Niğde'yi uluslararası yarışmada temsil edecekler

Güncelleme Tarihi:

Niğdeyi uluslararası yarışmada temsil edecekler
Oluşturulma Tarihi: Ocak 17, 2018 11:16

Niğde'yi uluslararası yarışmada temsil edecekler

Haberin Devamı

 


Adnan ÇELEBİ/NİĞDE, (DHA)- NİĞDE Şehit Fazıl Doğruöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türkiye'de Fikret Yüksel Foundation Vakfı tarafından organize edilen ve SolidWorks  ana sponsoru olduğu bu yılda uluslararası olarak dünyada 6 ülkede Regional FRC Amerika, Çin, Avustralya, Kanada, Meksika ile birlikte Türkiye'de 9-12 Mart 2018 tarihlerinde İstanbul Ülker Arena Spor Salonu'nda yapılacak olan yarışmaya öğretmenler ve öğrenciler katılacak.
Niğde Şehit Fazıl Doğruöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni ve aynı zamanda yarışma mentörü Erkan Doğan, İstanbul'da 2-5 Ocak tarihleri arasında SolidWorks programının vermiş olduğu eğitime okulları adına 2 öğretmen ve öğrencilerin katıldığını belirterek, "Bütün dünya ile birlikte Türkiye'de aynı gün ve saatte eş zamanlı olarak yapılan Fırst Power Up Kickoff 2018 Robot yarışması oyun teması  İstanbul Perpa Ticaret Merkezinde 50 takımın katılımıyla açıklanmıştır. Toplantıya Okul müdürü, öğretmen ve öğrenciler katılmıştır. Burada yapılan toplantıdan sonra robotics kitler teslim alınmıştır. Robot yapımı ve diğer çalışmalar için tanınan 6 haftalık süre başlamıştır.  
9-12 Mart 2018 tarihinde yapılacak olan yarışmaya ulusal sponsorlarımız Fikret Yüksel Vakfı, 6000 dolar giriş ücretini karşılamıştır" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!