ANKARA HABERLERİ

İpek Yolu’ndaki başkentler buluşsun

Hürriyet Haber
29.10.2018 - 17:12Son Güncelleme :

Türk Konseyi Genel Sekreterliği görevine başlayan Baghdad Amreyev, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’yı makamında ziyaret etti.

Hürriyet Haber

Başkan Tuna, göreve yeni atanan Amreyev’i tebrik ederek, görevinde başarılar diledi. Ziyarette Baghdad Amreyev, Başkan Tuna’ya İpek Yolu’nun yeniden canlandırılması için, İpek Yolu güzergahında yer alan Başkentlerin bir araya gelerek zirve yapması önerisinde bulundu. Başkan Tuna da, “Türk dünyasının, kültürel ve tarihsel açıdan tanıtımında önemli bir rol üstlenen konseyin projelerinde yer almaktan büyük onur duyarız” yanıtını verdi. Öte yandan, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Günü kapsamında Başkent’te geleneksel hale gelen bir de resepsiyon düzenlendi. Resepsiyonda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlber Ortaylı ve çok sayıda davetli de yer aldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İpek Yolu’ndaki başkentler buluşsun hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2018 tarihinde saat 17 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İpek Yolu’ndaki başkentler buluşsun haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı