EKSTRA
MENÜ

Sinemalar

Sinemalar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sinemalar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.579 Sinemalar haberi bulunmuştur.

Sinemalar Haberleri

İtalyadan flaş seyahat kararı... Gelecek haftadan itibaren uygulanacak

İtalya'dan flaş seyahat kararı... Gelecek haftadan itibaren uygulanacak!

İtalya'da hükümetin aldığı kararla 26 Nisan'dan itibaren ülke içindeki seyahatler için "yeşil sertifika" uygulamasını başlatacak.

22.04.2021Ekonomi
‘Zaman kaybetme lüksümüz yok’

‘Zaman kaybetme lüksümüz yok’

Almanya’da Kovid-19 vaka sayısının Paskalya tatilinden sonra sistematik olarak artması üzerine ülke genelinde alarma geçilmesi istendi. Sağlık Bakanı Jens Spahn eyaletlerin bir an önce harakete geçmesi gerektiğini söylerken, RKI Başkanı Prof. Wieler ise, “Kimsenin zaman kaybetme lüksü yok” dedi.

15.04.2021Avrupa
Almanya’da haftalarca tam kapanma planı

Almanya’da haftalarca tam kapanma planı

Kovid-19’a karşı tek elden karar alınabilmesini içeren Salgından Koruma Yasası’nda değişikliğin yarın Bakanlar Kurulu’nda ele alınacağı açıklanırken hayata geçirilen kısıtlamaların ve planlanan tam kapanmanın haftalarca süreceği belirtildi.

12.04.2021Avrupa
Merkel’in tasarısı hazır bile

Merkel’in tasarısı hazır bile

Almanya Başbakan Angela Merkel, Kovid-19’la mücadele kapsamında alınan kısıtlama kararlarını eyaletlerin istedikleri gibi uygulamada ısrar etmesi üzerine ‘Salgından Koruma Yasası’nda değişiklik yapılarak ‘dizginleri ele geçirme’ hedefine bir adım daha yaklaştı. Yasada değişikle ilgili bir tasarının hazırlandığı ve gelecek hafta salı günü yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısında görüşüleceği açıklandı.

10.04.2021Avrupa
Karantinadaki Türkler anlatıyor Dünya yansa da fırında kruvasan eksik olmaz

Karantinadaki Türkler anlatıyor! 'Dünya yansa da fırında kruvasan eksik olmaz'

Fransa’da başkent Paris'in de içinde bulunduğu 16 bölgede dört hafta boyunca uygulanacak karantina başladı. Peki Paris’i üçüncü kez karantina noktasına getiren etkenler neydi? Şehirdeki Türkler neler yaşıyor? İşte Paris’teki son durum…

29.03.2021Dünya
Paris Kovid-19 nedeniyle 3üncü kez sokağa çıkma kısıtlamasına gidiyor

Paris Kovid-19 nedeniyle 3'üncü kez sokağa çıkma kısıtlamasına gidiyor

Fransa'da Kovid-19'un daha hızlı yayılan İngiliz varyantının vakaların 4'te 3'ünü oluşturması salgının giderek kötüleşmesine neden oldu.

19.03.2021Dünya
Aşı var diye olacak değilim 1,3 milyarlık Hindistanın koronavirüsle imtihanı

'Aşı var diye olacak değilim' 1,3 milyarlık Hindistan'ın koronavirüsle imtihanı

Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi Hindistan, koronavirüsün de en çok can aldığı ülkelerden biri. Buna rağmen halkın önemli bir kısmı ne aşı olmayı önemsiyor ne de maske takmayı. Gelin, Hindistan'ın Covid hikayesine göz atalım...

19.03.2021Dünya
Fenomen Marulkafadan itiraf Saçlarımı kesersem film biter

Fenomen Marulkafa'dan itiraf! "Saçlarımı kesersem film biter"

Ünlü sosyal medya fenomeni Marulkafa hurriyet.com.tr'de Ferit Ömeroğlu'nun konuğu oldu. Oldukça samimi ve eğlenceli anların yaşandığı bölümde Marulkafa aldatılma hikayesini ve onda yarattığı etkiyi itiraf etti. Ayrıca saçlarını kesip kesemeyeceği ile ilgili soruya ise, "Saçlarımı kesersem film biter" dedi.

16.03.2021Magazin
Varol Yaşaroğlu,  Yeşilay ile teknoloji bağımlılığına “dur” diyor

Varol Yaşaroğlu, Yeşilay ile teknoloji bağımlılığına “dur” diyor

Çağımızın en büyük sorunlarından biri belki de teknoloji bağımlılığı… 1-7 Mart arasında kutlanan Yeşilay Haftası’nda özellikle çocuklarda giderek yaygınlaşan teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek için çizgi karakter Kral Şakir ile işbirliği yapıldı. Hazırlanan çizgi film ile teknoloji bağımlılığın tehlikelerine eğlenceli bir şekilde dikkat çekiliyor.

5.03.2021Magazin
Sinemalar ne zaman açılacak, açıldı mı Sinema salonlarının açılış tarihi için son gelişmeler

Sinemalar ne zaman açılacak, açıldı mı? Sinema salonlarının açılış tarihi için son gelişmeler

Sinemaların açılış tarihi, normalleşme takvimi sonrası gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta başında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi. Erdoğan, 81 vilayetin düşük riskli mavi, orta riskli sarı, yüksek riskli turuncu ve çok yüksek riskli kırmızı olarak renklere ayrıldığını kaydetti. Normalleşmenin başlamasının daha önce 1 Mart tarihine kadar kapatılması kararlaştırılan sinema salonlarının açılış tarihi bazı illerde uzadı. Peki, sinemalar ne zaman açılacak? İşte, sinema salonları ile ilgili bilgiler.

4.03.2021Gündem
71. Berlin Film Festivali çevrim içi olarak başladı

71. Berlin Film Festivali çevrim içi olarak başladı

Almanya’nın başkenti Berlin’de bu yıl yeni tip koronavirüs önlemleri sebebiyle iki bölüm halinde düzenlenecek 71. Uluslararası Berlin Film Festivali'nin çevrim içi bölümü başladı.

2.03.2021Keyif
İlk sinema eleştirilerimi çizgili defterime yazdım

İlk sinema eleştirilerimi çizgili defterime yazdım

Çocukluk hayali diplomatlıktı, olmadı. O da tercüman rehberlik yaptı; dışarıya gitmek yerine gelen yabancıların kültür elçisi oldu. Mimari okudu... Ancak ilk kez Şayeste Sokak’ta gördüğü ve ilk görüşte aşık olduğu sinema onun kaderiydi. Öyle ki daha 12 yaşındayken izlediği tüm filmleri defterine yazıyor, birkaç cümlelik eleştiriler yapıyor ve hatta yıldız veriyordu. Bu tutkusu sayesinde bugün tüm Türkiye onu ‘duayen sinema yazarı’ olarak tanıyor. Atilla Dorsay ile filmi geriye sardık, renkli geçmişine yolculuk yaptık.

28.02.2021Gündem
Tarihi Atlas Sineması nerede

Tarihi Atlas Sineması nerede?

Tarihi Atlas Sineması, 2 yıl süren restorasyon sürecinin ardından resmen kullanıma açılıyor. 70 yılı aşkındır İstanbul Beyoğlu'nda hizmet veren Tarihi Atlas Sineması, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın restorasyon çalışmaları ile birlikte dijital imkanlara kavuşmuş oldu. Peki, Tarihi Atlas Sineması nerede? İşte, sinemanın harita üzerindeki konumu

26.02.2021Gündem
Boris Johnson koronavirüs kısıtlamalarını hafifletiyor

Boris Johnson koronavirüs kısıtlamalarını hafifletiyor

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, 8 Mart'tan itibaren ülkesinin dört aşamadan oluşan normalleşme yol haritasını açıkladı. Tüm bölgelerde tedbirlerin aynı zamanda esnetileceğini ifade eden Johnson, tüm aşamaların zamana değil verilere bağlı olacağını duyurdu.

22.02.2021Dünya
Kısıtlamaların kaldırılması için 4 maddelik plan

Kısıtlamaların kaldırılması için 4 maddelik plan

Almanya’da hükümetin kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılması için 4 maddelik bir plan hazırlanmasını istediği ortaya çıktı. Diğer yandan hafta sonunda yapılan CDU’nun Anhalt teşkilatının düzenlediği kurultayda kuralların devre dışı bırakıldığı gözlendi.

22.02.2021Avrupa
Almanya’da tedbirler 7 Mart’a kadar uzatıldı

Almanya’da tedbirler 7 Mart’a kadar uzatıldı

Almanya’da koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında 14 Şubat’a kadar geçerli olan tedbirler, 7 Mart’a kadar uzatıldı.

10.02.2021Avrupa
‘Muhsin Bey’in izlenmeme nedeni seks furyası

‘Muhsin Bey’in izlenmeme nedeni seks furyası

Usta oyuncu Uğur Yücel, 1987 yapımı ‘Muhsin Bey’in zamanında çok izlenmediğini açıkladı: “O sıralar, seks ve porno furyası Türkiye’ye gelmişti. ‘Muhsin Bey’ onların arasında vizyona girmişti ve çok izlenmedi.”

10.02.2021Magazin
Seyahat edecekler dikkat Hangi ülkelere aşı olmadan girilmeyecek

Seyahat edecekler dikkat! Hangi ülkelere aşı olmadan girilmeyecek?

Dünyanın birçok ülkesinde, ya da en azından aşılama kampanyalarına başlayabilmiş ülkelerde artık gündemde Covid-19 aşısı olmuş kişilere bazı özgürlükler tanınıp tanınmayacağı konusu var. Guardian gazetesi farklı ülkelerdeki muhabirlerinden bu konudaki son hazırlıklar ve tartışmaları aktarıyor.

9.02.2021Ekonomi
Sinemalar ne zaman açılacak Sinema salonlarının açılış tarihi için İçişleri Bakanlığı genelgesi

Sinemalar ne zaman açılacak? Sinema salonlarının açılış tarihi için İçişleri Bakanlığı genelgesi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılması kararlaştırılan işletmelerden biri de sinema salonları oldu. Alınan tedbirlerle beraber hareketliliği azaltmak ve sosyal mesafe kuralları kapsamında kapatılan sinema salonları için İçişleri Bakanlığı'ndan genelge yayınlanmıştı. Sinemalar ne zaman açılacak sorusunun yanıt bulduğu genelgede, Kültür ve Turizm Bakanlığıyla yapılan görüşmeler sonucunda sinema salonlarının açılışı mart ayına kadar uzatıldı. İşte, sinema salonlarının açılacağı tarih.

4.02.2021Gündem
Bakan Ersoydan önemli açıklamalar... Amacımız Beyoğlunu eski canlılığına geri getirmek

Bakan Ersoy'dan önemli açıklamalar... 'Amacımız Beyoğlu'nu eski canlılığına geri getirmek'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Beyoğlu Kültür Yolu projesi kapsamındaki Atatürk Kültür Merkezi'ni (AKM) haziran ayında açmayı planladıklarını belirterek, "Pandeminin de zayıflamasıyla birlikte haziran ayı itibarıyla Beyoğlu Kültür Yolu'nda festivaller yoğun bir şekilde başlayacak. Amacımız hızlı bir şekilde Beyoğlu'nu eski canlılığına geri getirmek." dedi.

4.02.2021Gündem
Almanya’da mutasyon paniği Kısıtlamalar 14 Şubat’a kadar uzatıldı

Almanya’da mutasyon paniği! Kısıtlamalar 14 Şubat’a kadar uzatıldı

Geçtiğimiz günlerde İngiltere’de ilk defa ortaya çıkan koronavirüs mutasyonlarına bir yenisi daha eklendi. Alman yetkililer ülkede yeni bir tür koronavirüs mutasyonu keşfettiklerini açıkladı. İngiltere ve Güney Afrika'daki yeni türlerden farklı olan mutasyon, ilk olarak Bavyera'daki 35 hastanede tespit edildi. Öte yandan kısıtlamalar 14 Şubat'a kadar uzatıldı ve birçok yerde maske takma zorunluluğu getirildi.

20.01.2021Dünya
Merkel duyurdu: Koronavirüs tedbirlerinin süresi uzatıldı

Merkel duyurdu: Koronavirüs tedbirlerinin süresi uzatıldı

Almanya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı mücadelede 5 Ocak'ta alınan ve 31 Ocak’a kadar geçerli olan tedbirlerin süresi 14 Şubat’a kadar uzatıldı.

19.01.2021Dünya
Subwoofer nedir ve ne işe yarar

Subwoofer nedir ve ne işe yarar?

Özellikle ses kalitesi dendiği zaman Subwoofer kelimesi kulağa aşinadır. Birçok farklı müziğin kalitesini artırabilmek için subwoofer bu konuda büyük bir öneme sahiptir. Peki, Subwoofer nedir ve ne işe yarar? Gelin bu konuda anlam ve özelliklerini sizler için derledik.

19.01.2021Araştırma
Sinemalar ne zaman açılacak İçişleri Bakanlığından yeni genelge Sinema salonlarının açılış tarihi uzatıldı

Sinemalar ne zaman açılacak? İçişleri Bakanlığı'ndan yeni genelge! Sinema salonlarının açılış tarihi uzatıldı

Sinemaların açılış tarihi gündemde yer almaya devam ediyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında alınan kararla, 31 Aralık 2020 tarihine kadar kapatılan sinema salonlarının açılış tarihi ile ilgili yeni gelişme yaşandı. Genelgeye göre, korona virüs salgınında riskler göz önünde bulundurularak Kültür ve Turizm Bakanlığıyla yapılan görüşmeler sonucunda sinema salonlarının açılışı mart ayına kadar uzatıldı. Peki, sinemalar ne zaman açılacak? İşte, sinema salonlarının açılış tarihiyle ilgili ayrıntılar.

31.12.2020Gündem
Kral da isyan etti

Kral da isyan etti

Babası, o daha 9 aylık bebekken bir uçak kazasında yaşamını yitirdiği için dedesinin ölümünden hemen sonra 1973 yılında tahta çıkan İsveç Kralı XVI. Carl Gustaf, hükümetin ‘sürü bağışıklığı’ yoluyla koronavirüsle mücadele politikasına isyan etti.

21.12.2020Avrupa
‘Çin’de ekstrem uygulamalara şahit olduk ama artık virüs korkusu yok’

‘Çin’de ekstrem uygulamalara şahit olduk ama artık virüs korkusu yok’

Şimdiye kadar 1.58 milyon kişinin ölümüne sebep olan koronavirüs etkisini sürdürmeye devam ediyor. Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 69 milyonu geçerken pandeminin müsebbibi olarak görülen Çin’de salgının kontrol altında olduğu söyleniyor. Çin’de yaşayan Türklere, oradaki son durumu ve önlemleri sorduk.

13.12.2020Hürriyet Pazar
Bazen evimizden yemek bile götürürdük

Bazen evimizden yemek bile götürürdük

Türkiye'de eğlence kültürünün 40 yıllık bir dönemine damga vurmuştu. Ama artık çoktan tarihe karıştı... İnsanların sevdikleri, hayran oldukları sanatçılara "elini uzatsa dokunabilecek kadar" yakın olduğu mekanlardı oralar. O dönemde evlerde TV bugünkü kadar yaygın değildi, günümüzün alışılmış gece hayatı merkezleri de... Tıpkı yazlık sinemalar gibi eğlence hayatının merkeziydi gazinolar.

12.12.2020Magazin
Krizsavar Başbakan Merkel

Krizsavar Başbakan Merkel

Angela Merkel, 22 Kasım 2005’te Almanya’nın ilk kadın başbakanı seçildi Muhafazakâr Hıristiyan Demokrat Birlik Partili (CDU). Aynı partiden Helmut Kohl’den sonra en uzun süre görevde kalan başbakan. 15 yılı aşkın görevi süresinde beklenmedik krizler yaşandı.

11.12.2020Avrupa
ABDnin California eyaletinin güney bölgelerine Kovid-19 kısıtlaması getirildi

ABD'nin California eyaletinin güney bölgelerine Kovid-19 kısıtlaması getirildi

ABD'de California eyaletinin San Jaoquin ve Güney California bölgelerinde, yükselen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları dolayısıyla bu akşamdan itibaren "evde kal" talimatı yayımlandı.

6.12.2020Dünya
Berber ve kuaförler saat kaça kadar açık olacak İşte çalışma saatleri

Berber ve kuaförler saat kaça kadar açık olacak? İşte çalışma saatleri

Berber ve kuaförler kapatılacak mı? ve berber, kuaförler saat kaça kadar açık olacak sorusu alınan yeni tedbirlerin ilk haftasında günün internette aranan konuları arasında yer alıyor. Kabine toplantısının ardından alınan koronavirüs tedbirlerini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan berber ve kuaförlerin yeni çalışma sistemini açıkladı. Alınan karara göre berber ve kuaförlerin çalışma süreleri saat 10 ve akşam 20 olarak güncellendi. İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan genelgede de çalışma saatlerinin detayları belli oldu. İşte, berber ve kuaförlerle ilgili alınan yeni kararlar.

26.11.2020Gündem
Berber ve kuaförler saat kaça kadar açık olacak İşte çalışma saatleri

Berber ve kuaförler saat kaça kadar açık olacak? İşte çalışma saatleri

Berber ve kuaförler kapatılacak mı? ve berber, kuaförler saat kaça kadar açık olacak sorusu alınan yeni tedbirlerin ilk haftasında günün internette aranan konuları arasında yer alıyor. Kabine toplantısının ardından alınan koronavirüs tedbirlerini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan berber ve kuaförlerin yeni çalışma sistemini açıkladı. Alınan karara göre berber ve kuaförlerin çalışma süreleri saat 10 ve akşam 20 olarak güncellendi. İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan genelgede de çalışma saatlerinin detayları belli oldu. İşte, berber ve kuaförlerle ilgili alınan yeni kararlar.

23.11.2020Gündem
Halı sahalar kapatıldı mı Halı saha maçları yasaklandı mı İşte alınan yeni önlemler

Halı sahalar kapatıldı mı? Halı saha maçları yasaklandı mı? İşte alınan yeni önlemler

Cumhurbaşkanlığı kabinesinden çıkacak kararlar binlerce kişi tarafından merak ediliyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kısıtlamaları duyurdu. Alınan önlemlerden biri de halı saha maçlarıyla ilgili oldu. Peki halı sahalar kapatıldı mı? Halı saha maçları yasaklandı mı? İşte halı saha maçlarıyla ilgili verilen karar ve alınan yeni önlemler…

18.11.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı İşte sokağa çıkma kısıtlaması ve yeni tedbirlerin detayları

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! İşte sokağa çıkma kısıtlaması ve yeni tedbirlerin detayları

Son dakika haberi.. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı 19.30'da sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası koronavirüste yeni önlemleri açıkladı. Erdoğan, "Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. Ara tatillerde olan okullardaki eğitim öğretim yıl sonuna kadar uzaktan online olarak sürdürülecek. 65 yaş ve üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da teşmil edilecek. Şehirlerdeki sigara içme yasağı sürecek." dedi.

18.11.2020Gündem
Vakalar arttı, yeni yasaklar geldi

Vakalar arttı, yeni yasaklar geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, artan vaka sayıları sebebiyle koronavirüse karşı alınacak yeni tedbirleri açıkladı. Buna göre, hafta sonları 10.00 ile 20.00 arası dışında sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Okullar yıl sonuna kadar kapanacak, restoran ve kafelerde sadece paket servis uygulanacak. AVM'ler, marketler, berberler 10.00 ile 20.00 arası açık kalacak. Kıraathaneler ve sinemalar kapanacak.

18.11.2020Gündem
Sinemalar kapatılacak mı Cumhurbaşkanı Erdoğan sinema salonları için yeni koronavirüs önlemlerini açıkladı

Sinemalar kapatılacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan sinema salonları için yeni koronavirüs önlemlerini açıkladı

Sinema salonları kapatıldı mı? Sinemaların durumu yeni koronavirüs önlemleri kapsamında gündeme geldi. Bazı illerde vaka sayısında yaşanan artışın ardından korona virüse karşı yeni tedbirler Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında ele alındı. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Erdoğan, alışveriş merkezleri, marketler, berber ve kuaförler gibi işletmelerin çalışma sürelerinin saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlandırılacağını belirterek diğer önlemleri de sıraladı. İşte, sinemaların durumuyla ilgili ayrıntılar.

17.11.2020Gündem
Bilim Kurulu üyesinden okullarla ilgili önemli açıklama

Bilim Kurulu üyesinden okullarla ilgili önemli açıklama

SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Hasan Tezer, Avrupa'da ekim sonuna doğru kısıtlamaların geldiğini; ancak okullarla ilgili kapanmanın hiçbir ülkede bildirilmediğini söyledi.

10.11.2020Gündem
İspanya ve Portekizde koronavirüs felaketi büyüyor Rekor rakam geldi

İspanya ve Portekiz'de koronavirüs felaketi büyüyor! Rekor rakam geldi

İspanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından son 3 günde 512 kişi öldü, vaka sayısı 52 bin 386 arttı. Portekiz'de ise günlük ölü sayısında rekor kırıldı.

9.11.2020Dünya
Sinemalar açık mı Sinemaların kapanış saatiyle ilgili yeni düzenleme

Sinemalar açık mı? Sinemaların kapanış saatiyle ilgili yeni düzenleme!

Sinemaların kapanış saati, hafta sonu öncesi gündeme geldi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan karar gereği restoran, lokanta, halı saha ve sinema gibi kamuya açık alanların kapanış saatinde düzenlemeye gidildi. Bar, kafe, halı saha, tiyatro, sinema ve benzeri iş yerleri İçişleri Bakanlığı'nın 81 ile gönderdiği genelgede yer alan saatlerde kapatılacak. Peki, sinemalar açık mı? İşte, sinemaların kapanış saatiyle ilgili ayrıntılı bilgiler.

6.11.2020Gündem
Kuaför, berber, düğün salonları ve sinemalar kapatılacak mı, saat kaçta açılacak Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş açıklama

Kuaför, berber, düğün salonları ve sinemalar kapatılacak mı, saat kaçta açılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama

Kuaför, berber, düğün salonları ve sinemaların kapatılıp kapatılmadığı ve ne zaman açılacağı gündemde yer alıyor. Koronavirüs sürecinde yeni yasakların neler olduğu merak ediliyor.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine toplantısının ardından güncel açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında dün akşam saat 22.00'den itibaren bazı işletmelerin kapatılacağını açıkladı. Gözler şimdi kuaför, berber, düğün salonları ve sinemaların durumunda. Peki, kuaför, berber, düğün salonları ve sinemalar kapatıldı mı? İşte yanıtı

4.11.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Kahramanımdınız Demir Bey

"Bütün o büyük, gece vakti ışıklı, parlak cadde; sinemalar, pastahaneler, lokantalarla meyhaneler, vitrinlerinin ışıkları yanan büyük mağazalar, sonra da o ana caddeden aşağıya inen ya da Meşrutiyet Caddesi’yle birleşen Tepebaşı Caddesi’ne açılan, ardından Aynalıçeşme’ye Dolapdere’ye, Kaşımpaşa’ya, Ziba Sokağı’na inen sayısız bakımsız yol... Buydu yaşadığım dünya benim...”

16.02.2021

‘Şen ol Bayburt...’

Hüsamettin Koçan’ın kurduğu Baksı Müzesi’ni görmeseydim, ondan bu kadar etkilenmeseydim, belki de ‘Bayburt Türküleri’ni bu kadar can kulağıyla dinlemezdim.

7.02.2021

Bize ‘üçüncü bir yer’ lazım

Ünlü İngiliz mimar Norman Foster, Designboom’a verdiği röportajda şöyle diyor:

5.02.2021

Nolan, Warner Bros.’u Hollywood’un geleceğini tehlikeye atmakla suçladı

Warner Bros. “Wonder Woman 1984”le başlayıp 2021 takvimindeki filmlerinin tamamını sinemalarla eşzamanlı olarak HBO Max’dan da yayınlayacağını açıkladı.

9.01.2021

Beyazperdede film izlemek hayal mi olacak

Dijital platformlara olan ilginin koronavirüs salgını nedeniyle en yüksek seviyeye ulaştığı şu günlerde, dünyaca ünlü yapım şirketi Warner Bros, filmlerini salonlarla eşzamanlı olarak dijital platformlarda gösterime sokmaya hazırlanıyor. Dijitalleşme sinema adına bir devrim mi, yoksa sinemacılar kendi ölüm fermanlarını mı imzaladı? En önemlisi de dev perdede film izlemek tarih mi olacak? Yapımcı-sinemacılara sordum.

24.12.2020

En kötüsü kanıksadık

EVET...Pandeminin ilk çıktığı günlerde daha çok korkuyorduk.

10.12.2020

Leslie ile yürüyün

Hafta sonu evdeyiz, karantinadayız.

3.12.2020

5 yıldır kedi köpek kesiyor

5 yıldır kedi köpek kesip, “delidir ne yapsa yeridir” mantığıyla birkaç hafta akıl hastanesinde yattıktan sonra yeniden evine ve korkunç eylemlerine dönen Fatma Ç. cumartesi akşamı yine bir kedinin derisini yüzmüşken suçüstü yakalandı.

24.11.2020

Kapalı hastaneler açılsın, kapasite yaratılsın

Koronavirüs salgınını ya da artık ezberlenen şekliyle Covid-19 Pandemisi yazmak benim için de, okuyucu için de sıkıntılı bir hal.

19.11.2020

Yeni döneme dair

Artık restoran ve kafe gibi işletmeler saat 22.00’den sonra kapılarını kapatmak zorunda.

5.11.2020