EKSTRA
MENÜ

Dilencilik

Dilencilik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dilencilik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.071 Dilencilik haberi bulunmuştur.

Dilencilik Haberleri

Polisten sabaha karşı son dakika operasyonu

Polisten sabaha karşı son dakika operasyonu!

Bahçelievler Belediyesi ve İstanbul Büyüşehir Belediyesi, dilencilik yaptığı iddia edilen Suriyeli ailelerin kaldığı adreslere sabaha karşı operasyon düzenledi. Operasyona, polis, itfaiye, sağlık ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri de destek verdi.

21.02.2017Gündem
Taksim’de korkunç olay Oğlunu bayıltarak dilendirdi

Taksim’de korkunç olay! Oğlunu bayıltarak dilendirdi

İstanbul Taksim’de ilaçla uyuttuğu iddia edilen oğlunu ellerinde taşıyarak dilendiren vicdansız baba, zabıta ekipleri tarafından yakalandı. Hasta olduğunu söylemesi üzerine oğluyla birlikte muayene için hastaneye götürülen baba, burada da taşkınlık çıkarttı.

13.02.2017Gündem
Engelli çocuklarıyla yaşam mücadelesi veriyor

Engelli çocuklarıyla yaşam mücadelesi veriyor

Hatay’da eşini kaybettikten sonra 2 engelli çocuğuyla yaşayan Fatma Alıcı, yıkılmaya yüz tutmuş evde yaşam mücadelesi veriyor.

23.01.2017Gündem
Öğrencilerin duygularını sömüren dilenci kamerada

Öğrencilerin duygularını sömüren dilenci kamerada

Esenler'de okul önlerinde öğrencilerin iyi niyetini suistimal eden dilenci önce kameralara ardından Esenler Belediyesi Zabıta ekiplerine yakalandı. Okul önünde kendine ‘Lösemi’ hastası süsü vererek dilencilik yapan şahsın oyununu zabıta bozarken, ekipler, öğrencileri de simit paralarını vermemeleri konusunda uyardı. Esenler Belediyesi Zabıta ekipleri ilçede dilencilik yaparak insanların iyi niyetini suistimal edenlere yönelik denetimlerini sürdürüyor. İlçede bir okul önünde dadanarak kendisine lösemi süsü veren bir dilenciyi fark eden ekipler hemen harekete geçti. Özellikle küçük öğrencilerin duygularını sömürmeye çalışan şahsı fark eden zabıta ekipleri, ağzında maske ve boynunda "Lösemi " yazısı olan C.A isimli şahsın yanına yaklaştı. Bir öğrencinin şahsa para da verdiğini gören ekipler, dilenciye " Sen hasta mısın" diye sordu. Zabıta ekiplerinin ısrarlı soruları üzerine hasta olmadığı itiraf eden C.A ekipler tarafından zabıta karakoluna götürüldü. C.A'ya ayrıca 105 TL idari para cezası kesilirken, ekiplerin denetim anı ise bir cep telefonu kamerasına yansıdı.İSTANBUL - İHA

27.12.2016Haber
Elektrikli testereli dilenci kâbusu

Elektrikli testereli dilenci kâbusu

İstanbul'da ortaya çıkan yeni bir dilencilik yöntemi vatandaşları korkutuyor. Omzunda taşıdığı elektrikli testere ile kentin işlek caddelerinde dolaşan ve yoldan çevirdiği kişilerden para isteyen dilenciler, vatandaşların kâbusu oldu.

11.12.2016Gündem
Oyuncak bebekli dilenciler

Oyuncak bebekli dilenciler

İzmir'de, ekipler kentin önemli bulvarları ile caddelerinde dilencilik yapan, cam silen, gül satanlara yönelik operasyon düzenledi. Kaldırımdaki kadın dilencilerin, duygu sömürüsü yapmak için kucaklarında tuttukları bebek ise oyuncak çıktı.

19.11.2016Gündem
Yanık tenli insanların çiçek gibi şehri: Addis Ababa/ Etiyopya

Yanık tenli insanların çiçek gibi şehri: Addis Ababa/ Etiyopya

Addis Ababa; yani Etiyopya’nın yerel dili Amharikçe’de “yeni çiçek” anlamına gelen başkent. 10 gün sürecek bir iş gezisi teklifini almadan önce ben de bu ismi duyunca aklına sadece bir pasta çeşidi gelen çoğunluktaydım. Teklifi kabul edip vize evraklarını hazırlamaya başladığım andan itibaren ülke ve şehir ile ilgili bilgi toplamaya çalıştım.

11.10.2016Seyahat
Devlerin ayak izinde Küba…

Devlerin ayak izinde Küba…

Havana muhteşem bir şehir... Ama devrimin gerçek sahibi Havanalılar değil. Maden işçileri, siyahi köylüleri, yemyeşil dağlarıyla Doğu ve Güney Küba… Devrimi yaratan koşulları ve aldığı sonuçları görmek için Küba’nın kalbine seyahat ettik.

12.09.2016 Gündem
Dilencilerin üzerinden çalışma programı çıktı...

Dilencilerin üzerinden çalışma programı çıktı...

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa İlçesi’nde zabıta ekiplerince yakalanan ve dilenmek için Adana’dan geldikleri tespit edilen Suriyeli dilencilerin üzerinde hangi günlerde nerelerin kalabalık olduğu yazılı not defteri ile 200 lira bulundu.

18.08.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Metroda aktarma çilesi ne zaman bitecek

Ankara’daki metrolarda yaşanan sıkıntıların başında ‘aktarma çilesi’ ve ‘vagon sayılarındaki eksiklik’ geliyor.

1.03.2017

İstanbul’dan dünyanın tüm kız çocuklarına selam

BUGÜN ‘Dünya Kız Çocukları Günü. ’2012 yılından beri 11 Ekim’de “Kız Çocukları Günü” kutlanıyor.

10.10.2016