EKSTRA
MENÜ

Görüş Mesafesi

Görüş Mesafesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Görüş Mesafesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.710 Görüş Mesafesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Görüş Mesafesi Haberleri

Çok acı görüntüler... Rusyanın Elbruz Dağında 5 dağcı öldü

Çok acı görüntüler... Rusya'nın Elbruz Dağı'nda 5 dağcı öldü

Rusya'nın ve Kafkasların en yüksek dağı olan Elbruz Dağı'ndaki bir kar fırtınasının ardından beş dağcının öldüğünü açıklandı. 5 bin 400 metrede mahsur kalan 19 dağcıdan beşi kurtarılamadı, Rusya tırmanışçıların hava durumu nedeniyle dağdan inemediğini açıkladı.

24.09.2021Dünya
Boluda yoğun sis Trafikte yoğunluk oluştu

Bolu'da yoğun sis! Trafikte yoğunluk oluştu

Bolu'da kent merkezinde sabah erken saatlerde sis etkili oldu. Sis nedeniyle şehir içi yollarda görüş mesafesinin düşmesi nedeniyle araçlar yavaş ilerledi.

20.09.2021Gündem
Bolu Dağında sağanak ve sis etkili

Bolu Dağı'nda sağanak ve sis etkili

Anadolu Otoyolu ve D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde, sağanak ve sis etkili oluyor.

2.09.2021Haber
Bolu Dağında sağanak ve sis etkili oluyor

Bolu Dağı'nda sağanak ve sis etkili oluyor

Anadolu Otoyolu ve D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde, sağanak ve sis etkili oluyor.

2.09.2021Gündem
Son dakika: Meteorolojiden hava durumu raporu Kuvvetli sağanak yağış ve toz taşınımı uyarısı

Son dakika: Meteoroloji'den hava durumu raporu! Kuvvetli sağanak yağış ve toz taşınımı uyarısı

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporuna göre Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Hatay'ın kıyı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Güneydoğu Anadolu'nun güney ve doğusu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda ise toz taşınımı etkili olacak. İşte Meteoroloji'nin 24 Ağustos hava durumu raporu...

24.08.2021Gündem
Toz bulutu kenti sardı Vatandaşlar zor anlar yaşadı

Toz bulutu kenti sardı! Vatandaşlar zor anlar yaşadı

Mardin ve Şırnak'ta Suriye'den gelen toz bulutu hayatı olumsuz etkiledi. Diyarbakır'da ise sağanak yağış etkili oldu.

7.08.2021Gündem
Son dakika haberler: Dünya bu görüntüleri konuşuyor... Kum fırtınası şehri saniyeler içinde yuttu

Son dakika haberler: Dünya bu görüntüleri konuşuyor... Kum fırtınası şehri saniyeler içinde yuttu!

Çin’in Dunhuang kenti kum fırtınasına teslim oldu. Saniyeler içinde şehri kaplayan kum fırtınası kent sakinleri tarafından görüntülendi. Görüntüler kısa sürede sosyal medyada viral oldu.

27.07.2021Dünya
Sualtından Anadolu

Sualtından Anadolu

Zengin deniz yaşamı ve görüş netliğiyle gerçek bir sualtı cenneti olan Türkiye’de dalış sezonu başladı. Amatör dalış tutkunları için kıyı kıyı Türkiye dalış rehberimizde Çanakkale’den Kaş’a en renkli noktalar var.

18.07.2021Seyahat
Bakan Kurumdan müsilaj ile mücadelede sevindiren açıklama

Bakan Kurum'dan müsilaj ile mücadelede sevindiren açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum müsailaj ile mücadele edilen bir aylık süreçte güzel gelişmeler yaşandığını belirtirken, Marmara Denizi'nde topalanacak miktarda müsilaj olmaması nedeniyle 7 Temmuz'da temizlik çalışmalarının yapılmadığını ifade etti.

8.07.2021Ekonomi
Son dakika: Marmara Denizindeki müsilaj kâbusunda son durum İşte dikkat çeken detaylar...

Son dakika: Marmara Denizi'ndeki müsilaj kâbusunda son durum! İşte dikkat çeken detaylar...

Prof. Dr. Adnan Ayaz, deniz suyu sıcaklığının çok uzun süre 14-16 santigrat derecede sabit kalması nedeniyle Marmara Denizi’nin müsilajla kaplandığını söyledi. Son günlerde deniz suyu sıcaklıklarının 24 santigrat derecenin üzerine çıkmasıyla müsilaj üretiminin durduğunu belirten Ayaz, “Şu anda sular çok bulanmış durumda. Bu görüntü, müsilajın suda çözündüğünü, bakteriler tarafından parçalandığını gösteriyor" dedi. Öte yandan alınan son verilere göre, Marmara'nın güneyinde yer alan Bursa'da 166, Balıkesir'de 811, Çanakkale'de 919, Yalova'da 2 bin 118 bin olmak üzere 4 bin 14 metreküp müsilaj toplanarak denizin yüzeyi temizlendi.

8.07.2021Gündem
Deniz altında ürkütücü görüntü

Deniz altında ürkütücü görüntü

Çanakkale'de müsilaj temizleme çalışmalarının başladığı 8 Haziran'dan bu yana 428 metreküp müsilaj toplandı. Çanakkale Boğazı'nda denizin altında müsilaj yoğunluğundan dolayı görüş mesafesi düşük. Zıpkınla sportif dalış gerçekleştiren Cesur Küçükler, uzun süredir deniz üzerinde oluşan görüntünün su altındaki boyutunu da görüntüledi. Küçükler, ''Zıpkınla balık avlayacaktım. Ancak su altındaki görüntü tedirgin edici. Müsilaj yoğunluğundan göz gözü görmüyor'' dedi.

21.06.2021Gündem
Müsilaj kâbusu sürüyor Marmaradan çok çarpıcı fotoğraflar... Görüş mesafesi sıfıra yakın, örümcek ağı şeklinde, yoğunluk kat kat fazla...

Müsilaj kâbusu sürüyor! Marmara'dan çok çarpıcı fotoğraflar... Görüş mesafesi sıfıra yakın, örümcek ağı şeklinde, yoğunluk kat kat fazla...

Marmara'yı etkisi altına alan müsilaj kâbusunu yok etmek için seferberlik başlatıldı. Büyükada'daki bir grup dalgıç da deniz altındaki müsilajı görüntüledi. 30 metre derinlikte gerçekleşen dalış sırasında görüş mesafesinin sıfıra yakın olduğu ve bir ay önce gerçekleşen dalışa göre örümcek ağı şeklindeki yoğunluğun kat kat fazla olduğu görüldü. Dalış ekibinden Ercan Akpolat, "Denizin sıfır yüzeyinden 30 metreye kadar müthiş bir şekilde, göz gözü görmeyecek kadar yoğunluk var. Dışarıda gördüğünüz deniz salyası, aşağıda çürüdükçe yukarı çıkacak." dedi.

16.06.2021Gündem
Antalyada turistleri şaşırtan görüntü

Antalya'da turistleri şaşırtan görüntü!

Antalya'nın Kemer ilçesi Ayışığı Koyu’nda sabah saatlerinde denizde sis etkili oldu. Turistler, şaşırtan sisin fotoğraflarını çekti.

27.05.2021Gündem
Şanlıurfa ve Mardinde korku dolu anlar Kum fırtınası hayatı felç etti

Şanlıurfa ve Mardin'de korku dolu anlar! Kum fırtınası hayatı felç etti

Suriye üzerinden gelen toz fırtınası Şanlıurfa ve Mardin'de etkili oldu. Toz fırtınası nedeniyle zaman zaman görüş mesafesi düştü, sürücüler zor anlar yaşadı. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, Türkiye'nin Güneydoğu kesimlerinde dün gece başlayan toz taşınımı hadisesinin bugün de Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Batman, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Siirt ve Şırnak çevrelerinde etkisini devam ettirmesi bekleniyor.

22.05.2021Gündem
Şanlıurfa ve Mardinde toz fırtınası etkili oldu

Şanlıurfa ve Mardin'de toz fırtınası etkili oldu

Suriye üzerinden gelen toz fırtınası Şanlıurfa ve Mardin'de etkili oldu. Toz fırtınası nedeniyle zaman zaman görüş mesafesi düştü, sürücüler zor anlar yaşadı.

22.05.2021Gündem
Konyada dün çıkan kum fırtınasının görüntüleri... Bir saat sürdü

Konya'da dün çıkan kum fırtınasının görüntüleri... Bir saat sürdü

Konya'nın Cihanbeyli ve Kulu ilçelerinde dün etkili olan kum fırtınasının cep telefonu görüntüleri ortaya çıktı. Bir saat süren fırtına nedeniyle otobüs terminalinin çatısı uçtu, parçalar 2 otobüse ve araçlara zarar verdi.

9.05.2021Gündem
İstanbuldan Uludağ bir yıl sonra yine görüldü

İstanbul'dan Uludağ bir yıl sonra yine görüldü

Koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla geçen yıl 'Evde Kal' sloganıyla uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması döneminde İstanbul'dan Uludağ görülmüştü. Tam kapanma sürecinde bir yıl sonra aynı noktadan yine Uludağ görüntülendi. İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Deniz Demirhan, 'Şu aylarda bizim görüş mesafemizi etkileyen en önemli parametre hava kirliliği değil, atmosferdeki nem ve o bölgedeki meteorolojik koşullar. Sıcaklık değişiklikleri veya o bölgedeki rüzgar koşulları, atmosferdeki kırıcılığı etkileyen ve Uludağ'daki görüntünün yaz aylarında ve bahar aylarında bize ulaşmasını sağlayan parametrelerdir' dedi.

9.05.2021Gündem
Bolu Dağında sis görüş mesafesini düşürdü

Bolu Dağı'nda sis görüş mesafesini düşürdü

Bolu Dağı'nın D-100 yolu geçişinde sis etkili oldu. Yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi 15 metreye kadar düştü. Sis nedeniyle sürücüler araçlarıyla yavaş ilerlemek zorunda kaldı. Yol kenarındaki sis ikaz lambaları yakılarak, görüş uzaklığı artırılmaya çalışıldı. Güzergah üzerinde sisin öğle saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

26.04.2021Haber
Bolu Dağında yoğun sis

Bolu Dağı'nda yoğun sis

Bolu Dağı'nın D-100 yolu geçişinde sis etkili olurken, görüş mesafesi 15 metreye kadar düştü.

26.04.2021Gündem
Bolu Dağında yoğun sis

Bolu Dağı'nda yoğun sis

BOLU Dağı'nın D-100 yolu geçişinde sis etkili olurken, görüş mesafesi 10 metreye kadar düştü.

16.04.2021Haber
Bolu Dağında yoğun sis

Bolu Dağı'nda yoğun sis

BOLU Dağı'nın D-100 yolu geçişinde sis etkili olurken, görüş mesafesi 10 metreye kadar düştü.

16.04.2021Gündem
Domaniç Dağlarında kar yağışı etkili oluyor

Domaniç Dağları'nda kar yağışı etkili oluyor

Kütahya'nın Domaniç ilçesini Bursa'nın İnegöl ilçesine bağlayan 1500 rakımlı Kocayayla mevkisinde kar yağışı etkili oluyor.

9.04.2021Gündem
Bolu Dağında sis etkili oluyor

Bolu Dağı'nda sis etkili oluyor

Türkiye'nin önemli geçiş güzergahlarından D-100 kara yolunun Bolu Dağı Düzce ve Bolu geçişlerinde etkili olan sis ulaşımı olumsuz etkiliyor.

8.04.2021Gündem
Bolu Dağında yoğun sis Göz gözü görmüyor

Bolu Dağı'nda yoğun sis! Göz gözü görmüyor

Bolu Dağı'nın D-100 karayolu geçişinde etkili olan sis nedeniyle görüş mesafesi 20 metreye kadar düştü.

1.04.2021Gündem
Karsta kar ve tipi etkili oldu

Kars'ta kar ve tipi etkili oldu

KARS’ta mart ayının sonunda etkili olan kar yağışı ve tipi, hayata olumsuz etkiledi.

29.03.2021Gündem
Pekini iki hafta sonra yine kum fırtınası vurdu

Pekin'i iki hafta sonra yine kum fırtınası vurdu

Çin'in başkenti Pekin yeniden kum fırtınasının etkisi altında kaldı. Pekin Ekoloji ve Çevre İzleme Merkezinden yapılan açıklamada, başkentin hava kalite indeksinin "tehlikeli" kategorisinde maksimum düzey olan 500'e yaklaştığı bildirildi.

28.03.2021Dünya
Bolu Dağında kar yağışı devam ediyor

Bolu Dağı'nda kar yağışı devam ediyor

BOLU Dağı'nın D-100 ve TEM Otoyolu geçişlerinde yoğun kar yağışı etkili oluyor. Karayolları ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.

26.03.2021Gündem
Kulada kar yağışı etkili oluyor

Kula'da kar yağışı etkili oluyor

MANİSA'nın Kula ilçesinde öğle saatlerinde aniden bastıran kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Karayolları ekipleri, İzmir- Ankara Karayolu’nda herhangi bir aksama yaşanmaması için kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.

25.03.2021Gündem
Bolu Dağında yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor

Bolu Dağı'nda yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor

Bolu Dağı'nın D-100 ve TEM Otoyolu geçişlerinde yoğun kar yağışı etkili oluyor. Karayolları ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.

25.03.2021Gündem
Bolu Dağında yoğun kar yağışı

Bolu Dağı'nda yoğun kar yağışı

BOLU Dağı'nın D-100 ve TEM Otoyolu geçişlerinde yoğun kar yağışı etkili oluyor. Karayolları ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışması yaparak yolu açık tutmaya çalışıyor.

24.03.2021Gündem
Kastamonuda kar yağışı etkili oldu

Kastamonu'da kar yağışı etkili oldu

Kastamonu'dan Çankırı ve Ankara'ya ulaşımı sağlayan kara yolunun Kadı Dağı ve Beşdeğirmenler mevkisinde yoğun olan kar yağışı, Ilgaz Dağı'nda da etkisini sürdürdü.

23.03.2021Gündem
Zonguldakta sis ve rüzgar etkili oldu

Zonguldak'ta sis ve rüzgar etkili oldu

ZONGULDAK'ta etkili olan sis ulaşımı aksatırken, şiddetli rüzgar nedeniyle denizde oluşan dalgalar mendireği aştı.

23.03.2021Gündem
Kırklarelinde yoğun sis, görüş mesafesini 30 metrenin altına düşürdü

Kırklareli'nde yoğun sis, görüş mesafesini 30 metrenin altına düşürdü

Kırklareli'nde yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi 30 metrenin altına düştü.

23.03.2021Gündem
Bolu Dağında sis ve yağmur etkili oluyor

Bolu Dağı'nda sis ve yağmur etkili oluyor

Türkiye'nin önemli geçiş güzergahlarından D-100 kara yolunun Bolu Dağı Düzce kesiminde sis ve yağmur ulaşımı olumsuz etkiliyor.

23.03.2021Gündem
Kırıkkalede yoğun sis etkili oldu

Kırıkkale'de yoğun sis etkili oldu

Kırıkkale'de, sabah saatlerinde yoğun sis ulaşımı olumsuz etkiledi.

22.03.2021Gündem
Kandillinin bilinmeyen yüzü Detayları anlattılar

Kandilli'nin bilinmeyen yüzü! Detayları anlattılar

Her deprem sonrası değerlendirmelerin yapıldığı Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi, astronomi, meteoroloji, jeomanyetizma laboratuvarları ile de 153 yıldır bilime ışık tutuyor. Kandilli Rasathanesi, Astronomi Laboratuvarı'nda sürdürülen bir diğer çalışma ise Adli Bilimler'in bir dalı olan Adli Astronomi. Hülya Yeşilyaprak, Adli Astronomi alanında yaptıkları çalışmalar hakkında, 'Adli Astronomi 1950'li yıllarda başlıyor. Örneğin ölümlü bir trafik kazası oluyor ya da beni çok üzen bir konu özellikle tarlalarda insanlar birbirlerini yaban domuzu sanıp vuruyor.' ifadelerini kullandı.

21.03.2021Haber
Kandillinin bilinmeyen yüzü İşte detaylar...

Kandilli'nin bilinmeyen yüzü! İşte detaylar...

Her deprem sonrası değerlendirmelerin yapıldığı Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi, astronomi, meteoroloji, jeomanyetizma laboratuvarları ile de 153 yıldır bilime ışık tutuyor. Kandilli Rasathanesi, Astronomi Laboratuvarı'nda sürdürülen bir diğer çalışma ise Adli Bilimler'in bir dalı olan Adli Astronomi. Hülya Yeşilyaprak, Adli Astronomi alanında yaptıkları çalışmalar hakkında, 'Adli Astronomi 1950'li yıllarda başlıyor. Örneğin ölümlü bir trafik kazası oluyor ya da beni çok üzen bir konu özellikle tarlalarda insanlar birbirlerini yaban domuzu sanıp vuruyor.' ifadelerini kullandı.

21.03.2021Gündem
Bolu Dağında kar ve sis etkili oldu

Bolu Dağı'nda kar ve sis etkili oldu

Bolu Dağı'nın D-100 karayolu geçişinde kar yağışı ve sis etkili oldu. Sis nedeniyle görüş mesafesi 10 metreye kadar düşerken, ulaşımda herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

18.03.2021Haber
Bolu Dağında kar ve sis etkili oldu

Bolu Dağı'nda kar ve sis etkili oldu

BOLU Dağı'nın D-100 karayolu geçişinde kar yağışı ve sis etkili oldu. Sis nedeniyle görüş mesafesi 10 metreye kadar düşerken, ulaşımda herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

18.03.2021Gündem
Bolu Dağında kar ve sis

Bolu Dağı'nda kar ve sis

BOLU Dağı'nın D-100 Karayolu geçişinde kar yağışı ve sis etkili oldu. Sis nedeniyle görüş mesafesi 30 metreye kadar düşerken, ulaşımda herhangi bir aksama yaşanmadı.

11.03.2021Haber
Bolu Dağında kar ve sis

Bolu Dağı'nda kar ve sis

BOLU Dağı'nın D-100 Karayolu geçişinde kar yağışı ve sis etkili oldu. Sis nedeniyle görüş mesafesi 30 metreye kadar düşerken, ulaşımda herhangi bir aksama yaşanmadı.

11.03.2021Gündem
Bolu Dağında sis etkili oldu

Bolu Dağı'nda sis etkili oldu

BOLU Dağı'nın D-100 Karayolu geçişinde sis nedeniyle görüş mesafesi bazı kesimlerde 30 metreye kadar düştü.

7.03.2021Gündem
Bolu Dağında kar ve sis

Bolu Dağı'nda kar ve sis

BOLU Dağı'nın D-100 Karayolu geçişinde kar yağışı ve sis etkili oldu. Sis nedeniyle görüş mesafesi 30 metreye kadar düşerken, ulaşımda herhangi bir aksama yaşanmadı.

28.02.2021Gündem
Tekirdağın yüksek kesimlerinde sis etkili oldu

Tekirdağ'ın yüksek kesimlerinde sis etkili oldu

TEKİRDAĞ'ın yüksek kesimlerinde sabah saatlerinden itibaren yoğun sis etkili oldu, görüş mesafesi 40 metreye kadar düştü.

24.02.2021Gündem
Tekirdağda yoğun sis Göz gözü görmüyor

Tekirdağ'da yoğun sis! Göz gözü görmüyor

Tekirdağ'ın bazı kesimlerinde yoğun sis etkili oluyor. Bazı bölgelerde görüş mesafesi 40 metreye kadar düştü.

24.02.2021Gündem
Edirnede sis nedeniyle görüş mesafesi 30 metreye kadar düştü

Edirne'de sis nedeniyle görüş mesafesi 30 metreye kadar düştü

Edirne'de etkili olan sisin görüş mesafesi yer yer 30 metreye kadar düşürmesi yaşamı olumsuz etkiledi.

23.02.2021Gündem
Bolu Dağında kar ve sis

Bolu Dağı'nda kar ve sis

BOLU Dağı'nın D-100 Karayolu geçişinde hafif kar yağışı ve sis etkili oldu. Sis nedeniyle görüş mesafesi 30 metreye kadar düşerken, ulaşımda aksama yaşanmadı.

19.02.2021Gündem
Doğuda kar etkili oldu; yollar kapandı, eğitime ara verildi

Doğu'da kar etkili oldu; yollar kapandı, eğitime ara verildi

DOĞU Anadolu'da etkili olan kar yağışı nedeniyle bölgede birçok yerleşim yerinin merkezle bağlantısı kesildi. Erzincan ve Ardahan'da okullar, bugün tatil edildi. Karayolları, İl Özel İdare ve belediyelerin karla mücadele ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

17.02.2021Gündem
Görüş mesafe kaybolan yolda gerilim dolu anlar...

Görüş mesafe kaybolan yolda gerilim dolu anlar...

BÜYÜKÇEKMECE'de kar nedeniyle devrilen motosikletliye, yolda ilerleyen bir otomobilin çarpmaktan kurtulduğu anlar kameraya yansıdı.

15.02.2021Haber
İstanbul Boğazında sabah saatlerinde sis etkili oldu

İstanbul Boğazı'nda sabah saatlerinde sis etkili oldu

İstanbul'da sisli hava bugün de devam etti. Boğazda sabah saatlerinde sis etkili olurken ortaya çıkan görüntüler hayran bıraktı.

7.02.2021Gündem