EKSTRA
MENÜ

D Vitamini

D Vitamini ile ilgili tüm haberleri ve son dakika D Vitamini haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 449 D Vitamini haberi bulunmuştur.

D Vitamini Haberleri

Vücut yaşınızı hesaplayın

Vücut yaşınızı hesaplayın

Bu testle vücudunuzun gerçek yaşını öğreneceksiniz. Yaşınız 30 da olsa, vücut yaşınız kendinize gösterdiğiniz özenle doğru orantılı olarak 20 de, 40 da olabilir. Önemli olan biyolojik yaşınız değil, vücudunuzun kendini kaç yaşında hissettiğidir. İşte bu test, vücudunuzun yaşını ortaya koyacak... Ve tabii sizin kendinize iyi bakıp bakmadığınızı da...

13.11.2006Kişisel Bakım
En önemli 40 vitamin ve mineral saptandı

En önemli 40 vitamin ve mineral saptandı!

Bilim dünyası, vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmek, kemikleri sağlamlaştırmak ve hücresel hasarları onarmak gibi farklı görevleri yerine getiren yaklaşık 40 vitamin ve minerali saptadı.

27.10.2006Spor
Vitamini doğru tüketiyor muyuz

Vitamini doğru tüketiyor muyuz?

Vitamin ve minerallerin çalışma mekanizmalarının bilinenden çok daha karmaşık olduğu ortaya çıktı. Bilim dünyası, vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmek, kemikleri sağlamlaştırmak ve hücresel hasarları onarmak gibi farklı görevleri yerine getiren yaklaşık 40 vitamin ve minerali tespit etti.

9.09.2006Kelebek
Her çocuğa her gün D vitamini

Her çocuğa her gün D vitamini

T.C. Sağlık Bakanlığı, Danino desteği ile yürütülen "D Vitamini ile Gülümseyen Gelecek" kampanyası ile sağlık ocaklarında Vitamin D damlaları dağıtıyor ve bebeklerin D vitamini ihtiyacını karşılıyor.

16.03.2006Kelebek
D vitamini hastalıklara birebir

D vitamini hastalıklara birebir

Kırk yıl süren araştırmalar, "gün ışığı" vitamini olarak bilinen günlük D vitamini takviyesinin meme, bağırsak ve rahim gibi sıkça görünen kanserlere yakalanma riskini yarı yarıya azalttığını ortaya çıkardı.

D vitamini kanser riskini azaltıyor

D vitamini kanser riskini azaltıyor

Kırk yıl süren araştırmalar, "gün ışığı" vitamini olarak bilinen günlük D vitamini takviyesinin meme, bağırsak ve rahim gibi sıkça görünen kanserlere yakalanma riskini yarı yarıya azalttığını ortaya çıkardı.

30.12.2005Kelebek
Beş kafadarın zeytin müzesi

Beş kafadarın zeytin müzesi

Zeytinin anavatanı olan ve beş bin yıldır zeytinyağı üretilen Türkiye, bir zeytinyağı müzesine onlar sayesinde kavuştu. Okumuş, meraklı, zevk sahibi beş insanın girişimiyle.

30.12.2005Kelebek
Kolon kanserine karşı D vitamini

Kolon kanserine karşı D vitamini

ABD'de yapılan bir araştırma, kolon kanserine yakalanma riskini yarıya indirmek için ne kadar D vitamini alınması gerektiğini ortaya koydu.

İstanbul’un gerdanında parıldayan incilere yolculuk

İstanbul’un gerdanında parıldayan incilere yolculuk

Osmanlı’da kullanılan ‘Sahilhane’nin karşılığı olan yalı, Yunanca’da sahil, deniz kıyısı anlamında bir kelime. ‘İçinden deniz geçen tek şehir’ unvanına sahip olan İstanbul ise yaklaşık 2700 yıllık bir tarihe sahip. Yerleşimin yüzyıllar boyu Sarayburnu-Edirnekapı arasındaki Tarihi Yarımada’da olduğu şehrin boğaz bölgesindeki yapılaşma, Bizans döneminde manastırlar ve balıkçı köyleriyle başlamış. Özellikle Lale Devri’nden sonra boğaz gerdanlığının üzerine inci gibi yalılar dizilmiş...

5.06.2005Seyahat
Vücut zekánız kaç

Vücut zekánız kaç?

Amerika şu sıralar, dünyanın en ünlü kalp cerrahlarından biri olarak gösterilen Columbia Üniversitesi uzmanı Mehmet Öz’ün yazdığı kitabı konuşuyor. Öz’ün Cleveland Hastanesi bilim adamlarından Michael Roizen’la birlikte yazdığı ‘You: The Owners Manual’ (Siz: Kullanım Kılavuzunuz) adlı kitap, 26 Nisan 2005 günü piyasaya çıktı ve daha ilk günden bir numaraya oturdu.

28.05.2005Kelebek
Sunucunun ilginç güzellik sırrı

Sunucunun ilginç güzellik sırrı

Kanal D’nin izlenme rekorları kıran ‘Size Anne Diyebilir miyim?’ programının başarılı sunucusu Ebru Akel güzellik sırrını açıkladı: Gözaltı şişliğinin etkili ilacı, hemoroit kremi.

2.01.2005Kelebek
Kan grubunu bil kendini tanı

Kan grubunu bil kendini tanı

Kan grubunuzu başkaları için değil, önce kendiniz için öğrenin. ‘0’ kan grubunda olanlar için bir tüyo: Stresle mücadele etmek sizin için çok kolay. Egzersiz yapın, yeter! Çıplak gözle bile göremediğiniz, miniminnacık bir kan damlası, insanoğlunun tüm genetik özelliklerini taşıyan bir şifredir.

15.08.2004Kelebek
Yılın ilk sağlık önerileri

Yılın ilk sağlık önerileri

Yeni yılın bu ilk günlerinde kullanmayı düşündüğünüz ya da kullandığınız besin desteklerini yeniden bir gözden geçirmeye ne dersiniz?

Yaygın bir sorun: Selülit

Yaygın bir sorun: Selülit

Sonuna ‘it’ takısı alan sözcükler çoğunlukla enfeksiyon belirtir. Örneğin bir organ seçin, diyelim prostat bu organın enfeksiyonuna prostatit deriz. Ya da bademciklerin tıptaki adı tonsil’dir. Bademcik iltihabına tonsillit diyoruz. İşte bir istisna selülit. İsmine bakınca bir iltihabi durum olarak algılanır ancak gerçekte selülit bir enfeksiyon değildir. Tıptaki adı hidrolipodistrofi’dir. Cilde yakın olan yağ dokularının günlük enerji kaynağı olarak kullanılmamaları sonucu ortaya çıkan bir şekil bozukluğudur. Selülit oluşmasında birçok etken sayılabilir ancak en büyük etken kadın olmaktır. Östrojen hormonunun selülite yol açması bu bozukluğun bluğ çağında ortaya çıkmasına yol açar. Hamilelik ve menopoz da selülitin ortaya çıktığı dönemlerdir.

7.04.2003Kelebek
Sedef hastalığı, kronik bir rahatsızlıktır

Sedef hastalığı, kronik bir rahatsızlıktır!

Sedef hastalığı çeşitli biçimlerde ortaya çıkabilen, tekrarlayıcı, kronik bir deri hastalığıdır. Deride tipik olarak üzeri sedef rengi pullarla kaplı kızarık alanlar mevcuttur. Derinin üst katmanı (epidermis) aşırı derecede büyümekte, kalınlaşmaktadır.

Osteoporozu önlemeye işyerinizden başlayın

Osteoporozu önlemeye işyerinizden başlayın!

Osteoporozun yarattığı ekonomik ve duygusal yıkıma"Dur!" demek için "acil önlemler" almak gerekir. Osteoporozlu bir işçi işini kaybedebilir; ekonomistler tarafından bile asla hesaplanamayan tıbbi harcamalarda bulunabilir ve ciddi bir ekonomik kayba uğrayabilir. Bu yüzden, osteoporuzun yükünü azaltmaya işyerinden başlamalısınız!

Kadınların korkulu rüyası: Menopoz

Kadınların korkulu rüyası: Menopoz!

Menopoz, kadın yaşamının doğal bir dönemi olmasına karşın birçok kadın için halen korkulacak bir dönem olarak karşımıza çıkmaktadır. Menopozun yol açtığı şikayetlere katlanmak mı, yoksa tedavi olmak mı? Tedavi gerçekten riskli mi? İşte menopoz konusunda merak ettikleriniz...

20.01.2003Kelebek
Çayın Vücudumuza Olan Altı Yararı

Çayın Vücudumuza Olan Altı Yararı

Çayın küçük poşetlere tıkılmış bir tutam kuru yapraktan ibaret olduğunu mu düşünüyorsunuz? Kahvaltıda içilen sıcak bir içecek mi? Bir daha düşünün! Çay aslında tüm bunların çok daha ötesinde bir kavram. 'Çay' sözcüğü bitkiler, baharatlar, tohumlar, kabuk, kök, çiçek ve yapraklardan demlenerek hazırlanan her türden içeceği anlatıyor.

Solaryumun Faydaları Nelerdir

Solaryumun Faydaları Nelerdir?

UV ışınlarının vücudumuzu ve ruhumuzu rahatlatan olumlu etkileri, tıbben de onaylanmıştır. Vücut tarafından bizzat oluşturulan VitaminD3'ün sadece güneş veya solaryum ışığı yani UV-B ışınları altında oluşmasının sebebi de budur.

10.06.2002Kişisel Bakım
Dev adımlara devam

Dev adımlara devam

Bilim dünyasının ünlü ‘Science’ ve diğer bilim dergileri geçen yılın en önemli araştırma sonuçlarını, buluşlarını açıkladılar. Science’a göre geçen yılın en büyük olayı, Nano bilgisayarların geliştirilmesinde atılan büyük bir adımla yaşandı. Diğer önemli buluşlar arasında şunlar var: İnsan kalıtımı üzerine yeni bilgiler, Nötrinolar, insan genomu, üstün süperiletkenler, sinir sinyalleri, kanser ilaçları, iklimde küresel ısınma...

11.01.2002Spor

Yazar Sonuçları

Önce kendiniz olmalı sonra kendiniz kalmalısınız (*)

Şeker, hipertansiyon veya kalp damar hastalığı geçirenlerin hepsinin beklenenden daha az yaşadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İyi bir yaşam ustasıysanız, genetik mirasınızdan da mevcut hastalıklarınızdan da çok korkmayın.

17.02.2007

Ginkgo kullansın mı?

Şeker hastalığı genetik faktörlerin önemli rol oynadığı hastalıkların başında gelir. Özellikle orta yaş sonrasında sıklaşan erişkin diyabetinde genetik miras çok önemlidir.

3.02.2007

Stres bir süne zararlısıdır

Kilonuzu etkileyen pek çok faktör var. Neden belirli bir kiloda bulunduğunuzun yanıtı biraz genlerinizde, neyi ne kadar yiyip içtiğinizde, biraz da yaşam tarzınız ve kültürünüzde gizlidir.

27.01.2007

Zamana rağmen gençlik

Zamanla kırışan, sıkılığını kaybeden cilt ve hatları belirsizleşen bir yüz; yani yaşlanmanın belirtileri...

17.12.2006

'Hafriyatçı babalar' götürüyor

"BEN, RP kökenli bir müteahhidim. Bu iktidarın yaptıklarını anlayamıyorum. Tayyip Bey neler söylüyor, ama gerçekler böyle değil. Bizlere karşı bile iş verirken ayrımcılık yapılıyor.

14.08.2006

Kalbimize kal geldi, soyumuz sürsün yeter

Şimdi, üç yutkunup bir söyleyerek kaleme almam gereken bir yazının başına çöktüğümün farkındayım.

Ama nasılsa beceremeyecek, ilerki satırlarda büyük ihtimalle çuvallayacağım.

19.05.2005

Gözaltındaki şişlerime hemoroit kremi sürerim

Türkiye’nin ilk ve tek kaynana, gelin, damat uzmanı kimdir diye sorsalar, Ebru Akel’den başka biri gelebilir mi aklınıza? Bunca zamandır ne ‘Ben Evleniyorum’ kaldı sunmadığı, ne ‘Biz Evleniyoruz’, ne ‘Sevda Masalı’, ne ‘İkinci Bahar’, ne de ‘Gelinim Olur musun’...

2.01.2005

Cildiniz için altın öneriler

Doğru ve dengeli beslenmenin cilt sağlığını koruma, genç ve dinç bir cilt görünümüne sahip olmadaki etkinliği tartışılmaz. Yediklerinizin cildinizi etkilediğinden hiç kuşkunuz olmasın.

16.08.2004

Yılın ilk sağlık önerileri

Yeni yılın bu ilk günlerinde kullanmayı düşündüğünüz ya da kullandığınız besin desteklerini yeniden bir gözden geçirmeye ne dersiniz?

7.01.2004

Mineraller hayatınızı değiştirebilir

Mineraller vücudunuzdaki destek yapılarını oluşturan, enerji metabolizmanızdan kanınızın pıhtılaşmasına kadar pek çok yaşamsal işlevlerinizi yürüten çok önemli besin unsurlarıdır.

11.10.2003

Yaşlanmayı geciktirmek mümkün

Yaşlanmayı önleyici programlarla ruhsal ve bedensel olarak genç bir vücuda sahip olmak mümkün. Sağlıklı yaşam programları, gerekli olan enerjiyi, konsantrasyon yeteneğini, mükemmel bir seksüel performansı ve ruh dinginliğini insana veriyor.

19.03.2003