Dassault Systèmes'ten flaş satın alma

Güncelleme Tarihi:

Dassault Systèmesten flaş satın alma
Oluşturulma Tarihi: Şubat 15, 2019 11:07

Dassault Systèmes, endüstri mühendisliğine yönelik yazılım çözümleri ve hizmetleri geliştiren Trace Software International'ın elecworks elektrikli ve otomasyon tasarım yazılımı ürün yelpazesini satın almak için anlaşmayı imzaladığını duyurdu.

Haberin Devamı

Bu anlaşmayla beraber, 21 kalifiye uzmandan oluşan bir ekip Dassault Systèmes'e katılacak. Elecworks varlıklarının satın alınması, Dassault Systèmes’in SOLIDWORKS müşterilerinin akıllı ürünlerin geliştirilmesindeki elektrikli tasarım zorluklarını aşmalarına yardımcı olmak için, 3DEXPERIENCE platformunda entegre bir mekatronik çözümü geliştirmesini kolaylaştıracak ve hızlandıracak.

Bu varlık devri anlaşmasıyla birlikte, Dassault Systèmes, Trace Software'in elecworks elektrikli tasarım ve otomasyon ürün yelpazesinin ve fikri mülkiyetinin tamamını edinmiş olacak. Elektrik şematiği üzerinde uzmanlaşan yazılım geliştiriciler, teknik destek mühendisleri ve kalite güvenliği mühendislerinden oluşan 21 kişilik elecworks ekibi, Dassault Systèmes'e katılacak. Elecworks yazılımı, mekanik ve elektrik ekiplerinin aralarındaki işbirliği geliştirmesini ve daha doğru tasarımlar sunmasını sağlayan Dassault Systèmes'in SOLIDWORKS Electrical uygulamalarının temelini oluşturan, şematik tasarım, elektrikli kontrol paneli tasarımı ve küçük ölçekli telleme-kablolama-teçhizat tasarımı imkanları sunuyor. Tasarım sırasında yaygın olarak kullanılan elektrikli bileşenlere dair yarım milyondan fazla elektrik sembolü ve imalat verilerinden oluşan bir kütüphane de varlık alımına dahil.

Haberin Devamı

Dassault Systèmes SOLIDWORKS CEO'su Gian Paolo Bassi, "Akıllı ürünlere olan talebin artmasıyla beraber Dassault Systèmes, SOLIDWORKS kullanıcılarının ihtiyaçlarına karşılamak için mekatronik tasarımını geliştirecek ve onların 3DEXPERIENCE platformunun avantajlarından yararlanmasını sağlayacak yöntemleri entegre ediyor," dedi: “elecworks geliştirme ekibi beraberinde, şimdiden SOLIDWORKS Electrical uygulamalarının başarısına katkıda bulunmuş beceriler getiriyor. elecworks varlıklarını satın alarak, günümüzün Endüstri Rönesansı'nda yenilikler yapan küçük ve orta ölçekli işletmelerin oluşturduğu tahminen 400 milyon dolarlık pazara daha iyi hitap edebilme fırsatı kazandığımız için, bu ekibi aramıza almaktan çok mutluyuz."

Deneyimlerin İnterneti - yani fiziksel dünyadaki ürünleri, doğayı ve yaşamı dijital olarak birbirine bağlayan akıllı ve özerk deneyimler - 2020 yılına kadar sayısının 30 milyara çıkacağı tahmin edilen akıllı ve bağlantılı cihazlar pazarı tarafından besleniyor. Yüksek teknoloji, endüstriyel ekipman, enerji ve diğer endüstrilerdeki şirketler, bu deneyimleri başarılı bir şekilde sağlamak için yeni sensörleri, kontrolleri ve yetenekleri akıllı ürünlerine dahil etmek zorunda; ancak dağınık bir mekanik ve elektrik tasarım süreci, ürün geliştirmeyi zorlaştırabilir.

Haberin Devamı

Elecworks varlıkları sayesinde Dassault Systèmes, en iyi uygulamaları, elektrikli tasarım teknolojisini ve SOLIDWORKS mekanik uygulamalarını ortak bir araştırma ve geliştirme yönetimi altında birleştirerek, SOLIDWORKS Electrical uygulamalarının ve yeni elektrikli ürünlerin gelişimini hızlandırabilir. Böylece elektrikli tasarım işlemlerinin dijital dönüşümü için uygun fiyatlı elektrikli tasarım uygulamaları arayan binlerce SOLIDWORKS kullanıcısı da elektrikli çizim ve dokümantasyon geliştirme, veri tabanına dayalı tasarım, şematikten 3D'ye gelişkin iş akışı ve tasarım değişikliği yönetiminden faydalanacak.

SOLIDWORKS müşterilerine elektrikli sistem tasarımı yazılımı sağlayan Trace Software International, 1997'den beri bir SOLIDWORKS uygulama ortağıdır. 2012 yılında, Dassault Systèmes, elecworks teknolojisini SOLIDWORKS Electrical uygulamaları adı altında entegre etmek ve pazarlamak için söz konusu şirketle stratejik bir ortaklık kurmuştu.

Haberin Devamı

Varlık devir işleminin Mart 2019'da tamamlanması bekleniyor.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!