EKSTRA
MENÜ

Bayramda Beslenme

Bayramda Beslenme haberleri sayfasında güncel ve son dakika Bayramda Beslenme hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 355 Bayramda Beslenme haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Bayramda Beslenme Haberleri

Bayramda yanlış beslenme kurbanı olmayın

Bayramda yanlış beslenme kurbanı olmayın

Kurban Bayramı öncesinde, aşırı miktarda et ve hamurlu tatlı tüketimine yönelen risk grubundaki kişileri uyaran Yaşar Üniversitesi Meslek Yüksekokulu (MYO) Gıda İşleme Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ruhan Aşkın Uzel, bayrama özel beslenme önerilerinde bulundu.

30.08.2017Gündem
Kahvaltıda kavurma yemeyin

Kahvaltıda kavurma yemeyin!

Ülkemizde et tüketimi özellikle Kurban Bayramı döneminde belirgin oranda artıyor. Normal zamanların aksine neredeyse her öğün sofralarda mutlaka bulunuyor. Buna bir de tatlı eklendiğinde, mide hastalıklarından tansiyon problemlerine kadar birçok sağlık sorununa davetiye çıkarılmış oluyor.

29.08.2017Sağlık
Bayramda şeker komasına girmeyin

Bayramda 'şeker' komasına girmeyin!

Bayram denilince akla lezzetli tatlılar gelir. Ancak sağlık açısından şeker tüketimine dikkat etmek gerekiyor.

21.06.2017Sağlık
Bayram kilolarını önlemek için bunlara dikkat edin

Bayram kilolarını önlemek için bunlara dikkat edin!

Bayramda kilo almamak için kilo aldırmayan masum tatlıları tercih etmek gerektiğini söyleyen Uzman Diyetisyen Nilay Keçeci Arpacı, bayramda kilo almamak için yapılması gerekenleri anlattı.

19.06.2017Sağlık
Kimyasal ete dikkat

Kimyasal ete dikkat!

Bayram günleri diyet yapma, ‘onu yeme bunu ye’ tavsiyeleriyle kafa ütüleme günleri değildir! 3-4 günde kırmızı eti azıcık abartmanız sağlığınızı zannettiğiniz kadar kötü yönde etkilemez. Neden mi? Buyurun...

12.09.2016Sağlık
İyi pişirilmemiş et hastalık bulaştırıyor

İyi pişirilmemiş et hastalık bulaştırıyor

Uzmanlar uyardı: Hayvanlarda görülen ve zoonoz olarak adlandırılan hastalıklar, insanlara iyi pişmemiş, çiğ et veya etin kesildiği yerlerden bulaşıyor.

11.09.2016Sağlık
Sağlıklı bir bayram geçirmenin 8 adımı

Sağlıklı bir bayram geçirmenin 8 adımı

Bayram boyunca bir kilodan daha fazla et tüketmemek gerekir!

7.09.2016Sağlık
Balıkçılık başkenti olacağız

"Balıkçılık başkenti olacağız"

GÜZELBAHÇE Belediye Başkanı Mustafa İnce, ilçelerinde yarın (perşembe) yapılacak olan Ulusal Deniz ve Balıkçılık Bayramı'na tüm deniz tutkunlarını davet ederek, "Güzelbahçe Ege'nin balıkçılık başkenti olacak" dedi. Pek çok konser, toplantı ve yarışmaların olduğu etkinlikte 10 ton balık ücretsiz dağıtılacak.

3.08.2016Ege
İşte resmi bayram kahvaltısı

İşte 'resmi' bayram kahvaltısı

Sağlık Bakanlığı, bir aylık oruç sonrası, ‘örnek bayram kahvaltısı’nı açıkladı. Bayramda şeker ikramı bol olacağından kahvaltıda bal ve reçelden kaçınılması önerildi.

4.07.2016Sağlık
Alınan kiloyu hızlı vermenin yolları

Alınan kiloyu hızlı vermenin yolları

Ramazan boyunca oruç tutan kişiler, günlük öğün sayısının azalması ve beslenme düzenindeki değişiklikler sebebiyle bayramda psikolojik olarak daha fazla yeme eğilimine giriyor.

1.07.2016Sağlık
Bayramın ilk günü kahvaltıyı sakın atlamayın

Bayramın ilk günü kahvaltıyı sakın atlamayın!

Bayrama özel beslenme önerileri…

29.06.2016Sağlık
İşte CHPnin vaatleri

İşte CHP'nin vaatleri

CHP, 1 Kasım seçimleri için hazırladığı seçim bildirgesini bugün Ankara'da ATO Congresium'da açıkladı. Toplantı CHP'nin seçim şarkılarıyla başladı. Ancak evinden çıkmadan, televizyondaki canlı yayında organizasyon komitesinin toplantıda seçim şarkılarını salona dinlettiğini gören CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, müdahale etti, müzik yayını kesildi. CHP lideri, PKK saldırıları nedeniyle şehitler olduğunu, toplantıda müzik kullanılmamasını istedi.

30.09.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Aydın’ın ‘Topuklu Efe’si Özlem Çerçioğlu: 177 dönüm araziye AVM yerine şehir parkı yaptı

Türkiye’de 81 il var ve sadece iki büyükşehir belediye başkanı kadın. Biri Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, diğeri de Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu. Oysa daha çok olmalı. Kadınlar yerel yönetimlerde daha çok yer almalı.

1.07.2017

Bayramda diyet olmaz!

Bayram günleri diyet yapma, ‘onu yeme bunu ye’ tavsiyeleriyle kafa ütüleme günleri değildir!

11.09.2016

Bahaneyi bırakın egzersiz yapın

Yiyip içmek güzel bir şey. Ona hepimiz hiçbir zaman “hayır” demiyoruz! Ama egzersize sıra geldi mi işler karışıyor, bahaneler artıyor. Zira egzersiz emek ve kararlılık, sabır ve süreklilik istiyor.

13.07.2016

Ramazan bitti kalbe dikkat!

RAMAZAN ayı bitmek üzere. Şeker Bayramını karşılamaya hazırlanıyoruz şu günlerde. Koroner kalp hastalığı tanısı olan, kan basıncı yüksek olup tedavi altına girenler, kalp yetmezliği tedavisi gören, ritm bozukluğu ve kalp kapakçığı sıkıntısı yaşayanlar Ramazan ayı boyunca doktorlarıyla görüşerek, düzenli ilaç kullanıp, önerilere ve yeme içme düzenine uyup sağlıklı şekilde ibadetlerini de yerine getirdiler.

2.07.2016
Bayramı sahip olduğunuz kilo ile sonlandırın

Bayramı sahip olduğunuz kilo ile sonlandırın!

Bunun için dikkat etmeniz gereken önemli noktalar…

29.06.2016