EKSTRA
MENÜ

Ali İsmail Korkmaz

Ali İsmail Korkmaz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ali İsmail Korkmaz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.507 Ali İsmail Korkmaz haberi bulunmuştur.

Ali İsmail Korkmaz Haberleri

En acı iade

En acı iade

Ali İsmail Korkmaz’ın darp edildiğinde üzerinde olan mont ve pantolonu ölümünden 8 yıl sonra ailesine iade edildi.

28.03.2021Gündem
Ali İsmail Korkmaz davasında görüntü silene 1 yıl 8 ay

Ali İsmail Korkmaz davasında görüntü silene 1 yıl 8 ay

Üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın darp edildiği andaki görüntüleri sildiği tespit edilen bilirkişi Serkan Uğurluoğlu’nun yargılandığı davada karar çıktı.

18.03.2021Gündem
Ali İsmail protestosuna iki yıl ceza

Ali İsmail protestosuna iki yıl ceza

Ali İsmail Korkmaz’ın öldürülmesi davasında cezayı az bulup adliye önünde protesto gösterisi yapan 33 kişiye beş ay ile iki yıl arasında değişen hapis cezası verildi.

18.02.2020Gündem
Ali İsmail davasının sanığı ‘Gezi’nin mağduru’

Ali İsmail davasının sanığı ‘Gezi’nin mağduru’

Ali İsmail Korkmaz’ı döverek ölümüne neden olduğu için 13 yıl hapis cezası alan eski polis Mevlüt Saldoğan’ın, Gezi Parkı darbe davasında, “İşimi ve eşimi kaybettim. Mağdurum” diye ifade verdiği ortaya çıktı.

24.01.2020Gündem
İki kıta arasında iyiliğe koşmak

İki kıta arasında iyiliğe koşmak

İstanbul Maratonu 3 Kasım’da 41. kez koşulacak.Yarış aynı zamanda bir yardım maratonuna da dönüştü. Geçen yıl ihtiyaç sahipleri için 12 milyon TL toplanırken, Ali İsmail Korkmaz Vakfı, TOG, TEGV, TEMA Vakfı, İhtiyaç Haritası gibi 74 sivil toplum örgütünün bu yılki bağış hedefi tam 15 milyon TL.

Görüntüler önce silindi sonra kayboldu

Görüntüler önce silindi sonra kayboldu

Eskişehir'de, Ali İsmail Korkmaz’ın dövülerek öldürülmesine ilişkin görüntülerin olduğu hard diskin kayıp olduğu ortaya çıktı.

22.07.2019Gündem
Ali İsmail sanığı polis ‘şikâyetçi’ çıktı

Ali İsmail sanığı polis ‘şikâyetçi’ çıktı

İşadamı Osman Kavala’nın da aralarında olduğu 16 sanık hakkında ‘Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs’ suçundan açılan davanın şikâyetçileri arasında, üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ı tekmeleyerek ölümüne yol açtığı için 10 yıl 10 ay hapis cezası alan eski polis Mevlüt Saldoğan da bulunuyor.

26.03.2019Gündem
Antakya ‘barış’a koşacak

Antakya ‘barış’a koşacak

Binlerce yıllık tarihiyle onlarca medeniyete ev sahipliği yapan Hatay, 17 Mart’ta barış için bir araya gelecek misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

15.02.2019Gündem
Güvenlik araştırmasında Özgecan eylemi

Güvenlik araştırmasında Özgecan eylemi

Milli Eğitim Bakanlığı Diyarbakır Sur’da bulunan Bagivar Ortaokulu’na rehberlik öğretmeni olarak atadığı Ömer Ekinci ile ilgili tayin kararını dört ay sonra iptal etti. Gerekçe olarak, Ekinci’nin ‘üniversitede okurken Özgecan Aslan’ın tecavüz edildikten sonra öldürülmesine ilişkin yürüyüşe ve Ali İsmail Korkmaz’ın dövülerek öldürülmesiyle ilgili protestoya katıldığı, üniversitede terör örgütü PKK ile bağlantılı olduğu ileri sürülen öğrenci grubu üyeleriyle irtibatının bulunduğu’ ileri sürüldü.

4.02.2019Gündem
Finişte iyilik var

'Finiş'te iyilik var

Kadına şiddet, okula gidemeyen çocuklar, kan arayanlar, organ nakli bekleyenler, barınaklarda, sokaklarda işkence edilen hayvanlar, yok olan doğal hayat... Geçen yılı bir düşünün. Sosyal medyada böyle kaç dramla karşılaştınız. İsyan ettiniz ve belki retweet etmekten, hesabınızda paylaşmaktan, ‘Kahroldum’ demekten fazlasını yapamadınız. Ya da yapamayacağınızı düşündünüz.Aslında yapabileceğiniz bir şey var: Çocuklar, kadınlar, çevre, eğitim için çalışan bir sivil toplum örgütüne destek olmak adına koşabilirsiniz. Türkiye’de iyilik koşuları için çalışan, yol gösteren ‘Adım Adım’ oluşumu yeni gönüllüler bekliyor. 2008’den bu yana 50 binden fazla gönüllü koşucu, 40 sivil toplum kuruluşu için 350 binden fazla bağışçıdan 37 milyon TL’nin üstünde bağış topladı.

30.12.2018Gündem
ALİKEV’den iz bırakan ajanda

ALİKEV’den iz bırakan ajanda

Her sene farklı bir konuda hazırlanan geleneksel ALİKEV ajandalarının bu yılki teması ‘iz bırakanlar’. Geçtiğimiz yıllarda ‘barış’, ‘umut’ gibi konuların ele alındığı ve birçok ünlü ismin, yazar ve illüstratörün katkı sunduğu geleneksel ALİKEV ajandaları, 2019 yılında tasarımcı Gökçe Cantürk’ün dokunuşu ve gazeteci-yazar Anıl Mert Özsoy’un anlatımıyla hayat buluyor.

20.12.2018Gündem
ALİKEV ile eğitime katkıya devam

ALİKEV ile eğitime katkıya devam

40’ıncı İstanbul Maratonu’nda 250 kişi ALİKEV ile birlikte gençlerin eğitimine katkı sağlamak üzere Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu için koştu.

15.11.2018Gündem
ALİKEV maratonu

ALİKEV maratonu

Ali İsmail Korkmaz’ın yarım kalan düşlerini hayata geçirmek üzere kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı, bu yıl 11 Kasım’da 40’ıncısı düzenlenecek Vodafone İstanbul Maratonu’nda Emel Anne ile birlikte gençlerin eğitimine katkı sağlamak üzere Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu için koşacak.

13.10.2018Gündem
Ali İsmail Korkmaz, Eskişehir’de heykelinin önünde anıldı

Ali İsmail Korkmaz, Eskişehir’de heykelinin önünde anıldı

Eskişehir'de 2 Haziran 2013 tarihinde Gezi Parkı protestoları sırasında saldırıya uğrayıp, 38 gün komada kaldıktan sonra 19 yaşındayken hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz ölümünün 5’inci yılında Eskişehir’deki heykelinin önünde karanfillerle anıldı.

10.07.2018Gündem
Ali İsmail ve Berkin’e hakarete indirimsiz ceza

Ali İsmail ve Berkin’e hakarete indirimsiz ceza

BOLU 2. Asliye Ceza Mahkemesi, Gezi olayları sırasında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz, Berkin Elvan resimlerinin, Bolu Halkevi Şubesinin duvarına çizilmesini, “Duvara yiğit resimleri değil, it resimleri asmışlar” şeklinde haber yapan yerel internet sitesinin sahibine 3 ay hapis cezası verdi. Mahkeme, sanığın duruşmadaki tutum ve davranışlarının yanı sıra sabıkalı geçmiş nedeniyle verilen cezadan herhangi bir indirim de yapmadı.

1.03.2018Gündem
Şiirlerini dostları seslendirecek

Şiirlerini dostları seslendirecek

Şain Ataol Behramoğlu’nun toplumsal konuları işleyen yeni kitabı ‘Ne Çok Hain’de yer alan şiirler sanatçı dostları tarafından seslendirilecek.

2.01.2018Kitap Sanat
2018’i planlamaya başladınız mı

2018’i planlamaya başladınız mı?

Yeni yıl demek yeni başlangıçlar, yeni kararlar demek... 2018’e şimdiden hazırlanmak isteyenler için farklı temalarda ajandalar raflara yerleşti. Tarihi bilgiler sunan, edebiyat dünyasından anekdotlar aktaran, motive eden metinler, kısa öyküler ve etkileyici görsellerle desteklenen ajandalardan öne çıkanlar...

Yavuz Bingöl yerine Berkin Elvan... Tartışmalara son nokta kondu

Yavuz Bingöl yerine Berkin Elvan... Tartışmalara son nokta kondu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi'ndeki son oturumlarda tartışmalara konu olan Narlıdere ve Menemen'deki bazı sokakların isimlerinin değişmesi teklifleri Hukuk Komisyonu'nun raporu doğrultusunda oy birliği ile reddedildi. Tartışma konusu olan sokak isimleri arasında, Yavuz Bingöl Sanat Sokağı'nın isminin Berkin Elvan Sokak olarak değiştirilmesi teklifi de bulunuyordu.

13.12.2017Gündem
Nuriye Gülmene FETÖ’den soruşturma Ali İsmail’den dava

Nuriye Gülmen'e FETÖ’den soruşturma Ali İsmail’den dava

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Nuriye Gülmen hakkında, 2013-2014 yılları arasında Ali İsmail Korkmaz için yapılan etkinliklere katıldığı için ‘DHKP-C üyeliği’ suçlamasıyla dava açtığı ortaya çıktı. Başsavcılık Gülmen’i FETÖ’den de soruşturup takipsizlik verdi.

20.11.2017Gündem
TÜBİTAK raporuna karartılmış tepkisi

TÜBİTAK raporuna 'karartılmış' tepkisi

GEZİ eylemleri sırasında İstanbul Okmeydanı’nda polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu 269 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra ölen Berkin Elvan’ın vurulmasına ilişkin davaya dün İstanbul 17’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

16.11.2017Gündem
Berkin Elvan’ın ailesinden TÜBİTAK raporuna büyük tepki

Berkin Elvan’ın ailesinden TÜBİTAK raporuna büyük tepki

Gezi olayları sırasında Okmeydanı’nda polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu 269 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın vurulmasına ilişkin TOMA görüntülerinde ‘iyileştirme’ yapan TÜBİTAK’ın mahkemeye gönderdiği raporlara tepki gösteren Elvan ailesinin avukatları “Utanç verici bir rapor. Deliller karartılmış” dedi.

16.11.2017Gündem
Berkin Elvan davası öncesi yoğun güvenlik önlemi

Berkin Elvan davası öncesi yoğun güvenlik önlemi

Berkin Elvan davası öncesi İstanbul Adalet Sarayı çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

16.11.2017Gündem
Ali İsmailin düşleri için koşacaklar

Ali İsmail'in düşleri için koşacaklar

GEZİ Parkı eylemlerinde Eskişehir’de dövülerek öldürülen 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’ın düşlerini hayata geçirmek için ailesi tarafından kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) adına 39. Vodafone İstanbul Maratonu’nda bugün koşacak grup, son antrenmanını yaptı.

11.11.2017Gündem
Ali İsmail’in düşleri için koşacaklar

Ali İsmail’in düşleri için koşacaklar

Gezi Parkı protestolarına destek vermek amacıyla Eskişehir’de katıldığı yürüyüşte dövülerek öldürülen 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’ın düşlerini hayata geçirmek için ailesi tarafından kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) adına 39’uncu Vodafone İstanbul Maratonu’nda koşacak olan müzisyen-oyuncu Melike Demirağ, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 90 yaşındaki maratoncu Safder Kartoğlu, tiyatrocu Hülya Karakaş, Korkmaz ailesi ve ALİKEV gönüllüleri son antrenmanlarını Maçka Demokrasi Parkında yaptı. 110 öğrenciye burs verdiklerini belirten Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, “Hedefimiz 100 bin öğrenci vermek. İnşallah bunu da geçeceğiz” dedi.

11.11.2017Gündem
Haydar Ergülen: Şiirlerimi güneşte kurutasım var

Haydar Ergülen: Şiirlerimi güneşte kurutasım var!

80 Kuşağı’nın etkili, verimli ve önemli şairi Haydar Ergülen’in, altı bölümden oluşan yeni şiir kitabı ‘Sen Güneş Kokuyorsun Daha!’ ile ustalığının doruklarında olduğunu görüyoruz. “Şiirde de yaşlılardan çok gençlere kulak veriyorum elbette!” diyen Ergülen ile genç nesil şairlerimizden Cenk Gündoğdu konuştu...

9.11.2017Kitap Sanat
Şiirlerimi güneşte kurutasım var

Şiirlerimi güneşte kurutasım var!

80 Kuşağı’nın etkili, verimli ve önemli şairi Haydar Ergülen’in, altı bölümden oluşan yeni şiir kitabı ‘Sen Güneş Kokuyorsun Daha!’ ile ustalığının doruklarında olduğunu görüyoruz. “Şiirde de yaşlılardan çok gençlere kulak veriyorum elbette!” diyen Ergülen ile genç nesil şairlerimizden Cenk Gündoğdu konuştu...

9.11.2017Kitap Sanat
CHPli vekil Ali İsmail için koşacak

CHP'li vekil Ali İsmail için koşacak

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, 12 Kasım’daki İstanbul Maratonu’nda Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) burs fonuna destek olmak için koşacak.

8.11.2017Gündem
İyilik için koşun

İyilik için koşun

Gezi protestolarında darp edilerek 19 yaşında öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın ailesi tarafından kurulan ve gençlere burs sağlayan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV), sizleri İstanbul 39. Vodafone İstanbul Maratonu’na katılmaya çağırıyor.

Ali İsmail Korkmaz, mezarı başında anıldı

Ali İsmail Korkmaz, mezarı başında anıldı

ESKİŞEHİR'deki Gezi Parkı eylemleri sırasında dövülerek öldürülen üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, ölümünün 4'üncü yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

10.07.2017Gündem
Sivas Katliamında hayatlarını kaybedenler 24’üncü yılında anıldı

Sivas Katliamı'nda hayatlarını kaybedenler 24’üncü yılında anıldı

2 Temmuz 1993’te Sivas’taki Pir Sultan Abdal Kültür Etkinlikleri’ne gelenlerin konakladığı Madımak Oteli’nin ateşe verilmesi sonucu hayatını kaybeden 33 aydın ve 2 otel görevlisi, katliamın 24’üncü yıl dönümünde anıldı. İlk anma programı Valilik koordinesinde gerçekleştirildi. Valilik öncülüğündeki kuruluşların anma programının ardından, yurt içi ve dışından gelen on bin kişi eski Madımak Oteli, bugünkü İl Özel İdare Bilim ve Kültür Merkezi'nin önüne kadar yürüdü. Aileler, daha önce aldıkları karar doğrultusunda müze oluncaya kadar binaya girmeme kararını sürdürdü. Anma programında bir grup semah döndü. Yaklaşık 3 bin polisin görev yaptığı anma etkinlikleri süresince polis helikopteri kent merkezi üzerinde uçuş yaptı.

2.07.2017Gündem
Yürüyüşte 12 madde

Yürüyüşte 12 madde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü’nün 13’üncü gününde yolun yarısını tamamladı. Provokasyonlara karşı 12 maddelik genelge hazırladıklarını belirten CHP Lideri, “Ne söylerlerse söylesinler, ‘Sadece onları alkışlayın’ dedik. Bu bizim demokratik tavrımızı, adalete olan inancımızı gösteriyor” diye konuştu.

27.06.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Kavala’nın beraatına sevinelim, ancak...

İstanbul’daki ağır ceza mahkemesi tarafından Gezi davasındaki 9 sanık bakımından verilen beraat kararını bir büyük haksızlığın giderilmesi anlamında memnuniyetle karşılamak durumundayız.

19.02.2020

Cinayet hükümlüsü mağdur, psikiyatri hastası tanık olunca...

DAVANIN mağduru olduğunu iddia edenlerden biri, insan öldürmekten mahkûmiyeti olan, teşkilattan ihraç edilmiş eski bir polis.

31.01.2020

Cumhurbaşkanı hemen Züğürt Ağa’yı izlemeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Sineması’nın başyapıtı “Züğürt Ağa”yı bilmiyormuş. İzlememiş!

12.07.2019

En Keskin Viraj Alındı

Fenerbahçe, Aykut’un istifa sinyali verdiği Osmanlıspor maçının ardından önce Sivasspor’u, ardından Antalyaspor’u 1-0 yendi. Sarı lacivertlilerin futbol kalibresi düşükse de mücadele gücü yüksekti. Oyuncuların kondisyon durumu ve özgüvenleri olması gereken seviyeye gelmişti. Bu saatten sonra Fenerbahçe’nin özellikle 2. ve 3. bölgelerdeki organizasyon kapasitesinin artması halinde zirveye yürümesinin önünde herhangi bir engel kalmamıştır. 14. haftada Beşiktaş – Galatasaray maçından çıkacak bir beraberlik ya da Beşiktaş galibiyeti, Stefan Zweig’ın deyişiyle Fenerbahçe’nin yıldızının parladığı ana işaret edebilir.

27.11.2017

Önemli olan ‘adalet’ arayışı, sayı değil

İSTANBUL Valiliği’nin, Maltepe’deki “adalet mitingine” katılımın 175 bin kişi olduğunu açıklaması, yaz sıcağında eğlenceli sohbetlerin konusu oldu.

11.07.2017