EKSTRA
MENÜ

Ankesör

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 273 haberi bulunmuştur.

Ankesör Haberleri

8 ilde FETÖ operasyonu: 25 askere gözaltı kararı

8 ilde FETÖ operasyonu: 25 askere gözaltı kararı

KONYA merkezli 8 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik 'ankesör' operasyonunda hakkında yakalama kararı verilen Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görevli 7'si muvazzaf 25 askerden, 17'si gözaltına alındı. Diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmalar sürüyor. 

15.04.2019Gündem
İzmirdeki FETÖ operasyonunda 7 kişi tutuklandı

İzmir'deki FETÖ operasyonunda 7 kişi tutuklandı

İzmir merkezli 13 ilde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) yapılanmasına yönelik soruşturmada gözaltına alınan muvazzafların da aralarında bulunduğu 38 şüpheliden 7'si tutuklandı.

13.04.2019Gündem
FETÖ operasyonlarında 442 gözaltı kararı

FETÖ operasyonlarında 442 gözaltı kararı

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik yurt genelinde düzenlenen operasyonlarda, 442 zanlı hakkında gözaltı kararı verildi, aralarında örgütün TSK içindeki kripto yapılanmasında yer alan örgüt hiyerarşisinde "hususi" olarak adlandırılan kişiler, muvazzaf askerler ve TÜBİTAK çalışanlarının da olduğu 263 şüpheli yakalandı.

9.04.2019Gündem
Son dakika: Ankara merkezli FETÖ operasyonu: 64 şüpheli hakkında gözaltı kararı

Son dakika: Ankara merkezli FETÖ operasyonu: 64 şüpheli hakkında gözaltı kararı

Türkiye'nin birçok kentinde art arda FETÖ operasyonları yapıldı. Son olarak Ankara'da Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli 29 astsubay, 6 jandarma astsubay, 29 öğretim görevlisi toplam 64 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Ankara, İzmir, Konya, Adıyaman ve Gaziantep merkezli FETÖ soruşturmaları kapsamında ise örgütün TSK'deki mensuplarına "mahrem imamlık" yaptıkları öne sürülen 280 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

9.04.2019Gündem
Son dakika Onlarca kentte operasyon 180 kişi hakkında yakalama kararı

Son dakika! Onlarca kentte operasyon! 180 kişi hakkında yakalama kararı

Türkiye'nin birçok kentinde bu sabah Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik kapsamlı bir operasyon başlatıldı. Polislikten KHK ile ihraç edilmiş 59 şüpheli ile örgütün TSK'daki mensuplarına "mahrem imamlık" yaptıkları iddia edilen 80 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Öte yandan FETÖ'nün TSK'daki yapılanmasına yönelik İzmir merkezli soruşturma kapsamında da aralarında 29 muvazzafın da bulunduğu 41 şüpheli hakkında yakalama kararı verildi.

9.04.2019Gündem
Van merkezli FETÖ/PDY operasyonu

Van merkezli FETÖ/PDY operasyonu

Van merkezli 9 il ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 10 zanlı yakalandı.

8.04.2019Gündem
40 ‘sivil imam’a  gözaltı kararı

40 ‘sivil imam’a gözaltı kararı

İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ’nün TSK içine sızdırdığı subay ve astsubaylarından sorumlu olduğu öne sürülen 40 ‘sivil imam’ hakkında yakalama kararı verildi.

7.04.2019Gündem
FETÖnün ankesöründe 459 şüpheli asker itirafçı oldu

FETÖ'nün ankesöründe 459 şüpheli asker itirafçı oldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) “mahrem imamlarının” örgüt mensubu asker şahıslarla ankesör-sabit kontörlü hatlardan iletişim kurduğunun tespit edilmesinin ardından başlatılan soruşturma kapsamında düzenlenen 11 ayrı operasyonda, bin 45 şüpheli asker tutuklanırken, 459 kişi ise etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak serbest bırakıldı.

28.03.2019Gündem
Ankesörden kürsüdeki hâkim çıktı

Ankesörden kürsüdeki hâkim çıktı

Ankesör soruşturması kapsamında itirafçı olan eski astsubay Semih Y.’nin teşhis ettiği imamının Ankara’da halen görev yapan bir hâkim olduğu ortaya çıktı. Savcılık, şüpheli hâkim hakkında Hâkimler Savcılar Kurulu’na suç duyurusunda bulundu.

27.03.2019Gündem
Ankesörlü telefon kartıyla sadece FETÖcü askerleri aramışlar

Ankesörlü telefon kartıyla sadece FETÖ'cü askerleri aramışlar

İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) yapılanmasına yönelik soruşturmada tespit edilen ankesör telefon kartı seri numaraları, mahrem imamların, bu kartları sadece kendilerine bağlı örgüt üyesi askerlerle iletişim için kullandıklarını ortaya koydu.

26.03.2019Gündem
Otobüsten vatandaşlara ateş etti, çıkan görüntülerini inkar etti

Otobüsten vatandaşlara ateş etti, çıkan görüntülerini inkar etti

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Tuzla Orhanlı gişelerinde meydana gelen olaylarla otobüsten hedef gözeterek polislere ve toplanan vatandaşların bulunduğu bölgeye silahla ateş eden ve 5 vatandaşın şehit edilmesinden sorumlu tutulan eski üsteğmen Ceyhun Özak, mahkemede "Canlı ya da cansız hiçbir varlığı hedef almadım." diyerek FETÖ'nün inkar stratejisini izledi.

15.03.2019Gündem
Dink davasında iki tahliye kararı

Dink davasında iki tahliye kararı

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin kamu görevlilerinin de yargılandığı davada eski jandarma istihbarat görevlisi Muharrem Demirkale ve halen FETÖ soruşturması kapsamında da tutuklu bulunan gazeteci Ercan Gün'ün tahliyesine karar verildi.Mahkeme, her iki sanık hakkında yurtdışına çıkış yasağı konulmasına karar verdi. Duruşma, 11 Haziran'a ertelendi. Başka suçlardan da tutuklu bulunan iki sanığın cezaevinden çıkmayacağı öğrenildi.

14.03.2019Gündem
SON DAKİKA Bakan Soylu çarpıcı rakamı duyurdu: 511 bin gözaltı, 30 bin tutuklu

SON DAKİKA! Bakan Soylu çarpıcı rakamı duyurdu: 511 bin gözaltı, 30 bin tutuklu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik operasyonlar çerçevesinde 15 Temmuz 2016'dan bu yana 511 bin kişinin gözaltına alındığını, tutuklu sayısının ise 30 bin 821 olduğunu bildirdi.

10.03.2019Gündem
Darbeci albaydan sehven attım yalanıyla inkar

Darbeci albaydan "sehven attım" yalanıyla inkar

Eski 47. Alay Komutanı Kurmay Albay Sadık Cebeci de diğer darbeci sanıklar gibi hakkındaki birçok beyan ve delile rağmen inkar politikasını izledi.

9.03.2019Gündem
FETÖnün TSK yapılanmasına büyük operasyon Çok sayıda asker tutuklandı

FETÖ'nün TSK yapılanmasına büyük operasyon! Çok sayıda asker tutuklandı

FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturmada gözaltına alınan 188 muvazzaf askerden 166'sı tutuklandı.

25.02.2019Gündem
Kritik FETÖ soruşturmasında yeni gelişme

Kritik FETÖ soruşturmasında yeni gelişme

FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturmada gözaltına alınan 237 muvazzaf askerden 188'i, tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi

25.02.2019Gündem
FETÖnün TSK yapılanmasına büyük operasyon 224ü yakalandı...

FETÖ'nün TSK yapılanmasına büyük operasyon! 224'ü yakalandı...

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ'nün TSK yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen 295 muvazzaf askerden 224'ü yakalanırken, 71 firari ise aranıyor. Şu ana kadar ifadesi alınan 100 muvazzaf şüpheli askerden 27'si itirafçı oldu.

24.02.2019Gündem
Son dakika: FETÖye büyük operasyon başladı 295 askere gözaltı kararı

Son dakika: FETÖ'ye büyük operasyon başladı! 295 askere gözaltı kararı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) TSK yapılanmasına yönelik soruşturmada, örgüt içi haberleşme amacıyla ankesör ve sabit kontörlü hat kullandığı tespit edilen aralarında 2 albay, 1 yarbay, 8 binbaşı, 10 yüzbaşı, 73 üsteğmen ve 8 teğmenin bulunduğu 295 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı verildi.

22.02.2019Gündem
Tutuklu kalmadı

Tutuklu kalmadı

Ergenekon davasının delilleri arasında yer alan ve CHP eski milletvekili Dursun Çiçek’in ıslak imzasının bulunduğu iddia edilen “İrtica ile Mücadele Eylem Planı” belgesine ilişkin rapor düzenleyerek kumpas kurdukları iddia edilen aralarında adli tıp uzmanlarının da bulunduğu 18 sanıklı davada tutuklu sanık kalmadı.

8.02.2019Gündem
Karacı pilotlara ankesör operasyonu

Karacı pilotlara ankesör operasyonu

FETULLAHÇI Terör Örgütü'ne yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Kara Havacılık Komutanlığı’ndan 46'sı muvazzaf 48 helikopter pilotu ile bu kişileri yönlendiren 15 “sivil mahrem imam” olmak üzere 63 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

31.01.2019Gündem
FETÖnün ankesör karnesi

FETÖ'nün ankesör karnesi

FETÖ’nün TSK’daki yapılanmasını deşifre etmek amacıyla başlatılan ‘ankesör soruşturması’ devam ediyor. Bugüne kadar 447 ankesörlü telefondan 7 milyon satırlık HTS (telefon trafiği) kaydına ulaşıldı. 40 operasyon yapıldı, 2 bin 938 asker hakkında işlem yapıldı.

27.01.2019Gündem
İtiraf ettiler, yeni isimlere ulaşıldı Operasyon başladı

İtiraf ettiler, yeni isimlere ulaşıldı! Operasyon başladı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, daha önce gözaltına alınıp itirafçı olan şüphelilerin ifadeleriyle yeni isimlere ulaşıldı. FETÖ'cü askerlerden sorumlu "sivil imam" olduğu iddia edilen 9 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

23.01.2019Gündem
Darbenin merkezinde parmak izi çıktı

Darbenin merkezinde parmak izi çıktı

15 Temmuz darbe girişiminde Akıncı Hava Üssü’ndeki faaliyetlere ilişkin 475 sanıklı davada mahkemeye sunulan mütalaada, FETÖ’nün ‘sivil imamı’ Kemal Batmaz hakkında çarpıcı bilgiler yer aldı. Darbe girişiminin yönetim merkezlerinden 143. Filo’da ele geçirilen bazı belgelerde Batmaz’ın parmak izi saptandı.

23.01.2019Gündem
FETÖ’nün askeri mahremine operasyon Çok sayıda gözaltı var

FETÖ’nün askeri mahremine operasyon! Çok sayıda gözaltı var

Yalova merkezli 16 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen FETO operasyonu kapsamında 2 subay, 16 astsubay, 2 uzman çavuş olmak üzere toplam 20 muvazzaf asker gözaltına alındı.

10.01.2019Gündem
Ankesör kriterleri

Ankesör kriterleri

Adalet Bakanlığı, FETÖ davalarına bakan savcılar ve üst düzey emniyet yetkilileriyle yaptıkları dokuz bölge toplantısında ankesör soruşturmalarında uygulanan kriterler konusunda ayrıntılı bilgi verdi. FETÖ’nün iletişim için yaklaşık 4 bin ankesörlü telefon kullandığı belirlendi. Aramaların örgütsel olup olmadığını saptayacak kriterlerden bazıları ise şöyle sıralandı: Ardışık arama, periyodik arama, son iki rakamı 99’a tamamlama, son dört rakamı 10’a tamamlama.

10.12.2018Gündem
Jandarma Komutanlığında operasyon: Çok sayıda gözaltı kararı

Jandarma Komutanlığı'nda operasyon: Çok sayıda gözaltı kararı

FETÖ'nün TSK yapılanmasına ilişkin soruşturmada, İstanbul İl Jandarma Komutanlığında görevli 41 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Ankara'daki FETÖ soruşturmasında ise 87 şüpheliden 41'i gözaltına alındı. Ayrıca İzmir merkezli operasyonda 62 kamu görevlisi için gözaltı kararı verildi.

7.12.2018Gündem
Bakan Soylu ilk kez CNN TÜRKte açıkladı:  Gizli müşteri yöntemi uygulanacak

Bakan Soylu ilk kez CNN TÜRK'te açıkladı: 'Gizli müşteri yöntemi uygulanacak'

CNN TÜRK'te Buket Aydın'ın sunduğu 40'a konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çok özel açıklamalarda bulundu. Son dönemde gündeme çok gelen taksicilerle ilgili şikayetler hakkında konuşan Soylu, "Vatandaşımız merak etmesin, bu sorunu düzelteceğiz" dedi ve ekledi: Gizli müşteri yöntemi uygulanmaya başlanacak.

5.12.2018Gündem
19 ilde operasyon 33 kişi hakkında gözaltı kararı

19 ilde operasyon! 33 kişi hakkında gözaltı kararı

FETÖ soruşturması kapsamında İstanbul merkezli 19 ilde aralarında muvazzaf askerlerinde bulunduğu 33 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

28.11.2018Gündem
FETÖnün badi sistemi ortaya çıktı

FETÖ'nün 'badi' sistemi ortaya çıktı!

Bursa'da, FETÖ'nün TSK içindeki mahrem yapılanmasına yönelik ankesörlü telefon soruşturması kapsamında hazırlanan iddianamede, örgütün gizlilik ve devamlılık için uyguladığı "devir ve badi sistemi"ne ilişkin ilginç detaylar paylaşıldı.

27.11.2018Gündem
Batmaz’ın hücresine baskın

Batmaz’ın hücresine baskın

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, sürdürdüğü ankesör soruşturması kapsamında 100’ü asker 88’i sivil imam olmak üzere 188 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkardı. Savcılıktan yapılan açıklamada, sivil imamların FETÖ’nün sivil imamlarından Kemal Batmaz’a bağlı oldukları iddia edildi.

17.11.2018Gündem
Son dakika... Kemal Batmazın hücresine operasyon

Son dakika... Kemal Batmaz'ın hücresine operasyon

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı, sürdürdüğü ankesör soruşturması kapsamında 100’ü asker 88’i sivil imam olmak üzere 188 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarttı. Savcılıktan yapılan açıklamada, sivil imamların FETÖ’nün sivil imamlarından Kemal Batmaz’a bağlı oldukları iddia edildi.

16.11.2018Gündem
Son dakika... Büyük operasyon başladı: 103 gözaltı kararı

Son dakika... Büyük operasyon başladı: 103 gözaltı kararı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) TSK yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, 103 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

9.11.2018Gündem
FETÖ’cü tespitinde görevli yüzbaşıya FETÖ davası

FETÖ’cü tespitinde görevli yüzbaşıya FETÖ davası

Kara Harp Okulu’ndaki FETÖ yapılanmasını açığa çıkarmak için oluşturulan üç kişilik heyette görevlendirilen yüzbaşı Muhammed Alpago T. hakkında ‘FETÖ üyeliği’ suçlamasıyla dava açıldı.

27.10.2018Gündem
Silivri’nin üsteğmenine FETÖ’den dava

Silivri’nin üsteğmenine FETÖ’den dava

Çok sayıda FETÖ tutuklusunun bulunduğu Silivri Cezaevi’ni korumakla görevli Silivri Cezaevi Tabur Komutanlığı’nda görevli üsteğmen Kerim H. hakkında örgüt üyeliği suçundan iddianame düzenlendi.

8.10.2018Gündem
NATO karargâhında ‘abi’lik yapmışlar

NATO karargâhında ‘abi’lik yapmışlar

FETÖ’nün TSK yapılanmasını açığa çıkarmak için sürdürülen ankesör soruşturması kapsamında Siber Savunma Komutanlığı’nda görevdeyken gözaltına alınan yarbay Muhsin C. hakkında iddianame düzenlendi. Muhsin C., ifadesinde ‘sorumlu imamının’ Brüksel’e atandığı dönemde yanına gelerek kendisini başka bir sivil imama devrettiğini anlattı.

1.10.2018Gündem
İstihbarat bilgilerini ‘mahrem abi’ye taşımış

İstihbarat bilgilerini ‘mahrem abi’ye taşımış

Ankesör soruşturması kapsamında hakkında örgüt üyeliği suçundan iddianame düzenlenen eski binbaşı Şeyhmus Ö., ifadesinde “Fetullahçı Terör Örgütü içerisinde çalışmış olduğum birimlerdeki kurum personelinin bilgilerini benden sorumlu olan ‘abilerime’ verdim” dedi.

30.09.2018Gündem
Ankesörcüler 80 mahrem ismi anlattı

Ankesörcüler 80 mahrem ismi anlattı

FETÖ’nün kripto yapılanmasının deşifre edilmesine yönelik başlatılan ‘sabit telefonlardan periyodik ve ardışık arama sisteminde’ (ankesör soruşturması) gözaltına alınan aktif görevdeki 60 subaydan 13’ü itirafçı oldu.

29.09.2018Gündem
FETÖ soruşturmasında 25 tutuklama

FETÖ soruşturmasında 25 tutuklama

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki (TSK) yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, aralarında muvazzaf askerler ile askerlerden sorumlu 8 “mahrem imam”ın da bulunduğu 25 şüpheli tutuklandı.

29.09.2018Gündem
Ankesör pilotu harekâtı

Ankesör pilotu harekâtı

FETÖ’nün mahrem imamlarının, deşifre olmamış kriptolu askerlere ‘kontörlü-ankesörlü telefon’lar üzerinden ulaştıklarının belirlenmesinin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın sürdürdüğü soruşturmada çarpıcı bilgiler çıktı.

28.09.2018Gündem
Son dakika... Operasyon başladı Çok sayıda gözaltı kararı var

Son dakika... Operasyon başladı! Çok sayıda gözaltı kararı var

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, 36'sı muvazzaf, 10'u askerlerden sorumlu “mahrem imam” olmak üzere toplam 71 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

26.09.2018Gündem
Ankesör itirafları

Ankesör itirafları

Jandarma Genel Komutanlığı’nda görevli bir üsteğmen hakkında ‘FETÖ üyeliği’ suçlamasıyla hazırlanan iddianamede, örgütün mahrem imamlarından Metin B.’nin şu ifadelerine yer verildi: “Cep telefonlarını son iki rakamlarını 99’a tamamlayacak şekilde kodlayıp kâğıda kaydederdik. Kendi cep telefonumdan asla aramazdım, evime uzak büfelerden kontörlü telefonlardan arıyordum. Birkaç kişiyi arayacağım zaman farklı büfeleri gezerdim.”

16.09.2018Gündem
USB bellekten çıktılar Kod adı Note 33

USB bellekten çıktılar! Kod adı 'Note 33'

FETÖ’nün Deniz Kuvvetleri Yapılanması’nda görevli mahrem imam Ersin K.’dan çıkan USB bellekteki bilgilerle örgütün TSK’ya yeniden sızma çabaları deşifre edildi. Örgütün yeni kurulan kurmaylık sistemindeki Karargah Subaylığı Eğitimi’ne yerleştirmek istediği bazı askerlerin isimleri ele geçirildi. Dijital incelemede, 13 Kasım 2017 tarihli bir konuşmanın da geçtiği 'Note 33' isimli bir dosya dikkat çekti.

31.07.2018Gündem
Jandarma şube müdürü FETÖ’den tutuklandı

Jandarma şube müdürü FETÖ’den tutuklandı

FETÖ’nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturması kapsamında, örgüt içi haberleşme amacıyla ankesör veya sabit hatları kullanan şüphelilere yönelik operasyonlar sürüyor.

27.07.2018Gündem
Son dakika… İstanbul jandarma KOM şube müdürü hakkında flaş karar

Son dakika… İstanbul jandarma KOM şube müdürü hakkında flaş karar

FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında Ankara'da gözaltına alınan İstanbul Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürü Yüzbaşı Recep Zerk tutuklandı.

27.07.2018Gündem
Ankesörden komiserler de çıktı

Ankesörden komiserler de çıktı

FETÖ’nün mahrem imamlarına yönelik yürütülen ‘ankesörlü-kontörlü telefon’ soruşturmasında 24 komiser gözaltına alındı.

19.07.2018Gündem