MENÜ

Eymir

Eymir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Eymir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 925 Eymir haberi bulunmuştur.

Eymir Haberleri

OTOMOBİL SÜRÜCÜSÜ SON ANDA KURTARILDI

OTOMOBİL SÜRÜCÜSÜ SON ANDA KURTARILDI

Çorum'un Osmancık İlçesi'nde akşam yağan şiddetli yağmur sele neden oldu. Sel sularına kapılan bir otomobilde can pazarı yaşandı. Sel sularının sürüklediği otomobilde bulunan sürücüyü son anda yoldan geçen başka bir otomobil sürücüsü kurtardı. Yaklaşık 300 metre sürüklenen otomobil ise hurdaya döndü. Kurtardıgı sürücünün son durumun ögrenmek ıçın hastaneye giden Müslim Avcılar olay anını şöyle anlattı "Suya baktığımda hareket eden bir şey gördüm. Daha sonra bunun bir otomobil olduğunu anladım. İçinde de bir kişi görünüyordu. Onu görünce suyun içine girdim ve araçtan çıkardım. Kendi arabamla yarı yola kadar getirdim. Yarı yoldan sonra ambulansa teslim ettim" dedi. Sel sularına kapılan otomobil ise daha sonra çekici ile dere yatağından çıkarıldı. Sel nedeniyle trafiğe kapanan Osmancık-Sinop karayolunda biriken çamur ve kum greyderlerle temizlendi. Eymir mahallesi çevresindeki tarım arazileri de sel nedeniyle zarar gördü. Mustafa ULUSOY - DHA

15.06.2013Haber
Çorumda sel sularında can pazarı

Çorum'da sel sularında can pazarı

ÇORUM’un Osmancık İlçesi’nde dün akşam yağan şiddetli yağmur sele neden oldu. Osmancık-Sinop karayolu 14’üncü kilometresinde sel sularına kapılan bir otomobilde can pazarı yaşandı. Sel sularının sürüklediği otomobilde bulunan sürücüyü, son anda yoldan geçen başka bir otomobil sürücüsü kurtardı. Yaklaşık 300 metre sürüklenen otomobil ise hurdaya döndü.

15.06.2013Gündem
Alkol yasası için nefesler tutuldu, gözler Cumhurbaşkanında

Alkol yasası için nefesler tutuldu, gözler Cumhurbaşkanı'nda

Nefesler tutuldu, gözler Köşk’e çevrildi. Saat 22.00’den sonra bakkal, büfe ve marketlerde alkol satışını yasaklayan düzenleme Cumhurbaşkanı tarafından onaylanacak mı yoksa veto mu edilecek? “Yasak değil düzenleme” sözlerinin üzerinden 5 gün geçtikten sonra “Anayasal sorun görürsem gereğini yaparım” diyen Cumhurbaşkanı Gül, alkol satışını düzenleyen yasayı onaylayacak mı yoksa yeniden görüşülmek üzere Meclis’e iade mi edecek? 15 günlük inceleme süresi yarın dolacak olan Gül’ün ne yapacağı merak ediliyor.

10.06.2013Ekonomi
Eymir’de alkol yasağına son

Eymir’de alkol yasağına son

ODTÜ arazisi içindeki Eymir Gölü’nde alkol satışını yasaklayan TAPDK kararına ilişkin olarak Ankara 2. İdare Mahkemesi, “Yürütmeyi durdurma” kararı verdi.

6.06.2013Gündem
Kabartma kitap” için koşacak

"Kabartma kitap” için koşacak

Türkiye'nin görme engelli ilk dağcısı ve milli atleti Necdet Turhan, görme engellilerin daha fazla “kabartma kitap” okuyabilmeleri için yarışacak.

23.02.2013Spor
Okulu bitiren bırakıp gidiyor...

Okulu bitiren bırakıp gidiyor...

ODTÜ Kürek Takımı, memleketine giden, sınavı olan ya da okulu bitiren öğrenciler nedeniyle “istikrar” problemi yaşıyor

15.02.2013Futbol
Polis evlerine alkol yasağı

Polis evlerine alkol yasağı

Alkol satış yasağı önce üniversitelerde başladı, şimdi sıra kamu kurumlarında. Bu çerçevede 'moral eğitim tesisi' kapsamındaki polis evlerinde de alkol yasağı başladı. Sağlık Bakanlığı da daha önce kendi tesislerinde "sağlığa zararlı olduğu" gerekçesiyle alkol satışını yasaklamıştı.

29.01.2013Gündem
Birleşip nüfusu 2 bini aşan kurtuldu

Birleşip nüfusu 2 bini aşan kurtuldu

Büyükşehir Yasası’yla birlikte nüfusu 2 binin altındaki belde belediyeleri kapandı. Yasanın yürürlüğe girmesinden hemen önce birleşip 2 bin nüfus eşiğini aşan 18 ildeki 33 belde kurtuldu.

11.12.2012Ekonomi
Ana haber sunucusunun kirli çamaşırları

Ana haber sunucusunun kirli çamaşırları

Haftayı yoğun gündem ve haberler arasında koşuşturmakla geçiren CNN Türk ana haber sunucusu Nevşin Mengü’nün kendine ait tek bir günü var o da pazar

10.11.2012Kelebek

Yazar Sonuçları

Göçmen kuşların durağı‘Mogan Gölü’

Göç eden kuşlardan 465 türün Türkiye üzerinden geçtiğini belirten Ornitofoto Kuş ve Yaban Hayat Fotoğrafçıları Derneği Başkanı Mehmet Gürbüz, bunların 227’sinin Mogan Gölü’nde mola verdiğini ve 40’ının ise burada ürediğini söyledi.

19.08.2013

Başkent’in fotoğraf cennetleri

Zaman Gazetesi foto muhabiri Ali Ünal, 27 yıldır Ankara ve çevresinde çektiği fotoğraflarla 70’e yakın ödül kazandı. Kızılcahamam, Nallıhan, Beypazarı ve Eymir’i objetifine sığdıran Ünal, Başkentli fotoğraf tutkunları için kentin ‘fotoğraf cennetleri’ni anlattı.

20.05.2013

Eymir’de bir bahar

Güneşin yüzünü göstermesi ile başkentliler, Ankara’daki vahaya, Eymir Gölü’ne akın ediyor. Bir bahar günü bu göl, kıyısında iki büyük aşığı ağırladı. Habertürk Gazetesi’nin genç foto muhabiri Arif Akdoğan’ın fotoğrafına yansıyan, bir ömrün sonbaharında hala taptaze bir aşktı. Bülent Ecevit ve Rahşan Ecevit...

29.04.2013

BOZKIRDA YEŞİL TAKİP

Es geçilen kışın ardından kendilerini bahar rüyası içinde bulan Ankaralılar, yeşil takibe başladı. Nisan ayı ile birlikte AVM’lerdeki kış hareketliliğinin yerini, parklar, piknik alanları ve göl kenarları alıyor.

5.04.2013

ARKADAN ŞİKAYET ETMEYEN VAR MI

Başkent’te eksikleri olduğu herkes tarafından kabul edilen toplu taşıma sistemi gündemden düşmüyor. Ankaralıların hep bir ağızdan dile getirdiği şikayetler ise dolmuş ve özel halk otobüslerini işaret ediyor.

15.03.2013

Yerleşke’ye yerleşmek

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ODTÜ arasındaki gerilim, Eymir’de içki yasağı ile her koldan mücadeleye dönüştü.

25.01.2013

ODTÜ’ye gireriz başka yolu yok

Uzun ve sistemli bir süreçte ODTÜ’yü hedef alan “vakalar zinciri”nin yeni halkası, Eymir Gölü’ne içki yasağı oldu.

24.01.2013

Bahar gelecek dağlarda otlar bitecek vs!

AB Bakanı Egemen Bağış, dün Hürriyet’te Cansu Çamlıbel’e artık bir yılan hikâyesine dönüşen 4. Yargı Paketi ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

21.01.2013

BAŞKENT’TE GECE RİTÜELİ

Ankaralılar, hemşerilerine tavsiyelerini #Ankaradatavsiyem etiketiyle Twitter üzerinden 141. Karakter’e ulaştırdı.

11.01.2013

Mübarek tahsisli yol!

Malumlarınız olduğu gibi Gölbaşı–AŞTİ arası gidiş geliş yollarının sağ taraflarına birer sarı şerit çekilerek bu yol güya (!) otobüslere ayrıldı.

8.01.2013

HAFTA SONU NEREYE GİDELİM

Başkent’in hafta sonu rotalarını ve aktivitelerini belirlemek için geçtiğimiz hafta Twitter’da paylaşmaya başladığımız #Ankaradahaftasonu etiketi, çok sayıda iletiyle karşılık buldu.

30.11.2012

Eymir’de olanlar ve bir polisin tutumu

Biz 25.11.2012 pazar günü 16.15’te Ankara ODTÜ’ye bağlı Eymir Gölü’nde yürüyüşe gittik.

30.11.2012

Zararsız ise ‘baz’lara niye kamuflaj o zaman

İki gündür burada dile getiriliyor ki, baz istasyonu ile ilgili duyarlı insanlarımız ve duyarsız ilgililer.

22.10.2012