Kraliçe palalı kurbanı

Güncelleme Tarihi:

Kraliçe palalı kurbanı
Oluşturulma Tarihi: Eylül 19, 2021 07:00

Palalı Sabri’ olarak da bilinen Sabri Çelebi’nin, Fas-İstanbul arasında ‘fuhuş hattı’ kurduğu iddiası ile yürütülen soruşturmada, aralarında Çelebi’nin kardeşinin de olduğu 3 kişi tutuklandı. Gözlem altına alınan 62 yabancı uyruklu kadın arasında Afrika güzellik kraliçesinin de olduğu ortaya çıktı. Soruşturmayı yürüten polisler ise başka bir soruşturmadan tutuklandı.

Haberin Devamı

ÖZEL HABER SERVİSİ- BİR süredir Miami’de yaşayan Sabri Çelebi, ilk olarak Gezi eylemleri sürecinde gündeme geldi. Eylemcilere, elindeki pala ile saldırı girişiminde bulunan Çelebi’nin ismi dikkat çeken bir soruşturma ile gündemde. Fas asıllı kadınlara, sahibi olduğu eğlence mekanlarında fuhuş yaptırmakla suçlanan Çelebi ve ailesine ait işyerlerine geçen 10 Eylül’de baskın düzenledi.

GECE ÜÇTE BASKIN

Gece 03.00’te yapılan baskınlarda Sabri Çelebi’nin kardeşi Mehmet Emin Çelebi (25) ile birlikte 6 kişi gözaltına alındı. Çelebilere ait Bayoğlu’ndaki Opera Clup Pera’ya yapılan baskında ise çoğu Faslı 45 kadın gözlem altına alındı. Diğer işyerlerine yapılan baskınlarda da gözlem altına alınan toplam 62 kadın Pendik’te bulunan Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü’ne ait binaya götürüldü.

Haberin Devamı

Kraliçe palalı kurbanı

‘O KADINLAR MÜŞTERİMİZ’

Gözaltına alınan 6 şüpheli ise önceki gün adliyeye sevk edildi. Soruşturma savcılığı, 6 şüphelinin de tutuklanmasını istedi. Savcılık ve sulh ceza hakimliğinde ifade veren Mehmet Emin Çelebi, kendilerine yönelik ‘kadınlara fuhuş yaptırmak’ suçlamasını kabul etmediklerini söyledi. Çok sayıda aile işletmesine sahip olduklarını belirten Çelebi, işlettikleri eğlence mekanlarının, Arap müşterilere yönelik bir konseptinin olduğunu söyledi. Kendilerine iftira atıldığını savunan Çelebi, gözlem altına alınan kadınların ise turist olarak gelen müşterileri olduğunu söyledi.

ÜÇ KİŞİ TUTUKLANDI

İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği, Çelebi ile birlikte Vedat Özbağ (47) ve Mahmut İlter (31) için tutuklama kararı verdi. Hakimlik, şüphelilerden, şirket muhasebecisi İlknur A., taksi şoförü Engin A. ile Kenan T. ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

 

Kraliçe palalı kurbanı


GÜZELLİK KRALİÇESİ GÖZLEM ALTINDA

GÖZLEM altına alınan kadınlara yönelik Göç İdaresi’nin Silivri’de bulunan yerleşkesinde işlemleri sürüyor. Anılan 62 kadından çok önemli bir bölümü Fas asıllı. Beyoğlu’nda bulunan Opera Clup Pera’ya yapılan baskında gözlem altına alınan kadınlar arasında 2015’te Afrika güzellik kraliçesi olarak seçilen Fatima Zahra Elguiraa (24) de bulunuyor. Güzellik kraliçesinin, avukatına “Ben Türkiye’de yaşıyorum. Modellik yaparak para kazanıyorum. Sevgilim var; sevgilim de işadamı. Ben bu insanları tanımıyorum. Ben oraya eğlenmeye gittim” dediği öğrenildi.

Haberin Devamı

SORUŞTURMAYI YÖNETEN POLİSLER TUTUKLANDI

ÜÇ kişiye yönelik çıkan tutuklama kararından bir gün önce de dikkat çeken tutuklamalar oldu. Sabri Çelebi’nin yakınlarına yönelik soruşturmayı yürüten polislerden 5’i, tutuklandı. Polisler, çete soruşturmasında şüpheli bir Çinli'nin serbest bırakılması için eşinden 100 bin dolar istemekle suçlanıyor. Tutuklanan polislerden Serkan Gül’ün, Çelebilere yönelik soruşturmayı yürüten polis ekibinin başından yer aldığı öğrenildi.

Kraliçe palalı kurbanı

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!