EKSTRA
MENÜ

Zumba

Zumba ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zumba haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 622 Zumba haberi bulunmuştur.

Zumba Haberleri

Hızlandırılmış evlilik teklifi

Hızlandırılmış evlilik teklifi

Aile Meclisi’nin bu haftaki konukları AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök ile eşi Hüseyin Ök. Denizli’deki evlerinde sohbetimize kızları Berin (16) ve Ceylin (10) de eşlik etti. Tanışma hikâyelerini dinlerken kahkahalara boğulduk. Eve gönderilen çiçekle yapılan evlilik teklifinde çiçeği Nilgün Hanım’ın babası alırken, “Benimle evlenir misin” kartını ise annesi okumuş.

15.02.2021Gündem
Evde sıkılan çocuklar için eğlenceli sanal aktiviteler

Evde sıkılan çocuklar için eğlenceli sanal aktiviteler

Çocukların oyun zamanı için sosyal mesafe dostu aktiviteler bulmak zor olabilir. Neyse ki, çevrimiçi olarak gerçekleştirebileceğiniz çok sayıda etkinlik var. İşte evde sıkılan çocuklar için eğlenceli sanal aktiviteler…

Xiaomi Mi Band 6nın özellikleri nasıl olacak

Xiaomi Mi Band 6'nın özellikleri nasıl olacak?

Çin merkezli teknoloji üreticisi Xiaomi, yeni akıllı bilekliği Mi Band 6 için hazırlara başladı. Peki bileklik nasıl olacak?

25.01.2021Teknoloji
Yılın kelimesi ‘karantina’ seçildi, peki ya diğerleri

Yılın kelimesi ‘karantina’ seçildi, peki ya diğerleri?

Cambridge Sözlüğü her yıl olduğu gibi, yılın kelimesini açıkladı: Karantina! 2020’ye damgasını vuran koronavirüs salgını tüm dünya dillerinde sıklıkla kullanılan kelimelerin değişimine de sebep oldu. Bu kelimelerin bazıları ‘aşı, maske, hijyen’ gibi bildiğimiz fakat sık kullanmadığımız sözcüklerken bazıları bugüne kadar adını dahi duymadığımız yeni terimler olarak dillere pelesenk oldu: Entübe, filyasyon, stokin fırtınası… İşte COVID-19 sebebiyle bu yıl dilimizden düşmeyen kelimelerin A’dan Z’ye listesi…

20.12.2020Hürriyet Pazar
Hitachi Türkiyede hangi yatırımlara ağırlık veriyor

Hitachi Türkiye'de hangi yatırımlara ağırlık veriyor?

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden Hitachi, Türkiye'de artan yatırımlarıyla dikkat çeken bir şirket. Peki şirket Türkiye ve globalde neler yapıyor? Yatırımları neler? Üzerinde durdukları projeler neler? Hitachi Türkiye ve Avrupa Başkanı Murat Yılmaz ve Hitachi Vantara Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

21.11.2020Teknoloji
Yeni normale yeni sezon

'Yeni normal'e yeni sezon

Sosyalleşmeye zorunlu mesafe getiren COVID-19 pandemisi, sanat etkinliklerini hayli olumsuz etkilese de önemli sanat kurumları pes etmeyip yeni sezon programlarını hazırladı. Elbette her şey pandemi koşullarına göre planlandı; fiziksel mekânlarda yapılan pek çok etkinlik aynı zamanda çevrimiçi ortamlardan da yayımlanmaya başladı. Nitelikli sanat etkinlikleri üreten İstanbul Kültür Sanat Vakfı, İş Sanat, Borusan Sanat ve Zorlu PSM’nin yöneticilerine pandemi koşulları altında yeni sezon programlarını nasıl şekillendirdiklerini, önceliklerinin neler olduğunu ve şu sıralar yaygın olan online içeriklerini sorduk. Ve bu online etkinliklerden seçki hazırladık.

20.11.2020Kitap Sanat
Kızların Yaptığı Erkeklerin Anlamadığı Şeyler

Kızların Yaptığı Erkeklerin Anlamadığı Şeyler

Erkekler ve kadınların birbirinden çok farklı olduğu tüm dünyanın kabul ettiği bir gerçek. Ancak bu farklar asla 'kadınlar minnoş', 'erkekler sert' kadar basit değil! Bu tarz söylemler yerine kadınlar ve erkekler arasındaki farkları anlamak için kadınların yaptığı ama erkeklerin anlamadığı bazı şeylere odaklanıyoruz.

23.10.2020Aşk
100 kişi toplamda 5 ton  zayıfladı... ‘Kelepçe mideye değil, beyne takılmalı

100 kişi toplamda 5 ton zayıfladı... ‘Kelepçe mideye değil, beyne takılmalı'

Cerrahi operasyon olmadan toplam 5 ton kilo verme başarısını gösteren 100 kişi, obezite tehlikesine dikkat çekmek için 24 saatte 5 milyon adım attı. Kampa girip ‘rekor seviyede’ kilo veren kişilerle konuştuk, ‘önceki ve sonraki’ hayatlarını anlattılar...

23.08.2020Hürriyet Pazar
Oasis Aquapark’ta güvenli eğlence

Oasis Aquapark’ta güvenli eğlence

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZENERJİ ortaklığıyla Çeşme Alaçatı’da kurulan kentin en büyük su parkı, pandemi döneminde konuklarına güvenli eğlence imkanı sunuyor.

6.08.2020Seyahat
Artvinli kadınlar ekoköy kuracaklar

Artvinli kadınlar ekoköy kuracaklar

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların işdünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri işkadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle işbaşına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta Artvin’deyiz...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

26.07.2020Ekonomi
Spor Öncesi Isınma ve Germe Egzersizlerinin Önemi

Spor Öncesi Isınma ve Germe Egzersizlerinin Önemi

Kas iskelet sisteminin gelişmesinden vücut direncinin artmasına kadar sayısız faydaları olan sporun, ancak doğru uygulandığında etkili sonuçlar doğurduğunu belirten Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Gökhan Meriç, spor öncesi ısınma ve germe egzersizlerinin önemini anlattı.

21.07.2020Spor Fitness
Fitnessın En Eğlenceli Hali: Zumbanın Vücuda Faydaları

Fitness'ın En Eğlenceli Hali: Zumbanın Vücuda Faydaları

Fitness'ın En Eğlenceli Hali: Zumbanın Vücuda Faydaları

24.06.2020Spor Fitness
Global Wellness Day’den, İyi Yaşamayı Hatırlatan Bir Film

Global Wellness Day’den, İyi Yaşamayı Hatırlatan Bir Film

İyi yaşamanın, sağlığın ve wellness’ın değerini fark ettiğimiz olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Global Wellness Day de, ‘‘İyi beslen, hareket et, egzersiz yap, olumlu düşün, sevdiklerinle zaman geçir, zihinsel ve fiziksel bağışıklığını güçlendir’’ mottolarından yola çıkarak hazırladığı özel film ile, iyi yaşamanın ve kendimize bakmanın hayatımızdaki önemini bir kez daha vurguluyor.

16.04.2020 Etkinlik Rehberi
Güçlü Bağışıklık Sisteminin Nükleer Yakıtı: Bal ve Pekmez

Güçlü Bağışıklık Sisteminin 'Nükleer Yakıtı': Bal ve Pekmez!

Her kahvaltıda mutlaka bağışıklık sistemini güçlendiren süt ve süt ürünleri, yumurta, bal ya da pekmez gibi gıdaların bulundurulmasını öneren Doç. Dr. İsmail Özkaya, bunların yanında C vitamini ve protein ağırlıklı ürünlerin de tüketilmesini tavsiye etti.

8.04.2020İyi Yaşam
Turgutlu’da evlerde zumba zamanı

Turgutlu’da evlerde zumba zamanı

Turgutlu Belediyesi korona virüs tehlikesi nedeniyle evinden çıkmayan vatandaşlara yönelik eğlenceli bir zumba videosu hazırladı.

7.04.2020Futbol
Karantina günlerinde evde yapılacak spor egzersizleri

Karantina günlerinde evde yapılacak spor egzersizleri

Corona virüs (Koronavirüs) nedeniyle evde kalıyoruz tamam ama sporumuzu iptal edeceğimiz demek değil bu! Evde de gayet iyi spor yapabiliriz... Nasıl mı? İşte böyle...

27.03.2020
Koronavirüs nedeniyle evde kalan çocuklu yetişkinlere öneriler

Koronavirüs nedeniyle evde kalan çocuklu yetişkinlere öneriler

Koronavirüs salgınının olduğu şu günlerde evde çocuklarıyla birlikte eğlenceli zaman geçirmek isteyenlere Çocuk Gelişimi Eğitimi Uzmanı ve Ebeveyn Danışmanı Elif İpek önerilerde bulundu.

Balçova’nın Terapi Dağı’nda festival zamanı

Balçova’nın 'Terapi Dağı’nda festival zamanı

İzmir’in temiz nefesi Balçova Terapi Ormanı, bu hafta sonu muhteşem bir Enduro bisiklet yarışına sahne olacak. Balçova Termal Otel’in hemen üst bölgelerinde gerçekleşecek olan yarışın özelliği, dört yarıştan oluşan bir Enduro Festivali’nin Türkiye ayağı olması. Festival kapsamında düzenlenecek diğer üç yarış, Yunanistan’ın sevimli adaları Midilli, Kos ve Leros’ta gerçekleşecek.

3.03.2020Seyahat
Ölümü yasa boğmuştu... Genç kızın ağabeyi konuştu

Ölümü yasa boğmuştu... Genç kızın ağabeyi konuştu

YALOVA'da yalnız yaşadığı evinde ölü bulunan dans eğitmeni Gülcan Işık'ın (23) ölüm nedeninin ilk belirlemelere göre, böbrek yetmezliğine bağlı iç kanama olduğu belirtildi. 4 yıl önce annesinden böbrek nakli yapıldığı öğrenilen Işık'ın cansız bedenini bulan ağabeyi Ercan Işık, "Hayatı dolu dolu yaşamayı seviyordu. Mesleğini seviyordu. O mutlu olunca biz de mutlu oluyorduk. Gülücükler saçan biriydi kardeşim" dedi.

6.11.2019Gündem
29 Ekim Atatürk koşusuna ilgi büyük

29 Ekim Atatürk koşusuna ilgi büyük!

İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından organize edilen 8K Atatürk Koşusu, 29 Ekim Salı günü DudulluOSB’nin hizmete açtığı ile Türkiye’nin en büyük Spor ve Yaşam Merkezi olan We’ll Club’ta gerçekleşecek.

28.10.2019Futbol
İstanbul Dudullu OSB 29 Ekim Atatürk Koşusuna büyük ilgi

İstanbul Dudullu OSB 29 Ekim Atatürk Koşusu'na büyük ilgi

İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından organize edilen 8K Atatürk Koşusu, 29 Ekim Salı günü DudulluOSB’nin hizmete açtığı ile Türkiye’nin en büyük Spor ve Yaşam Merkezi olan We’ll Club’ta gerçekleşecek.

28.10.2019Diğer
Sağlıklı yaşamın sırrını öğreniyorlar

Sağlıklı yaşamın sırrını öğreniyorlar

Almanya ve Polonya’dan Türkiye’ye gelen 14 öğrenci, Darüşşafaka Ortaokulu Erasmus Kulübü öğrencilerinin düzenlediği ‘Your Health is Your Wealth’ etkinliğine katıldı. Organizasyon kapsamında sağlıkla ilgili teori ve pratik dersler aldılar.

23.10.2019Eğitim
Sıra Dışı Spor Festivali Çeşme Weekend

Sıra Dışı Spor Festivali Çeşme Weekend

Ege Orman Vakfı ile İzmir dışından gelen her koşucu için 1 fidan dikilerek son dönemde yanan ormanlara dikkat çekilecek ve karbon ayak izi nötralize edilecek.

Bodrum Yarı Maratonu için geri sayım başladı

Bodrum Yarı Maratonu için geri sayım başladı!

4-5-6 Ekim tarihlerinde spor tutkunlarını bir araya getirecek olan Bodrum Yarı Maratonu için geri sayım başladı...

21.08.2019Diğer
Bur fırsatlar kaçmaz

Bur fırsatlar kaçmaz

Hürriyet seyahat editörleri sizler için haftanın kaçırılmaması gereken fırsatlarını derledi.

2.06.2019Seyahat
İranda yoga yapan 30 kişi gözaltına alındı

İran'da yoga yapan 30 kişi gözaltına alındı

İran medyasına göre, özel bir yoga eğitimine katılan 30 kişi, ders sırasında gözaltına alındı. Haber, sosyal medyada tepkiye yol açtı.

25.05.2019Dünya
Sağlıklı Yaşam ve Spor Festivali Reformist, Reform Yourself Diyor

Sağlıklı Yaşam ve Spor Festivali Reformist, "Reform Yourself" Diyor

Sağlıklı yaşam trendinin festivali Reformist, markalara ve festival ziyaretçilerine farklı deneyim platformları sunan Dream Sales Machine tarafından 18–19 Mayıs 2019 tarihleri arasında "Reform Yourself" temasıyla Feriye'de düzenleniyor.

Survivor yarışmacısı Sude kimdir İşte, Sude Burcu hakkında tüm detaylar

Survivor yarışmacısı Sude kimdir? İşte, Sude Burcu hakkında tüm detaylar

Türkiye-Yunanistan konseptiyle ekranlara gelen Survivor 2019'da yarışan isimlerden biri olan Sude Burcu, iddialı yarışmacılar arasında yer alıyor. Survivor Sude'nin kim olduğunu merak eden vatandaşlar, internette yaptıkları sorgulamalarda 'Survivor Sude kimdir?' sorusuna yanıt arıyor. İşte, İşte Survivor Sude hakkında merak edilenler...

28.04.2019Televizyon
Survivor 2019 yarışmacısı Sude Burcu kimdir

Survivor 2019 yarışmacısı Sude Burcu kimdir?

Survivor 2019'da birleşme partisine kadar kalmayı başaran isimlerden biri de Sude Burcu oldu. Yarışmanın en genç isimlerinden biri olan Sude Burcu'nun hayatına ilişkin bilgiler yarışmanın takipçileri tarafından merak ediliyor. Peki, Survivor 2019 yarışmacısı Sude Burcu kimdir?

21.04.2019Televizyon
Survivor 2019 yarışmacıları kimler İşte yenilenen Survivor kadrosu

Survivor 2019 yarışmacıları kimler? İşte yenilenen Survivor kadrosu

Survivor yarışması 2019 sezonuyla hız kesmeden devam ediyor. Bu yıl Türkiye-Yunanistan formatıyla yayınlanan Survivor'da birbirinden iddialı isimler yarışıyor. Büyük yarışın sonunda yarışmacılardan biri 2019 sezonun birincisi unvanını kazanacak ve büyük ödülün sahibi olacak. Peki, Survivor 2019 yarışmacıları kimler? İşte, yarışmacılar ve hayat hikayeleri

17.03.2019Televizyon
Canan Karataydan şırdan uyarısı

Canan Karatay'dan 'şırdan' uyarısı

Adana'da ilk kez düzenlenen Sağlık Festivali başladı. Festivale katılan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Karatay, kentin yöresel lezzetlerinden 'şırdan dolmasının' çok önemli olduğunu ancak içerdiği pirinç nedeniyle az tüketilmesi gerektiğini söyledi.

14.03.2019Gündem
Büşra Eyen kimdir kaç yaşındadır

Büşra Eyen kimdir kaç yaşındadır?

Büşra Eyen, magazin dünyasını yakından takip eden birçok kişinin merakla araştırdığı isimler arasında yer alıyor. Bir dönem İste Benim Stilim'de boy gösteren Büşra Eyen, 2015 yılında başladığı evliliğine bir süre önce son vermişti. Peki, Büşra Eyen kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

24.02.2019Magazin
Gençlik ve Spor Bakanlığından pilates kampanyası

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan "pilates kampanyası"

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kilis’ten başlattıkları ‘Pilates Kampanyası’na ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu meşaleyi buradan yakıyoruz. Kampanyanın ülkemizin sporda tabana yayılması politikasına hayırlı katkılar sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

17.02.2019Futbol
Stres Giderici 5 Eğlenceli Egzersiz

Stres Giderici 5 Eğlenceli Egzersiz

Egzersizler sadece kilo vermenize, sıkılaşmanıza ve kaslarınızı geliştirmenize yardımcı olmazlar. Aynı zamanda stres atmanın da en güzel yollarından biridir. İşte stres atmanızı sağlayacak 5 egzersiz...

15.02.2019Spor Fitness

Yazar Sonuçları

Mart kapıdan baktırır festival ateşi yaktırır!

Mart festivallerle geliyor. Fethiye’den İrlanda’ya uzanan geniş bir coğrafyada danstan yemeğe çok sayıda organizasyon seçeneği var. Baharın habercisi ve bahar bereketinin getirdiği lezzetlerle damaklara da hitap eden yerel festivaller çoğunlukta. İşte yurtiçi ve yurtdışından birkaç öneri…

8.03.2020

Eylülde festival rüzgârı

Eylülle birlikte ışık da ısı da güzelleşiyor. Yani dışarıda olmak, eğlenmek ve gezmek için en iyi zamanlar. Bu nedenle eylülde yurtiçi ve yurtdışında birçok eğlenceli festival düzenleniyor. Dünyanın en ünlü etkinliği Oktoberfest’ten, 25 yıl sonra yeniden yapılacak Çeşme Festivali’ne kadar en iyileri derledik. Biraz olsun eğlenmek ve derdi tasayı unutmak istiyorsanız listemize göz atın…

3.09.2019

Zumba Kids&Junior Nedir?

Çocuklar motor gelişimleri açısından 2 yaş itibari ile cimnastikle spora başlayabilir. 4 yaştan sonra yüzmeyle devam edebilir, 7 yaş ve sonrasında branşlaşmalara ve kendi vücut ağırlığıyla spor yapmaya başlayabilir.

10.07.2019

Mucize meyve: Üzüm

Üzüm, taşıdığı onlarca sağlık mucizesi doğal güçler nedeniyle son derece faydalı bir meyve.

2.07.2019

Zumba Gold Nedir?

Zumba Gold ileri yaştaki, fiziksel rahatsızlığı/sakatlık riski olan veya Zumba sınıflarımızda yaptığımız ZUMBA adımlarında modifikasyona ihtiyaç duyan HERKES için modifiye edilmiş daha düşük nabızla yapılan ZUMBA dersidir.

13.06.2019

Zumba Nedir? Zumba Nasıl Yapılır?

Zumba dans ve fitness egzersizidir. Zumba kendi özel müzikleri ve zumbaya özel ritimleri olan ve zumba eğitmenleri tarafından hazırlanan kareografilerin eğitmen tarafından gruba yaptırılmasıyla uygulanır. Sınıf eğitmenin yaptıklarını yaparak egzersize eşlik eder.

31.05.2019