EKSTRA
MENÜ

Karapınar

Karapınar haberleri sayfasında güncel ve son dakika Karapınar hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.349 Karapınar haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Karapınar Haberleri

En son ne zaman ve nerede deprem oldu 16 Eylül Kandilli son depremler listesi

En son ne zaman ve nerede deprem oldu? 16 Eylül Kandilli son depremler listesi

Türkiye son dakika depremler listesi Kandilli ve AFAD tarafından güncelleniyor. Ülkemizin çeşitli bölgelerinden deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Deprem sarsıntılarının olması ile birlikte de civar bölgelerde ikamet eden vatandaşların depreme dair araştırmaları hız kazanıyor. Vatandaşlar, 'deprem mi oldu?' sorusuna yanıt arıyor. İşte, 16 Eylül son depremler listesi...

16.09.2021Gündem
23 Ocak hangi burç ve burcu ne 23 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

23 Ocak hangi burç ve burcu ne? 23 Ocak tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astronomik olarak gök küre içerisinde mevcut halde bulunan on iki takım yıldızının ismine burç adı verilir. Doğmuş olduğunuz aya bakılarak belirlenmekte olan bir burcunuz bulunmaktadır. Bir senede on iki ay vardır. Bir senede on iki ayın mevcut olmasından dolayı da on iki tane burç mevcuttur. Doğduğunuz ay, gün ve saate göre burcunuzun yorumları yapılmaktadır. Aylık olarak, günlük, yıllık ve haftalık olarak burçların yorumlanması mümkün olmaktadır. Özellikle 1 Ocak tarihinde doğan kişilerin hangi burca sahip olduğunu sizler için derledik.

6.09.2021Burçlar
Konyada alarm Görenler telefona sarılıyor

Konya'da alarm! Görenler telefona sarılıyor

Konya'nın Çumra ve Karapınar ilçelerindeki bazı kırsal mahallelerde önceki yıllarda oluşan kilometrelerce uzunluktaki yüzey yarıkları, yöre sakinlerini endişelendiriyor. Prof. Dr. Yaşar Eren, Adakale Mahallesi'nin yakındaki mezarlıkta çökmelerin gözle görülür şekilde arttığına işaret ederek, "Bir yıl içerisinde mezarlıkta bu kadar düşey atım yoktu, baya artmış gibi görünüyor. Mezarlıktaki kemikler ortaya çıkmış.'' dedi.

5.09.2021Gündem
Konyada kuraklık alarmı

Konya'da kuraklık alarmı

Konya'nın Çumra ve Karapınar ilçelerindeki bazı kırsal mahallelerde önceki yıllarda oluşan kilometrelerce uzunluktaki yüzey yarıkları, yöre sakinlerini endişelendiriyor.

5.09.2021Gündem
Uyuyan volkanlar bizi uyanık tutmalı... Türkiyede son durum ne

'Uyuyan volkanlar bizi uyanık tutmalı...' Türkiye'de son durum ne?

Dünya, iklim değişikliğinden dolayı gün geçtikçe ısınmaya devam ediyor. Buzulların erimesi, orman yangınları, kuraklık gibi endişelere şimdi volkanların harekete geçme olasılığı da eklendi. Ancak en dikkat çeken nokta ise bu volkanik püskürmelerin soğumaya neden olma ihtimali… Peki volkanlar küresel ısınmayı etkileyebilir mi? Türkiye'de püskürme potansiyeline sahip volkan var mı? Uzmanlar hurriyet.com.tr’ye anlattı.

30.08.2021Gündem
Konyada tedirgin eden görüntü Obruk içinde obruk

Konya'da tedirgin eden görüntü! Obruk içinde obruk

Konya'nın Karapınar ilçesinde, yıllar önce oluşan obruğun içerisinde, 45 metre çapında 2 metre derinliğinde obruk meydana geldi. Mahalle sakinlerinden Şammas Parlak, 'Obruk içerisinde obruk olmasına ilk defa şahit oluyoruz. İçinde koyun kuzu olabilirdi. İki üç gün önce bir şey yoktu. Sıkça geldiğimiz bir yer. Önlem alınması gerekir, insanlarda korku var.' şeklinde konuştu.

27.08.2021Haber
Tedirgin eden görüntü Konyada obruk içinde obruk

Tedirgin eden görüntü! Konya'da obruk içinde obruk

Konya'nın Karapınar ilçesinde, yıllar önce oluşan obruğun içerisinde, 45 metre çapında 2 metre derinliğinde obruk meydana geldi. Mahalle sakinlerinden Şammas Parlak, 'Obruk içerisinde obruk olmasına ilk defa şahit oluyoruz. İçinde koyun kuzu olabilirdi. İki üç gün önce bir şey yoktu. Sıkça geldiğimiz bir yer. Önlem alınması gerekir, insanlarda korku var.' şeklinde konuştu.

27.08.2021Gündem
İlk defa şahit oluyoruz dediler... Tedirgin eden görüntü Obruk içinde obruk

'İlk defa şahit oluyoruz' dediler... Tedirgin eden görüntü! Obruk içinde obruk

Konya'nın Karapınar ilçesinde, yıllar önce oluşan obruğun içerisinde, 45 metre çapında 2 metre derinliğinde obruk meydana geldi. Mahalle sakinlerinden Şammas Parlak, 'Obruk içerisinde obruk olmasına ilk defa şahit oluyoruz. İçinde koyun kuzu olabilirdi. İki üç gün önce bir şey yoktu. Sıkça geldiğimiz bir yer. Önlem alınması gerekir, insanlarda korku var.' şeklinde konuştu.

27.08.2021Gündem
1 yılda 1 milyon güneş paneli üretti

1 yılda 1 milyon güneş paneli üretti

Geçen yıl hizmete alınan Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası, 1 yılda 1 milyon güneş paneli üretimi gerçekleştirdi. Şirketten yapılan açıklamaya göre, 400 milyon dolar yatırımla kurulan fabrikanın kapasitesi 500 megavattan 1200 megavata yükseltildi.

22.08.2021Ekonomi
Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası 1 yılda 1 milyon panel üretti

Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası 1 yılda 1 milyon panel üretti

Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası, 1 yıl içinde 1 milyon panel üretimi gerçekleştirdi. Yerli ve yenilenebilir enerji üretimi hedefiyle, 400 milyon dolar yatırımla kurulan fabrikanın kapasitesi de 500 megavattan bin 200 megavata yükseltildi. 25 bin metrekarelik alana kurulan Ar-Ge merkezinin de bulunduğu fabrika güneş teknolojilerinin geliştirilmesinde rol üstleniyor.

21.08.2021Ekonomi
Tabiat gücümüzü görmemizi sağlıyor ve bizi iyileştiriyor

Tabiat gücümüzü görmemizi sağlıyor ve bizi iyileştiriyor

Yangınlar, seller, kuraklık, müsilaj derken hepimizi aldı bir kaygı hali... Ama yaşadığımız endişelerden uzaklaşmanın, iyileşmenin en iyi yolu da yine kendimizi doğanın kollarına bırakmak... Şehrin hengâmesinden uzaklaşıp günübirlik de olsa mavi ve yeşille buluşmak bütün havamızı değiştiriyor. Psikolog Dr. Gizem Sürenkök, tabiatta vakit geçirmenin tansiyonumuzu bile düşürdüğünü söylüyor. Hürriyet Seyahat’in 6 gezgini, 6 farklı şehirden doğaya kaçış önerilerini paylaştı. İster eşsiz manzaralara karşı kamp kurun, ister parkta çimlere uzanıp kuş cıvıltılarını dinleyerek huzur bulun...

Son Dakika: Fenerbahçeli Miha Zajc, İtalyanları kendine hayran bıraktı Transfer için teklif...

Son Dakika: Fenerbahçeli Miha Zajc, İtalyanları kendine hayran bıraktı! Transfer için teklif...

Hazırlık kampının başında Fenerbahçe'de gönderilecek isimlerin başında yer alan ancak performansıyla Vitor Pereira'nın gözdesi haline gelen Miha Zajc'a İtalya'dan talip çıktı.

1.08.2021Futbol
Son Dakika: Fenerbahçede Miha Zajc parlamaya devam ediyor Yine attı...

Son Dakika: Fenerbahçe'de Miha Zajc parlamaya devam ediyor! Yine attı...

Son dakika Fenerbahçe haberi... Yeni sezonun başlamasına kısa bir süre kala Fenerbahçe'de Miha Zajc parlamaya devam ediyor. Sloven orta saha oyuncusunun gösterdiği performans sarı-lacivertli taraftarların beğenisini kazandı.

31.07.2021Futbol
Son Dakika: Ne Mesut ne Pelkas... Pereiranın vazgeçilmezi oldu

Son Dakika: Ne Mesut ne Pelkas... Pereira'nın vazgeçilmezi oldu!

Son dakika haberi... Mayıs sonunda adı gönderilecekler listesinde ilk sıraya yazılan Zajc, Pereira’nın 3-4-3, 3-4-2-1 sisteminde en dikkat çeken performansa imza atan isim olurken takımın vazgeçilmezleri arasına girmeyi başardı. Ersun Yanal, Erol Bulut ve Emre Belözoğlu'nun gözüne giremeyen oyuncu, Portekizli teknik adamın en güvendiği isimlerin başında geliyor.

31.07.2021Futbol
Dur ihtarına uymayınca ortaya çıktı Koltuklarda 8, bagajda 2 kaçak göçmen yakalandı

'Dur' ihtarına uymayınca ortaya çıktı! Koltuklarda 8, bagajda 2 kaçak göçmen yakalandı

Konya'da polis ekipleri sürücüye ‘dur’ ihtarında bulundu. İhtara uymayan otomobilin koltuklarında 8, bagajda da 2 olmak üzere Suriyeli 10 kaçak göçmen yakalandı. Kaçaklardan 100’er dolar aldığı belirlenen, yakalanacağını anlayınca mısır tarlalarına girip izini kaybettiren sürücü aranıyor.

23.07.2021Gündem
Traktör bir anda ortadan kayboldu... Görünüşlerine aldanmayın, facia Geliyorum diyor

'Traktör bir anda ortadan kayboldu...' Görünüşlerine aldanmayın, facia 'Geliyorum' diyor!

'Buğday tarlasında oluşan dev obruk ekinleri yuttu...' 'Pembe obruk fotoğraf severlerin gözdesi...' 'Tarladaki traktör bir anda ortadan kayboldu...' Son yıllarda benzer haberleri ardı ardına duymaya başladık. Yer altı sularının çekilip, toprağın çökmesiyle meydana gelen obrukların sayısı her geçen gün artıyor. Uzmanlara göre ise yakın gelecekte bizi bekleyen tehlike olası senaryolardan çok daha feci... İşte tarımsal ve ekonomik olduğu kadar bir güvenlik sorunu haline de gelen 'obruk' raporu...

10.07.2021Gündem
Son Dakika: Fenerbahçenin 16lık yıldızı Arda Güler şov yaptı Galatasaray TVde övülmüştü, Antalyada müthiş performans

Son Dakika: Fenerbahçe'nin 16'lık yıldızı Arda Güler şov yaptı! Galatasaray TV'de övülmüştü, Antalya'da müthiş performans

Fenerbahçe ile 15 yaşında profesyonel sözleşme imzalayan Arda Güler, Antalya'daki U19 Elit Ligi finallerinde Başakşehir ile oynanan mücadelede 2 gol atıp 1 de asist yaptı. Geçtiğimiz haftalarda GS TV'de de kendisinden övgüyle bahsedilen Arda Güler, geleceğin en önemli yıldızlarından biri olarak gösteriliyor.

5.07.2021Futbol
Talihsiz çoban, öfkeli boğanın hedefi oldu O anlar kamerada

Talihsiz çoban, öfkeli boğanın hedefi oldu! O anlar kamerada

Konya'nın Karapınar ilçesinde boğanın saldırısına uğrayan çoban yaralandı. Boğanın çobana saldırdığı anlar saniye saniye kameraya yansıdı.

4.07.2021Haber
Fenerbahçenin zor gün dostları Teknik direktör belli değildi ancak...

Fenerbahçe'nin zor gün dostları! Teknik direktör belli değildi ancak...

Ersun Yanal’ın ayrılmasından sonra önce üçlü olarak sonra Tahir Karapınar ile sorumluluk üstlenen Volkan Demirel, Zeki Murat Göle ve Fatih Yıldız sarı lacivertlilerin zor günlerinde yine kritik bir rol alarak takımı sezona hazırlıyor.

3.07.2021Futbol
Manisanın Demirci ve Soma ilçelerinde orman yangını

Manisa'nın Demirci ve Soma ilçelerinde orman yangını

Manisa'nın Demirci ve Soma ilçelerinde çıkan orman yangınlarına müdahale sürüyor.

2.07.2021Haber
Son dakika... Manisanın iki ilçesinde orman yangını

Son dakika... Manisa'nın iki ilçesinde orman yangını

Manisa'nın Demirci ve Soma ilçelerinde çıkan orman yangınlarına müdahale sürüyor.

2.07.2021Gündem
Tahıl ambarı alarm veriyor... Covidden de Marmaradaki müsilajdan da daha tehlikeli

Tahıl ambarı alarm veriyor... Covid'den de Marmara'daki müsilajdan da daha tehlikeli!

Ta ilkokul yıllarından beri hafızamıza "Türkiye'nin tahıl ambarı" olarak kazınan Konya, bu sıfatını henüz kaybetmese de geleceğe ilişkin korkutan sinyaller veriyor. Türkiye'nin en verimli ovası susuzluk tehlikesi ile karşı karşıya. Jeopolitik yapısı yüzünden her geçen gün oluşan obruklara ek olarak sulamadaki 'zararlı alışkanlıklar' geleceğimizi tehdit ediyor. Durum öyle bir halde ki ovanın sadece üçte birinde sulu tarım yapılabiliyor. İşte yakın gelecekte salgınlardan daha çok dert edineceğimiz sorun...

2.07.2021Gündem
Konya lise taban puanları 2021 Konya Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

Konya lise taban puanları 2021! Konya Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler, Konya lise taban puanları ve yüzdelik dilimlerini araştırıyor. Konya lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri, lise eğitimine devam etmek isteyen adayların, tercih döneminde yardımcısı olacak. Peki Konya' da sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimleri nedir? İşte 2021 yılına ait Konya Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgisi

30.06.2021Eğitim
Çine 250 ton süt tozu ihracatı

Çin'e 250 ton süt tozu ihracatı

Konya'nın Karapınar ilçesinde Süt Üreticileri Birliğince Çin'e 250 ton süt tozu ihraç edildi.

25.06.2021Ekonomi
Son Dakika Transfer Haberi: Fenerbahçede teknik direktör adayı 3e indi Favori Favre ama ters köşe ihtimal...

Son Dakika Transfer Haberi: Fenerbahçe'de teknik direktör adayı 3'e indi! Favori Favre ama ters köşe ihtimal...

Fenerbahçe’de yeni teknik teknik direktör için aday sayısı 3’e indi. Son olarak Dortmund’u çalıştıran Lucien Favre düşünmek için süre isterken kesin kararını hafta sonuna kadar vermesi bekleniyor.

15.06.2021Futbol
Güneş topla Türkiye için 2 milyon kişinin elektrik ihtiyacını karşılayacak

Güneş topla Türkiye için! 2 milyon kişinin elektrik ihtiyacını karşılayacak

Tamamlandığında Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise 5’inci büyük güneş enerjisi santralı olacak Kalyon Karapınar Güneş Enerjisi Santralı’nın birinci fazı tamamlandı. Dün, Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu ev sahipliğinde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla santralın yönetim ve veri merkezi olarak inşa edilecek ödüllü ‘SCADA’ binasının da temeli atıldı.

12.06.2021Ekonomi
Türkiyenin en büyüğü olacak... Dev proje uzaydan görülebilecek

Türkiye'nin en büyüğü olacak... Dev proje uzaydan görülebilecek!

Konya’nın Karapınar ilçesinde kurulan Türkiye’nin en büyük güneş enerji santralinin temeli Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla atıldı. Faz 1'in de tamamlandığı proje uzaydan da görülebilecek.

11.06.2021Haber
Türkiyenin en büyüğü olacak... Dev proje uzaydan görülebilecek

Türkiye'nin en büyüğü olacak... Dev proje uzaydan görülebilecek!

Konya’nın Karapınar ilçesinde kurulan Türkiye’nin en büyük güneş enerji santralinin temeli Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla atıldı. Faz 1'in de tamamlandığı proje uzaydan da görülebilecek. Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu da tesis ile ilgili CNN Türk'e özel açıklamalarda bulundu.

11.06.2021Ekonomi
TIR, park halindeki otomobile çarptı Bülent ile dedesi hayatını kaybetti

TIR, park halindeki otomobile çarptı! Bülent ile dedesi hayatını kaybetti

KONYA'nın Karapınar ilçesinde, TIR'ın çarptığı park halindeki otomobilde bulunan İzzet Öztürk (68) ve torunu Bülent Öztürk (19) yaşamını yitirdi.

11.06.2021Gündem
Konyada 15 metre derinliğinde yeni obruk oluştu

Konya'da 15 metre derinliğinde yeni obruk oluştu

Konya'nın Cihanbeyli ilçesindeki pancar tarlasında 20 metre çapında ve 15 metre derinliğinde obruk oluştu.

4.06.2021Haber
Konyada 15 metre derinliğinde yeni obruk oluştu

Konya'da 15 metre derinliğinde yeni obruk oluştu

Konya'nın Cihanbeyli ilçesindeki pancar tarlasında 20 metre çapında ve 15 metre derinliğinde obruk oluştu.

4.06.2021Gündem
Bakan Dönmez: Hedefimiz yenilenebilir enerjide merkez olmak

Bakan Dönmez: Hedefimiz yenilenebilir enerjide merkez olmak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, videokonferans yöntemiyle Konya Enerji Zirvesi ve Fuarı’na katıldı. Türkiye enerji sektörünün, yatırımlar ve yenilikçi uygulamalarla bölgede ve dünyada örnek bir konuma ilerlediğini ifade eden Dönmez, sektörleri durağanlaştıran koronavirüs sürecinde, Türkiye’nin enerji alanında yüksek performans göstermeye devam ettiğine dikkat çekti. Dönmez, “Toplam kurulu gücümüzü 100 bin megavata taşıyarak yüzler kulübüne girmek için geri sayıma başladık. Kurulu gücümüz 97 bin 377 megavata ulaşmış durumda” dedi.

4.06.2021Ekonomi
Görenler hayrete düştü Konyada 3 metre çapında 65 metre derinliğinde obruk oluştu

Görenler hayrete düştü! Konya'da 3 metre çapında 65 metre derinliğinde obruk oluştu

Konya'nın Karapınar ilçesinde 3 metre çapında, 65 metre derinliğinde yeni obruk meydana geldi.

30.05.2021Gündem
Erzurumda üzerine yıldırım düşen çoban ağır yaralandı

Erzurum'da üzerine yıldırım düşen çoban ağır yaralandı

Erzurum'un Horasan ilçesinde hayvanları otlatırken üzerine yıldırım düşen çoban Hikmet Noğay (24), ağır yaralandı.

29.05.2021Haber
Üzerine yıldırım düştü... Feci şekilde yaralandı

Üzerine yıldırım düştü... Feci şekilde yaralandı

Erzurum'un Horasan ilçesinde hayvanları otlatırken üzerine yıldırım düşen çoban Hikmet Noğay (24), ağır yaralandı.

29.05.2021Gündem
Çin Büyükelçisi Shaobin LIU: Türkiye teknoloji üssü olma yolunda ilerliyor

Çin Büyükelçisi Shaobin LIU: Türkiye teknoloji üssü olma yolunda ilerliyor

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Shaobin LIU, beraberindeki heyetle birlikte Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası’nı ziyaret etti. Büyükelçi Shaobin LIU, “Türkiye sadece Asya ve Avrupa’yı bağlayan bir üretim üssü değil. Dünyada yüksek teknoloji ihraç eden bir üs olma yolunda ilerliyor” dedi.

29.05.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

‘S’ plakaya sınır engeli

Ankara’nın dış ilçelerinde “korsan taşımacılığı önlemek, denetimi kolaylaştırmak” amacıyla personel ve öğrenci servis araçlarına “S plaka” verilmişti. Buraya kadar her şey güzel. Ancak Çubuk’ta yaşayan ve isminin gizli kalmasını isteyen bir okurumuzdan gelen ileti, uygulamada bazı sorunlar olduğunu gösteriyor. Okurumuzun iletisi aynen şöyle:

6.09.2021

Büyük savaşların yıldönümleri

Anadolu’ya kapıları açtığı sabit olan ve Büyük Selçuklu Devleti Sultanı Alp Arslan Han’ın muzaffer komutanlığıyla sonuçlanan Malazgirt Meydan Muharebesi doğrudan doğruya Bizans’ın tahrikiyle ortaya çıkmıştır.

29.08.2021

İncek'te aslanlar kükrüyor

Aslanlar, kaplanlar, sürüngenler ve dahası...Bir gün bu hayvanların hepsi “yıllardır oturduğunuz eve komşu olsa” ne yapardınız?

16.08.2021

Kentimiz için kendimizi kendimiz için kentimizi değiştirmeliyiz

Bu yılın ilk “Burada Okur Yazar” günü(4 Ocak Pazartesi), kentin en önemli arterlerinden İstanbul Yolu’ndaki bir oto lastikçinin önünden yükselen ve adeta kent(liy)i boğan kapkara dumana dikkat çekmiş, özetle şöyle demiştim:

5.07.2021

Trafikte 50cc tehlikesi!

Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyonu(TAMKF) Onursal Başkanı Yakup Sağlam, “Trafikteki 50cc motorlu bisiklet tehlikesine bir an önce önlem alınmalı” diyor.

21.06.2021

ANTALYA GÜNEŞİ BOŞA GİTMESİN

GEÇEN hafta cumartesi günü Hürriyet’in manşetinde “Güneş topla Türkiye için” başlığıyla Karapınar Güneş Enerjisi Santrali vardı.

14.06.2021

'Çöl değil enerji vahası'

Konya Karapınar’dayız. 2 bin 600 futbol sahası büyüklüğündeki güneş santralı sahasındayız.

12.06.2021

Çime niyet bize eziyet!

Yaz geldi, fıskiye sezonu açıldı. Ve maalesef her yaz aynı manzara! Ağaçları, çiçekleri ve özellikle de çimleri sulaması gereken fıskiyeler... Ana yolları, kaldırımları suluyor! Sonrası... Çime niyet bize eziyet!

31.05.2021