EKSTRA
MENÜ

Hazreti Muhammed

Hazreti Muhammed ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hazreti Muhammed haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.877 Hazreti Muhammed haberi bulunmuştur.

Hazreti Muhammed Haberleri

Prof. Dr. İnan’ın İran’da büstü dikildi

Prof. Dr. İnan’ın İran’da büstü dikildi

İyonosferik ve atmosferik fizik alanındaki çalışmaları nedeniyle İran’daki ‘Mustafa Bilim ve Teknoloji Vakfı’ tarafından, ‘Mustafa Ödülü’ne layık görülen Rektör Prof. Dr. Umran İnan’ın büstü, Tahran’da bulunan ve bilim insanları bahçesi olarak bilinen Pardis Teknoloji Parkı’na konuldu.

17.11.2020Eğitim
Orta Afrikada Türkiye sesleri Gurur duyuyoruz

Orta Afrika'da Türkiye sesleri! "Gurur duyuyoruz"

Orta Afrika Cumhuriyeti’nin (OAC) başkenti Bangui’de yaşayan Müslümanlar, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un İslam karşıtı açıklamalarına en güçlü yanıtı Türkiye verdiği gerekçesiyle mahallelerine Türk bayrağı astı.

16.11.2020Dünya
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 12 milyon çocuğa dağıtılacak

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 12 milyon çocuğa dağıtılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yerleşkesi’nde ‘Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes' fidan dikim programında konuştu. "11 milyon fidan hedefiyle yola çıkmışken yaklaşık 14 milyon fidanı toprakla buluşturduk." diyen Erdoğan, "Gezi olaylarında sokakları yakanlar, esnafın mallarını yağmalayanlar fidan dikimimizi kötüleme yarışına girdi. Bizi eleştirenler PKK'lı teröristlerin yaktığı ormanlardan hiç bahsetmiyor." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Yeni bir proje başlatıyoruz. 'Tohum ver, fidana dönüşsün' adını verdiğimiz projeyle her yıl 12 milyon yavrumuza fidan kapları ve tohumları teslim ederek kendi fidanlarını kendilerinin yetiştirmesini sağlayacağız." diye konuştu.

11.11.2020Gündem
Fransız polisinin terörist muamelesi yaptığı 10 yaşındaki 4 çocuk ve aileleri konuştu

Fransız polisinin 'terörist muamelesi' yaptığı 10 yaşındaki 4 çocuk ve aileleri konuştu

Fransa'nın Albertville şehrindeki okullarında Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürlerle ilgili öğretmenlerine verdikleri cevaplar nedeniyle "terörist muamelesi" gören 4 çocuk ve aileleri yaşadıkları dehşeti anlattı.

7.11.2020Gündem
Bizim mücadelemiz İslam’la değil, radikallerle

Bizim mücadelemiz İslam’la değil, radikallerle!

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Viyana’daki terör saldırısı vesilesiyle Meclis’te yaptığı konuşmada “Bizim terörle mücadelemiz İslam’la değil, fanatik, şiddet yanlısı aşırılarla” dedi.

5.11.2020Avrupa
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: İzmirde 1 milyon 400 bin metrekare tahsis edildi

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: İzmir'de 1 milyon 400 bin metrekare tahsis edildi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. İzmir depremine ilişkin, "1 ay içinde deprem konutlarının yapımına başlayacağız. Önümüzdeki yıl bitmeden de hak sahiplerine evlerini teslim etmiş olacağız." diyen Erdoğan, "İzmir'de 1 milyon 400 bin metrekarelik alanı rezerv alanı olarak yapılacak olan konutlara tahsis ettik. İstiyoruz ki zemin sorunu olmasın." ifadelerini kullandı.

5.11.2020Gündem
Almanya’da Charlie Hebdo’ya karşı yapılacak protesto yasaklandı

Almanya’da Charlie Hebdo’ya karşı yapılacak protesto yasaklandı

Almanya’nın Frankfurt kentinde Hazreti Muhammed’e yönelik hakaret içerikli yayınları nedeniyle Fransız Charlie Hebdo dergisini protesto amacıyla 7 Kasım Cumartesi günü yapılması planlanan gösterinin yasaklandığı belirtildi.

5.11.2020Avrupa
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Dinin en kutsal değerlerini karalamak ifade özgürlüğü olarak gösterilemez

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Dinin en kutsal değerlerini karalamak ifade özgürlüğü olarak gösterilemez

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, demokrasinin temel taşlarından biri olan ifade özgürlüğüne değer verildiğini belirterek, "Ancak, herhangi bir dinin en kutsal değerlerini karalamak ifade özgürlüğü olarak gösterilemez" dedi.

4.11.2020Dünya
Hamaney: Ermenistan Dağlık Karabağdan çekilmeli

Hamaney: Ermenistan Dağlık Karabağ'dan çekilmeli

Savaşın bitirilmesini isteyen İran dini lideri, "Azerbaycan'ın tüm toprakları işgalden kurtarılmalı, Ermenilerin güvenliği korunmalı" dedi.

3.11.2020Dünya
Pakistanda marketlerde Fransız ürünleri boykot ediliyor

Pakistan'da marketlerde Fransız ürünleri boykot ediliyor

Pakistan'da market ve mağazalarda, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un İslam ve Hazreti Muhammed'i hedef alan açıklamalarının ardından Fransız malları boykot ediliyor.

31.10.2020Dünya
Fransa’da camiye benzin dökülerek kundaklanma girişimi kamerada

Fransa’da camiye benzin dökülerek kundaklanma girişimi kamerada

Fransa’nın Chateaudun kentinde bulunan İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatı’na (IGMG) ait Mevlana Camisi’ne kimliği belirsiz bir kişi,benzin dökerek camiyi kundaklamaya çalıştığı öğrenildi. Saldırganın kundaklama girişimi güvenlik kamerasına yansıdı.

31.10.2020Dünya
Khabib Nurmagomedovtan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macrona ayetle cevap

Khabib Nurmagomedov'tan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a ayetle cevap!

Geçtiğimiz günlerde son maçına çıkarak dövüş kariyerini sonlandırdığını açıklayan Khabib Nurmagomedov, İslam karşıtı açıklamalarda bulunan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a ayetle cevap verdi.

31.10.2020Diğer
Rusyadan Charlie Hebdo açıklaması: Bizim ülkemizde böyle bir yayın yayınlanamaz

Rusya'dan Charlie Hebdo açıklaması: Bizim ülkemizde böyle bir yayın yayınlanamaz

Fransa'da yayınlanan Charlie Hebdo'nun İslam Peygamberi Hazreti Muhammed 'e yönelik hakaret içerikli karikatür ile ilgili Rusya'dan da açıklamada geldi. Kremlin sözcüsü Peskov, "Rusya'nın kısmen Müslüman bir ülke olduğunu unutmayalım. Bizim ülkemizde böyle bir yayın asla yayınlanamaz" dedi.

29.10.2020Dünya
Yabancı düşmanlığı, Müslüman düşmanlığına döndü

Yabancı düşmanlığı, Müslüman düşmanlığına döndü

Avusturya’da yaşayan Türkler, son günlerde Avrupa’da Hazreti Muhammed’e yönelik çirkin söylemler üzerinden bir kez daha görünür hale gelen İslam düşmanlığına tepki gösterdi.

29.10.2020Avrupa
Almanya’da Mevlit Kandili idrak edildi

Almanya’da Mevlit Kandili idrak edildi

Almanya’nın çeşitli kentlerinde son peygamber Hazreti Muhammed’in doğum günü olan Mevlit Kandili idrak edildi.

29.10.2020Avrupa
Fransız milletvekilinden Macron yönetimine tokat gibi yanıt Laiklik, Müslümanlara nefretini kusmak için bahane değil

Fransız milletvekilinden Macron yönetimine tokat gibi yanıt! "Laiklik, Müslümanlara nefretini kusmak için bahane değil"

Avrupa Parlamentosunun (AP) Fransız milletvekili Manon Aubry, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetiminin İslam karşıtı tutumuna ilişkin, "Laiklik, sabah, öğlen ve akşam Müslümanlara nefretini kusmak için bir bahane değil." ifadesini kullandı.

28.10.2020Dünya
Resimli Mevlid Kandili mesajlarından seçenekler 2020 | Hayırlı Kandiller dilemek için  farklı, en anlamlı ve dualı kandil mesajlarını tercih edin

Resimli Mevlid Kandili mesajlarından seçenekler 2020 | 'Hayırlı Kandiller' dilemek için farklı, en anlamlı ve dualı kandil mesajlarını tercih edin

Mevlid Kandili mesajları bir kandile daha kavuşmanın mutluluğunu paylaşan Müslümanların gönderilerinde yer alıyor. Hazreti Muhammed'in dünyaya geldiği gün olarak kutlanan Mevlid Kandili, milyonlarca Müslüman tarafından dualarla idrak ediliyor. 'Hayırlı Kandiller' dilemek için uzaktaki yakınlarına manevi gün aracılığı ile dualı kandil mesajları gönderebilirsiniz. Duaların kabul edildiği bu mübarek gecede, yine en güzel Mevlid Kandili mesajlarına Whatsapp ve Facebook'ta yer verilecek. Resimli uzun ve anlamlı kandil gecesi mesajları ile sizler de sevdiklerinizin mübarek kandilini tebrik edebilirsiniz. Sizler için hiç duyulmamış, resimli, kısa ve uzun Mevlid Kandili mesajlarını derledik. İşte, 28 Ekim Çarşamba günü idrak edilen Mevlid Kandili'ne özel farklı, anlamlı ve en güzel kandil mesajları derlemesinden bol seçenekler...

28.10.2020Gündem
Son dakika haberler... Fransız siyaset bilimci anlattı: İşte Charlie Hebdonun kirli geçmişi

Son dakika haberler... Fransız siyaset bilimci anlattı: İşte Charlie Hebdo'nun kirli geçmişi!

Fransa'da Arap ve Müslüman Dünyası Çalışmaları Enstitüsü (IREMAM) Araştırma Direktörü siyaset bilimci François Burgat, Hazreti Muhammed'e hakaret içeren karikatürler yayımlayarak ülkede kamplaşmalar ve şiddet olaylarına, birçok uluslararası krize neden olan Charlie Hebdo dergisinin kirli geçmişini ve çelişkilerini ortaya koydu.

28.10.2020Dünya
Cezayir Fransaya dava açıyor

Cezayir Fransa'ya dava açıyor!

Cezayir parlamentosundaki 7 partiden, Fransa'ya, İslam'a ve sembollerine hakaret kampanyası yürüttüğü için uluslararası dava açılması çağrısında bulunuldu. Yedi partiden yapılan ortak yazılı açıklamada, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Hazreti Muhammed’e yönelik hakaret içerikli ifadeleri kınandı.

28.10.2020 Dünya
Mevlid Kandili’nde okunacak dualar nelerdir Kandilde hangi dualar okunmalı İşte Mevlid Kandili duaları Türkçe ve Arapça okunuşu

Mevlid Kandili’nde okunacak dualar nelerdir? Kandilde hangi dualar okunmalı? İşte Mevlid Kandili duaları Türkçe ve Arapça okunuşu

Mevlid Kandili’nde hangi dualar okunmalı? İslam dünyası için güzelliklerle dolu olan mübarek Mevlid Kandili'nin gelmesiyle ibadetlerine yön vermek isteyenler Mevlid Kandili’nde okunacak dualara yoğunlaştı. Müslümanlar heyecanla bekledikleri bu kandilde bolca ibadet ediyor, dualar okuyorlar. Bugün son peygamber Hazreti Muhammed'in doğum günü olan Mevlid Kandili 28 Ekim Çarşamba gecesi idrak ediliyor. Bu mübarek gecede Mevlid Kandili dualarıyla eller semaya yükselecek. İşte, Mevlid Kandili duaları Türkçe ve Arapça okunuşuyla ilgili ayrıntılar..

28.10.2020Gündem
Mevlid Kandili namazı saat kaçta ve nasıl kılınır Mevlid Kandili namazı kılınışı

Mevlid Kandili namazı saat kaçta ve nasıl kılınır? Mevlid Kandili namazı kılınışı

Mevlid Kandili namazı bu mübarek günün gelmesi ile beraber araştırılıyor. Müslümanlar her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvim içerisinde yer alan tarihlerde dini günleri idrak ediyorlar. Hazreti Muhammed'in dünyaya teşrifi dolayısıyla rebiyülevvel ayının 12'nci günü idrak edilen Mevlid Kandili, İslam dünyasının önemli gün ve geceleri arasında yer alıyor. Peki, Mevlid Kandili namazı saat kaçta ve nasıl kılınır? İşte Mevlid Kandili namazının kılınışı ile ilgili bilgiler

28.10.2020Gündem
Kudüs Rum Ortodoks Kilisesi Patriği, İslama hakaret edilmesini kınadı

Kudüs Rum Ortodoks Kilisesi Patriği, İslam'a hakaret edilmesini kınadı

Kudüs Rum Ortodoks Kilisesi Patriği 3. Theophilos, Fransa'da İslam'a yönelik yapılan hakaretleri kınadı.

28.10.2020Dünya
Adalet Bakanı Gülden Charlie Hebdoya soruşturma yorumu: Türk makamları gerekli girişimleri başlattı

Adalet Bakanı Gül'den 'Charlie Hebdo'ya soruşturma' yorumu: Türk makamları gerekli girişimleri başlattı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Hem ülkemize hem değerlerimize yönelik saldırılara karşı Türk Ceza Kanunu'nda müeyyideler var. Konuyla ilgili Türk makamları da gerekli girişimleri başlatmıştır." dedi.

28.10.2020Gündem
Ruhani: Fransa ve Avrupa Müslümanların iç işlerine müdahale etmekten vazgeçsin

Ruhani: Fransa ve Avrupa Müslümanların iç işlerine müdahale etmekten vazgeçsin

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Avrupa ve Fransa'nın kardeşlik, refah ve barış iddiasında olduklarını belirterek, "Fransa ve Avrupa bu konuda doğru söylüyorsa Müslümanların iç işlerine müdahale etmekten vazgeçsin." dedi.

28.10.2020Dünya
Mevlid Kandili 2020 ne zaman Mevlid Kandili nedir İşte kandil günleri

Mevlid Kandili 2020 ne zaman? Mevlid Kandili nedir? İşte kandil günleri

Mevlid Kandili her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan tarihte idrak ediliyor. Bu yıl Mevlid Kandili 28 Ekim tarihine denk geldi. Müslümanlar heyecanla Mevlid Kandili ile ilgili bilgileri araştırmaya başladılar. Hazreti Muhammed'in dünyaya teşrifi dolayısıyla rebiyülevvel ayının 12'nci günü idrak edilen kandilin ismi olan mevlid, sözlükte doğum yeri ve zamanı anlamına geliyor. İşte Mevlid Kandili hakkında bilgiler

28.10.2020Gündem
Fransa’da camiye ölüm tehditli mesaj bırakıldı

Fransa’da camiye ölüm tehditli mesaj bırakıldı

İslam ve Müslümanların hedef alındığı, İslamofobik saldırıların artış gösterdiği Fransa’daki Vernon Camisi’ne tehdit mesajı bırakıldığı bildirildi.

28.10.2020Avrupa
Mevlid Kandilinde oruç tutulur mu, kandilde oruç tutmanın fazileti nedir Kandilde neler yapılır

Mevlid Kandilinde oruç tutulur mu, kandilde oruç tutmanın fazileti nedir? Kandilde neler yapılır?

Mevlid Kandili'nde oruç tutmak gibi ibadetlerle bu özel günün feyzini almak isteyen Müslümanlar, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Mevlid Kandili'nde yapılması gereken ibadetler, bir kandile daha kavuşmanın mutluluğunu paylaşan Müslümanların araştırmalarında yer alıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın takvimine göre, Mevlid Kandili 2020 yılında 28 Ekim Çarşamba günü idrak edilecek. Bu kandil yılın son kandili olacak. Hazreti Muhammed'in dünyaya teşrifi dolayısıyla rebiyülevvel ayının 12'nci günü idrak edilen Mevlit Kandili'nde oruç tutmanın faziletleri gündemde yer alıyor. Peki, Mevlid Kandilinde oruç tutulur mu? İşte, Mevlid Kandili'nde yapılacak ibadetler ve oruçla ilgili bilgiler.

28.10.2020Gündem
Fransa İslam Konseyi Başkanı: Böyle ifade özgürlüğü olmaz

Fransa İslam Konseyi Başkanı: Böyle ifade özgürlüğü olmaz

Türkiye’den ve İslam ülkelerinden Macron’a tepki sürerken Fransa’dan da önemli bir uyarı geldi. Fransa İslam Konseyi Başkanı Moussaoui, Hz. Muhammed’e hakaret içerikli karikatürlerin ifade özgürlüğü olmadığını vurguladı.

28.10.2020Dünya
ABDdeki Müslüman toplumdan uyarı: Fransaya gidenler dikkat etsin

ABD'deki Müslüman toplumdan uyarı: Fransa'ya gidenler dikkat etsin

ABD'deki Müslüman toplum, Fransa'ya seyahat etmeyi düşünen Müslümanları uyarırken Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u da kınadı.

27.10.2020Dünya
Son dakika haberi:  AK Partili Çelikten Macrona sert tepki Cumhurbaşkanımızı hiçbir zaman uyaramaz

Son dakika haberi: AK Partili Çelik'ten Macron'a sert tepki! Cumhurbaşkanımızı hiçbir zaman uyaramaz

Son dakika haberi... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK ve MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Macron'un 'Erdoğan'ı uyardım' sözlerine sert tepki göstererek, "Macron zaman zaman konuşmalarında "Ben Sn. Erdoğan'ı uyardım" gibisinden cümleler kuruyor. Bu cümlelerin hiçbirisi doğru değil. Macron Sn. Cumhurbaşkanımıza hiçbir zaman o cümleleri kurmamıştır, kuramaz. Cumhurbaşkanımızı kapalı veya açık bir ortamda uyaramaz" dedi.

27.10.2020Gündem
Türk Konseyi Genel Sekreteri Amreyev: Fransa bu talihsiz zihniyetten kurtulmalı

Türk Konseyi Genel Sekreteri Amreyev: Fransa bu talihsiz zihniyetten kurtulmalı

Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Genel Sekreteri Amreyev, İslam peygamberi Hazreti Muhammed'in karikatürlerinin Fransa'da resmi binalara yansıtılmasına tepki gösterdi.

27.10.2020Gündem
Fransa’da mahkeme caminin kapatılmasına yönelik kararı onayladı

Fransa’da mahkeme caminin kapatılmasına yönelik kararı onayladı

Montreuil İdari Mahkemesi, Paris’in banliyölerinden Pantin’deki caminin 6 ay kapatılması hakkında kararını verdi. Mahkeme, caminin kapatılmasının temel özgürlüklerin ciddi ve yasa dışı bir ihlali olmayacağını gerekçe göstererek, Macron yönetiminin kararını onayladı. Mahkeme, ayrıca caminin din görevlilerinden birinin ‘radikal İslamcı bir hareketin içerisinde olduğunu’ ileri sürdü.

27.10.2020Avrupa
İngilterede Lordlar Kamarası üyesinden Macrona tepki

İngiltere'de Lordlar Kamarası üyesinden Macron'a tepki

İngiltere'de Lordlar Kamarası'nın Müslüman üyesi Lord Nazir Ahmed, Hazreti Muhammed'i hedef alan karikatürleri savunan ve İslam karşıtı açıklamalar yapan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a tepki gösterdi.

27.10.2020Dünya
Filistinde Mevlid-i Nebi için müşebbek hazırlığı başladı

Filistin'de Mevlid-i Nebi için müşebbek hazırlığı başladı

Kudüs'teki Müslümanlar, Hazreti Muhammed'in dünyaya geldiği gün olarak kutlanan Mevlid-i Nebi için hazırlık yapıyor.

CHP’den Erdoğan’ın çağrısına destek: Türkiye’nin cevap vermesi kaçınılmaz

CHP’den Erdoğan’ın çağrısına destek: Türkiye’nin cevap vermesi kaçınılmaz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Fransız mallarını asla satın almayın” çağrısına destek verdi. Öztrak, CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısının ardından genel merkezde yaptığı basın toplantısında özetle şunları söyledi:

27.10.2020Gündem
İslam âleminden tepki yağıyor Macrona öfke

İslam âleminden tepki yağıyor! Macron'a öfke

Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un İslam karşıtı açıklamaları Müslüman âleminde infial yarattı. Macron, “Pes etmeyeceğiz” diye gerilimi sürdürürken Fransa Dışişleri Bakanlığı ise Arap ülkelerinden boykot çağrılarının engellenmesini istedi.

27.10.2020Dünya
İran Dışişleri Bakanından Fransadaki İslam düşmanlığına tepki: İslamın kutsallarına hakaretler, ifade özgürlüğünün istismarıdır

İran Dışişleri Bakanı'ndan Fransa'daki İslam düşmanlığına tepki: 'İslamın kutsallarına hakaretler, ifade özgürlüğünün istismarıdır'

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Müslümanlara ve İslam'ın mukaddesatına hakaretleri "ifade özgürlüğünün suistimal edilmesi" olarak niteledi.

26.10.2020Dünya
Son dakika haberi: Macrona muhalefetten darbe Kontrolünü kaybetti

Son dakika haberi: Macron'a muhalefetten darbe! 'Kontrolünü kaybetti'

Fransa’da eski Cumhurbaşkanı adayı, aşırı sol hareket "Boyun Eğmeyen Fransa"'nın lideri ve milletvekili Jean-Luc Melenchon, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile tartışmasında destek vermeyeceğini, Macron’un durumun kontrolünü tamamen kaybettiğini bildirdi.

26.10.2020Dünya
Son dakika.. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Buradan milletime sesleniyorum, Fransız mallarını asla satın almayın

Son dakika.. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Buradan milletime sesleniyorum, 'Fransız mallarını asla satın almayın'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı'nda konuştu. "Fransa'da Müslümanlara bir zulüm varsa hep birlikte biz oraya da sahip çıkalım diye buradan dünya liderlerine sesleniyorum. Müslümanlara ait iş yerleri, evler, okullar hemen her gün faşist grupların saldırısına uğruyor." diyen Erdoğan, "Ben buradan milletime sesleniyorum; nasıl ki Fransa'da 'Türk markalı mal satın almayın' diyorsa, sakın Fransız markalara asla iltifat etmeyin, bunlardan satın almayın" ifadelerini kullandı.

26.10.2020Gündem
Fransız web sitelerine siber saldırılar düzenlendi

Fransız web sitelerine siber saldırılar düzenlendi

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un İslam karşıtı tutumu ve ülkede Hazreti Muhammed’e hakaret içerikli karikatürlerin yayınlanmasına tepki olarak başlatılan Fransız ürünlerini boykot kampanyalarının ardından birçok Fransız internet sitesine siber saldırı düzenlendi.

26.10.2020Avrupa
Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan İslam düşmanlığına karşı uluslarası topluma mücadele çağrısı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan İslam düşmanlığına karşı uluslarası topluma mücadele çağrısı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Hazreti Muhammed'i resmeden hakaret dolu karikatürlerin Fransa'daki kamu binalarına yansıtılmasının, İslam düşmanlığının resmi makamlarca desteklendiğini gözler önüne serdiğini belirterek, uluslararası toplumu mücadeleye davet etti.

24.10.2020Dünya
Mevlid Kandili 2020 ne zaman Mevlid Kandili nedir İşte kandil günleri

Mevlid Kandili 2020 ne zaman? Mevlid Kandili nedir? İşte kandil günleri

Mevlid Kandili her yıl büyük bir heyecanla bekleniliyor. Müslümanlar 2020 yılında Mevlid Kandili'nin ne zaman idrak edileceğini öğrenmek istiyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvim içerisinde kandil günleri ile ilgili açıklama yapıldı. İşte Hazreti Muhammed'in dünyaya teşrifi dolayısıyla rebiyülevvel ayının 12'nci günü idrak edilen Mevlit Kandili tarihi

23.10.2020Gündem
Fransa’nın ayrılıkçı tutumu BM’ye taşındı

Fransa’nın ayrılıkçı tutumu BM’ye taşındı

Fransa’da çalışmalar yapan Fransa İslamofobi ile Mücadele Kolektifi (CCIF), Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetiminin Müslümanlara yönelik tutumu nedeniyle Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyi’ne başvurdu. CCIF’ten yapılan açıklamada, Macron yönetiminin Müslümanlara yönelik tutumunun ‘benzersiz’ olduğu belirtildi.

21.10.2020Avrupa
Helal gıda reyonları bile rahatsız etti

Helal gıda reyonları bile rahatsız etti!

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, ülkedeki marketlerde helal gıda ürünlerine özel reyonların bulunmasından rahatsız olduğunu belirtti.

21.10.2020Avrupa
Fransa İçişleri Bakanı’ndan tepki çeken açıklama: Rahatsız oluyorum

Fransa İçişleri Bakanı’ndan tepki çeken açıklama: Rahatsız oluyorum!

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, ülkedeki marketlerde helal gıda ürünlerine özel reyonların bulunmasından rahatsız olduğunu belirtti.

21.10.2020Dünya
Fransa’da bir cami daha kapatılacak

Fransa’da bir cami daha kapatılacak 

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Paris’in banliyölerinden Pantin’deki bir caminin kapatılacağını bildirdi.

20.10.2020Avrupa
2020 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek İşte Diyanetin verdiği Mevlid Kandili tarihi

2020 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek? İşte Diyanet'in verdiği Mevlid Kandili tarihi

Müslümanların önem verdiği günler arasında yer alan Mevlid Kandili, Hazreti Muhammed'in dünyaya geldiği gün olarak tüm İslam alemi tarafından kutlanıyor. Hicrî Rebiülevvel ayına denk gelen bu kutlu günde Müslümanlar, camileri doldurup taşırıyor ve günü ibadet ederek geçiriyor. Peki, 2020 Mevlid Kandili ne zaman?

19.10.2020Gündem
Mevlid Kandili ne zaman İşte 2020 Mevlid Kandili tarihi ve kandil günleri

Mevlid Kandili ne zaman? İşte 2020 Mevlid Kandili tarihi ve kandil günleri

Mevlid Kandili için geri sayım başladı. Müslümanlar her yıl dini gün ve ayları büyük bir heyecanla bekliyorlar. Kandil günleri de coşku ile karşılanan dini günler arasında yer alıyor. Mevlid Kandili, Hazreti Muhammed'in dünyaya teşrifi dolayısıyla rebiyülevvel ayının 12'nci günü idrak ediliyor. Peki 2020 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklama

14.10.2020Gündem
2020 Mevlid Kandili tarihi yaklaşıyor - Mevlid Kandili ne zaman

2020 Mevlid Kandili tarihi yaklaşıyor - Mevlid Kandili ne zaman?

Yılın son kandili olma özelliğini taşıyan Mevlid Kandili için geri sayım devam ediyor. Mevlid gecesi, Rebiülevvel ayının 11. ve 12. günleri arasındaki gecedir. Hazreti Muhammed'in (S.A.V) dünyaya geldiği gün olarak kutlanan Mevlid Kandili, ekim ayı içerisinde idrak edilecek. Peki, bu yıl Mevlid Kandili ne zaman? İşte Diyanet İşleri Başkanlığının dini günler listesine göre Mevlid Kandili tarihi…

7.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Yanan Vaniköy Camisi ne zaman kime devredildi

Dünkü yazımda Vaniköy’de yanan cami ile ilgili bir gözlemimi aktarmış ve bir eleştiride bulunmuştum.

18.11.2020