EKSTRA
MENÜ

Mersin Limanı

Mersin Limanı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mersin Limanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.503 Mersin Limanı haberi bulunmuştur.

Mersin Limanı Haberleri

8 Şubatta test sürüşleri başlıyor Yeni hatla 1 saat 15 dakikalık seyahat süresi 35 dakikaya düşecek

8 Şubat'ta test sürüşleri başlıyor! Yeni hatla 1 saat 15 dakikalık seyahat süresi 35 dakikaya düşecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yeni hatla ilgili açıklamada bulundu. 8 Şubat'ta test sürüşlerinin başlayacağını belirttiği Konya-Karaman Yüksek Hızlı Tren (YHT) Hattı'yla 1 saat 15 dakika olan seyahat süresi 35 dakikaya düşecek.

2.02.2021Ekonomi
Muz ithalatına dönemsel kısıtlama önerisi

Muz ithalatına 'dönemsel kısıtlama' önerisi

Tarım ve Orman Bakanlığınca hazırlanan raporda, özellikle yerli üretimin yoğun olduğu eylül-mayıs aylarında muz ithalatının kısıtlanmasının yerli üretimin desteklenmesi açısından önem arz ettiği bildirildi.

6.12.2020Ekonomi
Son dakika haberi... Brezilyadan gelen gemide ele geçirildi Mersin Limanında uyuşturucu darbe

Son dakika haberi... Brezilya'dan gelen gemide ele geçirildi! Mersin Limanı'nda uyuşturucu darbe

Son dakika haberi... Mersin Uluslararası Limanı'na Brezilya'dan gelen bir gemideki konteynerde 220 kilogram kokain ele geçirildi.

20.10.2020Gündem
Bakan Pekcandan Akdeniz ülkelerine ticari iş birliği çağrısı

Bakan Pekcan'dan Akdeniz ülkelerine ticari iş birliği çağrısı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Ticaret savaşları, uluslararası korumacılık önlemleri, Brexit ve son olarak da pandemi gibi belirsizlik süreçlerinin dünya ekonomisini olumsuz yönde etkilediği günümüzde, Akdeniz havzasındaki ekonomik ve ticari iş birliğinin daha da güçlendirilmesi tüm bölge ülkelerinin ortak yararına olacaktır" dedi.

3.09.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan çok sert açıklama: Bu savaş sebebi olmayacak da ne olacak

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan çok sert açıklama: Bu savaş sebebi olmayacak da ne olacak?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Doğu Akdeniz ile ilgili çok kritik açıklamalarda bulundu. Oktay, Yunanistan'ın karasularını 12 mile çıkarmak istemesiyle ilgili "Bunu kabul etmemizi mi bekliyorsunuz? Bu savaş sebebi olmayacak da ne olacak? Milletimiz söz konusu bağımsızlığı, istiklali, özgürlüğü olduğunda hiçbir şey dinlemez." dedi.

29.08.2020Gündem
Lübnan’a güçlü destek

Lübnan’a güçlü destek

Türkiye, tarihinin en zor dönemlerinden birinden geçen Lübnan’a üst düzey bir heyet göndererek güçlü destek mesajı verdi.

9.08.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ve Bakan Çavuşoğlu yurda döndü

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ve Bakan Çavuşoğlu yurda döndü

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Beyrut Limanı'nda meydana gelen patlamayla sarsılan Lübnan'a destek ziyaretini tamamlayarak yurda döndü.

8.08.2020Gündem
Fuat Oktay açıkladı... Gözler Mersin Limanına çevrildi

Fuat Oktay açıkladı... Gözler Mersin Limanı'na çevrildi

CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay'ın Beyrut Limanı tekrar ayağa kaldırılıncaya kadar Mersin Limanı’nın Lübnan’ın hizmetinde olacağını açıklamasının ardından, gözler Mersin Uluslararası Limanı’na (MIP) çevrildi.

8.08.2020Ekonomi
Lübnan’a destek ziyareti… Bakan Çavuşoğlu’ndan vatandaşlık açıklaması

Lübnan’a destek ziyareti… Bakan Çavuşoğlu’ndan vatandaşlık açıklaması

Lübnan’ın başkenti Beyrut’a beraberinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ziyareti ile ilgili basına açıklamalarda bulundu. Oktay, “Mersin Limanı’mızı ve İskenderun Limanı’mızı buradaki Beyrut Limanı tekrardan inşa edilip normal fonksiyonel hale geldiği ana kadar her iki limanımızı da Lübnan’ın ticari ve ekonomik faaliyetlerinde Lübnan’ın hizmetine sunacağımızı ifade ettik” dedi. Ayrıca bölgede incelemelerde bulunan Bakan Çavuşoğlu, ''Ben Türküm Türkmenim deyip de vatandaşlığı olmayan vatandaşlık almak isteyen kardeşlerimize de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını vereceğiz, bu bize Cumhurbaşkanımızın talimatıdır.'' dedi.

8.08.2020Gündem
KKTCden getirilen 173 tarım işçisi, Adıyamanda karantinaya alındı

KKTC'den getirilen 173 tarım işçisi, Adıyaman'da karantinaya alındı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden (KKTC) Adıyaman'a getirilen 173 tarım işçisi, karantinaya alındı.

15.05.2020Gündem
Mersinin İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Mersinde Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Mersin'in İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Mersin'de Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Mersin, Türkiye’nin güneyinde yer alan kalabalık bir liman kentidir. Tarihi milattan önceye dayanan bu şehirde gezilip görülebilecek sayısız alan bulunmaktadır. Biz de Mersin ile ilgili sorulan; Mersin ilçeleri neler, hangi bölgede, Mersin’de gezilecek ve tarihi yerler nereler gibi soruları sizler için araştırdık.

29.03.2020Seyahat
KKTC’den getirilen 141 vatandaş, Karaman’da karantinaya alınacak

KKTC’den getirilen 141 vatandaş, Karaman’da karantinaya alınacak

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) Mersin Limanı'na getirilen 141 Türk vatandaşı, otobüsler ile karantinaya alınacakları Karaman’a gönderildi.

28.03.2020Gündem
Mersin Limanında koronavirüs tedbiri

Mersin Limanı'nda koronavirüs tedbiri

MERSİN'de, Uluslararası Liman İşletmeciliği'nde koronavirüs salgınına karşı önlemler üst seviyeye çıkartıldı.

23.03.2020Gündem
Herkes şapkasını önüne alıp yatırım planı yapmalı

Herkes şapkasını önüne alıp yatırım planı yapmalı

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, “Yatırım ortamı giderek iyileşecek. 3 yıllık bir program açıklanmıştı. İlk 2 yıl beklenildiği gibi oldu. 2020’de biraz daha büyüme bekleniyor. Kötü gidişin sonuna gelindi, herkes şapkasını önüne alıp yatırım planı yapmalı” diyor. Şirketleriyle ‘duygusal bağ’ kurmayan, şirketlerin satılarak ölümsüzleştiğini savunan Akın, 2020-2021’de 8 milyar TL’nin üzerinde yatırım planı yapıyor.

24.02.2020Ekonomi
Narenciye çetesi

Narenciye çetesi

Mersin, Adana, Antalya gibi illerde narenciye bahçesi sahibi birçok üreticiyi dolandıran şahıslar bölgenin kâbusu olmuş durumda. Şebeke üyeleri, bin bir emekle üretilen kivi, nar, portakal, limon gibi tonlarca ürünü kamyonlara yükledikten sonra sırra kadem basıyor. Bu kişiler hakkında 20’ye yakın dava açılmış. Bir bölgede deşifre olduktan sonra başka bir yere geçen şebeke üyelerine çok sayıda ithalatçı da malını kaptırmış durumda.

24.02.2020Ekonomi
Yer Mersin... Böyle yakalandılar

Yer Mersin... Böyle yakalandılar

Mersin polisinin, 3 ilde gerçekleştirdiği eş zamanlı operasyonlarda tırların dorselerinde göçmenleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) götürdükleri iddiasıyla gözaltına alınan 13 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Şahısların göçmenleri tırların dorselerine özel yaptırdıkları yerden bindirip, indirdikleri tespit edildi.

31.12.2019Gündem
Çin’den ithal 23 ton ciğerin ele geçirilmesi sonrası uzmanlar uyardı

Çin’den ithal 23 ton ciğerin ele geçirilmesi sonrası uzmanlar uyardı!

MERSİN'de çarşamba günü polisin düzenlediği operasyonda Çin’den ithal 23 ton 200 kilo ciğerin ele geçirilmesinin ardından uzman hekimler, ithalatı yasak olan sakatatların tüketilmesi durumunda ortaya ciddi hastalıkların çıkacağı uyarısında bulundu. Uzmanlar kilosu 2 dolara ithal edilen sakatatların 75- 80 TL arasında satıldığını da söyledi.

15.12.2019Gündem
Son dakika haberi... Mersin gümrüğünde ilginç olay Ciğerden yakalandılar

Son dakika haberi... Mersin gümrüğünde ilginç olay! Ciğerden yakalandılar

Mersin gümrüğünde ilginç bir kaçakçılık olayı yaşandı. Çin’den tonlarca kuzu ciğeri getirildi. İthalatı yasak olan kuzu ciğeri tavuk kırıntısı olarak beyan edildi. Mersin gümrüğüne getirilen kuzu ciğerleri gerçek tavuk kırıntısı ile değiştirildi. Kuzu ciğeri Türkiye’ye, tavuk kırıntıları Lübnan’a gönderilmek üzereyken şebeke yakayı ele verdi.

11.12.2019Ekonomi
Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesinde başvuru süresi uzuyor

Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi'nde başvuru süresi uzuyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, ön başvurular için son tarihi 22 Kasım olarak açıkladıkları, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı'nda, başvuru süresini 15 gün daha uzatma kararı aldıklarını söyledi.

12.11.2019Teknoloji
Bakan Varank açıkladı Başvuru tarihi 15 gün uzatıldı

Bakan Varank açıkladı! Başvuru tarihi 15 gün uzatıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "(Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı) Ön başvurular için son tarihi 22 Kasım olarak açıklamıştık. Sanayicimiz süre uzatımı istiyor, bize de buna olumlu yanıt vermek düşer. Sizlerin talebi üzere başvuru süremizi 15 gün daha uzatma kararı almanın daha doğru olacağını düşünüyorum" açıklamasında bulundu.

11.11.2019Ekonomi
Demir yolu ağı ülkeyi saracak, mesafeler kısalacak

Demir yolu ağı ülkeyi saracak, mesafeler kısalacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "Türkiye genelinde şehirler arasındaki mesafeleri kısaltmak ve insanımızın hayatını kolaylaştırmak amacıyla bin 889 kilometre yüksek hızlı tren, bin 786 kilometre hızlı tren ve 429 kilometre konvansiyonel olmak üzere toplam 4 bin 104 kilometre yeni demir yolu yapım çalışmalarımız devam ediyor. 152 kilometrelik hızlı tren hattının yapımı ise ihale aşamasında bulunuyor" dedi.

21.10.2019Ekonomi
Adrian Darya 1 yön değiştirdi

'Adrian Darya 1' yön değiştirdi!

Suriye'ye petrol taşıdığı iddiası ile Cebelitarık'ta alıkonulan ve serbest kalmasının ardından rotasını önce Yunanistan, sonra da Mersin Limanı olarak güncelleyen ve bu şekilde seyreden İran bayraklı 'Adrian Darya 1' isimli petrol tankeri, Anamur açıklarında yönünü batıya doğru çevirdi.

29.08.2019Dünya
Avustralya’da Türk inşaat sektörü için çok fazla fırsat var

Avustralya’da Türk inşaat sektörü için çok fazla fırsat var

Avustralya’nın Ticaret ve Yatırım CEO’su Stephanie Fahey, Avustralya’da inşaat sektörünün patlama yaşadığını belirterek, “Avustralya’da Türk şirketleri için çok fazla fırsat var” dedi.

22.07.2019Ekonomi
Test sürüşleri yıl sonu başlıyor O mesafe 40 dakikaya düşecek

Test sürüşleri yıl sonu başlıyor! O mesafe 40 dakikaya düşecek

İç Anadolu'yu Akdeniz Bölgesi'ne bağlayacak Konya-Karaman-Mersin hızlı tren hattının ilk etabı olan Konya-Karaman bölümünde test sürüşleri yıl sonunda başlayacak. Test sürüşlerinin tamamlanmasıyla iki şehir arasındaki mesafeyi 40 dakikaya düşürecek proje, Karaman-Yenice hattının da devreye alınmasıyla mevcut hızlı tren hatlarını Mersin Limanı'na bağlayarak, hem yolcu hem de yük taşımacılığı açısından ekonomiye büyük katkı sağlayacak

14.06.2019Ekonomi
Nehirde kaybolan 2 çocuk babasının cesedi bulundu

Nehirde kaybolan 2 çocuk babasının cesedi bulundu

Mersin'in Tarsus ilçesinde serinlemek için girdiği nehirde akıntıya kapılarak kaybolan Eftal Karamızrak'ın (46) cansız bedeni bulundu.

21.05.2019Gündem
Mersinde şok operasyon 615 kilogram kokain ele geçirildi

Mersin'de şok operasyon! 615 kilogram kokain ele geçirildi

Mersin Limanı'na yanaşan Ekvator'dan gelen gemide muzların arasına gizlenmiş, değeri yaklaşık 200 milyon TL olan 615 kilogram kokain ele geçirildi.

5.02.2019Gündem
Türk Donanması Hollandalı askerlerin yardım talebine kayıtsız kalmadı

Türk Donanması Hollandalı askerlerin yardım talebine kayıtsız kalmadı

NATO Daimi Deniz Grubu-2 Komuta Kontrol gemisi olan Hollanda’ya ait HNMLS Evertsen Fırkateyninde görevli iki personelin yardımına Türk Deniz Kuvvetleri yetişti.

1.02.2019Dünya
İçinde 1.5 milyon liralık yakıt bulunan gemi hacizden satıldı

İçinde 1.5 milyon liralık yakıt bulunan gemi hacizden satıldı

Mersin'de fırtınada sürüklenip karaya oturan hacizli gemi 9 milyon liraya ihaleyle satıldı.

31.01.2019Ekonomi
Mersin Limanında ele geçirildi 13 milyon lira değerinde...

Mersin Limanı'nda ele geçirildi! 13 milyon lira değerinde...

Gümrük Muhafaza ekiplerince Mersin Limanı’nda gerçekleştirilen operasyonda 13 milyon lira değerinde 1 milyon 279 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.

23.01.2019Gündem
Mersinde gemi karaya oturdu

Mersin'de gemi karaya oturdu

Mersin'de şiddetli fırtına nedeniyle Lübnan bayraklı WARDEH isimli kargo gemisi, demirli bulunduğu Mersin Limanı Demir Atma Sahasından sürüklenerek sahile 500 metre kala karaya oturdu.

15.01.2019Haber
Son dakika: Mersinde kargo gemisi karaya oturdu

Son dakika: Mersin'de kargo gemisi karaya oturdu

Mersin'de şiddetli fırtına nedeniyle Lübnan bayraklı WARDEH isimli kargo gemisi, demirli bulunduğu Mersin Limanı Demir Atma Sahasından sürüklenerek sahile 500 metre kala karaya oturdu.

15.01.2019Gündem
KKTC’de mülteci operasyonu

KKTC’de mülteci operasyonu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Mersin Limanı'ndan Gazimağusa Limanı’na gelen Via Famagusta yük gemisinde, 21 mülteci tespit edildi.

30.12.2018Dünya
Karamandan 149 ülkeye ihracat

Karaman'dan 149 ülkeye ihracat

Türkiye'nin bisküvi, gofret, çikolata ve kek üretiminin üçte birinin gerçekleştirildiği Karaman'da, sektördeki firmalarca 149 ülkeye ihracat yapılıyor.

7.11.2018Ekonomi
Mersin Limanında yük trafiği 20,2 milyon tona yükseldi

Mersin Limanı'nda yük trafiği 20,2 milyon tona yükseldi

Mersin Limanı'nda yük trafiği 3 yıldır artışını sürdürüyor. Limanda, Temmuz 2018'de yük trafiği geçen yılın aynı ayına göre yüzde 4'lük artışla 2,9 milyon tona yükselirken, 7 aylık dönemde ise 20,2 milyon ton oldu. Ayrıca 7 aylık dönemde Mersin Liman tesislerine operasyon için uğrayan gemi sayısı da geçen yıla göre yüzde 4,5 artarak 2 bin 629'a yükseldi.

22.10.2018Ekonomi
O çiftliğin yakınlarında olanları büyük korku kapladı

O çiftliğin yakınlarında olanları büyük korku kapladı!

Et ve Süt Kurumu'nca (ESK) kurbanlık olarak Brezilya'dan Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki özel çiftliğe getirilip, yediemin olarak bırakılan yaklaşık 4 bin büyükbaştan 50'sinin şarbon nedeniyle telef olması, çiftlik yakınlarındaki Ahiboz ve Günalan mahallelerinde, besiciler arasında paniğe neden oldu. Besiciler, Gölbaşı'ndaki yerli hayvanlarda sorun olmadığını belirtirken, mahalle sakinleri de şarbonun kendilerine verebileceği zarardan korktuklarını dile getirip, önlem alınmasını istedi. Şarbon vakasının ardından Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli inceleme talimatı verdi.

28.08.2018Gündem
Yurt dışında ilk oylar verilmeye başlandı

Yurt dışında ilk oylar verilmeye başlandı

Türkiye'deki Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Almanya, Avusturya ve Fransa'daki Türk seçmenler sandık başına gitmeye başladı.

7.06.2018Gündem