MENÜ

İnternet Alışverişi

İnternet Alışverişi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İnternet Alışverişi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 934 İnternet Alışverişi haberi bulunmuştur.

İnternet Alışverişi Haberleri

Büşra Develi: Kendimi mutfağa adadım

Büşra Develi: Kendimi mutfağa adadım

Büşra Develi, L’Officiel dergisinin mayıs sayısına kapak oldu. Oyuncu, dergiye verdiği röportajda karantina günlerini nasıl geçirdiğini ve bu süreçten öğrendiklerini de anlattı.

13.05.2020Magazin
Avrupalıların yüzde 60ı internet alışverişi yaptı

Avrupalıların yüzde 60'ı internet alışverişi yaptı

Avrupa Birliği'nde (AB), geçen yıl vatandaşların yüzde 60'ı internet üzerinden alışveriş yaptı.

20.04.2020Ekonomi
Ticaret Bakanlığından internet alışverişi uyarısı

Ticaret Bakanlığı'ndan internet alışverişi uyarısı

Ticaret Bakanlığı, corona virüsle mücadele kapsamında alınan tedbirler sonucu artan internet alışverişlerinde yaşanabilecek mağduriyetlere karşı vatandaşları uyardı.

17.04.2020Teknoloji
İstanbulda bir çok mağaza açık Corona Virüs tehlikesine dikkat

İstanbul'da bir çok mağaza açık! Corona Virüs tehlikesine dikkat

İstanbul'da bir çok mağaza hala açık... Corona Virüs riskine dikkat çeken uzmanlar uyarıda bulundu.

31.03.2020Gündem
İnternetten Alışveriş Yapmanın Püf Noktaları

İnternetten Alışveriş Yapmanın Püf Noktaları

Artık internet üzerinden sadece bir tıkla neredeyse tüm ihtiyaçlarımızı karşılayabiliyoruz. Çoğumuz mağaza mağaza dolaşmak yerine zaman kaybetmeden, indirimleri de takip edip alışverişimizi yapıyoruz. Peki internetten alışverişi yapmanın püf noktaları neler? İnternetten alışveriş yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Bu bir ilandır.

30.03.2020Stil Önerileri
İnternetten Ayakkabı Almanın Püf Noktaları

İnternetten Ayakkabı Almanın Püf Noktaları

Gün geçtikçe online alışveriş daha da popüler hale geliyor. Kitap, yemek, gıda derken tekstil de çokça online sipariş verdiğimiz alanlardan birisi. Peki ayakkabı? İnternetten ayakkabı alışverişi yaparken nelere dikkat etmeliyiz? İnternetten ayakkabı almanın püf noktaları neler?

19.03.2020Stil Önerileri
Amazon koronavirüs nedeniyle 1 milyon ürünü sitesinden kaldırdı

Amazon koronavirüs nedeniyle 1 milyon ürünü sitesinden kaldırdı

Amerikan e-ticaret sitesi Amazon, bazı şirketlerin ürünlerini corona virüs ile mücadelede tedavi ürünü olarak sunmasının ardından en az bir milyon ürünün satışını engelledi.

2.03.2020Teknoloji
Kitap okuma oranı 10 yıldan yüzde 10 arttı

Kitap okuma oranı 10 yıldan yüzde 10 arttı

Türkiye’nin en büyük kitap dağıtım şirketlerinden Emek Kitap’ın genel müdürü Murat Bahadır, Türkiye’de kitap okuma oranının son 10 yılda yüzde 30’dan 40’lara çıktığını belirtti.

14.02.2020Kitap Sanat
14 Şubat dolandırıcılarına dikkat

14 Şubat dolandırıcılarına dikkat!

14 Şubat Sevgililer Günü hediye alışverişlerinde vatandaşın çok dikkatli olması gerektiğini belirten Ticimax E-ticaret Sistemleri Kurucusu Cenk Çiğdemli, “Hediye alacağım derken dolandırıcılara av olmayın. Özellikle elektronikte çok büyük indirimlere kanmayın” dedi.

12.02.2020Teknoloji
Mağazada 750 TL İnternette 328 TL

Mağazada 750 TL İnternette 328 TL

Tüketiciler alışveriş yaparken çoğu zaman aynı ürünü mağazadan almak yerine internetten alıyor. Nedeni ise fiyat. Çünkü birçok marka aynı ürünü mağazasında ve internette hayli farklı fiyatla satıyor. Peki ürün aynıyken fiyat nasıl değişiyor? Tüketicilerin kafasını karıştıran farklı fiyat uygulamasını sektör temsilcilerine sorduk. Üretici farkları mağaza giderleri ile açıklarken tüketici ‘Kandırılmış hissediyorum’ diyor.

22.01.2020Ekonomi
+99 dolandırıcıları işbaşında

+99 dolandırıcıları işbaşında

Özbekistan’ın ülke telefon kodunu kullanan dolandırıcılar banka çağrı merkezlerinden vatandaşı arayıp, “Yasadışı bahis sitelerince dolandırılmaya çalıştınız. Gelin şifrenizi değiştirelim” teklifinde bulunuyor. Amaçları net. Şifrenizi elde edip asıl dolandırıcılığı kendilerinin yapması.

11.10.2019Ekonomi
BKMden dolandırıcılara karşı toplumu uyaran kampanya

BKM'den dolandırıcılara karşı toplumu uyaran kampanya

Bankalararası Kart Merkezi'nin Demet Evgar ile birlikte gerçekleştirdiği, herkesi dolandırıcılara karşı daha dikkatli olmaya çağıran “Palavra!” reklam kampanyasının yankı uyandırmasının ardından ikinci reklam filmi de izleyicilerle buluştu. İlk filmin 80 milyonun üzerinde izlendiğini vurgulayan BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko, “Dijital dünyada böylesine fazla ayak izi bıraktığımız bir dönemde bilgi güvenliği geri plana atılamayacak derecede önemli. Dolandırıcılık teşebbüslerinin yüksek olduğu sektörlerde kullanıcıların güvenliğini sağlamaya yönelik uygulamalar iyileştirilse de en büyük iş kullanıcılara düşüyor. Bu noktada Demet Evgar'la böylesine ses getiren projelere imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

7.10.2019Teknoloji
İnternetten kurbanlık alışverişlerine dikkat

İnternetten kurbanlık alışverişlerine dikkat

E-ticaret pazarının her geçen gün büyümesiyle birlikte yaşanan dolandırıcılık vak'alarının da arttığına dikkati çeken TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “2014 yılında 18,9 milyar TL olan e-ticaret pazar büyüklüğü, 2018’de yüzde 216 artışla 59,9 milyar TL’ye yükseldi. Pazardaki rekor büyüme, aynı zamanda dolandırıcılık faaliyetlerinin de artmasına neden oluyor. Son verilere göre ülkemizde nüfusun yüzde 67’si on-line alışveriş yapıyor. On-line alışverişler ise en çok bayramlarda ve özel günlerde artış gösteriyor. Başta giyim, kozmetik ve elektronik olmak üzere gıda, seyahat, hediyelik eşya ve hatta kurbanlık alımı dahil çeşitli mal ve hizmetler artık internet üzerinden alınıyor. Ancak on-line alışverişlerdeki bu artış birçok dolandırıcılık faaliyetini de beraberinde getiriyor” dedi.

27.07.2019Ekonomi
Kendi sirkimden kaçtım

Kendi sirkimden kaçtım

Şair Sinem Sal, beş yıl sonra yeni şiirleriyle huzurlarınızda. 10 gün içinde dördüncü baskısını yapan ‘Geçtiğimiz Altı Ayda Çok Şey Oldu’ adlı şiir kitabını yazarından dinledik...

TESKten yanıltıcı indirim kampanyası uyarısı

TESK'ten "yanıltıcı indirim kampanyası" uyarısı

TESK Başkanı Bendevi Palandöken "Bazı internet siteleri özel günleri bahane ederek indirim stratejisiyle, önce maliyetleri yükselterek fiyatları şişiriyor sonra indirim adı altında ürünleri yeniden pazarlıyor" dedi.

25.06.2019Ekonomi
TESKten internet dolandırıcılarına karşı uyarı

TESK'ten internet dolandırıcılarına karşı uyarı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala, internetten bayram alışverişi yapan vatandaşlarımız uyanık olmalı. Son dakika alışveriş çılgınlığına kapılıp internet dolandırıcılarına fırsat verilmemeli." ifadesini kullandı.

26.05.2019Teknoloji
TESK Başkanı uyardı: Bayramda internetten alışveriş yapanlar dikkat

TESK Başkanı uyardı: Bayramda internetten alışveriş yapanlar dikkat

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bayramlarda ve özel günlerde internet üzerinden yapılan alışverişlerin artması, dolandırıcıların ekmeğine yağ sürüyor. Son dakika alışveriş çılgınlığına kapılıp internet dolandırıcılarına fırsat verilmemeli” dedi.

25.05.2019Ekonomi
Alışveriş Bağımlılarının Ortak Özellikleri

Alışveriş Bağımlılarının Ortak Özellikleri

alışveriş bağımlılığı, son dönemlerin en yaygın durumlarından biri. Sürekli bir şeyler almak, aldıklarını kısa süre kullanıp atmak ve yerine tekrar yenilerini almak, aslında göründüğü kadar masum değil. Peki alışveriş bağımlısı olduğunuzu nasıl anlarsınız? Aşağıda sıraladığımız alışveriş bağımlılarının ortak özelliklerine bakarak böyle bir sorununuz var mı yok mı tespit edebilirsiniz. İşte alışveriş bağımlılarının ortak özellikleri...

22.05.2019İyi Yaşam
İnternetten alışveriş yapanlara çok önemli uyarı: Paranızı kaptırabilirsiniz...

İnternetten alışveriş yapanlara çok önemli uyarı: Paranızı kaptırabilirsiniz...

Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz: "Tüketici, ucuzluk adına parasını dolandırıcılara kaptırmamalıdır. Bilinçli tüketici her zaman kaliteli, uygun fiyat ve yerli malı arayışı içinde olmalıdır. Ucuzluk adına aldatılan tüketici, hem maldan hem de parasından olmaktadır" açıklamasında bulundu.

21.12.2018Ekonomi
Her telefona inanmayın: 4 bin dolarım gitti...

Her telefona inanmayın: 4 bin dolarım gitti...

Telefon dolandırıcılığı mağduru Hülya A. yaşadıklarını anlattı

13.05.2018Gündem
Siber zorbalığa karşı ‘siber empati’

Siber zorbalığa karşı ‘siber empati’

Çocuğumu dijital dünyanın neden olabileceği psikolojik ve sosyal tehlikelerden nasıl koruyabilirim? Bu, günümüz yetişkinlerinin en çok sorduğu sorulardan biri olarak öne çıksa da aslında artık Z Kuşağı’na dair korumaya değil, önlemeye davranışsal çözümler bulma vakti geldi de geçiyor. Sosyal medya kullanımının yaygınlaşmasıyla siber zorbalıklar sonucu olarak ortaya çıkan olumsuz yaşantıların önüne geçmeyi sağlayacak tek kavram ‘siber empati’ gibi görünüyor. Peki bu nasıl yaygınlaştırılabilir?

26.03.2018Eğitim
Kredi kartı online alışverişe nasıl açılır Kredi kartı internet alışverişi onayı nasıl yapılır

Kredi kartı online alışverişe nasıl açılır? Kredi kartı internet alışverişi onayı nasıl yapılır?

Kredi kartıyla online alışverişte onay süresi bugün sona eriyor. Kullanıcılar bankalarına onay vermediği takdirde 1 Şubat'tan itibaren kredi kartlarını online alışverişte kullanamayacak.

31.01.2018Ekonomi
Teknoloji eğitiminde ne durumdayız

Teknoloji eğitiminde ne durumdayız?

Eğitimde teknolojinin yeri, araştırıldı. Geçtiğimiz aralık ayında yapılan bir araştırmaya göre, 10 kişiden 7’si okullarda yeterli teknoloji eğitimi verilmediğini düşünüyor. Ayrıca katılımcıların çoğu interneti güvenli bir ortam olarak görmüyor. İşte araştırmada öne çıkanlar.

27.01.2018Eğitim
Kırtasiye alışverişi internetten yapılıyor

Kırtasiye alışverişi internetten yapılıyor

Yeni eğitim öğretim yılı, 18 Eylül’de başlayacak. Aileler ve öğrenciler için okula dönüş dönemi tam bir maraton. Eğitim kurumlarından yurtlara, okul araç gereçlerinden giyime varıncaya kadar geniş bir yelpazede araştırma ve hazırlıklar yapıldı. Bu dönemde kullanıcıların dijital platformlarda en çok nereleri aradıklarını ortaya koyan araştırmanın istatistikleriyse oldukça dikkat çekici.

16.09.2017Eğitim
İnternet üzerinden kurbanlık alırken dikkat Kurban olmayın...

İnternet üzerinden kurbanlık alırken dikkat! 'Kurban olmayın...'

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, internet üzerinden kurbanlık alacak vatandaşları dolandırılmamaları konusunda uyardı. Şahin, kurban döneminde dolandırıcıların her zaman vatandaşları tuzaklarına çekmeye çalıştıklarını söyledi.

21.08.2017Gündem
En Ucuz 7 İnternet Alışveriş Sitesi

En Ucuz 7 İnternet Alışveriş Sitesi

Kendini star sanan Onur Alp Aydın, en ucuz 7 Çin internet sitesini sıraladı. Keyifli seyirler..

17.08.2017Teknoloji
İnternetten kredi kartı ile alışveriş yapanlar dikkat Bankanıza onay vermediyseniz..

İnternetten kredi kartı ile alışveriş yapanlar dikkat! Bankanıza onay vermediyseniz..

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından alınan karar doğrultusunda kredi kartlarının internette kullanımı 17 Ağustos’ta müşteri onayına bağlanacak. Müşteri istemedikçe kredi kartları online alışverişe kapatılacak.

12.08.2017Ekonomi
İnternetten satışta yeni dönem Kısıtlama kalkacak

İnternetten satışta yeni dönem! Kısıtlama kalkacak

Rekabet Kurulunca hazırlanmakta olan düzenlemeyle tüketicinin daha fazla ürün çeşitliliğine uygun fiyata ulaşmasının önü açılacak. Dağıtıcının, başka bir dağıtıcının bölgesinde bulunan müşterilerin kendi web sitesine erişimlerini ve satışlarını kısıtlaması engellenecek. İnternet üzerinden yapılan satışların toplam satışlara oranına ilişkin kısıtlama getirilemeyecek.

4.08.2017Ekonomi
E-ticarette deneyim mağazası dönemi

E-ticarette deneyim mağazası dönemi

E-ticaret markalarının giderek artan kaliteli müşteri deneyimi projeleri, müşteri hizmet hattı uygulamaları yanında iyileşen teslimat koşulları da online sitelerde satış oranlarını olumlu etkiliyor.

11.07.2017Kobi
Visa’dan Klarna’ya yatırım

Visa’dan Klarna’ya yatırım

Visa, 60 milyon tüketici ve 70 bin perakendeciye hizmet veren Avrupa’nın büyüyen İsveç’li online ödeme şirketi Klarna’ya yatırım kararını açıkladı. Visa ve Klarna online ve mobil ticareti hızlandırarak tüketicilere ve iş yerlerine değer yaratmayı hedefliyor.

30.06.2017Teknoloji
Yüz milyonlarca TL vergi geliri elde etmek mümkün

"Yüz milyonlarca TL vergi geliri elde etmek mümkün"

Ödeme ve Elektronik Para Derneği (ÖDED) Başkanı Burhan Eliaçık, Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın Türkiye’den yurt dışına gidecek paralardan stopaj kesileceği yönündeki açıklamasına ilişkin, "Bankalararası Kart Merkezi (BKM) verilerine göre, 2016 sonu itibarıyla yerli kartların yurt dışından internet alışverişi 5,4 milyar TL'ye ulaştı. 2020 yılında ise bu rakamın 8 milyar TL’ye ulaşması bekleniyor. Uygulanacak vergi oranına bağlı olarak yüz milyonlarca TL vergi geliri elde etmek mümkün olacaktır." dedi.

25.06.2017Ekonomi
Borusan, Bukoliyi kapatma kararı aldı

Borusan, Bukoli'yi kapatma kararı aldı

Borusan, internet alışverişlerinde yaşanan teslimat sorunlarına çözüm sunmak için iki sene önce geliştirdiği Bukoli'yi kapatma kararı aldı. Kapatma gerekçesi olarak mevcut pazar koşulları gösterilirken şirket 30 Haziran'a kadar olan siparişleri teslim edeceğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde sektörün en büyüklerinden Markafoni de Türkiye'deki faaliyetlerini sonlandırma kararı almıştı.

5.06.2017Ekonomi
Z Kuşağında Yeni Aşk Trendi

Z Kuşağında Yeni Aşk Trendi!

İnternetin, akıllı telefonların ve hızlı mobil internetin yaygınlaşmasıyla bundan yaklaşık 20 yıl önce sohbet odalarında başlayan bu akım sayesinde, günümüzde internetten birisiyle tanışmak tüm dünya genelinde özellikle de gençler arasında bu sıralar çok popüler.

20.06.2016İyi Yaşam
Cem Boyner: İçimiz yansa da yaşam galip gelmeli

Cem Boyner: İçimiz yansa da yaşam galip gelmeli

Son dönemde artan şiddet ve terörün Türkiye’yi götürmek istediği yerin ümitsizlik olduğunu kaydeden Cem Boyner, “İçim yanıyor ama Türkiye için hayallerimizden vazgeçmemeliyiz. 60 yaşındayım. Bugüne dek hiç güne güvenerek yatırım yapmadım. Geleceğe hep güvendim“ yorumunu yapıyor.

19.02.2016Ekonomi
AB, konutta mülk zengini

AB, konutta mülk zengini

Avrupa Birliği’nin resmi araştırma ve istatistik kurumu Eurostat’ın 2014 yılına ait raporunda, AB üye ülkeleri ile Bileşik Krallık’ ta ortalama yüzde 59.3’ü müstakil evde oturduğu ifade edildi.

16.12.2015Avrupa

Yazar Sonuçları

Korona sonrası hangi şeyleri daha az yaparız

İSTANBUL Ekonomi Araştırma tarafından yapılan Türkiye Raporları’nda bu hafta “Koronavirüs nedeniyle günlük hayattaki kısıtlamalar sona erdiğinde, hangi aktiviteleri ne sıklıkla yaparsınız?” sorusuna cevap aranmış.

17.05.2020

Hacker’lara gün doğdu!

Herkesin COVID-19 nedeniyle alarma geçmesi ve çoğu çalışanın ‘ev ofis’ düzenini tercih etmesi hacker’lara fırsat yarattı. Örneğin salgınla ilgili önemli bilgiler içerdiğini iddia eden e-postalar güvenliğinizi riske atabilir. Kişisel bilgisayarınızı iş için kullanmaksa kurumsal verileri tehlikeye sokuyor.

26.04.2020

+99 dolandırıcıları işbaşında

Özbekistan’ın ülke telefon kodunu kullanan dolandırıcılar banka çağrı merkezlerinden vatandaşı arayıp, “Yasadışı bahis sitelerince dolandırılmaya çalıştınız. Gelin şifrenizi değiştirelim” teklifinde bulunuyor. Amaçları net. Şifrenizi elde edip asıl dolandırıcılığı kendilerinin yapması.

11.10.2019

Gelecek sandığımızdan hızlı geliyor

Seçim sathı mahallinde işler kızışıyor. Liderler ve adaylar seslerini, açıklamalarının tonunu artırıp birbirlerini suçlamaya başladı.

12.03.2019

Ezber bozan alışveriş sitesi

İnternet alışverişi sözkonusu olduğunda Türkiye’nin genç ve bilgisayar dostu nüfusunun gösterdiği performans şöyle böyle bulunurken, farklı yapılarıyla dikkat çeken yeni alışveriş platformları cesur adımlarıyla dikkat çekiyor.

20.06.2017