EKSTRA
MENÜ
Etiketler

Kaçakçı

Kaçakçı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kaçakçı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 941 Kaçakçı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kaçakçı Haberleri

Atalay: Brifing söz konusu değil

Atalay: "Brifing söz konusu değil"

Emniyetin ABD Büyükelçilik yetkililerine Ergenekon soruşturması hakkında brifing verdiği yönündeki iddialara dönemin İçişleri bakanı beşir Atalay'dan cevap geldi. Atalay böyle bir iddiayı ilk kez duyduğunu söyledi.

7.02.2012Gündem
Karakol komutanı: Sorsalardı kaçakçı olduklarını söylerdim

Karakol komutanı: Sorsalardı kaçakçı olduklarını söylerdim

Ankara’dan operasyon öncesi bize ‘sınır bölgesindeki kara unsurlarınızı çekin’ talimatı verildi. 1 saat önce bölge geçici olarak uçuşa yasak bölge ilan edildi. Bombalama olduğunu sonradan öğrendik.

6.02.2012Gündem
Karanfillerle anıldı

Karanfillerle anıldı

Gazeteci-yazar Uğur Mumcu, katledilişinin 19'uncu yılında tüm yurtta anıldı.

24.01.2012Gündem
Sabahattin Ali bu ormanda yaşayacak

Sabahattin Ali bu ormanda yaşayacak

İdefix Sanal Kitap Fuarı boyunca süren yazar ormanı anketinin sonuçları belli oldu.

20.01.2012Gündem
Uludere’de ölen kacakçı PKK eyleminde

Uludere’de ölen kacakçı PKK eyleminde

Irak sınırındaki hava operasyonunda ölen 34 kişi arasında bulunan Ferhat Encü’nün geçen yıl Adana’da PKK eylemlerine katıldığı ortaya çıktı.

17.01.2012Gündem
İsviçre, babamın altınlarını geri ver

İsviçre, babamın altınlarını geri ver

Sait Ali Bayrak, Elazığlı bir işadamı. Fakat ünü, İsviçre Credit Suisse bankasındaki, değeri 2 milyar doları aşan, baba mirası altı ton altınla sınırları aştı.

7.01.2012Kelebek
Firkateynimizi uçağımızla vurmadık mı

Firkateynimizi uçağımızla vurmadık mı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Uludere’de 35 vatandaşın öldürülmesi olayıyla ilgili tartışmalar için, “Eğer Başbakan yanıltıldığına kanaat getirirse, herhalde çok saf falan değil, bunların farkında olan bir adamdır, kendisini yanıltanlarla ilgili gereğini yapar, bu asker olabilir, istihbarat birimleri olabilir” dedi.

4.01.2012Gündem
Kıbrıs savaşında kendi fırkateynimizi vurmadık mı

'Kıbrıs savaşında kendi fırkateynimizi vurmadık mı'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Uludere’de meydana gelen olayda hayatını kaybedenlerin yakınlarına tazminat ödeneceğini belirterek, ''Kıbrıs savaşında kendi firkateynimizi kendi uçaklarımızla vurmadık mı? Daha kısa süre önce ABD’liler kendi askerlerini vurmadılar mı? Bu olabiliyor mu? Olabiliyor. İster buna istihbarat hatası deyin, ister buna beceriksizlik deyin ne derseniz deyin ama bu oluyor'' diye konuştu.

4.01.2012Gündem
CHP: Tazminat artsın... Çelik: Tazminat maddeten özür dilemektir

CHP: 'Tazminat artsın'... Çelik: 'Tazminat maddeten özür dilemektir'

CHP'li vekiller Uludere'de ölen 35 kişinin yakınlarına 64 bin TL tazminat ödenmesi için teklif verdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ise ''Tazminat ödemek, maddeten özür dilemektir. Sözlü olarak da özür dilenir'' dedi.

4.01.2012Gündem
İsrailde “çakma” Ayder Yaylası

İsrail'de “çakma” Ayder Yaylası

Rize Üniversitesi Pazar Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Şengül Alpay Karaoğlu, Doğu Karadeniz'de yoğun bir endemik bitki kaçakçılığı olduğunu ifade ederek, “Şu anda kaçak bitki sadece gümrüklerde ihbar varsa yakalanıyor. Yakalananlar da buz dağının görünen kısmı. Bugün İsrail'de bir Ayder Yaylası var. Ayder'in bir minyatürünü oraya kurmuşlar” dedi.

3.01.2012Gündem
Hata olduysa yok sayamayız

Hata olduysa yok sayamayız

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 35 sivilin ölümüyle sonuçlanan olaya ilişkin, “Neticede böyle bir hata olduysa bunu yok farz etmek doğru değil. Olay inceleniyor” dedi.

1.01.2012Gündem
Hükümetten ilk tepkiler

Hükümetten ilk tepkiler

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Şırnak’ın Uludere ilçesinde savaş uçaklarının yaptığı bombardımanda 35 kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili konuştu.

30.12.2011Gündem
MERSİN VE VANDA ULUDERE OPERASYONUNA TEPKİ

MERSİN VE VAN'DA ULUDERE OPERASYONUNA TEPKİ

Mersin'de bir grup BDP'li, Irak sınırındaki Uludere İlçesi'nin karşısında Irak topraklarında düzenlenen hava operasyonunda öldürülen 35 kişinin köylü olduğunu iddia edip oturma eylemi yaptı.Çevrede önlem alan polis, grubun yürümesine izin vermedi. Yaklaşık 20 dakika oturan grup, slogan atarken İl Başkanı Kulu, polisin izin vermemesine rağmen yaşananları kapı kapı dolaşarak anlatacaklarını söyledi. 35 kişinin ölümüne neden olan hava harekatı Van'da da BDP tarafından yapılan basın açıklamasıyla kınandı. Müze yanında bulunan BDP çadırı önünde toplanan yaklaşık 150 kişi slogan atarak yürümeye başladı. 5 dakikalık oturma eylemini ardından açıklamayı BDP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Nimet Sezgin yaptı. Sezgin, saldırıda ölenlerin kaçakçı olduğunu ve bu katliam karşısında sessiz durmayacaklarını söyledi. Toplanan kalabalık daha sonra slogan atarak tekrar BDP çadırına gitti... Mustafa ERCAN - Mustafa İNSAN/MERSİN - Osman BEKLEYEN/VAN (DHA)

29.12.2011Haber
AK Partiden ilk açıklama: Ölenler arasında gazi çocuğu da var

AK Parti'den ilk açıklama: Ölenler arasında gazi çocuğu da var

TÜRK Hava Kuvvetleri’ne ait savaş uçakları dün gece Irak sınırında PKK’nın terör yuvalarına yönelik hava operasyonu gerçekleştirdi. Genelkurmay'dan olayla ilgili açıklama geldi. AK Parti'den de ilk açıklama Hüseyin Çelik'ten geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, MKYK sonrası açıklamalarda bulundu.Çelik, "Ölenler arasında gazi çocuğu da var" dedi.

29.12.2011Gündem
Meksikada Noel yemeği zehirledi: 5 kişi öldü

Meksika'da Noel yemeği zehirledi: 5 kişi öldü

Meksika'nın başkenti Meksiko'nun batısındaki bir rehabilitasyon merkezinde verilen Noel yemeğinden zehirlenen 5 kişi öldü.

26.12.2011Gündem
Türk asıllı kaçakçı polise FBI baskını

Türk asıllı kaçakçı polise FBI baskını

New York emniyet müdürlüğünde görevli biri Türk asıllı 8 polis ülkeye yasadışı yollardan kaçak silah sokmak suçlamasıyla yakalandı. ABD’de son yıllarda çökertilen en büyük polis çetesine bir Türk asıllı polis Ali Oklu’nun da (35) üye olduğu ortaya çıktı.

26.10.2011Gündem
Türk Indiana Jones

Türk Indiana Jones

Tarihi eserler birer birer yurtdışına kaçırılırken kimsenin sesi çıkmamıştı. Ancak, 30 yıl önce bir gazeteci bu işe kendini adadı ve Karun Hazinesi’nin, Elmalı definesinin, Marsiyas heykelinin iadesini sağladı. Başbakanlık uçağında Türkiye’ye dönen Yorgun Herkül’ü de 21 yıl önce New York’ta o keşfetmişti. İşte Özgen Acar’ın öyküsü

15.10.2011Kelebek

Zamansız mavi yolculuk

Ancak zaman bulup, geçen hafta mavi yolculuğa çıktım. Gökova’nın cenneti andıran kimsesiz koylarında kâh balık yakaladım, kâh yüzdüm, kah güzelliklere daldım gittim. Deniz bazen çarşaf gibi dümdüz oldu, kâh rüzgârla oynaşıp dalgalandı. Gece gökyüzünde yıldızları göremedim ama, bu yolculuğun tadı damağımda kaldı.

2.10.2011Seyahat
Zamansız mavi yolculuk

Zamansız mavi yolculuk

Ancak zaman bulup, geçen hafta mavi yolculuğa çıktım. Gökova’nın cenneti andıran kimsesiz koylarında kâh balık yakaladım, kâh yüzdüm, kah güzelliklere daldım gittim. Deniz bazen çarşaf gibi dümdüz oldu, kâh rüzgârla oynaşıp dalgalandı. Gece gökyüzünde yıldızları göremedim ama, bu yolculuğun tadı damağımda kaldı.

2.10.2011Seyahat
Şırnak’ta lazer dürbünlü 8 tüfek ele geçti

Şırnak’ta lazer dürbünlü 8 tüfek ele geçti

Kuzey Irak’tan yurda kaçak silah sokularak Batı illerine götürülüp satılacağını belirleyen Şırnak polisi, takibe aldığı bir aracı Cizre ile Nusaybin arasında çevirdi.

16.08.2011Gündem
45 yıl sonra yeniden

45 yıl sonra yeniden

Bu yıl Altın Portakal Film Festivali'nde ünlü yönetmen Lütfi Akad'ın filmi “Hudutların Kanunu” ile yönetmenliğini Fred Von Bohlen-Hegewald'ın yaptığı “Kalabaka”, geçen yıl ilk kez başlatılan “Pelikülün İzinde” başlığı altında gösterilecek.

8.08.2011Gündem
Su altında dünya şampiyonası

Su altında dünya şampiyonası

BU yıl 13’üncüsü yapılan CMAS Dünya Sualtı Fotoğraf Şampiyonası, dün resmi dalışlarla başladı. Şampiyona, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu ve Dünya Sualtı Federasyonu (CMAS) organizasyonu ile bu yıl Bodrum’da yapılıyor.

28.05.2011Ege
Kocaelide 16 kaçakçı yakalandı

Kocaeli'de 16 kaçakçı yakalandı

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde 16 kaçak yakalandı.

14.03.2011Gündem
Genelkurmaydan açıklama

Genelkurmay'dan açıklama

Genelkurmay Başkanlığı üç gazetede TSK’yla ilgili yayınlanan haberlere tepki göstererek bir açıklama yaptı.

5.03.2011Gündem

Yazar Sonuçları

Kaçakçılık serbest kalpazanlık takipte

Açtım televizyonu...

Haberleri seyrediyorum.

27.01.2012

Ne olduğum belli değildir benim

Bana diyorlar ki:

“Senin de ne olduğun belli değil be Ahmet Hakan! Şimdi de Ermeni mi oldun?”.

20.01.2012

‘Sorumlu cemaattir’ demenin faydasızlığı

İLKER Başbuğ’un tutuklanmasının yol açtığı tepkilere baktığımızda şunu gayet net bir şekilde anlayabiliyoruz:“Özel Yetkili Mahkemeler”in uygulamalarından...

12.01.2012

Siyasi demeç vermek Org. Özel’e mubah mı?

GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Necdet Özel, “Kürtçe eğitimi uygun görmüyorum” diye bir demeç verdi.

9.01.2012

Sayın kaçakçı

Babası eşek.

Anası attır.

5.01.2012

İktidar asker ilişkisi yepyeni bir sürece girdi...

Sivil iktidarlarla “Asker” arasındaki ilişkileri şöyle bir hatırlayın.

5.01.2012

1 dakika

CİMBOMLUYUM ya...

Takım da -nazar değmesin- iyi gidiyor ya...

4.01.2012

CHP’yi kemiren kuşku

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’ın, geçirdiği rahatsızlığın ardından partisinin ilk grup toplantısında yapacağı konuşma ilgiyle bekleniyordu, ama Uludere faciası sonrası söyleyecekleri, kullanacağı üslup daha büyük merak çekti.

4.01.2012

Babalar ve kızları

O küçük kız, bugün 47 yaşında.

Çocuk gözüyle babasını anlattığı kitabı beni çok etkiledi.

4.01.2012

Uludere ile ilgili yeni sorular

Dünkü yazımızda 1) Uludere faciasının yaşanmasından bir hafta kadar önce istihbarat birimlerinden PKK’nın bu bölgeden Türkiye’ye sızacağı yolunda raporların geldiğini,

4.01.2012

Taş kalpli

Kaybettiğimiz 35 köylü için, herkesin yüreği yandı tutuştu.

3.01.2012

Uyu Memikoğlan uyu öte geçelerde büyü

İKİ gündür gayet “insansız” yorumlar işitiyorum.

30.12.2011

‘Güneşi Gördüm’ film olarak kaldı

ONUN yeni bilgisayarı var, taksitle almış, taksitleri ödemekte zorlanıyor. Ödemek için para lazım. Köyündeki arkadaşlarıyla birlikte o gece kaçakçılığa çıkıyor, dönerken Uludere’de bombalamada...

30.12.2011

F-16 bombası/Paramparça bedenimdeki...

Umarız, Uludere'de tarihe düşen 'kara leke', Başbakan Tayyip Erdoğan için yeteri ölçüde uyarıcı olur.

30.12.2011

Yedi maddede Uludere

- BİR: Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sivil hükümetin emrinde olmadığı algısının iyi bir tarafı vardı:

29.12.2011

Mustafa Muğlalı Kışlası’na kimin adını versek?

HABERİ, bir arkadaşımın uyarısı üzerine, haber kanallarından veya radyodan değil twitter isimli sosyal paylaşım ağından aldım.

29.12.2011

Bir generalin dramı!

TARİHİMİZDE sırf görevlerini yaptıkları için cezalandırılan, idam edilen, haksızlığa uğrayarak hapse atılan yüzlerce, binlerce kahraman vardır.

20.11.2011

Bir kentin kimliği nasıl zenginleşir

HİKÂYE, 1820’lerde İspanya’nın Sevil şehrinde geçiyor.

7.05.2011

O, röportajın da büyük ustasıdır

Yaşar Kemal’in röportajlarını okurken, yeniden röportaj türü üzerine düşünmeye başladım.

5.05.2011