EKSTRA
MENÜ

Chrome

Chrome ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Chrome haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.021 Chrome haberi bulunmuştur.

Chrome Haberleri

Google Chrome indir - Android ve IOS için ücretsiz son sürüm Chrome tarayıcı uygulaması nasıl indirilir

Google Chrome indir - Android ve IOS için ücretsiz son sürüm Chrome tarayıcı uygulaması nasıl indirilir

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan ve internet teknolojileri denilince akıllara gidip gelen firma Şüphesiz Google’dır. Google günümüzde hem Android hem İos hem de kendine özgü işletim sistemleri olan cihazlar için çeşitli servisler ve uygulamalar oluşturuyor. Chrome da bunlardan birisi olup son zamanlarda en çok kullanılan internet tarayıcısı olarak öne çıkıyor. Chrome nedir, ne işe yarar, nasıl indirilir ve daha fazlasını sizin için derledik.

22.06.2021Teknoloji
Microsoft Windows ve Chrome tarayıcısında sıfır gün açıkları tespit edildi

Microsoft Windows ve Chrome tarayıcısında sıfır gün açıkları tespit edildi

Siber güvenlik uzmanları, Nisan ayında daha önce keşfedilmemiş Google Chrome ve Microsoft Windows sıfır gün açıklarını kullanarak çok sayıda şirketi hedefleyen bir saldırı dizisi keşfetti. Söz konusu istismarlardan biri Chrome web tarayıcısında uzaktan kod yürütmek için kullanılırken, diğeri ise Windows 10'un en yeni ve belirgin yapılarını hedef almak üzere iki ayrı ayrıcalık yükseltme istismarını temel alıyor.

21.06.2021Teknoloji
Pop-Up nedir, nasıl kaldırılır

Pop-Up nedir, nasıl kaldırılır?

Arama motoru kullanıcıları yararlı bulmayabilecekleri pop-up'ları engelleyebilir. Pop-up'ları devre dışı bıraktıktan sonra da bir siteden iletişim almaya devam ediyorsanız bildirimlere abone olmuş olabilirsiniz. Peki, Pop-Up nedir, nasıl kaldırılır?

18.06.2021Gündem
CMAdan flaş adım... Apple ve Googlea inceleme şoku

CMA'dan flaş adım... Apple ve Google'a inceleme şoku!

İngiltere Rekabet ve Piyasalar Otoritesi, "Şirketlerin bir dizi alanda rekabeti etkileyebilecek pazar gücüne sahip olup olmadıklarına yakından bakmak için Apple ve Google'ın mobil ekosistemlerine yönelik bir pazar araştırması başlattık" açıklamasında bulundu.

16.06.2021Ekonomi
Png Nedir Ve Ne İşe Yarar Png Dosyası Nasıl Kullanılır

Png Nedir Ve Ne İşe Yarar? Png Dosyası Nasıl Kullanılır

İnternet ortamında çok sık olarak denk geldiğimiz fotoğraf türlerinden birisi de PNG olmaktadır. Çok az kişinin ne işe yaradığını bilmekte olduğu için PNG’yi sizler için araştırdık. PNG nedir ve ne işe yarar? PNG dosyası nasıl kullanılır detayları ile derledik.

9.06.2021Araştırma
İşletim sistemi nedir ve ne işe yarar İşletim sistemi çeşitleri, özellikleri ve görevleri hakkında bilgi

İşletim sistemi nedir ve ne işe yarar? İşletim sistemi çeşitleri, özellikleri ve görevleri hakkında bilgi

Günümüzde teknoloji çok hızlı gelişiyor. Bu gelişmeye bağlı olarak teknolojik cihazların kullanımı da artıyor. Sosyal yaşamda ve iş yaşamında bilgisayarlar en önemli bilgi depolama araçları olmuş durumda. Bilgisayarların doğru ve sorunsuz bir şekilde çalışması için de işletim sistemine ihtiyaç duyulmaktadır. İşletim sistemi nedir ve ne işe yarar? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

2.06.2021Teknoloji
Hangouts Nedir, Nasıl Kullanılır Google Hangouts İle Nasıl Görüntülü Görüşme Yapılır

Hangouts Nedir, Nasıl Kullanılır? Google Hangouts İle Nasıl Görüntülü Görüşme Yapılır?

Google Hangouts, ücretsiz olması nedeni ile ev ve iş kullanıcıları tarafından kullanılan en çok kullanılan iletişim uygulamalarının başında geliyor. Görüntülü sohbeti ve anlık mesajlaşmayı kolaylaştıran iletişim platformu olan Google Hangouts masaüstü, web, mobil gibi tüm platformlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Hangouts nedir, nasıl kullanılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

27.05.2021Teknoloji
Almanya’da Google hakkında soruşturma

Almanya’da Google hakkında soruşturma

Almanya tarafından başlatılan soruşturmada Google’ın kullanıcılara verileri nasıl kullanacağı konusunda yeterli seçenek sunup sunmadığına bakılacak.

25.05.2021Ekonomi
Almanya’da Google hakkında soruşturma açıldı

Almanya’da Google hakkında soruşturma açıldı

Almanya rekabet kurumu Federal Kartel Dairesi, Google Almanya, Google İrlanda ve Google’ın ana şirketi Alphabet hakkında pazar hakimiyetinde durumunu kötüye kullanıp kullanmadığına yönelik soruşturma başlattı.

25.05.2021Avrupa
Şirket İsmi Nasıl Seçilir Ve Bulunur Şirket İsimleri Ve Örnekleri

Şirket İsmi Nasıl Seçilir Ve Bulunur? Şirket İsimleri Ve Örnekleri

Bir şirketin ismini seçme sanılandan çok daha önemli bir konudur. Çünkü her şeyden önce bu isim sizi ve yapılan işleri temsil edecektir. Seçtiğiniz ismi sürekli duyup kullanacaksınız. Bu yüzden seçtiğiniz isim hakkında hiçbir şüpheniz olmaması gerekir. Çünkü hayatınızın büyük bir bölümünü ismini verdiğiniz bu şirkette geçirebilirsiniz. Yani şirkete aile üyesi olarak bakabilirsiniz. Orijinal ve farklı olmak isim seçerken ihtiyacınız olacak iki unsurdur. Farklı, ilgi çekici ve markanız hakkında ipucu verirken aynı zamanda gizemli olun. İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Kobi
Web Companion Nedir Ve Ne İşe Yarar Web Companion Nasıl Kaldırılır

Web Companion Nedir Ve Ne İşe Yarar? Web Companion Nasıl Kaldırılır

Web Companion, kullanıcının internet üzerindeki gezintileri sırasında karşılarına çıkabilecek zararlı yazılım ve saldırılardan korunmaya yardımcı olabilen bir programdır. Sizin için Web companion nedir ve ne işe yarar? Web companion nasıl kaldırılır şeklindeki soruların yanıtlarını ayrıntıları ile derledik.

10.05.2021Teknoloji
Instagramda canlı yayın nasıl yapılır Instagram canlı yayın izleme, ayarları, gizleme ve kaydetme işlemleri

Instagram'da canlı yayın nasıl yapılır? Instagram canlı yayın izleme, ayarları, gizleme ve kaydetme işlemleri

Sosyal medyada yapılmış olan canlı yayınlar, özellikle son zamanlarda daha çok ilgi görür bir hal almaya başladı. Bu bakımdan sizin için Instagram canlı yayın nasıl yapılır? Instagram canlı yayın izleme, ayarları, gizleme ve kaydetme işlemleri için detaylı bilgileri derledik.

10.05.2021Teknoloji
Instagram hikaye izleme nasıl yapılır Instagramstory viewer uygulamaları ve gizli hikaye izleme taktikleri

Instagram hikaye izleme nasıl yapılır? Instagramstory viewer uygulamaları ve gizli hikaye izleme taktikleri

Fotoğraf çekip paylaşmak ise fotoğraf gönderimi şekliyle hızlı mesaj olarak instagram'da kullanılır. Bu sosyal paylaşım alanının çok fazla etkinliği vardır. Bu etkinlikler arasında hikaye paylaşmak, hikaye izlemek, hikaye gizlemek gibi işlemler yer alır. Biz sizler için işte bu adımda hikaye izlemenin nasıl yapıldığı, uygulamalar ve taktiklerine yer verdik.

10.05.2021Teknoloji
Yazılım Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir Yazılım Nasıl Yapılır Kodlama Hakkında Bilgi

Yazılım Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? Yazılım Nasıl Yapılır Kodlama Hakkında Bilgi

Bilgisayar teknolojilerinin öne çıktığı zamanımızda oldukça önemli öğelerin başında yazılımlar gelmektedir. Özellikle bilgisayar ve benzeri cihazların kullanımında yazılımlar hayati niteliktedir. Sizin için Yazılım nedir ve çeşitleri nelerdir? Yazılım nasıl yapılır kodlama hakkında bilgi konularını tüm detayları ile birlikte derledik.

3.05.2021Teknoloji
Chromium Nedir Ve Ne İşe Yarar Chromium İndirme, Kurma Ve Kaldırma Hakkında Bilgi

Chromium Nedir Ve Ne İşe Yarar? Chromium İndirme, Kurma Ve Kaldırma Hakkında Bilgi

Son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelen Chromium hakkında çoğu konu merak ediliyor. Öncelikle Chromium’un popüler yazılım projelerinden biri olduğunu dile getirerek, hakkında daha fazla ayrıntıya erişebileceğiniz detayları derledik.

3.05.2021Teknoloji
Microsoft, Windows Mağazası kesintisini %12’ye düşürdü

Microsoft, Windows Mağazası kesintisini %12’ye düşürdü

Microsoft, Steam platformu ile rekabet halinde.

1.05.2021eSpor
XLSX dosyası nedir ve nasıl açılır .xlsx dosyası açma işlemi ve program önerisi

XLSX dosyası nedir ve nasıl açılır? .xlsx dosyası açma işlemi ve program önerisi

XLSX dosyası, Microsoft Excel ve Microsoft Office uygulamalarında bulunan bir tür elektronik tablo yazılımı olma özelliğine sahiptir. Sizin için XLSX dosyası nedir ve nasıl açılır? .xlsx dosyası açma işlemi ve program önerisi konu başlıklarını ayrıntıları ile derledik.

23.04.2021Teknoloji
XLS dosyası nedir ve nasıl açılır XLS dosyası açma işlemi ve program önerisi

XLS dosyası nedir ve nasıl açılır? XLS dosyası açma işlemi ve program önerisi

Telefon, tablet ve bilgisayar gibi elektronik cihazlarda kullanılan dosya, uygulama ve program sistemlerinin her biri kendine özel uzantılara sahiptirler. Bu uzantılar dosyanın türüne göre değişkenlik gösterir ve dosyanın kullanım şeklini direkt olarak etkiler. XLS dosyaları da bunlardan birisidir. Peki XLS dosyası nedir ve XLS dosyası nasıl açılır? XLS dosyası açma işlemi ve program önerisi hakkında bilgileri sizler için derledik.

23.04.2021Teknoloji
SWF dosyası nedir ve nasıl açılır SWF dosyası açma işlemi ve program önerisi

SWF dosyası nedir ve nasıl açılır? SWF dosyası açma işlemi ve program önerisi

SWF bir çeşit dosya uzantısı olmakla birlikte, Adobe şirketinin Flash adı verilen internet eklentisinin dosyaları olma özelliğine sahiptir. Sizin için SWF dosyası nedir ve nasıl açılır? SWF dosyası açma işlemi ve program önerisi şeklindeki konu başlıklarını detayları ile birlikte derledik.

23.04.2021Teknoloji
PPTX dosyası nedir ve nasıl açılır PPTX dosyası açma işlemi ve program önerisi

PPTX dosyası nedir ve nasıl açılır? PPTX dosyası açma işlemi ve program önerisi

PPTX bir çeşit uzantıdır. Uzantılar masaüstü dosyalarının görünmez uçlarıdır. Her dosya türüne göre farklı isimler alırlar. PPTX de onlardan yani en yaygın olanlarından bir tanesidir. PPTX dosyası nedir ve daha detaylı açıklamaları sizler için derledik.

23.04.2021Teknoloji
JPG dosyası nedir ve nasıl açılır JPG dosyası açma işlemi ve program önerisi

JPG dosyası nedir ve nasıl açılır? JPG dosyası açma işlemi ve program önerisi

Bilgisayarlarda JPG dosyası bir çeşit uzantıyı temsil etmektedir. Bilgisayar programlama dillerinde pek çok sayıda bulunan bu uzantıların farklı görevi olsa da JPG dosyası bir temeldir. Bu yüzden JPG dosyası nedir ve nasıl açılır gibi soruları sizin için derledik.

23.04.2021Teknoloji
HTML dosyası nedir ve nasıl açılır HTML dosyası açma işlemi ve program önerisi

HTML dosyası nedir ve nasıl açılır? HTML dosyası açma işlemi ve program önerisi

HTML dosyası internet diline özgü, kullanıcıların en büyük uygulama açma yardımcısıdır. Farklı kullanımlara sahip olan HTML dosyası her daim uygulamaları açmak için ikinci plan asistanıdır. HTML dosyası nedir ve nasıl açılır sorularının detaylı cevaplarını sizler için derledik.

21.04.2021Teknoloji
HEIC dosyası nedir ve nasıl açılır HEIC dosyası açma işlemi ve program önerisi

HEIC dosyası nedir ve nasıl açılır? HEIC dosyası açma işlemi ve program önerisi

HEİC dosyası Iphone ya da Ipad cihazlar ile alakalıdır. Bu cihazlarda ortaya çıktığı görülür. Tabi ki de daha detaylı olarak incelenebilir de. Bu yüzden HEİC dosyası nedir ve nasıl açılır gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

21.04.2021Teknoloji
CR dosyası nedir ve nasıl açılır CR dosyası açma işlemi ve program önerisi

CR dosyası nedir ve nasıl açılır? CR dosyası açma işlemi ve program önerisi

CR dosyası internetten indirilenlerden biraz daha farklı bir uzantı. Metin belgeleri için basit Winrar ya da görüntü için Media Player kullanılıyor. Fakat söz konusu CR dosyası olduğu zaman işler farklı. Bu yüzden CR dosyası nedir ve nasıl açılır gibi soruları sizler için derledik.

21.04.2021Teknoloji
Upload hızı nasıl arttırılır Upload hızı arttırma yöntemleri

Upload hızı nasıl arttırılır? Upload hızı arttırma yöntemleri

İnternet kullanıcılarının en fazla önem verdiği konulardan birisi de hız konusu olarak dikkatleri çekmektedir. Özellikle de internet ile çok fazla vakit geçiren kişilerin upload hızı ile ilgili olarak sıkıntı yaşadığını birçok kez duymuşsunuzdur. Siz de upload hızı ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Upload hızı nasıl arttırılır? Upload hızı arttırma yöntemleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.

20.04.2021Teknoloji
Telefon ekranını bilgisayara aktarma nasıl yapılır Telefondaki görüntüyü TVye yansıtma işlemi

Telefon ekranını bilgisayara aktarma nasıl yapılır? Telefondaki görüntüyü TV'ye yansıtma işlemi

Telefon ekranını bilgisayara aktarma nasıl yapılır? Telefondaki görüntüyü TV'ye yansıtma işlemi gibi işlemlerin nasıl yapıldığını detaylarıyla derledik.

20.04.2021Teknoloji
Chrome reklam virüsü nasıl temizlenir Chrome reklam virüsü temizleme işlemi (Bilgisayar ve telefon)

Chrome reklam virüsü nasıl temizlenir? Chrome reklam virüsü temizleme işlemi (Bilgisayar ve telefon)

Reklamlar internette gezinirken çok sık karşılaşılan bir durumdur. Bazı reklamlar sitelerin sahipleri tarafından verilmesine rağmen reklamların sebebi virüs de olabiliyor. Bu virüsün nasıl temizlenmesi gerektiğini sizler için derledik.

20.04.2021Teknoloji
Bilgisayarda gereksiz dosyaları silme işlemi nasıl yapılır (Windows 10, 8 Ve 7)

Bilgisayarda gereksiz dosyaları silme işlemi nasıl yapılır? (Windows 10, 8 Ve 7)

Bilgisayarda gereksiz bilgileri tutmak onun kapasitesini gereksiz yere kullanmak demektir.

20.04.2021Teknoloji
Telefonda reklam engelleme nasıl yapılır (Android & İphone)

Telefonda reklam engelleme nasıl yapılır? (Android & İphone)

Son dönemde her şeyin internet üzerinden akması ve bütün satışların genel anlamda internete kaymış olması, özellikle mobil cihazlarda sürekli çıkan reklamlara sebep oluyor. Yerli yersiz çıkan reklamlar ile mobil kullanıcılar, yaptıkları işlere ara vermek durumunda kalıyorlar. Peki telefonda reklam engelleme nasıl yapılır? Android ve iPhone telefonlar için reklam engelleme yöntemleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.04.2021Teknoloji
RSS nedir ve ne işe yarar RSS akışı kullanımı hakkında bilgi

RSS nedir ve ne işe yarar? RSS akışı kullanımı hakkında bilgi

RSS internette gezinirken pek çok kişinin karşısına çıkan bir bilgilendiricidir. İnternet oramında mutlaka herkesin en az bir kez karşısına çıkmış olan bu ifade, aslında son derece önemli bir işleve sahiptir. Peki, pek çok internet sitesin tarafından kullanılan RSS nedir ve ne işe yarar? RSS akışı kullanımı hakkında bilgi nedir? İşte RSS hakkında bilinmesi gereken her şey.

15.04.2021Teknoloji
IDM eklentisi Chrome nasıl eklenir IDM eklentisini Chrome ekleme işlemi

IDM eklentisi Chrome nasıl eklenir? IDM eklentisini Chrome ekleme işlemi

Popüler bir indirme yöneticisi olan IDM programı yani Internet Download Manager, internet üzerinden ya da Sosyal Medya hesapları üzerinden video indirmek için kullanılan en başarılı uzantıdır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.04.2021Teknoloji
Bilgisayarda olması gereken programlar nelerdir (Antivirüs, Word, Zip ve dahası)

Bilgisayarda olması gereken programlar nelerdir? (Antivirüs, Word, Zip ve dahası)

Kullanıcının deneyimlerini en iyi hale getirebilmesi için bilgisayarında olması gereken pek çok program vardır. Bu programlar herkesin kullandığı ve tüm işlemleri daha kolay bir şekilde yapabilmeyi sağlar. Programların çoğu ücretsizdir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.04.2021Teknoloji
Bilgisayarda İnternet Sitesi Engelleme işlemi nasıl yapılır Belirli siteleri engelleme ve izin verme

Bilgisayarda İnternet Sitesi Engelleme işlemi nasıl yapılır? Belirli siteleri engelleme ve izin verme

Bir bilgisayarda girilmesi istenmeyen internet sitesini engelleme işleminin nasıl yapıldığı önemli bir merak konusunu oluşturmaktadır. Bu noktada sizin için bilgisayarda internet sitesi engelleme işlemi nasıl yapılır? Belirli siteleri engelleme ve izin verme konularını tüm detayları ile derledik.

14.04.2021Teknoloji
Google Chromedaki Chrome//flags kullanımı hakkında detaylı bilgi

Google Chrome'daki Chrome//flags kullanımı hakkında detaylı bilgi

Zamanında internetle birlikte hayatımıza giren ilk tarayıcı İnternet Explorer'dan sonra pek çok tarayıcı daha ortaya çıktı. Bunlardan bazıları zaman içinde kaybolup gitti ama, bazıları da hala piyasanın en iyilerinden. İşte Google Chrome'da bu tarayıcılardan biri ve her gün yeni özellik ve eklentilerle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Bunlardan biri de chrome//flags. Peki chrome//flags nedir ve kullanımı ne şekilde gerçekleşir? İşte bu konu hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

13.04.2021Teknoloji
Google’a 5 milyar dolarlık ‘gizli izleme’ davası

Google’a 5 milyar dolarlık ‘gizli izleme’ davası  

Google, kullanıcılarını ‘gizli mod’ özelliği açıkken bile izlediği gerekçesiyle dava edildi. Google’ın suçlu bulunması durumunda 5 milyar dolara kadar tazminat ödemesi bekleniyor.

16.03.2021Teknoloji
Google bireysel izlemeyi sonlandıracağını duyurdu

Google 'bireysel izlemeyi' sonlandıracağını duyurdu

Google, ABD ve Avrupa'da artan veri gizliliği standartlarını karşılamak için 2020 yılı başında çevrim içi reklamları etkinleştiren üçüncü taraf çerezlerinden kurtulacağını açıklamıştı.

4.03.2021Teknoloji
Googleda bir dönem kapanıyor Bireysel izleme teknolojisine son

Google'da bir dönem kapanıyor! Bireysel izleme teknolojisine son

ABD merkezli teknoloji devi Google, gelecek yıldan itibaren Chrome internet tarayıcısında bulunan mevcut web sayfası trafiğini izleme teknolojisini kaldıracağını duyurdu.

3.03.2021Dünya
Eğitime ücretsiz yazılım desteği

Eğitime ücretsiz yazılım desteği

Global görsel çözüm sağlayıcısı ViewSonic, eğitim alanı için özel olarak geliştirdiği myViewBoard ekosistemini, pandemi döneminde dijital eğitimde yaşanan sorunları en aza indirmek için Türkiye’nin her yerindeki eğitim kurumları ve öğretmenlerin kullanımına ücretsiz olarak açtı. Bu süreçte web sitesinden myViewBoard’a üye olan eğitimciler, sistemden ömür boyu bedelsiz olarak faydalanabilecek.

8.02.2021Eğitim
Googledan şaşkınlık yaratan Kuzey Kore açıklaması

Google'dan şaşkınlık yaratan Kuzey Kore açıklaması

Kuzey Kore yönetimi tarafından desteklendiğinden şüphelenilen bilgisayar korsanlarının, sahte sosyal medya hesapları kullanarak siber güvenlik araştırmacılarından bilgi çalmaya çalıştıkları iddia edildi.

28.01.2021Teknoloji
Bootstrap nedir ve ne işe yarar Bootstrap nasıl kullanılır

Bootstrap nedir ve ne işe yarar? Bootstrap nasıl kullanılır?

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu olan twitter açık kaynak kodlu HTML / JS / CSS gibi kütüphanelere sahiptir. Gelişmiş kütüphanelere sahip olan twitter’in geliştirmiş olduğu bootstrap nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır sorularına ait cevapları derledik.

20.01.2021Araştırma
Adobe Flash ömrünü tamamladı

Adobe Flash ömrünü tamamladı

Adobe'un bir döneme damga vuran popüler yazılımlarından Flash, bugün itibariyle ömrünü tamamladı. Flash'ın ömrünün dolduğunu herkes bilmediği için tüm Windows 10 kullanıcılarına da uyarı mesajı göndermeyi sürdürüyor.

1.01.2021Teknoloji
Instagram fotoğrafları nasıl kaydedilir

Instagram fotoğrafları nasıl kaydedilir?

Dünyanın en yaygın kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, günden güne kullanıcı sayısını artırıyor. Peki Instagram'da paylaşılan fotoğraflar nasıl kaydedilir?

29.12.2020Teknoloji
Adobe Flash için son tarih: 31 Aralık

Adobe Flash için son tarih: 31 Aralık

Adobe'un bir döneme damga vuran popüler yazılımlarından Flash, bu yıl sonu itibariyle ölüme terk ediliyor. Flash'ın ömrünün dolduğunu herkes bilmediği için tüm Windows 10 kullanıcılarına da uyarı mesajı gönderiliyor.

28.12.2020Teknoloji
Chrome kullananlara güzel haber geldi

Chrome kullananlara güzel haber geldi

Google'ın popüler web tarayıcısı Chrome, gelecek yıl daha 'hafif' bir yapıda olacak. Gelecek kapsamlı güncelleme ile Chrome'un daha az bellek tüketmesi sağlanacak.

27.12.2020Teknoloji
Adobe Flash ölümünden önce son güncellemesini aldı

Adobe Flash 'ölüm'ünden önce son güncellemesini aldı

2020 yılı sonunda kullanıma tamamen kapatılması beklenen Adobe Flash için son kez resmi güncelleme yayınlandı.

11.12.2020Teknoloji
Android uygulamaları bilgisayarda çalışabilecek

Android uygulamaları bilgisayarda çalışabilecek

Windows işletim sisteminin arkasındaki isim olan Microsoft, Android uygulamaların bilgisayarlarda çalışabilmesi için Project Latte adında özel bir proje üzerinde çalışıyor.

30.11.2020Teknoloji
Asus, Chromebox 4’ü tanıttı: İşte öne çıkan özellikleri

Asus, Chromebox 4’ü tanıttı: İşte öne çıkan özellikleri

ASUS, Chrome tabanlı en yeni ürünü olan ASUS Chromebox 4’ü duyurdu. 10. Nesil Intel işlemcilerle gelen ürün, hızlı bağlantı için USB-C 3.2 Gen 1 bağlantı noktasına sahip.

26.11.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Gelecek geliyor...

Dünyanın Android kullanan yarısını ilgilendiren pek çok yeniliğin yer aldığı Google I/O’dan ilgimi çeken gelişmeleri sizin için derledim. Google’ın vitrininden teknolojik hayatımıza neler yansıyacak bakalım: Çevrimiçi ama yan yana hissi veren görüşmeler, yapay zekâyla desteklenmiş asistanlar ve daha neler...

23.05.2021

Google I/O etkinliğinde öne çıkanlar

Google'ın uzun bir süredir beklenen etkinliği nihayet başladı. İlk gün ise oldukça hareketli geçti. İşte etkinlikte öne çıkan ve milyonlarca kullanıcıyı yakından ilgilendiren yeni Google ürün ve servisleri...

19.05.2021

Ekran sürenizi kontrol altına alın

Telefon ve bilgisayarla güne başlıyor, bu cihazlarla günü sonlandırıyoruz. Sağlıklı ve verimli bir gün için ekran sürelerinizi çok basit bir şekilde kontrol altına alabilirsiniz.

11.01.2021