EKSTRA
MENÜ

Mersin Limanı

Mersin Limanı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mersin Limanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.514 Mersin Limanı haberi bulunmuştur.

Mersin Limanı Haberleri

Kazakistanlı sürücü karşısında polisi görünce kendini TIR’a kilitledi

Kazakistanlı sürücü karşısında polisi görünce kendini TIR’a kilitledi

Aksaray'da iftar vakti polisin tehlikeli araç kullandığı şikayetiyle durdurduğu TIR’ın Kazakistanlı sürücüsü 36 yaşındaki Alexander C., TIR’dan inmeyerek kendini kabine kilitledi. Sürücü polisin 2 saatlik iknası sonucu kapıyı açtı.

11.07.2015Gündem
Dozerlerle ilçe turu

Dozerlerle ilçe turu

İZMİR'in Torbalı İlçesi'nde, büyük bir çevre yatırımı ve sosyal yaşam kampusu kabul edilen 22 kilometre uzunluğundaki Fetrek Çayı Islah Projesi kapsamında uygulamaya konularak Sultanlar Vadisi inşaatında kullanılmak üzere Almanya'dan ithal edilen 20 dozer seçim öncesi ilçede tur attı.

4.06.2015Ege
Kaçak sigaranın para trafiği

Kaçak sigaranın para trafiği

MASAK ve Gümrük başmüfettişlerinin raporunda kaçak sigaraların rotası ortaya çıkarıldı. Kaçak sigaraların Mersin’e Kuzey Irak, Gürcistan ve Bulgaristan hattından geldiği belirlendi.

14.05.2015Ekonomi
Mersindeki düzensiz göç operasyonu

Mersin'deki "düzensiz göç operasyonu"

Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı, Mersin açıklarında, 1 Mayıs'ta düzenlediği düzensiz göç operasyonunda 3'ü göçmen kaçakçısı 174 kişiyi kurtardı.

7.05.2015Gündem
Mersinde büyük operasyon

Mersin'de büyük operasyon

Mersin Limanı'nda piyasa değeri 15 milyon TL'yi bulan 300 bin 59 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

11.04.2015Ekonomi
Partiler aday listelerini, yarın en geç saat 17.00ye kadar YSKya verecek

Partiler aday listelerini, yarın en geç saat 17.00'ye kadar YSK'ya verecek

Seçime katılacak siyasi partiler aday listelerini, yarın en geç saat 17.00'ye kadar, Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) verecek.

6.04.2015Gündem
Gümrük kapılarında oy verme 8 Mayısta

Gümrük kapılarında oy verme 8 Mayıs'ta

25. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşların gümrük kapılarında oy verme işlemi 8 Mayıs'ta saat 08.00'den itibaren başlayacak.

10.03.2015Avrupa
Operasyon iddialarını saçma ve komik buldu

Operasyon iddialarını saçma ve komik buldu

Twitter fenomeni Fuat Avni’nin, Mersin polisine operasyon yapılacağını öne sürüp, ’Bu iş için çok para harcadılar’ Twiti ile operasyona sponsor olmakla suçladığı iş adamı Mahmut Arslan, Fuat Avni'nin iddialarını saçma ve komuk bulduğunu açıkladı.

10.03.2015Ekonomi
Nakliye sektöründe, Mısır paniği

Nakliye sektöründe, Mısır paniği

Mısır hükümetinin, 23 Nisan'da sona erecek Türkiye-Mısır ve Mısır-Suudi Arabistan arasında mutabakat zaptıyla tesis edilen deniz ve karayolu transit taşımacılığı (Ro-Ro) anlaşmasının yenilenmeyeceğini açıklanması nakliyecileri tedirgin ediyor.

1.03.2015Ekonomi
Alman gazetesi: IŞİD militanları Türkiyeye mülteci gibi girip Avrupa’ya gidiyor

Alman gazetesi: IŞİD militanları Türkiye'ye mülteci gibi girip Avrupa’ya gidiyor

Alman Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) gazetesi, IŞİD militanlarının sığınmacılarla birlikte Mersin üzerinden Avrupa’ya gittiğini iddia etti. Gazete, Ak Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar’ın da bu iddiaları yalanlamadığını öne sürdü.

17.01.2015Dünya
IŞİD militanları Türkiye üzerinden mi Avrupa’ya geliyor

IŞİD militanları Türkiye üzerinden mi Avrupa’ya geliyor?

ALMAN Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) gazetesi, IŞİD militanlarının Avrupa’ya Türkiye üzerinden geldiğini öne sürdü.

17.01.2015Avrupa
Avrupa Birliğinden Türkiyeye hayalet gemi tepkisi

Avrupa Birliği'nden Türkiye'ye 'hayalet gemi' tepkisi

Avrupa Birliği, yüzlerce mülteci taşıyan kargo gemilerinin, yetkililer fark etmeden Türkiye'den nasıl hareket ettiğini sorguluyor.

6.01.2015Dünya
Merslin Limanından kaçak göçmen açıklaması

Merslin Limanı'ndan 'kaçak göçmen' açıklaması

Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği AŞ, kaçak göçmenlere ilişkin ulusal ve uluslararası basında yer alan haber içeriklerinde liman hakkında asılsız ithamlarda bulunulduğunu belirtti.

6.01.2015Dünya
İtalya hayalet gemileri engellemesi için Türkiyeye çağrıda bulundu

İtalya 'hayalet gemi'leri engellemesi için Türkiye'ye çağrıda bulundu

Bir hafta içinde art arda, ‘hayalet gemiler’ olarak adlandırılan iki ticari gemide, denizin ortasında aç ve susuz terk edilen yüzlerce göçmeni kurtaran İtalya’dan çarpıcı bir iddia geldi. Buna göre, Eylül ayından bu yana aynı yöntemle 15 hayalet gemi Türkiye’den yola çıkarak, İtalya açıklarında terk edildi. İtalya İçişleri Bakanı Angelino Alfano, bunun önüne geçmesi için Türk makamlarına çağrıda bulundu. Bir İtalyan gazetesi, "Mersin Limanı kevgire dönmüş" ifadesini kullandı.

5.01.2015Dünya
Mersinde yine kaçak kırmızı et operasyonu

Mersin'de yine kaçak kırmızı et operasyonu

BİR süre önce 1044 ton kırmızı et vurgunun yaşandığı Mersin’de bu kez piyasa değeri 84 bin dolar olan 21 ton ithal kırmızı et ele geçirildi. TIR’da buhunan etin, Polonya’dan Ro-Ro gemisi ile getirildiği ve Mersin Limanı’ndan hiçbir gümrük işlemi yapılmadan çıkarıldığı belirlendi, 4 kişi gözaltına alındı.

26.12.2014Ekonomi
Varan 3: Mersin’de 110 ton kaçak  et ele geçirildi; 29 gözaltı

Varan 3: Mersin’de 110 ton kaçak et ele geçirildi; 29 gözaltı

ART arda ithal kırmızı etlerin kaçak olarak iç piyasaya sürüldüğü Mersin’de bu kez Irak’a transit olarak gönderilmek üzere Meksika’dan Mersin’e getirilen 110 ton ithal kırmızı et, piyasaya sürülmek üzereyken nefes kesen bir operasyonla ele geçirildi. Operasyonda 29 kişi gözaltına alındı.

26.12.2014Ekonomi
Mersinde kaçak ete nefes kesen operasyon

Mersin'de kaçak ete nefes kesen operasyon

Gümrük ve Ticaret Bakanı NurettinCanikli'nin bizzat ilgilendiği 1044 ton kaçak ithal et vurgundan sonrateknik-takip işlemini sürdüren KOM ekipleri, yurt dışından transit olarakMersin Limanı'na gelecek olan kırmızı etin piyasaya sürüleceği yönünde bilgilerinkesinleşmesi üzerine yakın takip başlattı. Meksika'dan Irak'a transit ithaledilmek üzere Ro-Ro gemisi ile Mersin Limanı'na getirilen 65 ton kırmızı danaeti, iki Tır'a yüklendi. Tır'ların limandan çıkmasından sonra polis ekipleriyakın takibi sürdürdü. Her iki Tır'ın önünü Tırmıl Otoban kesiminde araçlarlakesen KOM ekipleri, şoförleri etkisiz hale getirerek arama yaptı. Tır'lardayapılan aramada piyasaya sürülmek üzere Ankara'ya götürülmekte alan 65 tonkırımızı ithal et ele geçirildi. Tır sürücüleri gözaltına alınırken, 1044 tonet olayında suçüstü yapılan ve faaliyet ruhsatı iptal edilen Mersin-Adanakarayolu üzerinde yer alan Agiltly A Tipi Gümrüklü Antreposu'nda yapılanaramada ise 45 ton kırmızı et, başka bir antrepoda ise kırmızı etin yerine Irak'agötürülmek üzere hazırlanmış 110 ton tavuk kırıntısı ve tavuk kıyması elegeçirildi.

26.12.2014Haber
Mersinde 241 kaçak göçmen yakalandı

Mersin'de 241 kaçak göçmen yakalandı

Mersin Körfezi'nde 2 balıkçı teknesinde 241 kaçak göçmen yakalandı, olayla ilgili 5 kişi gözaltına alındı.

26.12.2014Gündem
Mersinde 361 kaçak göçmen yakalandı

Mersin'de 361 kaçak göçmen yakalandı

Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı ekipleri, balıkçı teknelerinde, aralarında hamile kadın ile çocukların da bulunduğu 361 kaçak göçmen ve onlara yardım ettiği öğrenilen 6 Türk vatandaşını yakalandı.

7.12.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Kömürhan Köprüsü dünyanın 5’inci ‘tek ayaklı’sı olacak

ADIYAMAN-Kahta-Siverek-Diyarbakır Karayolu’nu Atatürk Barajı üzerinde birleştiren Türkiye’nin en büyük “gergin eğik askılı” köprüsünden açılış töreni öncesi ilk geçişi yaparken tabelaya dikkat ettim:

23.05.2015

Altınok: İstanbul şişti, Konya’ya taşınıyoruz

TÜRKİYE’nin ekonomik gelişimine de ışık tutan Unilever Türkiye Tarihi kitabı vesilesiyle buluştuğumuz Unilever Türkiye CEO’su Mehmet Altınok haberi veriyor.

26.03.2015