EKSTRA
MENÜ

Şahin Akdemir

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 319 haberi bulunmuştur.

Şahin Akdemir Haberleri

Ormanlar için ‘yangın bombası’

Ormanlar için ‘yangın bombası’

Osmaniye'de Şehit Binbaşı Adil Karagöz Anadolu Lisesi'nde bir grup öğrenci tarafından hazırlanan proje kapsamında "yangın bombası" geliştirildi.

27.09.2021Eğitim
Muğla Orman Bölge Müdürü: 15 günlük yangınlarda 52 bin hektar alan zarar gördü

Muğla Orman Bölge Müdürü: 15 günlük yangınlarda 52 bin hektar alan zarar gördü

Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak, Muğla'nın 9 ilçesindeki orman yangını sürecini ve yürütülen çalışmaları basın toplantısıyla değerlendirdi. Müdür Yaprak, 15 günlük yangınlarda 52 bin hektar alanın zarar gördüğünü, bu alanların imara açılmasının mümkün olmadığını söyledi.

13.09.2021Gündem
Muğladaki orman yangınlarının acı bilançosu

Muğla'daki orman yangınlarının acı bilançosu!

Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak, Muğla’nın 9 ilçesindeki orman yangını sürecini ve yürütülen çalışmaları basın toplantısıyla değerlendirdi. Müdür Yaprak, 15 günlük yangınlarda 52 bin hektar alanın zarar gördüğünü, bu alanların imara açılmasının mümkün olmadığını söyledi.

13.09.2021Gündem
Afetzedeye borç çıkarsa belediyelerimiz üstlenecek

'Afetzedeye borç çıkarsa belediyelerimiz üstlenecek'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yangında kül olan evlerle ilgili, “TOKİ ve AFAD görevlerini yapmaya çalışıyorlar. Ancak yurttaşların belli oranda borçlanacaklarını biliyoruz. AFAD ya da TOKİ herhangi birini borçlandırdığında biz 11 büyükşehir belediyesi olarak vatandaşa yüklenen bu borcu üstleneceğiz” dedi.

28.08.2021Gündem
CHP’den teklif: Eren ve Şahin’e Devlet Şeref Madalyası verilsin

CHP’den teklif: Eren ve Şahin’e Devlet Şeref Madalyası verilsin

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, güvenlik güçlerine yardımcı olurken teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit düşen Eren Bülbül ile Marmaris’te orman yangınında gönüllü olarak orman işçilerine su taşırken kaza geçirip hayatını kaybeden Şahin Akdemir’e Devlet Şeref Madalyası verilmesini önerdi.

24.08.2021Gündem
Su taşırken ölen Şahin’in adı çeşmede yaşayacak

Su taşırken ölen Şahin’in adı çeşmede yaşayacak

Marmaris'teki orman yangınında itfaiyecilere gönüllü olarak içme suyu taşırken hayatını kaybeden 25 yaşındaki Şahin Akdemir için, Beyoğlu Kasımpaşa’daki Turabibaba Caddesi ile Bahriye Caddesi’nin kesişimine çeşme yaptırıldı.

19.08.2021Gündem
İtfaiyecilere yardım eden Şahin Akdemir hayatını kaybetmişti Ağabeyden duygusal sözler

İtfaiyecilere yardım eden Şahin Akdemir hayatını kaybetmişti! Ağabeyden duygusal sözler

Muğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangınında itfaiyecilere gönüllü olarak içme suyu taşırken hayatını kaybeden 25 yaşındaki Şahin Akdemir’in anısına Beyoğlu’nda çeşme yapıldı. Kardeşi hakkında konuşan Baykal Akdemir, “Askerde şehit olmak istiyordu, kardeşime ormanda şehit olmak nasip oldu” ifadelerini kullandı.

18.08.2021Gündem
Marmariste yangında hayatını kaybeden Şahin Akdemirin ailesini alevlerin söndürülmesi rahatlattı

Marmaris'te yangında hayatını kaybeden Şahin Akdemir'in ailesini alevlerin söndürülmesi rahatlattı

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki orman yangınında yaşamını yitiren gencin ailesi, alevlerin söndürülmesinin ardından oğullarının mezarı başında dua etti.

13.08.2021Haber
Marmaristeki yangında yardım ederken hayatını kaybeden Şahin Akdemirin acılı babası konuştu

Marmaris'teki yangında yardım ederken hayatını kaybeden Şahin Akdemir'in acılı babası konuştu

Şahin Akdemir 25 yaşındaydı. Marmaris'te çıkan orman yangınına gönüllü olarak yardım etti. Motosikletine alabildiği kadar içme suyu alıp itfaiye ekiplerine taşıdı. Ancak bölgeden ayrılmaya çalışırken kaza yaptı, yaralanan Şahin Akdemir alevlerin arasında kalarak hayatını kaybetti. Akdemir'in ailesi, alevlerin söndürülmesinin ardından oğullarının mezarı başında dua etti. Acılı baba Ali Akdemir, "Bu ateş beni, Marmaris’te yaktı. Allah'ın izniyle bu yangın söndü, kontrol altına alındı. Şahin'im bu vatan için canını verdi. Onun için gururlu ve onurluyum. Oğlum yangınların söndürülmüş olduğunu görseydi, herkesten daha çok sevinirdi. Küçük oğlumla Köyceğiz'deki yangında bir böcek yanmasın, ağaç yanmasın diye 10 günden beri aynı mücadeleyi verdik. Oğlum gibi şehit olmayı tercih ederim'' dedi.

13.08.2021Gündem
Şahan Gökbakar: Çok şükür felaketi atlattık

Şahan Gökbakar: Çok şükür felaketi atlattık

Marmaris’te başlayan yangının ilk gününden bu yana alandan canlı yayınlar yapan ve bölgeye yardım talep eden Şahan Gökbakar, orman yangınının söndürülme işleminin başarıyla gerçekleştiğini açıkladı. Ünlü oyuncu müjdeli haberi, “Çok şükür, felaketti atlattık” sözleriyle duyurdu.

7.08.2021Magazin
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Türk Hava Kurumunu ayağa kaldırmak zorundayız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Türk Hava Kurumu'nu ayağa kaldırmak zorundayız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ülkemizi derhal yeni iklim krizlerine hazırlamaya başlamamız lazım. Bilim çalıştayı yapılmasına gerek var ve bunu sağlayacağız. Türk Hava Kurumu'nu (THK) ayağa kaldırmak zorundayız" dedi.

3.08.2021Gündem
Marmaris Orhaniyedeki yangın nedeniyle marina tahliye edildi

Marmaris Orhaniye'deki yangın nedeniyle marina tahliye edildi

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki orman yangınının 6'ncı gününde alevlerin ilerlediği Orhaniye Mahallesi’nde marinadaki yatlar ve tekneler, önlem amacıyla açığa demirledi. Marinada bulunan az sayıda kişi ise gece saatlerinde botlarla tahliye edildi. Alevler, Orhaniye ve Hisarönü mahallerinde evleri de tehdit ediyor.

3.08.2021Haber
Marmariste alevler ilerliyor, marinadaki yatlar ve tekneler açığa demirledi

Marmaris'te alevler ilerliyor, marinadaki yatlar ve tekneler açığa demirledi

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki orman yangınının 6'ncı gününde alevlerin ilerlediği Orhaniye Mahallesi’nde marinadaki yatlar ve tekneler, önlem amacıyla açığa demirledi. Marinada bulunan az sayıda kişi ise gece saatlerinde botlarla tahliye edildi. Alevler, Orhaniye ve Hisarönü mahallerinde evleri de tehdit ediyor.

3.08.2021Gündem
Bahçeliden orman yangınlarıyla ilgili açıklama: Ağacımızı yakanlar analarından doğduklarına bin pişman olacaklardır

Bahçeli'den orman yangınlarıyla ilgili açıklama: Ağacımızı yakanlar analarından doğduklarına bin pişman olacaklardır

MHP lideri Devlet Bahçeli, orman yangınlarıyla ilgili bir açıklama yaptı. Bahçeli, yabancı ülkelere yardım taleplerinin Türkiye'yi aciz bir ülke olarak gösterme sinsiliğinin şifreli bir mesajı olduğunu söyledi. Bahçeli, "Elbette ormanlarımızın nasıl ateşe verildiği, kundakçıların hüviyet ve aidiyetleri kısa süre içinde çok daha netlik kazanacaktır. Failler er ya da geç ortaya çıkarılacak, dünya da başlarına yıkılacaktır." dedi.

3.08.2021Gündem
Marmaristeki yangın 5 gündür devam ediyor 35 keçi yanmaktan kurtarıldı

Marmaris'teki yangın 5 gündür devam ediyor! 35 keçi yanmaktan kurtarıldı

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki orman yangınının 5'inci gününde alevlere karadan ve havadan müdahale devam ediyor. Hisarönü mahallesinde yoğunlaşan alevlerden 1'i hamile 35 keçi kurtarıldı.

2.08.2021Gündem
Her türlü zararı karşılayacağız

Her türlü zararı karşılayacağız

Yangın bölgelerinde incelemeler yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yanan her yeri fazlasıyla tekrar ağaçlandırmak görevimizdir. Vatandaşlarımız müsterih olsun. Hiçbir vatandaşımızın mağdur olmasına müsaade etmeyecek, her türlü zararlarını karşılayacağız. Evlerini bir yıl içinde teslim edeceğiz” dedi.

1.08.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Akdemirin ailesine başsağlığı diledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Akdemir'in ailesine başsağlığı diledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla'nın Marmaris ilçesindeki orman yangınında söndürme ekiplerine su taşırken hayatını kaybeden Şahin Akdemir'in ailesi ile görüşerek, taziye dileklerini iletti.

31.07.2021Gündem
Erdoğandan tüm Türkiyeye çağrı: Binanın tuğlaları gibi sıkı sıkıya kenetlenmeye davet ediyorum

Erdoğan'dan tüm Türkiye'ye çağrı: Binanın tuğlaları gibi sıkı sıkıya kenetlenmeye davet ediyorum

Türkiye günlerdir yangın felaketiyle mücadele veriyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Manavgat'ın ardından Marmaris'te de incelemeler gerçekleştirdi. Erdoğan gözlemleri sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan tüm Türkiye'ye çağrıda bulunarak, "Bir binanın tuğlaları gibi sıkı sıkıya kenetlenmeye davet ediyorum" dedi. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Canlı kaybı dışındaki her şeyi telafi edecek güce sahibiz" diyerek, yapılacak yardımları duyurdu.

31.07.2021Gündem
Ciğerlerimiz yanıyor: Tuğba Özay tayına ağladı, Şahan Gökbakarın evi risk altında... Ünlü isimler TEMAyı bağış yağmuruna tuttu

Ciğerlerimiz yanıyor: Tuğba Özay tayına ağladı, Şahan Gökbakar'ın evi risk altında... Ünlü isimler TEMA'yı bağış yağmuruna tuttu!

83 milyon günlerdir yanan ormanına, telef olan hayvanına ve can kayıplarına ağlıyor. Türkiye’nin farklı noktalarında ardı ardına çıkan orman yangınları, söndürme çalışmalarına rağmen henüz kontrol altına alınamadı. Ünlü isimler de ülkenin yanan dört bir yanı karşısında üzüntülerini sosyal medyadan dile getirdi.

31.07.2021Magazin
Türkiye’nin güzel gönüllü çocuğu yangında öldü

Türkiye’nin güzel gönüllü çocuğu yangında öldü

Marmaris’in İçmeler bölgesinde yangın çıktığında panik içinde oteller boşaltılıyor, itfaiye ekipleri canla başla alevleri durdurmaya çalışıyordu. Marmarisli Şahin Akdemir de boş durmamış, yangın ekiplerine içecek su taşımak için gönüllü olarak motoruna atlamıştı. Şimdi Türkiye’nin dört bir yanında onun “Su taşımaya devam, yangıncılara su taşıyoruz yine” sözleri yankılanıyor.

31.07.2021Gündem
Marmaristeki yangında hayatını kaybeden Şahin Akdemirin babası: Canını vatan için feda etti

Marmaris'teki yangında hayatını kaybeden Şahin Akdemir'in babası: Canını vatan için feda etti

Muğla'nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangınında gönüllü olarak çalışmalara destek verirken hayatını kaybeden Şahin Akdemir (25)'in babası Durali Akdemir, "Oğlum Hakkari'de askerlik yaparken mayın patlaması sonucu aracı devrildi. Onu askerde terör örgütü PKK yiyemedi. PKK vurdu ama hafif atlattı. 'Beni orası yemedi burada da kimse yiyemez' diyordu. Canını vatan için feda etti" dedi.

30.07.2021Gündem
Son dakika: İşte Türkiyedeki orman yangınlarında son durum AFAD il il açıkladı

Son dakika: İşte Türkiye'deki orman yangınlarında son durum! AFAD il il açıkladı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Manavgat başta olmak üzere, Mersin, Osmaniye, Adana ve Muğla'da devam eden yangınlara ilişkin son durumu paylaştı. AFAD, Antalya'nın Manavgat ilçesinde 4 farklı noktada meydana gelen yangınlara 960 personel, 1 uçak, 1 İHA, 19 helikopter, 201 arazöz, 30 iş makinası ve 30 su ikmal aracı ile müdahale edildiğini bildirdi.

30.07.2021Gündem
Son dakika... Marmaris yangınında son durum Alevler yine yükseldi, çalışmalar sürüyor

Son dakika... Marmaris yangınında son durum! Alevler yine yükseldi, çalışmalar sürüyor

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki orman yangınını söndürme çalışmaları havanın kararmasıyla karadan devam ediliyor. Yangına çok sayıda ekip müdahale ederken rüzgarın da etkisiyle yayılarak İçmeler, Turunç, Osmaniye, Bayır, Çiftlik, Turgut, Hisarönü ile Orhaniye mahallelerinde etkili oldu. Gelen son dakika bilgisine göre Marmaris-Datça yolu Yeşilbelde mevkiinde karayolunun ulaşıma kapatıldı.

30.07.2021Gündem
İletişim Başkanı Fahrettin Altundan Şahin Akdemir paylaşımı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan 'Şahin Akdemir' paylaşımı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Muğla'nın Marmaris ilçesinde yangına müdahale eden itfaiyecilere motosikletiyle su taşırken geçirdiği kaza sonucu alevler arasında kalıp hayatını kaybeden Şahin Akdemir (25) için "Seni unutmayacağız kardeşim" mesajı paylaştı.

30.07.2021Gündem
Son dakika... Antalya Manavgatta acı bilanço... Alev alev yanarak kül oldu

Son dakika... Antalya Manavgat'ta acı bilanço... Alev alev yanarak kül oldu

Son dakika haberine göre Antalya Manavgat'ta Salur Mahallesi'nde alevler yeniden yükselmeye başladı. DHA muhabiri Alparslan Çınar canlı yayında Manavgat'taki son gelişmeleri canlı yayında aktardı. Çınar, "Yerleşim yerlerini tehdit ediyor. Bir cami görüyoruz tam da o noktada Salur Mahallesi'ni görüyoruz" dedi. Salur Mahallesi'ndeki yangında çokça alan zarar gördü. Çınar, "Bugün Salur Mahallesi'nde öğle saatlerinde bir yangın başladı ve bu noktalar alev alev yanarak kül oldu. Buraya çok sayıda helikopter sevk edildi ve kısa sürede burası kontrol altına alındı" dedi.

30.07.2021Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan yangınlara ilişkin önemli açıklamalar

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yangınlara ilişkin önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, "Türk Hava Kurumu'nun uçakları varmış falan da... THK'nin elinde buralarda rahatlıkla kullanılabilecek uçak falan yok" dedi.

30.07.2021Gündem
Yaşadıklarını canlı yayında anlattı, gözyaşları sel oldu: Hiçbir şeyim kalmadı

Yaşadıklarını canlı yayında anlattı, gözyaşları sel oldu: Hiçbir şeyim kalmadı

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki büyük yangında evi küle dönen Süleyman Özcan gözyaşlarına boğuldu. Yaşadıklarını CNN TÜRK ekibinden Ceylan Sever'e anlatan Özcan, "Hiçbir şeyim kalmadı... O kadar çuvalım, 150 ton buğdayım, mallarım, 200 balya yonca eridi" dedi.

30.07.2021Gündem
Son dakika: Ülkenin güneyindeki orman yangınları sonrası art arda flaş kararlar: Dikkat...  Ormanlara girişleri yasaklandı

Son dakika: Ülkenin güneyindeki orman yangınları sonrası art arda flaş kararlar: Dikkat... Ormanlara girişleri yasaklandı

Ülkenin güneyindeki orman yangınları sonrası art arda flaş kararlar geldi. Çanakkale Valiliği'nce olası yangınlara karşı il genelinde ormanlık alanlara giriş yasaklandı. Yarın başlayacak yasak, 30 Ağustos'a kadar sürecek. Gaziantep Valisi Davut Gül ise kent genelindeki ormanlara girişlerin 15 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

30.07.2021Gündem
Son dakika Haberler: Marmariste yangını çıkardığı iddia edilen 2 çocuk pedagog eşliğinde konuştu: Kitap yakıyorduk. Bir anda alev çoğaldı

Son dakika Haberler: Marmaris'te yangını çıkardığı iddia edilen 2 çocuk pedagog eşliğinde konuştu: ''Kitap yakıyorduk. Bir anda alev çoğaldı"

Muğla'nın Marmaris ilçesinde dün çıkan ve bir kişinin hayatını kaybettiği yangından son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Gelen son bilgilere göre yangını 2 çocuğun çıkardığı iddia edildi. Pedagog eşliğinde ifadeleri alınan 10 yaşlarındaki çocukların "Kitap yakıyorduk, alev çoğaldı. Kola şişesine su doldurup söndürmek istedik. Sönmedi. Biz de kaçtık" dediği öğrenildi.

30.07.2021Gündem
Son dakika: Esenlerde askeri kışlada yangın

Son dakika: Esenler'de askeri kışlada yangın

Esenler'de askeri kışladaki ağaçlık alanda yangın çıktı. Yangına çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Askerlerin de söndürme çalışmalarına destek verdiği yangın kısa sürede kontrol altına alındı. Görgü tanığı Suat Tabakçı, "Seyir halindeyken alevleri gördüm. İtfaiyeyi arayarak buraya yönlendirdim.'' ifadelerini kullandı.

30.07.2021Gündem
Son dakika: İşte Bodrumdaki yangının acı bilançosu... Yanan alan havadan görüntülendi: Tamamen kül oldu

Son dakika: İşte Bodrum'daki yangının acı bilançosu... Yanan alan havadan görüntülendi: Tamamen kül oldu

Muğla'nın Milas ilçesi Meşelik Mahallesi'nde dün çıkan ve rüzgarın da etkisiyle Bodrum'un Güvercinlik Mahallesi'ne sıçrayan orman yangını kontrol altına alındı. Havadan ve karadan soğutma çalışmalarının yapıldığı yangında, ilk belirlemelere göre 80 hektarlık alan zarar gördü. Muğla'nın Milas ilçesinde çıkan orman yangınında zarar gören ormanlık alan havadan görüntülendi.

30.07.2021Gündem
Son dakika: Yangında THK uçakları kullanılmadı iddiasına Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirliden net yanıt

Son dakika: 'Yangında THK uçakları kullanılmadı' iddiasına Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'den net yanıt!

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, 'Orman yangınlarında THK uçakları kullanılmadı' iddiasıyla ilgili açıklama yaptı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Pakdemirli, "Eksik müdahale yok. Coğrafyaya göre uçak değil helikopterlerin daha faydalı olacağı düşünülmüş, zamanla uçaklar filoya katılmış. THK ile sorunumuz yok, olmaz da. Bu uçak uçabilecek kapasitede değil, uçsa dahi performans verebilecek kapasitede yok." ifadelerini kullandı. Orman yangınlarına müdahale ile ilgili detayları paylaşan Pakdemirli, 3 uçak, 9 İHA, insansız helikopter, 1 su tankı, 38 helikopter, 680 arazöz, 55 iş makinesi ve 4 bin personelle yangınla mücadele edildiğini belirtti. Bakan Pakdemirli, orman yangınlarıyla mücadelede iyiye gidiş olduğunu vurguladı ve 57 yangının kontrol altına alındığını açıkladı.

30.07.2021Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelikten, Akdemir için taziye mesajı

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten, Akdemir için taziye mesajı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Marmaris'te yangın söndürme ekiplerine su taşırken hayatını kaybeden Şahin Akdemir'e, Allah'tan rahmet diledi.

30.07.2021Gündem
Son dakika... Yangınlarla ilgili harekete geçildi Özel ekipler kuruldu

Son dakika... Yangınlarla ilgili harekete geçildi! Özel ekipler kuruldu

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde, Türkiye'nin farklı bölgelerinde çıkan orman yangınlarının araştırılması için özel ekip kuruldu. Dünden itibaren çalışmalarına başlayan özel ekip terör ve sabotaj ihtimali olup olmadığını araştırıyor.

30.07.2021Gündem
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözenden vatandaşlara yardım kampanyası uyarısı

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'den vatandaşlara yardım kampanyası uyarısı

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, sosyal medya hesabından belediyenin açtığı herhangi bir nakdi yardım kampanyasının bulunmadığını açıkladı. Bakan Çavuşoğlu, "Nakdi yardım yapmak isteyenler valiliğimizle temasa geçebilirler" dedi.

30.07.2021Gündem
İtfaiyecilere yardım eden Şahin Akdemir hayatını kaybetti Son paylaşımı yürek burktu

İtfaiyecilere yardım eden Şahin Akdemir hayatını kaybetti! Son paylaşımı yürek burktu

Şahin Akdemir 25 yaşındaydı. Marmaris'te çıkan orman yangınına gönüllü olarak yardım etti. Motosikletine alabildiği kadar içme suyu alıp itfaiye ekiplerine taşıdı. Ancak bölgeden ayrılmaya çalışırken kaza yaptı, yaralanan Şahin Akdemir alevlerin arasında kalarak hayatını kaybetti. Akdemir'in son paylaşımı ise tüm Türkiye'yi duygulandırdı: “Su taşımaya devam, yangıncılara su taşıyacağız yine, Allah hayırlarımızı kabul eylesin…”

30.07.2021Haber
Son dakika: Orman Genel Müdürlüğünden yangınlara ilişkin açıklama

Son dakika: Orman Genel Müdürlüğü'nden yangınlara ilişkin açıklama!

Orman Genel Müdürlüğü 71 orman yangınından 57'sinin kontrol altına alındığını, 14 yangına müdahalenin sürdüğünü açıkladı.

30.07.2021Gündem
Osmaniye, 3 gündür orman yangınlarıyla mücadele ediyor Tarihi eserler böyle taşındı

Osmaniye, 3 gündür orman yangınlarıyla mücadele ediyor! Tarihi eserler böyle taşındı

Osmaniye'nin Kadirli ilçesi Kazmacalı, Karatepe ve Bozkuyu köyleri arasındaki ormanlık alanda çıkan yangının hızı, 3'üncü günde kesildi. Etrafı büyük oranda çevrilen yangın, kontrol altına alınmaya çalışılırken ise rüzgar hala risk olarak değerlendiriliyor. Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi sınırlarına ulaşan yangın nedeniyle tarihi eserler, Osmaniye Müze Müdürlüğü'ne tedbir amaçlı nakledildi. İlçede yangına müdahale edilen araçlardan biri de yandı. Kadirli Belediyesi’ne ait olan ve destek için bölgeye gönderilen 22 tonluk ekskavatörün yangının ilk günü müdahale sırasında alev aldığı belirtildi. Ekskavatörün operatörünün ise son anda araçtan atlayıp kendisini kurtardığı öğrenildi.

30.07.2021Gündem
Son dakika: Marmaris yangınında tüyler ürperten görüntü Gün ağarınca ortaya çıktı: Ciğerlerimiz yandı

Son dakika: Marmaris yangınında tüyler ürperten görüntü! Gün ağarınca ortaya çıktı: Ciğerlerimiz yandı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde dün çıkan orman yangınını söndürme çalışmalarına devam ediliyor. Yangın nedeniyle evlerini ve kaldıkları otelleri boşaltan vatandaşlar, geceyi sokakta geçirdi. Yangın sabah saatlerinde de etkisini sürdürürken müdahale sabahın ilk ışıklarında 3 helikopterle yeniden başladı. CNN TÜRK muhabiri Tugay Saday, "Yeşil olarak bildiğimiz alanlar tamamen simsiyaha dönmüş durumda" dedi. İşte Marmaris'teki yangından son gelişmeler...

30.07.2021Gündem
Marmaristeki yangına müdahale devam ediyor

Marmaris'teki yangına müdahale devam ediyor

Son dakika haberine göre; Muğla'nın Marmaris ilçesindeki ormanlık alanda çıkan yangın nedeniyle İçmeler Mahallesi'nde çok sayıda ev zarar gördü. Yine birçok evin yandığı Osmaniye Mahallesi ile birlikte alevlerin ilerlediği kırsal Bayır ve Turunç mahalleleri de tedbir amacıyla boşaltıldı. Marmaris-İçmeler Karayolu ulaşıma kapanırken, büyük korku yaşayan turistler teknelerle Marmaris merkeze taşındı. İçmeler Mahallesi'ndeki yangına müdahale eden vatandaşlardan 25 yaşındaki Şahin Akdemir alevlerin arasında kalarak yaşamını yitirdi. Yangının başladığı Siteler Mahallesi’nde alevler, yerleşim yerlerine ve otellere 40 metre mesafede yeniden parlamış durumda... Öte yandan, yangının sekiz ve 10 yaşlarındaki iki çocuk tarafından çıkarıldığı ileri sürüldü.

30.07.2021Haber
İtfaiyecilere yardım eden Şahin Akdemir hayatını kaybetti Son paylaşımı yürek burktu

İtfaiyecilere yardım eden Şahin Akdemir hayatını kaybetti! Son paylaşımı yürek burktu

Şahin Akdemir 25 yaşındaydı. Marmaris'te çıkan orman yangınına gönüllü olarak yardım etti. Motosikletine alabildiği kadar içme suyu alıp itfaiye ekiplerine taşıdı. Ancak bölgeden ayrılmaya çalışırken kaza yaptı, yaralanan Şahin Akdemir alevlerin arasında kalarak hayatını kaybetti. Akdemir'in son paylaşımı ise tüm Türkiye'yi duygulandırdı: “Su taşımaya devam, yangıncılara su taşıyacağız yine, Allah hayırlarımızı kabul eylesin…”

30.07.2021Gündem
Böyle acı mı olur

'Böyle acı mı olur'

Manavgat’taki yangın felaketi, tüm Türkiye’nin ciğerini yaktı. Yerleşim yerlerini de ateş altına alan yangında 3 kişi yaşamını yitirdi, evler, tarlalar, araçlar yandı, hayvanlar can verdi. Manavgat Belediye Başkanı yedi-sekiz mahallenin tamamen yok olduğunu söyledi. Yanan evini acılı gözlerle izleyen bir kadının, “Böyle acı mı olur, hiçbir şeyimiz kalmadı” sözleri yürek dağladı...

30.07.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Müzik acıyı paylaşmak için de var

Bölgesel, ulusal hatta global felaket dönemlerinde toplum kenetlenir. Ülke sınırlarınız içinde olsun ya da olmasın duyarlı insanlar gözlerini kapatmaz, elinden geleni yapmaktan çekinmez. İmkanlarını seferber eder. Bazen bu gittiğin bir konserin kapısında toplanan yardımlardır, bazense etkinlikten elde edilen gelirlerdir.

5.08.2021

İyi başladı kötü bitirdi

Ortalık yanıyor Tuğba Özay çıkmış ekranlara parmak sallıyor.

3.08.2021

Rol modellerimizi değiştirmeliyiz

1999 yılında İstanbul’da doğdu. 6 yaşında okçuluk sporuna ilgi duydu ve dersler almaya başladı. Ailesinin de desteğiyle okçulukta ilerlemek için omuzlarını geliştirme amacıyla 8 yaşına kadar yüzme kursuna gitti. Okçulukta koordinasyon sağlamak amacıyla basketbol da oynadı. Görme ve dikkat yeteneğini geliştirmek için bir sene de resim kursuna gitti. Göz ve el koordinasyonuna katkı sağlaması amacıyla piyano kursu aldı ve iki sene de piyano çaldı. Yani sadece sporda değil; sanatın çeşitli dallarında eğitim alarak kendini geliştirdi.

1.08.2021

Küllerin arasında kalanlar

Dumanlar dağılınca yaşadığımız bu felaketi unutacak, hiç ders çıkarmadan normal hayatımıza geri döneceğiz her zamanki gibi. Fakat yine de bu yangınların kısa sürede hafızalarımıza kazıdığı ve bir daha asla çıkmayacak kareler var. İşte onlardan bazıları...

1.08.2021

Nedret Güvenç’in ardından...

Tiyatro, sanat dünyasının sevdiğim yıldızlarından biri daha aramızdan ayrıldı.

1.08.2021

Aziz Nesin’in, Cem Yılmaz’ın ülkesi neden artık gülmüyor

1) Öyle bir çağdayız ki artık duygusal planlama yapmak mümkün değil...

31.07.2021