EKSTRA
MENÜ

Tarihi

Tarihi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tarihi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 195.389 Tarihi haberi bulunmuştur.

Tarihi Haberleri

Çanakkalede göç eden flamingolar görüntülendi

Çanakkale'de göç eden flamingolar görüntülendi

ÇANAKKALE Savaşları’nın yaşandığı Tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki Büyük Anafarta köyü yakınında bulunan Suvla Gölü’nde, sıcak bölgelere göç eden flamingolar görüntülendi.

20.04.2021Gündem
Hıdırellez ne zaman İşte 2021 Hıdırellez tarihi

Hıdırellez ne zaman? İşte 2021 Hıdırellez tarihi

Halk inancına göre peygamber olan ve ölümsüzlüğe sahip Hızır ile İlyas, her yıl sadece bir kez buluşuyor. Hızır peygamberin karada darda kalan kişilere yardım ettiği, onlara kılavuzluk ettiği, aynı zamanda bolluk ve bereket getirdiğine, İlyas peygamberin de suların koruyucusu olduğuna inanılıyor. Peki, Hıdırellez ne zaman?

20.04.2021Gündem
Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak İşte son gelişmeler

Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? İşte son gelişmeler

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademelerde, 15 Nisan'dan itibaren uzaktan eğitime geçileceğini bildirmişti. Bu gelişmenin ardından, uzaktan eğitimin ne zaman biteceği ve yüz yüze eğitimin başlama tarihi merak konusu oldu. Peki, uzaktan eğitim ne zaman bitecek?

20.04.2021Gündem
Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak Ertelenen bursluluk sınavı tarihi bekleniyor

Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? Ertelenen bursluluk sınavı tarihi bekleniyor

Bursluluk sınavı her yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenleniyor. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflara yönelik olarak yapılan İOKBS başvuruları şubat ayında alındı. Şimdi gözler sınav tarihine çevrildi. Peki, bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? İşte 2021 İOKBS tarihi

20.04.2021Gündem
Anneler Günü ne zaman 2021 Anneler Günü tarihi için geri sayım

Anneler Günü ne zaman? 2021 Anneler Günü tarihi için geri sayım

Anneler Günü 2021 yılında da heyecanla bekleniliyor. Önemli gün ve haftalar arasında Anneler Günü de yer alıyor. Her yıl mayıs ayında bu önemli gün kutlanıyor. Vatandaşlar annelerine, eşlerine hediyeler alıyor ve mesajlar gönderiyorlar. Peki, bu yıl Anneler Günü ne zaman kutlanacak? İşte 2021 yılı Anneler Günü tarihi ve hediye önerileri

20.04.2021Gündem
İletişim Başkanı Fahrettin Altun 1915 Olayları Uluslararası Konferansında konuştu

İletişim Başkanı Fahrettin Altun "1915 Olayları Uluslararası Konferansı"nda konuştu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Bugün asırlar boyunca barış içinde beraber yaşamış Türk ve Ermeni halklarının ortak geçmişini çarpıtarak, tarihten husumet çıkarmaya tevessül eden bir anlatıyla karşı karşıyayız. Ve bu anlatıya karşı çıkıyoruz." dedi.

20.04.2021Gündem
Okullar ne zaman kapanacak Ziya Selçuktan açıklama.. İşte MEB son dakika gelişmeleri

Okullar ne zaman kapanacak? Ziya Selçuk'tan açıklama.. İşte MEB son dakika gelişmeleri

Okulların ne zaman kapanacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademelerde, 15 Nisan'dan itibaren uzaktan eğitime geçildi. Koronavirüs önlemleri kapsamında uzaktan eğitime geçilmesinin ardından gözler okulların ne zaman tatil olacağına çevrildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamasında yaz tatili tarihi hakkında bilgi verdi. İşte okulların kapanacağı tarih hakkında bilgiler

20.04.2021Gündem
Çoban Dede kimdir Çoban Dede Türbesi nerede

Çoban Dede kimdir? Çoban Dede Türbesi nerede?

Çoban Dede Türbesi’nde çekilen bir video tepkilere neden oldu. Videoyu izleyen sosyal medya kullanıcıları, bu davranışı saygısızlık olarak nitelendirdi. Peki, Çoban Dede kimdir? Çoban Dede Türbesi nerede?

20.04.2021Gündem
Şanlıurfada tarihi eser operasyonu

Şanlıurfa'da tarihi eser operasyonu

Şanlıurfa'da tarihi eserleri 500 bin dolara satmak amacıyla müşteri aradığı tespit edilen kişinin adresine baskın yapıldı. Operasyonda tarihi eser niteliği taşıyan kitap ve eserler ele geçirildi.

20.04.2021Haber
Şanlıurfada ele geçirildi 500 bin dolara satacaktı

Şanlıurfa'da ele geçirildi! 500 bin dolara satacaktı

Şanlıurfa'da tarihi eserleri 500 bin dolara satmak amacıyla müşteri aradığı tespit edilen Suriye uyruklu kişinin adresinde arama yapıldı. Operasyonda tarihi eser niteliği taşıyan kitap ve eserler ele geçirildi. Tarihi eserlerin Suriye’deki iç savaş sırasında tahrip edilen müzelerden temin edildiği ihtimali üzerinde duruluyor.

20.04.2021Gündem
MHP Genel Başkanı Bahçeliden muhalefete tepki: 128 milyar doları bırakın 104 amiralin hesabını verin

MHP Genel Başkanı Bahçeli'den muhalefete tepki: 128 milyar doları bırakın 104 amiralin hesabını verin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin "Teferruattan arındırılmış, yalın ve anlaşılır, hükümleri arasındaki çelişkilerden ayıklanmış, kısa, net, milli ve manevi hayatımızın esaslarını kavramış, bize özgü, bizi yansıtan, gelecek ile geçmişi temerküz etmiş, gerekçeleriyle gerçekleri yakalamış bir anayasayla Cumhuriyetimizin yüzüncü yıl dönümünü kucaklamamız kaçınılmaz milli bir görevdir. Yeni bir sivil anayasa yapabiliriz, başarabiliriz" dedi. Bahçeli, muhalefete tepki göstererek "Bre utanmazlar 128 milyar doları bırakın da 104 emekli amiralin bildirisinin hesabını verin. Çünkü hepiniz işin içindesiniz. Aradığınız para devletin kasasında, peki siz neredesiniz?" dedi.

20.04.2021Gündem
Kibar Feyzo filmindeki konak sinema müzesi oluyor

Kibar Feyzo filmindeki konak sinema müzesi oluyor

Başta 'Kibar Feyzo' olmak üzere Yeşilçam'ın ünlü filmlerine ev sahipliği yapan Hatay'daki tarihi konak restore edilerek sinema müzesine dönüştürülecek.

20.04.2021Magazin
Kadir Gecesi ne zaman, hangi gün idrak edilecek İşte 2021 Kadir Gecesi tarihi

Kadir Gecesi ne zaman, hangi gün idrak edilecek? İşte 2021 Kadir Gecesi tarihi

Kadir Gecesi 2021 yılında da heyecanla bekleniliyor. Müslümanlar her yıl bu mübarek geceyi ramazan ayı içerisinde idrak ediyorlar. On bir ayıl sultanı ramazan ayı bu yıl 13 Nisan tarihinde başladı. Peki, Kur’an-ı Kerim’in indirildiği gece olan Kadir Gecesi ne zaman, ramazan ayının kaçında idrak edilecek? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvime göre Kadir Gecesi tarihi

20.04.2021Gündem
Diyarbakırda sıcaklık 26 dereceyi gördü, çocuklar Anzele suyunda serinledi

Diyarbakır'da sıcaklık 26 dereceyi gördü, çocuklar Anzele suyunda serinledi

Diyarbakır'da hava sıcaklığı 26 dereceyi görünce, çocuklar girilmesi tehlikeli ve yasak olan Anzele suyuna girerek serinledi.

20.04.2021Gündem
Dev market zincirine ceza Tarihi geçmiş ürün satışından...

Dev market zincirine ceza! Tarihi geçmiş ürün satışından...

Tesco, Birmingham'daki üç mağazada tarihi geçmiş yiyecekleri sattığı için 7.56 milyon sterlin para cezasına çarptırıldı.

20.04.2021Ekonomi
TOKİ’den yüzde 20 indirim kampanyası

TOKİ’den yüzde 20 indirim kampanyası

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) borcunu erken ödeyip tapusuna hemen almak isteyenlere yönelik indirim kampanyasını yeniden başlatıyor.

20.04.2021Ekonomi
Fransız ve Yunan elçilerine sert uyarı: Korsanlık notası

Fransız ve Yunan elçilerine sert uyarı: Korsanlık notası

Atina’nın Fransız araştırma gemisi ile Doğu Akdeniz’de Türk kıta sahanlığını ihlal girişiminin yankıları sürüyor. Yunanistan ve Fransa elçilerinin geçen cuma çağrıldıkları Dışişleri Bakanlığı’nda çok sert ifadelerle uyarıldığı öğrenildi.

20.04.2021Dünya
Eski ABD Başkan Yardımcısı Mondale öldü

Eski ABD Başkan Yardımcısı Mondale öldü

Jimmy Carter döneminde başkan yardımcılığı görevini yürüten Demokrat Walter Mondale, 93 yaşında hayatını kaybetti.

20.04.2021Dünya
İstanbul-Kudüs-İskenderiye Hava Seyahati kitabı, İletişim Başkanlığı tarafından duyuruldu

'İstanbul-Kudüs-İskenderiye Hava Seyahati kitabı, İletişim Başkanlığı tarafından duyuruldu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, 1914'teki İstanbul-Kudüs-İskenderiye hava seyahatini ve ilk havacılık şehitleri Fethi, Nuri ve Sadık Beylerin hikayesini anlatan kitap yayımladı.

19.04.2021Haber
İletişim Başkanlığından İstanbul-Kudüs-İskenderiye Hava Seyahati kitabı

İletişim Başkanlığından "İstanbul-Kudüs-İskenderiye Hava Seyahati" kitabı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, 1914'teki İstanbul-Kudüs-İskenderiye hava seyahatini ve ilk havacılık şehitleri Fethi, Nuri ve Sadık Beylerin hikayesini anlatan kitap yayımladı.

19.04.2021Gündem
Son dakika: Jürgen Klopp Avrupa Süper Ligi konusunda çark etmedi Sadece daha fazla parayla ilgili

Son dakika: Jürgen Klopp Avrupa Süper Ligi konusunda çark etmedi! "Sadece daha fazla parayla ilgili"

İngiltere, İspanya ve İtalya'dan 12 dev kulübün yayın ve ticari gelir konusunda UEFA ve FIFA ile anlaşmazlığa düşerek Avrupa Süper Ligi'ni kurması, futbol dünyasında bomba etkisi yaratırken Alman çalıştırıcı Jürgen Klopp, konuyla alakalı çarpıcı açıklamalar yaptı.

19.04.2021Futbol
Zafer Bayramı ne zaman İşte Zafer Bayramının kutlanma tarihi

Zafer Bayramı ne zaman? İşte Zafer Bayramı'nın kutlanma tarihi

1922'de Dumlupınar'da Mustafa Kemal Atatürk'ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'u anmak için kutlanan, Zafer Bayramı'nın hangi gün olduğu çok sayıda vatandaş tarafından merak ediliyor. Peki, Zafer Bayramı ne zaman?

19.04.2021Gündem
Adalet Bakanlığı 23 mütercim alacak İşte başvuru şartları

Adalet Bakanlığı 23 mütercim alacak! İşte başvuru şartları

Adalet Bakanlığının sözlü sınav sonucuna göre 23 sözleşmeli mütercim alınacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Adalet Bakanlığının merkez teşkilatında çalıştırılmak üzere mütercim kadrosuna 10 İngilizce, 8 Fransızca ve 5 Almanca dilinde sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. İşte, ilanın başvuru şartları...

19.04.2021Gündem
Ramazan ne zaman bitecek Ramazan Bayramı ne zaman İşte Diyanette yer alan tarih bilgisi

Ramazan ne zaman bitecek? Ramazan Bayramı ne zaman? İşte Diyanet'te yer alan tarih bilgisi

Hicri takvimde 9. ay olan ve İslam dininin inancına göre kutsal sayılarak oruç ibadetinin yapıldığı Ramazan ayının 2021 yılında ne zaman biteceği merak konusu oldu. Ramazan'ın bitmesiyle birlikte bayram tatiline başlayacak vatandaşlar, bir yanda da bayram tatilinin başlayacağı tarihi sorguluyor. Peki, bayram tatili ne zaman başlayacak? Ramazan ne zaman bitiyor?

19.04.2021Gündem
TOKİnin indirim kampanyasında ayrıntılar belli oldu

TOKİ'nin indirim kampanyasında ayrıntılar belli oldu

Kampanyadan, TOKİ tarafından satışları 2019 sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri, en geç 2019 bitimi itibarıyla başlayan konut ve iş yeri alıcıları yararlanabilecek.

19.04.2021Ekonomi
Tüm kripto paralar düşerken Doge Coin rekor kırdı Bir haftada yüzde 405 arttı, ilk 5e yükseldi

Tüm kripto paralar düşerken Doge Coin rekor kırdı! Bir haftada yüzde 405 arttı, ilk 5'e yükseldi

Kripto para birimleri dün düşüş sonrası toparlanmaya başladı. Dün düşüşten etkilenmeyen Doge Coin bugünse tüm zamanların rekorunu kırdı.

19.04.2021Ekonomi
Denizlide 44 sikke ele geçirildi

Denizli'de 44 sikke ele geçirildi

DENİZLİ'de tarihi eser kaçakçılığına yönelik polisin düzenlediği operasyonda 44 sikke ele geçirildi.

19.04.2021Gündem
Son dakika: Avrupa futbolunda dev kriz Avrupa Süper Ligi resmen açıklandı ve savaş başladı...

Son dakika: Avrupa futbolunda dev kriz! Avrupa Süper Ligi resmen açıklandı ve savaş başladı...

Son dakika.. Avrupa futbol tarihinde şimdiye dek görülmemiş günler yaşanıyor. İngiltere, İspanya ve İtalya'dan 12 büyük kulüp, futbol ekonomisindeki istikrarsızlık nedeniyle Avrupa Süper Ligi isminde yeni bir turnuva kurdu. Yayın ve ticari gelir konusunda UEFA ve FIFA ile anlaşamayan 12 kulübün bu resti tarihi günlerin fitili ateşledi. İşte Avrupa Süper Ligi'ne dair detaylar ve gün içinde yaşanan tüm sıcak gelişmeler...

19.04.2021Futbol
Son dakika: UEFA Başkanı Ceferinden Avrupa Süper Ligini kuran kulüpler için çok sert açıklamalar

Son dakika: UEFA Başkanı Ceferin'den Avrupa Süper Ligi'ni kuran kulüpler için çok sert açıklamalar!

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, İcra Kurlu Toplantısının ardından Avrupa Süper Ligi organizasyonunu başlatan 12 kulüp ve bu kulüplerin yöneticileri hakkında çok sert ifadeler kullandı.

19.04.2021Futbol
Roma dönemi antik kentte defineci talanı

Roma dönemi antik kentte defineci talanı

Antalya’nın Manavgat ilçesindeki Hisarcıklı Kalesi’nde Roma döneminden kaldığı belirtilen antik kent, defineciler ve tarihi eser kaçakçıları tarafından talan edildi. Yaylaalan Mahalle Muhtari Nuri Köseoğlu, "Kaçakçılar buralarda sürekli dolaşıyor. Bir şeyler buluyorlar mı bilmiyorum ama jeneratör çıkarıyor adam buraya, hilti çıkarıyor ve kazı yapıyor" dedi.

19.04.2021Gündem
Şampiyonlar Liginde tarihi değişim UEFA, yeni formatı açıkladı

Şampiyonlar Ligi'nde tarihi değişim! UEFA, yeni formatı açıkladı

UEFA, 2024-2025 sezonundan itibaren Şampiyonlar Ligi'ne 36 takımın katılacağını ve maçların lig usulüne göre oynanacağını açıkladı.

19.04.2021Futbol
Son dakika: MSBden Yunanistan açıklaması

Son dakika: MSB'den Yunanistan açıklaması

MSB, 'Türkiye ve Yunanistan Milli Savunma Bakanlıkları, Güven Artırıcı Önlemlere ilişkin dördüncü tur toplantıları gerçekleştirme konusunda mutabakata varmıştır. Planlanan toplantının tarihi ve diğer ayrıntıları yakın zamanda belirlenecektir.' açıklamasında bulundu.

19.04.2021Gündem
Son Dakika: Avrupa Süper Ligi kararı sonrası Şampiyonlar Ligi oynanacak mı..

Son Dakika: Avrupa Süper Ligi kararı sonrası Şampiyonlar Ligi oynanacak mı?..

Avrupa Süper Ligi'nin kurulmasına ilişkin karar resmen açıklanırken gözler Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nin akıbetine çevrildi. Gazeteci Nico Schira, gündeme bomba gibi düşen tarihi kararın ardından çarpıcı bir iddia ortaya attı.

19.04.2021Futbol
Avrupa Süper Ligine Galatasaray da mı katılacak Ünal Aysalın 9 yıllık hayali Ali Koç bugünü işaret etmişti...

Avrupa Süper Ligi'ne Galatasaray da mı katılacak? Ünal Aysal'ın 9 yıllık hayali! Ali Koç bugünü işaret etmişti...

Avrupa futbolu, 18 Nisan'ı 19 Nisan'a bağlayan gece tarihinin en olağanüstü anlarını yaşadı. İngiltere'den 6, İtalya ve İspanya'dan ise 3'er dev kulübün katılımıyla 'The Super League' yani Avrupa Süper Ligi resmen kuruldu. Bundan 9 yıl önce dönemin Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, yapısı bugün kurulana çok benzeyen bir 'Süper Lig'den bahsetmişti. Öte yandan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da Şubat ayında kurulacak yeni bir ligin sinyalini vermişti. İşte dün gece yaşananlar, Ünal Aysal'ın 9 yıl önce duyurduğu projesi ve Ali Koç'un açıklamaları...

19.04.2021Futbol
NASAdan tarihi adım: Marsta ilk helikopter uçuşu gerçekleşti

NASA'dan tarihi adım: Mars'ta ilk helikopter uçuşu gerçekleşti

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) bir ilke daha imza atarak, Mars'a gönderdiği helikopter Ingenuity' ile bir uçuş gerçekleştirdi.

19.04.2021Haber
Kredisiz konut satışlarında tüm zamanların en yüksek mart rakamı görüldü

Kredisiz konut satışlarında tüm zamanların en yüksek mart rakamı görüldü

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa "Kredisiz satışlar (martta yıllık) yüzde 36,9 artarak 89 bin 426 oldu. Toplamdan yüzde 80,4 pay aldı. Yani geçen ay el değiştiren her 10 konuttan 8'i kredisiz satıldı" dedi.

19.04.2021Ekonomi
Lise 2. dönem sınavları ne zaman yapılacak ve nasıl olacak MEB detayları duyurdu... İşte lise sınav konuları

Lise 2. dönem sınavları ne zaman yapılacak ve nasıl olacak? MEB detayları duyurdu... İşte lise sınav konuları

Lise sınav tarihi için beklenen açıklama geldi. Liselerde sınavların ne zaman yapılacağı, uzaktan eğitim kararının ardından veli ve öğrencilerin gündemine gelmişti. Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda yapılan değerlendirmeler sonucunda alınan karara göre, tüm resmi ve özel okulların 12'nci sınıflarında yüz yüze eğitime devam edilecek ve liselerdeki diğer sınıflarda uzaktan eğitime geçilecek. MEB'den yapılan son dakika açıklamada ise liselerde sınav tarihleri belli oldu. Hazırlık, 9, 10 ve 11'inci sınıflarda 2. dönem lise sınavları 1 Kasım 2020'den sonra işlenen konuları kapsayacak. Peki, lise sınavları ne zaman yapılacak? İşte, sınavlarla ilgili ayrıntılar...

19.04.2021Gündem
Beşiktaştan TFFye başvuru Maçların tarihi değişsin talebi...

Beşiktaş'tan TFF'ye başvuru! Maçların tarihi değişsin talebi...

Beşiktaş, 23 Nisan'da oynanacak Hes Kablo Kaysersipor maçının 24 Nisan'da, 27 Nisan'da oynanacak Çaykur Rizespor karşılaşmasının da 28 Nisan'da oynanması için TFF'ye resmi başvuru yaptı.

19.04.2021Futbol
Son dakika haberi... Ingenuity: NASA Marsta ilk defa helikopter uçurdu

Son dakika haberi... Ingenuity: NASA Mars'ta ilk defa helikopter uçurdu

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Mars'a gönderdiği helikopter Ingenuity'yi (Maharet) bugün ilk kez uçurdu.

19.04.2021Teknoloji
İstanbul için güzel haber Barajların doluluk oranı yüzde 80.79

İstanbul için güzel haber! Barajların doluluk oranı yüzde 80.79

İstanbul'a su sağlayan barajların seviyesi son yağışlarla birlikte yüzde 80,79'a yükseldi. Son iki haftada yaşanan artış yüzde 5 oldu.

19.04.2021Gündem
Kibar Feyzo filmindeki konak, müze oluyor

'Kibar Feyzo' filmindeki konak, müze oluyor!

Başta 'Kibar Feyzo' olmak üzere Yeşilçam'ın ünlü filmlerine ev sahipliği yapan Hatay'daki tarihi konak restore edilerek sinema müzesine dönüştürülecek.

19.04.2021Keyif
Çukur ne zaman final yapacak Çukur final tarihiyle ilgili gelişmeler

Çukur ne zaman final yapacak? Çukur final tarihiyle ilgili gelişmeler

Yaprak dökümünün yaşandığı Çukur'dan final haberi geldi. 4 sezondur devam eden Çukur dizisinin final tarihi belli oldu. Karaca, Celasun'un vedasıyla çok konuşulan Çukur’un 4 sezon yayınlanması planlanmıştı. Peki, Çukur dizisi ne zaman final yapacak?

19.04.2021Televizyon
Gary Nevilledan epik Avrupa Süper Ligi eleştirisi İğreniyorum, rezalet, sahtekarlık, aç gözlülük...

Gary Neville'dan epik Avrupa Süper Ligi eleştirisi! "İğreniyorum, rezalet, sahtekarlık, aç gözlülük..."

Avrupa Süper Ligi'nin kurucu kulüpleri arasında bulunan Manchester United'ın efsane savunmacılarından Gary Neville, futbol tarihinde görülmemiş bir krizi tetikleyen bu yeni turnuvanın hayata geçirilmesine dair sert açıklamalarda bulundu. İngiliz futbol adamının yaptığı epik konuşma sürece damga vuracağa benziyor.

19.04.2021Futbol
Adalet Bakanlığı personel alımı yapacağını duyurdu.. Bakanlık, 23 mütercim alacak

Adalet Bakanlığı personel alımı yapacağını duyurdu.. Bakanlık, 23 mütercim alacak

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Adalet Bakanlığının merkez teşkilatında çalıştırılmak üzere mütercim kadrosuna 10 İngilizce, 8 Fransızca ve 5 Almanca dilinde sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

19.04.2021Ekonomi
Ramazan Bayramı ne zaman, hangi gün İşte 2021 Ramazan Bayramı tarihi

Ramazan Bayramı ne zaman, hangi gün? İşte 2021 Ramazan Bayramı tarihi

Ramazan Bayramı 2021 yılında da heyecanla bekleniliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvime göre ramazan ayı 13 Nisan tarihinde başladı. Farz olan oruç ibadetinin tutulmasının ardından sıra bayrama gelecek. Ramazan Bayramı arefe günü 12 Mayıs tarihine denk geliyor.

19.04.2021Gündem
Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak Kabine Toplantısı tarihi bekleniyor

Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak? Kabine Toplantısı tarihi bekleniyor

Kabine Toplantısı her hafta yoğun ilgi görüyor. Koronavirüs önlemlerinin gündeme geldiği toplantının ardından alınan kararlar açıklanıyor. Cumhurbaş Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki son kabine toplantısı, 13 Nisan Salı günü gerçekleşmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2 saat 45 dakika süren Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası herkesin merakla beklediği koronavirüs tedbirlerini açıkladı. Peki, bu hafta Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak?

19.04.2021Gündem
Maho Ağa’nın Konağı müze oluyor

Maho Ağa’nın Konağı müze oluyor

Yeşilçam’ın başta Kibar Feyzo olmak üzere birçok filminin çekimlerinin yapıldığı Hatay’ın Reyhanlı ilçesine bağlı Kavalcık (Harran) Mahallesi’ndeki tarihi konak restore edilerek sinema müzesine dönüştürülecek.

19.04.2021Gündem

Yazar Sonuçları

‘Bir an önce kamulaştırın yoksa tarihi ev elden gidecek’

Hırsızlar talan etmiş... Kimsesizler mesken tutmuş... Derken, 2017’de çıkan yangın sonucu artık ayakta zor duracak hale gelmiş. Tüm bunların yaşandığı Çankaya-Kuloğlu Sokak’taki tarihi bağ evinin son halini görüp de içi cız etmeyen yoktur.

19.04.2021

Bir Özal vardı diyeler

Merhum Turgut Özal, demokrasi tarihimizin önemli kilometre taşlarındandır. Öyle ki Türkiye demokrasi tarihi, Özal’dan önce ve Özal’dan sonra diye anılsa yeridir.

19.04.2021