EKSTRA
MENÜ

Online Alisveris

Online Alisveris haberleri sayfasında güncel ve son dakika Online Alisveris hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.339 Online Alisveris haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Online Alisveris Haberleri

Engelsiz online alışveriş dönemi başlıyor

Engelsiz online alışveriş dönemi başlıyor

Amazon Türkiye, Amazon.com.tr ve mobil uygulamasında sunmaya başladığı sesli simülasyon özelliğiyle görme engelli bireylerin online alışveriş deneyimlerini iyileştiriyor.

Ticaret Bakanlığından kritik indirim uyarısı

Ticaret Bakanlığı'ndan kritik indirim uyarısı

Ticaret Bakanlığı, indirimli satışlarda tüketiciler tarafından dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda uyarıda bulundu. Kampanyalarda, ürünlerin piyasa fiyatlarının çok üzerindeki bedellerden indirim yapıldığı izlenimi oluşturularak satışa sunulmaması gerekiyor. İnternet üzerinden satışa sunulan ürünlerin stok miktarları konusunda da tüketicilere doğru bilgi verilmesi gerektiği ifade ediliyor.

28.09.2021Ekonomi
Sahte ürünlere dikkat

Sahte ürünlere dikkat

Tüm Eczacı işverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, pandemi sürecinde gıda takviyelerine olan talebin artmasının sahte ürün üretimini tetiklediğini belirterek, “Ülkemizde sahte gıda takviyesi satışı üç kat arttı” dedi.

26.08.2021Ekonomi
Aldığı ayakkabı sonrası hayatı kâbusa döndü

Aldığı ayakkabı sonrası hayatı kâbusa döndü

İstanbul Küçükçekmece'de yaşayan Gonca Gül, 30 liraya satın alarak bir gün giydiği ayakkabıdan bulaşan kimyasalla ayağında yaralar oluştuğu iddiasıyla şikayette bulundu. Gonca Gül, "Doktor, kanserojen maddenin ayağıma yan etki yaptığını söyledi. Ayağımdan parça alınacak" şeklinde konuştu. Öte yandan sosyal medyada sık sık karşımıza çıkan, otoyol kenarlarında satılan ucuz ayakkabılara karşı uzmanlar uyarıda bulunmuştu.

25.08.2021Gündem
Sabiha Gökçende yolcu sayısında yüzde 34 artış

Sabiha Gökçen'de yolcu sayısında yüzde 34 artış

Ülke genelinde aşılama oranlarının artması ve alınan pandemi önlemleriyle Sabiha Gökçen Havalimanında yolcu sayılarında artış yaşanıyor. Sabiha Gökçen Havalimanından bu yılın ilk 7 ayında 11,8 milyon yolcunun geçiş yaptığı ve yolcu sayısının da geçen yıla göre yüzde 34 artış gösterdiği kaydedildi.

24.08.2021Haber
Sabiha Gökçende yolcu sayısında yüzde 34 artış

Sabiha Gökçen'de yolcu sayısında yüzde 34 artış

Ülke genelinde aşılama oranlarının artması ve alınan pandemi önlemleriyle Sabiha Gökçen Havalimanında yolcu sayılarında artış yaşanıyor. Sabiha Gökçen Havalimanından bu yılın ilk 7 ayında 11,8 milyon yolcunun geçiş yaptığı ve yolcu sayısının da geçen yıla göre yüzde 34 artış gösterdiği kaydedildi.

24.08.2021Ekonomi
Pes dedirten adım: Uçaktan düşen Afganlar tişört oldu

Pes dedirten adım: Uçaktan düşen Afganlar tişört oldu!

Taliban'dan kaçmak için kendilerini ABD uçağına bağlayan ve kalkıştan hemen sonra metrelerce yükseklikten yere düşerek can veren Afganlar tişört oldu! Talihsiz Afganların siluetlerinin resmedildiği tişört, ABD'de satışa sunuldu. Kısa sürede yayılan görüntüler sosyal medyada infial yarattı. Gelen tepkiler üzerine ABD'li alışveriş platformu, Kabil’de uçaktan düşerek ölen Afganların yansıtıldığı tişörtleri satıştan kaldırdı.

20.08.2021Dünya
Çöp kutusuna ne attığınızı iki kere düşünün

Çöp kutusuna ne attığınızı iki kere düşünün

Bir siber suçlunun çöplerinizi karıştırdıktan sonra neler yapabileceğini düşündünüz mü? Milyonlarca insan her gün hassas bilgilerini dikkatsizce bir kenara atıyor ve suçlular bu bilgi hazinesiyle neler yapabileceklerini iyi biliyorlar. Siber güvenlik uzmanları, online alışverişin yükseldiği bu dönemde kişisel bilgilerin korunmasına farklı bir açıdan yaklaştı.

19.08.2021Teknoloji
Diyet hapları ve kas geliştirici ilaçlar karaciğer rahatsızlıklarına neden olur mu

Diyet hapları ve kas geliştirici ilaçlar karaciğer rahatsızlıklarına neden olur mu?

Avusturalya’da araştırmacılar, kas büyümesini veya kilo kaybını teşvik ettiği iddia edilen  ürünlerle bağlantılı karaciğer vakaların arttığını ve bu ürünlerin daha sıkı gözetime ihtiyaç duyduğunu söylüyor.

12.08.2021Sağlık
‘Önceliğimiz fiber ağ

‘Önceliğimiz fiber ağ'

Yılın ilk 6 ayında 15.8 milyar TL gelir elde ettiklerini, net kârlarının da 2.6 milyar TL’ye ulaştığını belirten Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “2021 için yatırım harcamalarımızı yaklaşık 8 milyar TL’den yaklaşık 8.5 milyar TL’ye yükseltiyoruz. Ülkemizdeki herkesin fiber ağa erişimini sağlamak en önemli önceliklerimiz arasında” dedi.

11.08.2021Ekonomi
Türk Telekomdan yılın ilk yarısında 2,6 milyar TL net kar

Türk Telekom'dan yılın ilk yarısında 2,6 milyar TL net kar

Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Ümit Önal, Türk Telekom'un 2021'de güçlü performansını sürdürdüğünü belirterek, "Yılın ilk 6 ayında 15,8 milyar TL gelir elde ettik, net karımız 2,6 milyar TL'ye, toplam abone sayımız 50,7 milyona ulaştı." dedi.

10.08.2021Teknoloji
Ofise dönüş ertelendi

Ofise dönüş ertelendi

Delta varyantının yayıldığı ABD’de büyük teknoloji şirketleri ofise dönüş tarihlerini erteledi.

7.08.2021Dünya
Yangın fırsatçıları Daha alevler sönmemişken tarlaları satışa çıkardılar...

Yangın fırsatçıları! Daha alevler sönmemişken tarlaları satışa çıkardılar...

Tüm Türkiye son günlerde Ege ve Akdeniz’de devam eden orman yangınlarına kilitlenmiş durumda. Kamu kurumlarından sivil toplum örgütlerine, itfaiyecilerden vatandaşlara kadar herkes devam eden yangınlara karşı gece gündüz mücadele ediyor. Ancak böyle bir dönemde dahi fırsatçılar ortaya çıkabiliyor.

5.08.2021Ekonomi
İnternetten alışveriş yapanları hedef alan dolandırıcılıklara dikkat

İnternetten alışveriş yapanları hedef alan dolandırıcılıklara dikkat!

Dev e-ticaret sitelerinin sahip olduğu büyük müşteri havuzu, durumdan şüphelenmeyen kurbanları kandırmak için çeşitli hilelere başvuran siber suçluların iştahını kabartıyor.

4.08.2021Teknoloji
Bu dolandırıcılık yöntemine dikkat Hem paranızı hem verilerinizi çalıyorlar...

Bu dolandırıcılık yöntemine dikkat! Hem paranızı hem verilerinizi çalıyorlar...

Koronavirüs ve kısıtlamalar nedeniyle pandemi döneminde tüm dünyada internetten alışveriş oranında artış yaşandı. Bu doğrultuda siber dolandırıcılıklardan mağdur olan tüketicilerin sayısı da gün geçtikçe artmaya başladı. Uzmanlar Hurriyet.com.tr'ye özel dolandırıcılık mağduru olmamak için neler yapılması gerektiğini sıraladı.

29.07.2021Ekonomi
Alışveriş platformları sahte ürünlerle doldu... Tüketici ne yapmalı Uzmanlar yanıtladı

Alışveriş platformları sahte ürünlerle doldu... Tüketici ne yapmalı? Uzmanlar yanıtladı

İnternetten alışveriş yapan hemen herkesin bir sahte ürün hikayesi vardı. Özellikle koronavirüs sebebiyle internetten alışverişin artması, bu gibi mağduriyetleri daha çok yaşamamıza sebep oldu. Peki sahte ürünlerle dolu alışveriş sitelerinde nasıl alışveriş yapacağız? Sahte ürün satın alan tüketici ne yapmalı?

25.07.2021Gündem
Bayramlaştığınız kişi siber suçlu olabilir

Bayramlaştığınız kişi siber suçlu olabilir

Siber suç ekonomisi her geçen gün büyüyor. Siber suçlular her fırsatı kurbanlarının kişisel verilerini ya da paralarını elde edebilmek için değerlendirmeye çalışıyorlar. İnternet kullanıcılarının, önemli gün ve haftalarda, bayram günlerinde, dijital hareketliliğin yoğun olabileceği her ortamda bir siber dolandırıcının da olabileceğini düşünerek hareket etmesi gerekiyor.

16.07.2021Teknoloji
Ordu’da ‘iyilik akımı’ başlıyor

Ordu’da ‘iyilik akımı’ başlıyor

Ordu’da sosyal market projesi ile yardıma muhtaç ve dezavantajlı vatandaşların ihtiyaçları karşılanacak. Markette, temizlikten gıdaya, kıyafetten ev tekstiline kadar birçok ürün bulunacak. Ürünler belediye tarafından vatandaşlara ulaştırılacak.

16.07.2021Ekonomi
Büyük indirimlerde akılalmaz tuzak Özellikle belli günleri bekliyorlar...

Büyük indirimlerde akılalmaz tuzak! Özellikle belli günleri bekliyorlar...

Özel günleri fırsat bilen dolandırıcılar, bayramın da yaklaşmasıyla birlikte kolları sıvadı. İndirim peşinde koşarken dolandırılmamak için nelere dikkat etmeli? Uzmanlar anlattı...

13.07.2021Gündem
Ülker, bayramlık ürünleriyle  raflarda yerini aldı

Ülker, bayramlık ürünleriyle raflarda yerini aldı

Ülker, Kurban Bayramı’nı şekerleme ve çikolatada 49 ürünle karşılıyor.

12.07.2021Lezizz
Online alışverişte influencer etkisi

Online alışverişte influencer etkisi

Tüketicilerin alışveriş tercihlerinde sosyal medya içerikleri her geçen gün daha da etkili hale gelirken her 5 kişiden 1'inin, Instagram üzerinden ürün tanıtımı yaparak para kazanan influencerlar veya ünlü kişilerin yönlendirdiği linklerden alışveriş yaptığı belirlendi.

11.07.2021Ekonomi
Teknoloji Bağımlılığı Nedir Ve Nedenleri Nelerdir Teknoloji Bağımlılığ Nasıl Önlenir

Teknoloji Bağımlılığı Nedir Ve Nedenleri Nelerdir? Teknoloji Bağımlılığ Nasıl Önlenir

Günümüzün en büyük problemlerinin başında teknoloji bağımlılığı gelmektedir. Teknoloji bağımlılığı her yaştan insanda görülebilen tehlikeli bir durumdur. Sizler için Teknoloji bağımlılığı nedir ve nedenleri nelerdir? Teknoloji bağımlılığı nasıl önlenir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

27.06.2021Araştırma
CarrefourSA ve PackUpp’tan market teslimatında iş birliği

CarrefourSA ve PackUpp’tan market teslimatında iş birliği

Türkiye’de teslimat hizmetinin tüm süreçlerini dijitalleştirerek, kurumsal firmalara ve e-ticaret sitelerine “Sonraki-Gün”, “Aynı-Gün” ve “3 Saatte Ekspres” teslimat hizmeti sunan ve bunun yanında firmalara özel saha teslimat ekipleri kuran PackUpp, CarrefourSA ile iş birliğini büyütüyor.

23.06.2021Teknoloji
Amazon Prime indir - Amazon Prime nasıl indirilir Android ve IOS için ücretsiz son sürüm Amazon Prime uygulaması

Amazon Prime indir - Amazon Prime nasıl indirilir? Android ve IOS için ücretsiz son sürüm Amazon Prime uygulaması

Günümüzün en büyük film ve dizi kütüphanelerinden birisi olan Amazon Prime geçtiğimiz aylarda Türkiye'ye giriş yapmıştır. Oldukça zengin bir arşive sahip Amazon Prime ayrıca beraberinde birçok avantaj getiriyor. Bunlardan en çok öne çıkanları Amazon online alışveriş platformu üzerinde ayrıcalıklı alışveriş, Twitch Platformu üzerinden her ay bir yayıncıya ücretsiz abone olma ve geçerli oyunlarda ücretsiz kredi kazanmadır. Amazon Prime nedir, ne işe yarar, Amazon Prime nasıl kullanılır ve nasıl yüklenilir hepsini sizin için derledik.

22.06.2021Teknoloji
Sesli kimlik avı dolandırıcılarına dikkat

Sesli kimlik avı dolandırıcılarına dikkat

Siber güvenlik uzmanları, e-posta oltalama saldırıları ile birlikte sesli kimlik avcılığının da arttığı konusunda uyarılarda bulundu. “Vishing” olarak da adlandırılan bu yöntemde saldırganlar sosyal mühendislik yöntemlerini kullanıp kurbanlarının yanılma payından yararlanıyorlar. Pandemi döneminde evden çalışanları tuzağa düşürmeye çalışıyorlar.

15.06.2021Teknoloji
Kart numarası nedir, nerede yazar Kredi kartı numarası kaç haneli olur

Kart numarası nedir, nerede yazar? Kredi kartı numarası kaç haneli olur?

Günümüzde nakit kullanımı neredeyse bitme noktasına gelirken güvenilir ödeme sistemleri arasında çok önemli bir yere sahip olan banka kartları ve kredi kartı nakit taşıma gereksinimini geride bırakıyor. Dijital ödeme sistemleri sayesinde online ödeme işlemleri de kolaylaştı. Kart Numarası nedir, nerede yazar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.06.2021Araştırma
Arabası Temiz, Bahçesi Mis Gibi İse, Babanızdan Mutlusu Yok Demektir

Arabası Temiz, Bahçesi Mis Gibi İse, Babanızdan Mutlusu Yok Demektir!

Babalar Günü’nde hayatınızın en önemli kahramanını mutluluktan havalara uçurmaya var mısınız?

14.06.2021Alışveriş
Dünya genelinde internet kesintisi

Dünya genelinde internet kesintisi

Dünya genelinde internet kesintisi yaşanıyor. Gelen son dakika bilgisine göre, aralarında online alışveriş platformu Amazon ve Reddit'in de olduğu pek çok siteye erişim sağlanamıyor. Arızanın nedenine dair henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

8.06.2021Haber
Instagram, Facebook, Twitter çöktü mü

Instagram, Facebook, Twitter çöktü mü?

Instagram, Facebook, Twitter çöktü mü sorusu internet kullanıcılarının gündeminde yer alıyor. Dünya genelinde ortaya çıkan internet kesintileri sonrasında Instagram, Facebook, Twitter platformları haricinde pek çok platformda da erişim sıkıntıları oluşabiliyor. İşte, Instagram, Facebook, Twitter çöktü mü sorusuna yönelik bazı bilgiler

8.06.2021Teknoloji
Twitch çöktü mü, neden açılmıyor

Twitch çöktü mü, neden açılmıyor?

Twitch çöktü mü sorusu pek çok oyunseverin araştırdığı konu olmaya başladı. Dünya genelinde yaşanan erişim sıkıntısı dolayısıyla aralıklı olarak bağlantı kopma sorunu yaşanan Twitch neden açılmıyor sorusu ile karşı karşıya kaldı. Peki, Twitch çöktü mü, neden açılmıyor? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

8.06.2021Teknoloji
Son dakika: Dünya genelinde internet kesintisi

Son dakika: Dünya genelinde internet kesintisi

Dünya genelinde internet kesintisi yaşandı. Aralarında online alışveriş platformu Amazon ve Reddit'in de olduğu pek çok siteye erişim uzun süre boyunca sağlanamadı. ABD merkezli bulut bilişim servis sağlayıcısı Fastly, sorunun çözüldüğünü açıkladı.

8.06.2021Dünya
Online alışverişte dolandırıcılığa dikkat

Online alışverişte dolandırıcılığa dikkat!

Almanya Tüketiciyi Koruma Derneği son zamanlarda online alışverişlerde dolandırıcılık şikâyetlerinin 6 kat arttığına dikkat çekti. Dolandırıcılık olaylarının en fazla sahte internet portalları üzerinden gerçekleştiğini belirten dernek alışveriş yapılacak sitelerin ödeme yapmadan önce çok iyi araştırılmasını istedi.

3.06.2021Avrupa
Dev şirketler Çinin hedefinde Kavga büyüdü... Mağazalar tek tek kapanıyor

Dev şirketler Çin'in hedefinde! Kavga büyüdü... Mağazalar tek tek kapanıyor

Batılı tekstil firmalarının ‘Uygurların zorla çalıştırıldığı’ gerekçesiyle Sincan menşeli pamuk kullanmama kararına Pekin’den tepki geldi. Dev firmalar, 1.4 milyarlık nüfusuyla dünyanın en büyük pazarı olan Çin’e erişimi kaybetme riskiyle karşı karşıya. H&M ürünleri ülkedeki tüm online alışveriş sitelerinden kaldırıldı. Adidas, Burberry ve Nike gibi firmalar da hedefte.

24.05.2021Ekonomi
Almanyada Amazona soruşturma

Almanya'da Amazon'a soruşturma

Federal Kartel Dairesi, daha önce de Amazon hakkında online alışveriş pazarında adil rekabeti sağlayıp sağlamadığını araştırmaya yönelik iki soruşturma yürütmüştü.

18.05.2021Ekonomi
Amazondan flaş İngiltere adımı

Amazon'dan flaş İngiltere adımı

Online alışveriş platformu Amazon, İngiltere’de 10 bin kişi daha istihdam ederek bölgesel atılımlara odaklandı.

14.05.2021Ekonomi
Silikon Vadisi ile Kapalıçarşı’yı birleştiriyoruz

Silikon Vadisi ile Kapalıçarşı’yı birleştiriyoruz

Hepsiburada CEO’su Murat Emirdağ, “Silikon Vadisi ile Kapalıçarşı kültürünü birleştiren; veri ile tecrübeyi harmanlayan ekibimizle, tüm paydaşlarımızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışıyoruz. Silikon Vadisi’nin veri, sistem, süreç, Kapalıçarşı’nın insanı ve pazarı anlama, tanıma kaslarını bünyemizde taşıyoruz” dedi.

14.05.2021Ekonomi
Anneler Günü tuzağına dikkat Online alışverişte mağdur olmayın

'Anneler Günü' tuzağına dikkat! Online alışverişte mağdur olmayın

Koronavirüsle mücadele için alınan kapanma kararı nedeniyle bu yıl hem Anneler Günü hediyesi hem de bayram ihtiyaçları online alışverişle alınacak. Tüketici örgütleri ve bilişim uzmanları internetten alışveriş yapacakları, sahte siteler, yanıltıcı indirimler ve kart güvenliğini riske eden platformlar konusunda uyardı.

8.05.2021Ekonomi
Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığından market genelgesiyle ilgili yeni açıklama yapıldı... Sigara yasağı var mı online alışveriş yapılacak mı İşte detaylar..

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı'ndan 'market genelgesi'yle ilgili yeni açıklama yapıldı... Sigara yasağı var mı online alışveriş yapılacak mı? İşte detaylar..

Son dakika haberi... İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine, 'market tedbirleri' konulu genelge gönderdi. Genelgede, vatandaşların zorunlu ihtiyaçları dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyeceğinin altı çizildi. İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, ''Yeni bir genelge yayınladık. Hangi ürünlerin alınıp satılabileceğini belirledik. Minimum yoğunluk temel amaç'' dedi. Yasaklar 7 Mayıs'ta başlıyor, işte ayrıntılar...

5.05.2021Gündem
Son dakika: İstanbulda koronavirüs salgınında son durum İl Sağlık Müdüründen varyant açıklaması

Son dakika: İstanbul'da koronavirüs salgınında son durum! İl Sağlık Müdürü'nden varyant açıklaması

Sağlık Bakanlığı'nda alınan verilere göre vakalarda düşüşün devam ettiği görülürken, 3 Mayıs itibariyle ülke genelinde ağır hasta sayısı 3 bin 438 oldu, 35 bin 438 kişinin koronavirüs tedavisinin sona ermesiyle iyileşen sayısı 4 milyon 515 bin 819'a yükseldi. Tam kapanma tedbirlerinin 5. gününde İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu İstanbul'daki son durumu paylaştı. Memişoğlu, 'Pozitif vaka sayılarında yüzde 33 oranında bir azalma var. Vakaların ise yüzde 88'i İngiliz varyantı.' dedi.

4.05.2021Gündem
Paypal Nedir Ve Ne İşe Yarar Türkiyede Paypal Hesabı Açılabilir Mi

Paypal Nedir Ve Ne İşe Yarar? Türkiye'de Paypal Hesabı Açılabilir Mi

Paypal tüm dünyada kullanılan bir ödeme yöntemidir. Özellikle güvenli olması sebebiyle çok tercih ediliyor. Paypal hangi amaçla ve nasıl kullanılacağı çok merak edilen sorulardan biri oluyor. Paypal hakkında birçok kişi bazı araştırmalar yapıyor. Paypal nedir ve ne işe yarar? Türkiye'de paypal hesabı açılabilir mi? İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Teknoloji
Ülker, 49 çeşit ürünüyle Ramazan Bayramı’na hazır

Ülker, 49 çeşit ürünüyle Ramazan Bayramı’na hazır

Ramazan Bayramı hazırlıklarını tamamlayan Ülker, çikolatada 20, şekerlemede 29 olmak üzere toplam 49 çeşit ürünüyle, Türkiye genelindeki satış noktaları ve online alışveriş sitelerinde yerini aldı.

3.05.2021Gündem
3D Secure Nedir Ve Ne İşe Yarar 3D Secure Aktifleştirme Ve Önemi Hakkında Bilgi

3D Secure Nedir Ve Ne İşe Yarar? 3D Secure Aktifleştirme Ve Önemi Hakkında Bilgi

3D secure son zamanlarda internet üzerinden yapılan alışverişlerin artması ile oldukça fazla önem kazanmıştır. İnternetten yapılan alışverişlerde verilen bilgilerin güvenliğini sağlamak için 3D secure ile işlem yapmaya özen gösterilmektedir. 3D secure nedir ve ne işe yarar? 3D secure aktifleştirme ve önemi hakkında bilgiler nelerdir? Siz de 3D secure hakkında daha detaylı bilgileri derledik.

3.05.2021Teknoloji
Eğitimde teknoloji kullanımının olumlu ve olumsuz etkileri

Eğitimde teknoloji kullanımının olumlu ve olumsuz etkileri

Günümüzde teknoloji dediğimizde aklımıza genellikle neredeyse aile üyelerinin her birine ait kişisel bilgisayar, cep telefonu ve tablet gibi araçlar geliyor. Ancak teknoloji sağlıktan tarıma, hatta insanoğlunun uzayda hayatını devam ettirebilme çabalarına kadar çok geniş bir yelpazede gelişimini sürdürüyor ve insanoğlunun yaşamını her geçen gün daha yoğun sarmalıyor.

3.05.2021Eğitim
Bu yıl annelerin hediyeleri ve bayramlıklar internetten alınacak

Bu yıl annelerin hediyeleri ve bayramlıklar internetten alınacak

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, 9 Mayıs'taki Anneler Günü'nün ardından 13 Mayıs'ta Ramazan Bayramı'nın başlayacağını hatırlatarak, "Salgın önlemleri nedeniyle AVM ve cadde mağazaları kapalı olduğu için hediyelik alışverişinde online kanallar neredeyse tek seçenek gibi görünüyor. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde e-ticarette çok ciddi artış bekliyoruz." dedi.

2.05.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Geleceğin mağazalarının tasarımında dijital teknolojiler ve yaratıcılık

Alışveriş deneyimlerimiz son iki yıldır pandeminin de etkisiyle son derece farklılaştı.

4.10.2021

Post-Truth Çağ, Dijital Vatandaşlık ve Toplum 5.0

Hayatımızla ilgili merak ettiğimiz neredeyse her konudaki araştırmayı; sağlıktan, eğitime, genel kültürden pratik bilgilere dair gelişmelerin araştırmasını ve takibini uzun zamandır internet ve sosyal medya üzerinden yapıyoruz. Özellikle de hemen yanımızda duran cep telefonlarımız bize her konuda sınırsız kaynak sunuyor. İlaveten sosyal medyanın günlük akışında ilerlerken bize ilginç gelen, hemen birileri ile paylaşmak istediğimiz birçok içerikle karşılaşıyoruz. Peki bu sırada karşılaştığımız verilerin doğruluğundan ne kadar eminiz? Edindiğimiz bilgilere inanmadan, onları savunmadan, çevremizdeki diğer kişilerle veya sosyal medya ağlarında bu bilgileri paylaşmadan önce dikkate almamız gereken noktalar neler?

14.09.2021

Anadolu’da kadın kooperatifleri

Anadolu’ya her gidişimde, kadın girişimci, kadın üretici ve kadın çiftçi hareketlerinin arttığını sevinçle gözlemliyorum. Kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılımını teşvik eden, güçlenmesini amaçlayan kadın kooperatiflerini ise destekliyorum...

7.05.2021

Bugün ne yapsak?

Evinizin duvarına bir yazı tahtası asın ve her güne küçük bir hedef yazın.

7.05.2021

Çocuğu pozitif olan ve Roma’da yaşayan bir annenin yaşadıkları

Bugün Roma, ‘sarı’ bir pazartesiye uyanacak.Mekanlar açık. En sevilen kahve yerinde içilebilecek.

26.04.2021