EKSTRA
MENÜ

Tablet

Tablet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tablet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.070 Tablet haberi bulunmuştur.

Tablet Haberleri

Sakaryada 150 jandarmayla suç örgütüne operasyon: 11 gözaltı

Sakarya'da 150 jandarmayla suç örgütüne operasyon: 11 gözaltı

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde 150 jandarmanın katılımıyla organize suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 11 kişi gözaltına alındı.

20.12.2020Gündem
Kısıtlamada yakayı ele verdi

Kısıtlamada yakayı ele verdi

Bursa’da sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ederek 4 ayrı iş yerinden toplam 30 bin lira değerinde malzeme çalan şüpheli, polis ekipleri tarafından yakalandı. Hırsızlık anı ise kameralar tarafından saniye saniye görüntülendi.

19.12.2020Gündem
Yeni halk sağlığı tehdidi: Atık ilaç

Yeni halk sağlığı tehdidi: Atık ilaç

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2019 yılında 4 milyon 101 bin 155 kilo ilaç atığı toplandığını açıkladı. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir ise, büyük bir tehlikeye dikkat çekerek eczanelerin yüzde 80’inin atık ilaçlarını imha ettirmediğini söyledi.

19.12.2020Gündem
BDDK’dan taksit hamlesi

BDDK’dan taksit hamlesi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tüketimi sınırlamak için yeni kararlar alarak, kredi vade sınırları ve kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinde değişiklik yaptı. Basılı ve külçe halinde olmayan kuyumla ilgili harcamalarda, elektronik eşya alımlarında, mobilya ve elektrikli eşya alımlarında kredi kartlarında taksitlendirme sürelerini düşürürken, taşıt alımı amaçlı kredilerde de vade sınırlarını indirdi.

19.12.2020Ekonomi
Karneler ne zaman verilecek Karneler dağıtılacak mı Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu

Karneler ne zaman verilecek? Karneler dağıtılacak mı? Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu!

Karneler ne zaman verilecek? Koronavirüs vaka sayılarının artmasıyla birlikte birinci dönem ara tatilin ardından uzaktan eğitime geçilmiş, yüz yüze eğitimin 4 Ocak 2021’e kadar ertelendiği açıklanmıştı. Okullarda online eğitim süreci devam ederken milyonlarca öğrenci ve veli karnelerin verileceği tarihe odaklandı. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamada, uzaktan eğitimin ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edeceği bildirildi. MEB, karnelerin farklı gün ve zaman dilimlerinde verileceğini aktardı. İşte, ayrıntılar.

18.12.2020Eğitim
Son dakika... Antalya için koronavirüsle ilgili dikkat çeken açıklama: Yüzde 55 düşüş...

Son dakika... Antalya için koronavirüsle ilgili dikkat çeken açıklama: Yüzde 55 düşüş...

Antalya İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, alınan tedbirler, takipler sonucu kentteki vaka sayısında 8 Aralık tarihinden itibaren yüzde 55 düşüş yaşandığını söyledi.

18.12.2020Gündem
Hangi illerde tablet dağıtımı yapılıyor.. MEB 15 ile 50 bin 500 tablet bilgisayar gönderdi

Hangi illerde tablet dağıtımı yapılıyor.. MEB 15 ile 50 bin 500 tablet bilgisayar gönderdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "500 bin tablet bilgisayarın tamamını, resmi veriler doğrultusunda oluşturulan öncelik sırasına göre ocak ayı sonuna kadar öğrencilerimize ulaştırmış olacağız." dedi.

18.12.2020Gündem
Milli Eğitim Bakanlığından 15 ile 50 bin 500 tablet bilgisayar

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 15 ile 50 bin 500 tablet bilgisayar

Milli Eğitim Bakanlığı'nca, uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz ihtiyacı bulunan öğrenciler için tedarik edilen 50 bin 500 tablet bilgisayar daha 15 ile sevk edildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Dağıtımını sürdürdüğümüz 500 bin adet tablet bilgisayarın tamamını, resmî veriler doğrultusunda oluşturulan öncelik sırasına göre Ocak ayı sonuna kadar öğrencilerimize ulaştırmış olacağız" dedi.

17.12.2020Gündem
15 ile 50 bin 500 tablet gönderildi

15 ile 50 bin 500 tablet gönderildi

MEB, uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz ihtiyacı bulunan öğrenciler için sosyal sorumluluk kapsamındaki desteklere ilave olarak tedarik edilen 50 bin 500 tablet bilgisayar daha 15 ile sevk edildi.

17.12.2020Eğitim
Karantina döneminde ileri yaştaki bireylerde kaygı ve korkular arttı

Karantina döneminde ileri yaştaki bireylerde kaygı ve korkular arttı

Pandemi tedbirleriyle ileri yaştaki bireylerde kaygı düzeyinin arttığına dikkat çeken uzmanlar, bu dönemde en önemli yaklaşımın yaşlı bireylere yalnız olmadıklarını hissettirmek olduğunu, telefonla da olsa her gün iletişime geçip ihtiyaçlarını gidermenin önemine dikkat çekiyor.

17.12.2020Sağlık
Sabancı Vakfı 13. Filantropi Semineri’nde sosyal değişim için teknolojinin rolü ele alındı

Sabancı Vakfı 13. Filantropi Semineri’nde sosyal değişim için teknolojinin rolü ele alındı

Sabancı Vakfı’nın 2007 yılından bu yana sivil toplum alanındaki yeni yaklaşımları tartışmak amacıyla düzenlediği Filantropi Semineri, 13. yılında “Herkes Online mı?” başlığı ile Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ev sahipliğinde ilk kez online gerçekleşti.

16.12.2020Güncel
Uzaktan eğitimde verimli çalışma

Uzaktan eğitimde verimli çalışma

Tüm yaş gruplarındaki insanlar için Mart 2020 ve sonrası bir milat oldu. Yeni bir yaşama alışmaya çalışıyoruz. Hayatlarımızı, alışkanlıklarımızı dönüştürüyoruz. Tabii bu süreçte en çok zorlanan kesim öğrenciler. Okul ve öğrenme tarihsel olarak çok eskilere dayansa da kuralları ve gereklilikleri değişmedi.

16.12.2020Eğitim
Yalovada ele geçirildi Mısır dönemine ait olduğu iddia ediliyor…

Yalova'da ele geçirildi! Mısır dönemine ait olduğu iddia ediliyor…

Yalova'da düzenlenen operasyonda, Mısır dönemine ait olduğu iddia edilen bir tablet ele geçirildi.

15.12.2020Gündem
Yalovada tarihi eseri satmaya çalışan şüpheliye suçüstü

Yalova'da tarihi eseri satmaya çalışan şüpheliye suçüstü

YALOVA'da, alıcı gibi davranan jandarma ekipleri, Antik Mısır dönemine ait olduğu öne sürülen tableti satmaya çalışan S.U.'yu suçüstü yakaladı. Tableti ele geçiren jandarma, S.U.'yu gözaltına aldı.

15.12.2020Gündem
MEB 500 bin tablet başvurusu nasıl ve nereden yapılır MEB tablet dağıtımı hakkında merak edilenler..

MEB 500 bin tablet başvurusu nasıl ve nereden yapılır? MEB tablet dağıtımı hakkında merak edilenler..

MEB 500 bin tablet başvurusu son dakika açıklamalar ile takip ediliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı açıklamada, "21 Aralık tarihine kadar 200 bin tablet daha dağıtılacak, 2021 Ocak ortasına kadar ilave 300 bin tablet daha dağıtılacak." dedi. MEB ücretsiz tabletler milli eğitim müdürlüklerince ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılıyor. İşte, ayrıntılar.

15.12.2020Eğitim
Çocuklarda görülen göz hastalıklarına karşı nelere dikkat edilmeli

Çocuklarda görülen göz hastalıklarına karşı nelere dikkat edilmeli?

Çocuklarda okul başarısında en etkili durumlardan birinin de göz bozuklukları olduğunu ifade eden Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Şeyda Atabay, konuyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.

15.12.2020Çocuk-Aile
Dijital cihazların ekranına uzun süre bakmak gözlere kalıcı zararlar verebilir

Dijital cihazların ekranına uzun süre bakmak gözlere kalıcı zararlar verebilir

Hem yaşadığımız pandemi nedeniyle hem de çağımızın gereği olarak günümüzün önemli bir zamanını ekranların karşısında geçiriyoruz. Bilgisayarlara, akıllı telefonlara veya başka dijital ekranlara uzun süre bakmanın gözlerde rahatsız edici etkiler yaratabileceğini belirten Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Enver Attila Bakan, bu konuda alınması gereken önlemleri anlatıyor.

15.12.2020Çocuk-Aile
Pandemide artan bilinçsiz bilgisayar kullanımı göz problemlerine neden olabilir

Pandemide artan bilinçsiz bilgisayar kullanımı göz problemlerine neden olabilir

Göz Bölümü'nden Dr. Öğr. Üyesi Funda Dikkaya, pandemi nedeniyle bilgisayar, tablet ve akıllı telefon başında geçirilen saatlerin arttığını, bilinçsiz ve uzun kullanımların çocukların göz sağlığını tehdit ettiğini bildirdi.

Pandemi döneminde çocukların ekran başında geçirdiği süre kısıtlanmalı

Pandemi döneminde çocukların ekran başında geçirdiği süre kısıtlanmalı

Pandemi sürecinde evde kalan çocuklar için uzmanlar, televizyon, bilgisayar, tablet ve telefon ekranlarına karşı dikkatli olmaları konusunda ailelere uyarılarda bulundu.

Pandemi okulları ihracatçı yaptı

Pandemi okulları ihracatçı yaptı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, salgın döneminde ürettikleri tıbbi cihaz ve malzemelerle ihracata yönelen okullar olduğunu açıkladı.

15.12.2020Eğitim
MEB 500 bin tablet başvurusu nasıl ve nereden yapılır Bakan Selçuk tarih verdi İşte Ücretsiz tablet başvuru yapma ekranı ve formu

MEB 500 bin tablet başvurusu nasıl ve nereden yapılır? Bakan Selçuk tarih verdi! İşte Ücretsiz tablet başvuru yapma ekranı ve formu

MEB ücretsiz tablet başvurusu uzaktan eğitim sürecinde gündemde yer almaya devam ediyor. İhtiyaç sahibi öğrencilere daha önce dağıtılan ücretsiz tabletlerin ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan 500 bin tablet dağıtımıyla ilgili yeni açıklama geldi. Selçuk ilk etapta 200 bin, daha sonra ise 300 bin tabletin öğrencilerle buluşturulacağını belirtti. MEB haricinde bazı belediye ve derneklerin destek amaçlı açtığı ücretsiz tablet başvuru ekranını ile talepler de alınmaya devam ediyor. Peki, MEB 500 bin tablet başvurusu nasıl yapılır? İşte, MEB ücretsiz tablet başvurusu hakkında ayrıntılar...

14.12.2020Eğitim
MEB bütçesi TBMM’de kabul edildi

MEB bütçesi TBMM’de kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda, MEB’in 2021 yılı bütçe görüşmeleri yapıldı. Bakan Ziya Selçuk’un da bir konuşma yaptığı görüşmeler sonrasında MEB’in bütçesi kabul edildi.

14.12.2020Eğitim
Güneş şemsiyeleri güneşten elektrik üretecek

Güneş şemsiyeleri güneşten elektrik üretecek

Antalya'da bir firmanın geliştirdiği güneş panelleriyle elektrik üretilebilen plaj şemsiyeleri, turizm sektöründen ilgi görüyor.

14.12.2020Teknoloji
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk:EBA TV 3 bin 2 saat yayın yaptı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk:"EBA TV 3 bin 2 saat yayın yaptı"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA TV'nin 3 bin 2 saat yayın yaptığını bildirdi.

13.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Selçuktan yüz yüze eğitim ve tablet açıklaması 200 bin tablet dağıtılacak

Son dakika haberi: Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim ve tablet açıklaması! 200 bin tablet dağıtılacak

Son dakika haberine göre; Yüz yüze eğitimle ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bir an önce yüz yüze eğitime geçilmesi için şartların olgunlaşmasını bekliyoruz." dedi. Ayrıca 21 Aralık tarihine kadar 200 bin tablet, 2021 Ocak ortasına kadar ilave 300 bin tabletin dağıtılacağını duyurdu.

13.12.2020Gündem
Son Dakika Haberi | Bir takımdan bin umut

Son Dakika Haberi | Bir takımdan bin umut

Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü’nün başlattığı ‘umut sahada’ projesinin 10 haftalık ilk etabı sona erdi.

13.12.2020Basketbol
Ücretsiz tablet dağıtımı ne zaman Milli Eğitim Bakanı tarih verdi

Ücretsiz tablet dağıtımı ne zaman? Milli Eğitim Bakanı tarih verdi!

Koronavirüs pandemisi nedeniyle uzaktan eğitim alan milyonlarca öğrenci için süreç devam ediyor. MEB, ihtiyaç sahibi öğrencilere ücretsiz tablet dağıtacak. Konuya dair son olarak Milli Eğitim Bakanı önemli bilgiler verdi. Peki, ücretsiz tablet dağıtımı ne zaman?

11.12.2020Gündem
9 aylık bebek gelişimi - 9 aylık bebeğin boyu, kilosu, beslenmesi, uykusu ve gelişim tablosu

9 aylık bebek gelişimi - 9 aylık bebeğin boyu, kilosu, beslenmesi, uykusu ve gelişim tablosu

Yeni anne babaların aklında pek çok soru yer alır: 9 aylık bebek ne kadar uyur, 9 aylık bebek ne kadar emer? Bunun yanı sıra 9 aylık bebek kilosu, 9 aylık bebek bakımı, 9 aylık bebek uykusu gibi konuları merak edip sık sık araştırma yapıyor olabilirsiniz. İşte tam da bu noktada 9. ay bebek gelişimi sürecinde bilmeniz gereken her şeyi detaylarıyla ele aldık.

İstanbul Tiyatro Festivali çevrim içi gösterimleri uzatıldı

İstanbul Tiyatro Festivali çevrim içi gösterimleri uzatıldı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 24. İstanbul Tiyatro Festivali'nin çevrim içi programındaki 6 gösterinin yayın tarihi 28 Aralık'a kadar uzatıldı.

11.12.2020Keyif
O sadece çocukların değil bütün köyün öğretmeni

O sadece çocukların değil bütün köyün öğretmeni

Van'ın Başkale ilçesindeki dağ köyünde görevli öğretmen Şermin Tiryaki, bir yandan büyük fedakarlıklarla öğrencilerini geleceğe hazırlarken diğer yandan da okuma yazma öğrettiği köy halkının tüm sorunlarıyla yakından ilgileniyor.

11.12.2020Eğitim
Karnelere tek sınav notu yansıyacak

Karnelere tek sınav notu yansıyacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk NTV canlı yayınında gündeme dair soruları cevapladı. Bakan Selçuk yüz yüze yapılacak tek sınavla öğrencilere basılı karne vermek istediklerini belirtti.

11.12.2020Eğitim
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yanıtladı Öğretmenler aşı olacak mı Yarı yıl tatili öne alınacak mı

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yanıtladı! Öğretmenler aşı olacak mı? Yarı yıl tatili öne alınacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarıyıl tatilinin öne alınıp alınmayacağı ile ilgili olarak ''Yarı yıl tatilini öne almak senaryolar arasında var'' dedi. Bakan Selçuk, koronavirüs aşısı ile ilgili olarak da ''Öğretmenlerin bir an önce aşılanması için çalışma sürüyor'' ifadelerini kullandı.

11.12.2020Gündem
Darıcada HES kodu olmayan esnaf pazara alınmayacak

Darıca'da HES kodu olmayan esnaf pazara alınmayacak

KOCAELİ'nin Darıca ilçesinde, vatandaşları bulaş riskine karşı korumak için pazarcı esnafı ve çalışanlarına yönelik HES kodu uygulaması başlatıldı. İlçe Sağlık Müdürlüğü ile entegre olan tabletlere yüklenen sistemle HES kodları kontrol edilirken, HES kodu olmayanlar pazara alınmayacak.

11.12.2020Gündem
MEB açıkladı: Matematik ve fende başarının perde arkası

MEB açıkladı: Matematik ve fende başarının perde arkası

MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu, "EBA platformunun destekleri, ölçme değerlendirme merkezlerinde bu tür sorulara yönelik bir öğrenme kültürünün ön plana çıkarılmış olması ve özellikle son yılların eğitim trendlerinde vazgeçilmez unsurlardan biri olan, öğrencilerimizin eleştirel düşünce, girişimcilik, matematiksel ve dijital yetkinlikleri merkeze alan yaklaşımların bu sonucu getirdiğini düşünüyoruz" dedi.

10.12.2020Eğitim
Okuma azimleriyle örnek olan 7 kardeşe destek yağıyor

Okuma azimleriyle örnek olan 7 kardeşe destek yağıyor

TRABZON’un Tonya ilçesinde koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim gören yaşları 7 ile 17 arasında değişen 7 kardeşin derslerini bir cep telefonundan takip ederek, gösterdikleri azim takdir topladı. Avukat, öğretmen, doktor ve hemşire olma hayali kuran kardeşlere yurt içi ve dışından destek yağdı. Tabletlerine kavuşan çocukların evlerindeki eşyalar ise hayırseverler tarafından yenileniyor.

10.12.2020Güncel
MEB ve eğitim uzmanlarından TIMMS değerlendirmesi: Bu başarı tesadüf değil

MEB ve eğitim uzmanlarından TIMMS değerlendirmesi: Bu başarı tesadüf değil

Türkiye’nin matematik ve fen alanında ilk kez 500 puanın üzerine çıktığı Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması’nın (TIMSS) sonuçları eğitim uzmanlarını şaşırtmadı. TIMSS raporunu değerlendiren uzmanlar başarının tesadüfi olmadığı görüşünde. Uzmanlar raporu ve Türkiye’nin başarısını şöyle değerlendirdi:

10.12.2020Eğitim
Çocuklarda yemek alışkanlığı konusunda ebeveynlere yol gösteren öneriler

Çocuklarda yemek alışkanlığı konusunda ebeveynlere yol gösteren öneriler

Çocuk-Ergen Terapisti Muazzez Yaşbala, çocuklarda yemek alışkanlığı konusunda ebeveynlere yol gösteren bilgiler verdi. Yemek yemenin her yaşta yaşamsal bir ihtiyaç olduğunu ifade ederek, yemenin duygusal süreçlerle de yakından ilgili olduğunu vurgulayan Yaşbala, “Yemek yeme bebek için anne ile temas kurma, sıcaklık, yakınlık ve bağ kurmada çok önemlidir” ifadelerini kullandı.

Lenovo ThinkPad X1 Fold’u Türkiyede satışa sunuyor

Lenovo ThinkPad X1 Fold’u Türkiye'de satışa sunuyor

Teknoloji devi Lenovo, dünyanın ilk katlanabilir ekranına sahip dizüstü bilgisayarı ThinkPad X1 Fold’u Türkiye’de tanıttı. Bir kitap gibi katlanabilen ThinkPad X1 Fold, dünyada ilk kez yan yana iki ekranı aynı anda kullanım olanağı sağlıyor.

9.12.2020Teknoloji
Uzaktan eğitim gören çocuklar rutin göz muayenesinden geçirilmeli

Uzaktan eğitim gören çocuklar rutin göz muayenesinden geçirilmeli

Göz Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Funda Dikkaya, çocukların mutlaka rutin göz muayenesinden geçirilmesi gerektiğini belirterek, "Gerektiği hallerde gözlük ve ilaç tedavileri düzenlenmelidir” dedi.

7 kardeşin uzaktan eğitim azmi

7 kardeşin uzaktan eğitim azmi

TRABZON’un Tonya ilçesinde Aydın ailesinin yaşları 7 ile 17 arasında değişen 7 çocuğu, koronavirüs salgını nedeniyle okullarda yüz yüze eğitime ara verilmesiyle evde uzaktan eğitim görüyor. Bilgisayar ve tabletleri olmayan bir tek cep telefonu ile dersleri takip etmeye çalışan, avukat, öğretmen, doktor ve hemşire olma hayali kuran kardeşler, çalışma azmiyle de örnek oluyor.

9.12.2020Güncel
Uzmanından artan ekran kullanımına karşı dijital göz yorgunluğu uyarısı

Uzmanından artan ekran kullanımına karşı dijital göz yorgunluğu uyarısı

Uzmanlar, koronavirüs pandemisi ile birlikte ekran başında geçirilen zamanın arttığını ifade ederek, bu durumun dijital göz yorgunluğuna neden olduğu konusunda önemli uyarılarda bulundu.

7.12.2020Sağlık
Pandemi sürecinde kanser hastaları nelere dikkat etmeli

Pandemi sürecinde kanser hastaları nelere dikkat etmeli?

Tüm dünyada Covid-19 pandemisinin olumsuz etkileri her geçen gün artıyor. Bu durum özellikle tedavi ve takipleri devam etmesi gereken kanser hastalarının koronavirüs endişesi ile kontrollerini ertelemesine neden olabiliyor. Aynı şekilde hali hazırda kanser hastası olduğunu bilmeyen ancak fark ettiği belirtilerle ilgili doktora başvurmakta geciken kişiler de erken tedavi şansını kaçırabiliyor.

7.12.2020Sağlık
Gökhan İnlerden eğitime tablet desteği

Gökhan İnler'den eğitime tablet desteği

Adana Demirsporlu futbolcu Gökhan İnler, kurduğu İnler Spor ve Eğitim Vakfı (İSEV) ile birçok alanda sosyal sorumluluk projelerini yürütmeye devam ediyor. İSEV Vakfı tarafından pandemi süreci kapsamında online eğitim sistemine geçen öğrencilere tablet desteği veren İnler, "Fırsatımız varken imkanı olamayan çocuklara yardım etmeliyiz" dedi.

5.12.2020Futbol

Yazar Sonuçları

Sana ne be sana neeeee

Defne Samyeli’nin 17 yaşındaki kızı Derin Talu, sosyal medya hesabından paylaştığı son fotoğrafla çok konuşuldu.

19.12.2020

Yorgunluğunuzun sebebi demir eksikliği olabilir

Demir eksikliği vücudumuzun ihtiyaç duyduğu demir elementinin çeşitli nedenlerle karşılanmaması durumudur. Demir eksikliği dünyada en sık görülen kansızlık çeşidi olan demir eksikliği anemisinin nedenidir. Demir eksikliği durumunda kanda oksijen transportunda görev alan alyuvarların sayısı ve alyuvarların içindeki hemoglobin azalarak kansızlık meydana gelmektedir. Demir ayrıca hücrelerimizde başta enerji üretiminde olmak üzere birçok enzimin yapısında önemli görevler üstlenmektedir. Bu nedenlerle demir eksikliği durumunda insanda en önemli şikayet enerji yoksunluğu olmaktadır.

15.12.2020

Hep daha iyiye...

Harun Sarıkaya’nın geçen haftaki yazısı rutinlerimi gözden geçirmemi sağladı. Neyse ki dünyanın birçok ülkesinde vicdani sorumluluk üstlenen biliminsanları ve mucitler var. İşte engellilerin hayatını kolaylaştıran, ilham alınası bazı ürünler...

13.12.2020

Sosyal mesafe döneminde robot trendleri

Geçen seneden bu yana süregelen korona virüs salgını neredeyse bir yılını doldurmaya yaklaşıyor. Sürecin en başından itibaren vurgulanan ve virüsün yayılımını tamamen durdurmasa da önlemler anlamında halen en etkin yöntemler arasında belirli bir mesafeyi korumak yer alıyor.

8.12.2020

Bugün ne yapsak

İşe gidecekler ya da evde yoğun bir iş temposuna hazırlananlar; İspanyol şarkıcı Rosalia, pazartesiye iyi gelir.

7.12.2020