Bisikletin baştan sona tasarlanmasını kaleme aldı

Güncelleme Tarihi:

Bisikletin baştan sona tasarlanmasını kaleme aldı
Oluşturulma Tarihi: Haziran 28, 2019 10:56

Doç. Dr. Kadir Gök, Doç. Dr. Arif Gök ve Mkt. Müh. Mert Tümsek tarafından kaleme alınan A'dan Z'ye SolidWorks ile Bisiklet Tasarımı isimli kitapta yer alan bisiklet tasarımı toplam 216 bileşenden oluşuyor. Her bir bileşen uygulamalı olarak detaylı bir şekilde anlatılmış.

Haberin Devamı

galaxy a70 spot başlıkBu kitapta, SolidWorks 2019 programı kullanılarak bir "Bisikletin" baştan sona tasarlanması, montajı, plastik dolum analizleri ve enjeksiyon kalıp tasarımından mukavemet analizine kadar her aşaması anlatılmış. Örnek uygulamalar üzerinde komutların anlatılmaya çalışıldığı bu kitabın hazırlanışı oldukça uzun bir zaman almış. Kitaptan, Makine, Mekatronik, Malzeme, Elektrik-Elektronik, Biyomedikal, Endüstriyel Tasarım mühendisleri, teknikerleri, teknisyenleri ve bu bölümlerde okuyan öğrenciler ve 3 boyutlu modellemeye ilgisi olan birçok meslek dalı yararlanabilir.

Kitapta yer alan uygulamaları yaptığınızda, SolidWorks programında özgün bir tasarımı çizebilecek ve analizlerini gerçekleştirebilecek seviyeye ulaşacaksınız.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

Gövde Tasarımı

Direksiyon Tasarımı

Tekerlek Tasarımı

Ön Göbek Tasarımı

Arka Göbek ve Dişlisi Tasarımı

Koltuk Tasarımı

Pedal Tasarımı

Pedal Dişlisi Tasarımı

Zincir Tasarımı

El Fren Sistemi Tasarımı

Montaj Modelleme

Haberin Devamı

Bisiklet Koltuğunun Plastik Akış Analizi

Bisiklet Koltuğunun Plastik Enjeksiyon Kalıp Tasarımı

Bisiklet Gövdesinin Mukavemet Analizi

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!