EKSTRA
MENÜ

Tarım Ve Orman Bakanlığı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.600 haberi bulunmuştur.

Tarım Ve Orman Bakanlığı Haberleri

Eski Bakan Özbek son yolculuğuna uğurlandı

Eski Bakan Özbek son yolculuğuna uğurlandı

Eski Bakanlardan Ahmet Sabahattin Özbek, Ankara'da toprağa verildi.

31.08.2001Gündem
Kurban seçerken belgeli olmasına dikkat edin

Kurban seçerken belgeli olmasına dikkat edin

Kurbanlık hayvan satın alacak vatandaşların "Veteriner Sağlık Raporu" olmayan ayrıca sığır cinsi hayvan satın almaları durumunda "Veteriner Sağlık Raporu" ile birlikte kulak küpesi ve pasaportu bulunmayan hayvanları satın almamaları, herhangi bir bulaşıcı hastalık riskiyle karşılaşmamaları yönünden gereklidir.

6.02.2003Gündem
Parayı ver, hapisten kurtul dönemi

Parayı ver, hapisten kurtul dönemi

Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan ve dün akşam TBMM'de kabul edilen yasayla, 42 kanundaki kamusal para cezaları ile para cezasına çevrilebilen hürriyeti bağlayıcı cezalar idari nitelikte para cezasına dönüştürüldü.

24.04.2003Gündem
Kamu yönetimi reformu taslağı

Kamu yönetimi reformu taslağı

Hükümet, Kamu Yönetimi Temel Kanun Taslağı'yla ilgili çalışmalarını tamamlama aşamasına geldi. ''Katılımcı, saydam, hesap verebilir, insan hak ve özgürlüklerini esas alan bir kamu yönetiminin oluşturulması'' amacıyla hazırlandığı ifade edilen taslakta, kamu hizmetlerinin adil, süratli ve etkin bir şekilde yerine getirilmesi için; merkezi idare, mahalli idareler, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının görev ve yetki dağılımları ile teşkilatların yeniden yapılandırılmasının hedeflendiği belirtiliyor.

29.09.2003Gündem
CTP ve DP Koalisyonu tamam

CTP ve DP Koalisyonu tamam

Kıbrıs'ta CTP lideri Talat ile DP lideri Denktaş "toplumsal uzlaşma ve çözüm hükümeti" kuracaklarını açıkladı. Koalisyon hükümetinde CTP 6, DP ise 4 bakanlık alacak. Kararın iki partinin yetkili organları tarafından onaylanmasının ardından, kabine listesi Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'a sunulacak.

11.01.2004Dünya
Hükümet protokolü Mayısa kadar çözüm diyor

Hükümet protokolü "Mayıs'a kadar çözüm" diyor

KKTC'de Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Mehmet Ali Talat'ın başkanlığında kurulan ve "Toplumsal Uzlaşma ve Çözüm" hükümeti adı verilen CTP-Demokrat Parti (DP) koalisyonu, "Annan Planı'nı esas alan müzakere süreci sonunda Kıbrıs sorununu Mayıs 2004'ten önce çözmeyi ve tarafların üzerinde mutabık kalacakları bir tarihte eş zamanlı olarak referanduma gitmeyi" temel amaç olarak benimsedi.

13.01.2004Dünya
KKTC’de ‘hükümet bozuluyor’ iddiası

KKTC’de ‘hükümet bozuluyor’ iddiası

KKTC’de Pazar günü gerçekleşen seçimlerle meclisteki 23 sandalye sayısını 25’e yükselten Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) böylece KKTC Cumhuriyet Meclisi’ndeki sandalye sayısının tam yarısına sahip oldu.

28.06.2006Gündem
Turizmi Teşvik Kanununa kısmı iptal istemi

Turizmi Teşvik Kanunu'na kısmı iptal istemi

Anayasa Mahkemesi, 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanunu'nun “turizme ayrılan taşınmaz mallardan Hazineye ait olan yerlerle ormanların ilgili kuruluşlarca Bakanlığa tahsis edileceğine” ilişkin hükmün de yer aldığı bazı hükümlerinin iptali istemini yarın esastan görüşecek.

6.05.2007Gündem
Turizmi Teşvik Kanununa kısmi iptal

Turizmi Teşvik Kanunu'na kısmi iptal

Anayasa Mahkemesi, 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanunu'nun “turizme ayrılan taşınmaz mallardan Hazineye ait olan yerlerle, ormanların ilgili kuruluşlarca Kültür ve Turizm Bakanlığına tahsis edileceğine” öngören düzenlemenin de yer aldığı bazı hükümlerini iptal etti.

8.05.2007Gündem
Turistik tesisler şimdi ne olacak

Turistik tesisler şimdi ne olacak?

Anayasa Mahkemesinin, 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanunu'nun bazı hükümlerinin “ormanlar” yönünden iptaline ilişkin kararının hüküm bölümünü açıkladı.

9.05.2007Gündem
Haber Hattı

Haber Hattı

15.08.2007Ege
Ruhsatsız taşocağı bezdirdi

Ruhsatsız taşocağı bezdirdi

GELİŞEN Kuşadası'nın yapılaşma sınırları içinde kalan, ruhsatsız olmasına karşın iki yıldan bu yana faaliyetlerini sürdüren taş ocağı, çiftçileri ve çevrede oturanları canından bezdirdi.

18.08.2007Gündem
Muğla’ya radyoaktivite laboratuvarı kuruldu

Muğla’ya radyoaktivite laboratuvarı kuruldu

Muğla’da daha önce Temiz Enerji Kaynakları Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nde yapılan çalışmalarla, güneş enerjisinden elektrik elde eden Muğla Üniversitesi çok hassas radyasyon ölçümü yapabilen modern bir Radyoaktivite Ölçüm ve Analiz Laboratuvarı kurdu.

18.08.2007Ege
Türk internet korsanları Bulgaristanda iki bakanlığa ait internet sitesini hackledi

Türk internet korsanları Bulgaristan'da iki bakanlığa ait internet sitesini hackledi

Kendilerine " Ayyıldız Team" adını veren bir grup Türk internet korsanı, "Bulgaristan'da ırkçı ve aşırı milliyetçilerin Türklere karşı söylem ve eylemlerini protesto amacıyla" iki bakanlığa ait internet sitesini "hackledi".

1.09.2007Gündem
Bulgar ırkçılara Türk yanıtı

Bulgar ırkçılara Türk yanıtı

Kendilerine "Ayyıldız Team" adını veren bir grup Türk internet korsanı, "Bulgaristan’da ırkçı ve aşırı milliyetçilerin Türklere karşı söylem ve eylemlerini protesto amacıyla" iki bakanlığa ait internet sitesine saldırı düzenledi.

1.09.2007Dünya
Sahte Bakan Ankarada yakalandı

Sahte 'Bakan' Ankara'da yakalandı

Kendisini “milletvekili” ya da “bakan” olarak tanıtarak, “işe yerleştirme” vaadiyle vatandaşları dolandırdığı belirtilen 1 kişi ile buna yardımcı olan 2 kişi gözaltına alındı.

15.02.2008Gündem
Lala lala, o termik santral buraya mı ola

Lala lala, o termik santral buraya mı ola!

Fatih Sultan Mehmed’in görür görmez hayran kalıp, hocasına dönerek, "Lala, lala Çeşm-i Cihan bu mu ola?" dediği doğa cenneti Amasra’ya termik santral yapılmak istenmesi büyük tepki çekti. Muğla’nın Yatağan İlçesi’nde yaşanan felaketi hatırlatan çevreciler, termik santralın Karadeniz’in incisini karartacağını söylüyor.

9.06.2008Gündem
Arkadaşlar yer bakıyor

Arkadaşlar yer bakıyor

ÇED raporu hazırlanırken bölgenin tarım ve turizm yönü de dikkate alınacak. Kömürün çıkarılmasına karşı değiliz ama yerüstü tesislerinin de uygun yerde yapılması için gerekli tedbirlerin alınması lazım. Arkadaşlar uygun yer neresi ona bakıyorlar.

10.06.2008Gündem
Festival bitti, mantar ve orkide şöleni sürüyor

Festival bitti, mantar ve orkide şöleni sürüyor

Yeşil Üzümlü Beldesi, Fethiye merkezinden 18 kilometre uzaklıkta, yüksek dağların eteğinde. Dört özelliğiyle ünlü: Kuru iklimi, yanı başındaki antik Kadyanda kenti, İngiliz nüfusu ve ormanların derinliklerindeki zenginlikleri... Bu zenginliğin en önemli kalemleri Fransa’ya Japonya’ya kadar gönderilen yabani mantarlar, doğa gözlemcilerini büyüleyen orkideler. Önceki hafta 1. Kuzu Göbeği Mantar Festivali düzenlenen beldede mantar ve orkide sezonu mayıs sonuna kadar sürüyor. 23 Nisan tatilinde Fethiye’ye yolunuz düşerse, uğrayın. Doğanın cömertliğinden payınızı alın.

19.04.2009Seyahat
Dört kök kalan orkide var ama yerini kimseye söylemem

Dört kök kalan orkide var ama yerini kimseye söylemem

Türkiye’de 175 tür doğal orkide yaşıyor, sadece bu topraklara özgü tür sayısıysa 30. Ancak pek çok orkide türünün soyları tükenmek üzere. Bunun en büyük nedeni orkide yumrularından elde edilen salep. Yazın dondurma yapımında kullanılan, kışınsa sıcak sıcak tüketilen salep. Bu uğurda her yıl yaklaşık 120 milyon orkidenin yumrusu toplanarak kökü kurutuluyor

2.07.2010Kelebek
Boğazlara giren gemiler temiz yakıt kullansın

Boğazlara giren gemiler temiz yakıt kullansın

Uluslararası yük gemilerinin boğazlardan geçmesini bile denetleyemezken, bu da nereden çıktı dediğinizi duyar gibiyim. Ama kirlettikleri hava bizim havamız ve onu denetleme yetkimiz var. İTÜ’de hava kirliliğiyle ilgili çalışan iki akademisyenin önerisi; Avrupa’nın kuzeyinde yapıldığı gibi boğazlara giren gemilere düşük kükürtlü yakıt yakma şartı getirilmesi

18.12.2010Kelebek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında yeni sistemi anlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında yeni sistemi anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3. havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan yeni hükümet sistemine ilişkin, "Yeni sistem, demokrasinin ve Cumhuriyet'in temel niteliği olan güçler ayrılığını asla zayıflatmıyor tam tersine, daha da güçlendiriyor. Bakanlık sayısını 16'ya indiriyoruz. Dışişleri Bakanlığı AB Bakanlığı ile birleşiyor. Orman Bakanlığı ile Tarım Bakanlığı birleşiyor. 6 Ekonomi Bakanlığı sayısı 3 bakanlığa düşecek" dedi.

21.06.2018Gündem
Cumhurbaşkanlığı sisteminde ekonomi yönetimi de değişiyor... 3 bakanlık, 9 kurul, 4 ofis

Cumhurbaşkanlığı sisteminde ekonomi yönetimi de değişiyor... 3 bakanlık, 9 kurul, 4 ofis

EKONOMİ yönetimi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yeniden yapılandırılarak, Hazine ve Maliye, Sanayi ve Teknoloji ile Ticaret bakanlıkları olarak 3 yerde bütünleştirilecek.

25.06.2018Ekonomi
Patates fiyatı önümüzdeki hafta tamamen normale dönüyor

'Patates fiyatı önümüzdeki hafta tamamen normale dönüyor'

Gıda Tarım ve Hayvancılık Ahmet Eşref Fakıbaba, seçim öncesi kilosu 6 liraya çıkan patates fiyatı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Hali hazırda 3 lira seviyesine inen patates fiyatının önümüzdeki hafta tamamen normal seviyesine geleceğini açıkladı.

1.07.2018Ekonomi
Son dakika... Yeni kanun hükmünde kararname yayınlandı

Son dakika... Yeni kanun hükmünde kararname yayınlandı

Anayasada Yapılan Değişikliklere Uyum Sağlanması Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete'de yayınlandı. 703 No'lu KHK ile bazı bakanlıklar birleştirildi. Bakanlar Kurulu ibaresi 'cumhurbaşkanı' şeklinde değişti.

9.07.2018Gündem
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: Sürpriz oldu, şaşırdım

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: Sürpriz oldu, şaşırdım

İZMİR'de 24 Haziran seçimlerinde AK Parti'den aday adayı olan ancak aday listesine giremeyen Bekir Pakdemirli, AK Parti'nin yeni kabinesinde Tarım ve Orman Bakanı olarak görevlendirildi. Pakdemirli, bu görevin kendisi için de sürpriz olduğunu belirtti. Pakdemirli, "Biraz şaşırdım. Reisi Cumhur'umuza bu görevi bana verdiği için teşekkür ediyorum" dedi.

10.07.2018Gündem
İş dünyası yeni kabineyi değerlendirdi

İş dünyası yeni kabineyi değerlendirdi 

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, "Yeni hükümetimizin, özellikle son yıllarda iş dünyası olarak büyük ihtiyaç duyduğumuz bazı yapısal konularda karar alma süreçlerini hızlandıracağını düşünüyorum. Alınacak olan hızlı kararlarla, ekonomimiz, üretim hayatımız ve sanayimiz için elzem olan reformların en kısa sürede gerçekleştirileceğine olan inancımız tamdır." ifadelerini kullandı.

10.07.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Adalet bu değil

Hakan Şükür, MHK Başkanı Özerten'i telefonla aramış. "Neler oluyor" demiş. Hakan, yıllarca Arif kendini yere atıp penaltı kazandırırken, Arif'e ne yapıyorsun diyebilseydin, Özerten'i arama hakkı olurdu. Adalet bu değil, değil mi Hakan...

4.10.2005

Adalet bu değil

Hakan Şükür, MHK Başkanı Özerten'i telefonla aramış. "Neler oluyor" demiş. Hakan, yıllarca Arif kendini yere atıp penaltı kazandırırken, Arif'e ne yapıyorsun diyebilseydin, Özerten'i arama hakkı olurdu. Adalet bu değil, değil mi Hakan...

7.10.2005

Başkanlık yüzde 52 yemin ise yüzde 100

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın dün ettiği yemini üç kere üst üste okudum.

10.07.2018