EKSTRA
MENÜ

Barbie Bebek

Barbie Bebek haberleri sayfasında güncel ve son dakika Barbie Bebek hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 327 Barbie Bebek haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Barbie (ilk piyasaya çıkış; 1959) 1990'lı yıllardan itibaren dünyanın en çok satmış kız çocuklarının vazgeçilmez oyuncağı, perdeye, çarşafa, terliğe, çamaşıra, parfüme ve akla gelebilecek her türlü ürüne imza atmış bir marka.

Devamı...

Barbie Bebek Haberleri

Barbie Oyunun Faydaları Araştırması

Barbie Oyunun Faydaları Araştırması

Cardiff Üniversitesi’nde Barbie öncülüğünde oyuncak bebekle oynamanın faydaları üzerine bir araştırma yapıldı. Yapılan araştırmaya göre Barbie gibi oyuncak bebeklerle oynamanın empati ve sosyal becerileri besleyerek, çocukları geleceğe hazırlamada büyük faydalar sağladığı sonucuna varıldı. Bu projenin detaylarını konuşmak üzere Barbie Oyunun Faydaları Projesi Türkiye Sözcüsü Klinik Psikolog ve Oyun Terapisti İrem Polat ile bir araya geldik ve kendisine sorularımızı yönelttik.

Oyuncak Bebekle Oynamanın Faydaları

Oyuncak Bebekle Oynamanın Faydaları

Barbie öncülüğünde Cardiff Üniversitesi'nden Dr. Sarah Gerson ve kıdemli araştırmacılarla, nörobilim tekniklerini kullanarak oyuncak bebekle oynamanın faydaları üzerine bir araştırma yapıldı. Oyuncak bebek oynarken oyun esnasında beynin nasıl aktive edildiğinin gösterilmesi amacıyla nörogörüntülemenin ilk kez kullanıldığı araştırmaya göre, Barbie gibi oyuncak bebeklerle oynamanın empati ve sosyal becerileri besleyerek, çocukları geleceğe hazırlamada büyük faydalar sağladığı sonucuna varıldı. Bu projenin detaylarını konuşmak üzere Barbie Oyunun Faydaları Projesi Türkiye Sözcüsü Klinik Psikolog ve Oyun Terapisti İrem Polat ile araştırma hakkında merak edilenleri konuştuk.

7.05.2021Yaşam
Beren Güney kimdir, kaç yaşında

Beren Güney kimdir, kaç yaşında?

Beren Güney konuk olarak katıldığı YouTube programıyla gündeme geldi. Zaman zaman programda duygusallaşan Beren Güney, çocukluğunu, gençliğini, dönüm noktalarını, geçirdiği onlarca operasyonu, fiziksel olarak değişse de ruhsal olarak yaşadığı yetersizliğini ve plastik barbie bebek olma sürecini anlattı. Peki, Beren Güney kimdir, kaç yaşında?

4.09.2020Magazin
Barbienin rol model seçip bebeğini yaptığı yüzücü Sümeyye Boyacı: Bu tempo zor ama benim bir hayalim var

Barbie'nin rol model seçip bebeğini yaptığı yüzücü Sümeyye Boyacı: Bu tempo zor ama benim bir hayalim var

Barbie, 2015’ten beri kendi potansiyelinin farkında olmayan kız çocuklarını cesaretlendirmek amacıyla farklı ülkelerden başarılı kadınları rol model olarak seçip oyuncak bebeklerini yapıyor. Markanın bu yıl Türkiye’den seçtiği kişiyse doğuştan kolları olmayan, 17 yaşındaki milli yüzücümüz Sümeyye Boyacı. Yüzmede ilk kadın dünya ikincimiz ve Paralimpik Yüzme Avrupa Şampiyonumuzla başarı hikâyesini konuştuk.

Küçük bir odada yaşayan ergen çocuklar gibiyim

Küçük bir odada yaşayan ergen çocuklar gibiyim

90’lı yılların sonunda “Ruhsar” dizisiyle hayatımıza giren Gonca Vuslateri, aynı anda farklı kulvarlarda koşmaya devam ediyor. Tiyatro oyunu, dergi yazarlığı ve radyo programı süren, yoğun tempo yüzünden “Benden pes” deyip dizi projelerini askıya alan Vuslateri, geçtiğimiz günlerde de yeni bir reklam kampanyasının yüzü olarak karşımıza çıktı. Bu çekim sayesinde çocukluktan kalma “gülme tabusu”nu yıkmayı başaran Vuslateri, artık objektif karşısında hiç olmadığı kadar rahatça gülümsüyor.

12.11.2019Magazin
Aşıklar için tek gecelik ev

"Aşıklar" için tek gecelik ev

Tek bir geceliğine bile olsa kendinizi çocukluğunuzun masal kahramanlarından biri gibi hissetmek, onun gibi yaşamak ister misiniz?

BACKGRID UK

23.10.2019Magazin
13 yaşında başladı... Tanınmaz halde

13 yaşında başladı... Tanınmaz halde

Barbie bebeğe benzemek için bir yıl içinde 14 bin sterlin (101 bin TL) harcadı.

10.10.2019Dünya
Tek bir arkadaşı bile yok Rus Barbie isyan etti

Tek bir arkadaşı bile yok! Rus Barbie isyan etti

Rus Barbie Bebek Tatiana 'Tanya' Tuzova yaşamı hakkında samimi açıklamalarda bulundu.

11.04.2019Dünya
Bu hale gelmek için 50 bin dolar harcadı: Bana kıvrımlı Barbie deyin

Bu hale gelmek için 50 bin dolar harcadı: Bana 'kıvrımlı Barbie' deyin

9 Mart 1959'da ilk kez piyasaya sürüldüğünde Barbie bebeklerin yaratıcısı Ruth Handler, oyuncağın bu kadar ilgi göreceğini aklına getirmiş miydi bilinmez ama güzelliğin simgesi olarak kabul edilen bu bebek bugün birçok kadına ilham veriyor.

BARCROFT MEDIA

28.12.2018Magazin
Hamamböceği sütü içerek kilo vermiş

Hamamböceği sütü içerek kilo vermiş!

Gösteri dünyasındaki Barbie bebek modasının erkek versiyonu olan Ken Bebek akımının önde gelen temsilcisi olarak tanınan Rodrigo Alves, dudak uçuklatan kilo verme sırrını açıkladı.

23.06.2018Magazin
Gençler için referans oluyor

Gençler için referans oluyor

Genç Kırmızı yarışmasında birinci olan “Damızlık Kızın Hikayesi” kitap kapağı tasarımı ile ödül alan Mimarsinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden Didem Özbek, Fırat Can Karasu ve Ümit Türek , Kırmızı Ödülleri'yle ilgili 'Reklamcılıkta rekabetin ve dolayısıyla kalitenin artmasına fayda sağladığını düşünüyoruz, bu yönüyle Kırmızı Ödülleri’ ni önemsiyoruz. Sektöre henüz girmemiş veya yeni girmiş gençler için iyi bir referans olduğunu düşünüyoruz' dedi.

3.06.2018Ekonomi
İlk hakiki Türk Barbie

İlk hakiki Türk Barbie!

O artık ‘kusursuz sarışın’ olarak tanınmak istemiyor. Yeni nesil Barbie’ler farklı beden tiplerinde, işinde, gücünde... İkonik oyuncak markası Mattel, bebeğini baştan yarattı. Bu hareketin bir parçası da Barbie’si yapılan sörf şampiyonu Çağla Kubat.

Gülşen iki kostüm için 80 bin lira ödedi

Gülşen iki kostüm için 80 bin lira ödedi

Pop şarkıcısı Gülşen'in önceki akşam verdiği konserde giydiği kıyafetler geceye damga vurdu. Danslarıyla seyirciden büyük alkış alan Gülşen, giydiği iki kostüme 80 bin TL verdiğini söyledi. Barbie bebek gibi olan şarkıcı, böyle çok mutlu olduğunu söyledi.

20.02.2018Magazin
Gülşen iki kostüm için 80 bin lira ödedi

Gülşen iki kostüm için 80 bin lira ödedi

Pop şarkıcısı Gülşen'in önceki akşam verdiği konserde giydiği kıyafetler geceye damga vurdu.

20.02.2018Magazin
Meğer amacı Kene benzemek değilmiş

Meğer amacı Ken'e benzemek değilmiş!

Barbie bebek Ken'e benzemek için yaptırdığı plastik cerrahi ameliyatlarıyla gündemden düşmeyen 34 yaşındaki Rodrigo Alves, meğer Avustralyalı model Jordan Barrett'e de benzemek istiyormuş.

4.01.2018Dünya
Ameliyat sonrası ilk kez görüntülendi

Ameliyat sonrası ilk kez görüntülendi

Oyuncak bebek Ken Doll’e bire bir benzemek için farklı estetik operasyonlar geçiren Samet Liçina, iyileştikten sonra ilk kez görüntülendi.

18.12.2017Magazin
Bu işte bir tuhaflık var

Bu işte bir tuhaflık var

Oyuncak bebeğe benzemeye çalışan genç kadının ekrandaki görüntüsü şaşırttı.

13.12.2017Magazin
Bir anda kendimi bu halde buldum

Bir anda kendimi bu halde buldum

"Sadece burnumu düzelttirmek için bıçak altına yatmıştım, sonuç iş buralara kadar geldi."

16.11.2017Magazin
Uğraştı, uğraştı sonunda kendini bu hale getirdi

Uğraştı, uğraştı sonunda kendini bu hale getirdi

'İnsan Ken' olarak tanınan Rodrigo Alves, geçiridği son operasyonun ardından kendini California sokaklarına attı. Gerçek adı Rodrigo Alves olan ünlü şovmen, çıktığı alışverişte objektiflere takıldı.

26.10.2017Magazin
Geliri yüzde 5 düştü, işçilerin yüzde 8’ini çıkaracak

Geliri yüzde 5 düştü, işçilerin yüzde 8’ini çıkaracak

Oyuncak üreticisi Lego, yıl ortası gelirlerinde yaşadığı yüzde 5 düşüş nedeniyle, çalışanlarının yüzde 8’ini işten çıkaracağını açıkladı.

5.09.2017Ekonomi
Kendini Barbie bebeğe çevirmek için servet harcıyor

Kendini Barbie bebeğe çevirmek için servet harcıyor

İngiltere’nin başkenti Londra’nın güneydoğusunda yaşayan Rachel Evans (46) kız çocuklarının favori oyuncağı Barbie bebeklere takıntılı. Evans Barbie bebeği görüntüsünü yakalamak için pek çok estetik ameliyatı geçirdi.

19.06.2017Dünya
Barbie bebek gerçek oldu İşte, insan barbie...

Barbie bebek gerçek oldu! İşte, insan barbie...

Kız çocuklarının severek oynadıkları barbie bebek gerçek oldu! Bir sürü estetik operasyon geçirerek barbie bebeğe benzeyen Valeria isimli kadın, fotoğraflarını sosyal medyada paylaştı.

26.04.2017Etkinlikler
Hayatım Yeşilçam filmi gibi

Hayatım Yeşilçam filmi gibi

Daha çocuk yaşta Kıbrıs’ta katıldığı bir güzellik yarışmasında dereceğe girdi, hayatı değişti. 18 yaşında adım attığı podyumda, “Barbie bebek” güzelliğiyle defilelerin aranan ismi oldu. 1 yıl sonra müzik dünyasına yatay geçiş yaptı. Söylediği her şarkı uzun süre listelerden inmedi, assolist oldu, klipleri yürek hoplattı. Kıvrak dansları ve lüks hayatıyla gündem yaratan Petek Dinçöz Kodaloğlu’nu Sarıyer’de Tenis Eskrim ve Dağcılık Spor Kulübü’nde eskrim dersleri alırken bulduk. Müziğe, fasulye ayıklarken şarkılar söylediği anneannesinin yönlendirdiğini söyleyen Kodaloğlu, kendisini bir anda güzel bir filmin içinde bulduğunu anlattı...

11.02.2017Kelebek
Dev maç öncesi olay gönderme

Dev maç öncesi olay gönderme!

Bu cumartesi akşamı Almanya'nın Münih kentinde gerçekleştirilecek dev final elemesi maçının tartısı yapıldı. Tartıda Avni Yıldırım ve rakibi Schiller Hyypolite tartımlarını verdikten sonra yüz yüze geldi...

4.11.2016Spor Arena
Barbie bebek takıntısı yüzünden estetik ameliyat bağımlısı oldu

Barbie bebek takıntısı yüzünden estetik ameliyat bağımlısı oldu!

Barbie'ye benzemek uğruna sayısız estetik ameliyat geçiren kadınlar furyasına bir yenisi daha eklendi...

13.10.2016Dünya
Kızım elden gidiyor

Kızım elden gidiyor

Bir dönem beyazperdeye damgasını vuran ünlü oyuncunun kızıyla başı dertte. Grease adlı unutulmaz filmle adını duyuran olivia Newton Joh'un 30 yaşındaki kızı Chloes Lattanzi, günümüzün en korkunç "hastalıklarından" birine tutuldu. Newton John'un Matt Lattanzi ile evliliğinden dünyaya gelen kızı Chloe, estetik bağımlısı oldu. Bugüne kadar tepeden tırnağa estetik operasyon geçiren ve bunun için de şu ana kadar 400 bin dolar harcadığı konuşulan genç kadının Barbie bebek gibi görünebilmek için kaburgasını da aldırdığı iddia ediliyor.

6.09.2016Magazin
Barbie bebeğe benzemek için servet harcadılar

Barbie bebeğe benzemek için servet harcadılar

Sarı parlak saçlar, mavi gözler, incecik bel, büyük göğüsler... İdeal olarak gösterilen bu güzellik anlayışı, Barbie bebeklerle özdeşleşti. Pek çok kişi de Barbie bebek hayranlığı yüzünden defalarca bıçak altına yatıyor ve bu uğurda büyük paralar harcamaktan da çekinmiyor.

2.06.2016Kelebek
Barbie bebeğe benzemek için servet harcadılar

Barbie bebeğe benzemek için servet harcadılar

Sarı parlak saçlar, mavi gözler, incecik bel, büyük göğüsler... İdeal olarak gösterilen bu güzellik anlayışı, Barbie bebeklerle özdeşleşti. Pek çok kişi de Barbie bebek hayranlığı yüzünden defalarca bıçak altına yatıyor ve bu uğurda büyük paralar harcamaktan da çekinmiyor.

2.06.2016Hayat
Barbieye benzemek için yarım milyon dolar harcadı

Barbie'ye benzemek için yarım milyon dolar harcadı

42 yaşında 5 çocuk annesi Nannette Hammond’un Barbie hayranlığı tüm hayatını değiştirdi. Ona benzemek için estetik ameliyatlar yaptıran Hammond, 500 bin doları gözden çıkardı.

1.04.2016Hayat
Hırçın şımarıktan prenses olur mu

Hırçın şımarıktan prenses olur mu

KANAL D’deki “Tatlı İntikam”daki Leyla Lydia Tuğutlu, bu diziyle kendini buldu.

28.03.2016Magazin
Barbieye benzemek için 1,5 milyon TLye yakın para harcadı

Barbie'ye benzemek için 1,5 milyon TL'ye yakın para harcadı

ABD, Ohio'da yaşayan 42 yaşındaki Nannette Hammond adlı kadın, Barbie bebeklere benzemek için bugüne kadar 500 bin dolar (yaklaşık 1,5 milyon TL) harcadı.

16.03.2016Hayat
Fotoğraf çekimi için Londraya gitti klipte oynadı

Fotoğraf çekimi için Londra'ya gitti klipte oynadı

“Aşktan Ötürü” kitabı ile yazarlığa adım atan yönetmen Meta Akkuş, fotoğraf çekimi için gittiği Londra’da bir klipte “barbie bebek” rolünde yer alarak oyunculukta da yetenekli olduğunu gösterdi.

10.02.2016Magazin
Kırmızı halıya nasıl hazırlanmalı

Kırmızı halıya nasıl hazırlanmalı

42.si düzenlenecek olan Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni’nde kırmızı halı heyecanına ortak olacak, hayranı olduğu sanatçıya ödül verecek, sağlıklı ve güçlü görünen saçlarına göre belirlenen 15 şanslı kız Pantene ve Hürriyet tarafından seçildi.

23.10.2015Magazin
Ebru Şancı: Kocama yazanı döverim

Ebru Şancı: Kocama yazanı döverim!

Ebru Şancı, sosyal medya aracılığı ile eşine mesaj atan kadınları uyardı.

15.10.2015Magazin
Zendaya, Barbieye ilham verdi

Zendaya, Barbie'ye ilham verdi

Çocukken yıldız olup daha sonra da genç kuşağın kalbini çalan Zendaya şimdi de dünyanın en çok satılan oyuncak bebeği Barbie'ye ilham kaynağı oldu.Çocukken yıldız olup daha sonra da genç kuşağın kalbini çalan Zendaya şimdi de dünyanın en çok satılan oyuncak bebeği Barbie'ye ilham kaynağı oldu.

29.09.2015Magazin
Jelena Karleusa: Önceki hayatımda Hürremdim

Jelena Karleusa: Önceki hayatımda Hürrem'dim

Futbol sahalarımızın yeni yengesi, Beşiktaşlı Tosiç’in eşi Jelena, Balkanlar’ın en önemli pop starlarından biri. Sadece o kadarla kalsa iyi. İnsan hakları aktivisti, politika yazarı.

29.08.2015Hayat

Yazar Sonuçları

Oyuncak bebekle oynamak çok faydalı

Global oyuncak bebek markası Barbie’nin öncülüğünde dünyada ilk kez nörobilim teknikleri kullanılarak “Oyuncak bebekle oynamanın faydaları” araştırıldı. Mattel Türkiye tarafından Türkiye proje sözcüsü olarak konumlandırılan Klinik Psikolog ve Oyun Terapisti İrem Polat’la araştırmayı ve oyuncak bebeklerle ilgili merak edilenleri konuştuk.

8.11.2020

Küçük bir odada yaşayan ergen çocuklar gibiyim

90’lı yılların sonunda “Ruhsar” dizisiyle hayatımıza giren Gonca Vuslateri, aynı anda farklı kulvarlarda koşmaya devam ediyor. Tiyatro oyunu, dergi yazarlığı ve radyo programı süren, yoğun tempo yüzünden “Benden pes” deyip dizi projelerini askıya alan Vuslateri, geçtiğimiz günlerde de yeni bir reklam kampanyasının yüzü olarak karşımıza çıktı. Bu çekim sayesinde çocukluktan kalma “gülme tabusu”nu yıkmayı başaran Vuslateri, artık objektif karşısında hiç olmadığı kadar rahatça gülümsüyor.

12.11.2019

Barbie bebek saçı eskide kaldı

Saç ekimi, erkek tipi saç dökülmesi (androgenetik alopesi) olan kişiler için kalıcı bir tedavi yöntemidir.

31.08.2019

Aldatılsam da size ne pozu...

Malumunuz, Jennifer Lopez parmağına otomobil farı büyüklüğünde bir tektaş takıp Alex Rodriguez ile nişanlandı. Hemen akabinde A-rod gibi eski bir beyzbol oyuncusu olan Jose Canseco, Jennifer’a “Alex seni aldatıyor, hem de benim eski karımla. Beni ara, her şeyi anlatacağım” diye bir tweet attı. Hatta telefon numarasını bile yazdı.

14.03.2019

Başkalarına Benzemeye Çalışmak Aslında Bir Hastalık

Barbie bebeğe benzeme modası nihayet son buldu derken şimdi de başımıza Bratz bebekler çıktı.

11.02.2019

Babanın geçtiği yoldan kolay geçersin!

Babamı kaybedeli 21 yıl oldu. Artık bir melek olduğuna, dünyanın her yerindeki çocukları korumak için göklerde uçtuğuna inanmam için çok nedenim var!

16.06.2018

Taha Özer ve Adnan Hoca arasındaki şaşırtan benzerlik

Ünlü bir iş adamının oğlu olan Taha Özer’in seçtiği ‘fenomenlik yolu’ Türkiye'de şimdiye kadar gördüklerimizden daha farklı bir çizgide...

30.03.2018

Londra'da kilo almanıza sebep olacak en tatlı 5 pastane

Gökkuşağı renklerindeki pastalar, bulutların üzerinde uçan dondurmalar, sanat eserini andıran cupcake'ler... Bunlar, Londra'da sizi bekleyen yaratıcı lezzetlerden yalnızca birkaçı! İşte valizimi toplayıp bir an önce Londra'ya gitmek için gün saymama neden olan en tatlı 5 Londra pastanesi…

2.12.2017

Barbie Bebek Vajina

Labiaplasti ameliyatları operasyonu olmak isteyen hastaların tercihlerinin başında özellikle ABD’de ‘Barbie Bebek Vajinası’ olarak tabir edilen bir görünüm geliyor...

1.11.2016

Barbie bebek sendromu ve olumlu beden imajı

Çocuklar kendilerine benzemek istediği oyuncakları tercih ediyor.

24.06.2016

Hırçın şımarıktan prenses olur mu

KANAL D’deki “Tatlı İntikam”daki Leyla Lydia Tuğutlu, bu diziyle kendini buldu.

28.03.2016