EKSTRA
MENÜ

Sezgin Baran Korkmaz

Sezgin Baran Korkmaz haberleri sayfasında güncel ve son dakika Sezgin Baran Korkmaz hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 138 Sezgin Baran Korkmaz haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Sezgin Baran Korkmaz Haberleri

Sezgin Baran Korkmaz’ın Türkiye’ye iade gerekçesi Avrupa Suçluların İadesi Anlaşması

Sezgin Baran Korkmaz’ın Türkiye’ye iade gerekçesi 'Avrupa Suçluların İadesi Anlaşması'

Avusturya Wels Mahkemesi’nin SBK Holdingin sahibi Sezgin Baran Korkmaz’ın Türkiye’ye iade edilmesiyle ilgili, her iki ülkenin de tarafı olduğu ‘Avrupa Suçluların İadesi Anlaşması’nı gerekçe gösterdi. Mahkeme Türkiye’nin talebinin, bu sözleşmenin şartlarına ve Avusturya Suçluların İadesi Kanuna uygun olduğu görüşüyle Sezgin Baran Korkmaz’ın Türkiye’ye iade edilmesine karar verdi.

31.08.2021Gündem
Son dakika haberi: Türkiyenin Sezgin Baran Korkmazla ilgili iade talebi kabul edildi

Son dakika haberi: Türkiye'nin Sezgin Baran Korkmaz'la ilgili iade talebi kabul edildi

Sezgin Baran Korkmaz'ın avukatı Murat Volkan Dülger, müvekkili hakkındaki son gelişmelere ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Dülger, Avusturya mahkemesinin 25 Ağustos'ta Korkmaz'ın Türkiye'ye iadesine karar verdiğini açıkladı. ABD'nin iade talebiyle ilgili incelemenin ardından durumun netleşeceğini aktaran Dülger, Sezgin Baran Korkmaz'ın Avusturya Adalet Bakanlığı'nın kararı doğrultusunda Türkiye'ye iade edilebileceğini duyurdu.

30.08.2021Gündem
Sezgin Baran Korkmaz hakkında ABD’nin iade dosyası da mahkemeye ulaştı

Sezgin Baran Korkmaz hakkında ABD’nin iade dosyası da mahkemeye ulaştı

Kara para aklama ve dolandırıcılık suçlamalarıyla kırmızı bültenle aranırken Avusturya’da tutuklanan SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz hakkında ABD’den beklenen iade dosyasının da mahkemeye ulaştığı öğrenildi.

12.08.2021Gündem
Avusturyada tutuklu bulunan Sezgin Baran Korkmazla ilgili yeni gelişme Tutukluluk hali 22 Eylüle kadar uzatıldı

Avusturya'da tutuklu bulunan Sezgin Baran Korkmaz'la ilgili yeni gelişme! Tutukluluk hali 22 Eylül'e kadar uzatıldı

Avusturya'daki Wels Yüksek Bölge Mahkemesi, Türkiye ve ABD tarafından kara para aklama soruşturması kapsamında aranan Sezgin Baran Korkmaz'ın tutukluluk halinin kaldırılmasına ilişkin yapılan itirazı kabul etmedi. Korkmaz'ın tutukluluk hali 22 Eylül'e kadar uzatıldı.

28.07.2021Gündem
Emekliye 2 bin TL ikramiye verin

'Emekliye 2 bin TL ikramiye verin'

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkındaki fezlekeyle ilgili, “Hükümet, genel başkanımızı damda 4 yıl yatırmakla tehdit ediyor” dedi. Emekliler için 2 bin lira bayram ikramiyesi öneren Faik Öztrak MYK toplantısı sonrası özetle şu açıklamaları yaptı:

6.07.2021Gündem
Avusturya mahkemesinden Sezgin Baran Korkmaz kararı

Avusturya mahkemesinden Sezgin Baran Korkmaz kararı

Gelen son dakika haberine göre, Wels Mahkemesi, Sezgin Baran Korkmaz'ın tutukluluğunun devamına karar verdi.

5.07.2021Haber
Son dakika: Avusturya mahkemesinden Sezgin Baran Korkmaz hakkında karar

Son dakika: Avusturya mahkemesinden Sezgin Baran Korkmaz hakkında karar

Gelen son dakika haberine göre, Wels Mahkemesi 19 Haziran'da Avusturya'da yakalan Sezgin Baran Korkmaz'ın tutukluluğunun devamına karar verdi. Türkiye ve ABD tarafından hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkartılan Korkmaz, 19 Haziran'da Avusturya'nın başkenti Viyana'ya yaklaşık 250 kilometre uzaklıkta bir kasabada emniyet güçlerince gözaltına alınmıştı.

5.07.2021Gündem
Son dakika... Türkiye, Sezgin Baran Korkmaz için harekete geçti Dosya gönderildi

Son dakika... Türkiye, Sezgin Baran Korkmaz için harekete geçti! Dosya gönderildi

Avusturya'nın Wels şehrinde yakalanan SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Sezgin Baran Korkmaz’ın Türkiye’ye iade edilmesi talebiyle Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan dosya Dışişleri Bakanlığı kanalıyla Viyana Eyalet Ceza Mahkemesine gönderildi.

30.06.2021Gündem
Sezgin Baran Korkmaz hakkında yeni detaylar...  Üç kişilik odada kalıyor

Sezgin Baran Korkmaz hakkında yeni detaylar... 'Üç kişilik odada kalıyor'

Avusturya'da tutuklanan SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz hakkından yeni detaylar ortaya çıktı. Korkmaz’ın Wels şehrinde bir otele yerleştikten sonra yakalandığı ve Viyana’ya getirildiği öğrenildi. Korkmaz'ın avukatı Volkan Dülger, müvekkilinin Avusturya'da en az 40 gün kalacağını, Türkiye ya da ABD'ye iade kararı verilmesinin daha fazla bir zamanı da alabileceğini belirtti.

23.06.2021Gündem
ABD’ye iade edilirse 225 yılla yargılanacak

ABD’ye iade edilirse 225 yılla yargılanacak

ABD’nin 28 Nisan’da çıkardığı yakalama kararı ile Avusturya’da gözaltına alınan Sezgin Baran Korkmaz için ‘’kara para aklama suçlarını işlemek için komplo’’ (20 yıl), havale dolandırıcılığı (her biri 20 yıl olmak üzere 10 havale) ve adli işlemin engellenmesi suçu (5 yıl) olmak üzere 225 yıla kadar hapis cezası istenecek.

23.06.2021Ekonomi
Avusturyada tutuklu bulunan Sezgin Baran Korkmaz için ABD de devreye girdi

Avusturya'da tutuklu bulunan Sezgin Baran Korkmaz için ABD de devreye girdi

Avusturya'da tutuklu bulunan Sezgin Baran Korkmaz'ın Türkiye'ye iadesi için çalışma başlatılmıştı. Kara para aklamakla suçlanan Korkmaz için ABD Adalet Bakanlığı da devreye girdiğini duyurdu. ABD Adalet Bakanlığı Korkmaz'ın iadesinin talep edileceğini açıkladı. Korkmaz, ABD'ye iade edilmesi halinde 225 yıl hapis cezası alabilir. Korkmaz'ın hangi ülkeye iade edileceğine ilişkin karar 2 hafta sonra yapılacak mahkemede belli olacak.

22.06.2021Gündem
Uğur Dündardan Yılmaz Özdile sert tepki: Yazıklar olsun, sana hakkımı helal etmiyorum

Uğur Dündar'dan Yılmaz Özdil'e sert tepki: Yazıklar olsun, sana hakkımı helal etmiyorum

Dün akşam Sözcü Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Ve bazı medya kuruluşlarını Sezgin Baran Korkmaz'ın finanse ettiğini iddia etti. Özdil mesajında, "Neden bazı araştırmacı gazeteciler hala suskun kalıyorlar" dedi. Bu mesajın ardından Gazeteci Uğur Dündar devreye girdi ve Özdil'e sert tepki gösterdi.

22.06.2021Gündem
ABDden Sezgin Baran Korkmaza iade talebi

ABD'den Sezgin Baran Korkmaz'a iade talebi

Avusturya'da tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz için ABD devreye girdi. ABD, Korkmaz'ın ülkeye iadesini istedi. Ayrıca Korkmaz'ın önümüzdeki haftalarda kara para aklama suçlarından mahkemeye çıkacağı da belirtildi

22.06.2021Haber
Uğur Dündardan Yılmaz Özdile sert tepki

Uğur Dündar'dan Yılmaz Özdil'e sert tepki

Dün akşam Sözcü Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Ve bazı medya kuruluşlarının Sezgin Baran Korkmaz'ın finanse ettiğini iddia etti. Özdil mesajında, "Neden bazı araştırmacı gazeteciler hala suskun kalıyorlar" dedi. Bu mesajın ardından Gazeteci Uğur Dündar devreye girdi ve Özdil'e sert tepki gösterdi.

22.06.2021Haber
Öztraktan HDP yorumu: Milletin vicdanını yaralar

Öztrak'tan HDP yorumu: Milletin vicdanını yaralar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, HDP’ye kapatma davası için, “Siyasi partiler suç işlemez, mensupları suç işler. Talimatla açılan bir davayla parti kapatılması milletin vicdanını yaralar” dedi.

22.06.2021Gündem
Sezgin Baran Korkmaz Türkiye’ye iade edilmeyi istiyor

'Sezgin Baran Korkmaz Türkiye’ye iade edilmeyi istiyor'

Kara para aklama ve dolandırıcılık suçlamalarıyla kırmızı bültenle aranırken Avusturya’da tutuklanan SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz’ın avukatı Volkan Dülger, müvekkilinin Türkiye’ye iade edilmesini talep edeceğini söyledi. Dülger “Bugün ya da yarın başvurumuzu yapacağız" dedi. Öte yandan Korkmaz'ın Viyana'da gerçekleşen ilk duruşmasında mahkeme görevsizlik kararı verirken, Korkmaz'ın yakalandığı Vels'de davanın görüleceğine hükmetti.

21.06.2021Gündem
Son dakika: Sezgin Baran Korkmazın iade işlemleri için Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhundan açıklama: Süreci başlattık

Son dakika: Sezgin Baran Korkmaz'ın iade işlemleri için Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun'dan açıklama: 'Süreci başlattık'

Sezgin Baran Korkmaz'ın yakalanması sürecinde son dakika gelişmesi yaşandı. Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, Sezgin Baran Korkmaz’ın gözaltına alınması ile ilgili bugün yaptığı açıklamada “İade işlemleri için süreci 19 Haziran tarihiyle başlatmış durumdayız” dedi.

20.06.2021Gündem
Sezgin Baran Korkmaz, Avusturya’da gözaltına alındı

Sezgin Baran Korkmaz, Avusturya’da gözaltına alındı

Türkiye ve ABD tarafından aranan, SBK Holding ve 6 şirketine yönelik kara para aklama soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz, Avusturya’da gözaltına alındı.

19.06.2021Gündem
Milletimizin gönlüne de talibiz

Milletimizin gönlüne de talibiz

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, erken seçim talebini yineleyerek “Milletimizin sadece oyuna değil gönlüne de talibiz” dedi. Öztrak, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı gündemine ilişkin yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

8.06.2021Gündem
Sezgin Baran Korkmaz’a tutuklama kararı

Sezgin Baran Korkmaz’a tutuklama kararı

Kara para aklama iddiaları gündeme gelince Aralık 2020’de yurtdışına çıkan ve bir daha Türkiye’ye dönmeyen SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Borajet’in eski sahibi Sezgin Baran Korkmaz hakkında tutuklama kararı çıkartıldı.

18.05.2021Ekonomi
SBK Holdingin Sahibi Sezgin Baran Korkmaz hakkında tutuklama kararı verildi

SBK Holding'in Sahibi Sezgin Baran Korkmaz hakkında tutuklama kararı verildi

YURTDIŞINDA bulunan SBK Holding'in sahibi işadamı Sezgin Baran Korkmaz'ın da arasında olduğu 10 sanığın yargılandığı, "mal varlığı değerini aklama" davasının ilk duruşması görüldü. Mahkeme, 3 yıldan 7,5 yıla kadar hapis istenen sanık Sezgin Baran Korkmaz hakkındaki yakalama kararının kaldırarak, yokluğunda tutuklama kararı verdi. Haklarında yakalama kararı bulunan Sanıklar Olessia Zoubkova, Levon Termendzhyan ve Jacob Ortell Kıngston hakkında yakalama kararını da kaldıran mahkeme, bu sanıkların bulundukları ülkeden ifadelerinin alınmasına hükmetti.

17.05.2021Gündem
SBK Holding’den ABD mahkemesine başvuru: ‘21 milyon doları geri ödeyeceğiz’

SBK Holding’den ABD mahkemesine başvuru: ‘21 milyon doları geri ödeyeceğiz’

Türkiye’de hakkında gözaltı kararı bulunan kaçak durumdaki işinsanı Sezgin Baran Korkmaz’ın avukatları, Amerikalı ortaklarının yargılandığı ABD mahkemesine 21 milyon doları geri ödeyeceklerini bildirdi.

26.02.2021Ekonomi
Korkmaz’ın yurtdışına çıkış görüntüleri ortaya çıktı

Korkmaz’ın yurtdışına çıkış görüntüleri ortaya çıktı

Biyodizel ürettikleri iddiasıyla ABD Hazinesi’ni 511 milyon dolar dolandıran Kingston kardeşlerin 134 milyon dolarını Türkiye’de aklamakla suçlanan SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz’ın 5 Aralık 2020 günü THY’ye ait tarifeli uçakla yurtdışına çıkış görüntüleri ortaya çıktı.

2.01.2021Ekonomi
Sezgin Baran Korkmazın yurtdışına çıkış görüntüleri ortaya çıktı

Sezgin Baran Korkmaz'ın yurtdışına çıkış görüntüleri ortaya çıktı

SBK Holding A.Ş. sahibi Sezgin Baran Korkmaz'ın yurtdışına çıkış görüntüleri ortaya çıktı. Korkmaz, 5 Aralık'ta eşiyle birlikte İstanbul Havalimanı'ndan yurtdışına çıkıyor.

1.01.2021Haber
SBK Holding ve 6 şirketine yönelik kara para aklama soruşturması

SBK Holding ve 6 şirketine yönelik kara para aklama soruşturması

SBK Holding ve bağlı şirketlerinde kara para aklanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 11 kişiden 1'i tutuklandı, 10'u adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldı.

31.12.2020Gündem
Tefecilikten para aklamaya

Tefecilikten para aklamaya

Sezgin Baran Korkmaz’la ilgili madalyonun bir yüzünde ayakkabı boyacılığından holding patronluğuna giden bir hikâye, diğer tarafında ise tefecilikten uluslararası karapara aklamaya kadar uzanan bir dizi suç zinciri var.

31.12.2020Gündem
SBK Holding soruşturmasında flaş gelişme Eşi de ifade veriyor

SBK Holding soruşturmasında flaş gelişme! Eşi de ifade veriyor

SBK Holding ve bağlı şirketlerde karapara aklanmasına yönelik soruşturma kapsamında, firari şüpheli, şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz'ın eşi Gökçen Korkmaz ifade veriyor.

30.12.2020Gündem
Kara para aklama operasyonunda yakılmış cep telefonu bulundu

Kara para aklama operasyonunda yakılmış cep telefonu bulundu

Kara para akladıkları iddiasıyla haklarında gözaltı kararı verilen SBK Holding ve alt şirket yöneticisi 19 kişiden 10'u gözaltına alınırken holdingin yurt dışında firari olan patronu Sezgin Baran Korkmaz’ın evinde yapılan aramalarda şömine içerisinde yakılmış halde bulunan cep telefonu polis kamerasına yansıdı.

30.12.2020Haber
Kara para aklama soruşturmasında yeni görüntü Evinde şöminede bulundu

Kara para aklama soruşturmasında yeni görüntü! Evinde şöminede bulundu

Kara para akladıkları iddiasıyla haklarında gözaltı kararı verilen SBK Holding ve alt şirket yöneticisi 19 kişiden 10'u gözaltına alınırken holdingin yurt dışında firari olan patronu Sezgin Baran Korkmaz’ın evinde yapılan aramalarda şömine içerisinde yakılmış halde bulunan cep telefonu polis kamerasına yansıdı.

30.12.2020Gündem
Sezgin Baran Korkmaz’a karapara operasyonu

Sezgin Baran Korkmaz’a karapara operasyonu

Biyodizel ürettikleri iddiasıyla ABD Hazinesi’ni 511 milyon dolar dolandıran Kingston Kardeşler’in 134 milyon dolarını Türkiye’de aklamakla suçlanan SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz’ın da aralarında bulunduğu 19 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

30.12.2020Gündem
Kara para aklama soruşturmasında dikkat çeken detaylar Şömineden yakılmış cep telefonu çıktı

Kara para aklama soruşturmasında dikkat çeken detaylar! Şömineden yakılmış cep telefonu çıktı

SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz'ın da aralarında bulunduğu 19 kişiye yönelik İstanbul merkezli 4 ilde "kara para aklama, mal ve hizmet alımı olmadan yüksek tutarda para transferleri yapmak'' suçlamalarıyla operasyon düzenlendi. Operasyonda haklarında gözaltı kararı verilenlerden 10'u yakalandı. SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz'ın da arasında bulunduğu 8 kişinin ise yurt dışında olduğu tespit edildi. Sezgin Baran Korkmaz'ın evinde yapılan aramalarda ise şömine içerisinde yakılmış halde cep telefonu ele geçirildiği öğrenildi. Soruşturmada önemli bilgiler ortaya çıktı.

29.12.2020Gündem
SBK Holdinge operasyon düzenlendi

SBK Holding'e operasyon düzenlendi

SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz'ın da aralarında bulunduğu 19 kişiye yönelik İstanbul merkezli 4 ilde "kara para aklama, mal ve hizmet alımı olmadan yüksek tutarda para transferleri yapmak'' suçlamalarıyla operasyon düzenlendi. Operasyonda haklarında gözaltı kararı verilenlerden 10'u yakalandı. SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz'ın da arasında bulunduğu 8 kişinin ise yurt dışında olduğu tespit edildi. Sezgin Baran Korkmaz'ın evinde yapılan aramalarda ise şömine içerisinde yakılmış halde cep telefonu ele geçirildiği öğrenildi.

29.12.2020Haber
SBK Holdinge yönelik operasyon... Gözaltılar var

SBK Holding'e yönelik operasyon... Gözaltılar var

SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz'ın da aralarında bulunduğu 19 kişiye yönelik İstanbul merkezli 4 ilde "kara para aklama, mal ve hizmet alımı olmadan yüksek tutarda para transferleri yapmak'' suçlamalarıyla operasyon düzenlendi. Operasyonda haklarında gözaltı kararı verilenlerden 10'u yakalandı. SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz'ın da arasında bulunduğu 8 kişinin ise yurt dışında olduğu tespit edildi. Sezgin Baran Korkmaz'ın evinde yapılan aramalarda ise şömine içerisinde yakılmış halde cep telefonu ele geçirildiği öğrenildi.

29.12.2020Gündem
Çevreci Kübra’nın okuluna teknoloji sınıfı

Çevreci Kübra’nın okuluna teknoloji sınıfı

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde, ilki geçen eylül ayında düzenlenen ‘Uluslararası Kültür, Sanat ve Üzüm Festivali’ne katılan iş insanı Sezgin Baran Korkmaz, yere atılan içecek kutularını toplayıp, çöp kutusuna atarken gördüğü Kübra Çoban’a verdiği sözü tuttu. Korkmaz, Kübra’nın öğrencisi olduğu Alaşehir Ortaokulu’nun öğretmenler odasını yeniledi, bilim ve teknoloji sınıfı oluşturulmasını sağladı. Bilim ve teknoloji sınıfı törenle açıldı.

10.10.2018Eğitim
Son dakika... Aziz Yıldırıma büyük şok

Son dakika... Aziz Yıldırım'a büyük şok

SBK Holding'e verilen çekin karşılıksız çıkması üzerine Aziz Yıldırım ile 2'si Yıldırım'a ait 3 şirkete yönelik haciz kararı alındı. 500 bin dolar alacağını bugünkü kur üzerinden 3 milyon 5 bin TL olarak isteyen SBK Holding'in başlattığı icra takibi sonunda verilen haciz kararında kapalı kapıların çilingirle açılması istendi. Kararın ardından şirket ile Aziz Yıldırım arasında anlaşma sağlandı ve hacizle icra işlemi durduruldu.

3.10.2018Ekonomi
Çevreci ortaokul öğrencisine ödül

Çevreci ortaokul öğrencisine ödül

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde, bu yıl ilk kez düzenlenen ‘Uluslararası Kültür, Sanat ve Üzüm Festivali’ etkinliklerinde, konser alanında yere atılan içecek kutularını toplayıp, çöp kutusuna atan ortaokul öğrencisi Kübra Çoban, eğitim gönüllüsü iş insanı Sezgin Baran Korkmaz tarafından ödüllendirildi. Korkmaz, Kübra’nın okuduğu okula onun adına bilgisayar ve teknoloji sınıfı yaptırıp, öğretmenler odasını da yenileme sözü verdi.

10.09.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

Baran Korkmaz olayı Karslıların ağrına gitti

Yalçın Bey, dünkü Karslı 500 gazeteci unsurunu da içeren yazınızı okudum.

1.07.2021

13.5 milyon emekli, dul ve yetimin yüzü gülmüyor

Atatürk’ün emekliye ayrıldığı 30 Haziran (1927) ‘Emekliler Günü’ olarak kutlanıyor.

30.06.2021

Amerika’nın ayaklandırma projesi

Amerika Birleşik Devletleri, bir yandan silah ve maddi kaynak sağladığı terör örgütü PKK ile diğer yandan koruyup kolladığı Fetullahçı Terör Örgütü ile Türkiye’ye saldırırken şimdi de doğrudan sivil toplum kuruluşları eliyle kaos planını devreye sokmaya başladı.

28.06.2021

SBK meselesinde fotoğraf aslında 2018 sonbaharında ortaya çıkmış, ancak...

Bu yazıda aktaracağım erişim engelleme kararlarına göz gezdirildiğinde, aslında fotoğraf 2018 yılı eylül ayında büyük ölçüde ortaya çıkmış gibi görünüyor.

25.06.2021

Bir muhalefet partisi yerli aşı konusunda şu tutumu alabilir

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı uyarmış.

24.06.2021

Sezgin Baran Korkmaz hakkındaki iddianamelere giden süreç

Son günlerdeki tartışmaların odağındaki isim olarak beliren Sezgin Baran Korkmaz hakkında yakın zamanlarda biri Türkiye’de diğeri ABD’de hazırlanan iki ayrı iddianameye baktığımızda, kendisinin özellikle ABD bağlantılı suç faaliyetleriyle ilgili pek çok gerçeğin aslında iki yılı aşkın bir süredir açık bilgi niteliği taşıdığını görüyoruz.

23.06.2021

İki gün dolmadan taburcu olmuşlar

‘Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, Yeşilköy Havalimanı’nda pist yerine yapılan hastanede yatarak tedavi gören hasta sayısını ve yurtdışı kaynaklı hastaları sorduk.

6.01.2021

Veysel Eroğlu anlatıyor: İstanbul’un su sorununu nasıl çözdük!

Su ve kuraklık üzerine görüş belirten uzmanlara yerimizin imkânı ölçüsünde yer vermeye çalışıyoruz. Kuraklık konusunda neredeyse iki yıla yakındır yazılar yazıyor, uyarılar yapıyoruz. Tarlaya, bahçeye, derelere ve Ergene’ye bakınca, Istrancaların suyunun nasıl ‘boca’ edildiğini gördükçe büyük bir felaketle karşılaşacağımızı kestirebiliyorduk. Su, toprak ve ormancı hocalarımızı sık sık dinliyorduk. Bu arada Kenan Mortan gibi iklim dengesizliğine küresel ısınma gözüyle bakan bilim yazarlarına da söz veriyoruz.

30.12.2020

Unico Sigorta’da neler oluyor?

Birkaç gündür eş, dost arayıp, ‘Unico Sigorta’da neler oluyor, duyduğumuza göre el konulmuş, senin haberin var mı?’ diye soruyor. Hatta kimi sigorta acenteleri, ‘el mi konuldu, bizim de işimiz oluyor, ne yapacağız?’ diye merak ediyor.

19.10.2020

CHP’nin Ali Koç’tan öğreneceği yedi şey

- BİR: Yenilince bırak ortadan kaybolmayı, kalabalığı yara yara ortaya çıkabilme cesareti göstermek.

1.10.2018

Can Dündar yiğit değil de Ahmet Hakan yiğit mi?

CAN Dündar’a “Almanya’nın rahat ve güvenli kucağından Erdoğan’a soru sormak yiğitlik değil” dedim ya...

27.09.2018