MENÜ

Mustafa Tuna

Mustafa Tuna ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mustafa Tuna haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.548 Mustafa Tuna haberi bulunmuştur.

Mustafa Tuna Haberleri

Bürokratlar da yarışta

Bürokratlar da yarışta

Belediye başkan adayı gösterilecek bürokraların istifaları için süre doldu. Yasal düzenlemeyle, belediye başkanı adayı olduktan sonra seçilememeleri durumunda yeniden görevine dönme olanağı tanınan oda başkanlarının istifaları sınırlı kaldı.

2.12.2018Gündem
Ankara’da dikkat çeken ziyaret: Mehmet Özhaseki Mustafa Tuna’yı ziyaret etti

Ankara’da dikkat çeken ziyaret: Mehmet Özhaseki Mustafa Tuna’yı ziyaret etti

AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki akşam saatlerinde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde Belediye Başkanı Mustafa Tuna’yı ziyaret etti.

29.11.2018Gündem
Temayülde tanıdık isimler çıktı... İstanbul’da Yıldırım Ankara’da Özhaseki

Temayülde tanıdık isimler çıktı... İstanbul’da Yıldırım Ankara’da Özhaseki

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AK Parti’de önceki gün yapılan yoklamalarında çıkan isimlerle birlikte alternatif adayları da bu hafta yapacağı toplantılarda değerlendirecek.

20.11.2018Gündem
AK Parti kulislerinden son dakika İşte 3 büyükşehirde temayülden çıkan isimler

AK Parti kulislerinden son dakika! İşte 3 büyükşehirde temayülden çıkan isimler

AK Parti'de tüm Türkiye'de aynı anda başlatılan temayül yoklaması dün akşam tamamlandı. Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak toplantıda temayül sonuçları ele alınacak. İlk gelen kulis bilgilerine göre İstanbul için TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın adı açık ara önde...

19.11.2018Gündem
Bakan Kurum açıkladı: Bin adet konut yapacağız

Bakan Kurum açıkladı: Bin adet konut yapacağız

Başkent’in önemli proje alanlarında incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Yeni Mamak bölgesinde bin adet konut yapacağız” dedi.

11.11.2018Ekonomi
Bakan Kurum ile vatandaş arasında dikkat çeken diyalog

Bakan Kurum ile vatandaş arasında dikkat çeken diyalog

Ankara Mamak’ta bir gecekondu sakini kentsel dönüşüm taleplerine yanıt alamadıklarını belirterek alanda inceleme yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a “Biz de insanca yaşamak istiyoruz” dedi. Bakan Kurum, “En geç altı ay içinde burada temel atacağız. Atamazsak gelip dersin ben de görevimi bırakacağım” dedi.

10.11.2018Gündem
Bakan ile vatandaş arasında ilginç dönüşüm diyaloğu

Bakan ile vatandaş arasında ilginç dönüşüm diyaloğu

Ankara Mamak’ta bir gecekondu sakini kentsel dönüşüm taleplerine yanıt alamadıklarını belirterek alanda inceleme yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a “Biz de insanca yaşamak istiyoruz” dedi. Bakan Kurum, “En geç altı ay içinde burada temel atacağız. Atamazsak gelip dersin ben de görevimi bırakacağım” dedi.Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Ankara Mamak’taki kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde inceledi. İlk olarak Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ve bürokratlarla toplantı yapan Bakan Kurum ardından Mamak Dutluk Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm alanını gezdi. Burada bir vatandaşla Bakan arasında ilginç bir diyalog yaşandı.Kentsel dönüşüm talebinde bulunan mahalle sakini konuyla ilgili defalarca başvuruda bulunduğunu ancak çözüm alamadığını belirtti. Vatandaş derdini “Bize de yazık biz de vatandaşız. Biz de insanca yaşamak istiyoruz” sözleriyle anlattı. Bakan Murat Kurum ise “En geç altı ay içinde burada temel atacağız. Atamazsak gelip dersin ki ‘sen böyle dedin geldin buraya konuştun ama yine yapmadınız.’ Gel yüzüme karşı söyle ben de görevimi bırakacağım” yanıtını verdi. Doğahan GİRİTLİOĞLU/ANKARA

10.11.2018Haber
Başkanlar ziyarette

Başkanlar ziyarette

4.11.2018Ankara
Tuna: Aday olunmaz, aday gösterilir

Tuna: Aday olunmaz, aday gösterilir

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, yerel seçimlerde adaylık konusuna ilişkin olarak, "Aday olunmaz, aday gösterilir. Dolayısıyla bu işlerin hesabı kitabı olmaz, nasip olur. Benim iyi kötü bir mühendisliğim olduğu için bu işte hesap kitap olmadığını biliyorum, matematiği yok bu işin." ifadelerini kullandı.

31.10.2018Gündem
Bir aile yok oldu... Kahreden veda

Bir aile yok oldu... Kahreden veda

ANKARA'da dün gece meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitiren baba İsmet Onur Elitok (36), anne Hilal Elitok (36) ve çocukları Anıl (2) ile Furkan Emir (9) kılınan cenaze namazı sonrası gözyaşları arasında toprağa verildi.

24.10.2018Gündem
Mustafa Tunadan Gökçek açıklaması

Mustafa Tuna'dan 'Gökçek' açıklaması

ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Melih Gökçek’in Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) belediye başkanı adayı olabileceği iddiasıyla ilgili, "Kamuoyunun tartışmasına ben ne diyeyim? Ben Melih Gökçek değilim. Ben MHP değilim. Bunların yetkili organlarından değilim. Benim ne söylemem lazım?" dedi.

24.10.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Bu hafta çok şey değişebilir

“Yerel seçimler için geri sayım başladı. İki hafta sonra, 100 günden geriye saymaya başlayacağız.

4.12.2018

Özhaseki ve Zeybekci tamam... Sırada İstanbul var

CUMHUR ittifakının Ankara ve İzmir adayları resmen açıklandı.

28.11.2018

İstanbul’da AK Parti ve CHP’nin adayı kim?

İstanbul, Ankara ve İzmir büyükşehir belediye başkan adaylıkları konusunda önemli gelişmeler yaşanıyor.

20.11.2018

Bu insanları ayazdan Koru’yun

Bu fotoğraf, Çayyolu metrosunun Koru istasyonu çıkışından.

18.11.2018

Kanal Ankara değer katacak

Gölbaşı’na yapılması planlanan Millet Bahçesi ile birleştirilecek olan Kanal Ankara proje sahasında incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 3 milyon metrekare alana yayılacak olan projenin koşu ve bisiklet alanları ile bir Başkent’e değer katacağını söyledi.

11.11.2018

Kaydırmalar olabilir

Yerel seçim havasına girilmeye başlandı. Herkesin dilinde İstanbul-Ankara var...Şimdilik daha çok konuşulan AK Parti’nin adaylarının kim olacağı yönünde.CHP’nin İstanbul ve Ankara adayları biraz da Muharrem İnce ve Mansur Yavaş’a kilitlenmiş durumda.İYİ Parti’yle bir ittifak yapılıp yapılmaması da belirleyici olacak. MHP’nin ‘Melih Gökçek’ hamlesinden sonra iki taraf da süreci ‘beklemeye’ aldı.

8.11.2018

Adaya göre oy verenler seçimin kaderini etkiler

Bir yandan MHP’nin Melih Gökçek’e Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını teklif etmesi, diğer taraftan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, “Yol ve dava arkadaşımdır.

1.11.2018

Araştırmalar neyi gösteriyor? Hangi isimler konuşuluyor?

PARTİLER şimdi kimi belediye başkan adayı gösterirsek seçimi kazanırız diye araştırma yaptırıyorlar. Belediye başkan adayları ilan edildikten sonra ise seçimi kazanıp kazanmayacaklarına ilişkin araştırmalar yaptıracaklar. Bir de halkımıza seçimleri nasıl kazanırız sorusunun sorulduğu araştırmalara yönelecekler.

29.10.2018

Sosyete duman altı

Çankaya’ya bağlı Sağlık Mahallesi Aksu Caddesi esnafı diyor ki: “Perşembe günleri kurulan Yenişehir Sosyete Pazarı’ndan yükselen duman, zaten kirli olan Sıhhiye’nin havasını iyice kirletiyor.”

29.10.2018

Gökçek teklifi başlangıç

MHP’nin Ankara’daki Melih Gökçek hamlesi ‘yerelde ittifak yok’ açıklamasından fazla ses getirdi. Kimine göre bu hamlenin alt yapısı var, hatta geride bıraktığımız hafta MHP Lideri Devlet Bahçeli’yle Gökçek’in bir araya geldiğini iddia edenler bile oldu.

25.10.2018