EKSTRA
MENÜ

Altin Rezervi

Altin Rezervi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Altin Rezervi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 827 Altin Rezervi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Altin Rezervi Haberleri

İlk külçe altın için tarih verildi

İlk külçe altın için tarih verildi

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Poyraz, Bilecik’in Söğüt ilçesindeki altın rezervi maden sahasında yaptığı incelemede, “2022 yılının sonunda ilk altın külçemizi döküp Türk ekonomisine kazandırmak istiyoruz” dedi.

23.10.2021Ekonomi
Milyarlarca dolarlık altın rezervi bulunmuştu İlk külçe için tarih verdi

Milyarlarca dolarlık altın rezervi bulunmuştu! İlk külçe için tarih verdi

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Poyraz, Bilecik’in Söğüt ilçesindeki altın rezervi maden sahasında yaptığı incelemede, “2022 yılının sonunda ilk altın külçemizi döküp Türk ekonomisine kazandırmak istiyoruz” dedi.

23.10.2021Ekonomi
10 yıl daha altın çıkaracak

10 yıl daha altın çıkaracak

Anagold'un, Türkiye’nin en büyük ikinci altın madeni olan Erzincan İliç’in Çöpler köyünde ikinci kez kapasite artışı için yaptığı ÇED başvurusu onaylandı. Böylece firma, en az 10 yıl daha Çöpler’den altın, bakır, gümüş çıkaracak.

12.10.2021Ekonomi
Türkiye’nin metal altın potansiyeli 4.500 ton

Türkiye’nin metal altın potansiyeli 4.500 ton

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 111 adet altın arama ruhsatı, 36 adet altın ve 84 adet altın içeren kompleks maden işletme ruhsatı bulunduğunu belirterek, “Türkiye jeolojisinin altın cevherleşmesi için elverişli olmasından hareketle tahmini metal altın potansiyelimiz yaklaşık 4 bin 500 tondur” dedi.

17.09.2021Ekonomi
Muharrem İnceden Soyer’e: Kimsin sen de benim afişlerimi söküyorsun

Muharrem İnce'den Soyer’e: Kimsin sen de benim afişlerimi söküyorsun

İZMİR’de partisinin olağan kongresine katılan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, kongre afişlerinin belediye tarafından toplatıldığını öne sürerek İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i eleştirdi. İnce, "Kimsin sen de benim afişlerimi söküyorsun ? Bak başkan bu afişler diğer partilerinkine benzemez. Memleket Partisi’nin afişleri farklı onlarda belediye rantı yok. Hazine parası yok. Gönüllülerin parası var. Bu parayı senden alırım. Hizmet yapayım ya da yapmayayım İzmir zaten çantada keklik diyorsan, öyle değil artık seçenek var Memleket Partisi var. Öyle yağma yok" diye konuştu.

22.08.2021Gündem
Koza Altın hedef büyüttü

Koza Altın hedef büyüttü

15 Temmuz darbe teşebbüsünün ardından Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilen Koza Altın, bu sürecin ardından adede büyüme rekoru kırdı. 2016 yılında 5.3 milyar TL aktfi büyüklüğü bulunan şirket, 2020 yılı sonu itibariyle, aktif büyüklüğünü 12.1 milyar TL’ye ulaştırdı. Şirketin aynı dönem net karı da yüzde 547 oranında arttı.

1.07.2021Ekonomi
TMSF Başkanı Gülaldan yeni müjde açıklaması

TMSF Başkanı Gülal'dan yeni müjde açıklaması

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal Koza Altın'ın 240 adet arama ruhsatı olduğunu 38 noktada sondaj çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Kütahya, Çanakkale, Söğüt, Karadeniz sondajlar yapıldığını ifade eden Gülal, "Bunlardan da olumlu neticeler alıyoruz. Bunların da raporlanmasının ardından yeni müjdelerle beraber halkımızın karşısına çıkmayı ümit ediyoruz" dedi.

13.06.2021Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nebati, Merkez Bankasına yönelik rezerv tartışmalarını değerlendirdi

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nebati, Merkez Bankası'na yönelik rezerv tartışmalarını değerlendirdi

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nebati, Merkez Bankasının 128 milyar dolarlık rezervine ilişkin eleştirilere yanıt verirken, ülkenin dünyadaki konjonktürden kaynaklanan süreci atlatmak için bu işlemlerin yapılmasının elzem olduğunu bildirdi.

29.04.2021Ekonomi
Nebatiden rezerv tartışmalarına yönelik değerlendirme

Nebati'den rezerv tartışmalarına yönelik değerlendirme

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, "Ülkenin kendisinden değil dünyadaki konjonktürden kaynaklanan süreci atlatmak için bu işlemleri yapmanız elzemdir. Ekonomi yönetimi bunları yaparken (salgının etkileriyle mücadelede) ülke içindeki bütün enstrümanları kullanmak durumunda. Sadece bir enstrümana bağlı kalarak, alışılmış, Ortodoks, dogmatik hale gelmiş düşünceleri uygulayarak bir yere varamazsınız. Ne yapacaksınız? Eldeki konjonktüre göre alternatif kanallar oluşturacaksınız" dedi.

29.04.2021Ekonomi
Son dakika: Merkez Bankası Başkanı, Türkiyenin altın ve döviz rezervini açıkladı

Son dakika: Merkez Bankası Başkanı, Türkiye'nin altın ve döviz rezervini açıkladı

Son dakika: Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, CNN Türk, TRT Haber ve A Haber ortak yayınında ekonomi gündemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, Merkez Bankası'nın rezerv ve 128 milyar dolar tartışmalarıyla ilgili olarak, "MB bireylere döviz satmıyor. İnsanların kafasını karıştırmak için belirli rakamlarla insanları bir yere götürmek için algı operasyonu yapılıyor. Böyle bir şey yoktur" ifadelerini kullandı. Kavcıoğlu, canlı yayında Merkez Bankası'nın altın ve döviz rezervlerini de açıklayarak, "Türkiye'de yıllardır 120 ton altını vardı. Türkiye'nin şu an merkez bankası rezervlerinde 720 ton altını var. Şu an 90 milyar dolar brüt rezervimiz var." dedi.

23.04.2021Ekonomi

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'dan CHP'li Altay'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki sözlerine tepki

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, CHP'nin Adnan Menderes döneminden bugüne kadar ülkenin yararına olacak her konunun karşısında durduğunu söyledi.

22.04.2021Gündem
Merkez Bankası rezervini çeşitlendirdi

Merkez Bankası rezervini çeşitlendirdi

Merkez Bankası’nın rezervleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Sefer Şener, “Merkez’in pandemi başlamadan önce altın rezervi 9.5 milyar dolar seviyelerindeydi, şimdi ise 40 milyar doları aştı. Böylece Merkez’in rezervi de çeşitlendirilmiş oldu. Bu yöntemi diğer gelişmekte olan ülkeler de uyguladı” dedi.

11.03.2021Ekonomi
Herkes bir anda hücum etti Altın dağ dünyanın dilinde

Herkes bir anda hücum etti! 'Altın' dağ dünyanın dilinde

Afrika'da yer alan Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde altın rezervi bulunduğu haberi duyulunca binlerce kişi bölgeye akın etti. Altına ulaşmak için dağı adeta elleriyle kazan insanlar sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı.

9.03.2021Dünya
Mollakara köyünde tespit edilen altın rezervi 2022 yılında çıkarılacak

Mollakara köyünde tespit edilen altın rezervi 2022 yılında çıkarılacak

Ağrı'nın Mollakara köyünde tespit edilen altın rezervi 2022 tarihinde çıkarılmaya başlanacak. Rezervlerin çıkarılma aşamasında yapılacak yatırımla bin kişilik istihdam yaratılacak.

7.03.2021Haber
Mollakara köyünde büyük sevinç 2022’de çıkarılmaya başlanacak

Mollakara köyünde büyük sevinç! 2022’de çıkarılmaya başlanacak

Ağrı'nın Mollakara köyünde tespit edilen altın rezervi 2022 tarihinde çıkarılmaya başlanacak. Rezervlerin çıkarılma aşamasında yapılacak yatırımla bin kişilik istihdam yaratılacak.

7.03.2021Ekonomi
Altında 100 tonluk hedef

Altında 100 tonluk hedef

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’de yıllık 42 ton altın üretimi yapıldığını ifade ederek, “Hedefimiz 5 yıllık süreç içerisinde yıllık 100 ton üretime ulaşmak. Böylece dünya üzerinde 100 ton üzerinde üretim yapan 10 ülke arasına girmek istiyoruz” dedi.

5.02.2021Ekonomi
Bakan Dönmez: Hedefimi yıllık 100 ton altın üretmek

Bakan Dönmez: Hedefimi yıllık 100 ton altın üretmek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Bundan 20 yıl önce birkaç kilogram mertebesinde olan altın üretimini artık tonlarla ifade ediyoruz. Hedefimiz, 5 yıl içerisinde yıllık 100 ton üretime ulaşmak ve böylece dünyada 100 tonun üzerinde üretim yapan 10 ülke arasına girmek." dedi.

4.02.2021Ekonomi
Bakan Dönmez: 800 kardeşimize istihdam sağlayacağız

Bakan Dönmez: 800 kardeşimize istihdam sağlayacağız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "2020'nin ilk 6 ayında Bilecik'te madenciliğe 392 milyon liralık yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırımların güzel bir sonucu olarak Söğüt'te 1,92 milyon ons altın rezervi keşfedildi. Üretim sürecinde yıllık 6-7 ton altın elde edeceğimiz bu keşfimiz sayesinde 800 kardeşimize istihdam sağlayacağız" dedi.

3.02.2021Ekonomi

Gübretaş'ın milyarlarca dolarlık altın keşfi resmen teyit edildi!

Gübretaş'ın Bilecik'teki Söğüt Altın Madeni Projesi ile ilgili kamuoyu ile paylaştığı bilgiler Türkiye Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu tarafından da teyit edildi.

20.01.2021Ekonomi
Rusyada altın rezervi doları geçti

Rusya'da altın rezervi doları geçti

Ülkenin rezervlerinde altının payı yüzde 22,9'a çıkarken, doların payı yüzde 22,7'ye geriledi.

12.01.2021Ekonomi
Altın üretiminde 42 tonla Cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldı

Altın üretiminde 42 tonla Cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Altın üretimimiz salgına rağmen yıl sonunda Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırarak 42 tona ulaştı. Böylece ekonomimize 2,4 milyar dolarlık katkı sağladık. Hedefimiz, altın ihtiyacımızı önce yerli kaynaklardan sağlamak, altın kaynaklı cari açığı önemli ölçüde azaltmak, bu alandaki istihdamı artırmak. Geçen yıl 2019'a göre yüzde 123 artışla 25,2 milyar dolarlık altın ithal edildi" dedi.

7.01.2021Ekonomi
Son dakika... Merkez Bankası Başkanı Ağbaldan enflasyon açıklaması

Son dakika... Merkez Bankası Başkanı Ağbal'dan enflasyon açıklaması

TCMB Başkanı Naci Ağbal, Enflasyon hedefine ilişkin yaptığı değerlendirmede "Ben yüzde 5'e inanıyorum. Başka ülkeler enflasyonu yüzde 1-2'de tutuyor da Türkiye Cumhuriyeti neden tutamasın? Bizim ne eksiğimiz var? Yapabiliriz." ifadelerini kullandı. Ağbal, ayrıca "Kripto paralarla ilgili 2021 yılı ikinci yarısında pilot testlere başlamaya hazırlanıyoruz." diye konuştu.

25.12.2020Ekonomi
6 milyar dolarlık altın rezervi bulunmuştu Söğütte ‘altın’ sevinci

6 milyar dolarlık altın rezervi bulunmuştu! Söğüt'te ‘altın’ sevinci

Bilecik'in 18 bin nüfuslu Söğüt ilçesinde Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerine ait altın sahasında yaklaşık 3 milyon 500 bin onsluk altın rezervi tespit edildi. Sahada, yaklaşık 6 milyar dolarlık rezerv açıklamasının ardından çalışmalar hızlandırılırken, güvenlik tedbirleri de artırıldı.

23.12.2020Gündem
Bilecik’teki altın keşfinin değeri 6 milyar dolar

Bilecik’teki altın keşfinin değeri 6 milyar dolar

Gübretaş’a ait Bilecik’teki maden sahasında keşfedilen altının 3.5 milyon ons olduğu tespit edildi. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve Gübretaş Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Poyraz, rezervin değerinin yaklaşık 6 milyar dolar olduğunu duyurdu.

23.12.2020Ekonomi
6,5 milyar dolarlık altın madeni sahası havadan görüntülendi

6,5 milyar dolarlık altın madeni sahası havadan görüntülendi

Türk şirketinin Bilecik'in Söğüt ilçesinde bulduğu 3.5 milyon onsluk altın madeni sahası havadan görüntülendi. Bölgede iş makineleri bulunurken, çalışmaların hız kazandığı görüldü.

22.12.2020Gündem
Son dakika... Türk şirketin maden sahasında dev altın rezervi bulundu

Son dakika... Türk şirketin maden sahasında dev altın rezervi bulundu

Tarım Kredi iştiraki Gübretaş'a ait maden sahasında 3.5 milyon onsluk altın varlığı tespit edildi. 6 milyar dolarlık rezerv bulunması sonrasında Gübretaş hissesine alımlar geldi.

22.12.2020Ekonomi
Son dakika... Türk şirketin maden sahasında dev altın rezervi bulundu

Son dakika... Türk şirketin maden sahasında dev altın rezervi bulundu

Tarım Kredi iştiraki Gübretaş'a ait maden sahasında 3.5 milyon onsluk altın varlığı tespit edildi. 6 milyar dolarlık rezerv bulunması sonrasında Gübretaş hissesine alımlar geldi.

22.12.2020Ekonomi
Bu köyün taşı, toprağı altın

Bu köyün taşı, toprağı altın

Erzurum'un Olur ilçesine bağlı Boğazgören köyünde tespit edilen altın rezervine işletme ruhsatı verildi. Yaklaşık 10 yıllık bir çalışma sonrası ruhsatları alan işletmeciler, bölgeye yatırım yapmak için çalışmaya başladı. Boğazgören sakinleri "Artık köyümüzden kimseler gurbete gitmeyecek, kapısının önünde işi olacak inşallah bir an önce üretime geçilir" dedi.

30.09.2020Seyahat
Altın yatırımcıları dikkat Dünyada çıkarılacak ne kadar altın kaldı

Altın yatırımcıları dikkat! Dünyada çıkarılacak ne kadar altın kaldı?

Koronavirüs pandemisiyle birlikte rekor kıran ons altınla birlikte yeni tartışmalar ortaya çıkmaya başladı. Dünyadaki altın rezervlerinde gerileme yaşanacak mı?

25.09.2020Ekonomi
Bitcoin 11,700 dolar sınırında

Bitcoin 11,700 dolar sınırında

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, bu yıl sanal olarak düzenlenen Jackson Hole ekonomik politika sempozyumunda yaptığı konuşmada Fed’in "ortalama yüzde 2.0" enflasyon hedefleyeceğini söylemesinin ardından 11,400 dolardan, 11,700 doların üzerine kadar tırmanan Bitcoin, bu değere yakın hareket ediyor. Bitcoin, son 24 saatte yüzde 0.59 artışla 11,682.32 dolara yükseldi ve toplam piyasa hacmi 215.83 milyar dolara çıktı.

31.08.2020Ekonomi
Venezuela, İngilterenin dondurduğu altın rezervi için mahkemeye gitti

Venezuela, İngiltere'nin dondurduğu altın rezervi için mahkemeye gitti

Venezuela, İngiltere Merkez Bankasının dondurduğu yaklaşık bir milyar avro değerindeki altın rezervi için dava açtı.

20.05.2020Ekonomi
Gözler faiz kararında

Gözler faiz kararında

Merkez Bankası’nın daha önce ertelenen genel kurulu dün yapıldı. Banka meclisine yeni üye olarak İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi öğretim üyesi Elif Haykır Hobikoğlu seçildi. Piyasaların gözü artık 21 Mayıs Perşembe günü yapılacak olan faiz toplantısında olacak.

19.05.2020Ekonomi
Rusyadan önemli altın hamlesi

Rusya'dan önemli altın hamlesi

Rusya Merkez Bankası, iç piyasada altın alımını 1 Nisan’dan itibaren durdurma kararı aldığını duyurdu.

31.03.2020Ekonomi
DTÖ, çeyrek asırlık tarihinin en büyük krizlerinden birine hazırlanıyor

DTÖ, çeyrek asırlık tarihinin en büyük krizlerinden birine hazırlanıyor

Dünya Ticaret Örgütü, ABD'nin muhalefeti, ticaret savaşları ve bölgesel ticaret anlaşmalarının gölgesinde kuruluşunun 25. yılına giriyor. DTÖ'nün Temyiz Organı'nda görev yapan üç hakimden ikisinin görev sürelerinin sona ermesi ve yeni atamaların ABD tarafından engellenmesi nedeniyle DTÖ'ye uyuşmazlık gerekçesiyle gelen davaların çözümü önemli oranda zorlaşacak.

1.01.2020Ekonomi
İşte 2019un en fazla altın rezervine sahip ülkeleri Türkiye bakın kaçıncı sırada...

İşte 2019'un en fazla altın rezervine sahip ülkeleri! Türkiye bakın kaçıncı sırada...

Statista dünyanın altın rezervi en fazla olan ülkelerini açıkladı.

16.11.2019Ekonomi
2019un en fazla altın rezervine sahip ülkeleri açıklandı Türkiye bakın kaçıncı sırada...

2019'un en fazla altın rezervine sahip ülkeleri açıklandı! Türkiye bakın kaçıncı sırada...

Statista dünyanın altın rezervi en fazla olan ülkelerini açıkladı.

31.10.2019Ekonomi
İşte altın zengini ülkeler Türkiye bakın kaçıncı sırada

İşte altın zengini ülkeler! Türkiye bakın kaçıncı sırada

World Gold Council ülkelerin altın rezervlerini sıraladı. İşte o liste ve Türkiye'nin sırası...

16.09.2019Ekonomi
Türkiye 18inciliğe yükseldi... Dikkat çeken liste

Türkiye 18'inciliğe yükseldi... Dikkat çeken liste

Türkiye en fazla altın bulunduran ülkeler sıralamasında 314,1 tona yükselterek İngiltere'yi geçerek 18'inci sıraya yükseldi.

28.08.2019Ekonomi
Merkez Bankasının döviz rezervleri arttı

Merkez Bankası'nın döviz rezervleri arttı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın toplam rezervi 104.1 milyar dolara yükseldi. Döviz rezervi ise 3 Ağustos 2018'den bu yana en yüksek seviyesini gördü.

16.08.2019Ekonomi
Merkez bankalarının rezervlerinde altının yükselişi sürüyor

Merkez bankalarının rezervlerinde altının yükselişi sürüyor

Merkez bankaları, rezerv para ekonomilerinde meydana gelen dalgalanmalar ve artan belirsizlikler nedeniyle tuttukları rezervleri artırırken, altının rezervler içindeki payı da yükselmeye devam ediyor. Temmuz 2019 itibarıyla dünya genelinde merkez bankalarının altın rezervi 35 bin 212 ton seviyesinde bulunuyor. Gelişmekte olan ülke merkez bankalarının yüzde 11'i altın rezervlerini gelecek 12 ay içerisinde artırmak niyetinde olduklarını açıkladı.Geçen yıl gelişmekte olan ülke ekonomilerine ait merkez bankalarının yüzde 12'sinin altın almasıyla merkez bankalarının altın talebi 651 tona yükselerek uluslararası parasal sistemde şimdiye kadarki en yüksek seviyeye ulaştı.

30.07.2019Ekonomi
2019un en çok altın rezervine sahip ülkeleri açıklandı Bakın Türkiye kaçıncı sırada

2019'un en çok altın rezervine sahip ülkeleri açıklandı! Bakın Türkiye kaçıncı sırada

Statista dünyanın en çok altın rezervine sahip ülkelerinin güncel listesini yayınladı. Listede Türkiye de yer alıyor. İşte o liste...

16.07.2019Ekonomi
Ekvadorda kaçak madene binlerce polis ve askerle müdahale

Ekvador'da kaçak madene binlerce polis ve askerle müdahale

Ekvador'da hükümet, ülkenin kuzeyindeki Buenos Aires bölgesinde, 2017'de altın keşfedilmesinin ardından ortaya çıkan kaçak madene binlerce asker ve polisle müdahalede bulundu.

3.07.2019Dünya
İşte dünyanın altını kontrol eden ülkeleri Türkiye de listede

İşte dünyanın altını kontrol eden ülkeleri! Türkiye de listede

24/7 Wall St. dünyada altına hükmeden ülkeleri açıkladı. Tüm ülkeler arasında ilk 20 içinde Türkiye de yer alıyor. İşte o liste...

24.03.2019Ekonomi
Gana bağımsızlığını kutluyor

Gana bağımsızlığını kutluyor

Sahraaltı Afrika'da bağımsızlığını kazanan ilk ülke olan ve altın madenleri ile meşhur Gana, 62'nci Bağımsızlık Günü'nü kutluyor.

6.03.2019Dünya
Maduro: ABD, Libya ve Irakta yaptığını Venezuelada yapmaya çalışıyor

Maduro: ABD, Libya ve Irak'ta yaptığını Venezuela'da yapmaya çalışıyor

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, "Biz dünyanın en çok petrol rezervine sahip ülkesiyiz. ABD, Libya ve Irak'ta yaptığı gibi bizim petrolümüze el koymaya çalışıyor." dedi.

31.01.2019Dünya
Altın fiyatları ne kadar oldu 30 Ekim çeyrek altın ve gram altın fiyatlarında son durum

Altın fiyatları ne kadar oldu? 30 Ekim çeyrek altın ve gram altın fiyatlarında son durum

Altın fiyatları günün kapanışıyla birlikte döviz işlemlerini takip eden vatandaşlar tarafından araştırılmaya başladı. Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 3,36 azalışla 215,80 liradan tamamladı. İstanbul Kapalıçarşı'da, bugün kapanışta çeyrek altın 352,00 lira, Cumhuriyet altını 1.441,00 liradan satılırken, 24 ayar külçe altının gram fiyatı ise cuma günkü kapanışa göre yüzde 3,36 düşüşle 215,80 liradan işlem gördü.

30.10.2018Ekonomi
Merkez Bankası’nın brüt rezervi 80.8 milyar dolar

Merkez Bankası’nın brüt rezervi 80.8 milyar dolar

Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre, TCMB'nin brüt döviz rezervi 3 Ağustos itibarıyla bir önceki haftaya göre yaklaşık 2.5 milyar dolar artışla 80.8 milyar dolara yükseldi.

9.08.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Altın ABD istihdamını bekliyor

Altın fiyatında son dönemde 1.750-1.900 bandında dalgalı bir seyir izleniyor. Ancak bugün açıklanacak ABD tarım dışı istihdam verisi altın fiyatları üzerinde etkili olabilir. Beklentilerden yüksek bir rakam gelirse altın fiyatında aşağı yönlü baskı yapabilecek bir gelişme yaşanabilir. İstihdamın beklentilerin altında kalması durumunda ise altın fiyatını destekleyici yönde etki yapabilir.

6.08.2021

Altın

Malum çok hareketli bir yıl yaşıyoruz. Doğal felaketlerle başlayan, pandemi ve ekonomik krizle devam eden bir yıl. Herkes şaşkın. İnsanlık gözüne ışık tutulan tavşana döndü. Hangi veri ile ne karar vereceğini bilemez oldu.

11.08.2020