MENÜ

Web Tarayıcı

Web Tarayıcı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Web Tarayıcı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Web Tarayıcı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 465 Web Tarayıcı haberi bulunmuştur.

Web Tarayıcı Haberleri

Firefox 1.0 Final nihayet çıktı

Firefox 1.0 Final nihayet çıktı

Başta alternatif tarayıcı meraklıları olmak üzere İnternet kullanıcılarının heyecanla beklediği açık kaynaklı ücretsiz Firefox Web tarayıcısının 1.0 Final sürümü dün yayınlandı. Büyük ilgi gören 1.0 Preview'e göre daha fazla özelliğe ve daha kararlı bir yapıya sahip olan final sürümü, Mozilla Vakfı'nın Web sitesinden indirilebiliyor. 1.0 Final, Windows, Linux ve Apple'ın işletim sistemlerini destekliyor.

9.11.2004Gündem
Firefox, IEyi yüzde 90ın altına çekti

Firefox, IE'yi yüzde 90'ın altına çekti

Açık kaynaklı Web tarayıcısı Firefox'un hızlı yükselişi sürüyor. 9 Kasım'da çıkan Firefox 1.0 Final, daha bir ay dolmadan 5 milyondan fazla indirilirken Internet Explorer'ın pazar payı ilk defa yüzde 90'ın altına düştü. Tarayıcı savaşlarını yeniden başlatacağı öngörülen Firefox'un, 1.0 Preview sürümü de 8 milyondan fazla indirilmişti.

23.11.2004Gündem
Ceptelinizin İnternet ayarlarını kolayca yapın

Ceptelinizin İnternet ayarlarını kolayca yapın

Kimi kullanıcılara cep telefonundan İnternet’e bağlanmak gereksiz gibi görünebilir. Fakat WAP ve GPRS teknolojisini barındıran telefonların en azından bağlantıya hazır hale getirilmesi büyük kolaylıklar sunuyor.

10.02.2005Gündem
E.postanızı cepten atın cepten alın

E.postanızı cepten atın cepten alın

E.posta mesajı alıp göndermeniz için cep telefonunuzda yapmanız gereken ayarları sizin için yazdık. Sayısı giderek artan akıllı telefonlar sayesinde cepten e.posta almak ve göndermek mümkün oluyor. Taşınabilir bilgisayarlara giderek yaklaşan telefonlarda e.posta özelliğini kullanmak için bazı cihaz ve operatör ayarlarını uygulamak gerekiyor.

24.02.2005Gündem
Internet Explorer 7 iddialı geliyor

Internet Explorer 7 iddialı geliyor

Resmi olmayan kaynaklardan sızan bilgiler yeni Internet Explorer sürümü hakkında daha ayrıntılı ipuçları veriyor. Giderek piyasa değerini kaybeden IE'nin yeni sürümünde olması muhtemel özelliklerin başını sekmeli pencere desteği, CSS2 ve beklendiği gibi artırılmış güvenlik çekiyor.

16.03.2005Gündem
Firefox nereye koşuyor

Firefox nereye koşuyor?

Tarayıcı piyasasının yüzde beşine sahip olan açık kaynak kodlu Mozilla Firefox, yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bir araştırma şirketinin raporuna göre, Firefox'un sitesini Mart ayı boyunca sadece ABD'den 2.6 milyon kişi ziyaret etti.

15.04.2005Gündem
Mozilla ticarete soyunuyor

Mozilla ticarete soyunuyor

Açık kaynak kodlu ücretsiz Web tarayıcısı Firefox'un arkasındaki organizasyon Mozilla Vakfı şirket kuruyor. Geliştirdikleri projeler için artan iş talepleri doğrultusunda böyle bir karar aldığını bildiren Mozilla, Firefox'un ücretsiz kalacağının altını çiziyor.

4.08.2005Gündem
Opera artık ücretsiz

Opera artık ücretsiz

İlk sürümünün yayınlanmasından 10 yıl sonra, Norveçli yazılım şirketi Opera Software tarafından üretilen ve kendine has bir kullanıcı kitlesine sahip olan Opera Web tarayıcısının artık ücretsiz bir şekilde dağıtılacağı açıklandı. Bu tercihin sebebi olarak ise ücretsiz tarayıcı Firefox'un elde ettiği başarı gösteriliyor.

21.09.2005Gündem
Firefox 100 milyona ulaştı

Firefox 100 milyona ulaştı

Mozilla Vakfı tarafından açık kaynak kod mantığıyla geliştirilen ve ücretsiz bir şekilde dağıtılan Firefox Web tarayıcısı, resmi Web sitesinden 100 milyon kez indirildi. Yaklaşık bir senedir kullanıcılarına güvenli, hızlı ve bol özellikli bir kullanım sunmayı vaat eden tarayıcıda son zamanlarda sık sık güvenlik açığı bulunması çeşitli spekülasyonlara yol açmıştı.

21.10.2005Gündem
HP’den bilgisayar alana Bilge Adam’dan eğitim bedava

HP’den bilgisayar alana Bilge Adam’dan eğitim bedava

İstanbul, 15 Kasım 2005 – HP, Bilge Adam işbirliği ile büyük bir eğitim kampanyası düzenliyor. HP’den masaüstü ya da dizüstü bilgisayar alanlar, sınıf ortamında 8 saatlik ücretsiz bilgisayar eğitimi ve İnternet ortamında 30 saatlik içeriği olan interaktif e-eğitim alacaklar.

21.11.2005Ekonomi
Firefox 1.5 yayınlandı

Firefox 1.5 yayınlandı

Açık kaynak kod mantığıyla geliştirilen ücretsiz Firefox Web tarayıcısının uzun süredir beklenen 1.5 sürümü yayınlandı. Piyasaya sürülen 1.0 sürümünün ardından bir sene sonra yayınlanan Firefox 1.5, artırılmış performans ve kullanılabilirliğin yanı sıra geliştirilmiş güvenlik ve mahremiyet özellikleri vaat ediyor.

1.12.2005Gündem
Microsoft, Mac için IE desteğini kesiyor

Microsoft, Mac için IE desteğini kesiyor

Microsoft yaptığı bir duyuruda Macintosh bilgisayarları için Internet Explorer desteğini keseceğini belirtti. Yeni yıl itibariyle, Web’i Internet Explorer ile tarayan Mac kullanıcıları, güvenlik yamaları ve güncelleme gibi yazılım desteklerinden mahrum kalacak. Ayrıca, Ocak ayının sonundan itibaren yazılım Microsoft’un sitesinden indirilemeyecek.

21.12.2005Gündem
Google Toolbar güncellendi

Google Toolbar güncellendi

Arama devi Google, Internet Explorer Web tarayıcısı için geliştirdiği araç çubuğu yazılımının dördüncü beta sürümünü yayınladı. Yazılımın yeni sürümü, kullanıcılara araç çubuğunu düzenlemede daha fazla özgürlük sağlıyor. Bunlardan öne çıkanlar arasında, kullanıcıların kendi düğmelerini kullanabilmelerini sağlayan bir özellik ve geliştirilmiş favori site ekleme özelliği bulunuyor.

1.02.2006Gündem
Bilgi ve belgeye erişim ücreti genel tebliği

Bilgi ve belgeye erişim ücreti genel tebliği

Bilindiği üzere, 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanununun 10 uncu maddesinde; “Başvurunun yapıldığı kurum ve kuruluş, erişimine olanak sağladığı bilgi veya belgeler için başvuru sahibinden erişimin gerektirdiği maliyet tutarı kadar bir ücreti bütçeye gelir kaydedilmek üzere tahsil edebilir.” hükmü yer almıştır.

16.02.2006Ekonomi
Hedef artık veri hırsızlığı

Hedef artık veri hırsızlığı

Symantec, İnternet tehdit bilgilerine yönelik dünyadaki en kapsamlı araştırmalardan biri olan İnternet Güvenlik Tehdit Raporu’nun dokuzuncusunu açıkladı. 1 Temmuz-31 Aralık 2005 dönemini kapsayan altı aylık rapor, siber suçları kolaylaştıracak şekilde tasarlanmış tehditlerin artışına dikkat çekiyor. Rapora göre, geçen yılın ikinci yarısında bilgisayarlara saldıran en tehlikeli 50 kötü niyetli kodun yüzde 80’i gizli bilgileri ele geçirmeye yönelik olarak tasarlanmış.

13.03.2006Gündem
Torpark ile anonim İnternet

Torpark ile anonim İnternet

Firefox tarayıcısı temel alınarak geliştirilen Torpark Web tarayıcısı, kullanıcılarına İnternet’te güvenli bir şekilde sörf yapmalarına imkan sağlıyor. İnsan hakları savunucusu bir grup bilgi güvenliği uzmanından oluşan Hacktivismo isimli organizasyonun imzasını taşıyan Torpark Web tarayıcısı, ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor.

27.09.2006Gündem
Internet Explorer 7 çıktı

Internet Explorer 7 çıktı

Yazılım devi Microsoft, uzun bir süredir beklenen Internet Explorer Web tarayıcısının son sürümünü sonunda kullanıcılara sundu. Güvenlik alanında pek çok yeniliği barındıran Internet Explorer 7, İnternet’te sörf yapmayı kolaylaştıran özellikler de içeriyor. Internet Explorer 7’nin bir önceki sürümü olan Internet Explorer 6, Ağustos 2001’de piyasaya sürülmüştü.

20.10.2006Gündem
Firefox 2 çıktı

Firefox 2 çıktı

Microsoft’un Internet Explorer Web tarayıcısının 7. sürümünü kullanıma sunmasından kısa bir süre sonra Mozilla Vakfı da Firefox’un 2. sürümünü yayınladı. 2. sürümü ile güvenlik alanında iddiasını yenileyen Firefox tarayıcısı, Web’de sörf yapmayı kolaylaştıran yeni özellikler sunuyor.

30.10.2006Gündem
Vista için ilk kitap piyasada

Vista için ilk kitap piyasada

Microsoft’un uzun zamandan beri beklenen yeni işletim sistemi Windows Vista çıkmadan kitabı piyasaya çıktı. Hem amatör hem de profesyonel kullanıcılara hitap eden kitap Windows Vista kurulumundan başlayarak bu yeni işletim sisteminin tüm yeniliklerini ve pratik kullanım seçeneklerini gözler önüne sermeyi hedefliyor.

6.11.2006Gündem
Göz kamaştırıcı sadelik

Göz kamaştırıcı sadelik

Mobil iletişim ve multimedya cihazlarında dünya devleri arasında önde gelen Nokia, Amsterdam’daki Nokia World konferansında, S60 3rd Edition 3G telefonu Nokia 6290’ı tanıttı. Nokia 6290, modern bir “smartphone” olmasının yanı sıra klasik, ergonomik tasarımı ve uygun fiyatıyla da dikkat çekiyor.

15.12.2006Gündem
Nokia’dan yeni nesil cep telefonları

Nokia’dan yeni nesil cep telefonları

Finlandiyalı mobil iletişim cihazları devi Nokia, Barselona’da düzenlenen 3GSM Kongresi’nde, iş dünyasına yönelik Nokia Eseries için hazırlanan yeni modelleri tanıttı. Nokia Eseries’in bu ikinci nesil ürünleri, özellikler ve tasarım yönünden zenginleştirilmiş 3 yeni cep telefonundan oluşuyor.

15.02.2007Gündem
Yazıcıda yeni bir alternatif

Yazıcıda yeni bir alternatif

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox, yeni ürünü Xerox Phaser 6115 MFP ile A4 ebat kağıda renkli lazer baskı yapan masaüstü çok fonksiyonlu ürün gamını genişletiyor. Xerox Phaser 6115 MFP, dakikada 20 sayfa siyah-beyaz, 5 sayfa renkli baskı yapıyor. İlk çıktı alma süresi siyah-beyaz baskı için 14 saniye, renkli baskı için 23 saniye olan Xerox Phaser 6115 MFP, 2400 x 600 dpi baskı çözünürlüğünde kaliteli baskı almayı sağlıyor.

28.02.2007Gündem
Nokia’dan yeni nesil Eseries telefonlar

Nokia’dan yeni nesil Eseries telefonlar

Mobil iletişimde dünya devi Nokia, iş dünyasına yönelik Nokia Eseries cep telefonlarında ikinci nesil ürünleri tanıttı. Yeni Nokia E90 Communicator, Nokia E65 ve Nokia E61i, gelişmiş teknoloji, yeni işlevler, zarif tasarım ve renklerin cazibesini buluşturuyor.

3.05.2007Gündem
Yeni nesil Eseries telefonlar

Yeni nesil Eseries telefonlar

Mobil iletişimde dünya devi Nokia, iş dünyasına yönelik Nokia Eseries cep telefonlarında ikinci nesil ürünleri tanıttı. Yeni Nokia E90 Communicator, Nokia E65 ve Nokia E61i, gelişmiş teknoloji, yeni işlevler, zarif tasarım ve renklerin cazibesini buluşturuyor.

16.05.2007Gündem
Appledan Safari

Apple'dan Safari

Apple, Microsoft'un Explorer'ı ve Mozilla'nın Firefox'u ile rekabet edecek kendi web tarayıcısı Windows için Safari'yi çıkardı.

27.06.2007Gündem
Bilgisayarı aratmıyor

Bilgisayarı aratmıyor

Kompakt ve zarif tasarımı ile de yüksek seviyede kullanım kolaylığı sağlayan ASUS P526 bilgisayarınızı aratmayacak yetenekleri ile her an elinizin altında bulundurmak isteyeceginiz bir telefon.

27.06.2007Gündem
Safari 3’e büyük talep

Safari 3’e büyük talep

Apple, Beta versiyonunun ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmasını takip eden ilk 48 saatte Windows için Safari‘nin 1 milyon kereden fazla indirildiğini duyurdu. Dünyanın en hızlı ve kullanımı en kolay tarayıcısı olma özelliğini taşıyan Safari 3, www.apple.com/safari sitesinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

4.07.2007Gündem
İnternetin mucidi Türkiye’ye geliyor

İnternetin mucidi Türkiye’ye geliyor

İnternetin atası sayılan ARPANET’i geliştiren ekibin başı Dr. Leonard Kleinrock, İstanbul’da düzenlenecek olan Supercomm World Konferansı ve Fuarı’nda bir konuşma yapacak.

17.08.2007Gündem
Teknolojide büyümek için her şeyi kendiniz üretin

Teknolojide büyümek için her şeyi kendiniz üretin

Elektronik postanın ve internetin babası olarak kabul edilen ABD’li profesör Dr. Leonard Kleinrock, "Türkiye’deki cep telefonu kullanıcılarının sayısı inanılmaz. Bu genç ve dinamik bir toplumunun göstergesi. Türkiye’nin telekomünikasyonda daha da büyümesi için her şeyi kendi üretir hale gelmesi lazım" dedi.

17.02.2008Gündem
Süper virüslerin senesi

Süper virüslerin senesi

Geçen sene tabiri caizse "Virüslerin Senesi" idi. 2008'de ise eğilimin ne yönde olacağını araştırdık…

26.02.2008Gündem
CeBIT 2008de göze çarpanlar - BÖLÜM 2

CeBIT 2008'de göze çarpanlar - BÖLÜM 2

İlk bölümde donanım, laptop ve eğlence dünyasının yeni yıldızlarına göz atmıştık. İkinci bölümde ise fotoğraf ve video dünyasını, taşınabilir cihazları, yeni yazılımları ve internette yaşanan yenilikleri inceleyeceğiz.

7.03.2008Gündem

Yazar Sonuçları

İlk veli toplantım

Küçük yaşta çocuklarımızı yuvaya ya da kreşe vermeye başladığımız zaman, sadece çocuğumuzun değil, bizim de ufkumuz genişliyor.

15.12.2006