MENÜ

Eymir Gölü

Eymir Gölü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Eymir Gölü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 589 Eymir Gölü haberi bulunmuştur.

Eymir Gölü Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğandan Hafter açıklaması: Önce evet dedi ama sonra Moskovadan kaçtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hafter açıklaması: Önce evet dedi ama sonra Moskova'dan kaçtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya'daki gelişmelerle ilgili "Hafter'in etnik temizliğe tabii tuttuğu ve sayıları bir milyonu aşan Osmanlı bakiyesi Köroğlu Türkleri de var. Moskova'da yapılan görüşmelerde Trablus hükümeti uzlaşmacı tavır sergiledi. Bu tutuma rağmen darbeci Hafter ateşkesi imzalamaya yanaşmadı. Önce evet dedi, sonra ne yazık ki Moskova'yı terk etti, Moskova'dan kaçtı ve imzalamadı." dedi.

14.01.2020Gündem
Kışın da koşulur 37 maddede bilmeniz gereken her şey

Kışın da koşulur! 37 maddede bilmeniz gereken her şey

Yağmur çamur, soğuk hava gibi bahaneler koşucuları durdurmuyor. Zaten koşmak, zinde tutup mutlu etmesinin yanı sıra kimilerine inanması zor gelse de kış hastalıklarından da koruyor. Büyük Atatürk Koşusu dahil pek çok yarışın da kayıtları açıldı. Evet; koşmak, yarışlara katılmak artık trend. Henüz bu kadar iddialı olmasanız da siz de başlayabilir, mesela kentinizdeki koşu gruplarından birine katılabilirsiniz. Harekete geçmek isteyen buyursun...

Türkiyede sonbaharın saklı cenneti Göl kıyısında hafta sonu keyfi...

Türkiye'de sonbaharın saklı cenneti! Göl kıyısında hafta sonu keyfi...

Ankara'daki Eymir Gölü'nde sonbahar mevsimiyle birlikte sararan yapraklar güzel görüntüler oluşturdu. Sonbaharın bütün renklerinin bir arada harmanlandığı gölde sakarmeke ve ördeklerler yaşıyor. Güzel bir hafta sonu için burası oldukça ideal... İşte detaylar...

20.11.2019Seyahat
Ankaradaki ekolojik koridor 5 bölümden oluşacak

Ankara'daki ekolojik koridor 5 bölümden oluşacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, "Ankara Güney Ekolojik Koridoru"nun Kanal Ankara, Eymir Gölü, Gölbaşı Millet Bahçesi, Mogan Gölü ve Gölbaşı Arboretum alanını kapsayan yeşil aks üzerinde oluşturulmasına karar verildi.

23.10.2019Ekonomi
22 ilde ekolojik koridor oluşturulacak

22 ilde ekolojik koridor oluşturulacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, Türkiye'deki doğal yapıyı korumak, bölgelerdeki habitatları birbirine bağlamak ve türlerin geçişine imkan sağlamak için 22 ilde ekolojik koridor oluşturulacak.

7.10.2019Teknoloji
Adil, şeffaf ve güzel oyun

Adil, şeffaf ve güzel oyun

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, futbolda bugün başlayacak 2019-20 sezonu başta olmak üzere olimpiyatlar, amatör branşlar ve Liverpool ile Chelsea arasındaki UEFA Süper Kupa maçına ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

16.08.2019Spor Arena
Hafta sonunun en huzurlu yeri Her yer sessiz sakin, pek fazla bilinmiyor…

Hafta sonunun en huzurlu yeri! Her yer sessiz sakin, pek fazla bilinmiyor…

Yılın her mevsiminde doğal güzelliğiyle, bünyesinde barındırdığı zengin florası ve faunasıyla, ülkemizin kuş göç yolları üzerindeki en önemli duraklarından Ankara'daki Eymir Gölü... Hafta sonu huzurlu bir yer arıyorsanız burası tam size göre... İşte Eymir Gölü hakkında bilgiler...

28.12.2018Seyahat
Bakan Kurum açıkladı: Bin adet konut yapacağız

Bakan Kurum açıkladı: Bin adet konut yapacağız

Başkent’in önemli proje alanlarında incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Yeni Mamak bölgesinde bin adet konut yapacağız” dedi.

11.11.2018Ekonomi
Minik öğrencilerden Meclise ‘ekolojik okuryazarlık’ ziyareti

Minik öğrencilerden Meclise ‘ekolojik okuryazarlık’ ziyareti

Okul öncesi eğitimi alan çocuklar, ‘Sürdürülebilir Yaşam için Ekolojik Okuryazarım Projesi’ kapsamında TBMM Botanik Bahçesi'ni ziyaret edecek. Minik öğrencilerin projeyle doğayla uyumlu yaşama becerisi kazanmaları, doğada yaşanan sorunları fark etmeleri ve öğrendiklerini günlük yaşamlarında kullanmaları hedefleniyor.

17.09.2018Eğitim
ODTÜ 62’nci yılını kutluyor

ODTÜ 62’nci yılını kutluyor

ODTÜ'nün kuruluşunun 62'nci yıl dönümü kapsamında, İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali ile Prof. Dr. Ruşen Keleş 'ODTÜ Üstün Hizmet Ödülü'ne; Prof. Dr. Asuman Özdağlar, Yıldırım Şimşek ve Murat Yetkin ise 'ODTÜ Takdir Ödülü'ne layık görüldü. ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, "Üniversitemiz, bilime ve topluma katkılarının üçüncü boyutu olan teknoloji geliştirme, bilgi transferi ve sanayi işbirliği alanlarında bilimsel bilgi birikimini, kurumsal yeteneklerini uygulamaya yansıtarak ve toplumun yararına kullanarak yenileşim süreçlerinde aktif rol aldı" dedi.

25.05.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

Tabanvay özlemi

Bu hafta evden, yarısı benim olan üçlü koltuktan sesleniyorum.

31.03.2020

Göçmen kuşlara çölde vaha

Minik kanat çırpışlarıyla binlerce kilometre yol yapan göçmen kuşların Türkiye’deki en önemli mola istasyonlarından biri olan Eymir’deki Kuş Halkalama İstasyonu’nun uzmanlarından Dr. Arzu Gürsoy Ergen, “Eymir, göç sırasında kuşlar için çölde bir vaha gibi” diyor.

24.09.2019

Bayram gezmeleri

Çok az şehre nasip olmuştur...

21.08.2018

Tarihin acımasızlığı

OLAYLAR, taraflar aynı bugünler gibi, tarihler arasında 104 yılık küçük bir sapma var. Balkanlar’da utanç verici bir yenilgiden sonra orduda büyük bir tasfiye hareketi yapılır.

7.08.2018

Hayaller millet bahçesi, gerçek ANKAPARK

YOLU Londra’ya, New York’a düşmüş herkes “Neden bizde Central Park ya da Hyde Park yok” diye sorar.

15.06.2018