EKSTRA
MENÜ

Piskopos

Piskopos haberleri sayfasında güncel ve son dakika Piskopos hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 441 Piskopos haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Piskopos Haberleri

Anneannesi ölünce üvey dedesiyle evlendi Ünlü televizyon yıldızı hakkında şok iddialar...

Anneannesi ölünce üvey dedesiyle evlendi! Ünlü televizyon yıldızı hakkında şok iddialar...

Televizyonun en çok izlenen programlarından The Real Housewives'ın ünlü isimlerinden Mary Cosby hakkında ortaya atılan iddialar duyanların dudağını uçuklattı. Cosby hakkında konuşanlardan biri, "O kadın bu dünyaya gelmiş en kötü ruhlu şey" diyor...

23.09.2021Dünya
25 Eylül hangi burç ve burcu ne 25 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

25 Eylül hangi burç ve burcu ne? 25 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanların merakını uyandıran Astroloji her devirde merkezde olan bir alan olmuştur. İşte ilgiyle okuyacağınız 25 Eylül hangi burç, 25 Eylül doğumluların özellikleri, 25 Eylül tarihinde meydana gelmiş olaylar, 25 Eylül tarihinde doğmuş bulunan Türk ünlüler ve yabancı futbolcular ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

15.09.2021Burçlar
30 Ocak hangi burç ve burcu ne 30 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

30 Ocak hangi burç ve burcu ne? 30 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

30 Ocak tarihi içerisinde doğan bireylerin hayal güçleri ile yaşamlarını değiştirmek konusunda özellikle bir kabiliyetleri bulunmaktadır. 30 Ocak tarihi içerisinde doğan bireylerin burç özellikleri ile yaşamlarını uyumlu bir hale getirebilmesi hayatlarında kurmuş oldukları denge aracılığı ile sunulmaktadır. Hava gurubunun içerisinde yer alan burçları ile huzurlu bir hayat geçirmeyi temel olarak hedeflemektedirler. 30 Ocak tarihinde doğan beylerin hangi burca sahip olduklarını, bu burcun özelliklerini, 30 Ocak'ta tarihte gerçekleşen olayları ve yine bu tarihte doğan ünlüleri sizler için derledik.

7.09.2021Burçlar
Papazdan piskoposlara kezzaplı saldırı

Papazdan piskoposlara kezzaplı saldırı

Yunanistan'da görevden alınan bir papaz, söz konusu kararı veren metropolitlere (bir bölgenin kiliselerinden sorumlu piskoposa verilen unvan) kezzapla saldırdı.

25.06.2021Dünya
Vatikandan flaş karar: Kilise istismarları suç kapsamına alındı

Vatikan'dan flaş karar: Kilise istismarları suç kapsamına alındı!

Vatikan, yetişkinlerin, din adamları ve kilise hizmetindekiler tarafından istismarını suç kapsamına aldı. Bu karar14 yıl süren çalışmanın ardından alınırken, belirlenen yeni hükümler, Katolik Kilisesi Kanunu'nun revize edilmiş ceza yasası kısmına eklendi.

1.06.2021Dünya
Katedral Nedir Katedral Özellikleri Ve Yapısı Hakkında Bilgi

Katedral Nedir? Katedral Özellikleri Ve Yapısı Hakkında Bilgi

Katedral sözcüğünü günlük hayatta çok sık duymak olanaklıdır. Katedral sözcüğünü televizyonlarda, dergi ve gazetelerde görmek mümkündür. Sosyal medya kullanımının artması ile birlikte ise değişik sosyal mecralarda da katedral sözcüğüne denk gelmek pek mümkündür. Katedral kelimesinin tam olarak neyi anlattığı ise merak konusu olmaktadır. İşte sizler için katedral konusunda ilgiyle okuyacağınız bilgileri derledik. Katedral nedir? Katedral özellikleri ve yapısı hakkında bilgileri derledik.

27.05.2021Araştırma
Kırmızı Pazartesi kitabını kim yazmıştır Kırmızı Pazartesi kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Kırmızı Pazartesi kitabını kim yazmıştır? Kırmızı Pazartesi kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Yabancı eserlerden pek çok ödül almış eserler vardır. Kırmızı Pazartesi de ödül almayı başarmış olan eserlerden bir tanesidir. Kırmızı Pazartesi kitabı olay örgüsü ve karakterleri ile ön plana çıkmaktadır. Bundan dolayı Kırmızı Pazartesi kitabı pek çok kişinin tavsiye ettiği kitaplardandır. Kırmızı Pazartesi internette de sürekli olarak araştırılan kitaplardandır. Peki Kırmızı Pazartesi kitabı yazarı kimdir? Kırmızı Pazartesi kitabı özeti nedir? Kırmızı Pazartesi kitabında ana fikir nedir? İşte Kırmızı Pazartesi kitabı ile ilgili her şey.

16.05.2021Araştırma
800 sayfalık taciz raporu

800 sayfalık taciz raporu

Almanya’da 1970’li yıllardan bu yana Katolik kilisesindeki cinsel taciz ve istismara yönelik iddialarla ilgili ilk kez bir bilirkişi raporu hazırlandı. Raporda, özellikle Hamburg Başpiskoposu Stefan Hesse, Köln Başpiskopos Yardımcısı Dominikus Schwaderlapp ile Köln eski Piskopos Yardımcısı Norbert Feldhoff’un iddialarla ilgili araştırmaların yapılması konusundaki görevlerini yerine getirmedikleri belirtildi.

18.03.2021Avrupa
Sinopta Balatlar Yapı Topluluğu kazısında büyük keşif

Sinop'ta 'Balatlar Yapı Topluluğu' kazısında büyük keşif

Arkeologların 11 yıllık çalışması son zamanların en önemli keşiflerinden birine ulaştı. Tören kıyafetleriyle birlikte, yaklaşık 200 yıl önce gömülen iki piskoposun mezarına ulaşıldı. Bu çalışmayla ilk kez bir kumaş eser de gün yüzüne çıkmış oldu. CNN Türk İstihbarat Şefi Nihat Uludağ'ın özel haberini kameraman Hilmi Yaşa görüntüledi.

11.03.2021Haber
Sinopta Balatlar Yapı Topluluğu kazısında önemli keşif

Sinop'ta 'Balatlar Yapı Topluluğu' kazısında önemli keşif

Arkeologların 11 yıllık çalışması son zamanların en önemli keşiflerinden birine ulaştı. Tören kıyafetleriyle birlikte, yaklaşık 200 yıl önce gömülen iki piskoposun mezarına ulaşıldı. Bu çalışmayla ilk kez bir kumaş eser de gün yüzüne çıkmış oldu. CNN Türk İstihbarat Şefi Nihat Uludağ'ın özel haberini kameraman Hilmi Yaşa görüntüledi.

11.03.2021Gündem
Salgında lidersiz kalmıştı Sırp Ortodoks Kilisesinin yeni patriği belli oldu

Salgında lidersiz kalmıştı! Sırp Ortodoks Kilisesinin yeni patriği belli oldu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle önde gelen isimlerini kaybeden Sırp Ortodoks Kilisesinin (SPC) 46. patriği Zagreb Ljubljana Metropoliti Porfirije oldu.

18.02.2021Dünya
Türkiye’den küstah başpiskoposa kınama

Türkiye’den küstah başpiskoposa kınama

Dışişleri Bakanlığı, Atina ve Yunanistan Başpiskoposu Yeronimos’un İslam dinine yönelik ifadelerini kınadı.

19.01.2021Dünya
Noel Baba gerçekte kimdir İşte Noel Baba gerçeği

Noel Baba gerçekte kimdir? İşte Noel Baba gerçeği

Her ülkenin mitolojisinde farklı ismi olan Noel Baba'nın, dünyada en yaygın olarak bilinen ismi Santa Claus'tur. Noel Baba, hediyelerini Noel günü, 24’ü 25 Aralık’a bağlayan gece dağıtır. Önceleri sadece Amerika’da benimsenen Noel Baba, 1931 yılında Coca-Cola’nın Noel kampanyasında kullanılınca bütün dünyada tanınır. İşte Noel Baba gerçeği...

29.12.2020Gündem
Tanzanyada seçimi kaybeden aday Almanyaya sığındı

Tanzanya'da seçimi kaybeden aday Almanya'ya sığındı!

Tanzanya'da devlet başkanlığı seçimini kaybeden ana muhalefetteki Demokrasi ve Kalkınma Partisinin (CHADEMA) adayı Tundu Lissu'nun, ölüm tehditleri üzerine Alman Büyükelçiliğine sığındığı bildirildi.

7.11.2020Dünya
Antisemitizm nedir Yahudi karşıtlığı ne demek Antisemitizm hakkında bilgi

Antisemitizm nedir? Yahudi karşıtlığı ne demek? Antisemitizm hakkında bilgi

Antisemitizm, Sami halklarına ve semavi dinlere karşı duyulan düşmanlıktır. Zaman içerisinde anlam kaymasına uğramış ve ''Yahudi düşmanlığı'' manasında kullanılmıştır. Antisemitizm nedir, Yahudi karşıtlığı ne demek? Sizin için araştırdık.

3.11.2020Araştırma
Sefiller kitabını kim yazmıştır Sefiller kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Sefiller kitabını kim yazmıştır? Sefiller kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Kitap severlerin kendilerine seçtiği favori kitaplar vardır. Dünya'da da kabul görmüş dünya edebiyat tarihinde başka yeri olan kitaplardan birisi de Sefiller kitabıdır. Sefiller kitabı okudukça okuyucuya tekrar okuma hevesi uyandıran, hayata bakış açısını değiştiren muhteşem eserlerden birisidir.

6.10.2020Araştırma
Sidas Antik Kenti, gün yüzüne çıkmayı bekliyor

Sidas Antik Kenti, gün yüzüne çıkmayı bekliyor

MANİSA’nın Demirci ilçesindeki 2 bin 300 yıllık geçmişe sahip Sidas (Saittai) Antik Kenti’nin, toprak altından çıkarılıp, turizme kazandırılması isteniyor.

28.09.2020Gündem
Sidas Antik Kenti, gün yüzüne çıkmayı bekliyor

Sidas Antik Kenti, gün yüzüne çıkmayı bekliyor

Manisa'nın Demirci ilçesindeki 2 bin 300 yıllık geçmişe sahip Sidas (Saittai) Antik Kenti'nin, toprak altından çıkarılıp, turizme kazandırılması isteniyor.

28.09.2020Seyahat
Türkiye 53 yıldır peşini bırakmadı; Sion Hazinesi buraya gelecek

Türkiye 53 yıldır peşini bırakmadı; Sion Hazinesi buraya gelecek

Türkiye, Anadolu’dan yasadışı yollarla kaçırılan kültür varlıklarının peşini bırakmıyor. Şimdi sırada 1963 yılında Antalya Kumluca ilçesi Hacıveliler köyünden ABD’ye kaçırılan ve MS 6’ncı yüzyıla tarihlenen 18 parçalık Sion Hazinesi var.

22.09.2020Kitap Sanat
Bursa Hayvanat Bahçesi Nerede Bursa Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Bursa Hayvanat Bahçesi Nerede? Bursa Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Yaklaşık 500 hayvan ve 55 türün yaşamış olduğu Bursa Hayvanat Bahçesi, gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Bu yazımızda sizler için Bursa Hayvanat Bahçesinin nerede olduğu, nasıl gidileceği, içerisinde neler olduğu ve giriş ücreti gibi tüm bilgileri sunuyoruz.

10.09.2020Seyahat
Göreme Açık Hava Müzesi Nerede Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Göreme Açık Hava Müzesi Nerede? Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Ülkemizin ve dünyanın en önemli turizm noktalarından bir tanesi de Göreme'dir. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Göreme'de Açık Hava Müzesi de çok dikkat çekiyor. İçerisinde pek çok kilisenin de bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesi ile ilgili tüm detayları sizler için derledik.

8.09.2020Seyahat
Anadolunun en gözde antik kentlerinden Hierapolis

Anadolu'nun en gözde antik kentlerinden Hierapolis

Ölmeden önce mutlaka görülmesi gereken yerler listelerinin neredeyse tamamında yer verilen ve her yıl 2 milyon civarında turistin ziyaret ettiği Pamukkale, doğanın sanatçı rolünü üstlendiği yerlerden. Termal suların hava ile teması sonucunda meydana gelen beyaz travertenlerin donmuş bir şelale benzeri kademeli şekiller oluşturduğu ve yer yer teras biçimli havuzlar meydana getirdiği Pamukkale’nin çekiciliğinin keşfi Roma Dönemi’ne kadar gidiyor.

2.09.2020Seyahat
Olimpos Antik Kentinde kazı çalışmaları haziranda başlıyor

Olimpos Antik Kenti'nde kazı çalışmaları haziranda başlıyor

Aantalya'nın Kumluca ilçesindeki Olimpos Antik Kenti’nde yapılacak olan kazı çalışmaları, Roma ve Bizans dönemlerinde kutsal alan olarak kullanılan piskoposluk sarayında başlayacak. Temmuz ayında başlayacak çalışmalar, akropol ve nekropol alanlarındaki onarım çalışmalarıyla eş zamanlı gerçekleştirilecek. Geçen yıl hayatını kaybeden Olympos Kazısı Onursal Üyesi Sanat Tarihçisi Sinan Sertel, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda anılacak.

15.05.2020Seyahat
Olimpos Antik Kentinde kazı çalışmaları haziranda başlıyor

Olimpos Antik Kenti'nde kazı çalışmaları haziranda başlıyor

ANTALYA'nın Kumluca ilçesindeki Olimpos Antik Kenti’nde yapılacak olan kazı çalışmaları, Roma ve Bizans dönemlerinde kutsal alan olarak kullanılan piskoposluk sarayında başlayacak. Temmuz ayında başlayacak çalışmalar, akropol ve nekropol alanlarındaki onarım çalışmalarıyla eş zamanlı gerçekleştirilecek. Geçen yıl hayatını kaybeden Olympos Kazısı Onursal Üyesi Sanat Tarihçisi Sinan Sertel, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda anılacak.

15.05.2020Gündem
Ali İmran Suresi Oku - Âl-i İmrân Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Ali İmran Suresi Oku - Âl-i İmrân Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Al-i İmran Suresi Medine döneminde inmiştir. 200 âyettir. Sûre, adını 33. âyette geçen “Âl-i İmrân” tamlamasından almıştır. Âl-i İmrân, İmran ailesi demektir. Al-i İmran Suresi anlamı ve faziletleri hakkında bilgi edinmek isteyen Müslümanlar Diyanet mealini okumak istiyor. İşte, Ali İmran Suresi Tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu, tefsiri hakkında detaylı bilgiler

2020de gözler 6 bin yıllık miras Patarada olacak

2020'de gözler 6 bin yıllık miras Patara'da olacak

Kültür ve Turizm Bakanlığının, Türkiye'nin kültürel değerlerinin dünya çapında öne çıkarılması amacıyla başlattığı uygulamada 2020 yılının teması olarak belirlenen Patara'da, insan yaşamına dair 6 bin yıl öncesine ait izler bulunuyor.

13.02.2020Keyif
Patara ne demek Patara antik kenti nerede

Patara ne demek? Patara antik kenti nerede?

İsmini Hititler döneminden bu yana koruyan Patara, Akdeniz bölgesinde yer alan bir turizm bölgesinin adıdır. Likya'nın en önemli ve en eski şehirlerinden birisidir.1988 yılından bu yana kazıları sürdürülen ve büyük bir antik bölgenin ortaya çıkarılan Patara, Caretta Carettaların da yumurtlama noktalarından birisidir. İşte, Patara antik kenti nerede, ne demek ve nasıl gidilir sorularının cevabı

13.02.2020Gündem
Noel Baba kimdir Noel Baba gerçekte var mı

Noel Baba kimdir? Noel Baba gerçekte var mı?

Yılbaşı denilince ilk akla gelen şeylerden biri de Noel Baba oluyor. Yılbaşı ruhunu yanıştan pek çok objede Noel Baba figürü yer alıyor. Yılbaşında Noel Baba kılığındaki bir oyuncu, bir çocuğun Noel dileklerini dinlerken. Bazı ebeveynler bu gelenek sayesinde çocuklarının Noel hediyesi olarak ne istediğini öğrenmiş olur ve bu hediyeleri Noel Baba bırakmış gibi çocuklara verir. Peki, Noel Baba kimdir? Noel Baba gerçekte var mı?

31.12.2019Gündem
Dünyanın en büyük vurgunlarından birini yapıp nasıl milyarlarca euro ile kaçtı

Dünyanın en büyük vurgunlarından birini yapıp nasıl milyarlarca euro ile kaçtı?

Ruja Ignatova kendine Kripto Kraliçe adını takmıştı. Bitcoin'e rakip olacak bir kripto para birimi geliştirdiğini söyleyerek insanların milyarlarca eurosunu aldı. İki yıl sonra sırra kadem bastı. 'Kayıp Kripto Kraliçe' podcast yayınını hazırlayan Jamie Bartlett, Ignatova'nın bunu nasıl başardığını ve şimdi nerede saklanıyor olabileceğini araştırdı.

28.11.2019Teknoloji
Güzel insanların ülkesi: Estonya

Güzel insanların ülkesi: Estonya

Baltık ülkelerinin en kuzeyinde yer alan, yeşillikler, doğal parklar ve tarihi güzelliklerle dolu bir ülke Estonya. Tam bin 500 adaya sahip ülkenin insanları çok modern ve fiziksel olarak gerçekten güzel bir yapıları var.

29.06.2019Avrupa
Katolik kadınların isyanı

Katolik kadınların isyanı

Almanya’da Katolik kadınlar yüzyıllardır yaşanan ‘eşitsizliğe’ karşı isyan bayrağı açtılar. İlk ‘ayaklanma’ Münster’de başladı. 5 Katolik kadın öncülüğünde, “Maria 2.0” sloganıyla Katolik kilisesinde kadın-erkek eşitliğinin sağlanması ve Katolik din adamları tarafından girişilen cinsel istismarların örtbas edilmesine son verilmesi için Münster’deki Heilig-Kreuz Kilisesi’nin önünde ‘kilise grevi’ başlatıldı.

15.05.2019Avrupa
Notre Dame Katedrali ne zaman yapıldı | İşte tarihi katedralin merak edilen bilgileri

Notre Dame Katedrali ne zaman yapıldı? | İşte tarihi katedralin merak edilen bilgileri

Fransa'da bulunan tarihi Notre Dame Katedrali, gündeme gelmesinin ardından vatandaşlar tarafından merak edilmeye başlandı. Paris'in simgelerinden biri olan Notre Dame Katedrali, Meryem Ana'ya ithafen isimlendirildi. Peki, dünyaca ünlü Notre Dame Katedrali ne zaman yapıldı? İşte, natüralizm akımının eserlerdeki ağır etkisiyle yapılan tarihi Notre Dame Katedrali ile ilgili merak edilen bazı bilgiler.

15.04.2019Gündem
Avustralya Kardinali cinsel tacizden suçlu bulundu

Avustralya Kardinali cinsel tacizden suçlu bulundu

Vatikan Ekonomi Bakanı ve Avustralya Kardinali George Pell, Melbourne’de görev yaptığı dönemde iki erkek çocuğa cinsel tacizde bulunmaktan yargılandığı davada suçlu bulundu.

26.02.2019Dünya

İsveç’te sığınmacılara ‘Hıristiyanlık testi’ iddiası

İsveç’in önde gelen gazetelerinden Aftonbladet, İsveç’te çoğunluğu Afgan gençler olmak üzere Hıristiyanlığa geçtiğini söyleyen 20 bin kişinin Göçmenler Ofisi tarafından ‘Hıristiyanlık testine’ tabi tutulduğunu yazdı.

19.01.2019Avrupa
Hz. İsa ile dalga geçen sergi Hristiyanları öfkelendirdi

Hz. İsa ile dalga geçen sergi Hristiyanlar'ı öfkelendirdi

İsrail’in kuzeyindeki Hayfa kentinde bulunan Hayfa Müzesi’nde “Kutsal Eşyalar” başlığıyla tüketim eleştirisi yapan sergide sergilenen model ve tablolar kentte yaşayan İsrail vatandaşı Filistinli Hristiyanlar'ı öfkelendirdi.

13.01.2019Dünya
Moskova Patrikhanesinden otosefal tepkisi

Moskova Patrikhanesi'nden 'otosefal' tepkisi

Moskova Patrikhanesi, Fener Rum Patriği Bartholomeos’un Ukrayna Ortodoks Kilisesi’ne "otosefal" statü kazandıran “Tomos” isimli kararnameyi Ukrayna’ya vermesine tepki gösterdi.

5.01.2019Dünya
Striptiz kulübüne çevrilen kiliseye piskopos her gün dua ediyordu. Çok şükür sonunda bina yandı

Striptiz kulübüne çevrilen kiliseye piskopos her gün dua ediyordu. Çok şükür sonunda bina yandı

Katolik Kilisesi'nin yönetim merkezi Vatikan; satışa çıkarılan kiliselerin gece kulübü, striptiz kulübü, diskotek ya da restoran gibi işletmelere çevrilmemesi için çağrı yaptı. Papa Francesco, "Eski kiliseler, insanlığa en faydalı biçimde ve özellikle de yoksullara hizmet edecek şekilde kullanılsın" dedi.

1.12.2018Avrupa
Polis piskoposlar genel merkezini bastı Gerekçe cinsel istismar

Polis piskoposlar genel merkezini bastı! Gerekçe cinsel istismar

Latin Amerika ülkesi Şili'de papazlarla ilgili cinsel istismar iddiaları kapsamında Katolik Piskoposlar Konferansı genel merkezine baskın düzenlendi.

14.08.2018Dünya
Prens Adaları’nın en yeşili: Heybeliada

Prens Adaları’nın en yeşili: Heybeliada

Marmara Denizi’nin kuzeydoğu kesiminde yer alan 9 adadan (prens adaları) biri olan, eski adı geçmişte bakır madeni çıkarılması nedeniyle “Bakır” anlamına gelen “Halki”dir. İstanbul'un en çok rağbet gören sayfiye yerlerinden biri olan Heybeliada'nın gezilecek yerlerini tanıyalım...

22.06.2018Seyahat
Düğüne Amerikan vurgusu

Düğüne Amerikan vurgusu

İngiltere Kraliçesi 2’nci Elizabeth’in torunu Prens Harry, dün Windsor’da yapılan nikâh töreniyle hayatını Amerikalı oyuncu Meghan Markle ile birleştirdi. Düğüne aralarında Amerikalıların da olduğu çok sayıda ünlü katılırken Amerikalı siyahi bir kilise korosunun da törende şarkı söylemesi, kutlamayı çok kültürlü bir merasime dönüştürdü.

19.05.2018Dünya
Faşizmin yirmi yılı

Faşizmin yirmi yılı

Andrea Camilleri, ‘Unvansız Maktul’de, 1921 yılında Sicilya’da işlenen bir cinayeti farklı açılardan ele alıyor. Gerçek bir olaydan esinlenerek yazdığı bu romanda Camilleri, İtalya’da faşizmin yükseliş sürecini, bu süreçte Milliyetçi Cephe’nin işlevini ve karakteristiğini de teşhir ediyor.

15.03.2018Kitap Sanat
Vatikan şeytan çıkarma taleplerine yetişemiyor

Vatikan 'şeytan çıkarma' taleplerine yetişemiyor

İtalya'da son birkaç yılda "şeytan çıkarma" taleplerinin 3 katına çıkması ve Vatikan'dan onaylı "şeytan çıkarıcıların" talebi karşılayamaması nedeniyle bu alanda yeni uzmanlık kursları düzenleniyor.

23.02.2018Dünya
Ezan başvurusuna piskopostan yorum

Ezan başvurusuna piskopostan yorum

İsveç’in güneyinde bulunan Vaxjö kenti Başpiskoposu Fredrik Modeus, “Şehrimizde kilise çanının yanı sıra ezan sesini duymayı umut ediyorum. Müslümanların ezanını sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

14.02.2018Dünya
Anadolu Rockın babası Cem Karaca ölüm yıl dönümünde anılıyor

Anadolu Rock'ın babası Cem Karaca ölüm yıl dönümünde anılıyor

Cem Karaca, ölüm yıl dönümünde büyük bir özlem ve saygıyla anılıyor. 2004 yılında kaybettiğimiz Türk müziğinin efsane ismi Cem Karaca, şarkıları ve sözleriyle anılıyor, sosyal medya hesaplarında usta sanatçının fotoğrafları paylaşılıyor. Peki Cem Karaca kimdir, onu ne kadar tanıyoruz?

8.02.2018Magazin

Yazar Sonuçları

100. Yıl - 23 Nisan 1920’den 23 Nisan 2020’ye...

23 Nisan 1920 Cuma günü Hacıbayram’da kılınan cuma namazından sonra Meclis’e doğru yüründü ve İttihat Terakki Kulübü’nün Millet Meclisi’ne dönüştürülen salonunda Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldı. Bu Meclis’te muhalif ve muvafık görüşlüler de bir tek amaç etrafında toplanmışlardı.

19.04.2020

Türkiye’nin En Güzel Denizi Nerede Sizce?

Bence Kaş, Adrasan ve Fethiye’de… Bugün sizlerle çok yakın zamanda yapmış olduğum Kaş gezimi tüm detaylarıyla paylaşacağım.

10.09.2019

Papalık devletinin dirilişi

Bundan tam 90 yıl önce Vatikan Papalık Devleti kuruldu. İtalya’nın birleşiminden beri Roma’daki St. Giovanni di Laterano Katedrali’ne çekilen papalar bu anlaşmayla devlet hayatına dönüyorlardı.

7.07.2019

Ya Fethi Bey olmasaydı

27 Nisan 1909, yani bundan 110 sene önce ‘hal’ kararının kendisine bildirilmesinin hemen akabinde padişah ailesiyle birlikte Rumeli’ye, Selanik’e sevk edildi. Bu safhanın çok centilmence geçmediği açıktır. Eğer süreç içinde nakil işleminin başında Fethi Bey (Okyar) olmasa daha vahim kabalıkların olacağına şüphe yoktu.

28.04.2019