MENÜ

Online Alışveriş

Online Alışveriş ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Online Alışveriş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.819 Online Alışveriş haberi bulunmuştur.

Online Alışveriş Haberleri

E-ticarette adeta 5 yıl sonrasının dinamiklerine geçiş yaptık

'E-ticarette adeta 5 yıl sonrasının dinamiklerine geçiş yaptık'

Koronavirüs salgını sonrası tüm dünyada pek çok sektör olumsuz etkilenirken, pek çok kişi de evinden çalışmaya başladı. Alışveriş alışkanlıkları değişime uğrarken e-ticarette kurallar yeniden yazılıyor. Bu süreci yakından takip eden Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan, pandemi sürecinde teknoloji ürünlerinin satışının nasıl etkilendiğini, mağazaların kapatılmasıyla dijital mağazacılığın etkisini Hürriyet'e anlattı.

22.05.2020Teknoloji
Bayram şekeri kargodan

Bayram şekeri kargodan

Bu yıl Ramazan Bayramı diğer bayramlara göre farklı olacak.

19.05.2020Ekonomi
Demet Şener Küpeli krizi fırsata çevirdi

Demet Şener Küpeli krizi fırsata çevirdi

Pandemi nedeniyle yaşanan krizi fırsata çeviren markalardan biri de 'Demet Şener İstanbul' oldu.

15.05.2020Magazin
İş dünyası “Yeni Normalleşme” dönemi için ümitli

İş dünyası “Yeni Normalleşme” dönemi için ümitli

İstanbul merkezli uluslararası pazar ve kamuoyu araştırma şirketi AGS GLOBAL, Covid-19 salgınının ikinci fazı olan “yeni normalleşme” dönemine dair iş dünyasının tutum ve beklentilerinin nabzını tutan geniş kapsamlı bir araştırma gerçekleştirdi.

14.05.2020Ekonomi
Kovid-19 sürecinde bireylerin dijital yaşamı incelendi

Kovid-19 sürecinde bireylerin dijital yaşamı incelendi

Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SODİGEM) araştırmacılarının yaptığı anket sonucunda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) döneminde bireylerin dijital ortamda ve cep telefonlarıyla geçirdikleri sürenin büyük oranda arttığı belirlendi.

14.05.2020Teknoloji
Kişisel verileri korumanın 10 yolu

Kişisel verileri korumanın 10 yolu

Veri odaklı dünyada kişisel veriler, siber saldırılar için değerli bir hedeftir. Yanlış ellerde tam bir kaos yaratmak ve maddi hasara yol açmak için kullanılabilecek bu kişisel verileri korumanın, bireylerdeki bilinçle de doğru orantılı olduğunu aktaran uzmanlar, kişisel verileri korumak için bireylerin dikkat etmesi gereken adımları sıralıyor.

13.05.2020Teknoloji
Ülker bayram ürünlerini hazırladı

Ülker bayram ürünlerini hazırladı

Ülker, Ramazan Bayramı hazırlıklarını tamamladı. “Bu bayram ayrı da olsak, aynı duygularla yine kalp kalbeyiz” temalı iletişimiyle geleneksel bayram duygusuna vurgu yapacak olan Ülker, çikolata ve şekerlemede 52 çeşit ürünüyle hem tüm satış noktalarında hem de online alışveriş sitelerinde yerini aldı. 

13.05.2020Ekonomi
Koronavirüs sanal marketlere ilgiyi yüzde 251 artırdı

Koronavirüs sanal marketlere ilgiyi yüzde 251 artırdı

Koronavirüs günlerinde alışverişlerini markete gitmek yerine evden yapmayı tercih eden tüketiciler e-ticaret sitelerine akın etti. We Are Social raporuna göre, dünya genelinde sanal marketlerin trafiği yüzde 251 arttı. Deloitte’un raporuna göre ise Türkiye’de video konferans ve uzaktan eğitim sistemlerinde yaklaşık 15 kat büyüme gerçekleşti.

12.05.2020Teknoloji
Dijital güvenlik ihlali en çok mobil cihazlarda görülecek

Dijital güvenlik ihlali en çok mobil cihazlarda görülecek

Dijital dönüşümü destekleyen IoT, yapay zekâ, makine öğrenimi gibi teknolojilerle birlikte dijital güvenlik trendleri de büyük bir hızla değişiyor. Uzmanlar, bu yıl itibarıyla dijital güvenlik ihlalinin en çok mobil cihazlarda görüleceğini, yapay zeka ile işlenen siber suçların artacağını, evden çalışma gündemi nedeniyle şirketlerin dijital güvenlik önlemlerini artırması gerektiğini, ödeme sistemleri, IoT cihazları ve bulut bilişimde veri güvenliğinin daha da önem kazanacağını vurguluyor.

12.05.2020Teknoloji
Apple mağazında kuyruk

Apple mağazında kuyruk!

Almanya’da normalleşme süreci kapsamında bugün restoran, kafeler, dükkânlar ve alışveriş merkezleri gerekli hijyen kurallarına uyulması şartıyla yeniden açıldı.

11.05.2020Avrupa
Anneler Günü nedeniyle daha çok online alışveriş yapılacak

Anneler Günü nedeniyle daha çok online alışveriş yapılacak

Online araştırma şirketi DORinsight tarafından yapılan ‘Anneler Günü’ başlıklı araştırma, koronavirüs salgını sebebiyle tüketici davranışlarına dair dikkat çeken sonuçlar ortaya koydu.

8.05.2020Teknoloji
Anneler Gününde rekor bekleniyor

Anneler Günü'nde rekor bekleniyor

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, "Anneler Günü etkisiyle perakende sektöründe mayıs ayı online alışveriş cirosunda rekor bekliyoruz. Kargo şirketlerinde son bir haftadır gözlemlediğimiz yoğunluğu da rekorun ön habercisi olarak değerlendiriyoruz." dedi.

8.05.2020Ekonomi
Anneler Günü alışverişlerinde sanal kart kullanın

Anneler Günü alışverişlerinde sanal kart kullanın

Bu yıl 10 Mayıs tarihine denk gelen Anneler Günü için hediye almak isteyenler, Koronavirüs pandemisi nedeniyle her zamankinden daha fazla online alışverişi tercih ediyor. Bu durumu kazanç kapısı olarak gören siber suçlular, internetten hediye almak isteyen kullanıcıları büyük indirimler, etkileyici kampanyalar ve hediye teklifleri ile kandırarak sahte sitelere yönlendirip kredi kartı ve kişisel bilgileri ele geçirmeye çalışıyor. Uzmanlar, koronavirüs pandemisi nedeniyle online alışveriş yapacaklara özellikle sanal kart kullanmalarını öneriyor ve dikkat edilmesi gereken noktaları paylaşıyor.

6.05.2020Teknoloji
Anneler Gününde alışveriş yaparken kişisel verilere dikkat

Anneler Günü'nde alışveriş yaparken kişisel verilere dikkat!

Bu yıl karantina sürecine denk gelecek olan Anneler Günü için online alışveriş süreci hızlandı. E-ticaret siteleri kampanyalarını hazırlarken, hackerlerin de boş durmadığına dikkat çeken uzmanlar, hackerlere karşı kullanıcıları, KVKK’ya karşı da e-ticaret sitelerini uyarıyor.

6.05.2020Teknoloji
Kara listeye alınmıştı Dev şirketten açıklama geldi

Kara listeye alınmıştı! Dev şirketten açıklama geldi

ABD’de Trump yönetimi, Amazon’a ait 5 yabancı siteyi “kara listeye” alması sonrası internet devi Amazon’dan konu ile ilgili ilk açıklama geldi.

1.05.2020Ekonomi
Tüketici alışkanlıklarındaki değişim telekom sektörüne de yansıdı

'Tüketici alışkanlıklarındaki değişim telekom sektörüne de yansıdı'

Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde, Vodafone Business sponsorluğunda düzenlenen CEO Club Online Summit, iş dünyasını buluşturmaya devam ediyor. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin zirve kapsamında, "Hayatımızda artık 'yeni normal' diye bir kavram var. İçinde bulunduğumuz yeni dönemde tüketim alışkanlarımız da değişti. Hem kullandığımız ürünlerde hem de satın aldığımız kanallarda değişim gözlemliyoruz" dedi.

30.04.2020Teknoloji
Siber hırsızlardan 13 milyon dolarlık dolandırıcılık

Siber hırsızlardan 13 milyon dolarlık dolandırıcılık

Rakamlar Amerika Birleşik Devletleri’nden geldi. ABD Federal Ticaret Komisyonu, COVID-19 ile ilgili dolandırıcılık eylemleri yüzünden ülkede tüketicilerin 13 milyon dolardan fazla kayba uğradığını duyurdu.

30.04.2020Teknoloji
E-ticarette en sık yapılan hatalar

E-ticarette en sık yapılan hatalar

COVID-19 sonrasında e-ticarete talep artarken, e-ticaret sitelerindeki eksikler, müşteri memnuniyetini ve alışveriş dönüşüm oranlarını olumsuz etkiliyor. Bu kapsamda Digital Exchange CEO’su Emrah Pamuk, online alışveriş dünyasında en sık yapılan hataları değerlendirdi ve e-ticaret sitelerinin dikkat etmesi gereken noktaları açıkladı.

27.04.2020Teknoloji
Düğün alışverişleri online mecralara kaydı

Düğün alışverişleri online mecralara kaydı

Züccaciyeciler Derneği Başkanı Mesut Öksüz "Evlenecek çiftlerin büyük çoğunluğu düğün hazırlıklarına en az 6 ay önce başlıyor. Bu nedenle şu anda mağazalarımıza gelemeyen çiftler, online üzerinden ürün alımlarını gerçekleştiriyor" dedi.

25.04.2020Ekonomi
Koronavirüs nedeniyle dijital davranışlar nasıl değişti

Koronavirüs nedeniyle 'dijital davranışlar' nasıl değişti?

AdColony yaptığı araştırma ile Türkiye’de Ramazan döneminde kullanıcıların dijital alışkanlıklarını inceledi ve değişimi araştırdı.

24.04.2020Teknoloji
e-ticarette 5 yıl sonrasının hedefleri 2021de yakalanabilir

e-ticarette 5 yıl sonrasının hedefleri 2021'de yakalanabilir

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, salgının perakende sektöründe dengeleri altüst ettiğini belirterek, "Online satışta 5 yıl sonrası için planlanan hedefe bir yıl sonra, yani 2021'de ulaşma ihtimalimizin çok yüksek olduğunu düşünüyoruz." ifadesini kullandı.

24.04.2020Teknoloji
27 ülkeden sorumlu CEO Demet İkiler: 55 yaş üstü dijitalde ikinci baharını yaşıyor

27 ülkeden sorumlu CEO Demet İkiler: 55 yaş üstü dijitalde ikinci baharını yaşıyor

Son 5 yıldır Türkiye’nin en güçlü ilk 10 kadın CEO’su listelerinde yer alan, şubat ayında GroupM EMEA CEO’su olarak 27 ülkenin yönetiminin başına gelen Demet İkiler ile koronavirüs salgını döneminde yaşanan değişimi, dönüşümü ve dijitaldeki yaş kırılmalarını konuştuk. İkiler, “55 yaş üstü artık daha dijital, uzaktan alışverişi hızla öğreniyor” diyor.

18.04.2020Ekonomi
İyi sanat her zaman karşılık bulur

İyi sanat her zaman karşılık bulur

Sanat ve kültür kurumları, küresel koronavürüs salgını önlemlerinin ilk günlerinden bu yana kapalı. Müzeler, galeriler ve kültür kurumları yaklaşık bir aydır sosyal medya kanalları üzerinden etkin olmaya çalışıyor. Online sanatçı atölyeleri, sanal ortama taşınan sergiler, arşiv paylaşımlarıyla herkes tek yönlü iletişimden karşılıklı etkileşimin olduğu bir ağ dünyasına geçti. Sanatı anlatmanın ve paylaşmanın tek platformu sosyal medya oldu. Sanat sektöründen etkin isimlerine farklı sorular yönelttik, sanatın içinden geçtiği zorlu süreci ve geleceğini konuştuk.

17.04.2020Kitap Sanat
Temassız ödeme tercihini ‘hijyen ve hız’ belirliyor

Temassız ödeme tercihini ‘hijyen ve hız’ belirliyor

Salgın endişesi ile hayatımıza giren sosyal izolasyon, alışveriş trendleri ve ödeme yöntemi tercihlerinde de önemli değişikliklere yol açıyor. Mastercard Türkiye’nin araştırmasına göre kartlı alışverişlerde tüketicilerin yüzde 63’ü temassız ödemeyi tercih ediyor. İki ayda iki kat artış kaydeden temassız ödemeyi ilk sıraya taşıyan temel unsurlar ise hijyen ve hız...

16.04.2020Teknoloji
Koronavirüs Alışveriş ya da Kargo Paketlerinden Bulaşır mı

Koronavirüs Alışveriş ya da Kargo Paketlerinden Bulaşır mı?

Koronavirüs salgını sürecinde herkesin aklındaki sorulardan biri de alışveriş için kullanılan poşetlerden, paketli gıdalardan ya da kargo paketlerinden bulaş riski taşıyıp taşımadığı… Riskin ancak kirli ellerle buruna, ağza ve göze dokunulduğunda olduğunu belirten Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı, Uzm. Dr. M. Kadir Göktürk, bu çerçevede alınması gereken önlemlere dair önemli bilgiler veriyor.

14.04.2020İyi Yaşam
Karantina sürecinde alışveriş sitelerine siber saldırılar arttı

Karantina sürecinde alışveriş sitelerine siber saldırılar arttı

Kaspersky uzmanları, online alışveriş ve yayın platformlarını taklit ederek gerçekleştirilen kimlik avı saldırılarının sayısında artış tespit etti.

13.04.2020Teknoloji
Yıldız Teknopark sağlık çalışanlarına yardımcı olması için robot üretti

Yıldız Teknopark sağlık çalışanlarına yardımcı olması için robot üretti

Yıldız Teknopark koronavirüs sebebiyle yoğunlukları artan ve riskli ortamlarda çalışan sağlık çalışanlarının yükünü hafifletmek için robot üretti.

13.04.2020Teknoloji
OPPO, kırılmalara karşı 1 yıl ekran garantisi verecek

OPPO, kırılmalara karşı 1 yıl ekran garantisi verecek

Oppo, 10 Nisan – 30 Nisan tarihleri arasında, belirli online satış noktalarından satın alınacak A5s , A5 2020 , A9 2020 ve Reno2 Z modellerinde, ekran kırılmalarına karşı 1 yıl boyunca geçerli olacak ücretsiz Ekran Garantisi kampanyasını başlattı.

13.04.2020Teknoloji
Koronavirüs salgını sektörleri nasıl etkiledi

Koronavirüs salgını sektörleri nasıl etkiledi?

Deloitte Danışmanlık ekibi tarafından hazırlanan “Küresel Covid-19 Salgını’nın Türkiye’de Farklı Kategorilere Etkileri Raporu”na göre, uzaktan eğitim ve çalışma, ulusal market zincirleri, sağlıklı ürünler ve hobi siteleri etkileşimlerini artırırken; özel sağlık kurumları, havayolu şirketleri, emlak ve otomobil satışları, otel ve konaklama şirketleri ile kültür sanat faaliyetleri salgından negatif yönde en çok etkilenen kategoriler oldu.

10.04.2020Teknoloji
İlk kez internetten alışveriş yapanlar nelere dikkat etmeli

İlk kez internetten alışveriş yapanlar nelere dikkat etmeli?

65 yaş üstünün ardından 20 yaş altı için de sokağa çıkma yasağı getirilmesi, milyonlarca kişinin yetkililerin çağrılarına uyarak evde kalmayı tercih etmesi, alışverişlerin büyük çoğunluğunu internete kaydırdı. Peki ilk kez internetten alışveriş yapanlar nelere dikkat etmeli?

10.04.2020Teknoloji
Korona tişörtleri

Korona tişörtleri

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle mücadele sürüyor.

5.04.2020Ekonomi
Koronavirüs ile birlikte hayat online oldu

Koronavirüs ile birlikte hayat "online" oldu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası dünya çapında yapılan "Evde kal" çağrıları hızla artarken, birçok kişi iş, eğitim ve sosyalleşme ihtiyaçlarını karşılamak için akıllı ekranların başında daha fazla zaman geçirmeye başladı.

2.04.2020Teknoloji
Online alışverişte dikkat edilmesi gereken kurallar

Online alışverişte dikkat edilmesi gereken kurallar

Yeni tip corona virüs salgını nedeniyle artan online alışverişlerde mağduriyet yaşanmaması için önerilen tavsiyelere uymak önem kazandı.

2.04.2020Teknoloji
Amazon.com.trde bahar fırsatları kampanyası: Fiyatlar düştü

Amazon.com.tr'de bahar fırsatları kampanyası: Fiyatlar düştü!

Türkiye'nin önde gelen online alışveriş platformlarından Amazon.com.tr'de bahar fırsatları adı altında yeni bir kampanya başladı. Amazon'da satılan elektronik ürünlerin fiyatlarında önemli oranda düşüşler oldu. İşte düşen fiyatıyla dikkat çeken elektronik ürünler...


Bu bir ilandır

31.03.2020Teknoloji
Corona virüs nedeniyle 3 marka online satışlarını durdurdu

Corona virüs nedeniyle 3 marka online satışlarını durdurdu

Koronavirüs salgını nedeniyle mağazalarını kapatan markalar şimdi de online mağazalarını kapatmaya başladı.

31.03.2020Ekonomi
İnternet üzerinden alışverişe koronavirüs etkisi

İnternet üzerinden alışverişe koronavirüs etkisi

COVID-19 virüsü nedeniyle kişilerin internet üzerinden web siteler aracılığı ile yapmış olduğu alışverişler, e-ticaret hacminin azımsanmayacak seviyede yön değiştirmesine neden oldu. Avukat Sinem Rumeli ve Stajyer Avukat Ekrem Can Narin, koronavirüsün internet üzerinden alışverişe etkisi ile ilgili merak edilenleri anlattı.

Şok Marketler ücretsiz adrese teslimat hizmetine başladı

Şok Marketler ücretsiz adrese teslimat hizmetine başladı

Şok Marketler’in online market servis uygulaması Cepte Şok, yenilenen tasarımı ve işlevleriyle tüm Türkiye’de adrese teslimat hizmetine başladı.

30.03.2020Ekonomi
Türkiye koronaya karşı da tek yürek

Türkiye koronaya karşı da tek yürek

Deprem, sel gibi felaketlerde tek yürek olan Türkiye, koronavirüse karşı da birleşti. Yaşlı ve ihtiyaç sahiplerine yardım için onlarca dayanışma ağı kuruldu. Tekstil atölyeleri, meslek liseleri harıl harıl maske ve dezenfektan üretiyor, gençler 3D yazıcılarla siperlik yapıyor.Mahallenin gençleri yaşlılara gönüllü kuryelik yaparken, ünlü isimler ihtiyaç haritaları hazırlayıp yardım eli uzatıyor. Sağlık profesyonelleri de gece gündüz demeden halkı virüse karşı bilgilendiriyor.

29.03.2020Gündem
Karantinadayken alışveriş yapılacak en iyi 10 site hangisi

Karantinadayken alışveriş yapılacak en iyi 10 site hangisi?

Karantinadayken online alışveriş yapılacak en iyi 10 site içinden sizin favoriniz hangisi?

27.03.2020Evde Hayat Var
Sosyal medyada müşteri hizmetlerine odaklanın

'Sosyal medyada müşteri hizmetlerine odaklanın'

Bireyler, şirketler, yayın organları bu denli kapsamlı bir salgınla ilk kez mücadele ediyor. Evlerden işleri yürütmeye başladığımızdan uzaktan iletişimin önemli hayli arttı. Bu dönemde şirketler, doğru iletişim yollarını bulmalı, içlerine kapanmamalı, iletişime doğru tonda devam etmeleri gerekiyor. Peki işletmeler, işverenler ve çalışanlar bu süreçte nelere dikkat etmeli?

24.03.2020Teknoloji
Online alışveriş yapanlara çok önemli uyarı: Ödemeyi böyle yapın...

Online alışveriş yapanlara çok önemli uyarı: Ödemeyi böyle yapın...

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Yönetim Kurulu Başkanı Emre Ekmekçi, online alışveriş yapan tüketicileri uyararak, "Dönemsel olarak artan fiyatlara karşı bilinçli olun, araştırmadan almayın. Olağan dışı fiyat artışıyla karşılaştığınızda, ilgili e-ticaret sitelerine mail atabilir, Alo 175 Tüketici Danışma Hattı çağrı merkezini arayabilirsiniz." ifadelerini kullandı.

24.03.2020Ekonomi
Evinden çıkmayanlara App Storedan uygulama önerileri

Evinden çıkmayanlara App Store'dan uygulama önerileri

Koronavirüs salgını nedeniyle insanlar evlerinde salgının sona ermesini beklerken, diğer yandan da tüm günleri evde geçtiği için zaman geçirecek 'şeyler' arıyor. Bu kapsamda kullanıcılara bir dizi uygulama tavsiyesinde bulunan App Store, 'Evdeyiz' koleksiyonu altında bakın hangi uygulamaları öneriyor?

24.03.2020Teknoloji
Koronavirüs kaygısıyla nasıl başa çıkabiliriz Uzmanından öneriler…

Koronavirüs kaygısıyla nasıl başa çıkabiliriz? Uzmanından öneriler…

Koronavirüs (COVID-19), yayılmaya devam ettikçe salgın ile ilgili kaygımız da artıyor. Ülkemizde gerekli pek çok tedbir alınsa da psikolojik sağlığımız bu durumdan etkileniyor. Peki, koronavirüs kaygısı ile nasıl baş edebiliriz? Uzman Klinik Psikolog Nazan Cankılıç, konuyla ilgili öneriler sundu.

23.03.2020Sağlık
Kolonya ve sirke liste başı oldu

Kolonya ve sirke liste başı oldu

Sağlık Bakanlığı’nın ‘Türkiye’de koronavirüsü görülmüştür’ açıklamasını yaptığı 10 Mart sonrası hane halkı alışveriş davranışlarında belirgin değişimler gözlendi.

21.03.2020Ekonomi
İnternetten Ayakkabı Almanın Püf Noktaları

İnternetten Ayakkabı Almanın Püf Noktaları

Gün geçtikçe online alışveriş daha da popüler hale geliyor. Kitap, yemek, gıda derken tekstil de çokça online sipariş verdiğimiz alanlardan birisi. Peki ayakkabı? İnternetten ayakkabı alışverişi yaparken nelere dikkat etmeliyiz? İnternetten ayakkabı almanın püf noktaları neler?

19.03.2020Stil Önerileri

Yazar Sonuçları

Karantina dönemi kazananları

Yüzdük yüzdük kuyruğundan tuttuk artık karantina sürecinin değil mi?

21.05.2020

Tenhalarda buluşuruz

Koronavirüs (COVID-19) salgını tüm dünyada ve ülkemizde gastronomi sektörünü olumsuz etkilemeye devam ediyor.

11.05.2020

Hayatımızı değiştiren virüs

‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.’ Son günlerde sıklıkla duyduğumuz bu söz, salgınla hayatımızın değiştiğinin göstergesi. Mesela hijyen ön plana çıktı. Mutfağa girmeyenler şef oldu. Ailenin önemi hissedilirken maddiyat geri planda kaldı. Teknoloji başka bir anlam kazandı. İşte salgının bize öğrettikleri ve nelerin değişeceği...

2.05.2020

Osmanlı'da eve teslim

Salgının etkileri nedeniyle son dönemde ‘online market alışverişi’ 3 katına çıktı! Üstelik bunların yüzde 45’i ilk defa sipariş verenler. Aslında evden alışveriş çok eski bir alışkanlık. Osmanlı ramazanlarında da sıklıkla ‘kapıdan alışveriş’ yapılırdı.

27.04.2020

Dijital Dünyanın Dijital İnsanları

İnsanoğlu olarak bizler çağlar boyunca daha rahat ve daha teknolojik bir dünyanın nasıl mümkün olabileceği üzerinde çalıştık. Gelişen her teknoloji hayatımıza bir yenilik, bir rahatlık getirip belki de bir iş kapısı açtı. Filmlere konu olan yapay zekalar, bütün işlerin robotlarla yapılacağı günler veya aramıza girecek olan insan görünümündeki robotlar hep hayalimiz oldu. 2000'li yıllardan bu yana teknolojik gelişmelerin devrim niteliğinde ilerlediğine tanık oluyoruz. Bugünlerde ise teknolojinin sunduğu çeşitli imkanlara şükrediyoruz.

10.04.2020