü iddiaedilen Aybüke bebeğin darp edildiği için öldüğü ortaya çıktı. Savcılık,bebeğin annesi, babası ve anneannesi için ağırlaştırılmış müebbet hapistalep ederken, haklarında da yakalama kararı çıkarılmasını istedi. Fatih’te geçtiğimiz Ocak ayında sokaklarda yaşayan anneannesinin kucağında soğuktan donarak öldüğü iddia edilen Aybüke bebeğin gerçek ölüm nedenini Adli Tıp Kurumu’nun hazırladığı rapor ortaya çıkardı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olaya ilişkin hazırlanan iddianamede, Aileve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü müşteki olarak yer alırken, Aybükebebeğin annesi Feride A. (19), babası Alaettin K. (29) ve anneannesiCanan A.(43) şüpheli olarak belirtildi. İddianamede, 5 Ocak 2016tarihinde saat 07.15 sıralarında Fatih’teki özel bir hastanede Aybüke A. isimli 7-8 aylık kızbebeğin öldüğünün tespit edildiği hatırlatıldı. Aynı gün hastanenin birrapor düzenleyerek durumu polise bildirdiği anlatılan iddianamede,kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için bebeğin cesedinin Adli TıpKurumu'na gönderildiği ifade edildi. Şüpheli ölüm üzerinebaşlatılan soruşturmada, yapılan DNA testi sonucunda bebeğin nikahlıolmayan Feride A. ve Alaettin K.’dan olduğu tespit edildi. Adli TıpKurumu tarafından hazırlanan rapora da değinilen iddianamede, “Bebeğinölümünün künt kafa travmasına bağlı kafa içi travmatik değişimler ileakciğer enfeksiyonu sonucu meydana gelmiş olduğunun oy birliği iletespit edildiği” bilgisine yer verildi.

#Aybüke
DAHA FAZLA #AYBÜKE HABERLERİ

aybüke’a ait tüm site haberleri