EKSTRA
MENÜ

Jack Dorsey

Jack Dorsey ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Jack Dorsey haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 190 Jack Dorsey haberi bulunmuştur.

Jack Dorsey Haberleri

Hayranlarıma duyrulur, şu anda tırnaklarımı kesiyorum

Hayranlarıma duyrulur, şu anda tırnaklarımı kesiyorum

Belki Twitter alemlerinin çoktan tozunu attırdınız. Belki de “Bu Twitter da neyin nesi?” diyorsunuz. Ya da ikisinin arasında bir yerdesiniz: Duydunuz ama ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını tam olarak bilmiyorsunuz. Türkiye Twitter’a yavaş yavaş ısınadursun, dünyada hatırı sayılır bir çılgınlık yaşanıyor.

18.04.2009Gündem
Obama, Twitter’da itiraf etti: Krizin büyüklüğünü göremedik

Obama, Twitter’da itiraf etti: Krizin büyüklüğünü göremedik

ABD Başkanı Barack Obama, başkanlığı döneminde ilk kez, sosyal paylaşım sitesi ‘Twitter’ üzerinden halkın sorularını yanıtladı. Youtube, Facebook, Twitter gibi popüler sosyal paylaşım sitelerini kullanan ilk ABD Başkanı olan Obama, Beyaz Saray’da 140 davetlinin katıldığı etkinlikte, yanında Twitter’ın eş kurucusu Jack Dorsey ile birlikte, 18 Twitter kullanıcısının gönderdiği yazılı sorulara sözlü olarak yanıtlar verdi.

7.07.2011Ekonomi
Twitterda Steve Jobs yası

Twitter'da Steve Jobs yası

Apple’ın kurucusu Steve Jobs'un ölümü Twitter'ı da kilitledi.

6.10.2011Seyahat
İzmit’e ‘Hollywood’ kuruldu, 81 ilin ‘bilim merkezi’ olacak

İzmit’e ‘Hollywood’ kuruldu, 81 ilin ‘bilim merkezi’ olacak

Türkiye’nin Hollywood’dakilere benzer film stüdyolarını kurmak için Kocaeli’nde (İzmit) ilk adımın atıldığını belirten Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, “Kocaeli’nde film stüdyoları kurulmaya başlandı. Hollywood filmleri hep stüdyoda çekildi. Bir endüstri ortaya çıkarmışlar. Türk dizilerinin çok fazla ülkede izleniyor olması bizi de hareketlendirdi” dedi.

28.11.2011Ekonomi
Savunma Türkten

Savunma Türk'ten

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey “sansüre başladınız” diye eleştirilince, dünyanın en büyük mikroblog sitesini ABD’de yaşayan bir Türk öğretim üyesinin kaleme aldığı yazıyla savundu. Zeynep Tüfekçi, blog yazısında, Twitter’ın ifade özgürlüğünü kısıtlayacağı öne sürülen yeni politikasının yanlış anlaşıldığını anlatıyor.

28.01.2012Gündem
12 saatte 1 milyon kez indirilen uygulamaya sürpriz talip

12 saatte 1 milyon kez indirilen uygulamaya sürpriz talip

Gün geçtikçe kullanım alanı genişleyen ve iPhone'lardan sonra Android cihazlara da gelen Instagram'la ilgili sürpriz bir gelişme yaşandı. Sosyal ağ devi Facebook'un, Instagram'ı 1 milyar dolar ödeyerek satın alacağı ortaya çıktı.

10.04.2012Teknoloji
Gül, Twitter’da 1.8 milyon takipçiye ulaştı ‘CEO’ kıskandı

Gül, Twitter’da 1.8 milyon takipçiye ulaştı ‘CEO’ kıskandı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün San Francisco’daki temaslarının son ayağında, mikroblog sitesi Twitter’i ziyaret etti.

26.05.2012Ekonomi
Twitter’ın kurucusu Fadik’i takibe aldı

Twitter’ın kurucusu Fadik’i takibe aldı

SOSYAL paylaşım sitesi Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, oyuncu Fadik Sevin Atasoy’u ‘takibe aldı’.

18.10.2012Kelebek
Asıl bomba solundaymış

Asıl bomba solundaymış

Paparazzi kameraları ünlü model Lily Cole'u çekerken yanındaki genç için "Cole'un esrarengiz sevgilisi" başlığını kullandı. Ancak esrarengiz sevgili olarak nitelendirilen kişi Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey çıktı!

31.12.2012Teknoloji
Simitçiye ‘cep’ POS

Simitçiye ‘cep’ POS

BKM, simitçi ve pazarcıların da cep telefonlarına takarak kullanabilecekleri POS cihazlarını getirmeye hazırlanıyor. Twitter’ın kurucusu tarafından geliştirilen Square ve İsveç merkezli i-Zettle markalı aparatlara yasal zemin izin araştırılıyor.

11.03.2013Ekonomi
Jack Dorsey hayalindeki mesleği açıkladı

Jack Dorsey hayalindeki mesleği açıkladı

ABD’de bir televizyon programına katılan Twitter ve Square’in kurucusu Jack Dorsey, gelecekte yapmak istediği mesleği açıkladı. Şu anda San Francisco’da yaşayan Dorsey, New York’a taşınmak istediğini ve New York belediye başkanlığı görevini ciddi bir şekilde düşündüğünü söyledi.

18.03.2013Teknoloji
Jack Dorsey gözünü New Yorka dikti

Jack Dorsey gözünü New York'a dikti

Twitter’ın ve mobil ödeme sistemi ağı Square’in kurucularından Jack Dorsey New York Belediye başkanlığına gözünü dikti.

18.03.2013Gündem
TWITTER 7 YAŞINDA

TWITTER 7 YAŞINDA

İnsanların birbirleri ile iletişim kurma biçimini değiştirdiği iddia edilen Twitter bugün 7 yaşına bastı. Şu anda 200 milyon kullanıcısı olan internet sitesindeki ilk 140 karakterlik ‘’tweet’i’’ sitenin kurucusu Jack Dorsey 21 Mart 2006’da San Francisco’da yazmıştı.Birce BORA / LONDRA

21.03.2013Haber
Twitterın kurucusu Jack Dorseyden Taksime destek

Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey'den Taksim'e destek

Gezi Parkı olaylarıyla ilgili insanların tepkisinin Twitter’da çığ gibi büyümesinin üzerine sitenin kurucusu Jack Dorsey de sessiz kalmadı.

1.06.2013Gündem
Twitterda paylaşılan en önemli 13 fotoğraf

Twitter'da paylaşılan en önemli 13 fotoğraf

Aralarında Gezi protestoları sırasında çekilmiş bir TOMA fotoğrafı da var.

19.09.2013Gündem
Twitter 1 milyar dolara ötecek

Twitter 1 milyar dolara ötecek

Twitter’ın halka arzını gerçekleştirmeden önce hazırladığı S-1 belgesi ilk defa yayınlandı. S-1 dökümanına göre Twitter’ın 1 milyar dolarlık gelir elde etmesi bekleniyor.

4.10.2013Ekonomi
Uçtu uçtu Twitter uçtu

Uçtu uçtu Twitter uçtu

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Twitter, New York Borsası’nda şov yaptı. Hisse başı 26 dolardan halka arz olan şirket, açılışta 50 dolara kadar yükselerek 27 milyar dolar değere ulaştı. Twitter hisseleri kapanışı 44.90 dolardan tamamladı.

8.11.2013Ekonomi
Geleceğin yemeğinde sıkıntı var

Geleceğin yemeğinde sıkıntı var

Gencecik bir adam geleceğin sağlıklı ve ucuz yemeğini ürettiğini iddia ediyor. Bu yeni gıda özellikle üşengeç beyaz yakalıları zahmetten kurtaracak. Yalnız bir kusuru var: Sarımtırak bir sıvı karışımdan ibaret.

23.11.2013Kelebek
Twitter’ın kurucusu her gün bunları yapıyor

Twitter’ın kurucusu her gün bunları yapıyor

Time Dergisi’nin “En Etkili 100 Kişi” listesinde de yer alan Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey, iş dünyasında başarı için yapılması ve yapılmaması gereken şeyleri sıraladı.

2.12.2013Ekonomi
Twittera dair yeni aydınlanan 4 sır

Twitter'a dair yeni aydınlanan 4 sır

Facebook’un ‘The Social Network’ (Sosyal Ağ) kitabı/filmi varsa artık Twitter’ın da ‘Hatching Twitter’ı var. New York Times yazarı Nick Bolton’un kalemindençıkan kitap, ‘Dev marka nasıl doğdu?’dan daha fazlası. Hazırsanız kuş cıvıltıları eşliğinde, ihaneti ihtirası bol, yeni bir pembe dizi başlıyor.

11.12.2013Teknoloji
ÜNLÜLER KAHVALTIDA NELER YİYOR

ÜNLÜLER KAHVALTIDA NELER YİYOR?

Günün en önemli öğünü kahvaltı… Business Insider hazırladığı videoda ünlülerin kahvaltıda neler yediğini açıklıyor. Videoda sırasıyla NBA yıldızı Lebron James, müsizyen Justin Timberlake, ABD Başkanı Barrack Obama’nın karısı Michelle Obama, ünlü tenisçi Venüs Villiams, eski ABD Başkanı Bill Clinton ve Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in kahvaltıda neler yediği açıklanıyor. KURGU: Levent SERT

13.03.2014Haber
En zengin hackerlar

En zengin hacker'lar

Forbes dergisi teknoloji dünyasının gençlik yıllarında bilgisayar korsanlığı yapan milyarder isimlerini sıraladı.

17.03.2014Teknoloji
Twitterın kurucusundan Türkiyeye çağrı

Twitter'ın kurucusundan Türkiye'ye çağrı

Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey, Türkiye'de Twitter'ın kapatılması üzerine Türkçe bir mesaj paylaştı.

21.03.2014Dünya
Twitter ile yattık Twitter ile kalktık

Twitter ile yattık Twitter ile kalktık

Twitter Perşembe gecesi 23.30 sularında Türkiye’de erişime kapatıldı. Dört ayrı mahkeme kararıyla kapatılan sitenin yasaklanması büyük ses getirdi. ABD ve Avrupa’dan yasak kararıyla ilgili sert açıklamalar gelirken, Türkiye’de de siyasiler, ünlüler ve elbette milyonlarca Twitter kullanıcısı yasak kararına tepki gösterdi. İlginçtir ki yasak kararına karşın AK Partili siyasiler Twitter’den açıklama yapmaya devam ederken yeni internet yasasını onaylayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de yasağa karşın tweet attı ve bu kararı doğru bulmadığını kaydetti. Peki dün Twitter’da neler yaşandı? Site ne zaman açılacak? Şu an kullanıcılar siteye nasıl erişim sağlayabiliyor?

21.03.2014Teknoloji
Kuş kafeste durmadı

Kuş kafeste durmadı

ÖNCEKİ gün Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Bursa’daki “Twitter, mwitter kökünü kazıyacağız” sözlerinin ardından kapatılan Twitter’a kullanıcılar bağlanmaya devam etti.

21.03.2014Ekonomi
10 SORUDA TWITTER YASAĞI

10 SORUDA TWITTER YASAĞI

Önceki gün kapatılan Twitter hakkında en çok sorulan 10 sorunun cevabını bulduk.

22.03.2014Gündem
Yasaklı Site Twitterın Aşırı İlginç Hikayesi

Yasaklı Site Twitter'ın Aşırı İlginç Hikayesi

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya araçlarından twitter, 8 yıl önce 21 Mart'ta Jack Dorsey ve arkadaşları tarafından kuruldu ve birçok önemli değişim geçirdi. Jack Dorsey'in ilk tweet'inden bugüne twitter'ın hikayesini harika illustrasyonlarla Mashabe anlatmış.

24.03.2014Diğer Videolar
Twitter avukatı ABD’ye uçtu

Twitter avukatı ABD’ye uçtu

İki günden beri Twitter’ın Türkiye’de yasaklanması konusu için Telekomünikasyon İletişim Kurumu (TİB) ile görüşmeleri sürdüren Avukat Gönenç Gürkaynak, dün ABD’ye gitti.

24.03.2014Ekonomi
Twitter’ın hikayesi biliyor musunuz

Twitter’ın hikayesi biliyor musunuz?

İlk tweet’ten bugüne Twitter...

29.03.2014Etkinlikler
Twitterın kurucusundan anlamlı destek

Twitter'ın kurucusundan anlamlı destek

ABD'de silahsız bir siyahi gencin polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan gösterilere, Twitter'ın kurucularından Jack Dorsey'nin de katıldığı ortaya çıktı. Olayların çıktığı Ferguson kentinin St. Louis semtinde doğan Dorsey, gösteriler sırasında çektiği görüntüleri Twitter ve Vine'da paylaştı. "Evde olmak güzel. Tüm hafta sonu Ferguson'dakilerin yanındayım. #HandsUpDontShoot (Ellerimi kaldırdım, beni vurma)" diye tweet atan Dorsey, 18 yaşındaki Michael Brown'ın polis tarafından vurularak öldürülmesini protesto eden kent sakinlerine destek verdi.

17.08.2014Haber
Twitterın kurucusu Jack Dorseyden Fergusondaki gösterilere destek

Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey'den Ferguson'daki gösterilere destek

ABD'de silahsız bir siyahi gencin polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan gösterilere, Twitter'ın kurucularından Jack Dorsey de katılıyor.

17.08.2014Dünya
Twitter kurucusu Dorsey göstericilerin yanında

Twitter kurucusu Dorsey göstericilerin yanında

ABD’de silahsız bir siyahi gencin polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan gösterilere, Twitter’ın kurucularından Jack Dorsey de katılıyor.

17.08.2014Dünya
Mobil ödemenin kralı İstanbul’da

Mobil ödemenin kralı İstanbul’da

Teknoloji devi Apple’ın satın almak istediği ve Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in de ortakları arasında bulunduğu mobil ödeme şirketi Square’in kurucusu Jim McKelvey, Türkiye’nin en önemli konferansları arasında yer alan Webrazzi Summit’te konuşacak.

23.09.2014Ekonomi
Yaşayan en seksi CEOlar

Yaşayan en seksi CEO'lar

Business Insider dünyanın en seksi CEO'larını seçti. CEO'lar seçilirken sadece dış güzelliklerine bakılmadı. Karizma ve başarı gibi etkenlerde değerlendirildi.

26.09.2014Ekonomi
Biz Stone: Duygusal olarak hayattaki duruşlarımız zıt

Biz Stone: Duygusal olarak hayattaki duruşlarımız zıt

Jack Dorsey, Noah Glass ve Evan Williams ile beraber Twitter’ın dört kurucusundan biri olan Biz Stone, politik sulara girmemeyi tercih eden bir adam. Türkiye’deki Twitter yasağı gibi konuları ‘es’ geçerken, dünyadaki değişimin aslan payını sokaktakilere bırakıyor ve kurduğu platformun sadece bir araç olduğunu söylüyor. Onunla, muhtemelen bugüne kadar yazılmış en mütevazı ‘nasıl başardım’ kitabı ‘Küçük Mavi Kuş Dedi Ki’ üzerine konuştuk. Dünyayı değiştiren beyni anlamaya çalıştık.

19.01.2015Hayat
IŞİD, Twitter kurucusunu ve çalışanlarını tehdit etti

IŞİD, Twitter kurucusunu ve çalışanlarını tehdit etti

Twitter kurucularından Jack Dorsey ve şirket çalışanları Irak Şam İslam Devleti'ni (IŞİD) desteklediğini iddia edenler tarafından tehdit edildi.

2.03.2015Dünya
‘Gezi’den milyonluk fikir çıktı

‘Gezi’den milyonluk fikir çıktı

2 yıl önce İstanbul’da yapılan Gezi Parkı eylemlerini gören İranlı girişimci ortağıyla geliştirdikleri canlı yayın uygulamasıyla yaklaşık 100 milyon doların sahibi oldu. Periscope adlı uygulama artık Twitter’ın.

27.03.2015Ekonomi
Geziyi gördü, milyoner oldu

Gezi'yi gördü, milyoner oldu

2 yıl önce İstanbul’da yapılan Gezi Parkı eylemlerini gören İranlı girişimciler geliştirdiği canlı yayın uygulamasıyla yaklaşık 100 milyon doların sahibi oldu.

28.03.2015Ekonomi
Eğitim sadece bir ‘tık’ ötenizde

Eğitim sadece bir ‘tık’ ötenizde

Uzaktan eğitim, online kütüphaneler ve yabancı dil kursları... Türkiye’de bu yıl 22. yaşını kutlayan internet, eğitimin yüzünü de değiştirdi, değiştiriyor. İşte internetin eğitimle buluşması...

8.05.2015 Eğitim
Twitterda 140 karakter sınırı kalkıyor

Twitter'da 140 karakter sınırı kalkıyor!

Sosyal medya devi Twitter'ın yönetiminde önemli değişim yaşandı. Şirketin CEO'su Dick Costolo, 1 Temmuz itibariyle görevden ayrılacak. Ancak 1 Temmuz'da olacak tek önemli gelişme bu değil; Twitter'da DM'lerde de 140 karakter sınırlaması kalkıyor.

12.06.2015Teknoloji
Bay zarar gitti

Bay zarar gitti

2009 yılında kurtarıcı olarak gelip, 2010 yılında CEO olduğu Twitter’dan ayrılan Dick Costolo’nun sosyal medya macerası sona erdi. Costolo’nun gidişine gerekçe olarak 5 yıl boyunca şirketin gelirlerini arttırmasına rağmen hiç kâra geçirememesi gösteriliyor.

12.06.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

Google’ın alamadığı şirket Türkiye’de yükselişte

BÜYÜK balık artık küçük balıkları yutamıyor.

En azından internet dünyasında durum böyle.

6.12.2010

Twitter’a “İç şişirmelerini kapat” düğmesi lazım

Altın Küre Ödül töreni öncesi, kırmızı halı salınmaları esnasında oyuncu Kerry Washington, E! Channel sunucusu Giuliana Rancic’e “Twitter’da hayranlarımın yaptığı iltifatları mümkün olduğu kadar çok Retweet etmeye çalışıyorum” dedi.

15.01.2013

Gezi’nti sözlük

Taksim’de olup biteni anlamaya/anlamamaya çalışanlar için yalan/ yanlış bilgiler.

8.06.2013

Direnmek nasıl olur?

Politik aktivist ve sanatçı Ai Weiwei’nin ‘Never Sorry’ filmini, ‘İfade özgürlüğü için ne kadar savaşırsın?’ sorusunun cevabını arayanlar mutlaka izlemeli

13.07.2013

Nerede yanlışa düşüyorlar?

İstifalardan sonra en büyük mavra herhalde eski AB Bakanı Başmüzakereci Egemen Bağış üzerine yapıldı.

26.12.2013

Twitter

DÜNYADA adeta ifade hürriyetinin simgesi haline gelmiş olan Twitter’a erişimi engelleyen iktidar mı, mahkemeler mi?

22.03.2014

VPN uzmanı vatandaşım yasağa karşı

Evet artık yasaklı bir Twitter’ımız var. İran ve Çin ile birlikte Twitter’ı yasaklayan üçüncü ülke olmamız ise gerçekten dünya gözünde bizim için büyük prestij kazancı olsa gerek(!).

23.03.2014