EKSTRA
MENÜ

Solidworks

Solidworks haberleri sayfasında güncel ve son dakika Solidworks hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 45 Solidworks haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Solidworks Haberleri

3DEXPERIENCE World 2021’de neler tanıtıldı

3DEXPERIENCE World 2021’de neler tanıtıldı?

Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE World 2021’i 8-11 Şubat’ta gerçekleştirdi. Etkinlik, tasarımcıları, mühendisleri, üreticileri, girişimcileri ve iş liderlerini, yenilikçiliği artırma ve işlerini dönüştürme konusundaki bilgi ve teknik bilgileri keşfetmek ve paylaşmak için sanal bir deneyimde bir araya getirdi. İlgi çekici bir çevrimiçi formatta gerçekleşen dört günlük etkinlikte düşünce liderliği, endüstri dersleri, buluşmalar, panel tartışmaları, ürün brifingleri ve ağ oluşturma fırsatları, SOLIDWORKS'ün yeni, genişleyen 3DEXPERIENCE Works portföyü ile kullanıcıların yeni inovasyon ve işbirliği yolları yaratmak için insan hayal gücünü nasıl geliştirdiğini keşfetti ve müşterileriyle bağlantı kurdu.

18.02.2021Teknoloji
SOLIDWORKS 2021 kullanıcılara sunuldu: Yeni neler var

SOLIDWORKS 2021 kullanıcılara sunuldu: Yeni neler var?

Dassault Systèmes, geçtiğimiz aylarda Nashville'de gerçekleştirdiği etkinlikte yeni ürünlerini sahneye çıkardı. Şirket, şimdi de 3 boyutlu tasarım ve mühendislik uygulamaları portföyünün en son sürümü olan SOLIDWORKS 2021'i piyasaya sundu. Peki bu platformun öne çıkan özellikleri neler?

23.10.2020Teknoloji
Dassault Systèmes koronavirüs sürecindeki faaliyetlerini paylaştı

Dassault Systèmes koronavirüs sürecindeki faaliyetlerini paylaştı

Dassault Systèmes COVID-19 pandemisi boyunca müşteri, iş ortağı ve topluluklarını desteklemeye odaklandı. Türkiye Ülke Müdürü Elif Gürdal, 15 Nisan tarihinde düzenlenen video basın toplantısında bu konuyla ilgili bilgiler verdi.

16.04.2020Teknoloji
Dassault Systèmes, koronavirüse karşı kolektif zeka kullanıyor

Dassault Systèmes, koronavirüse karşı kolektif zeka kullanıyor

Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE Lab, start-up ve maker'larla birlikte COVID-19 pandemisindeki acil ihtiyaçlara yönelik bazı girişimleri açıkladı. Girişimler, sorunları çözebilecek ve yerel hastanelere fayda sağlayabilecek çözümleri hızlıca tedarik etmek, belirlemek, tasarlamak, mühendisliğini yapmak ve üretmek için 3DEXPERIENCE platformundaki iş birliği esaslı kolektif zekadan yararlanıyor.

6.04.2020Teknoloji
Liselilerden bilim ve deney videoları

Liselilerden bilim ve deney videoları

Koronavirüs salgını nedeniyle okullar kapandı. Öğrenciler eğitimlerine evden devam ediyor. Bir grup lise öğrencisi; minik kardeşleri için bardak, kavanoz, pamuk gibi kolayca bulunabilecek malzemelerle, ailecek yapılabilecek deney videoları çekip YouTube üzerinden paylaşıyor. Ayrıca üç haftalık bir eğitim program hazırlayan öğrenciler, canlı yayınlarla tüm genç arkadaşlarına ders anlatıyor.

27.03.2020Eğitim
Yeni 3DEXPERIENCE WORKS çözümü duyuruldu

Yeni 3DEXPERIENCE WORKS çözümü duyuruldu

Dassault Systèmes; bağlantılı, entegre ve otomatik özellikleriyle SOLIDWORKS kullanıcılarının süreçlerini düzenleyecek, para ve zaman tasarrufu sağlayacak yeni 3DEXPERIENCE WORKS ürününü duyurdu.

2.03.2020Teknoloji
Dassault Systèmes, 3DExperience World zirvesinde yeni çözümlerini tanıttı

Dassault Systèmes, 3DExperience World zirvesinde yeni çözümlerini tanıttı

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarından biri olan ve her yıl yeni çözümlerini gerçekleştirdiği zirvelerle dünyaya duyuran Dassault Systèmes'in bu da önemli yenilikleri vardı. Binlerce katılımcı, ABD'de gerçekleştirilen 3DEXPERIENCE World 2020 etkinliğine akın ederken, yerli üreticiler de panelde boy gösterdi.

17.02.2020Teknoloji
Solidworks’un 2020’deki yenilikleri neler olacak

Solidworks’un 2020’deki yenilikleri neler olacak? 

Veri oluşturmanızı, analiz etmenizi, yayınlamanızı ve yönetmenizi sağlayan 3B yazılım araçları sunan dünyaca ünlü Solidworks, Dassault Systemes çatısı altında her geçen gün kullanıcı kitlesini genişletmeye devam ediyor. Bu kapsamda Dassault Systèmes Euromed&EMEAR Bölgesi Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Luca Rossettini, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

31.10.2019Teknoloji
SOLIDWORKS 2020 geliyor: Yeni neler var

SOLIDWORKS 2020 geliyor: Yeni neler var?

Dassault Systèmes, 3D tasarım ve mühendislik uygulamaları portföyünün en son sürümü olan SOLIDWORKS 2020'yi tanıttı. SOLIDWORKS 2020, altı milyondan fazla SOLIDWORKS kullanıcısının kavramsal tasarımdan mamul ürün aşamasına kadar ürün geliştirme sürecini hızlandırmasını ve iyileştirmesini, ve de kurumlarına değer katmasını sağlayan geliştirmeler, yeni özellikler ve iş akışları sunuyor.

27.09.2019Teknoloji
Bisikletin baştan sona tasarlanmasını kaleme aldı

Bisikletin baştan sona tasarlanmasını kaleme aldı

Doç. Dr. Kadir Gök, Doç. Dr. Arif Gök ve Mkt. Müh. Mert Tümsek tarafından kaleme alınan A'dan Z'ye SolidWorks ile Bisiklet Tasarımı isimli kitapta yer alan bisiklet tasarımı toplam 216 bileşenden oluşuyor. Her bir bileşen uygulamalı olarak detaylı bir şekilde anlatılmış.

28.06.2019Teknoloji
3D yazıcılar ile drone tasarımı nasıl yapılır

3D yazıcılar ile drone tasarımı nasıl yapılır?

Her Yönüyle SolidWorks ile Drone Tasarımı isimli bu kitap, yakın dönemde adı sıkça duyulan 3 boyutlu yazıcılar ile okurun kendi başına bir dronu tasarlayarak onu gerçek hayatta faaliyete geçirebileceği şekilde yorumlamış.

27.06.2019Teknoloji
Dassault Systèmesten önemli bir satın alma daha

Dassault Systèmes'ten önemli bir satın alma daha

Dassault Systèmes, önde gelen ERP yazılım şirketlerinden IQMS'i 425 milyon dolar karşılığında satın aldı. California merkezli IQMS'nin satın alınmasıyla Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE platformunu operasyonlarında dijital dönüşümü sağlamak isteyen küçük ve orta ölçekli imalat sanayi şirketlerinin kullanımına sunuyor.

4.03.2019Teknoloji
Burak Kuralkan: Girişimcileri ve gençleri hedefliyoruz

Burak Kuralkan: Girişimcileri ve gençleri hedefliyoruz

Dünyanın en büyük yazılım firmalarından biri olan ve milyonlarca kullanıcıya ulaşan Dassault Systèmes, veri oluşturmanızı, analiz etmenizi, yayınlamanızı ve yönetmenizi sağlayan 3B yazılım araçları sunan dünyaca ünlü SOLIDWORKS markası ile kitlelere ve endüstrilere ulaşmaya devam ediyor. Bu yıl ABD'nin Teksas eyaletinde gerçekleştirdiği dev etkinlikte yeni çözümlerini dünyaya duyuran şirketin Bölge Satış Yöneticisi Burak Kuralkan, Hürriyet'in sorularını yanıtladı ve yeni çözümlerini paylaştı.

22.02.2019Teknoloji
Dassault Systèmesten flaş satın alma

Dassault Systèmes'ten flaş satın alma

Dassault Systèmes, endüstri mühendisliğine yönelik yazılım çözümleri ve hizmetleri geliştiren Trace Software International'ın elecworks elektrikli ve otomasyon tasarım yazılımı ürün yelpazesini satın almak için anlaşmayı imzaladığını duyurdu.

15.02.2019Teknoloji
Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE.WORKS’ü tanıttı

Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE.WORKS’ü tanıttı

Dassault Systèmes, SOLIDWORKS kullanıcılarının ve dünyanın dört bir yanındaki küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış, endüstriye duyarlı uygulamalardan oluşan yeni çözüm portföyünü duyurdu.

15.02.2019Teknoloji
14 farklı şehirden gelen öğrenciler kendi robot tasarımlarıyla yarıştılar

14 farklı şehirden gelen öğrenciler kendi robot tasarımlarıyla yarıştılar

2018 FIRST Robotik Yarışması, 10-12 Mart 2018 tarihleri arasında, Ülker Arena İstanbul'da, Dassault Systèmes SOLIDWORKS'ün inovasyon ve tasarım sponsorluğu ile gerçekleştirildi. Türkiye'de ilk defa 14 farklı şehrindeki değişik liselerden gelen 39 takım, Dassault Systèmes SOLIDWORKS ve bayilerinden aldığı eğitim ve yazılım desteği ile tasarlanan kendi robot tasarımlarıyla yarıştı.

16.03.2018Teknoloji
3DExperience Marketplace ile küresel sanayi devrimi hızlanıyor

3DExperience Marketplace ile küresel sanayi devrimi hızlanıyor

Dassault Systèmes, yenilikçi işletmelerin birbirleriyle, diğer sanayicilerle ve hizmet tedarikçileriyle işbirliği yapmalarını mümkün kılacak çevrimiçi ekosistemi 3DEXPERIENCE Marketplace’in resmi olarak kullanıma sunulduğunu duyurdu.

12.02.2018Teknoloji
Solidworks World 2018den geriye kalanlar

Solidworks World 2018'den geriye kalanlar

Veri oluşturmanızı, analiz etmenizi, yayınlamanızı ve yönetmenizi sağlayan 3B yazılım araçları sunan dünyaca ünlü Solidworks, Dassault Systemes çatısı altında her geçen gün kullanıcı kitlesini genişletmeye devam ediyor. ABD'nin Los Angeles şehrinde gerçekleştirilen Solidworks World 2018, şirketin pek çok yeni servisini de gözler önüne serdi. Hürriyet olarak bulunduğumuz dev etkinlikte Dassault Systemes Bölge Satış Yöneticisi Burak Kuralkan önemli açıklamalarda bulundu.

12.02.2018Teknoloji
Bu kurslarla hayat boyu öğrenin

Bu kurslarla hayat boyu öğrenin

MEB, hayat boyu öğrenme kapsamında düzenlediği kursları güncelledi. Buna göre, 11 yeni ve yedi güncelleme yapılan kurs programı uygulamaya konuldu. 11’i ise kaldırıldı.

21.12.2017Eğitim
Yatakta çıkardığın sesler soruşturmasında karar: Mağdur öğrenci okuldan uzaklaştırıldı

'Yatakta çıkardığın sesler' soruşturmasında karar: Mağdur öğrenci okuldan uzaklaştırıldı

Karabük Üniversitesi'nde ders sırasında montaj işlemini başardığı için sevinen İ.K. adlı kız öğrencisine, "Yatakta çıkardığın sesleri burada çıkaramazsın, burası sınıf ortamı" diyen öğretim üyesi E.L.'ye ceza verilmezken; kız öğrenciye "Yüksek öğretim kurumu personelinin kurum içinde ya da dışında şeref ve haysiyetini zedeleyen sözlü veya yazılı eylemde bulunduğu" gerekçesiyle iki hafta okuldan uzaklaştırma cezası verildi.

9.01.2016Gündem
Profesöre, Yatakta çıkardığın sesler soruşturması

Profesöre, 'Yatakta çıkardığın sesler' soruşturması

Profesör öğrencisine, 'Yatakta çıkardığın sesleri sınıfta çıkarma' deyince Karabük Üniversitesi karıştı! Prof. Dr. E.L. hakkında idari soruşturma açıldı.

7.12.2015Gündem
Autodesk Türkiye Ülke Lideri

Autodesk Türkiye Ülke Lideri

Autodesk Türkiye Ülke Lideri
Kocaeli Üniversitesi Fizik bölümü mezunu. Daha önce Adobe’de ve IBM Türk’te satış müdürlüğü, son olarak DS SolidWorks Corp.’ta Satış Yöneticiliği yaptı.

15.06.2015Atamalar
Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi işsizlere eğitim verecek

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi işsizlere eğitim verecek

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (BTÜ) ile İş-Kur İl Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolüyle 6 meslek dalında 100 kursiyere eğitim verilecek.

6.05.2013Eğitim
Yüzde 25e varan yakıt tasarrufu imkânı

Yüzde 25'e varan yakıt tasarrufu imkânı

Yüksek teknolojiyle üretilen süpürgelik tipi ısıtma sistemleri sayesinde hem ısıtma tesisatı maliyetleri azalıyor, hem de yakıt tasarrufu sağlanıyor

18.02.2013Ekonomi
120 mühendise altın bilezik

120 mühendise 'altın bilezik'

Türkiye’de sunduğu 3 Boyutlu tasarım yazılımı çözümleriyle endüstriyel üretim alanında hizmet sunan SolidWorks, Türkiye’nin 120 mühendise endüstriyel tasarım alanında eğitim sunduğunu ve istihdam olanakları sağladı.

29.01.2013Ekonomi
Türkiyede 5 yılda 3 kat büyüdü

Türkiye'de 5 yılda 3 kat büyüdü

Dünyanın en çok kullanılan 3D yazılımlarından birisi olan SolidWorks Türkiye’deki başarısı, İstanbul'da kutladı.

29.06.2011Ekonomi
Eğitimde Ortadoğunun Mekkesi olalım

"Eğitimde Ortadoğu'nun Mekke'si olalım"

Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin,Türkiye'deki üniversiteler yabancı öğrenciler almalı. İngiltere ve ABD dünyadaki öğrencilerin Mekke'si konumundadır. Türkiye'nin de, Ortadoğu'nun eğitim Mekke'si olması lazım” dedi.

12.01.2011Ekonomi
SolidWorks sponsoru oldu

SolidWorks sponsoru oldu

SolidWorks, İTÜ Güneş Teknesi Takımı'nın tasarım ve teknoloji sponsoru oldu.

22.11.2010Teknoloji

Dünyanın en büyük tasarım ekibi

SolidWorks sponsorluğunda düzenlenen Etkileşimli Web Gösterisi “Let’s Go Design” (www.letsgodesign.tv) dünyanın tüm mühendislerini ve tasarımcılarını yeteneklerini göstermeleri için buluşturuyor.

6.05.2010Teknoloji
İlk Türkçe 3 boyut yazılımı Türkiyede

İlk Türkçe 3 boyut yazılımı Türkiye'de

Sinemalarda 3D özellikli Avatar fırtınası eserken, 3D CAD yazılımları dünyasının lideri SolidWorks Türkiye ofisini açarak ülke ekonomisine olan güvenini gösterdi. Pazar lideri, Türkçeleştirdiği yazılımıyla tasarımcıların ve mühendislerin tasarımlarını daha kolay ve hızlı yapmalarını sağlayacak.

15.01.2010Teknoloji