EKSTRA
MENÜ

Dassault Systèmes

Dassault Systèmes ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dassault Systèmes haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 20 Dassault Systèmes haberi bulunmuştur.

Dassault Systèmes Haberleri

SOLIDWORKS 2021 kullanıcılara sunuldu: Yeni neler var

SOLIDWORKS 2021 kullanıcılara sunuldu: Yeni neler var?

Dassault Systèmes, geçtiğimiz aylarda Nashville'de gerçekleştirdiği etkinlikte yeni ürünlerini sahneye çıkardı. Şirket, şimdi de 3 boyutlu tasarım ve mühendislik uygulamaları portföyünün en son sürümü olan SOLIDWORKS 2021'i piyasaya sundu. Peki bu platformun öne çıkan özellikleri neler?

23.10.2020Teknoloji
Kişiselleştirilmiş sağlık sistemi günlük hayatın bir parçası olacak

Kişiselleştirilmiş sağlık sistemi günlük hayatın bir parçası olacak

Covid-19 salgını ve alınan önlemler, sağlık sektörünün önemini ve salgın sonrası döneme sürdürülebilir, inovatif, uygun maliyetli ve hasta merkezli çözümlerle hazırlanma ihtiyacını en iyi şekilde gözler önüne serdi. Bu kapsamda yapılan bir ankete göre, tüketiciler 2030’a kadar kişiselleştirilmiş sağlık sisteminin günlük hayatın bir parçası olacağını düşünüyor.

4.08.2020Teknoloji
Dassault Systèmes koronavirüs sürecindeki faaliyetlerini paylaştı

Dassault Systèmes koronavirüs sürecindeki faaliyetlerini paylaştı

Dassault Systèmes COVID-19 pandemisi boyunca müşteri, iş ortağı ve topluluklarını desteklemeye odaklandı. Türkiye Ülke Müdürü Elif Gürdal, 15 Nisan tarihinde düzenlenen video basın toplantısında bu konuyla ilgili bilgiler verdi.

16.04.2020Teknoloji
Dassault Systèmes, koronavirüse karşı kolektif zeka kullanıyor

Dassault Systèmes, koronavirüse karşı kolektif zeka kullanıyor

Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE Lab, start-up ve maker'larla birlikte COVID-19 pandemisindeki acil ihtiyaçlara yönelik bazı girişimleri açıkladı. Girişimler, sorunları çözebilecek ve yerel hastanelere fayda sağlayabilecek çözümleri hızlıca tedarik etmek, belirlemek, tasarlamak, mühendisliğini yapmak ve üretmek için 3DEXPERIENCE platformundaki iş birliği esaslı kolektif zekadan yararlanıyor.

6.04.2020Teknoloji
Dassault Systèmes, 3DExperience World zirvesinde yeni çözümlerini tanıttı

Dassault Systèmes, 3DExperience World zirvesinde yeni çözümlerini tanıttı

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarından biri olan ve her yıl yeni çözümlerini gerçekleştirdiği zirvelerle dünyaya duyuran Dassault Systèmes'in bu da önemli yenilikleri vardı. Binlerce katılımcı, ABD'de gerçekleştirilen 3DEXPERIENCE World 2020 etkinliğine akın ederken, yerli üreticiler de panelde boy gösterdi.

17.02.2020Teknoloji
Dassault Systèmes, 3D deneyimi sunan İnovasyon Müzesi’ni tanıttı

Dassault Systèmes, 3D deneyimi sunan İnovasyon Müzesi’ni tanıttı

Dassault Systèmes, Paris’teki Atelier des Lumières dijital sanat merkezinde, dünyanın her yerinden toplumu olumlu yönde etkileyen yenilikleri sergileyen bilimsel ve teknolojik bir sanal gerçeklik deneyimi olan “Museum of Innovation”ı tanıttı. Güneş enerjili otonom insansız hava araçları ve sürdürülebilir enerji üretiminden 3D yazıcıyla organ üretimine ve sanal ameliyatlara kadar bu 3D deneyimi, sağlık, refah, enerji, tarım, mobilite ve diğer konularda dünyanın önemli mücadelelerine odaklanan projeleri herkesin keşfetmesi için kapsayıcı bir yol sunmayı hedefliyor.

7.02.2020Teknoloji
İnsanların beklentisi 2030’da sürücüsüz araçlara binmek

İnsanların beklentisi 2030’da sürücüsüz araçlara binmek

Dassault Systèmes için CITE Research tarafından hazırlanan raporun sonuçları, 2030 yılının şehir trend ve perspektiflerine ışık tutuyor.

16.01.2020Teknoloji
Plastik kullanımını düşürmek için yarışma yapacak

Plastik kullanımını düşürmek için yarışma yapacak

Dassault Systèmes'in endüstriyel müşterileri halihazırda plastiğin çevresel etkilerini azaltacak yeni biyomalzemeler, akıllı imalat yöntemleri ve optimum ambalaj tasarımları geliştirmek için 3DEXPERIENCE platformunu kullanıyor. Sustainability Challenge yarışması ise bu imkanları tasarım, mühendislik, işletme ve iletişim öğrencilerine açıyor.

13.01.2020Teknoloji
Sıfır emisyonlu elektrikli commuter uçağının ilk prototipi tamamlandı

Sıfır emisyonlu elektrikli commuter uçağının ilk prototipi tamamlandı

Dassault Systèmes, elektrikli hava mobilitesi alanının bilinen isimlerinden Eviation Aircraft’ın, bulut ortamında 3DEXPERIENCE platformunu kullanarak, sıfır emisyonlu, tümüyle elektrikli bölgesel commuter (kısa mesafeler arası sefer yapan) uçağı Alice’in ilk prototipini iki yıl gibi bir süre içerisinde geliştirdiğini duyurdu.

15.11.2019Teknoloji
Kasiyersiz mağazalar yaygınlaşacak, bir dönem sona erecek

Kasiyersiz mağazalar yaygınlaşacak, bir dönem sona erecek

Dassault Systèmes’in anketine göre 2030 yılında kasiyersiz mağazalar standart hale gelecek.

3.10.2019Teknoloji
Akıllı ev cihazları 2030da vazgeçilmez olacak

Akıllı ev cihazları 2030'da vazgeçilmez olacak

İnşaat sektörü Türkiye ekonomisinin en büyük lokomotiflerinden biri ve akıllı ev teknolojileri de bu alanda her geçen gün daha fazla önem kazanıyor. Şehirlerin dönüşümüne paralel olarak, Türkiye yeni ve akıllı yaşam alanlarının inşasını hızlandırıyor. Bu bağlamda Dassault Systèmes tarafından gerçekleştirilen bir araştırma şehirlerin, evlerin ve tüketici davranışlarının geleceği hakkında önemli ve kritik bulgular sunuyor.

23.07.2019Teknoloji
Dassault Systèmes, Medidata Solutions’u satın aldı

Dassault Systèmes, Medidata Solutions’u satın aldı

Dassault Systèmes ve Yaşam Bilimleri endüstrisinin klinik gelişim, ticarileşme ve gerçek dünya veri zekası eksenindeki dijital dönüşümünün önemli isimlerinden Medidata Solutions, Dassault Systèmes'in nakit olarak hisse başına 92,25 ABD Doları fiyatla Medidata’yı toplamda 5,8 milyar ABD Doları karşılığında satın almak için kesin bir anlaşmaya imza attığını duyurdu. Süreç, oy birliğiyle her iki şirketin de Yönetim Kurulu tarafından onaylandı. Mali yılı 31 Aralık 2018'de sona eren Medidata, 636 milyon ABD doları gelir elde etti.

17.06.2019Teknoloji
Havacılıkta yeni trendler bağlantılı fabrikalar

Havacılıkta yeni trendler bağlantılı fabrikalar

Her ne kadar havacılıkta üretim oranı otomotiv kadar yüksek olmasa da daha önce benzeri görülmemiş bir artışa tanık oluyoruz. Bu, üretici ve tedarikçileri, bütün bir tedarik zincirini entegre ederek üretim ağlarını daha iyi yönetmek için süreçleri yeniden düşünmeye zorluyor. Bağlantılı fabrikalar ve genişletilmiş işbirliği yeni trendler. Bu sektörde bilinen isimlerden Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE platformu ile bu trendin ön saflarında yer alıyor.

2.04.2019Teknoloji
ABB ve Dassault Systèmesten küresel yazılım ortaklığı

ABB ve Dassault Systèmes'ten küresel yazılım ortaklığı

ABB ve Dassault Systèmes dijital endüstrilerde faaliyet gösteren müşterilere ürün yaşam döngüsü yönetiminden varlık sağlığı çözümlerine kadar uzanan yazılım çözümleri portföyü sunmak için küresel çapta bir ortaklığa imza attı.

19.03.2019Teknoloji
Dassault Systèmesten önemli bir satın alma daha

Dassault Systèmes'ten önemli bir satın alma daha

Dassault Systèmes, önde gelen ERP yazılım şirketlerinden IQMS'i 425 milyon dolar karşılığında satın aldı. California merkezli IQMS'nin satın alınmasıyla Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE platformunu operasyonlarında dijital dönüşümü sağlamak isteyen küçük ve orta ölçekli imalat sanayi şirketlerinin kullanımına sunuyor.

4.03.2019Teknoloji
Dassault Systèmesten flaş satın alma

Dassault Systèmes'ten flaş satın alma

Dassault Systèmes, endüstri mühendisliğine yönelik yazılım çözümleri ve hizmetleri geliştiren Trace Software International'ın elecworks elektrikli ve otomasyon tasarım yazılımı ürün yelpazesini satın almak için anlaşmayı imzaladığını duyurdu.

15.02.2019Teknoloji
Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE.WORKS’ü tanıttı

Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE.WORKS’ü tanıttı

Dassault Systèmes, SOLIDWORKS kullanıcılarının ve dünyanın dört bir yanındaki küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış, endüstriye duyarlı uygulamalardan oluşan yeni çözüm portföyünü duyurdu.

15.02.2019Teknoloji
Airbus ve Dassault Systèmesten önemli işbirliği

Airbus ve Dassault Systèmes'ten önemli işbirliği

Airbus ve Dassault Systèmes, birlikte çalışma ilkesine dayalı 3D tasarım, mühendislik, üretim, simülasyon ve istihbarat uygulamalarının kullanımı konusunda işbirliği yapmak üzere beş senelik bir sözleşme imzaladı. Bu işbirliği Airbus’ın dijital dönüşümünde önemli bir adım atım atmasına olanak sağlayacak ve havacılık sektöründe Avrupa’da yeni bir endüstriyel ekosistem oluşturmak için zemin hazırlayacak.

8.02.2019Teknoloji
3DExperience Marketplace ile küresel sanayi devrimi hızlanıyor

3DExperience Marketplace ile küresel sanayi devrimi hızlanıyor

Dassault Systèmes, yenilikçi işletmelerin birbirleriyle, diğer sanayicilerle ve hizmet tedarikçileriyle işbirliği yapmalarını mümkün kılacak çevrimiçi ekosistemi 3DEXPERIENCE Marketplace’in resmi olarak kullanıma sunulduğunu duyurdu.

12.02.2018Teknoloji
Dassault Systèmes ve Boeing iş ortaklıklarını genişletti

Dassault Systèmes ve Boeing iş ortaklıklarını genişletti

Dassault Systèmes ve Boeing iş ortaklıklarının kapsamını genişlettiler. Boeing, Dassault Systèmes ürünlerinin kullanımını ticari havacılık, uzay ve savunma programları kapsamında Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE platformunu içerecek şekilde genişletecek.

27.07.2017Teknoloji