EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Kırmızı Göz

Kırmızı Göz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kırmızı Göz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.084 Kırmızı Göz haberi bulunmuştur.

Kırmızı Göz Haberleri

Kırmızı göz hastalığı yayılıyor

'Kırmızı göz' hastalığı yayılıyor

Havadan bile bulaşabilen bir virüsün neden olduğu gözde kanlanma ve kaşınma ile başlayan 'kırmızı göz' hastalığı, salgın halinde büyük bir soruna dönüşebilir.

Hem optik hem dijital gücü

Hem optik hem dijital gücü

Samsung'un yeni fotoğraf makinesiyle en eli titrek kullanıcılar bile düzgün fotoğraf çekebilecek.

26.02.2010Teknoloji
Amatör fotoğrafçılar için

Amatör fotoğrafçılar için

Samsung'un popüler dijital fotoğraf makinesi serisi, PL80 ile genişliyor.

23.02.2010Teknoloji
Üzülünce kan ağlıyor

Üzülünce kan ağlıyor

Üzüldüğü zaman gözlerinden kan akan Calvino'nun sırrı çözülemiyor.

3.09.2009Dünya
Flaşsız flaş

Flaşsız flaş

Bu yeni teknoloji sayesinde patlayan flaşlar göz almayacak, fotoğraflar daha net çıkacak.

25.07.2009Teknoloji
Sanyodan yeni kameralar

Sanyo'dan yeni kameralar

Sanyo giriş seviyesi segmenti için yepyeni dijital fotoğraf makinesi modelleri tanıttı.

23.09.2008Teknoloji
Flaşsız kalma doğal ışıktan şaşma

Flaşsız kalma doğal ışıktan şaşma

Işığın fotoğraf çekimlerimizde ne kadar önemli olduğunu, gücünün ve sıcaklığının ne kadar etkili olduğunun farkındayız. Aynı şekilde doğru ve yeterli ışığı her zaman bulmanın zorluğunun da bilincindeyiz. Flaş, yetersiz ışık ortamlarında imdadımıza yetişen bir yardımcı ve çoğu zaman çekimlerimizin vazgeçilmez bir unsuru olarak karşımıza çıkıyor.

29.05.2008Kelebek
Ekonomi durgun mu siz karar verin

Ekonomi durgun mu siz karar verin

Direksiyon altındaki panelde kırmızı göz kırpıyor, ibre iyice sola kaymış. Bizim mahalle kavşağındaki Gulf istasyonuna giriyorum. Soğuğu kırbaçlayan rüzgarda ellerini oğuşturan genç, ''Ful depo, yüksek oktanlı.'' talimatım üzerine benzin pompalamaya başlıyor.

11.03.2008Dünya
Fotoğrafın enerjisi rengindedir

Fotoğrafın enerjisi rengindedir

Önceki yazılarımızda zaman zaman bahsettiğimiz "Beyaz Dengesi Ayarı"na yakından bakış... Giriş ve orta seviyedeki kullanıcılar için her ne kadar pratiklik önemli olsa da, çekim kalitesini arttıran ve makinelerimizde hazır bulunan bazı özellikleri de unutmamak gerekiyor. Otomatik makine ayarlarının çoğunlukla belli koşullara göre ayarlanmış olması, normal olarak farklı ortamlarda bazı yanılmaları da beraberinde getiriyor.

30.08.2007Gündem
Daha fazlasını isteyenlere

Daha fazlasını isteyenlere

HP, 8 megapiksellik yeni dijital fotoğraf makinesi Photosmart R937'yi Türkiye'de satışa sunuyor. HP Photosmart R937 dijital fotoğraf makinesi, 9,14 cm genişliğindeki dokunmatik LCD ekranı, 3x optik zumu, 8 megapiksel çözünürlüğü, ince ve şık tasarımı ile dikkati çekiyor.

29.08.2007Gündem
Timsahlar, 6 gün 6 gece ağaçtan inmesini bekledi

Timsahlar, 6 gün 6 gece ağaçtan inmesini bekledi

Avustralya’nın bataklık bölgesinde aç timsahlardan kaçmak için ağaca tırmanan bir kişi, yaklaşık bir haftayı ağaçta geçirmek zorunda kaldı.

14.08.2007Dünya
Timsahlardan kaçtı, ağaçta yaşadı

Timsahlardan kaçtı, ağaçta yaşadı

Avustralya'da aç timsahlardan kaçmak için ağaca tırmanan kovboy yedi gün ağaçta yaşadı.

14.08.2007Dünya
HP’nin yeni yazılımı mscape mobil hayatta devrim yapacak

HP’nin yeni yazılımı mscape mobil hayatta devrim yapacak

HP, yeni yazılımıyla mobil hayata her şeyi dahil etti. Mscape’i mobil cihazına yükleyen herkes, yer ve mekanlarla ilgili deneyimleri, oyunları, müzikleri hem ekleyebilecek, hem de paylaşabilecek.

30.06.2007Gündem
Kodak V1003 ile dünyanın renkleri

Kodak V1003 ile dünyanın renkleri

Kodak'ın 10 megapiksellik yeni V1003 dijital fotoğraf makinesi, zengin renk çeşitleri ve görüntü kalitesi ile babanız için harika bir hediye olabilir.

27.05.2007Gündem
Sivilceli fotoğraflara son

Sivilceli fotoğraflara son

HP, 7 megapiksellik yeni dijital fotoğraf makinesi Photosmart R837’yi Türkiye’de satışa sunduğunu duyurdu. R837, makine üzerinde cilt kusurlarını giderme ve beden inceltme özellikleri ile adeta bir dijital güzellik merkezini andırıyor.

22.05.2007Gündem
Kodak’tan anneleri sevindirecek renkler

Kodak’tan anneleri sevindirecek renkler

Kodak, Anneler Günü alışverişi için rengarenk seçenekler sunuyor. Kodak’ın yeni V1003 ve V803 dijital fotoğraf makineleri, zengin renk çeşitleriyle her annenin zevkine hitap ediyor.

10.05.2007Gündem
Giriş seviyesinin yıldızları

Giriş seviyesinin yıldızları

Amatör veya profesyonel, alım aşamasındaki sabırsızlar için yeni seçeneklerin ardı arkası kesilmiyor. Farklı marka ve modeller arasından konuklarımız bu sefer Kodak EasyShare V803 ve HP Photosmart

12.04.2007Gündem
Estetik cerrah gibi kamera

Estetik cerrah gibi kamera

Dijital teknolojiler sayesinde artık olduğundan çok daha güzel görüntüler elde eden fotoğraf makineleri kullanabiliyoruz. Bilgisayar devi HP'nin 7 megapiksellik yeni dijital kamerası Photosmart R837'de bulunan cilt kusurlarını giderme ve beden inceltme özellikleri adeta bir dijital güzellik merkezini andırıyor.

27.03.2007Gündem
Göze hitap eden cep telefonları

Göze hitap eden cep telefonları

Son birkaç aydır farklı konularla ilgilenirken, cep telefonlarının yeni modelleri de yavaş yavaş vitrinleri doldurmaya başladı. Üstelik konuşmanın ötesinde bir dolu fonksiyonla bezeli bu aletlerin bazıları sadece sesiyle değil, çektiği görüntülerle de insanın başını döndürüyor. Bu duruma artık daha fazla kayıtsız kalamazdım, hemen bu konuda bir şeyler yapmam gerekiyordu.

8.03.2007Gündem
Her eve fotoğraf stüdyosu

Her eve fotoğraf stüdyosu

Evde fotoğraf baskısının yaygınlaşmasıyla birlikte, sırf bu işe odaklanmış yazıcıların yetenekleri ve çeşitleri de artıyor. Siz de uygun maliyetli ve fazla yer kaplamayan bu cihazları kullanarak fotoğraflarınızı evinizde kolayca basabilirsiniz.

8.03.2007Gündem
Yılbaşı fotoğrafı çekme ipuçları

Yılbaşı fotoğrafı çekme ipuçları

Yeni yıl her yerin ışıl ışıl olduğu, umut ve beklentilerimizin doruğa çıktığı, bir yılı geride bırakmanın hüznüyle yepyeni bir yılı karşılamanın coşkusunu birlikte yaşadığımız, en sihirli anlardan biri. İşte yılın bu güzel zamanında, sizlere daha başarılı ve güzel görünen pozlar çekmeniz için yardımcı olacak biraz bilgi ve birkaç ipucu.

28.12.2006Kelebek
Fotoğraf stüdyosunu evinize taşıyın

Fotoğraf stüdyosunu evinize taşıyın

Teknolojideki gelişmeye paralel olarak, evde fotoğraf stüdyosu kalitesinde fotoğraf baskısı yapabilmenizi sağlayan yazıcıların sayısı da hızla çoğaldı. Foto yazıcılar sayesinde, artık dilediğiniz fotoğrafı, dilediğiniz an evinizde kolayca basabilirsiniz.

7.09.2006Gündem
Her cebe her zevke uygun modeller

Her cebe her zevke uygun modeller

Mobil iletişim hız kazandıkça, değişen zevklere ve farklılaşan ihtiyaçlara uygun cep telefonları günden güne çeşitleniyor. Biz de cep telefonlarını kullanım özelliklerine göre dört kategoriye ayırdık ve her kategorinin yıldız ürünlerini belirledik.

7.09.2006Gündem
Eğlence ve fonksiyon tek makinede

Eğlence ve fonksiyon tek makinede

Farklı, şık tasarımı ve küçük sağlam yapısıyla tüketicilerin beğenisine sunulan R967 çarpıcı özelliklere sahip. 10 megapiksel çözünürlüğü ve 7.6 santimlik (3 inç) likit kristal ekrana sahip olması, bu özelliklerin ilk dikkat çekenleri olarak karşımıza çıkıyor. Kategorisindeki olmazsa olmaz 3x optik yakınlaştırma bu makinede de mevcut.

24.08.2006Gündem
2 beden incelten fotoğraf makinesi

2 beden incelten fotoğraf makinesi

HP’nin yeni dijital fotoğraf makineleri ilginç teknolojik özellikleriyle dikkat çekiyor. HP’nin yeni dijital fotoğraf makineleri Photosmart R967 ve Photosmart R827 yüksek teknik özellikleri ve cazip tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Photosmart R967 ile fotoğrafı çekilen kişileri 2 kademeli olarak ‘inceltmek’ mümkün.

23.08.2006Gündem
Samsung’dan ‘hepsi-bir-arada’ NV3

Samsung’dan ‘hepsi-bir-arada’ NV3

Samsung tarafından geliştirilen Digimax NV3, sahip olduğu pek çok yetenek ve kompakt yapısıyla hepsi-bir-arada ürünler arasında kendini kolayca belli ediyor. Ürün ile, asıl görevi olan fotoğraf çekme yeteneğinin yanı sıra film izlenebiliyor, müzik dinlenebiliyor, ses ve video kaydedilebiliyor.

16.08.2006Gündem
Yaz tatilinizi cebe sığdırın

Yaz tatilinizi cebe sığdırın

Yaz sıcakları bu sene biraz geç bastırdı, ama iyi bastırdı. Beni de herkes gibi torunların okulu başlamadan bir tatil telaşı aldı. Tatil demek hafiflemek demek. Üstte ince bir tişört, altta şort, ayakta sandalet, gamdan kasvetten uzak insanın kendini kah doğaya, kah denize atası geliyor.

10.08.2006Gündem
Küçük ve marifetli: EasyShare V603

Küçük ve marifetli: EasyShare V603

Türkçe menülü Kodak EasyShare V603 zumlu dijital fotoğraf makinesi, Türk tüketicilerin kullanımına sunuldu. 6.1 MP çözünürlüklü cihaz, küçük ebadı ve ince hatları ile dikkat çekiyor. Şık tasarımıyla göz dolduran V603, küçük olmasına rağmen pek çok marifete sahip bulunuyor.

16.07.2006Gündem
Bebekler hızlı büyür pozlarını kaçırmayın

Bebekler hızlı büyür pozlarını kaçırmayın

En değerli varlıklarımız çocuklar, inanılmaz bir hızla büyüyorlar. Onlardaki değişiklikleri genelde fotoğraf karelerinden büyük bir hayranlık ve hayretle izliyoruz. Hazır sayısal fotoğrafçılığın hayatımıza getirdiği onca avantaj varken onlardaki her gelişimi yakalayın, sabır ve zevkle onların fotoğraflarını çekmekten vazgeçmeyin. Bu haftaki yazımda bu en güzel varlıkları daha iyi görüntülemek için bazı püf noktalarına değineceğim.

13.07.2006Kelebek
Cebe sığan eğlence: NOKIA N80

Cebe sığan eğlence: NOKIA N80

Kameraların cep telefonlarıyla buluşmasından bu yana hızlı ve önemli gelişmeler kaydedildi. Tüketiciler, cep telefonu seçimlerini yönlendirirken artık kaliteli fotoğraf çekimini de tercihleri arasında tutuyorlar. Bu bağlamda Nokia N80, telefon özelliğinin yanı sıra kaliteli resim ve video çekimi, radyo ve MP3 gibi özellikleri bir araya getiren başarılı bir ürün.

29.06.2006Gündem
Al yanına çık doğaya

Al yanına çık doğaya

HP, yeni dijital fotoğraf makinesi Photosmart R927’yi geçtiğimiz günlerde Sapanca’da düzenlediği bir etkinlikle tanıttı. Bu etkinlikte biz de e.yaşam olarak cihazı yakından inceleme ve deneme fırsatı bulduk.

29.06.2006Gündem
Sayısal fotoğraf makinesi seçerken

Sayısal fotoğraf makinesi seçerken

Sayısal fotoğraf makinesi seçiminde size yol göstermek için son iki sayıdır yer verdiğimiz yazı dizimizi, bu sayıda sıralayacağımız yeni kriter ve ipuçlarıyla noktalıyoruz.

27.04.2006Gündem
Ergonomik, şık ve zeki; Photosmart R927

Ergonomik, şık ve zeki; Photosmart R927

HP'nin yeni ürünü Photosmart R927, kullanım kolaylığı, şıklık, sağlamlık ve üstün teknik özellikleri uygun fiyatla sunan bir dijital fotoğraf makinesi olma özelliğine sahip. Sağlam ve şık çelik gövdesi ile ilk bakışta dikkati çeken 8.2 MP çözünürlüğe sahip Photosmart R927, kontrol düğmelerine kolay ulaşılması, her türlü modda son derece başarılı çekimler yapması, ergonomik yapısı ve geniş LCD ekranıyla çok geniş bir kesime hitap ediyor.

13.04.2006Gündem
Kameralı telefonlarda devrimsel adım

Kameralı telefonlarda devrimsel adım

Sony Ericsson, Cyber-shot markalı ürünleri K790 ve K800 ile kameralı telefonlarda yepyeni bir sayfa açacağını gösterdi. Oto fokuslu 3.2 megapiksel kamerası, Xenon flaşı ve teknoloji dünyasına Sony Ericsson’un kazandırdığı patentli BestPic özelliği olan bu telefonlar kameralı telefon dünyasındaki bir devrimin habercisi olma özelliği taşıyor.

2.03.2006Gündem
Photosmart R818 ile yüksek zum kabiliyeti

Photosmart R818 ile yüksek zum kabiliyeti

HP’nin Photosmart R818 dijital fotoğraf makinesi, yüksek zum kabiliyeti ile uzakları yakınlaştırıyor. Ayrıca, yeni HP Real Life Teknolojileri ile, kullanıcılara kolaylıkla en yüksek kalitede fotoğraf çekme olanağı sağlıyor. Kullanıcıya ürünle birlikte verilen ikinci bir pil sayesinde de, şarj için kaybedilen vakitten kazanılmış oluyor.

15.12.2005Gündem
Kodak P880 Türkiye’de

Kodak P880 Türkiye’de

Yeni Kodak EasyShare P880 dijital fotoğraf makinesi, Türkiye’de satışa sunuldu. Bu ileri düzey dijital fotoğraf makinesi, fotoğraf severlere Kodak’ın kullanım kolaylığını sunarken, istedikleri görüntüleri çekmeleri için daha gelişmiş olanaklar sağlıyor. Ayrıca, daha pahalı ve büyük dSLR makinelere yeni ve cazip bir alternatif oluşturuyor.

6.12.2005Gündem
Dijital makine kullanma kılavuzu

Dijital makine kullanma kılavuzu

Tatil süresince en çok yaptığımız şey belki de fotoğraf çekmek. Çekilen fotoğrafların tatil dönüşlerinde törenle eş dostla paylaşılması da başlı başına bir keyif. Dijital makineler, kolaylıkları ve sundukları imkanlarla artık tatilcilerin vazgeçilmez aksesuvarlarından.

17.07.2005Kelebek
HPden yeni fotoğraf makineleri

HP'den yeni fotoğraf makineleri

HP, güzel anları ölümsüzleştirmek isteyenlere üç yeni model sunuyor. Farklı özellikleriyle değişik taleplere cevap vermek üzere tasarlanmış yeni dijital fotoğraf makineleri kullanım kolaylığı ve özellik bakımından yenilikler sunuyor.

12.05.2005Gündem

Yazar Sonuçları

Varsa Konyalı gibi döner yapan ve ucuza satan bir yer, söyleyin

Koca bir özür borcum var.

Bekir Kaya’ya ve Mehmet Eren Doğanbey’e.

19.01.2007

Şıklık detaylarda gizli

Aksesuvarlar, şıklığınızda kesinlikle söz sahibi. Kendini "moda gurusu" ilan etmiş birinin bile, yanlış aksesuvar seçimiyle bir moda kurbanına dönüşebileceği düşünülürse, bu konuda doğru adımlar atmak şart.

27.11.2006