EKSTRA
MENÜ

Gezi Eylemleri

Gezi Eylemleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gezi Eylemleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.626 Gezi Eylemleri haberi bulunmuştur.

Gezi Eylemleri Haberleri

Kılıçdaroğlu: Gezi eylemini aydınlanma hareketi olarak görmemiz gerekiyor

Kılıçdaroğlu: Gezi eylemini aydınlanma hareketi olarak görmemiz gerekiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Gezi eylemini bir baskının ortaya çıkardığı bir aydınlanma hareketi olarak görmemiz gerekiyor. Dolayısıyla gençleri yaptıkları eylemlerde saygı ve sevgiyle karşılamamız gerekiyor" dedi.

18.02.2020Gündem
Ankara fısıltıları... Başkentteki iddia: Halk TV satıldı

Ankara fısıltıları... Başkent'teki iddia: Halk TV satıldı

CHP’ye yakın duruşuyla gündeme gelen Halk TV’nin, İngiltere’de yaşayan Türk işinsanı Cafer Mahiroğlu’na 2 milyon dolara satıldığı iddiası Ankara kulislerini hareketlendirirken olay CHP’de şaşkınlıkla karşılandı. Kanalın genel müdürü Serhan Asker ise şuan herhangi bir satış durumunun olmadığını söyledi.

8.12.2019Gündem
AYM’den aileye ret: Mağdur olmak yetmez, ikna et

AYM’den aileye ret: Mağdur olmak yetmez, ikna et

Anayasa Mahkemesi (AYM) Gezi eylemleri sırasında 16 Haziran 2013’te Okmeydanı’nda polisin attığı gaz fişeğiyle vurulan ve 11 Mart 2014’te 15 yaşındayken hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ailesinin bireysel başvurusunu reddetti.

11.06.2019Gündem
PKK ile ilgili dikkat çeken detaylar ortaya çıktı Tüm o örgütlerin hamisi oldu...

PKK ile ilgili dikkat çeken detaylar ortaya çıktı! Tüm o örgütlerin hamisi oldu...

Terör örgütü YPG/PKK, Suriye'de işgal ettiği bölgelerde yasa dışı sol örgütleri de muhafaza ediyor. Bunlar arasında MLKP, DKP, TİKKO ve TKHP/C yer alıyor.

25.04.2019Gündem
6 yıl sonra Berkin keşfi

6 yıl sonra Berkin keşfi

Gezi Parkı eylemlerinde başına biber gazı fişeği isabet ettikten 269 gün sonra tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ölümüne ilişkin davada dün Okmeydanı’ndaki olay yerinde keşif yapıldı. Metreyle mesafe hesaplandı, temsili sanıkla silahın açısı ölçüldü, görüntüler alındı. Berkin Elvan’ın annesi ve babası da olay yerindeydi.

11.04.2019Gündem
Finişte iyilik var

'Finiş'te iyilik var

Kadına şiddet, okula gidemeyen çocuklar, kan arayanlar, organ nakli bekleyenler, barınaklarda, sokaklarda işkence edilen hayvanlar, yok olan doğal hayat... Geçen yılı bir düşünün. Sosyal medyada böyle kaç dramla karşılaştınız. İsyan ettiniz ve belki retweet etmekten, hesabınızda paylaşmaktan, ‘Kahroldum’ demekten fazlasını yapamadınız. Ya da yapamayacağınızı düşündünüz.Aslında yapabileceğiniz bir şey var: Çocuklar, kadınlar, çevre, eğitim için çalışan bir sivil toplum örgütüne destek olmak adına koşabilirsiniz. Türkiye’de iyilik koşuları için çalışan, yol gösteren ‘Adım Adım’ oluşumu yeni gönüllüler bekliyor. 2008’den bu yana 50 binden fazla gönüllü koşucu, 40 sivil toplum kuruluşu için 350 binden fazla bağışçıdan 37 milyon TL’nin üstünde bağış topladı.

30.12.2018Gündem
Adalet Yürüyüşü TTB dosyasında

Adalet Yürüyüşü TTB dosyasında

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Konseyi üyesi 11 doktor hakkında 24 Ocak’taki ‘Savaş bir halk sağlığı sorunudur’ başlıklı basın açıklaması nedeniyle ‘terör örgütü propagandası yapmak’ ve ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek’ suçlarından açılan davanın ilk duruşması 27 Aralık’ta yapılacak.

24.12.2018Gündem
ALİKEV’den iz bırakan ajanda

ALİKEV’den iz bırakan ajanda

Her sene farklı bir konuda hazırlanan geleneksel ALİKEV ajandalarının bu yılki teması ‘iz bırakanlar’. Geçtiğimiz yıllarda ‘barış’, ‘umut’ gibi konuların ele alındığı ve birçok ünlü ismin, yazar ve illüstratörün katkı sunduğu geleneksel ALİKEV ajandaları, 2019 yılında tasarımcı Gökçe Cantürk’ün dokunuşu ve gazeteci-yazar Anıl Mert Özsoy’un anlatımıyla hayat buluyor.

20.12.2018Gündem
Avrupa ve ABDye: Medeniyet makyajı aktı

Avrupa ve ABD'ye: Medeniyet makyajı aktı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Buldukları her fırsatta Türkiye’nin demokrasisine, insan haklarına, özgürlüklerine laf edenler bugün kendi imtihanları ile baş başalar. Avrupa ve ABD için söylenecek söz, medeniyet makyajının aktığı ve altındaki gerçek yüzlerin ortaya çıkmaya başladığıdır” dedi. Erdoğan, Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında düzenlenen ‘İnsanlığın Medeniyeti’ programında özetle şunları söyledi:

11.12.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında düzenlenen 'İnsanlığın Medeniyeti Programı' ve 'İnsanlığa Umut: Türkiye' programında konuştu. Yerel seçimlerle ilgili uyarılarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kibir ve büyüklenme bataklığına düşen, erişilemeyen kişi durumuna gelen kimsenin AK Parti'de yeri yoktur" dedi.

10.12.2018Gündem
Son dakika... Can Dündar hakkında yakalama kararı

Son dakika... Can Dündar hakkında yakalama kararı

Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Osman Kavala'nın tutuklu bulunduğu Gezi Parkı eylemlerine ilişkin soruşturma kapsamında, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin görüntülerin yayınlanması ve Cumhuriyet gazetesi davalarının firari sanığı gazeteci Can Dündar hakkında, söz konusu eylemlerde etkin rol aldığı gerekçesiyle tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

5.12.2018Gündem
Alabora’ya yakalama kararı

Alabora’ya yakalama kararı

OYUNCU Memet Ali Alabora hakkında Gezi Parkı eylemlerinden dolayı ‘Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasına engellemeye teşebbüs etme’ suçlamasıyla “tutuklamaya yönelik” yakalama kararı çıkartıldı.

5.12.2018Gündem
Gezi bu ülkenin özgürlük sesidir

'Gezi bu ülkenin özgürlük sesidir'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir grup akademisyenin Gezi eylemleri gerekçesiyle gözaltına alınmasını eleştirerek, “Gezi olaylarından intikam almaya çalışıyorlar. Gezi olayları bu ülkenin demokrasi ve özgürlük sesidir. Gezi’de bu memleketin gençleri, onurlu, yiğit gençleri bir diktatöre diz çöktürdüler, bunu bütün dünya gördü” dedi. Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

21.11.2018Gündem
6-7 Ekim baskınları: 137 gözaltı

6-7 Ekim baskınları: 137 gözaltı

TERÖR örgütü PKK’ya yönelik 6-7 Ekim olayların yıldönümünde Türkiye genelinde yapılan operasyonlarda 137 kişi gözaltına alındı.

6.10.2018Gündem
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı cezayı fazla buldu

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı cezayı fazla buldu

Hatay'dan Gezi eylemleri sırasında 3 Haziran 2013’te biber gazı fişeği atarak Abdullah Cömert’i öldüren polis memuru Ahmet Kuş’a ‘olası kastla öldürme’ suçundan verilen 13 yıllık ceza Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından fazla bulundu. Başsavcılık, hazırladığı tebliğnamede, polisin kasten değil ‘bilinçli taksirle’ hareket ettiğini ileri sürdü. Kuş’a olası kast suçundan ceza verilmesi halinde bundan sonra biber gazı atımından kaynaklı yaralanma ve ölümlerde örnek oluşturacağı kaydedildi.

21.05.2018Gündem
Polisin cezası 10 binden 15 bin liraya çıkarıldı

Polisin cezası 10 binden 15 bin liraya çıkarıldı

ANKARA'da, 1 Haziran 2013 günü Kızılay Meydanı’ndaki Gezi eylemleri sırasında Ethem Sarısülük’ün öldürülmesiyle ilgili davada sanık polis memuru Ahmet Şahbaz’a verilen 10 bin 100 liralık ceza, Yargıtay’ın bozma kararının ardından yeniden yapılan yargılamada 15 bin 200 liraya yükseltildi.

21.03.2018Gündem
‘Erdoğan’dan samimi olarak özür dilerim’

‘Erdoğan’dan samimi olarak özür dilerim’

CHP İstanbul İl Başkanı seçilen Canan Kaftancıoğlu dün görevi Cemal Canpolat’tan devraldı. Törenin ardından hakkındaki iddialar ve attığı tweet’lerle ilgili açıklama yapan Kaftancıoğlu, Gezi eylemleri döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın annesine hakaret içeren bir duvar yazısının görselini paylaşarak hata yaptığını söyleyip, özür diledi.

17.01.2018Gündem
Dosyası eksik geldi

Dosyası eksik geldi

GEZİ eylemleri sırasında polis kurşunuyla hayatını kaybeden Ethem Sarısülük davasında, Yargıtay’ın, bozma kararı verdikten sonra dosyayı yerel mahkemeye eksik gönderdiği, iki CD’nin de kırıldığı ortaya çıktı.

3.01.2018Gündem
Gece eylemine AYM vizesi

Gece eylemine AYM vizesi

GEZİ eylemleri nedeniyle Marmaris 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan bir davada, sanık avukatlarından Doğan Erkan, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’ndaki bazı maddelerin iptali için Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) başvurulmasını talep etti.

27.12.2017Gündem
Berkin Elvan davası öncesi yoğun güvenlik önlemi

Berkin Elvan davası öncesi yoğun güvenlik önlemi

BERKİN Elvan davası öncesi İstanbul Adalet Sarayı çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

13.12.2017Gündem
Yargıtay: Ceza az arttırın

Yargıtay: Ceza az arttırın

Yargıtay 1. Ceza Dairesi, Gezi eylemleri sırasında polis kurşunuyla hayatını kaybeden Ethem Sarısülük’ün davasında sanık polis Ahmet Şahbaz’a verilen 1 yıl 4 ay hapis cezasını az bularak, yerel mahkemenin kararını bozdu. Daire, sanığa alt sınırdan ceza verilmesinin doğru olmadığını, cezanın arttırılması gerektiğini belirtti.

12.12.2017Gündem
Nuriye Gülmene FETÖ’den soruşturma Ali İsmail’den dava

Nuriye Gülmen'e FETÖ’den soruşturma Ali İsmail’den dava

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Nuriye Gülmen hakkında, 2013-2014 yılları arasında Ali İsmail Korkmaz için yapılan etkinliklere katıldığı için ‘DHKP-C üyeliği’ suçlamasıyla dava açtığı ortaya çıktı. Başsavcılık Gülmen’i FETÖ’den de soruşturup takipsizlik verdi.

20.11.2017Gündem
TÜBİTAK raporuna karartılmış tepkisi

TÜBİTAK raporuna 'karartılmış' tepkisi

GEZİ eylemleri sırasında İstanbul Okmeydanı’nda polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu 269 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra ölen Berkin Elvan’ın vurulmasına ilişkin davaya dün İstanbul 17’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

16.11.2017Gündem
Bize her şey O’nu hatırlatacak

Bize her şey O’nu hatırlatacak

Ankara’da 27 Mart 1994’te başlayan bir dönem sona erdi. Başkenti yaklaşık 24 yıl yöneten Melih Gökçek, ardında pek çok iz bıraktı. O, istifasını bile Twitter’dan açıklayan bir sosyal medya fenomeni, AnkaPark’ın mimarı. ODTÜ’yle yıldızı hiç barışmayan, arazisinden yol geçiren Başkan. “Böyle sanatın içine tükürürüm” sözünü siyasi literatüre kazandırmış bir isim. Dinozor ve robot heykellerinin hamisi. Deniz Zeyrek, Ankara’da 30 km. yol yaptı, yol boyu Gökçek’in hatırlattıklarını yazdı.

28.10.2017Hürriyet Pazar
Örgüt üyeliğinden tutuklandı

Örgüt üyeliğinden tutuklandı

Taksim’de Gezi Eylemleri sırasında elindeki sapanla polise taş atarken görüntülenen Emine Cansever, DHKP-C terör örgütü üyeliğinden tutuklandı.

13.10.2017Gündem
Kızılay’da bir Stormtrooper

Kızılay’da bir Stormtrooper

Gezi eylemleri sırasında İstanbul Bağdat Caddesi’nde yürüyen Darth Vader görmüştük. Şimdi de Vader’a hizmet eden klon birliklerinden bir Stormtrooper, Ankara Kızılay’da görüldü. ‘Star Wars’ (Yıldız Savaşları) fanatiği Alp İlkkurşun, film için kostüm üreten şirkete beden ölçülerini göndererek orijinal bir Stormtrooper üniforması aldı ve bizimle Kızılay’da dolaşmaya çıktı. ‘Yıldız Savaşları’ koleksiyonunda 300’den fazla parça olan İlkkurşun’un en büyük hayali, Vodafone Park’ta Darth Vader kostümlü biriyle Beşiktaş taraftarına üçlü çektirmek.

30.09.2017Hürriyet Pazar
Berkin’in annesinin omzu kırıldı

Berkin’in annesinin omzu kırıldı

KHK ile atıldıkları mesleklerine dönmek için açlık grevi yapan Semih Özakça ve Nuriye Gülmen’e destek vermek isteyen bir grup önceki gün saat 19.30’da Kadıköy’deki Süreyya Operası önünde toplandı.

12.08.2017Gündem
Çanakkale’deki ‘Adalet Kurultayı’na her kesimden davetli

Çanakkale’deki ‘Adalet Kurultayı’na her kesimden davetli

CHP’nin ay sonunda Çanakkale’de yapacağı ‘Adalet Kurultayı’na toplumun her kesiminden katılım planlanıyor. Hrant Dink’in eşi Rakel Dink’ten Berkin Elvan’ın ailesine, Tunceli’de öldürülen öğretmen Necmettin Yılmaz’ın ailesinden başörtüsü mağdurlarına kadar geniş bir davetli listesi oluşturulacak.

1.08.2017Gündem
AK Partiden yürüyüş anketi

AK Parti'den 'yürüyüş' anketi

AK Parti, 16 Nisan’da yapılan başkanlık sistemi referandumundan sonra iki önemli araştırma yaptırdı. Bunlardan biri referandum sonuçlarını, diğeri de CHP’nin ‘Adalet Yürüyüşü’nü analiz etmek için yapıldı.

18.07.2017Gündem
Berkin Elvan davasında sanığın tutuklanması talebi reddedildi

Berkin Elvan davasında sanığın tutuklanması talebi reddedildi

Gezi Parkı eylemlerine ilişkin Okmeydanı'nda çıkan olaylarda 16 Haziran 2013'te kafasına gaz kapsülü isabet eden ve 269 gün sonra tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın öldürülmesine ilişkin davanın ikinci celsesi görüldü. Mahkeme heyeti, sanık polis F.D'nin tutuklanmasını talebini reddetti.

6.07.2017Gündem
Kılıçdaroğlundan Adalet Yürüyüşünün 13. gününde açıklama: 12 maddelik genelge hazırladık

Kılıçdaroğlu'ndan Adalet Yürüyüşü'nün 13. gününde açıklama: 12 maddelik genelge hazırladık

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki yürüyüşüne 13. günde devam ediyor. Yürüyüş öncesi kısa bir açıklama yapan CHP lideri, provokasyonlara karşı 12 maddelik genelge hazırladıklarını belirterek, "Şu veya bu nedenle bizi protesto edenlere bir saldırı, bir şiddet, bir ağır söz kullanmayın. Ne söylerlerse söylesinler, sadece onları alkışlayın' dedik." değerlendirmesinde bulundu. Bu arada yürüyüşün bugünkü bölümüne Gezi eylemleri sırasında hayatını kaybeden Berkin Elvan, Ali İsmail Korkmaz ve Ethem Sarısülük'ün aileleri de katılıyor.

27.06.2017Gündem
Anne ve babası adli kontrolle serbest

Anne ve babası adli kontrolle serbest

Gezi eylemleri döneminde tutuklanan ve yargılanırken kaçarak terör örgütü PKK’ya ve Suriye kolu YPG’ye katılan Ayşe Deniz Karacagil’in Suriye’den dönüşte 'terör propagandası yapmak' suçundan gözaltına alınan annesi ile babası adli kontrolle serbest bırakıldı.

19.06.2017Gündem
Havaalanına iner inmez gözaltına alındılar

Havaalanına iner inmez gözaltına alındılar

Terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'ye katılan ve Rakka'da öldürülen Ayşe Deniz Karacagil'in anne ve babasının gözaltına alındığı bildirildi.

19.06.2017Gündem
Kılıçdaroğlundan Gezi açıklaması

Kılıçdaroğlu'ndan 'Gezi' açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı olaylarının 4’üncü yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

30.05.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Bu sefer gişeyi patlatabilir

İfratla tefrit arasında kalmak neyse Cem Yılmaz’ın şu sıralar yaşadığı o olmalı...

15.11.2017