EKSTRA
MENÜ

Dıy

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 148 haberi bulunmuştur.

Dıy Haberleri

Son Dakika: Fenerbahçede mevcut başkan Ali Koç ve başkan adayı Eyüp Yeşilyurt canlı yayında konuştu Tesis tuvaletine dahi almayın...

Son Dakika: Fenerbahçe'de mevcut başkan Ali Koç ve başkan adayı Eyüp Yeşilyurt canlı yayında konuştu! "Tesis tuvaletine dahi almayın..."

Fenerbahçe'de bu hafta sonu yapılacak başkanlık seçiminde adaylığını açıklayan mevcut başkan Ali Koç ve Eyüp Yeşilyurt, FB TV'de canlı yayında açıklamalarda bulundu.

24.06.2021Futbol
İngilizce kısaltmalar nasıl yazılır İngilizcede en çok kullanılan kısaltmalar ve anlamları konu anlatımı

İngilizce kısaltmalar nasıl yazılır? İngilizce'de en çok kullanılan kısaltmalar ve anlamları konu anlatımı

İngilizce kelimeler, karakter sınırlaması olan internet sitelerinde, sosyal medya platformlarında, takvimlerde ve daha birçok yerde kısaltması ile birlikte yazılıyor. Örneğin cep boy takvimlerde yer sınırlaması olduğu için birçok ayın kısaltması yazılır. Türkçe karşılığı Şubat olan February kelimesinin Feb. şeklinde yazılması buna örnek olarak gösterilebilir. İngilizcede kısaltmalar nasıl yazılır? En çok kullanılan kısaltmalar hangileri? Sizin için örnek cümleler ile birlikte derledik.

4.05.2021Sözlük
Ankarada 2 otomobil çarpıştı: 4 yaralı

Ankara'da 2 otomobil çarpıştı: 4 yaralı

ANKARA'da, 2 otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada, 4 kişi yaralandı.

20.07.2020Gündem
Animal Crossing: New Horizonsa yeni güncelleme geliyor

Animal Crossing: New Horizons'a yeni güncelleme geliyor

Animal Crossing: New Horizons için yeni bir güncelleme, çok yakında oyunculara sunulacak. Güncellemeyle birlikte oyuncular yakında kendi ada cennetlerinde sükse yapabilirler. Güncelleme ile deniz canlıları, yeni yüzler ve denizkızı temalı mobilyalar gibi çeşitli yeni eşyalar, yüzme ve dalış yapma gibi yeni özellikler sunacak.

26.06.2020Teknoloji
Saf Suresi Oku - Saf Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Saf Suresi Oku - Saf Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Medine döneminde inmiştir. 14 âyettir. Sûre, adını 4. âyette geçen “saff ” kelimesinden almıştır. Saff, sıra, dizi demektir. Sûrede başlıca, Allah yolunda cihadın fazileti konu edilmektedir. Saf Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

21.04.2020Namaz Sureleri
Tur Suresi Oku - Tûr Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Tur Suresi Oku - Tûr Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Tur Suresi Mekke döneminde inmiştir. 49 âyettir. Sûre, adını birinci âyette geçen “etTûr” kelimesinden almıştır. Tûr, dağ demektir. Burada Hz. Mûsâ’ya ilk vahyin geldiği, Sina Yarımadası’nın güneyindeki Sina dağı kastedilmektedir. Sûrede başlıca, ahiret hâlleri, kâfirlerin karşılaşacakları ceza, mü’minlerin mükâfatları konu edilmekte ve müşriklerin Hz. Peygamber hakkındaki batıl iddiaları reddedilmektedir. İşte, Diyanet meali ile birlikte Tûr Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu

21.04.2020Namaz Sureleri
Saffat Suresi Oku - Saffat Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Saffat Suresi Oku - Saffat Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Saffat suresi, En‘âm sûresinden sonra, Lokman sûresinden önce Mekke’de inmiştir. Saffat suresini okumak isteyen Müslümanlar, Türkçe ve Arapça anlamını da öğrenmek istiyorlar. Sure tüm kaynaklarda aynı isimle anılmaktadır. 1. âyette geçen ve “sıra sıra dizilenler, saf tutanlar” anlamına gelen bu kelime, ağırlıklı yoruma göre melekleri ifade etmektedir. İşte Saffat suresinin tefsiri, meali ve okunuşu…

Animal Crossing: New Horizons geliyor Yeni detaylar ortaya çıktı

Animal Crossing: New Horizons geliyor! Yeni detaylar ortaya çıktı

Animal Crossing New Horizons için 27 dakikalık oynanış videosu da çıktı, oyunla ilgili yeni detaylar da böylece gün yüzüne çıkmış oldu. Peki Animal Crossing: New Horizons'tan ne bekliyoruz?

21.02.2020Teknoloji
Şangay’da yapacak şey çok…

Şangay’da yapacak şey çok…

Eski ve yeninin harmanı, çok çeşitli kültürlerden oluşan, eğlencenin sonuna kadar yaşandığı Şangay’ın 1842’ye kadar küçük bir balıkçı köyü olduğu düşünülünce, dinamizmi ve gelişimi akıl almaz boyutlara ulaşmaktadır. Aynı zamanda dünyadaki en etkili borsalardan biri olan Şangay Borsası’nı içinde barındıran bu şehir, Çin’in finans merkezidir.

Yaşları küçük  icatları büyük

Yaşları küçük icatları büyük

Hayallerini projeye dönüştüren çocuk girişimciler, önceki gün İTO’nun girişimciliği desteklemek için kurduğu Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nde (BTM) sahneye çıktı. Hayvan barınaklarını koruyan projelerden evsel atıkları dönüştüren platformlara kadar pek çok proje anlatıldı.

26.04.2019Ekonomi
Uber kendi otonom bisikleti için düğmeye bastı

Uber kendi otonom bisikleti için düğmeye bastı

Otonom araç üretmede emin adımlarla ilerleyen Uber, yeni nesil 'akıllı' bisiklet ve scooter geliştirmek için düğmeye bastı.

23.01.2019Teknoloji
Ev kadınlarını ve emeklileri işe alacaklar

Ev kadınlarını ve emeklileri işe alacaklar

19 ilde 58 mağazası olan Koçtaş’ın 3 bin 200 çalışanı var. İstihdam odağına, ev kadınlarını ve elektrik, boya, tesisat, bahçe, seramik gibi alanlardan emeklileri alan Koçtaş, yeni kurduğu akademi ile de sektöre nitelikli personel yetiştirecek. Koçtaş Kampüs ile 2021 yılı sonuna kadar 300 sertifikalı usta yetiştirmeyi amaçladıklarını söyleyen Koçtaş İK Direktörü Aylin Yazgan İyicik ile kariyer fırsatlarını konuştuk.

Düzenli çekmeceler için pratik yöntemler

Düzenli çekmeceler için pratik yöntemler

Aradığınız bir eşyayı hemen elinizin altında bulmak istiyor ancak bugün koyduğunuz şeyi ertesi gün her yerde arıyor musunuz?

12.10.2018Dekorasyon
Duvarın Arkasını Gösteren Teknoloji

Duvarın Arkasını Gösteren Teknoloji!

Walabot DIY, cep telefonuna takılan bir donanım. Yazılım ve donanım birlikte çalışarak cep telefonuna duvarın arkasında ne olduğunu aktarıyor. Kullanıcı telefon ekranından, 10 santimetre kalınlığa kadar betonun arkasındaki cisimleri, bunların materyalini belirleyebiliyor. Duvarın arkasındaki tahtayı, metal boruyu, eli ya da diğer cisimleri tespit edebiliyor. Görsel modda ne olduğunu gösterirken, uzman modunda daha detaylı bilgi veriyor.

24.09.2018Teknoloji
Eski kotları nasıl değerlendirebiliriz

Eski kotları nasıl değerlendirebiliriz?

Günlük hayatın en çok tercih edilen kıyafetlerinden biri olan kotlar kullanılma sıklıklarıyla doğru orantılı olarak çabuk eskirler. Eskiyen kotları atmak yerine onları kullanarak farklı ihtiyaç malzemeleri yaratmak ve bu parçaları sıfırdan değerlendirmek mümkündür. Böylece maddi bir destek sağlanabileceği gibi yaratıcı yön de gelişecektir.

3.2 milyar baloncuk

3.2 milyar baloncuk!

TÜKETİM alışkanlıkları hızla değişiyor.

21.08.2018Ekonomi
Evdeki malzemelerle doğal allık yapımı

Evdeki malzemelerle doğal allık yapımı

Evdeki malzemelerinizle kendi allığınızı yapmaya ne dersiniz? Hem doğal hem de istediğiniz renk tonunda allık yapmak sandığınızdan çok daha kolay...

25.07.2018Kişisel Bakım
CHPli isimlerden Kılıçdaroğlu ve merkez yönetime istifa çağrısı

CHP'li isimlerden Kılıçdaroğlu ve merkez yönetime istifa çağrısı

CHP'li bazı isimler, alınan seçim sonuçlarına sosyal medya hesaplarından tepki göstererek, parti yönetiminin istifasını istedi. CHP'nin 41 yıl sonra Elazığ'dan milletvekili çıkardığı Gürsel Erol da partisinin genel başkanı ve genel merkez yönetimini istifaya davet etti. Öte yandan, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, bugün yapılacak olan CHP Kurultayı hakkında yaptığı açıklamada "Kılıçdaroğlu görevine devam edecek. Bugün 3.5 saat toplantı yaptık. Geleceği planladık. Kurultay planımız yok" dedi.

25.06.2018Gündem
Şimdi maker olma zamanı, hadi sen de üret

Şimdi maker olma zamanı, hadi sen de üret!

Ekonomik anlamda gelişmiş ülkelerle rekabet etmek istiyorsak 21’inci yüzyılın becerilerine sahip, inovasyon yapan ve bunları pazara aktarabilen girişimci ruha sahip bireylere ihtiyacımız var. Bu anlamda maker yani ‘yapan, üreten’ bireyler ekosistemini incelemek ve bu ekosistemde soluk almak bizlere yön verecektir.

21.05.2018Eğitim
Republic of Gamers Maximus Formula serisinin 10 yılı gözler önüne serildi

Republic of Gamers Maximus Formula serisinin 10 yılı gözler önüne serildi

Asus'un oyuncular için geliştirdiği ROG platformunda yer alan Maximus Formula'nın 10. yılına özel kutlamaların Türkiye ayağı, Asus Türkiye OPBG Teknik Pazarlama Uzmanı Can Us ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte gerçekleşti.

11.05.2018Teknoloji
Kendin yap: Püsküllü peçete nasıl yapılır

Kendin yap: Püsküllü peçete nasıl yapılır?

Sıkıldığınız eski eşyalarınıza yepyeni bir görünüm katmak, kenarda köşede duran kumaş parçalarına bambaşka bir işlev kazandırmak ya da sıfırdan bir şeyler yapmak istiyorsanız bu fikirden ilham alabilirsiniz.

21.02.2018Dekorasyon
Kendin yap: Dantel ile kavanoz süsleme örneği

Kendin yap: Dantel ile kavanoz süsleme örneği

Sıkıcı kavanozlar da son derece şık bir hal alabilir. Dantel transfer yöntemini uygulayarak siz de kavanozlara yepyeni bir kostüm hazırlayabilirsiniz!

7.02.2018Dekorasyon
Kendin yap: Alüminyum levhadan yan sehpa

Kendin yap: Alüminyum levhadan yan sehpa

Hem çok az zamanınızı alacak hem de odanızda hemen dikkat çekecek bir önerimiz var.

7.02.2018Dekorasyon
Kendiliğinden oluşan Eqho…

Kendiliğinden oluşan Eqho…

‘Eqho’, İlke Hatipoğlu, Berke Hatipoğlu, Nedim Ruacan ve Başar Ünder dörtlüsünün yeni projesi. Yayımlanan ilk çalışmaları olan ‘Square One’ adlı EP’leri, iTunes’da yayımlandığı hafta uluslararası listelerde ilk 10’a girdi. Eqho ekibiyle bir araya geldik...

13.10.2017Kitap Sanat
Başka kimsede olmayan duvar saati ister misiniz | Evim

Başka kimsede olmayan duvar saati ister misiniz? | Evim

Bu duvar saati başka kimsede yok, çünkü kendimiz yapıyoruz!

27.09.2017Nasıl
Çocuklarını bile onların yerine başkası doğurdu

Çocuklarını bile onların yerine başkası doğurdu

Gösteri dünyasının bazı ünlüleri için çocuk sahibi olmak da ayrı bir sorun. Bazıları meslekleri gereği korumak zorunda olduğu fiziksel görüntüsü bozulmasın diy bazıları da yaşları geçtiği için çocuk sahibi olmak istediklerinde farklı yollar denediler: Ama aklınıza ilk anda geldiği gibi evlat edinmek değildi onların tercihi.

16.08.2017Magazin
Discovery, medya devi Scrippsi 14.6 milyar dolara aldı

Discovery, medya devi Scripps'i 14.6 milyar dolara aldı

Discovery Channel, Eurosport, Animal Planet gibi konsept televizyon kanallarını bünyesinde bulunduran Discovery Communications, bugün yaptığı açıklamayla Scripps Networks medya grubunu 14.6 milyar dolar karşılığında satın aldı.

31.07.2017Ekonomi
Katkısız Dudak Kremi / Lip Balm Yapımı | Kız Kulisi

Katkısız Dudak Kremi / Lip Balm Yapımı | Kız Kulisi

Herkese merhaba, bugünkü videomuzda evde kolayca hazırlayabileceğiniz tamamen katkısız ve doğal bir dudak kremi hazırladık. Keyifli seyirler!Sevgiler,YeşimMalzemeler:Karite YağıHindistan Cevizi YağıBalmumuNane Yaprağı Esansiyel Yağı (E vitamini kapsülü)Kız Kulisi Youtube kanalına da bir göz atın: http://hry.yt/k6liq

Ev Yapımı Selülit Yağı ve Masaj Yöntemi | Kız Kulisi

Ev Yapımı Selülit Yağı ve Masaj Yöntemi | Kız Kulisi

Selam! Yaz geldi. Kış boyunca unuttuğumuz selülitleri gözardı edemeyiz. 21 günlük düzenli kullanımla müthiş sonuçlar veren bir formülüm ve bir de sürprizim var! Tabi ki bu formülün etkisini maksimize etmek için yedikelerimize dikkat etmeye devam!Malzemeler:-Organik jojoba veya üzüm çekirdeği yağı -Organik kuşburnu yağı -Greyfurt esansiyel yağı -Limon otu esansiyel yağı -Karabiber esansiyel yağı -Ardıç esans yağı -Sardunya(ıtır) esansiyel yağı -1 adet e vitamini kapsülüKız Kulisi Youtube kanalına da bir göz atın: http://hry.yt/k6liq

Güneş Sonrası Krem-After Sun Yapımı I Kız Kulisi

Güneş Sonrası Krem-After Sun Yapımı I Kız Kulisi

Yaz geldi, tatil başladı. Güneşten koruyucu çok güzel bir krem tarifi vermiştik. Bu videoda da güneşten sonra cildi besleyici ve nemlendirici etkili tamamıyla doğal ve katkısız bir güneş sonrası kremi yaptık.İyi seyirler!Sevgiler,YeşimMalzemeler:4 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı1 tatlı kaşığı karite yağı3 tatlı kaşığı balmumu rendesi2 tatlı kaşığı kayısı çekirdeği yağı3 tatlı kaşığı gül suyu2 e vitamini kapsülüKız Kulisi Youtube kanalına da bir göz atın: http://hry.yt/k6liq

Güneş Koruyucu Krem Tarifi (30SPF) | Kız Kulisi

Güneş Koruyucu Krem Tarifi (30SPF) | Kız Kulisi

Herkese merhaba, bu videoda koruyucu güneş kremi tarifi hazırladım. Kolayca bulabileceğiniz malzemelerle pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu krem aynı zamanda 30 faktör koruma da içeriyor ve koruyuculuğunu suya da girseniz bir saat kadar koruyor. İyi seyirler!Sevgiler,YeşimMalzemeler:5 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı1 tatlı kaşığı beyaz balmumu2 tatlı kaşığı kakao yağıBu yağlar benmari usülü eritilir.1 veya 2 tatlı kaşığı susam yağı1 tatlı kaşığı havuç tohumu yağı2 tatlı kaşığı jojoba yağı(Maske kullanmayı unutmayın)1 tatlı kaşığı non nano çinko oksit tozu da eklenerek karıştırılır.Kız Kulisi Youtube kanalına da bir göz atın: http://hry.yt/k6liq

Stres Çarkı | Yaparım Bilirsin

Stres Çarkı | Yaparım Bilirsin

Yaparım Bilirsin'de bu hafta stres çarkı yaptık.

5.06.2017Nasıl
3d nand teknolojili SSDler satışta

3d nand teknolojili SSD'ler satışta!

Western Digital 64-katmanlı 3d nand teknolojisini kullanan dünyanın ilk SSD'lerini satışa sunuyor.

30.05.2017Teknoloji
Kilitli Poşet İle İlgili 5 Muhteşem İpucu | Yaparım Bilirsin

Kilitli Poşet İle İlgili 5 Muhteşem İpucu | Yaparım Bilirsin

Yaparım Bilirsin'de bu hafta kilitli poşet ile işinizi kolaylaştıracak 5 basit ipucu derledik.

8.05.2017Nasıl
Geri dönüştüreyim derken önünü alamamak

Geri dönüştüreyim derken önünü alamamak

Evde sürekli kola, gazoz tüketiliyor, sıvı yağ ile patatesler kızartılıyor, ayranlar içiliyor.Peki, bunların şekilli renkli plastik şişelerine ne oluyor? Geri dönüşüm kutularına attığınızı umuyoruz. Ama isterseniz bunları evde de geri dönüştürebilirsiniz. Böylece evde el yapımı tasarım ürünlere sahip olmanın yanı sıra eve gelen arkadaşlara çevreci yönünüzü gösterebilme, doğaya olan saygınızı ve yeteneğinizi sergileyebilme şansı da bonus.

28.04.2017Kampüs
Betondan süs harfler yapıyoruz - Kendin Yap

Betondan süs harfler yapıyoruz - Kendin Yap!

İster kitap desteği olarak kullanın isterseniz de sadece aksesuar olarak, bu beton harfler evinizin havasını değiştirecek!Ev dekorasyonu konusunda her zaman yeni yaratıcı fikirler ve çözüm önerileri.

28.04.2017Nasıl
Ev yapımı oyun hamuru | Yaparım Bilirsin

Ev yapımı oyun hamuru | Yaparım Bilirsin

Yaparım Bilirsin'de bu hafta çocuklarımızın keyifle ve güvenle oynayacabileceği, evde kolayca hazırlayabileceğiniz bir oyun hamuru tarifi derledik.

17.04.2017Nasıl

Yazar Sonuçları

Evdeki malzemelerle ve çok basit: Çoraptan kardan adam yapımı

Henüz siz de bizim gibi kar görmediyseniz kardam adamı çoraptan yapmaya ne dersiniz? Üstelik çok pratik ve sadece evdeki malzemeleri kullanarak!

14.01.2021

Kendin yap - Dekoratif şömine

Evde olduğumuz bu soğuk kış günlerinde şömine karşısında oturup kahvenizi yudumlayıp, kitabınızı okuduğunuzu hayal edin. Ne iyi gelirdi değil mi? Eğer siz de benim gibi gerçeğine sahip değilseniz en azından dekoratif bir şömine yaparak evinizin atmosferini güzelleştirebilirsiniz.

6.01.2021

Bir mucize olarak müzisyenlik

Türkçe Sözlü Hafif Gotik Müziği...

29.12.2020

Karantina Charli XCX’e Yaradı!

Karantinada neler yapıyorsunuz?, nasıl geçiyor evde günler diye diye sonunda bu dönemden bir tane nefis albüm de çıkmış oldu. Bu dönemi birçoklarının aksine pozitif ve kendi içinde üretken bir döneme dönüştüğünü hisseden Charli XCX dopdolu bir albümle bizleri selamlıyor.

21.05.2020

Tech-savvy anne olmak (ister misiniz?)

Şüphesiz, internet, annelerin hayatını kolaylaştıran ve neredeyse her ihtiyacına cevap verip, imdadına yetişen bir araç haline geldi. Anneler, yemek tariflerinden el becerilerine, DIY etkinliklerinden sosyalleşmeye, eğitimden iş yaşamına, alışverişe ve çevrim içi oyunlara kadar pek çok alanda aktif yer almaktalar.

19.05.2020

Gitti 12 yıllık müzik

Tüm bu “kendin yap-yayınla” (diy) platformları çoğalmadan önce, Soundcloud ve Bandcamp’ten de önce MySpace vardı.

21.03.2019

Palmiyeler: Venus'un bilinmeyen yüzü

Bahar havası geldi geliyor derken son bir iki gündür havalar kendini şaşırsa da, içimdeki bahar enerjisi hala yerinde duruyor.

18.04.2017