EKSTRA
MENÜ

Milli Muharip Uçak

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 267 haberi bulunmuştur.

Milli Muharip Uçak Haberleri

Milli uçak projeleri için Demir Kuş kuruluyor

Milli uçak projeleri için "Demir Kuş" kuruluyor

"Demir Kuş" olarak adlandırılan uçuş kontrol sistemi entegre test tesisi Şubat 2022'de faaliyete geçecek ve Türkiye’de havacılık alanında ilk olacak.

13.10.2021Ekonomi
Drone avcısı Fedai ilk uçuşa hazırlanıyor

Drone avcısı "Fedai" ilk uçuşa hazırlanıyor

Türk savunma sanayisi firmalarının sahip olduğu kabiliyetlerle geliştirilen Fedai Mühimmat Sistemi, ilk kez görüntülendi. Fedai'nin harp başlığında yaklaşık 10 bin parçacık yer alıyor. 1 kilogram termobarik etkili PBX patlayıcı kullanılan harp başlığının toplam ağırlığı ise 2,5 kilogramı buluyor. Fedai'nin etkili menzil yarı çapı ise 25 metre olarak öngörülüyor.

10.10.2021Ekonomi
Oktay: Savunma sanayinde yeni konseptler geliştiren bir Türkiye var

Oktay: Savunma sanayinde yeni konseptler geliştiren bir Türkiye var

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, TEKNOFEST'e yaptığı ziyarette, "Artık dünyadaki bütün konseptleri, savunma sanayi alanındaki bütün paradigmaları yıkarak yeni konseptler geliştiren bir Türkiye var" değerlendirmesinde bulundu.

23.09.2021Ekonomi
TEKNOFESTe ziyaretçi akını

TEKNOFEST'e ziyaretçi akını

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne olumsuz hava koşullarına rağmen ilgi üst düzeyde. Kimi İHA'ları görmek için geldi kimi ise genç mucitlerin hünerlerini gözlemlemek için... İşte TEKNOFEST'in üçüncü gününden manzaralar...

23.09.2021Gündem
Son dakika... Teknofestte herkes onu merak etti F16larda olmayan özellikleri var... İşte Milli Muharip Uçak

Son dakika... Teknofest'te herkes onu merak etti! F16'larda olmayan özellikleri var... İşte Milli Muharip Uçak

Türkiye'nin hava sahasını tam emniyetli şekilde koruyacak olan Milli Muharip Uçak, TEKNOFEST 2021'de sergilendi. Büyük ilgi gören Milli Muharip Uçağı, TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil anlattı. Hurriyet.com.tr'ye özel açıklamalarda bulunan Kotil "Ülkenin bekası için yapılan bir uçak. Radara yakalanmamak için tüm mühimmat gövdesinde saklı bulunuyor. Bir de Supercruise özelliği sayesinde süpersonik uçuş yapabiliyor. F-16’larda bu özellik bulunmuyor; doğal olarak F-16’lardan çok daha ileri bir teknolojiye sahibiz" dedi.

23.09.2021Ekonomi
Temel Kotil Milli Muharip Uçağı anlattı

Temel Kotil Milli Muharip Uçağı anlattı

Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST 2021’e yoğun ilgi sürüyor. Pek çok gencin katılım gösterdiği festivalde, savunma sanayisinin yerli ve milli tüm ürünleri katılımcıların ilgisine sunuluyor. Etkinlikte en büyük ilgi ise Milli Muharip Uçak üzerine yoğunlaştı. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, Milli Muharip Uçak ilgili merak edilenleri Hurriyet.com.tr’ye açıkladı.

22.09.2021Haber
Milli savaş uçağının dijital ikiz çalışmalarına başlandı

Milli savaş uçağının dijital ikiz çalışmalarına başlandı

Dijital ikiz teknolojileri yardımıyla MMU'nun tüm tasarım ve testlerini gerçekleştirecek olan TUSAŞ, bu sayede ürün geliştirme sürecini hızlandıracak ve dijital teknolojilerle üretim ve test işlemlerini devam ettirecek.

16.09.2021Ekonomi
Son dakika... AKINCI TİHA TSKya teslim edildi Erdoğan Cumhuriyet tarihinin en büyük başarılarından dedi ve açıkladı

Son dakika... AKINCI TİHA TSK'ya teslim edildi! Erdoğan 'Cumhuriyet tarihinin en büyük başarılarından' dedi ve açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Baykar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) Teslimat ve Kurs Bitirme Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada savunma sanayisinde yüzde 80 yerlilik oranının Cumhuriyet tarihinin en büyük başarılarından biri olduğunu ifade etti.

29.08.2021Ekonomi
Milli Muharip Uçak 2023’te hangardan çıkıyor

Milli Muharip Uçak 2023’te hangardan çıkıyor

15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF 2021) kapsamında basın mensuplarıyla bir araya gelen Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, Milli uçak ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

19.08.2021Ekonomi
Milli Muharip Uçak 2023te hangardan çıkıyor

Milli Muharip Uçak 2023'te hangardan çıkıyor

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil "Bu proje (HÜRJET) bize çok sayıda insan yetiştirdi. Bir uçak gemisinden kalkıp inebilmesi için bazı çalışmalar yaptık" dedi.

18.08.2021Ekonomi
Milli gemiye içinde birçok mesajı barındıran özel amblem

Milli gemiye içinde birçok mesajı barındıran özel amblem

Seri üretim hattından çıkan ilk milli güdümlü füze Atmaca'nın test atışının yapıldığı TCG Kınalıada için özel olarak hazırlanan amblem, içinde barındırdığı birçok mesajla dikkati çekiyor. Tarihte kurulan büyük Türk devletleri, amblemdeki 16 yıldızla temsil edilirken harita da geminin mavi vatandaki hak ve menfaatleri koruma iradesini simgeliyor. Göğe yükselen roket ucundaki yıldız ve çok katmanlı gökyüzü ile geminin Atmaca güdümlü mermisiyle kazandığı uzun menzilli angajman yeteneği anlatılırken yeni nesil milli savaş yönetim sistemi Advent'i ilk kullanan gemi olduğu da bulutların arasına gizlenen figürle sergileniyor.

20.06.2021Ekonomi
Yerli savaş uçağı rüzgara karşı test edileceke

Yerli savaş uçağı rüzgara karşı test edileceke

TUSAŞ bünyesinde Türkiye'nin en büyük Avrupa'nın ikinci büyük ses altı rüzgar tüneli tesisi inşa ediliyor. Milli Muharip Uçak Türkiye'nin ilk yerli savaş uçağı uçuş öncesi burada teste girecek. CNN Türk muhabiri Ahmet Türkeş gelişmeleri aktardı.

18.06.2021Ekonomi
İlk kez CNN Türkte Türkiyenin milli savaş uçağı burada test edilecek

İlk kez CNN Türk'te! Türkiye'nin milli savaş uçağı burada test edilecek

TUSAŞ bünyesinde Türkiye'nin en büyük Avrupa'nın ikinci büyük ses altı rüzgar tüneli tesisi inşa ediliyor. Milli Muharip Uçak Türkiye'nin ilk yerli savaş uçağı uçuş öncesi burada teste girecek. CNN Türk muhabiri Ahmet Türkeş gelişmeleri aktardı.

18.06.2021Ekonomi
Bakan Akardan yerli savunma sanayisi vurgusu

Bakan Akar'dan yerli savunma sanayisi vurgusu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türk Silahlı Kuvvetleri, artık dünyada çok az sayıda ordunun elde edebileceği yüksek teknolojinin sağladığı avantajlara ve operasyonel üstünlüğe ulaşmıştır." dedi.

9.06.2021Gündem
Milli Muharip Uçak sergileniyor... Büyük ilgi var

Milli Muharip Uçak sergileniyor... Büyük ilgi var

Türkiye'nin önemli projelerinden olan Milli Muharip Uçak 3. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı'nda sergileniyor. İlk kez görücüye çıkan uçağa yönelik vatandaşlardan büyük ilgi var. Uçak 1.8 mach hıza (2205 km) ulaşabilirken 55 bin feet yüksekliğe de çıkabiliyor.

9.06.2021Ekonomi
Göreve hazırlanıyor... ASELSAN teknolojileriyle donatılacak

Göreve hazırlanıyor... ASELSAN teknolojileriyle donatılacak

Milli mühimmatların Milli Muharip Uçağı'nın entegrasyonunu gerçekleştirecek ASELSAN, Uçuş Kontrol Sistem Sensörleri ve Kaska Entegre Gösterge için göreve hazırlanıyor.

9.05.2021Ekonomi
F-35’te diyalog süreci başlıyor

F-35’te diyalog süreci başlıyor

Savunma Sanayii Başkanı Demir, F-35 uçaklarında ABD ile yaşanan gerilime çözüm için diyalog sürecinin başlatılacağını söyledi. Demir, “Haklarımızın zayi olmaması için bir çözüm bulunmasıyla ilgili diyalog süreci başlayacak” dedi.

8.05.2021Gündem
Son dakika... F-35 sorununun çözümü için diyalog başladı

Son dakika... F-35 sorununun çözümü için diyalog başladı

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, F-35 projesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Demir F-35 meselesinin çözümü için ABD ile diyalogun başlayacağını söyledi. Demir, "35 programından hiçbir ülke tek taraflı çıkartılamaz demiştik. ABD’nin son mektubu bizi haklı çıkardı." diye konuştu.

7.05.2021Ekonomi
Hürjet montaja hazırlanıyor

Hürjet montaja hazırlanıyor

TUSAŞ'ın tasarımıyla üretilecek olan Hürjet'in parça üretimleri hız kazandı. Bu yılın sonunda montajın da tamamlanması bekleniyor.

12.04.2021Ekonomi
TUSAŞtan insansız uçak çalışması

TUSAŞ'tan insansız uçak çalışması

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil "F-16'ları pilotsuz uçurmak değil ama başka uçaklar üzerinde çalışıyoruz" dedi.

30.03.2021Ekonomi
SSB Başkanı İsmail Demir açıkladı Türkiyeden flaş F-35 hamlesi

SSB Başkanı İsmail Demir açıkladı! Türkiye'den flaş F-35 hamlesi

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, Türkiye’nin F-35 programından çıkarılmasının projeye 500-600 milyon dolarlık ek maliyet getirdiğine dikkat çekerek, “Yol haritasının ilk adımı için girişim başlattık. Bu, safha safha gelişecek. Hem Türk hem Amerikan şirketlerinin kayıpları var. Türkiye, tüm tarafların hakkını arayacak. Sonraki adımlar da alınacak sonuçlarla netleşecek” dedi.

11.03.2021Ekonomi
50 kişilik özel ekip kolları sıvadı Türkiyeden F16 hamlesi

50 kişilik özel ekip kolları sıvadı! Türkiye'den F16 hamlesi

Savunma Sanayii Başkanlığı F-16 savaş uçaklarının ömrünü uzatacak yeni projeye başladı. Proje için gerçekleştirilen çalışmaları CNN TÜRK’ten Ahmet Türkeş yerinde izledi.

4.03.2021Ekonomi
F-16 savaş uçaklarının ömrü uzatılacak

F-16 savaş uçaklarının ömrü uzatılacak

Savunma Sanayii Başkanlığı Türkiye’nin F-35 programından çıkartılmasının ardından, Hava Kuvvetleri'nin gücünü korumak için önemli bir modernizasyon projesi başlattı. Proje kapsamında F-16 savaş uçaklarının ömrü 20 yıl uzatılacak. CNN TÜRK’ten Ahmet Türkeş hummalı çalışmaları yerinde izledi.

4.03.2021Ekonomi
TUSAŞ VE TRMOTOR yerli güç üniteleri geliştirmek için protokol imzaladı

TUSAŞ VE TRMOTOR yerli güç üniteleri geliştirmek için protokol imzaladı

Türkiye'yi 5'inci nesil savaş uçağına sahip sayılı ülkelerden biri yapacak MMU projesinin geliştirme faaliyetleri devam ediyor.

14.02.2021Ekonomi
Stratejik ürünler için yüzde 100 yerliliği amaçlıyoruz

'Stratejik ürünler için yüzde 100 yerliliği amaçlıyoruz'

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, hava savunma ve savaş uçağı ihtiyaçlarında Türkiye'nin önceliğinin kendi çözümlerini geliştirmek olduğunu bildirdi.

12.01.2021Teknoloji
Sanal fuarımız Milli Teknoloji Hamlesine katkı sağlayacak

'Sanal fuarımız Milli Teknoloji Hamlesi'ne katkı sağlayacak'

Türkiye'nin en büyük sanayi kümelenmesi SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, Türkiye'nin savunma sanayisinin 2020'yi nasıl geçirdiği ve 2021'e dair beklentilerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

1.01.2021Teknoloji
Türk savunma sanayisinin büyük başarısı

Türk savunma sanayisinin büyük başarısı

Türk savunma sanayisi, 2020 yılında güvenlik güçlerine bir dizi yeni ürün kazandırdı, geleceğin harp ortamında görev alacak sistemler için de çalışmalarını sürdürdü.

28.12.2020Teknoloji
Türkiye için Brexit fırsatı

Türkiye için Brexit fırsatı

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkışı (Brexit) yılbaşından sonra yürürlüğe giriyor. Yaşanacak olası ticari kesintilerin önüne geçmek için AB ile masaya oturan Birleşik Krallık bu konuda anlaşmaya vardı. Anlaşma sonrası Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada ‘yeni fırsatlar’ vurgusu yaparken, otomotiv sektörü temsilcileri İngiltere’nin sektör için kritik önemde olduğunu söyledi.

26.12.2020Ekonomi
Son dakika... ABD yaptırımları neleri etkileyecek Türkiyenin karşı hamlesi ne olacak

Son dakika... ABD yaptırımları neleri etkileyecek? Türkiye'nin karşı hamlesi ne olacak?

ABD, Rusya'dan S-400 sistemlerinin alımı nedeniyle Türkiye'ye bazı yaptırımlar uygulama kararı aldı. Bu gelişmenin ardından Dışişleri Bakanlığı, Washington Yönetimi'ne çok sert tepki gösterdi. Peki ABD'nin yaptırım kararı neleri etkileyecek, Türkiye nasıl bir yol izleyecek? İşte detaylar...

15.12.2020Gündem
‘Devrim otomobili gibi olmayacak’

‘Devrim otomobili gibi olmayacak’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Gökbey helikopterine takılacak ilk ulusal motorun çalıştırılması töreninde, “Projelerimizin Nuri Killigil, Vecihi Hürkuş, Nuri Demirağ gibi isimlerin yürüttükleri çalışmaların, Devrim otomobili gibi samimi girişimlerin akıbetine uğramasına müsaade etmeyeceğiz” dedi.

6.12.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan tartışmalara son noktayı koydu: Bir iftira ile karşı karşıyayız

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan tartışmalara son noktayı koydu: Bir iftira ile karşı karşıyayız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk millî helikopter motoru TEİ-TS1400’ün teslimine ve Tasarım Merkezi Açılış Töreni’ne canlı bağlantı ile katıldı. "Neresinden tutsanız elinizde kalacak bir iftirayla karşı karşıyayız." diyen Erdoğan, "Her ne kadar birileri Tank Paleti Fabrikası üzerinden ülkemizin savunma sanayiini baltalamaya çalışsa da biz bu hedeften asla vazgeçmeyeceğiz. Arifiye'deki fabrika arazisi, binası, makineleri dahil, her şeyiyle bedeli 250 milyon doları ancak bulan bir tesistir. Bu fabrikaya 20 milyar dolar diyen hem ömründe hiç fabrika görmemiştir hem de 20 milyar doların ne anlama geldiğini bilmiyordur." ifadelerini kullandı.

5.12.2020Gündem
HAVELSAN, yerli uçak motoru geliştirilmesine destek verecek

HAVELSAN, yerli uçak motoru geliştirilmesine destek verecek

HAVELSAN, sahip olduğu simülasyon yazılımı teknolojisiyle Milli Muharip Uçak Projesi'nden sonra yerli uçak motoru geliştirilmesine de destek verecek.

12.10.2020Teknoloji
Gökbey yıl sonunda yerli motoruyla buluşacak

Gökbey yıl sonunda yerli motoruyla buluşacak

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından geliştirilen yerli Gökbey Genel Maksat Helikopteri, yıl sonunda yerli motoruyla buluşacak.

25.09.2020Teknoloji
Hürjet simülatörü Teknofestte ilk kez boy gösterecek

Hürjet simülatörü Teknofest'te ilk kez boy gösterecek

TUSAŞ, Hürjet için geliştirilen Hürjet 270 simülatörünün benzerini ilk kez TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Gaziantep'te kuracak.

24.09.2020Teknoloji
Son dakika haberler... Koronavirüs nedeniyle tedavi görüyordu... Temel Kotilden açıklama

Son dakika haberler... Koronavirüs nedeniyle tedavi görüyordu... Temel Kotil'den açıklama

Bir süredir yeni tip koronavirüs (COVİD-19) nedeniyle tedavi gören Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, Twitter hesabından açıklama yaparak sağlığına kavuştuğunu duyurdu.

15.09.2020Gündem
Türkiye savunmada 4 koldan akıllı teknoloji geliştiriyor

Türkiye savunmada 4 koldan akıllı teknoloji geliştiriyor

Türk savunma sanayisinin önde gelen şirketleri, kendi işini kendisi halledebilen (otonom) insansız araçlar geliştirmek ve bunların sürü halinde kullanımına yönelik dünyadaki yarışta Türkiye'nin elini güçlendirmek için çaba gösteriyor.

10.09.2020Teknoloji
Yapay zeka teknolojisi sanayide dönüşümü başlatıyor

Yapay zeka teknolojisi sanayide dönüşümü başlatıyor

HAVELSAN, Öğrenen Yapay Zekaya Sahip Sanal Kuvvetler (FIVE-ML) Ar-Ge projesi başlattı. Yapay zeka tabanlı projenin, 2021 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor.

27.08.2020Teknoloji
Havelsan: İnsansız kara aracı yıl sonuna kadar hazır olacak

Havelsan: İnsansız kara aracı yıl sonuna kadar hazır olacak

Türk savunma sanayisinde yazılım tabanlı çözümlere imza atan HAVELSAN, gelecek dönemde gerek askeri gerekse sivil alanda bir dizi yeniliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

24.08.2020Teknoloji
Yıl sonunda hazır olacak Yeni projelerini duyurdu

Yıl sonunda hazır olacak! Yeni projelerini duyurdu

Türk savunma sanayisinde yazılım tabanlı çözümlere imza atan HAVELSAN, gelecek dönemde gerek askeri gerekse sivil alanda bir dizi yeniliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

22.08.2020Ekonomi
Teknolojik ürün ve yazılımları yerli beyin yönetecek

Teknolojik ürün ve yazılımları 'yerli beyin' yönetecek

Savunma sanayisinde kullanılan yerli ve milli Gerçek Zamanlı İşletim Sistemi, TÜBİTAK BİLGEM ve HAVELSAN tarafından geliştirilip birçok kritik alanda kullanılmak üzere yaygınlaştırılacak.

20.08.2020Teknoloji
Türk savunma şirketleri ‘Defense News Top 100’ listesine damga vurdu Savunmanın 7 devi

Türk savunma şirketleri ‘Defense News Top 100’ listesine damga vurdu! Savunmanın 7 devi

Dünyanın en prestijli savunma sanayi listesi olarak kabul edilen ‘Defense News Top 100’de yer alan Türk şirketi sayısı 7’ye yükseldi. TUSAŞ, 16 basamak ilerleyerek 53’üncü sıraya çıktı. HAVELSAN ve FNSS ilk kez listeye girme başarısı gösterdi.

18.08.2020Ekonomi
O ülkeyle görüşmeler yapıldı... Bakan Varanktan aşı açıklaması

O ülkeyle görüşmeler yapıldı... Bakan Varank'tan aşı açıklaması!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Endonezyalı mevkidaşıyla gerçekleştirdiği toplantıda, aşı ve ilaç geliştirme, havacılık ve uzay alanında muhtemel iş birliği fırsatları konusunda görüş alışverişinde bulundu. Bakan Varank, "Aşı adaylarımızın hem deney hem de üretim süreçlerinde Endonezya ile iş birliği yapabiliriz" dedi.

30.07.2020Ekonomi
Türk mühendislerin geliştirdiği Alesta uçuş için gün sayıyor

Türk mühendislerin geliştirdiği Alesta uçuş için gün sayıyor

Türk savunma sanayisindeki insansız hava aracı (İHA) çözümlerine dikine iniş kalkışlı ve dönebilen kanatlı Alesta eklendi.

23.07.2020Teknoloji
Heyecanlandıran paylaşım Türk İHA ve SİHAlarının başarılarının ardından gözler orada...

Heyecanlandıran paylaşım! Türk İHA ve SİHA'larının başarılarının ardından gözler orada...

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) yaptığı paylaşımda, "F-16 uçaklarının yerine entegre etmeyi planladığımız MMU projemiz için büyük bir özveri ve heyecanla çalışmaya devam ediyoruz. Ülkemizin gururu olacak yerli ve modern gücü, gökyüzüne taşımak için sabırsızlanıyoruz" açıklamasını yapması heyecan yarattı.

19.07.2020Gündem
Yerli uçak bombası SARB-83 göreve hazır

Yerli uçak bombası SARB-83 göreve hazır

TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsünün (SAGE) öz kaynaklarıyla yürüttüğü çalışmalar sonunda geliştirdiği ardışık delicili uçak bombası SARB-83, seri üretime hazır hale getirildi.

6.07.2020Ekonomi
Yerli uçak bombası SARB-83 özellikleri nedir

Yerli uçak bombası SARB-83 özellikleri nedir?

TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsünün (SAGE) öz kaynaklarıyla yürüttüğü çalışmalar sonunda geliştirdiği ardışık delicili uçak bombası SARB-83, seri üretime hazır hale getirildi.

6.07.2020Gündem
Yerli delicili uçak bombası seri üretime hazır hale getirildi.

Yerli delicili uçak bombası seri üretime hazır hale getirildi.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsünün (SAGE) öz kaynaklarıyla yürüttüğü çalışmalar sonunda geliştirdiği ardışık delicili uçak bombası SARB-83, seri üretime hazır hale getirildi.

6.07.2020Teknoloji
TUSAŞ ürünleri için mobil uygulama geliştirdi

TUSAŞ ürünleri için mobil uygulama geliştirdi

Geliştirilen mobil uygulama sayesinde kullanıcılar, Anka, Atak, Milli Muharip Uçak ve Hürkuş gibi birçok ürünü sanal gerçeklik ile bire bir görebilecek.

15.05.2020Teknoloji
Milli savaş uçağı için yazılım çalışmaları başlıyor

Milli savaş uçağı için yazılım çalışmaları başlıyor

Türkiye'nin 5'inci nesil bir muharip uçak üretmesi amacıyla Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yürütülen Milli Muharip Uçak (MMU) Projesi için Türk savunma sanayisindeki güç birliği genişliyor.

4.05.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

F-35’ler için üretime devam

Savunma Sanayii Başkanı (SSB) İsmail Demir gazetelerin Ankara temsilcileriyle buluşarak, ABD’nin CAATSA çerçevesinde Türkiye’ye uyguladığı yaptırımları değerlendirdi. S-400’lerin imzasının 2017 yılından önce atıldığını hatırlatan Demir, “Yaptırıma girmemesi gerekirdi” dedi. ABD yaptırımlarından büyük projelerin etkilenmeyeceğini söyleyen Demir’in açıklamaları özetle şöyle:

20.12.2020