MENÜ

Kabuk

Kabuk ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kabuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kabuk haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.422 Kabuk haberi bulunmuştur.

Kabuk Haberleri

Binbir çeşit mavinin şehri: Şafşavan

Binbir çeşit mavinin şehri: Şafşavan

Hayatın farklı alanlarını birbirine bağlamak için motosikletimle yolda olmayı tercih ettim. İnsanın ruhunu beslemek için sürekli yolda olma fikri çok güzeldi. Bu nedenle atladım motora koyuldum yola... Avrupa'dan Afrika'ya uzandım 15 ülkenin kültürüne karıştım. Size yolculuğumda son durak olan Fas Şafşavan'ı anlatmak istiyorum. Burası hayallerin görünür kılındığı, mavinin ele geçirdiği cennet...

23.09.2016Seyahat
Tırlara çay yerine kabuk doldurdular

Tırlara çay yerine kabuk doldurdular

Artvin'in Hopa ilçesinde, 4 tırda bulunan toplam 70 bin 170 kilogram çayı transit rejimi hükümlerine aykırı olarak Türkiye gümrük bölgesinde bırakılmasına ilişkin soruşturma başlatıldı.

19.09.2016Gündem
Üniversiteliler geleceğin eşyalarını tasarladı

Üniversiteliler geleceğin eşyalarını tasarladı

İzmir’deki Yaşar Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü 4’üncü sınıf öğrencileri, mezuniyet projeleri kapsamında geleceğin eşyalarını tasarladı.

7.09.2016Eğitim
Ödemden kurtulmak için ne yapmalı

Ödemden kurtulmak için ne yapmalı?

Ödem sorununun yaşam kalitesinin olumsuz şekilde etkilediğini söyleyen Diyetisyen Neslihan Aktepe, bu sorundan kurtulabilmeniz için tavsiyelerde bulunuyor.

21.08.2016Sağlık
Woody Allen: 80imi aştım bundan sonra ne yaparsam kârdır

Woody Allen: '80'imi aştım bundan sonra ne yaparsam kârdır'

Bu hafta vizyona giren ‘Café Society’ filminin yönetmeni Woody Allen; başrol oyuncuları Blake Lively ve Kristen Stewart’la söyleştik.

13.08.2016Hayat
Demirtaş: Akbabalar bu ülkenin üzerinde dolaşmaya devam ediyor, hevesleri kırılmış değil

Demirtaş: Akbabalar bu ülkenin üzerinde dolaşmaya devam ediyor, hevesleri kırılmış değil

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 15 Temmuz’da darbesine karşı çıkmanın AKP’ye destek değil, demokrasiye destek olduğunu belirterek, çözüm sürecinin yeniden başlatılması görüşünü savundu. Demirtaş, "Dört bir yandan meydanlarda demokrasi nöbeti tutanlar bir kere de barış diye haykırsın. O nedenle birinci önerimiz tecrit bitmeli, İmralı sistemi kaldırılmalı. Çözüm şartlarını oluşturmamız lazım. Akbabalar bu ülkenin üzerinde dolaşmaya devam ediyor. Darbecilerin hevesi kırılmış değil. Fırsat bulurlarsa bundan kaçmazlar. Onun için Kürt sorunu ve yara kanamaya devam ettikçe bir şey değişmeyecek. Yaranız kabuk bağlasa da biri gelip kaşıyacak ve yine kanayacak. Bunun da sorumlusu sizlersiniz" dedi.

31.07.2016Gündem
Muslera: Taffarelin gideceğini biliyordum

Muslera: Taffarel'in gideceğini biliyordum!

Galatasaray'ın yıldız kalecisi Fernando Muslera, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

25.07.2016Futbol
Avokado kabuğu soymanın en pratik yolu

Avokado kabuğu soymanın en pratik yolu

Son birkaç yılda fazlasıyla popülerleşen avokadoyu nasıl kullanacağımızı hala tam olarak bilemiyoruz. Bu video sayesinde en azından avokadonun en pratik kabuk soyma yöntemini öğrenmiş olacaksınız.

25.07.2016Nasıl
Madımak katliamının 23’üncü yılında ölenler yanık bağlama ile anıldı

Madımak katliamının 23’üncü yılında ölenler yanık bağlama ile anıldı

SİVAS Olayları’nın 23’üncü yıldönümünde ellerinde kaybettiklerinin fotoğraflarını taşıyan aile yakınlarından bazıları gözyaşlarına hakim olamadı. Olayda ölenlerden Nurcan Şahin’in annesi Fidan Şahin fenalık geçirdi. Yazar Nesimi Çimen’in eşi Makbule Çimen ise, binanın kapısını yumruklayarak, "Burası utanç müzesi olana kadar bu binaya girmeyeceğiz" diye haykırdı. Olayda yaşamını yitiren halk ozanı Hasret Gültekin’in sazını temsil etmesi amacı ile bir kısmı yanık haldeki bağlamayı CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer elinde taşıyarak otel önüne getirdi. Binanın giriş kapısı önüne bırakılan sazın üzeri katılımcılar tarafından karanfiller ile donatıldı.

2.07.2016Gündem
Kandilliden İstanbul için çok önemli deprem açıklaması

Kandilli'den İstanbul için çok önemli deprem açıklaması

Boğaziçi Üniversitesi koordinatörlüğünde hayata geçirilen MARSite Projesi çerçevesinde Marmara Bölgesi 3.5 yıl boyunca karadan, denizaltı ve uzaydan izlendi. Elde edilen bulguları Prof. Nurcan Meral Özel anlattı: “Marmara'daki fay tek segmentten oluşmuyor ve her değişik segment farklı etkili farklı depremler üretebiliyor. Bu da tek segmentin oluşturacağından daha düşük enerjili deprem demek." Özel, "Avcılar'da heyelan izleme altyapısı kuruldu. Burada ve Beylikdüzü'ndeki kaymanın önemsenmesi gerekiyor. Adalar civarında 4 ayrı fay segmentinde bulduğumuz 2.5-3.7'ye kadar çıkan yer değiştirmelerin en fazla 7 büyüklüğünde depremler üretebileceğini gösteriyor" dedi.

20.06.2016Gündem
Mutluluk ekmekte

Mutluluk ekmekte

Hacettepe Üniversitesinden gıda mühendisleri, 2 yıl süren araştırmalarının sonunda, ekmek hamurunun mayalanması sırasında mutluluk hormonu olarak da bilinen melatoninin yüksek miktarda oluştuğunu tespit etti. Bu araştırma sürekli "ekmek yemeyin" tavsiyesinde bulunan ve "Tereyağlı çay için", "Günde 10 yumurta yiyin" gibi açıklamalarıyla da tartışma yaratan Prof. Dr. Canan Karatay'ı kızdırabilir.

18.06.2016Sağlık
Cerattepe: Hesap yanlış, senaryo eksik

Cerattepe: Hesap yanlış, senaryo eksik

Türkiye'nin en büyük çevre davalarından biri olan Artvin Cerattepe’de 7 kişilik bilirkişi, teleferikle maden taşıma hesabını yanlış; toz emisyon senaryosunu eksik buldu. Teleferik hattında ağaç kesiminin bölgeyi erozyona hassas hale getireceğini söyleyen bilirkişi raporunda, bunlara karşın ÇED raporunda yer verilen önlemlerin yeterli olduğu görüşünü bildirdi.

10.06.2016Ekonomi
Dominikte orman kralı

Dominik'te orman kralı

KAYSERİLİ mobilyacı Nazım İmamoğlu, 2010’da keşif için gittiği Dominik Cumhuriyeti’nde, suya, neme, demirden daha dayanıklı tik ağacını keşfetti. Dominik hükümetinden 22 kilometrekare orman kiralayıp işletmeye başladı. Şimdi tik tomruklarını Türkiye’ye getirip dış mekân mobilyası yaparak dünyaya ihraç ediyor.

23.05.2016Ekonomi
Genç kadının derisi pul pul döküldü

Genç kadının derisi pul pul döküldü!

Günümüzde pek çoğumuz daha güzel görünmek için kozmetik ürünlerini sıkça kullanıyoruz. Hatta bazılarımız hormon tedavisi bile görüyor. Peki bu tip tedavileri kestiğimiz zaman başımıza ne gelebilir? ABD’li genç kadın, hormon kremi kullanmayı bırakınca kabusu yaşadı...

21.05.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Gidenler/kalanlar

UZATMALI bayram tatiline gidenler için, her zaman olduğu gibi bazı önerilerde bulunacağım.

8.09.2016

Erkekler için kritik yaşlar hangileri

Ben erkekler için en tehlikeli yaş diliminin 45-60 yaş aralığı olduğunu düşünüyorum. Kalp krizleri, inmeler ve diğer damarsal problemler, prostat ve diğer organ kanserleri en çok bu yaşlarda görülüyor.

1.09.2016

Sabrım herkesten önce arazi

Valla ben demiyorum, şarkıda öyle diyor.Yeni bir Türkçe hitlemesi/mutantlaması: “Cevapsız Çınlama”

27.08.2016

Bu kış çok futbollu geçecek

İÇİNDEN geçtiğimiz ve bir türlü sonu gelmeyen acılı günlerimize, futbol deva olabilir mi?

25.08.2016

Beyoğlu’nu kültür kurtaracak

BURAK COŞAN’ın dün Hürriyet’teki ‘İstiklal Mücadelesi’ haberini okuyunca, yalnız o caddenin değil, Beyoğlu’nun neden cazibesini kaybettiği üzerine çeşitleme yapmak zorunluluğu hissettim.

10.08.2016

D vitamini eksikliğinin 6 işareti

D vitamini rezervlerimizin azaldığını gösteren, en azından “İşte bu sorun benim D vitaminine ihtiyacım olduğuna işaret ediyor” dedirten ciddi, net ve açık bir belirti yok. Ama yine de müphem bazı problem ya da işaretler var ve onlarla karşılaşanların aklına “D vitamini rezervim azalmış olabilir mi?” sorusu da gelmeli. O işaretlerden bazıları şunlar...

3.08.2016

Aman yanlış yapılmasın

ASKERİ yükseköğretim kurumları (SAREM, kuvvet harp akademileri, harp okulları, astsubay meslek yüksekokulları) Anayasamıza göre ayrı statüye sahiptir.

2.08.2016

Hastalıktan değil geç kalmaktan kork

Meme kanseri kadınların önemli sağlık sorunlarından birisi. Mücadeledeki en önemli silah ise erken tanı. Kanserin erken evrede yakalanması, uygulanacak tedavinin başarısını ve hastalıksız yaşam şansını artırır.

23.07.2016

Yeni Devler Ligi'nde var mıyız?

Avrupa’dan men cezası almış büyük takımlarımızın mevcut konjoktürde sürekli üye olma şansı yok gibi. Wild-card şansları da 3 büyüklerin büyük başkanları(!) sayesinde zor görünüyor artık...

13.07.2016

Wimbledon değişiyor mu?

“BU yılki Wimbledon, erkeklerde bir kabuk değişiminin ilk belirtilerini mi gösterdi” sorusunu gündeme getirdi.

10.07.2016

Bodrum’un gizli saklı lezzet durakları

Çok severim ben bu ‘gizli saklı’ lafını. İçinde herkesin bilmediğini keşfetmenin hazzını ya da hınzır bir şey yapıyormuşçasına çocukça bir suçluluk duygusunu taşır.

9.07.2016

Bodrum 2016 yaz sezonu nasıl?

Bayramın birinci gününden itibaren Bodrum çılgınlar gibi doluydu. Yollarda trafik nefes aldırmadı, mekanlarda ise kalabalık... Peki ülkenin en büyük, en popüler tatil beldesi nereye gidiyor? Dahası, şu anda Bodrum’un en iyi plajı, en iyi eğlencesi, en bohem barı hangisi? Bodrum’da hangi kafalar yaşanıyor?İşte Bodrum’a dair en güncel rapor!

9.07.2016

Bu yaz Bodrum-Çeşme’de yapılabilecek romantik ve piyasa en yeni 40 hareket

Çiftlere farklı, tek tabancalara ayrı; notlu-anekdotlu, kültür-fizik egzersizleri...

8.07.2016

Sırlar kitabı

"Başlangıçta dünya...

3.07.2016