EKSTRA
MENÜ

Mübariz Mansimov

Mübariz Mansimov haberleri sayfasında güncel ve son dakika Mübariz Mansimov hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 243 Mübariz Mansimov haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Mübariz Mansimov Haberleri

Son dakika... Mansimov’a kardeşinden nitelikli dolandırıcılık suçlaması

Son dakika... Mansimov’a kardeşinden nitelikli dolandırıcılık suçlaması

FETÖ’ye yardım suçlamasıyla 5 yıl hapis cezası alan Azerbaycan uyruklu iş insanı Mübariz Mansimov Gurbanoğlu ve şirket yöneticisi Nuray N.P. hakkında, kardeşi Marif Mansimov tarafından ‘Nitelikli dolandırıcılık’ ve ‘Güvenin kötüye kullanılması’ iddialarıyla suç duyurusunda bulunuldu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verilen suç duyurusu dilekçesinde, Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’nun “kamuoyuna da yansıyan kirli ilişkiler içine girdiği, gerçekte olmadığı halde devlet adamlarıyla yakın ilişkisi olduğunu söyleyerek iş dünyası ve bankacıları dolandırmaya çalıştığı” iddia edildi.

23.09.2021Gündem
İstinaf Mahkemesi Mübariz Mansimovun cezasını onadı

İstinaf Mahkemesi Mübariz Mansimov'un cezasını onadı

İstinaf Mahkemesi, iş insanı Mübariz Mansimov Gurbanoğlu'na 'FETÖ'ye bilerek ve isteyerek yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezasını onadı. Mahkeme, Gurbanoğlu'na verilen ev hapsi şeklindeki adli kontrol tedbirini kaldırırken İstanbul sınırlarını terk etmemek şeklindeki adli kontrol tedbirini uyguladı.

30.06.2021Gündem
Ünlü iş adamı Mubariz Mansimov Gurbanoğluna FETÖden hapis cezası

Ünlü iş adamı Mubariz Mansimov Gurbanoğlu'na FETÖ'den hapis cezası

Gelen son dakika haberine göre, 'FETÖ üyeliği' suçundan yargılanan Mubariz Gurbanoğlu'na, "FETÖ'ye bilerek ve isteyerek yardım" suçundan 5 yıl hapis cezası verildi. Mahkeme, tahliyesine karar verdiği Gurbanoğlu'na adli kontrol şartı ve yurtdışı yasağı koydu.

5.03.2021Gündem
FETÖ üyeliğinden tutuklanan Mübariz Mansimov iflas etti

FETÖ üyeliğinden tutuklanan Mübariz Mansimov iflas etti

Fetullahçı Terör Örgütü üyeliği kapsamında 17 Mart günü tutuklanarak cezaevine gönderilen iş adamı Mübariz Mansimov’un sahibi olduğu dünya çapında faaliyet gösteren Palmali Holding Company Limited isimli şirket iflas etti. Çeşitli ülkelerdeki bankalar, şirketin var olan 900 milyon dolarlık borcunun peşine düştü. Alman bankası, kredisi ödenmeyen gemilere el koydu ve devir işlemlerine başladı. Rusya mahkemesi, şirketin iflasını onaylayınca Rus banka, kredisi ödenmeyen gemileri geri aldı. Gemiler para etmeyince İngiltere’ye koşan bankanın talebi sonrası İngiltere Yüksek Mahkemesi, Mansimov’un tüm dünyadaki mal varlıkları ve banka hesaplarının dondurulması yönünde ihtiyati tedbir kararı verdi.

31.05.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Ünlü iş adamı Mubariz Mansimov Gurbanoğlu FETÖden tutuklandı

Son dakika haberi: Ünlü iş adamı Mubariz Mansimov Gurbanoğlu FETÖ'den tutuklandı

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Forbes dergisinin ‘dünyanın en zengin 500 iş insanı’ listesinde yer alan Palmali Grubu’nun kurucusu Mubariz Mansimov Gurbanoğlu tutuklandı.

17.03.2020Gündem
Mubariz Mansimov’a FETÖ gözaltısı

Mubariz Mansimov’a FETÖ gözaltısı

Forbes dergisinin ‘dünyanın en zengin 500 iş insanı’ listesinde yer alan Palmali Grubu’nun kurucusu Mubariz Mansimov Gurbanoğlu FETÖ’den gözaltına alındı.

16.03.2020Gündem
Son dakika... Ünlü iş adamı Mubariz Mansimov Gurbanoğlu gözaltına alındı

Son dakika... Ünlü iş adamı Mubariz Mansimov Gurbanoğlu gözaltına alındı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü bir soruşturma kapsamında Palmali Grubu’nun kurucusu Azeri kökenli Mubariz Mansimov Gurbanoğlu FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Gurbanoğlu'nun kaldığı adreslerde arama yapıldı.

15.03.2020Ekonomi
Katliam dünyaya duyurulacak... Sosyal medyada Hocalı İçin Paylaş

Katliam dünyaya duyurulacak... Sosyal medyada ''Hocalı İçin Paylaş''

Hocalı katliamının 27. yıldönümünde, katliamı dünyaya duyurmak amacıyla uluslararası sosyal medya kampanyası düzenledi. Katliamı sosyal medya ağlarıyla duyurmayı hedefleyen toplantıya iş, spor, sanat ve siyaset camiasından çok sayıda kişi katıldı.

26.02.2019Gündem
Ünlü işadamı açıkladı Türkiye’den ayrılıyor mu

Ünlü işadamı açıkladı! Türkiye’den ayrılıyor mu?

Palmali Grubu’nun kurucusu Azeri kökenli Mubariz Mansimov Gurbanoğlu, Socar ile ortaklığını bitiren, Lukoil ile de davalık olan Palmali Grubu’nun Shell, Total, Glencore, BP gibi dünyanın dev şirketleriyle çalışmaya devam ettiğini söyledi. Hakkında sık sık asılsız söylentilerin çıkarıldığını söyleyen Mansimov, “Gidiyor diyorlar yıllardır, buradayım. Türkiye’yi seviyorum. Burada çalışmaya da devam ediyorum” dedi.

9.02.2018Ekonomi
Yeni gemileri Türk yapımı

Yeni gemileri Türk yapımı

Palmali Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mübariz Mansimov Gurbanoğlu, yeni gemi filosunu Türkiye'de yaptıracaklarını, bu amaçla yakın zamanda bir ihaleye çıkacaklarını açıkladı. Mansimov, “Yatırımlarımız yavaşlamadı. Büyümeye devam ediyoruz” dedi.

1.11.2017Ekonomi
Palmali yeni gemi filosunu Türkiyede yaptıracak

Palmali yeni gemi filosunu Türkiye'de yaptıracak

Palmali Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mübariz Mansimov Gurbanoğlu, yeni gemi filosunu Türkiye’de yaptıracaklarını, bu amaçla yakın zamanda bir ihaleye çıkacaklarını açıkladı.

31.10.2017Ekonomi
Mansimovdan Rus devine savaş

Mansimov'dan Rus devine savaş

PALMALİ Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Türk şirketi Palmali Denizcilik, Rus petrol devi Lukoil’e bağlı ‘Litasco’ firmasını mahkemeye verdi.

19.09.2017Ekonomi
Mansimovdan Rus deve 2 milyar dolarlık şok dava

Mansimov'dan Rus deve 2 milyar dolarlık şok dava

Palmali şirketler grubu bünyesinde faaliyet gösteren Türk şirketi Palmali Denizcilik, Rus petrol devi Lukoil'e bağlı 'Litasco' firmasını mahkemeye verdi.

19.09.2017Ekonomi
Mansimov: Azerbaycan-Türkiye kardeşliği ebedidir

Mansimov: Azerbaycan-Türkiye kardeşliği ebedidir

Palmali Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mübariz Mansimov, 15 Temmuz tarihinin Demokrasi ve Milli birlik günü olduğunu ifade ederek, " Darbenin yaşandığı ilk dakikalarda Azerbaycan halkın yüreği ve kalbi, Türkiye milletinin yanındaydı" dedi.

17.07.2017Ekonomi
Ermenistanın sivillere saldırısına tepki

Ermenistan'ın sivillere saldırısına tepki

ERMENİSTAN ordusunun önceki gün Azerbaycan’ın Fuzuli bölgesinin Alhanlı köyüne havan topu saldırısı sonucunda, 2 yaşındaki Zehra ile 50 yaşındaki büyükannesi hayatını kaybetti.

6.07.2017Gündem
Yanlış kararlar Yalıkavak’ı götürdü

Yanlış kararlar Yalıkavak’ı götürdü

Profilo’nun kurucusu Jak Kamhi’nin oğlu işadamı Cefi Kamhi 18 yıllık suskunluğunu bozdu. “Yıllar içerisinde bana ve aileme yapılan haksızlıklarla ilgili hukuki mücadelemiz sürüyor. İşlerimiz de iyi” diye konuşan Kamhi, “ Yalıkavak Marina hayalimdi. O dönemin ekonomik koşulları ve insan bazen hayatta yanlış kararlar alıyor o kararlardan dolayı marinayı elden çıkarmak zorunda kaldım” açıklamasını yaptı.

19.05.2017Ekonomi
Lüks Edition gitti butik Centric geldi

Lüks Edition gitti butik Centric geldi

Turizmde yaşanan kan kaybına ilişkin sinyaller gelmeye devam ediyor. Özellikle İstanbul güvenlik problemlerinin de etkisiyle büyük sıkıntı yaşıyor.

6.03.2017Ekonomi
Mansimov mini denizaltı bağışladı

Mansimov mini denizaltı bağışladı

PALMALİ Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mubariz Mansimov Gurbanoğlu, sahibi olduğu DeepFlight DF-302 Super Falcon 2 model mini denizaltısını Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığı’na bağışladı.

10.01.2017Ekonomi
Tam yol ileri

Tam yol ileri

Azerbaycan-Türk ortak şirketi Palmali Holding, Clarksons’un ‘Tanker Filosu Gemi Sahipleri Derecelendirme Raporu’nda dünyada ilk 10’a girdi. Filolarında 140 gemisi bulunduğunu belirten Palmali Holding Mali İşler Başkanı Jalil Javadov, “Hedefimiz dünyanın 1 numaralı gemicilik şirketi olmak” dedi.

13.10.2016Ekonomi
Mansimov, Socar’la masada

Mansimov, Socar’la masada

Azeri işadamı Mübariz Mansimov Palmali Grubun hisselerinin bir bölümünü satmak üzere Azerbaycan Devlet şirketi Socar ve ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs ile masada. 270 gemilik filoya sahip grubun satışının Ağustos ayı içinde sonuçlanması bekleniyor.

23.07.2016Ekonomi
Asıl işimiz denizcilikte büyüyeceğiz

Asıl işimiz denizcilikte büyüyeceğiz

MARİNASINI, villalarını sattığı, işlerinin kötü gittiğiiddialarına cevap veren Mübariz Mansimov, “Burada yaşıyoruz, gitmeyi hiç düşünmedik. Turizmde küçüleceğiz ama denizcilikte tonaj kapasitemizi 3 milyon tondan 5 milyona çıkaracağız” dedi.

12.02.2016Ekonomi
FUSİAD*

FUSİAD*

Türk futbolu yeni patronunu seçti. Yıldırım Demirören 42’nci Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı olurken yönetim kurulunda işadamlarının çoğunlukta olması dikkat çekti. 14 üyenin 11’inin işadamı kimliği bulunması, yeni yönetim için ‘Futbol Seven İşadamları Derneği’ (FUSİAD) yorumlarına neden oldu. * Futbol Seven İşadamları Derneği

27.06.2015Ekonomi
Fikret Orman : Demba Banın bizim açımızdan gitmesinde bir sakınca yok

Fikret Orman : "Demba Ba'nın bizim açımızdan gitmesinde bir sakınca yok"

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde Kartal Yuvası Mağazası'nın açılışını yaptı. Açılışta basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Orman, Federasyon seçimlerinde Demirören'i destekleyeceklerinin altını çizdi. Demba Ba konusunda ise "Bizim açımızdan gitmesinde bir sakınca yok" dedi.

21.06.2015Futbol
Gemimi satıp rakip yaratmam

'Gemimi satıp rakip yaratmam'

Shovket Alekperova adlı gemisinin bir başka şirkete satıldığı iddialarını reddeden Palmali Grubu’nun Başkanı Mansimov Gurbanoğlu “Yaşlanan gemileri bile rakip yaratmamak için hurdaya vermeye çalışıyoruz. Niye satayım” dedi.

17.04.2015Ekonomi
Fikret Orman: Bunlar ahlaksız, o paraları haram ediyorum

Fikret Orman: Bunlar ahlaksız, o paraları haram ediyorum!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, kulübe dün getirilen haciz ve İran asıllı iş adamı Reza Zarrab'ın Vodafone Arena'dan loca almasıyla ilgili flaş açıklamalar yaptı.

16.04.2015Futbol
Cennet Koyu ihalesi belli oldu

Cennet Koyu ihalesi belli oldu

BODRUM'daki Tilkicik Koyu'ndaki yat limanı, turizm tesisi ve konut imarlı 400 bin metrekarelik arazinin ihalesini Palmali Group Company kazandı. İhaleyi kazanan grup çevrecilerin tepkisini çeken marina projesinden vazgeçip, çevreye duyarlı kalınarak, ilçenin mimarisine uygun villa ve otel tesisi yapılacağı bildirildi.

29.03.2015Ege

Bu filmi anneme ithaf ediyorum

Azerbaycan’ın kurtuluşunun 25’inci yılı için çekilen ve dün vizyona giren “Kanlı Ocak” filminin galası, geçtiğimiz akşam Kanyon’da yapıldı.

27.02.2015Magazin
Uçan Tekneler Yenikapı’da

Uçan Tekneler Yenikapı’da

‘Extreme Sailing Series’in İstanbul etabının açı- lışı dün görkemli bir törenle gerçekleştirildi.

11.09.2014Diğer
Dünyadaki en yetenekli yelkenciler Yenikapıda

Dünyadaki en yetenekli yelkenciler Yenikapı'da

"Extreme Sailing Series"in Yenikapı sahilindeki İstanbul etabı öncesi düzenlenen resmi açılışına Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç da katıldı. Bakan Kılıç: "Yarış yaparken yüksek derecede müsabakaların heyecanı olacak. Ama inanıyorum ki yarışlar bittiğinde konuşulacak konular Türkiye'nin ve İstanbul'un ne kadar güzel bir evsahipliği yaptığı olacaktır".Sezonun 8. yarışı olan İstanbul etabında Türk takımı "Team Turx"ün de aralarında yer alacağı 12 ekip yarışacak.

11.09.2014Diğer
Fikret Ormandan mesajlar

Fikret Orman'dan mesajlar

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, özel yaşamıyla eleştirilen Gökhan Töre’ye ve diğer futbolculara, televizyondan canlı yayınlanan imza töreninde mesaj gönderdi: “Umarım Beşiktaş formasının kıymetini bilirsiniz.”

4.09.2014Futbol
Maçlara Ahmet Kaya şarkıları ve Yasin dinleyerek hazırlanırım

Maçlara Ahmet Kaya şarkıları ve Yasin dinleyerek hazırlanırım

İspanya’daki altın sezonun üzerinden geçerken de magazine yaptığı geometrik açıklamaları konuşurken de aynı kahkaha, aynı rahatlık…

6.07.2014Hayat
Başkanın helikopteri

Başkanın helikopteri

Aziz Yıldırım ve eşi Gonca Yıldırım, hafta sonunu Bodrum’da geçirdi.

1.07.2014Magazin
Hem denizde hem karada gidiyor

Hem denizde hem karada gidiyor

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde, hem karada ve hem de denizde gidebilen Quadski adlı aracı görenler, şaşkınlıklarını gizleyemedi. Yaz aylarının büyük bir bölümünü ilçede geçiren dünyaca ünlü Azeri işadamı Mübariz Masimov tarafından getirtilen araç, 5 saniyede ATV’den jet skiye dönüşebilme özelliğiyle dikkat çekti.

14.06.2014Teknoloji
890 bin dolara loca aldı

890 bin dolar'a loca aldı

Beşiktaş’ın yeni stadı Vodafone Arena’nın localarına ünlü işadamları büyük ilgi gösterdi. Ömer Sabancı, 3 yıllığına 20 metrekarelik locaya 890 bin dolar ödeyerek Türkiye’nin en pahalı mekânlarından birine sahip oldu. Siyah beyazlıların locası lüks semtlerdeki ofis fiyatlarını en az 25’e katladı.

2.04.2014Futbol
Burnu kırıldı

Burnu kırıldı

Güzel başlayan gece, tatsız bitti...

7.03.2014Gündem
Türkiyenin en büyük etçisini aldılar

Türkiye'nin en büyük etçisini aldılar

Türkiye'nin en büyük et restoranı olan Günaydın Et'in satışı kesinleşti. Ancak daha önce restoranın çoğunluk hissesini tek başına satın alacak isim olarak öne çıkan Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk'in yanına Azeri işadamı Mübariz Mansimov eklendi. İkili, Günaydın Et'ın yüzde 70 hissesini ortak olarak satın alacak.

14.02.2014Ekonomi

Yazar Sonuçları

Türk Telekom’da kader günü

Hazine’nin Türk Telekom’un yüzde 55 hissesine sahip Hariri Ailesi’nin bankalara olan 4 milyar 750 milyon dolarlık kredi borcunu ödemesi için verdiği 60 günlük süre dün doldu. Hazine’nin geçici olarak şirketin yönetim kurulunu değiştirmesi bekleniyor. Bu arada CEO Paul Doany’nin de gideceği ve yerine Ümit Önal’ın düşünüldüğü iddia ediliyor.

30.09.2017

Kara Kartallar şampiyonluğu kutladı

Beşiktaş, 2016-2017 sezonundaki lig şampiyonluğunu Four Seasons Hotel’de düzenlenen baloyla kutladı. Baloya siyah-beyaz renklere gönül veren iş, sanat ve spor dünyasının ünlü isimleri katıldı.

7.07.2017

Yeni adresinde

Fransız restoranı La Petite Maison, İstinye Park’a taşındı. Mekanın açılışı iki gün üst üste verilen davetle yapıldı.

10.05.2017

Mansimov Socar’la masada

Azeri işadamı Mübariz Mansimov Palmali Grubu’nun hisselerinin bir bölümünü satmak üzere Azerbaycan devlet şirketi Socar ve ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs ile masada. 270 gemilik filoya sahip grubun satışının ağustos ayı içinde sonuçlanması bekleniyor.

23.07.2016

Erden Timur Banyan’la masada

Dünyanın en ünlü 5 otel zinciri arasında yer alan Banyan’ın da Bodrum’u gündemine aldığını duymuştum. Meğer Nef Yalıkavak’taki Bodrum projesi için Banyan’la görüşüyormuş. Prestijli lokasyonlarda yer alan Banyan’ın gecelik fiyatları 1000 Euro’dan başlıyor.

4.06.2016

At'la Avrupa çıkarması

Geçmişte at sırtında Viyana kapılarına dayanan Türkler, şimdi de uluslararası at yarışlarıyla Türk bayrağını tüm dünyada dalgalandırıyor!

5.08.2015

Denizlerin formulası

Dünyanın en heyecanlı ve prestijli yelken yarışlarından biri olarak kabul edilen Extreme Sailing Series (ESS) 2014’ün 6. etabı 11-14 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da yapıldı.

15.09.2014

PATRONLAR NOBU KUYRUĞUNDA

Dünyaca ünlü şef Nobu Matsuhisa’nın ünlü aktör Robert de Niro ile kurduğu Nobu’nun Bodrum şubesi geçtiğimiz günlerde açıldı. İş dünyasının Japon mutfağı tutkunu patronları, mekâna rezarvasyon yaptırmak için kuyruğa girdi.

18.08.2014

Bodrum'da şampanya savaşları

Azeri işadamı Mübariz Mansimov’un sahibi olduğu Yalıkavak Palmarina’daki Billionaire Club’da “şampanya savaşları” yaşanıyor.

31.07.2014

Yas dolayısıyla kapalıyız

İsrail’in Gazze katliamı sebebiyle Türkiye’de üç günlük yas ilan edildi. Önceki gün başlayan yasla birlikte eğlence dünyasının patronları da müziğin sesini kısıp kapılarına kilit vurdu.

23.07.2014

Beton ve Türk gölü

BU kadar inançlı olup da...

29.06.2014

Cannes’dan en iyi mekan ödülü

67. Cannes Film Festivali’nde ‘en iyi film’den sonra ‘en iyi mekân’ ödülü de Türkiye’ye geldi.

31.05.2014